Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Tuncay Guney'in Ergenekon Itirafi

evrensel-insan

Önerilen İletiler

Basbakan, ABD buyukelcisinden sonra Tuncay Guney'de devreye girdi.

"AKP'nin ona cizilen yolda ilerleyebilmesi icin Ergenekon hazirlandi" dendi.

Tuncay Güney görevini itiraf etti: Birilerinin düğmeye basması gerekiyordu Tuncay Güney, Ergenekon tertibindeki görevini itiraf etti. Güney, “Siz Ergenekon için bir proje miydiniz?” sorusuna, “Birilerinin düğmeye basması gerekiyordu” yanıtını verdi. Büyük Ortadoğu Projesi'ne destek verdiğini belirten Güney, “Özgürlükleri ABD’nin getireceğine inanıyorum. Bunu Talabani'ye de, Barzani'ye de, PKK'ya da söyledim” ifadesini kullandı.

Ergenekon tertibinin kurgulanmasında rol üstlenen ve daha sonra Kanada'ya yerleştirilen Tuncay Güney, önemli açıklamalar yaptı.

Güney, SKY Türk televizyonuna Toronto'dan canlı yayın bağlantısıyla katıldı. Polise verdiği mülakatla Ergenekon tertibinin düğmesine basılmasını sağlayan Güney, "Ergenekon için hazırlanan bir proje" olduğunu itiraf etti.

Hilmi Hacaloğlu: Tuncay Güney bir proje miydi? Hakikaten siz bir proje miydiniz? Ergenekon'un veya böyle bir operasyonun işaretinin başlangıç fişeği olarak siz mi kullanıldınız?
Güney: Birilerinin düğmeye basması gerekiyordu Ergenekon operasyonu için. Fakat Ergenekon operasyonunu hangi hükümet olursa olsun yapmak gerekiyordu.

Torontoya yerleşmesinin ardından Haham olan Tuncay Güney, ifadelerinin hukuki olarak geçersiz olduğunu söyledi.
“Fakat hala savcılıkta veya mahkemede Tuncay Güney'in samimi beyanlarına dayanılarak insanlara sorular soruluyor. Polisler işkence yaptıklarından dolayı suçlandılar ve açıklama yapıldı bu konuda. Bu kasetler de hukuk düzeyinde geçersizdir.”

Tuncay Güney, Ergenekon tertibinin hedefinde Kemalistler ve milliyetçiler olduğunu açıkladı.
“Bakın Ergenekon; tarikatsız, milliyetçisiz, Kemalistsiz bir derin devlet olmaz.”

"Ergenekon Türkiye'nin Arap Baharı'dır" diyen Güney, Ergenekon tertibinin arkasında Amerika'nın olduğunu ifade etti.
“Arap Baharı bir Amerikan operasyonudur. Ergenekon Türk Baharı'dır. Dolayısıyla Ergenekon operasyonu ABD'nindir.”

Kürt sorununun başkanlık ve yeni Anayasayla çözüleceğini savunan Güney, Başbakan Erdoğan'a övgüler düzdü.

Hacaloğlu: Bu dönem bittiyse Türkiye'de hangi dönem başladı?
Güney: Başkanlık dönemi ve anayasanın değişme dönemi. Sayın Başbakan, Atatürk'ten sonra gelmiş geçmiş tek başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dır. Devrim yapmıştır. Mustafa Kemal'den sonra gelmiş geçmiş en büyük devrimci Tayyip Erdoğan'dır.

Amerika'nın bölgeye barış getireceğini iddia eden Güney, "Büyük Ortadoğu Projesi'ni destekliyorum" dedi.
“Ben Kürtlerin, Kuzey Irak'ta Sayın Talabani ve Barzani ile görüştüğümde de Amerika'ya dayanmaları gerektiğini söyledim. Ben PKK'lılara da söyledim. Bugün de söylüyorum. Amerika'nın elinde kurtuluşunuz dedim, Avrupa Birliği'nin elinde değil veya Şanghay Beşlisi'nin elinde de değil. Fakat Amerika'ya o zaman da emperyalist bir devlet olarak görüyorlardı. Fakat Amerika'nın sömürdüğü bir devlet yok.”

Hacaloğlu: Hala aynı kanaatte misiniz?
Güney: Ben özgürlükleri Amerika'nın vereceğini düşünüyorum. Amerika'nın güçlü olmasını ekonomik olarak, siyasi alanda, birçok alanda Amerika'nın Büyük Ortadoğu Projesi'ni destekliyorum.”

ulusalkanal.com.tr

http://www.ulusalkanal.com.tr/tuncay-guney-gorevini-itiraf-etti-birilerinin-dugmeye-basmasi-gerekiyordu-video,1196.html

http://www.youtube.com/watch?v=UNWrX_eMgZE&feature=player_embedded

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tüm Yahudileri bir Tuncay Güney icin kötülemek insanlik sucu olur.Ancak gercekleri ifade etmezsek o zaman biz suclu oluruz.

Biz ta basindan beri bu Ergenekon'un bir tertip oldugunu,bu tertibin hedefinde ABD ve Nato karsiti olan Atatürkcü komutanlar,tüm Atatürkcülerin oldugunu savunduk.Kimileri bize Ergenekoncu yakistirmasi yapti,kimileri klasik asker düsmanligini bu tertip bahanesiyle disa vurdu.düsmanlik öyle bir konuma gelmiski tüm tutuklanan komutanlara darbeci yakistirmasi yapilirken AKP'nin yapmis oldugu sivil darbe görmemezlikten gelindi.Abd'nin Soroz'un Alman vakiflarinin ve Türk ulusunun ezeli düsmani olan Siyonistlerin besledigi medya tarafindan Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusuna,cumhuriyete,TSK'ya karsi en ahlaksizca saldirilar yapildi.Onlarin insanlik onurlari ayaklar altina alindi.Basbakan almis oldugu misyon nedeniyle "ben Ergenekonun savcisiyim "diyebilecek kadar Türk ordusuna ve Atatürkcülere duydugu kini ortaya atti.Ne kadar eskiya ve bölücü varsa basbakan onlara sahip cikarak onlarla mücadele edenleri fasistlikle sucladi.

Bütün bunlarin arkasinda Tuncay Güney denilen bir haham vardi.Bu haham,AKP döneminde Türkiyeden kacirildi.Devletin televizyonu TRT bu adamla ta Kanada'dan canli baglanti ile röportaj yaparak alenen TÜRK MILLETI'nin ordusuna hakaretler yaptirtti.

Dedim ya burada amacim Yahudi karsitligi degil ama gercekleri de ifade etmek gerekir.Peygamberden sonra Islamiyete gecen bazi Yahudiler aslinda gercekten Islami kabul ettikleri icin degil Islami fitne ve fesada karistirmak icindi.Uydurduklari sayisiz söylemleri peygamber söylemis gibi peygambere mal ederek hadis olarak nesilden nesile yasamasini sagladilar.Bugün bile sayisiz hurafe hadis diye müslümanlara empoze edilmektedir.Tuncay Güney yine de insafa gelmis ve itiraf etmis yaptiklarini.Ancak Tuncay Güney Ergenekon tertibini itiraf ederken,ayni zamanda Recep Tayyib Erdogan'i göklere cikariyor.Bu da bence ABD'nin Tuncay Güney'e vermis oldugu yeni bir misyondur.Erdogan propagandasi yaptirarak onun secimlerde kazanmasini saglamak.Böylece Türkiye üzerindeki oyunlarin devam etmesini gerceklestirmek.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tuncay Güney yalan söylüyor diye söyleyenler simdilerde Tuncay Güney dogru söylüyor demeye basladilar.

Türkyie'de derin devletin oldugu sanki bilinmeyen bir seydide Tuncay Güney gibi biirísinin itirafina gerek duyuldu, Türkiye'de TSK cuntacilik yapmadida, cunta giirisiminde bulunmadida Tuncay Güney gibi birisinin itirafina gerek duyuldu,....
Birakalim bunlari, Türkiye'de TSK'nin yaptiklari ortada, ikinci bir güc olduguda ortadaydi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tuncay Güney yalan söylüyor diyenlerden birisi bendim ve simdi onun yapmis oldugu itirafla benim dogru söyledigim ortaya cikmistir benim gibi ayni seyleri düsünenlerde hakli cikmistir,Bunu bir celiski gibi ortay sürmek ya ne yazdiigindan bihaber olmaktir ya da klasik karsi olmak reaksiyonudur.Tuncay Güney yalan söyleyerek Türkiye'de bir diktatörün dogmasina yol acti simdi de günah cikariyor.

TSK'ya gelince,TSK Türkiye'nin ayakta kalmasinin tek nedenidir,Eger o begenmediginiz TSK olmasaydi Türkiye coktan tarihin mezarligina gömülecekti.Zaten sizlerin TSK karsitliginizda Türkiye Cumhuriyetinin ayakta kalmasindan kaynaklanir.TSK oldugu icin bugüne kadar Türkiye'de Kürdistan kurulamadi,yobazlik güc kazanamadi,bakin bugün seviniyorsunuz TSK zayifladi diye cünkü TSK zayifladikca Türkiye karsitlari güclenmistir.

saygilala

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tuncay Güney yalan söylüyor diye söyleyenler simdilerde Tuncay Güney dogru söylüyor demeye basladilar.

Türkyie'de derin devletin oldugu sanki bilinmeyen bir seydide Tuncay Güney gibi biirísinin itirafina gerek duyuldu, Türkiye'de TSK cuntacilik yapmadida, cunta giirisiminde bulunmadida Tuncay Güney gibi birisinin itirafina gerek duyuldu,....

Birakalim bunlari, Türkiye'de TSK'nin yaptiklari ortada, ikinci bir güc olduguda ortadaydi.

Burada bir "gerek duyulmaktan" ziyade, hazirlanan bir komplonun ve projenin yasama gecirilmesi icin hazirlanmis olaylar, aciklamalar, gizli taniklar v.s. var.

Bu isin basi Buyukanit'in sessizlestirilmesi, ilk bulundugu soylenen bombalar ve Tuncay Guney'in soylemesi icin hazirlanan aciklamalara dayaniyor.

Burada da aslinda ABD'nin basi cekisi var. Hani hatirlarsan "bizim oglanlar basardi" cumlesini.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Burada bir "gerek duyulmaktan" ziyade, hazirlanan bir komplonun ve projenin yasama gecirilmesi icin hazirlanmis olaylar, aciklamalar, gizli taniklar v.s. var.

Bu isin basi Buyukanit'in sessizlestirilmesi, ilk bulundugu soylenen bombalar ve Tuncay Guney'in soylemesi icin hazirlanan aciklamalara dayaniyor.

Burada da aslinda ABD'nin basi cekisi var. Hani hatirlarsan "bizim oglanlar basardi" cumlesini.

Yani sonuc olarak ABD-Emperyalizmine göbekten bagimli olan devlet ve kurumu olan TSK tabiiki efendisi olan ABD'ye ters düsen noktalarda tepki almistir ve geregini yapmayanlar her zaman oldugu gibi saf disi birakilmistir. Cuntaler, derin devletcilik,..... aslinda resmi ideolojinin bizlere yillardir "bagimsiz Türkiye" hikayesinin iceriginin bos oldugunu göstermistir. Su an icerideki TSK mensuplari ve diger saf disi kalanlar öyle Türkcülerin iddialari gibi "Anti-Emperyalist" falan degiller, NATO karsitida degiller. Sadece efendilerine ters düsmüslerdir gecmiste, yeniliklere hazir degillerdi. Bu döneme uygun olmayanlari tasviye ettiler o kadar. 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yani sonuc olarak ABD-Emperyalizmine göbekten bagimli olan devlet ve kurumu olan TSK tabiiki efendisi olan ABD'ye ters düsen noktalarda tepki almistir ve geregini yapmayanlar her zaman oldugu gibi saf disi birakilmistir. Cuntaler, derin devletcilik,..... aslinda resmi ideolojinin bizlere yillardir "bagimsiz Türkiye" hikayesinin iceriginin bos oldugunu göstermistir. Su an icerideki TSK mensuplari ve diger saf disi kalanlar öyle Türkcülerin iddialari gibi "Anti-Emperyalist" falan degiller, NATO karsitida degiller. Sadece efendilerine ters düsmüslerdir gecmiste, yeniliklere hazir degillerdi. Bu döneme uygun olmayanlari tasviye ettiler o kadar. 

Iste asil sorun, batiya bagimliligin taa nereden basladigini bulmaktir. Bu da tarihsel olarak ilk toprak kaybi olan Karlofca andlassmasina kadar dayanmaktadir. Yani sene 1699 ve 17. yuzyil sonu. 

Iste bu tarihten sonra Osmanli bati'nin ekonomik diplomatik ve politik bagimliligi altina girmeye baslamistir. Bu tarihten sonra taa Osmanli yikilana kadar gelisen her turlu olayda batinin ve bati'da yetisip yurda donen osmanlilarin rolu basi cekmektedir.

Dolayisiyle TC'ni Kurtulus savasini ve Lozan'i bu baglamda degerlendirmek gerekir.

Cunku Lozan'da "TC'nin Osmanli'nin bir devami oldugu" yani Yeni bir devlet olmadigi belirtilmistir.

Iste TC'nin Osmanli'yasahip cikmasi ve 1923 oncesi olanlardan da sorumlu tutulmasi (Ermeni katliamlari gibi) bu nedendendir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Iste asil sorun, batiya bagimliligin taa nereden basladigini bulmaktir. Bu da tarihsel olarak ilk toprak kaybi olan Karlofca andlassmasina kadar dayanmaktadir. Yani sene 

.

.

Iste TC'nin Osmanli'yasahip cikmasi ve 1923 oncesi olanlardan da sorumlu tutulmasi (Ermeni katliamlari gibi) bu nedendendir.

Ama inkarcilar, irkcilar, asimilasyoncular,... islerine geldigi gibi degerlendiriyorlar. Bir bakiyorsun en keskin Osmanli karsiti oluyorlar bir bakiyorsun en keskin savunucusu, ejdadimiz diye sevinirler, kahramanliklarindan, fetihlerden (isgallerden,.... övünerek bahsederler,.....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ama inkarcilar, irkcilar, asimilasyoncular,... islerine geldigi gibi degerlendiriyorlar. Bir bakiyorsun en keskin Osmanli karsiti oluyorlar bir bakiyorsun en keskin savunucusu, ejdadimiz diye sevinirler, kahramanliklarindan, fetihlerden (isgallerden,.... övünerek bahsederler,.....

Iste pragmatisizm politika da boyle bir seydir. "Kimin aracinda isen onun borusunu otturursun"

Aslinda pragmatisizmin mantikta insanogluna kazandirdigi beyin ufku ile ayni ufkun bencillik, bananecilik, bireycilik v.s. temelli her turlu cikar temelinde kullanilmasi da sorunun bir ucudur.

Insanoglu oyle bir garip yaratiktir ki; bir seyi ortaya atarken hem onu turu yararina kullanabilir, hem de bolunmusluk temelinde turu arasi verdigi her turlu guc otorite ustunluk cikar savaslari adina kullanir.

Pragmatisizm de boyledir. Mantikta cigir acarken, cikar da insanoglunu canavarlastirmistir. Cunku 19. yuzyildan itibaren baslayarak tum savaslar ekonomik politik ve diplomatik cikar adina YARATILMISA, HAZIRLANMIS, PLANLANMIS savaslardir. Yani tasarlanmistir.

Halbuki daha onceki savaslar dogal bir guc gosterisi savunu/saldiri savaslaridir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.