Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Eğer kendinizi bir alkollü içki olarak görmeniz söylenseydi, hangi alkollü içki olurdu? ve neden?

Smyrna

Önerilen İletiler

• Co-Admin

Eğer kendinizi bir alkollü içki olarak görmeniz söylenseydi, hangi alkollü içki olurdu? ve neden?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Rakıyı içen kadın ; gülüyorsa ...

O gülüşün ardında ; en az dokuz roman , on dört tane de , film repliği yatar ...

Büyük gülerler , büyük susarlar …

Rakı içen kadın ; rakıyı çok sık içmez ...

Ama rakıyı içtiği an ...

Bil ki ; içme zamanı gelmiştir ve konuştuklarında , net konuşurlar …

O kadınlar ...

Keyfine doyum olmayan bir akşamüstü sonrasında ...

Bir kıyıda köşede ; gece sefası gibi açarlar ...

O kadınlar ; afet-i devrandır ... Ve .... rakı içen kadının elleri güzeldir ...

O kadınlar ; senden başkasını severlerken bile , seni incitmezler ...

Rakı içen kadın ...

Herkesle rakı içmez ve seninle rakı içiyorsa ...

Senin için kalbinde ; en az , yüz elli metrekare daha yer vardır ...

Ve sen ; bunu bildiğin için ...

O kadına ; kalbinin tüm kapılarını , beklentisizce açmış ...

Cebindeki tüm anahtarlarıysa ; hiç bulmamak üzere , yutmuşsundur ...

Rakı içen kadın ...

Cihanda sulhtur , ağdalı değil , nağmeli sever ... !

•  

tumblr_l6uvv8ttFS1qztfyp.jpg

olsaydımmm TEKİRDAĞ olurdum... daha doğar doğmaz burnumuza genzimize kazınır bu konu güzelim trakyada .... o yüzden herkez içemez rakıyı...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Siminciğim ne güzel anlatmış ne güzel ifade etmişsin smile.png Ağzına sağlık kuşummmmm

Ben votka severim ama öyle vişneyle portakalla karıştırılmayacak, Rus usulü shot yapılacak smile.png Kendimi alkollü bir içki olarak görmem söylenseydi kesinlikle öyle bir votka olmak isterdim. Çarpar... Fena çarpar biggrin.png Vuuuuuuu wub.pngislik.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Siminciğim ne güzel anlatmış ne güzel ifade etmişsin smile.png Ağzına sağlık kuşummmmm

Ben votka severim ama öyle vişneyle portakalla karıştırılmayacak, Rus usulü shot yapılacak smile.png Kendimi alkollü bir içki olarak görmem söylenseydi kesinlikle öyle bir votka olmak isterdim. Çarpar... Fena çarpar biggrin.png Vuuuuuuu wub.pngislik.gif

Ahhh Glorialaughing.gif kesinlikle çarpmalısında... bilmiyorum rakılar votkalar ne olacak bizim halimiz...yuvarlan.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

strawberry-vodka-m.jpg mmmmmm :) mmmmmm

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bana gelince benim öyle bir içkim yok... Yerine zamanına veya ortamına göre değişiyor.

Sokakta yürürken birisi bana bir shot tekila (Tequila) biraz tuz ve bir parça lime (veya Limon) verse anında götürürüm ve 15 dakikada bir tekrarlansa hiç yok demem demek ki tequila olabilirmişim....

Çok ağır bir toplandasın ve garson gelip soruyor bir şey içmek istermisiniz. Çok kralından bir bardak bourbon ve 90 % çikolata ısmarlarım heralde... Böylece wiskey de olduk gibime geliyor.

Kışın sabah hava çok soğuk evden çıkmadan önce yolda içmek için hazırladığın kahvenin için bir shot Baileys (Irish Cream) atıyorsun ve o seni iliklerine kadar ısıtıyor. Böylece Baileys oluyoruz. Bunun için bir not: Evde kahve hazırlamıyorsanız dışarıda bir kahve dükkanında durup kahvenizi alıyorsanız lütfen büyük dükkanların şirketlerinden kahvenizi almayın. Lütfen sokak köşenizdeki sizin yöreye ait olan dükkanları seçiniz onların parası size geri dönecektir ve ayrıca mutlu olacaksınız.

Her gün eve geliyorsun argın yorgun bir şekilde kapıyı açıyorsun üstündekileri bir kenara atıyorsun koltuğa veya yatağın üstüne şöyle bir atıveriyorsun kendini birden bir eksiklik duyuyorsun ayağa kalkıp bir şişe Cabarnet Sauvignon veya Merlot açıyorsun (tabiki beyaz seviyorsanız o ayrı ama sağlık açısından genede kırmızıya takılın diyorum) bazen eğer ağzınız çok acıysa Shiraz/Syrah da alabilirsiniz. Ve arkasından yemek yapmaya koyuluyorsunuz unutmadan hafif bir akordion da arka planda çalıyor ve siz yemeği yapadurun diğer parçanızda size katılıyor o muhteşem konuşmaların arasında biz şarap oluyoruz tabiki...

Dışarıda yemek yemem gerekiyor ve bir meyhaneyi seçmişiz. Şimdi Rakıdan başka bir içki seçmek ayıp ve uygun kaçmaz diyorum. Şimdi size bir öneride bulunayım. Dünyada en çok mezeyi Hataylılar yapar. Yapar derken birazda tadını ve tozunu kaçırırlar. Eğer Harbiyede Regulatöre yolunuz düşerse Rakı ısmarlayın ve gelen servis arabalarındaki meze çeşitlerine bir göz atın kafanız dönmesse bende ketçap olayım.... Herneyse balık, beyaz beynir, kavun, ve cacık ve diğer mezeler biz rakı olduk tabiki...

Eğlenmek için gece dışarı çıkmışsınız (kız arkadaşınız, eşiniz, erkek arkadaşınız) geceye hafif ve şatafatlı birşeyle başlamak istiyorsunuz. Önünüze ilk çıkan bildiğiniz bir bara girerek bir Orange Martini (Portakallı Martini) ısmarlıyorsunuz (tabiki sizde sevdiğiniz Martini çeşidini ısmarlarsınız) ayrıca benimki üç zeytinli olmak zorunda ve ilk yudumu aldıktan sonra yanınızdakini dudaklarından ateşli, ayaklarını yerden kesecek şekilde öpüyorsunuz (dilerim yanınızdaki iş arkadaşınız değildir ama olsun)I. Ve böylece Martini oluyoruz...

Daha birçok içki var ama onlara değinecek kadar zamanım yok hepsinin yeri ve zamanı var. Örneğin deniz kenarında güneşleniyorsunuz çok sıcakladınız soğuk bir Guinesse yok demezsiniz (Ben yalancı biraları pek sevmediğim için Guiness diyroum) Bunun gibi. Bunun yanında kokteylleride unutmamak lazım ayrıca barda sarhoş olmuşsunuz bardaki servis yapan kızlar rengarenk shotlar getiriyor size, onlardan tatmamak olmaz (çoğunlukla tattıktan sonr NE YAPTIM ben diyeceksiniz ama olsun.)

İşte böyle dostlar İçki dendimi ben kendimi böyle hissediyorum ve böyle anlıyorum smile.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cin fizz diyorum ben..:)

Dıştan bakıldığında ve ilk tadıldığında tatlı, (bardağın dışındaki şeker)

Yudumlandıkça serinletici ve rahatlatıcı (soda ve limon)

Son olarak cin etkisini bilmem söylemeye gerek var mı..whistling.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.