Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Allah'a hala inanmıyor musunuz?

Müslüman_

Önerilen İletiler

Kuran, o devirde ve sadece o cografya ve topluma yonelik etik, metafizik bir yonlendiren ve yaptiorimlar sunan bir rehberdir

nefs, ego, kibir, guzel ahlak, kin, intikam, fitne, merhamet, affedicilik, tefekkur, kargasa vs kavramlar her devirde aynidir ..

kiyafetler degisir, teknoloji yasami kolaylastirir, develer yerini otomobile birakir

1 ay sure yol katedip haber ulastiran ulaklar yerini internete birakir ; dunya dengesi ve altyapi kaynaklari degisir hatta el degistirir

ama , AMA dostum

insanlar yine de degismez !

Kuran insani ve onun ozunu anlatir .. bu yonu ile de kutsaldir ... psikoloji bilimi sadece nefsi ve ozbenligi(bilinc alti) anlatir ..

Dolayisi ile bugun cagdisidir,

cagdisi olan tek sey, Kuranin anlatimindaki uslubun gunumuze tam tercume edilememesindeki yetersizlikten kaynaklanir : ))

bilimsel degildir, bilissel degildir

tabi ki degildir ; bilimin tek bir dali icin bile 20 ciltlik ansiklopedik bilgi derlenebilmektedir ..

Kuran bir bilim kitabi degildir ; ama anlatimlarin esrarengiz bir bicimde bilim ile ortusmesi . bilim ile bakildiginda Kuranin hak oldugunu ortaya cikarir .. gunumuze de pay cikarir Kuran ki zaten Allah hikmetlerini her devre saklamistir ..

ve 21. yuzyilda uygulanir degildir

21. yy da uygulanmasi abes kacan sey din degil ; hurafelerdir .. hurafeler bilim ile temizlendikce Allahin ayetleri daha da anlasilir bi sekilde kendini belli etmektedir ..

...

piyasada ne yazik ki disli genclik yok , dialektik felsefenin hakimiyeti surse de ust duzey universitelerde zor anlar yasicaklarini gorur gibiyim ..

cunku hicbir tutarli ifade kullanamaz hale gelmeye basladilar ..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

EUZİ BİLLAHİMİNNE ŞEYTANNİRACCİM BİSMİLLLAHİ RAHMANİRAM .

Dedikten sonra 10 kere Allah deyin . .

Her şeyi bir kenara bırakın, Rahatlayın ve soru işaretlerini bir kenara bırakın. pozitif olun. Ondan sonra karar verin!. Boşluğunuzla düşünün. Ondan sonra imana kavusmuk olacaksınız zaten, La ilahe illalallah dedikten sonrada Allah aklınıza otomotik olarak bilgileri verecektir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...

Sanırım geç kaldım unsure.png

sizin dediklerinz çok farklı benim dediklerim çok farklı kardeşler haydi yolunuza asla aynı düşüncelere sahip olamayız biz. Sz evrensel hakkı felan savunuyosun tmmda ben zaten bir şey demedim özggürsünüz zaten istediginiz kadar ateist olun bizene ki? Harbiden bizeneymiş ben onu anladım şimdi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sizin dediklerinz çok farklı benim dediklerim çok farklı kardeşler haydi yolunuza asla aynı düşüncelere sahip olamayız biz. Sz evrensel hakkı felan savunuyosun tmmda ben zaten bir şey demedim özggürsünüz zaten istediginiz kadar ateist olun bizene ki? Harbiden bizeneymiş ben onu anladım şimdi.

Dost! :)

Evrenselliği savunmak günah mıdır ? Üstelik seninle aynı fikirde olmadık diye hemen "istediğiniz kadar ateist olun" demekle bizi ateist yaptın 2 dakikada..

Sen böyle bir müslüman mısın ? Seninle aynı fikirde olmayan,evrenselliği savunan herkes ateist mi oluyor ?

İnanki kişi inanır inanmaz bu onun özelidir..Bende eskiden çok burnumu sokardım,sende öğrenmişsin ne güzel..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kimse kimseyi inancından dolayı yargılamamalı. Müslümanlıktan bahsediyorsak işin özü zaten hoş görü değil mi? Ayrıca iletişimin en basit kuralı karşıt bir kişiye/gruba bir düşünceyi izah etmek istiyorsan bunu onlarla tartışmadan yapmalısın. Özetle bağırarak çağırarak kimse kimseyi Allah'a inandıramaz. Bu onunla Allah arasındaki bir durum sadece iyi davranışla örnek olabilirsin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar allah aslında güneş kadar belli onu bulmak görmek insanın kendi elinde inanmayanlarla yapılacak tartışma burda dinmizi zedeler.

sadece allahın varlığı ve birliği için inanmayanlara düzügün bir çağrıda bulunursun senin görevin budur. inanırlar inanmazlar

onların bileceği iştir. allahın izniyle bir taş buldum. taşın üzerinde doğol minerallerden allah yazıyor. ama öle benzeme değil gerçekten allah....

ben allaha zaten inanıyordum ama imanım kuvvetlendi inşallahta bişey olmaz çok korkuyorum. ağlayarak namaz kılıyorum .

inanmayanlar... yemin olsun kendinize yazık edersiniz

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar allah aslında güneş kadar belli onu bulmak görmek insanın kendi elinde inanmayanlarla yapılacak tartışma burda dinmizi zedeler.

sadece allahın varlığı ve birliği için inanmayanlara düzügün bir çağrıda bulunursun senin görevin budur. inanırlar inanmazlar

onların bileceği iştir. allahın izniyle bir taş buldum. taşın üzerinde doğol minerallerden allah yazıyor. ama öle benzeme değil gerçekten allah....

ben allaha zaten inanıyordum ama imanım kuvvetlendi inşallahta bişey olmaz çok korkuyorum. ağlayarak namaz kılıyorum .

inanmayanlar... yemin olsun kendinize yazık edersiniz

Dost!

Taşta Allah yazısını görmekle iman ediyorsan..

Hristiyan domatesle Mesihe

-http://im.haberturk.com/2012/06/21/752722_detay.jpg?1340357903-

Hindu ineğiylede Brahmaya

-http://www.gophoto.it/view.php?i=http://www.yeryuzuhaber.com/store/img/2000/2448.jpg#.UPR2pWdWMsY-

İman edebilirsin..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Şunuda belirtmek isterimki bu saçma inançla iman etmekle en büyük yazığı kendinize etmişsiniz..Bu gibi şeyler Tanrı katında bir geçerlilik kazanmadığına adım kadar eminim..

bence sen boşa yaşıyorsun
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Iste bu gercek olarak dogrulanan inanc, sadece aklin kendini ona inandirmasidir. Bilimsel ve bilissel bir icerigi yoktur.

Gercek insanoglu yapilandirilmisligidir. Ayni senin yapilandirdigin gibi. Bilimsel olan ise, gercek degil; olgudur.

Valla diyorum bak insanın kalbinde olduktan sonra herşey çözülür içinde varsa zaten o yanacağı yeri bilir . Allah ıslah etsin kardeşim sizleri , diyecek lafım yok mitolojide her kitap değişti daha önce gönderilenlerin insanoğlu tarafından değiştiği içinde en son  Kur'an kaldı ve değişmiyeceğini yüce rabbim bunu açık açık belirtti hiç bir insanoğlu tarafından . 

Neyse ki kalbimiz temiz bizim , su testisi su yolunda kırılır . 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Insanlara Allahin varligini anlatmaya veya kendi deyimiyle ispatlamaya calisanin uslübuna bakiniz ve bu kisinin gercekten müslümanliktan ne anladigini sorgulayiniz.Dinden imandan bahseder fakat peygamberin hosgörüsünden bihaber olarak insanlari ötekilestirir bunlar.

.

.

.

saygilarla

Bana usluba bakınız diyenin üsluna bakınız. Kendisi Müslüman bir ülkede yaşıyor Müslümanları küçümsüyor. Kalender eşeğinde yüzüyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şunuda belirtmek isterimki bu saçma inançla iman etmekle en büyük yazığı kendinize etmişsiniz..Bu gibi şeyler Tanrı katında bir geçerlilik kazanmadığına adım kadar eminim..

Bırakta buna insanlar karar versin ...

Konuya yorum yaptığın için de teşekkür ederim yıl 2014 olmuş ama..

İçinizi döktünüz ve olduğunuzu anladık  sizin :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Valla diyorum bak insanın kalbinde olduktan sonra herşey çözülür içinde varsa zaten o yanacağı yeri bilir . Allah ıslah etsin kardeşim sizleri , diyecek lafım yok mitolojide her kitap değişti daha önce gönderilenlerin insanoğlu tarafından değiştiği içinde en son  Kur'an kaldı ve değişmiyeceğini yüce rabbim bunu açık açık belirtti hiç bir insanoğlu tarafından . 

Neyse ki kalbimiz temiz bizim , su testisi su yolunda kırılır .

Kalbin bu konuda organ olmanin disinda baska hic bir fonksiyonu yoktur. Herseyi "cozecek" olan beynin yetisi ve fonksiyonlarinin yasam ve iliskiye dusunce ve davranis olarak tasinmasidir.

Bizim de beynimiz insanlik bilimsellik ile dolu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Insanlara Allahin varligini anlatmaya veya kendi deyimiyle ispatlamaya calisanin uslübuna bakiniz ve bu kisinin gercekten müslümanliktan ne anladigini sorgulayiniz.Dinden imandan bahseder fakat peygamberin hosgörüsünden bihaber olarak insanlari ötekilestirir bunlar.

.

.

.

saygilarla

Müslümanı eleştirmeden önce bu kişi bilimsellik ve özveri hakkında ne biliyor diye kendini sorgulamalı.
Bari bilseydiniz de yorum yapsaydınız . Müslümanın anlattıklarında bir bilimsel içerik yok ise siz bunu neyle çağrıştırıyorsunuz? Yazdıklarınız bunlarla ilgili değil. Daha mantıklı cevaplar vermelisiniz smile.png
Saygılarla Deist... forgiveme.gif
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kalbin bu konuda organ olmanin disinda baska hic bir fonksiyonu yoktur. Herseyi "cozecek" olan beynin yetisi ve fonksiyonlarinin yasam ve iliskiye dusunce ve davranis olarak tasinmasidir.

Bizim de beynimiz insanlik bilimsellik ile dolu.

Burada her şeyi okudum.  Bizim kelimesini kullanınca lafımı değiştiriyorum .  Yahu bırak toplumu sen kendine bak. 

Her şeyi çözecek olan beynin etkisinden bahsediyorsunuz. Bari kopyala yapıştırma yapmadan yorum yapın. Beyin Organ değil yani 

Kısaca Beyin her şeyi yöneten bir organ olduğuna göre böyle bir şey söz konusu olamaz.   İnsan beyniyle inanılmıyor mu? İllede kalp beyin olcak yani 

Unutma ki beyin bize her şeyi HİSSETTİREN , her şeyi sezdiren aynı zaman da algılattıran Allah tarafından bize hediye edilmiş bir armağandır... ! 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Burada her şeyi okudum.  Bizim kelimesini kullanınca lafımı değiştiriyorum .  Yahu bırak toplumu sen kendine bak. 

Her şeyi çözecek olan beynin etkisinden bahsediyorsunuz. Bari kopyala yapıştırma yapmadan yorum yapın. Beyin Organ değil yani 

Kısaca Beyin her şeyi yöneten bir organ olduğuna göre böyle bir şey söz konusu olamaz.   İnsan beyniyle inanılmıyor mu? İllede kalp beyin olcak yani 

Unutma ki beyin bize her şeyi HİSSETTİREN , her şeyi sezdiren aynı zaman da algılattıran Allah tarafından bize hediye edilmiş bir armağandır... ! 

Ben kendime sadece ozel ve bireysel olarak bakarim. Biz bakis acisi icinde bulundugum insanoglu turu icindir.

"Copyala/yapistirma" derken; neyi kastediyorsun?

Beyin organinin diger organlardan farki yetisi ve fonksiyonudur yani soyutlama ve de tum vucudun ilettigi sinyalleri anlam ve icerige donusturme ozelligi.

Beyin sadece insanogluna ait degildir ve evrimsel gelisimde insanoglu beyni en gelismis ve de soyutlama yetisine sahip turudur.

Insanoglu beyni ile birlikte dogar.

Insanoglu vucudundaki her bir organin yetisi islevi ve calisma seklini; yine insanoglu biyoloji denen bilim dali ile acikliyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Müslüman kardeşin yaptığı yanlış yok.. Buna karşılık olarak yazılanlar yazı gibi değil,

Omar123 Allahını çağır gelsin demişsin ya hani, sen okuduğun kitapları dergilerin kanıtını getir . Ve bir de büyük patlamayı açıkla öyle konuş =) Yeteri kadar bilgi sahibi olsan Bu bölümde profil resmin ve nickin bu olmazdı diye düşünüyorum ... Ve tabi ki müslümanın da bilgisi yetersizdir herkes her şeyi bilemez elbette hepimizin bilgisi eksiktir... Ve kimse iman ederek kendine eziyet etmez kardeş, eğer yalansa senin gözünden hareket etmenin hiç bir sakıncası yoktur, öbür dünyada ya karşılığı olur ya da olmaz ama iman etmeyen o zaman yanar kısaca biz iman ediyoruz öbür dünyada karşılığı ya olur ya olmaz ama yine yapan kazanır diyoruz ... Tembelliği bir kenara itmek gerekir.. Tembelliğin önüne inançsızlığı çıkarmamak gerekir.. Kısaca bahane misali :)

Politika müslüman ateistleri eleştirmiyor, kimse kimseyi özleştirmiyor rahat ol, ve müslüman bir ülkede yaşadığını unutma öyle yorum yap... Hacıların hangileri gerçek inanıyor onu düşün ve hangisi doğru bilgi veriyor ona bak sonra dine geç ... İddiayı güçlendirmek için akıl lazımdır red etmek için de akıl lazımdır ama unutma ki olan bir şeyi kanıtlamak olmayan şeyi kanıtlamaktan daha basittir. Bu her yer de öyledir. Yalan ya da gerçek.. Ama asla olmadığını kanıtlayamazsın. Hem bilim de hem de dinde inatçılık vardır. İnancı olanla olmayanın tartışması uzar da uzar uzar da uzar bu böyledir...

dennise Kardeşim :) Uslüba üslup eşlik edermiş adap buysa senin, müslümanın ki sana tam uyuyor... Onu eleştirme onun için.. Aynaya bak ...

Evrensel-insan belki burada en düzgün uslup kullanan sizsiniz ve tebrik ediyorum fakat ; Size bir soru sormak istiyorum umarım anlayışla karşılarsınız ,

Tüm dinleri kapsamıyorum müslüman ülkede yaşıyoruz islamın gözünden yazıyorum : Allah göreceli bir kavramdır ,

Nasıl oluyor da bu düzen oluyor diye sormayacağım ;

Evren bilimseldir. Bilimsellikte de bir donuk nokta vardır. Evren büyük patlamayla olmuştur , Küçük bir çekirdek patlamasıyla meydana gelmiştir (kabaca).

Bu çekirdeğin nasıl oluştuğunu ve patlamaya sebep olan şeyin nasıl var olduğunu açıklayabilir misiniz?

Nasıl oluyor da insanoğlu böyle bir şeyi elleriyle yazıyor? Ve tabi ki daha o zaman ki insanlar nasıl bu kadar hayalperest olabiliyor? Ve neden böyle bir şeye gereksinim duyuyorlar ? Neden kendilerine ve millete ibadet ederek zahmette bırakma gereksinimi duyuyorlar? Kar elde edeceklerini sanmıyorum din meydana getirerek insanları korkutamazlardı kesinlikle... O zaman o kadar keskin olsaydı şimdi ki inançsızlar olmazdı...

Elbette gezegenler oluşmadan önce yine varlığını sürdürdüğünü Teoriler yine açıklıyor.. Kısaca bu bilimin bir parçası ve bununda herhangi bir kanıtı yok inatçılığını sürdürüyor . Kısaca saçmalıyor..

Kuranı kerimin hangi yıllardan kaldığını kalıntılarla bilim açıklarken inmeden daha önce olan canlıları haberleri yalansa nasıl veriyor?

Şimdi günümüzde çevirileri felan yanlış veriyorlar gerekirse internetten arapçalarını bile bozuyorlar ama gerçek kuranı kerim parçaları müzelerde bile var ve gerçek kopyaları... Yani karışıklık olamaz o konuda ... Öyleyse bu mucize değil de ne ?

Ve ya nasıl bir kar tanesinin şekli nasıl oluyor da şekilli olabiliyor? Yapmayın Büyük patlama bu kadar zeki olamaz...

Saygılarla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

... Evrensel-insan belki burada en düzgün uslup kullanan sizsiniz ve tebrik ediyorum fakat ; Size bir soru sormak istiyorum umarım anlayışla karşılarsınız , Tüm dinleri kapsamıyorum müslüman ülkede yaşıyoruz islamın gözünden yazıyorum : Allah göreceli bir kavramdır , Nasıl oluyor da bu düzen oluyor diye sormayacağım ; Evren bilimseldir. Bilimsellikte de bir donuk nokta vardır. Evren büyük patlamayla olmuştur , Küçük bir çekirdek patlamasıyla meydana gelmiştir (kabaca). Bu çekirdeğin nasıl oluştuğunu ve patlamaya sebep olan şeyin nasıl var olduğunu açıklayabilir misiniz? Nasıl oluyor da insanoğlu böyle bir şeyi elleriyle yazıyor? Ve tabi ki daha o zaman ki insanlar nasıl bu kadar hayalperest olabiliyor? Ve neden böyle bir şeye gereksinim duyuyorlar ? Neden kendilerine ve millete ibadet ederek zahmette bırakma gereksinimi duyuyorlar? Kar elde edeceklerini sanmıyorum din meydana getirerek insanları korkutamazlardı kesinlikle... O zaman o kadar keskin olsaydı şimdi ki inançsızlar olmazdı... Elbette gezegenler oluşmadan önce yine varlığını sürdürdüğünü Teoriler yine açıklıyor.. Kısaca bu bilimin bir parçası ve bununda herhangi bir kanıtı yok inatçılığını sürdürüyor . Kısaca saçmalıyor.. Kuranı kerimin hangi yıllardan kaldığını kalıntılarla bilim açıklarken inmeden daha önce olan canlıları haberleri yalansa nasıl veriyor? Şimdi günümüzde çevirileri felan yanlış veriyorlar gerekirse internetten arapçalarını bile bozuyorlar ama gerçek kuranı kerim parçaları müzelerde bile var ve gerçek kopyaları... Yani karışıklık olamaz o konuda ... Öyleyse bu mucize değil de ne ? Ve ya nasıl bir kar tanesinin şekli nasıl oluyor da şekilli olabiliyor? Yapmayın Büyük patlama bu kadar zeki olamaz... Saygılarla...

Burada yapilan bir bilgi ve dusunce dile getirme oldugundan bu ancak tartisilir ve tartisma uslubu da kisilere yonelmez fikirlere yonelir ve atisma satasma ya da karsi tarafi tahrik edici bir uslup icermez.

Buna basvuranlar varsa, bunun nedi gereken bilginin bilinmemesi ve de yanit olarak dusunce olmamasidir.

Birincisi evren buyuk patlama ile olusmamistir, evren daimidir.

Big bang sadece evren ile ilgili zamansal bir teoridir. Evren ise mekandir. Insanoglu henuz evrenin boyutlarini ortaya koyamamaktadir.

Zaman insanoglunun bir urunudur ve mekan zamandan bagimsizdir. Zaman ise mekan olmadan kullanilamaz.

Dedigim gibi big bang bir teoridir ve gozlemi henuz yoktur. CERN deneyi bu patlamayi bir cesit gozleme tasimak icindir.

Bilimin bilimsel olarak yaptigi, gozlemini algiladigini bildirmektir ve gozlemsel algi kullanmaktir.

Akilsal algi da yani gozlemi olmayan algidaki sorun, bunun ideolojik inancsal bir dogrulama icermesidir.

Burada onemli olan eger bir teori olarak bilim bir seyler ortaya atmissa, bunun da gozleme tasinma adina; mantiksal olabilirlik olasiliginin bulunmasidir.

Zaten mantiksal olarak olmusluk bilimin ortaya koydugudur ve bu olmuslugu bilimsel olarak aciklamaktir.

Herhangi bir olmusluga akilciligi eklemek ve bunu diole getirmek ise, genelde bilimsel degil; felsefi inancsal temeldedir.

Mucizeler sadece inanclarda mumkundur. Bilim de mucize de tesaduf te suphe de kwesinlikte yoktuir.

Bilim bir bilgisini olgusal olarak gecerli kilar ve bunun gozlem ile yanlislanabilecegini ortaya koyar.

Boylece bilim, inanc ideoloji ve akilciligin sabit mutlak kalici dogmalarindan farklilasir ve yenilenir degisir ve gelisir.

Bilim kar tanesini gozlemler ve bu gozlemini aciklar. Yani kar tanesini oyle yapan bir ozne aramaz yani kim aramaz. Boylece bilim tanrilardan bagimsizdir ve disindadir.

Sonuc ta alinan gozlemde insanoglu disinda bir ozne aramak, arananin kisir dongusudur.

Yani diyelim bir yaratici oznesinin yaratan cikmazi vardir.

Ayni sekilde bir gozlemde amac ta sadece bilgi vermektir.

Kisaca bilim insanoglunun ozelliklerini ve zihinsel yeti ve fonksiyonunu, insanoglu disinda baska bir ozneye vermez.

Dolayisi ile patlama bir teoridir ve patlama tamamen nesnel bir algidir. Yani patlatan yoktur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Burada yapilan bir bilgi ve dusunce dile getirme oldugundan bu ancak tartisilir ve tartisma uslubu da kisilere yonelmez fikirlere yonelir ve atisma satasma ya da  

.

.

.

Dolayisi ile patlama bir teoridir ve patlama tamamen nesnel bir algidir. Yani patlatan yoktur.

Tabiki de saygı çerçevesinde tartışmak şartıyla hiç bir şey olmaz.. Bazı arkadaşlar sapıtmış ama o onların terbiyesizliğidir....

Metine gelirsek; 

Emin misiniz? Son yazdığınız metinde bilimsel bir kanıt yok..  

Her bilimci büyük patlamanın her şeyin başlangıcı olduğunu savunur ... Siz başka bir şeye değinmişsiniz.. Adı üstünde teori ama gerçektir de... 

Büyük patlama demek mucize demektir iyi ya da kötü...

Benim için dini bilimsel olarak açıklayan şey büyük patlamadır.. Bilimsel olduğu gibi entresandırda  değil mi ? Size de öyle gelmiş...

Hücre nasıl oluşmuşsa atomunda oluşturulması gerekir. Patlamada atomun aşırı derece de sıkışması evrenin başlangıcının olmasına yeterli değil gibi geldi bana, eğer bilim gerçekse ve bu bilimin bir parçasıysa Bilim mucizenin kardeşidir.. Tıp kı Allah'ın kendisinin yaptığı gibi...

Kar tanesi olayı yani demek istediğim nasıl oluyor da bu kadar süslü olabiliyor? 

kar-tanesi.jpg

Bunu bilimin açıklayabileceğini sanmıyorum. Cidden bir ateist için entresan olmalı...

Ayrıca büyük patlamayı vikipedi iyi şekilde açıklıyor.  Sizin dediklerinizin tam tersi tabi ki o konuda bilginiz eksik olabilir tabiki benimde ama vikipedi gibi bir kaynağın yanlış olacağını sanmıyorum. 

Nasıl Allah nasıl yaratıldı nasıl var oldu deniyor aynı şekilde bing bang'da nasıl oldu diye düşünülmelidir ve Allah kavramı iyice anlanmalıdır... 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tabiki de saygı çerçevesinde tartışmak şartıyla hiç bir şey olmaz.. Bazı arkadaşlar sapıtmış ama o onların terbiyesizliğidir....

.

.

.

Nasıl Allah nasıl yaratıldı nasıl var oldu deniyor aynı şekilde bing bang'da nasıl oldu diye düşünülmelidir ve Allah kavramı iyice anlanmalıdır... 

Bilimsel kanit, evrenin daimiligidir; bu bir olgu olarak gecerlidir; taki gozlemsel olarak yanlislanabilene kadar.

Buyuk patlama 13.7 milyar yil olarak zamansal bir teoridir, evren ise bir mekandir. Bu adi gecen patlama evrendeki ve de herhangi bir yerindeki oldugu dusunulen bir patlamadir.

Buyuk patlama hen uz oldugu ispatlanmamis bir teoridir. Ayrica bugun evren mekaninda bir suru hareketlenme var. Bilim sadece bunlari gozlemler ve aciklar.

Bilimde mucize yoktur, olani aciklama vardir.

"Dinin  bilimsel aciklanmasi" ne demek?

Orta da sadece olan vardir, bilim buna bir olduran yani ozne/kim aramaz. Cunku boyle bir gozlem yoktur.

Kimin neyi nasil acikladigi onemlidir.

Evren bir mekan big bang bir zamanlama dir.

Zamanlama da ancak mekan varsa mumkundur.

Evet kar tanesi ya da baska bir fenomen her birinin goruntusu kendine goredir. Bilim sadece bunu gozlemler ve aciklar. Arkasinda bir ozne/kim aramaz.

Ayrica acikladim, aranan bir kimin de kimi kisir dongusu vardir.

Yani zanmansal kisir dongu, ilk oncesi ya da son sonrasi cikmazidir.

Big bangin nasil oldugu zaten teorik olarak Cern'de gozleme tasinmak icin calisiliyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İslam da 'Kurban kesmek şart değildir.  Çok kötü olduğunu düşünüyorsanız diğer dinlere de göz atmanız gerekir.  Kan akıtmak tüm dinlerce sevaptır.. Bu cani olduğunu göstermez.

İnsanoğlu kötü kalpliliğini kullanıp erkek çocuklarını kesmeye başladıktan sonra hayvan adı üstünde hayvanın buna eklenmesi gerektiğini Tanrı düşündü ve insanları kurtardı eğer o olmasaydı daha değerli varlıklar telef olacaktı...

Kurbanı Allah kuranı kerimde tavsiye  etmiştir. Ondan sonra devam etmiştir...

Hadisi şeriflerde hayvanları kesilmek için olduklarını bu nedenle acı çekmediklerini bildirmektedir. Nasıl soğan da insana benzer damar bulunuyor ve acı çekmiyorsa bu durum yine aynıdır . Çünkü tek akıllı varlık insanlardır. Öyle yaratılmıştır .. Aklı olmayanın acıdan haberi olmaz refleks ve fonksiyondan hareketlenme meydana gelir. Hayvanın acı çekmediğinin bilimsel kanıtı:

* Hayvanın acı çektiğinin bilimsel bir içeriği de yoktur. İneğin boyun damarları ve gırtlakları çok içeridedir ön tarafları full  deri ve posadan meydana gelmiştir ilk bıçak darbesiyle birlikte bağırma potansiyeli %100 olmalıydı...  

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kar tanesini bende zaten Bilimsel açıklamasını istiyordum yoksa mucizedir zaten smile.png Ve evet mucizedir açıklaması yapılamaz . Kanıt .

Büyük patlama kısa zaman önce kanıtlanmış ve kitaplara geçmiş bir şeydir...  Teori olsaydı bu kadar üstüne düşülmezdi ve dinle bağdıştırılmasaydı ateistler tarafından doğrulanırdı. .Çünkü büyük patlama tanrının tek kanıtıdır.

Şimdi büyük patlama teori olarak ağza alınıyor dediğim gibi bu nedenden dolayı. Sizde belki ben demeden önce inanıyordunuz çünkü inanmıyorsunuz.

Bilimde mucize vardır zaten bilim mucizeleri ortaya çıkarmıştır..  Bu kanıtlanmış bir şeydir..

Büyük patlama gerçek değildir demek bilim yalandır demektir.  Bilimi açıklayan insanların Din adamı olmadığı malumdur...

Bing bang zamansal evren mekandır demek yetersizliktir. Zaman kavramı iyice anlaşılmamış , zaman olması için evrenin olması lazımdır patlama evreni oluşturdu ve zamanlamayla bu çözüldü...

Sizin dediğiniz gibi evren olduğu gibi vardıysa ve dedikleri gibi genişleyen sonsuz bir yuvarlaktan ibaretse bu çemberin başı olmadı mı hiç ?

Bing bang bu kadar zeki demek ki Tüm pozitif enerjisini parçalarına vermiş...

Siz bilimsel kanıta da inanmamakla ısrarlısınız , Arafta gibi.  , çünkü din kadar inançsızlıkta inatçıdır...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.