Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

ODTÜ de yasananlar

politika

Önerilen İletiler

Dogu Perincege bugün yapilan saldirinin arkasinda sizce kimler olabilir.Neden böyle bir saldiri gerceklestirildi,Bu saldirida sizce Ermeni isbirligi olabilirmi.Bildiginiz gibi D.Perincek Ermeni soykirim yalanlarina en fazla karsi cikan bir siyasetci,bu nedenle Isvicrede polis tarafindan Demokrasiye aykiri bir tarzda karakola savciliga götürülmüs ve ifade vermeye zorlanmisti.Ayrica saniyorum hakkinda tutuklama emride cikarildi eger bu emir Türk hükümeti tarafindan geri aldirilmadi ise tabiiki.Ayrica D.Perincek AKPikdidarini encok elestiren meclis disi muhalefet olmasi yönündende bu saldiri bir gözdagi olabilirmi dersiniz.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Olayın arkasında kimler var bilemiyceğim ama akşam tv haberlerinde izlediğim görüntüler öyle korkunçtu ki tek taraf değil her iki tarafta savaşıyordu evet savaşıyordu bir tek ellerinde otomatik silahlar yerine sandalyeler,metal çöp kovaları.kocaman taşlar,ve sopalar vardı.Bir taraf saldırıp diğer taraf savunmaya geçmiş falanda değildi her iki tarafta saldırıyordu"aman Yarabbi"dedim kocaman taşları gözünü kırpmadan karşısındakinin kafasına isabet ettirmeye çalışan gençlerin büyük bir çoğunluğu sanırım ülkemizin en seçkin okullarından bir olan OTDÜ öğrencileriydi.İnsan kendine soruyor bu nasıl bir nefrettir birbirine duyulan,nedir bunun kaynağı?bence asıl irdelenmesi gereken bu bence..ne oldu ne yaptılarda insanlar birbirlerinden bu kadar çok öldürmeyi göze alacak kadar nefret ettirdilerYazık çok yazık...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Olayın arkasında kimler var bilemiyceğim ama akşam tv haberlerinde izlediğim görüntüler öyle korkunçtu ki tek taraf değil her iki tarafta savaşıyordu evet savaşıyordu bir tek ellerinde otomatik silahlar yerine sandalyeler,metal çöp kovaları.kocaman taşlar,ve sopalar vardı.Bir taraf saldırıp diğer taraf savunmaya geçmiş falanda değildi her iki tarafta saldırıyordu"aman Yarabbi"dedim kocaman taşları gözünü kırpmadan karşısındakinin kafasına isabet ettirmeye çalışan gençlerin büyük bir çoğunluğu sanırım ülkemizin en seçkin okullarından bir olan OTDÜ öğrencileriydi.İnsan kendine soruyor bu nasıl bir nefrettir birbirine duyulan,nedir bunun kaynağı?bence asıl irdelenmesi gereken bu bence..ne oldu ne yaptılarda insanlar birbirlerinden bu kadar çok öldürmeyi göze alacak kadar nefret ettirdilerYazık çok yazık...

Haklisin Suheda arkadasim,maalesef genclerimizi kullanmayi bir türlü terkedemiyorlar,yalniz dikkatimi hep cekmistir,bu gencler üniversitelerde okuyorlar,okuyan insan bilgili insandir.Bilgili insanlarin kavga etmelerini hos gösterebilecek bir neden düsünemiyorum.gercekten bu nasil kindirki kocaman taslarla sopalarla birbirlerine saldiriyorlar,bircok ta jandarma yaralanmis galiba.Nedir bu olayin perde arkasi.nedir paylasamadiklari,Perincege saldirdiklarina göre olayin arkasinda ya Ermeni soykirim hakkinda söyledikleri yada Türkiyeyi ilgilendiren hassas konularla ilgili tavir koymasi nedeni olabilir diyorum.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Selam arkadaşlar uzunca bir aradan sonra tekrar yazıyorum.

Önce odtü mezunlari forumuna yazdığım yazıyı alıntılamak isterim.

"En başta ne tkp liyim ne işçi partili.

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak istemediğim için Kemalizmle ilgili çokca kitaplar okuyorum. Gelen bir mailde "Kemalist Devrim’inDüşünsel Kaynakları Sempozyumu"nun yapılacağını duyduğumda doğrusu çok heyecanlandım. Öyle ya 2 gün sabahtan akşama kadar sürecek, genelde tanıdığım alanında, söz sahibi 20 den fazla insan (genelde akademisyen), her biri Kemalizm'i farklı bir açıdan yorumlayacaktı. Şimdi olayı bir de benden dinleyin,

Sabah erken kalktım, odtünün yolunu tuttum. Sabah oturumunda mimarlık amfisinde pek de insan yoktu. Oturum güzel geçti benim açımdan.

Öğle oturumunda daha çok insan vardı. Bir de sabahki oturumda olmayan show tv kamerası gelmişti. Oturum başlamasına yakın tkp li 15-20 kişi, belli ki, doğu perinçek i protesto için, gelip amfinin bir köşesine sıralandılar. 2. konuşmacıdan sonraydı sanırım, takım elbiseli bir adamla tkp li çocuk arasında bir sözlü bir münakaşa oldu derken, olay büyüdü. tkp lilere yakın tarafta oturan çocuklar hemen kavgaya katıldı olay büyüdü mimarlığın girişine kadar kavga aktı, içeri kırılan cam çerçeve sesleri, bağırış çağırışlar geliyodu. Atılan sandalyeler, çöp kovaları vesaire. Sesler uzaklaşınca sempozyuma devam edilmeye çalışıldı. Ancak zaman zaman dışardan atılan taşlarla kırılan camlar konuşmaları böldü.

Jandarma kapıya barikat kurdu, dışarda biriken kalabalık dağılmadı. Dışarı çıkmaya çalışanları taşladıkları için, güvenlik sağlanana kadar 2 saat boyunca içerde gergin gergin bekledik.bu sırada içeri atv,tv8 kameraları falan da geldi. Sürekli doğu perinçekle röportaj yaptılar. Halbuki benim gözümde bu kavganın bir tarafı olmayan bir şeyler anlatmaya ve bir şeyler anlamaya gelen insanlar çoğunluktaydı. sonunda genzimizi yakan biber gazı kokusu içeri kadar ulaştı, belli ki dışarda biber gazı sıkılmış. Kapıda güvenlik sağlandıktan sonra dışarı çıktık. Evli evine köylü köyüne...

Şimdi soruyorum size kim kazandı? Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Birbirlerini gördüklerinde kırmızı görmüş boğa gibi saldıranlar mı kazandı? Güvenliği sağlamaya çalışırken yaralanan gencecik askerler mi kazandı? Yahu bu vatan bizim, bu topraklar ayağımızın altından kayıp gidiyor, insanları bilgilendirmek, varsa fikir ayrılıklarında uzlaşma sağlamak, ortak bir paydada buluşulmaya çalışmak amacında, endişesinde olan insanlar mı kazandı? Fikirlere bu hoş görüşüzlük niye? Sen kendi fikrine özgürlük istiyorsan, başkalarına da bu özgürlüğü tanıyacaksın. Bunu başkaları yapınca adını faşist koymak kolay. Arkadaşın söylediği gibi illa ki insanların birbirine saldırması için kendilerince sebepleri vardır. Nerde o "bin çiçek açsın, bin fikir akımı yarışsın" söylemleri? perinçek in çağrılması hata mıydı bilemem, bu başka bir konu. Attığımız taş, ürküttüğümüz kuşa değdi mi? Başımız göğe erdi mi? Küçük hesaplar uğruna bu ülkeye bu gençlere yazık oluyor. Sonra abuk subuk insanlar bizi yönettiğinde buna isyan ediyoruz? Kendi içimizdeki kavgalardan başımızı kaldırıp bir dünyaya bakalım. Az önce denizbank'ın %75'i belçikalılara satıldı. Ha bi de karun hazinelerini çaldırmışız. Aman nolacak, bir elimde taş bir elimde sopa, umrumda mı ki dünya?

Bu ülkenin aydınlık insanları Sempozyumun sonraki oturumları iptal edildi gözlerimiz aydın olsun!

"

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar meseleyi bilenler bilir. tkp lilerle işçi partileler birbirinden nefret eder. iki grup da birbirini faşistlikle suçlar. bu suçlamalarda ne derece haklılar bilemem.

Politika arkadaşım, düşündüğün gibi ermeni soykırımı falan yok işin içinde bence. İki grup da nefret ediyor birbirinden, bu arbedenin sebebini aramak beşiktaş-fenerbahçe kavgalarında sebep aramaya benziyor. Kısaca fanatizm!

Dün oturumda bizzat bulundum, gözlemlerim şunlar:

Perinçek bu olay çıkana kadar biraz gergindi, olay olup protestocular atılınca yüzünde bir rahatlama belirdi. Daha sonra içeri giren kameramanlar hep perinçekle röportaj yaptı. Kısaca perinçek kendi reklamını çok güzel yaptı. Sempozyum sanki perinçek odaklı bir şeymiş gibi lanse edildi. Kamuoyunun desteğini almak için de "bana yapılan saldırı aslında Atatürk'e yapılmıştır" tadında tribüne oynuyor. Protestocular da kendi çaplarında dünyayı kurtarmış oldular.Onlar zaten apayrı bir yazı konusu, ne konuşmayı biliyorlar ne dinlemeyi, varsa yoksa kavga, şiddet. Olan o kavganın tarafı olmayan konuşmacı ve biz dinleyicilere oldu.

Bir daha ne zaman böyle bir organizasyon yapılır da bu kadar değerli düşünür bir araya toplanır tartışılır. Kısaca yazık oldu! :angry:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Emperyalist güç deyip geçmemek gerek...

Her taşın altından çıkar bunlar, gücüde yeter rahatça...

Yeterki milli menfaatler uğruna bir şeyler yapıldığını sezsin...

Kokusunu alır, damlar oraya, birde güzel proveke eder...

Bir yerinden girer bilinçsiz beyinlere...

İkiside sol kesimdenmiş, hiç farketmez onlar için, sen diğerinden farklısın kışkırmasıyla,

Düşürür sempatizanları biribirine, sille tokat silah pıçak...

Ölüymüş, yaralıymış, çoluk çocukmuş, peah ne demek...

Elini ovuşturarak kaçar ardına bakmadan...

Hadi bugün yine kârdasın diyerek, sevinerek...

Kuyruk sıkışınca uyanırız, kızararak sonuçta...

"Tüh, biz nerde yanlışlık yaptık !..."

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Emperyalist güç deyip geçmemek gerek...

Her taşın altından çıkar bunlar, gücüde yeter rahatça...

Yeterki milli menfaatler uğruna bir şeyler yapıldığını sezsin...

Kokusunu alır, damlar oraya, birde güzel proveke eder...

Bir yerinden girer bilinçsiz beyinlere...

İkiside sol kesimdenmiş, hiç farketmez onlar için, sen diğerinden farklısın kışkırmasıyla,

Düşürür sempatizanları biribirine, sille tokat silah pıçak...

Ölüymüş, yaralıymış, çoluk çocukmuş, peah ne demek...

Elini ovuşturarak kaçar ardına bakmadan...

Hadi bugün yine kârdasın diyerek, sevinerek...

Kuyruk sıkışınca uyanırız, kızararak sonuçta...

"Tüh, biz nerde yanlışlık yaptık !..."

doğru,emperyalizm birçok maske altından el sallıyor,tabıkı görebilene :(

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar meseleyi bilenler bilir. tkp lilerle işçi partileler birbirinden nefret eder. iki grup da birbirini faşistlikle suçlar. bu suçlamalarda ne derece haklılar bilemem.

Politika arkadaşım, düşündüğün gibi ermeni soykırımı falan yok işin içinde bence. İki grup da nefret ediyor birbirinden, bu arbedenin sebebini aramak beşiktaş-fenerbahçe kavgalarında sebep aramaya benziyor. Kısaca fanatizm!

Dün oturumda bizzat bulundum, gözlemlerim şunlar:

Perinçek bu olay çıkana kadar biraz gergindi, olay olup protestocular atılınca yüzünde bir rahatlama belirdi. Daha sonra içeri giren kameramanlar hep perinçekle röportaj yaptı. Kısaca perinçek kendi reklamını çok güzel yaptı. Sempozyum sanki perinçek odaklı bir şeymiş gibi lanse edildi. Kamuoyunun desteğini almak için de "bana yapılan saldırı aslında Atatürk'e yapılmıştır" tadında tribüne oynuyor. Protestocular da kendi çaplarında dünyayı kurtarmış oldular.Onlar zaten apayrı bir yazı konusu, ne konuşmayı biliyorlar ne dinlemeyi, varsa yoksa kavga, şiddet. Olan o kavganın tarafı olmayan konuşmacı ve biz dinleyicilere oldu.

Bir daha ne zaman böyle bir organizasyon yapılır da bu kadar değerli düşünür bir araya toplanır tartışılır. Kısaca yazık oldu! :angry:

Ben Ermeni konusunu acaba diye öne sürmüstüm ama degilmis,Bilimselci arkadasin dedigine katiliyorum,ne zaman milli konular gündeme geldiinde birileri bu milli gündemi sabote etmeye calisiyorlar.Kemalizmle ilgili bir sempozyumda iki sol görüsün birbirleriyle kavga etmeleri kavgayi TKP lilerin cikartmasi gösteriyorki milli konularda onlara dokunan birseyler var.olan Türkiyeye ve Türk insanina genclere oluyor.Baska bir Türkiye yok maalesef:bizim sagcimizla solcumuzla birbirimize kenetlenmemiz tek bir vücut olmamiz gereken bu günlerde neyazikki bunu basarmaktan cok uzaktayiz.Eger Türkiyenin bugünkü sartlarinda hala sagsol kavgalari yapiliyorsa ben cok yazik oluyor derim.

Saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben Ermeni konusunu acaba diye öne sürmüstüm ama degilmis,Bilimselci arkadasin dedigine katiliyorum,ne zaman milli konular gündeme geldiinde birileri bu milli gündemi sabote etmeye calisiyorlar.Kemalizmle ilgili bir sempozyumda iki sol görüsün birbirleriyle kavga etmeleri kavgayi TKP lilerin cikartmasi gösteriyorki milli konularda onlara dokunan birseyler var.olan Türkiyeye ve Türk insanina genclere oluyor.Baska bir Türkiye yok maalesef:bizim sagcimizla solcumuzla birbirimize kenetlenmemiz tek bir vücut olmamiz gereken bu günlerde neyazikki bunu basarmaktan cok uzaktayiz.Eger Türkiyenin bugünkü sartlarinda hala sagsol kavgalari yapiliyorsa ben cok yazik oluyor derim.

Saygilarla

Gerçekten de artık sağ-sol bloklaşmasını bırakıp bu ülkenin vatanseverlerinin tek bir çatı altında birleşmesi zamanının gelmesi gerekiyor...ama tabi ki emperyalist güçler, gerek basın da gerekse yönetim kademelerinde ki işbirlikçilerinin gücüyle buna imkan verirlerse...Türkiye'de ki ulusal bilinç uyanışının önüne geçmek için ellerinden geleni yapıyorlar..Bunu hergün basının içine konuşlandırılmış köşe yazarlarından ve televizyonlardaki uzantılarından görebiliriz...Aynı şey siyasette de mevcut ve bu güçler ulusal olmayan,işbirlikçi bir yapılandırmayı kendi çıkarlarına hizmet edicek şekilde sağ ve sol tandanslı siyasete de yerleştirip karışıklık yaratma uğraşındalar...Bu yüzden bu ülke insanının tüm ideolojik saplantılarını bir kenara bırakıp ulusal egemenlik etrafında bir araya toplanması gerekiyor...Artık siyasi ayrımın sağ-sol olarak değil ulusalcılar ve işbirlikçiler olarak yapılması gerektiği bir gerçek...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

işte anlatmak istediğimiz bunlardı.

forumda başından beri olayları başlatan,baltalarla satırlarla saldıran kişiler hep ülkücüler olarak gösterildi.ama biz anlatmaya çalıştık olaylar tek taraflı değil diye.

bu yaşananlar buz dağının görünen kısmı.bir sempozyum sırasında olduğu için kameralara yansıdı.sıradan bir günde neler neler yaşanıyor.zaten yüzbaşının telefon konuşmasını hepimiz duyduk:bize neden geç haber veriyorsunuz.bu bir değil iki değil üç değil sayın genel sekreterim...

kameralara takılan öğrencilere ne ceza verilecek çok merak ediyorum.çünkü biliyorumki bazı üniv lerde solcu öğrenciler kollanıyor.ama bu sefer birbirlerine girdikleri için durum ne olur bilemem.eğerki karşı tarafta ülkücüler olsaydı mutlaka birkaç ülkücü öğrenci okuldan atılırdı.

bu kadar kesin konuşmamın sebebi ideolojik yapılanması odtü yle aynı olan ankara üniversitesinde yaşananlara tanık olmam.orada yaşananları başka bir sayfada anlattığım için tekrar yazmayacağım.

üniv lerde olaylar yaşanıyor.odtü de ankara da solcuların despotluğu varsa gazi de de ülkücülerin despotluğu vardır.bütün bunlar yanlıştır.olayları sadece ülkücülere yıkmak isteyenler yere yığılan askeri çok dikkatli seyretsinler.olaylar sadece bir grubun tekelinde değil.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

işte anlatmak istediğimiz bunlardı.

forumda başından beri olayları başlatan,baltalarla satırlarla saldıran kişiler hep ülkücüler olarak gösterildi.ama biz anlatmaya çalıştık olaylar tek taraflı değil diye.

bu yaşananlar buz dağının görünen kısmı.bir sempozyum sırasında olduğu için kameralara yansıdı.sıradan bir günde neler neler yaşanıyor.zaten yüzbaşının telefon konuşmasını hepimiz duyduk:bize neden geç haber veriyorsunuz.bu bir değil iki değil üç değil sayın genel sekreterim...

kameralara takılan öğrencilere ne ceza verilecek çok merak ediyorum.çünkü biliyorumki bazı üniv lerde solcu öğrenciler kollanıyor.ama bu sefer birbirlerine girdikleri için durum ne olur bilemem.eğerki karşı tarafta ülkücüler olsaydı mutlaka birkaç ülkücü öğrenci okuldan atılırdı.

bu kadar kesin konuşmamın sebebi ideolojik yapılanması odtü yle aynı olan ankara üniversitesinde yaşananlara tanık olmam.orada yaşananları başka bir sayfada anlattığım için tekrar yazmayacağım.

üniv lerde olaylar yaşanıyor.odtü de ankara da solcuların despotluğu varsa gazi de de ülkücülerin despotluğu vardır.bütün bunlar yanlıştır.olayları sadece ülkücülere yıkmak isteyenler yere yığılan askeri çok dikkatli seyretsinler.olaylar sadece bir grubun tekelinde değil.

2023 arkadas,söylediklerine aynen katiliyorum,aslinda bu kavgalar cok yanlis,o üniversiteler bizim o askerlerde bizim.yazik oluyor.sagcisi solcusu kalmadi artik bitsin bu bu kavgalar.Türkiyenin gercekleriyle ugrassin gncler birbirleri ile degil.Türkiye üzerinde büyük oyunlar oynaniyor bu gncler bilerek veya bilmeyerek bu oyunlara alet oluyorlar.cok yanlis ve cok yazik.

Saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.