Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

AVRUPALI TÜRKÜ NEDEN SEVMEZ..

turancı

Önerilen İletiler

Bir kısım öğrencisi ile Boğaziçi' nde geziye çıkan İstanbul Üniversitesi pröfesörlerinden Alman asıllı Prof. Fritz Neumark talebelerinden birinin;

Avrupa bizi neden sevmez, Hocam?

sualine şu cevabı verir;

- Çok samimi olarak itiraf edeyim ki, Avrupalı, Türkleri sevmez ve sevmesi de mümkün değildir. Asırlardır kilisenin Türk ve İslam düşmanlığı Hristiyanlar'ın hücrelerine sinmiştir. Sebeplerine gelince;

1- Müslüman olduğunuz için sevmez. Ama farazâ laik olmak şöyle dursun, Hristiyan olsanız da size düşman olarak bakmaya devam eder.

2- Sizler farkında değilsiniz ama onlar şu gerçeğin farkındalar;

Tarihten Türk çıkarılırsa ortada tarih kalmaz. Osmanlı arşivi tam olarak ortaya çıkarsa, bugünkü tarihlerin yeniden yazılması gerekir.

3- Avrupa pazarı idiniz. Şimdi Avrupaya pazar yapmaya başladınız.

4- En az 400 yıl Avrupa' da sırtımızda ve ensemizde at koşturdunuz.

5- Selçuklular Anadolu' yu, Osmanlılar ise Orta Avrupa ve Balkanları haçlı ordularına mezar ettiler.

6- Sizi silah ile yenemeyenler, sizleri kendilerine benzeterek hâkimiyet sağladılar. Önce giyiminizden hayat tarzınıza kadar; ahlâki değerlerinizi yıpratmaya başladılar, sonra da kendi içinizde sizi bölmeye başladılar.

7- Selçuklu ve bilhassa Osmanlı, İslamiyet uğruna herşeyini feda etmeseydi, İslamiyet bugün belki sadece Hicaz' da varlığını devam ettirirdi. Kaldı ki Vehhabiliği kuranlar İngiliz Dominyon Bakanlığının adamlarıdır. Batı her yerde, İslamiyet' i sapık inançlara kanalize etti.

Ama Osmanlı, Asr-ı Saadet'i devam ettirdi.

8- İfade ettiğim sebeplerden kilise size kan kusmaktadır.

9- Ben Türkiye' ye geldiğimde 2 üniversiteniz vardı. Şimdi (o zaman) 19 üniversite var. Osmanlı zamanında ise her yerde bir medrese vardı. Tarihinize bakın! Her medresede ilim tedrisatı vardı. İlk denizaltıyı Osmanlı' nın yaptığını çoğunuz bilmiyorsunuz belki de ama Avrupa bunu biliyor.

10- Sizler gerçek hüviyetnize döndüğünüz an Avrupa' nın refahı ve medeniyeti yıkılır. Ama bu şartlar da çok zor...

Kaynak;

(Türklere Karşı Haçlı Seferleri)

Vurulup tertemiz alnından, uzanmış yatıyor,

Bir hilal uğruna, ya Rab, ne güneşler batıyor!

Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş, asker!

Gökten ecdad inerek öpse o pak alnı değer.

Ne büyüksün ki, kanın kurtarıyor Tevhid’i...

Bedr’in aslanları ancak, bu kadar şanlı idi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir kısım öğrencisi ile Boğaziçi' nde geziye çıkan İstanbul Üniversitesi pröfesörlerinden Alman asıllı Prof. Fritz Neumark talebelerinden birinin;

Avrupa bizi neden sevmez, Hocam?

sualine şu cevabı verir;

.

.

.

Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş, asker!

Gökten ecdad inerek öpse o pak alnı değer.

Ne büyüksün ki, kanın kurtarıyor Tevhid’i...

Bedr’in aslanları ancak, bu kadar şanlı idi.

Prof. Fritz Neumark adlı adam her kimse ne tarih ne tarihte usul ne de sosyoloji gibi bazı ilimler hakkında her hangi bir malumatı yoktur. Zira bu adam bunları gerçekten ifade etmişse çizgi filim gerçekliğinde senaryo yazmıştır. Çünkü deyip sırayla yanıtlayalım ;

1. Müslüman olduğunuz için sevmez. Ama farazâ laik olmak şöyle dursun, Hristiyan olsanız da size düşman olarak bakmaya devam eder. Ne bu şimdi yorum mu yani ? Müslümanlık laikliğin alternatifi ya da tam tersi mi ? Haristiyan olsalar da sevmezmiş ne yani Almanlarla fransızlar kanlı bıçaklı iki cihan harbinde birbirlerini yemişler fransızlar müslüman da almanlar hristiyan mı ? Ya neyse şimdi Alemann profun kendisi yok gıyabında rezil etmeyelim biçareyi.

2.Sizler farkında değilsiniz ama onlar şu gerçeğin farkındalar;

Tarihten Türk çıkarılırsa ortada tarih kalmaz. Osmanlı arşivi tam olarak ortaya çıkarsa, bugünkü tarihlerin yeniden yazılması gerekir. Arkadaşlar 3 yıl başvekalet arşivinde çalışmış biri olarak yazıyorum arşiv açıktır, ilgilenen varsa gider araştırır, tam olarak incelemek, yok şu olarak, falan diye kimse efsane düzmesin gerzekliğin lüzumu yok. meraklısı olan varsa binlerce belge gönderiyim açsın okusun yazsın bakalım tarih yeniden nasıl yazılacakmış bize de öğretsin.

3.Avrupa pazarı idiniz. Şimdi Avrupaya pazar yapmaya başladınız. Avrupa pazarı falan değildik, yalnızca Osmanlı bürokrasisinin anladığı iktisadi anlayışla bugünkü kapitalist anlayış arasında bir fark oluştu. İşte bu fark (ki baltalimanına iyi bakın anlarsınız) ilk ortaya çıktığında adamlar biraz işlenmiş madde geçirdi hepsi bu. Amma biz kimseyi pazar haline falan getirmedik. Avrupalının artık kendine yük kabul ettiği bir kaç sektörden el çekmesiyle Türkiyede bir kaç köylü zengin oldu bu kadar ( Tekstil gibi ). artık modern dünya bilgi üretmiyor bilgiyi satıyor sen bilgisayar yapsan ne yazar !!!!

4.En az 400 yıl Avrupa' da sırtımızda ve ensemizde at koşturdunuz. Osmanlı ordusu Viyanayı geçememiştir. TUtki avrupada 1000 yıl hüküm sürdük sonunda bu adamların kanunu uygulamadık mı ? Onlar gibi yaşamaya gayret etmedik mi ? Yahu atatürk muassır medeniyetleri hedef göstermedi mi ? daha nesini tartışıyoruz bunun . Hamasetle ancak köyümüze döneriz.

5.Selçuklular Anadolu' yu, Osmanlılar ise Orta Avrupa ve Balkanları haçlı ordularına mezar ettiler. Bu da çok komik ne yani şimdi biz oturup adamlara bak tarihte size nasıl koduk mu diyoruz. haçlılar bir türklerle mi savaştı yani. Adamlar da 1. harpte söktü attı bizi ona rağmen adamlara hayran değil miyiz ?

6. [color=#FF0000]Sizi silah ile yenemeyenler, sizleri kendilerine benzeterek hâkimiyet sağladılar. Önce giyiminizden hayat tarzınıza kadar; ahlâki değerlerinizi yıpratmaya başladılar, sonra da kendi içinizde sizi bölmeye başladılar. kusura bakma dostum ama adamlar bizi silahla yendi biiiiiirrr. İkincisi ise onlara benzemeyi biz istedik bu bir modernleşme projesidir kökü 2. mahmuttan da önceye gider.

7.[/color] Selçuklu ve bilhassa Osmanlı, İslamiyet uğruna herşeyini feda etmeseydi, İslamiyet bugün belki sadece Hicaz' da varlığını devam ettirirdi. Kaldı ki Vehhabiliği kuranlar İngiliz Dominyon Bakanlığının adamlarıdır. Batı her yerde, İslamiyet' i sapık inançlara kanalize etti.

Ama Osmanlı, Asr-ı Saadet'i devam ettirdi. Vehhabiliğ kuranlar malesef bunlar değildir. vahhabilik kökü islam inançlarında olan fakat çoğu meseleyi gerzekçe yorumlayan ( bana göre ) bir yapıdır. hepsi bu.

8. İfade ettiğim sebeplerden kilise size kan kusmaktadır. Kilise kan kusmaktadır düşüncesi kadar tuhaf bir cümle olamaz . şimdi bunu anlatırdık da sıkıldım artık biraz efendi ol alman kardeş. önce siyaset din nedir öğren sonra yumurtla masallarını

9.Ben Türkiye' ye geldiğimde 2 üniversiteniz vardı. Şimdi (o zaman) 19 üniversite var. Osmanlı zamanında ise her yerde bir medrese vardı. Tarihinize bakın! Her medresede ilim tedrisatı vardı. İlk denizaltıyı Osmanlı' nın yaptığını çoğunuz bilmiyorsunuz belki de ama Avrupa bunu biliyor. 50 üniversiten de olsa hiçbirşey üretemezsin hepsinin pazarı var. ayrıca bu ülkedeki üniversiteler ben gençken artık liseleşmişti şimdi ilkokullaştı bunu herkes biliyor. Hiç düşündün mü alman neden almanya türk üniversitelerine denklik vermiyor. Bizde üniversiete iş ve işçi bulma kurumudur bilim yuvası değil.

10.Sizler gerçek hüviyetnize döndüğünüz an Avrupa' nın refahı ve medeniyeti yıkılır. Ama bu şartlar da çok zor... Al sana dünyanın en gerzek lafı . Neymiş bu gerçek hüviyet biz ********** da debeleniyoruz. kuzum.

netice ey alman köylüsü bak bu ülkede köylü milletin efendisidir ama hırboyum dersen yapacak birşey yok.

bozan

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Alın size bir mandacı ve Damat ferit akıllı daha

Bravvo ilminize ve fikirlerinize hayran kaldım

Meğer biz Türkler ne kötü beceriksiz, zavallı, aciz bir milletmişiz. Sayeniz de çok şükür öğrendik ve aydınlandık.

Yahu kardeşim bu memlekette yaşamak zorunda değilsiniz.

Sayın Site yöneticileri beni ıvır zıvır ve böyle adamlar yüzünden 2 kez uyardınız.

Bu adam resmen hakaret edip aşağılıyor.

Bununla tartışmak bile çok gereksiz

Ben sapık fikirli artniyetli Türk düşmanı insanlarla tartışmam

evet o pazarlarda insan pazarlayan soykırım yapan ırkçı avrupaya olan bağlılığını ve hayranlığını çok iyi gösteriyorsun.

Sayın Bozan

Haddini bil bu Yüce millete hakaret edemezsin.

Bu millet sahipsiz değildir.

Kimsenin uşaklık etmesine bir şey demem o kendi tercihidir, ancak milletime laf söyletmem

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bozan diyosun yaa hani ben başvekalet arşivinde çalışmış biri olarak diye o zaman araştır bakalım avrupadaki padişahlar osmanlıda hangi mevkiyle eş değerdeydi buna baktın mı zaten herşey açık ve net ortaya çıkar... gerçi senin asıl amacın doğruları saptırmak baksanda ne farkeder

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

TInnnnnnnnnnnnnnnn tın tın

nefret etsinler kardeşim ellerinden gelenide artlarına koymasınlar son zamanlarını yaşıyorlar yakında yaş ortlalaması 70 olacak adamlarda nolcak ozaman avrupada hepsini alacağız kardeşim bizim olan toprakların hepsini alacağız bize yapılan herşeyin cezasını verceğizz

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Prof. Fritz Neumark adlı adam her kimse ne tarih ne tarihte usul ne de sosyoloji gibi bazı ilimler hakkında her hangi bir malumatı yoktur. Zira bu adam bunları gerçekten ifade etmişse çizgi filim gerçekliğinde senaryo yazmıştır. Çünkü deyip sırayla yanıtlayalım ;

1. Müslüman olduğunuz için sevmez. Ama farazâ laik olmak şöyle dursun, Hristiyan olsanız da size düşman olarak bakmaya devam eder. Ne bu şimdi yorum mu yani ? Müslümanlık laikliğin alternatifi ya da tam tersi mi ? Haristiyan olsalar da sevmezmiş ne yani Almanlarla fransızlar kanlı bıçaklı iki cihan harbinde birbirlerini yemişler fransızlar müslüman da almanlar hristiyan mı ? Ya neyse şimdi Alemann profun kendisi yok gıyabında rezil etmeyelim biçareyi.

2.Sizler farkında değilsiniz ama onlar şu gerçeğin farkındalar;

Tarihten Türk çıkarılırsa ortada tarih kalmaz. Osmanlı arşivi tam olarak ortaya çıkarsa, bugünkü tarihlerin yeniden yazılması gerekir. Arkadaşlar 3 yıl başvekalet arşivinde çalışmış biri olarak yazıyorum arşiv açıktır, ilgilenen varsa gider araştırır, tam olarak incelemek, yok şu olarak, falan diye kimse efsane düzmesin gerzekliğin lüzumu yok. meraklısı olan varsa binlerce belge gönderiyim açsın okusun yazsın bakalım tarih yeniden nasıl yazılacakmış bize de öğretsin.

3.Avrupa pazarı idiniz. Şimdi Avrupaya pazar yapmaya başladınız. Avrupa pazarı falan değildik, yalnızca Osmanlı bürokrasisinin anladığı iktisadi anlayışla bugünkü kapitalist anlayış arasında bir fark oluştu. İşte bu fark (ki baltalimanına iyi bakın anlarsınız) ilk ortaya çıktığında adamlar biraz işlenmiş madde geçirdi hepsi bu. Amma biz kimseyi pazar haline falan getirmedik. Avrupalının artık kendine yük kabul ettiği bir kaç sektörden el çekmesiyle Türkiyede bir kaç köylü zengin oldu bu kadar ( Tekstil gibi ). artık modern dünya bilgi üretmiyor bilgiyi satıyor sen bilgisayar yapsan ne yazar !!!!

4.En az 400 yıl Avrupa' da sırtımızda ve ensemizde at koşturdunuz. Osmanlı ordusu Viyanayı geçememiştir. TUtki avrupada 1000 yıl hüküm sürdük sonunda bu adamların kanunu uygulamadık mı ? Onlar gibi yaşamaya gayret etmedik mi ? Yahu atatürk muassır medeniyetleri hedef göstermedi mi ? daha nesini tartışıyoruz bunun . Hamasetle ancak köyümüze döneriz.

5.Selçuklular Anadolu' yu, Osmanlılar ise Orta Avrupa ve Balkanları haçlı ordularına mezar ettiler. Bu da çok komik ne yani şimdi biz oturup adamlara bak tarihte size nasıl koduk mu diyoruz. haçlılar bir türklerle mi savaştı yani. Adamlar da 1. harpte söktü attı bizi ona rağmen adamlara hayran değil miyiz ?

6. [color=#FF0000]Sizi silah ile yenemeyenler, sizleri kendilerine benzeterek hâkimiyet sağladılar. Önce giyiminizden hayat tarzınıza kadar; ahlâki değerlerinizi yıpratmaya başladılar, sonra da kendi içinizde sizi bölmeye başladılar. kusura bakma dostum ama adamlar bizi silahla yendi biiiiiirrr. İkincisi ise onlara benzemeyi biz istedik bu bir modernleşme projesidir kökü 2. mahmuttan da önceye gider.

7.[/color] Selçuklu ve bilhassa Osmanlı, İslamiyet uğruna herşeyini feda etmeseydi, İslamiyet bugün belki sadece Hicaz' da varlığını devam ettirirdi. Kaldı ki Vehhabiliği kuranlar İngiliz Dominyon Bakanlığının adamlarıdır. Batı her yerde, İslamiyet' i sapık inançlara kanalize etti.

Ama Osmanlı, Asr-ı Saadet'i devam ettirdi. Vehhabiliğ kuranlar malesef bunlar değildir. vahhabilik kökü islam inançlarında olan fakat çoğu meseleyi gerzekçe yorumlayan ( bana göre ) bir yapıdır. hepsi bu.

8. İfade ettiğim sebeplerden kilise size kan kusmaktadır. Kilise kan kusmaktadır düşüncesi kadar tuhaf bir cümle olamaz . şimdi bunu anlatırdık da sıkıldım artık biraz efendi ol alman kardeş. önce siyaset din nedir öğren sonra yumurtla masallarını

9.Ben Türkiye' ye geldiğimde 2 üniversiteniz vardı. Şimdi (o zaman) 19 üniversite var. Osmanlı zamanında ise her yerde bir medrese vardı. Tarihinize bakın! Her medresede ilim tedrisatı vardı. İlk denizaltıyı Osmanlı' nın yaptığını çoğunuz bilmiyorsunuz belki de ama Avrupa bunu biliyor. 50 üniversiten de olsa hiçbirşey üretemezsin hepsinin pazarı var. ayrıca bu ülkedeki üniversiteler ben gençken artık liseleşmişti şimdi ilkokullaştı bunu herkes biliyor. Hiç düşündün mü alman neden almanya türk üniversitelerine denklik vermiyor. Bizde üniversiete iş ve işçi bulma kurumudur bilim yuvası değil.

10.Sizler gerçek hüviyetnize döndüğünüz an Avrupa' nın refahı ve medeniyeti yıkılır. Ama bu şartlar da çok zor... Al sana dünyanın en gerzek lafı . Neymiş bu gerçek hüviyet biz ************ da debeleniyoruz. kuzum.

netice ey alman köylüsü bak bu ülkede köylü milletin efendisidir ama hırboyum dersen yapacak birşey yok.

bozan

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Prof. Fritz Neumark adlı adam her kimse ne tarih ne tarihte usul ne de sosyoloji gibi bazı ilimler hakkında her hangi bir malumatı

.

.

.

bozan

Yazında cahillikle , bol keseden sallamakla suçladığın adam hayatını tarihe adamış bir professördür. Senin hayatın kadar zamanını tarihle uğraşmaya adamış bir yazardır. Bunca yıldır yaptığı çalışmlarının ürünü bir bilgi birikiminin sonucu olan çıkarımlarını iki kelimelik oda saygı çerçevesinin dışında ***** yorumlarla yıpratmaya çalışman (!) ve arkasından konuşarak daha fazla reziletmeyeyim gibi ****** ortaya çıkaran sözler kullanman senin ne kadar dikkate alınman gerektiğini gösteren sözler, arşivlerde çalışmışmış, bugün bütün dünya biliyor bunu Osmanlı arşivlerinin yarısından fazlası bugün daha gün yüzüne çıkarılmış değildir. Kurtarma çalışmları hala devam etmektedir.

Sana sadece acıya biliyorum böyle büyük bir professörü aklınca alçaltmaya çalışacak kadar küçüksün. Batılılar Viyana'nın kuyruk acısından dolayı Avrupa birliğine karşı olduklarını resmi olarak dile getirdiler , sen kendi hayal aleminde yürümeye devam et!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu mevzuya kendimi izah maksadıyla bir daha girmeyeceğim. Arkadaşlar bizler bilim denilen şey her ne ise ( bir yerden sonra hepsinin boş olduğu zaviyeyi yakalamanın mesut ve bahtiyarlığı ile dolmak daha mühimdir ) o zaviyeden meseleleri değerlendirmeliyiz, tetkik etmeliyiz.

Yukarıda izah ettim ve bu izahımın yine ardındayım. Türk milleti bir yabancı yüceliyor diye yüce değildir, bir müsteşrikin adının önünde sırf MR. ya da Prof. ünvanı var diye ve bize hoş gelen birşeylerden bahsediyor diye ve dahi bizim adımıza bize hamaset yapıyor diye Türk milleti yüce değildir. ne olduğumuzu ya da ne olduğumuzu bizim bilmemiz icap eder.

evet arşivde çalıştım o arşiv ki Bulgaristana satılan arşivdir, ben mi sattım, bozan mı sattı arşivi yoksa Faşist bürokratlar mı sattı, eskinin hesabını kapatmak için ??

Arşivin tozlu raflarında belgeleri Bozan mı okudu yoksa O müsteşrik mi ? Bırak siyakatini talikini iki yaprak Rika bile okuyamayanlar mı bana arşivi anlatıyor ???

Maliyeden müdevver defterler gördünüz mü hiç Sevgili Çılgın Türkler, o Boyunuz kadar defterlerde karnınız aç, uykusuz gülerce çalıştıız mı hiç ??? ne bulduuz Bursacılar ??

Hiç karşınıza verilen Dahiliye dosyaları arasından Zaviye Tahsisatları çıktı mı ?? tarihi keşfetmenin gururunu yaşadınız mı ? Hangi arşivden içeri girip anlayamadığınız yazıları okudunuz ???

Bulgarların bulgarca metinlerini okudunuz mu hiç arşivde ? Başvekalet arşivinde 1980'de 10 kişi çalışırdı 3'sağır sizin o beğenmediğiniz Özal personel aldı da kullanmaya başladık arşivi sevgili ilerici Bursa nutukçuları haberiniz var mı ?

Hadi başvekalet arşivine başvurun, savcılıktan baksınlar temiz kağıdınıza, konu sorsunlar hangi dosyalara bakacağınızı sorsunlar ne cevap vereceksiniz. ???Hadi ulaştınız o çok sevdiğiniz belgelere okuyabilecek misiniz ? Arşivde çalışan 10 adamdan 8'i yabancı . O Köylü avrupalılar okumayınca anlayamayınca BOZAN'A mı sorarlardı bı ne diye yoksa Çılgın Türklere mi ?

sevgili dostlar bana arşivi anlatmayın rica ederim. Yukarıda kıbrıs ile ilgili başlık açtım varsa fikriniz ( sanırım yok ) Kıbrısla ilgili yazarsınız. Yok arşiv nedir nasıl çalışır diye sorarsanız ona da bir başlık açarım ve size anlatırım...Anlamıyorsanız Osmanlıca için, Arapça y da farsça ya da batı dilleri ile ilgili başlık açarsınız yazarız....

Tarihinizi bilmiyorsunuz, hatta bilmediğinizi de bilmiyorsunuz öyleyse bırakın bilenler konuşsun....tarih masa başında hamasi nutuklar atılarak yazılmıyor beyler.. Emek istiyor, çalışmak istiyor, anlamak istiyor ve şunu asla unutmayın ''siz ilme herşeyinizi vermezseniz ilim size zırnığını vermez ''' Yok biz illa da Tarihini bilmediğimiz Dilini bilmediğimiz bir şey için ölürüz diyorsanız size iyi ölmeler...

bozan

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu mevzuya kendimi izah maksadıyla bir daha girmeyeceğim. Arkadaşlar bizler bilim denilen şey her ne ise ( bir yerden sonra hepsinin boş olduğu zaviyeyi yakalamanın mesut ve bahtiyarlığı ile dolmak daha mühimdir ) o zaviyeden meseleleri değerlendirmeliyiz, tetkik etmeliyiz.

.

.

.

Tarihinizi bilmiyorsunuz, hatta bilmediğinizi de bilmiyorsunuz öyleyse bırakın bilenler konuşsun....tarih masa başında hamasi nutuklar atılarak yazılmıyor beyler.. Emek istiyor, çalışmak istiyor, anlamak istiyor ve şunu asla unutmayın ''siz ilme herşeyinizi vermezseniz ilim size zırnığını vermez ''' Yok biz illa da Tarihini bilmediğimiz Dilini bilmediğimiz bir şey için ölürüz diyorsanız size iyi ölmeler...

bozan

Sen bahsettiğin arşivlerin içinden çıkardığı bilgiler ile konuşan dünyanın kabul ettiği tarihçiyi arkasından konuşarak rezil etmeyim biçareyi diyen birisin. Bilgi insanlarda olgunlaşmayı sağlayan bir unsurdur. Sen ki buradan hiç nasibini almamış birisin. karıştırdığın arşivleri köylerde oturan çiftçinin okumasını mı bekliyorsun(?) kurcaladığın arşivlerin pek fazla kimse tarafından karıştırılmamamış olması ( buda tartışılacak bir konudur.) senin etrafta her konuda bilgisi olan bir kişilik takınmana sebep olmuş gibi görünüyor.

Baltalimanı ile başlayan ve bizi açık bir pazar haline getiren anlaşmaların sonucunun sadece batının hazır ürünlerini bize satması olarak kestirip atan biriysen, sana da bu anlaşmalar öncesinde ve sonrasında ülkenin dört bir yanındaki küçük esnafın nasıl tükendiğini tezgah sayılarının nerelerden nerelere geldiğini o anlata anlata bitiremediğin arşiv çalışmlarındaki kalın kitaplardaki bölümlerine bak bakalım.

Turancı nın maddeler halinde verdiği yazılar hakkında yaptığın yorumlarda örneğin Avrupada at koşturma mevzusu, "sonunda onlara benzemeye çalışmadık mı" sorusu bu soruyu at koşturana değil onların mirasına ihanet edenlere sor, tarih içerisinde yönetime gelen kişilerin tavırlarına göre yükselen veya alçalan bir devletten bahsedebiliriz. Yorumlarında sorduğun soruları yükseltenlere değil alçaltanlara sorulacak sorulardır.

Yaptığın çalışmalar o kadar gözünün önünü doldurmuş ki hayatını bu işe harcamış insanları bile kendinden küçük ve aciz görebilecek bir konumdasın.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sen bahsettiğin arşivlerin içinden çıkardığı bilgiler ile konuşan dünyanın kabul ettiği tarihçiyi arkasından konuşarak rezil etmeyim biçareyi diyen birisin. Bilgi insanlarda olgunlaşmayı sağlayan bir unsurdur. Sen ki buradan hiç nasibini almamış birisin. karıştırdığın arşivleri köylerde oturan çiftçinin okumasını mı bekliyorsun(?) kurcaladığın arşivlerin pek fazla kimse tarafından karıştırılmamamış olması ( buda tartışılacak bir konudur.) senin etrafta her konuda bilgisi olan bir kişilik takınmana sebep olmuş gibi görünüyor.

Sevgili Ya sev Ya sevr, ilgin için ayrıca şükranlarımı sunarım. sen hiç arşive girip, bilgi ve belge kovaladın mı ? şayet yapmadıysan bu münakaşa sevgili müsteşrik firitz ile benim aramda, müsade edersen biz tartışalım, yok illa ben de araya gireceğim diyorsan her yazımın ardından gidip firitze sor öğren ve ondan sonra yanıt yaz. ( tabi tercihe bağlı böyle yapmaya da bilirisn, ayrıca tüm Alaman köylülerine de selamımı ilet, şimdiden teşekkürler..

Baltalimanı ile başlayan ve bizi açık bir pazar haline getiren anlaşmaların sonucunun sadece batının hazır ürünlerini bize satması olarak kestirip atan biriysen, sana da bu anlaşmalar öncesinde ve sonrasında ülkenin dört bir yanındaki küçük esnafın nasıl tükendiğini tezgah sayılarının nerelerden nerelere geldiğini o anlata anlata bitiremediğin arşiv çalışmlarındaki kalın kitaplardaki bölümlerine bak bakalım.

Okumuşsun birşey ama yeterli değil dostum, osmanlı devleti Balta limanı ile açık pazar haline gelmemiştir.. AA bu da ne bir yaşıma daha bastım, bari öğrenmişken bunu da öğreneyim diyorsan, yaz bir ileti bensana anlatırım, ya da firitze sor, ama firitze Dr. mehmet Genç'ten de bahset iyi tanır mehmet abiyi.

Turancı nın maddeler halinde verdiği yazılar hakkında yaptığın yorumlarda örneğin Avrupada at koşturma mevzusu, "sonunda onlara benzemeye çalışmadık mı" sorusu bu soruyu at koşturana değil onların mirasına ihanet edenlere sor, tarih içerisinde yönetime gelen kişilerin tavırlarına göre yükselen veya alçalan bir devletten bahsedebiliriz. Yorumlarında sorduğun soruları yükseltenlere değil alçaltanlara sorulacak sorulardır.

Bu husuta Turancıyla daha rahat anlaşacağımıza enminim ben yine de sana teşekkür ediyorum.

Yaptığın çalışmalar o kadar gözünün önünü doldurmuş ki hayatını bu işe harcamış insanları bile kendinden küçük ve aciz görebilecek bir konumdasın.

İnsanları kendimden küçük görmediğimi sen de biliyorsun, küçük görseydim Yaşar abiyi görürdüm ( Nuri Öztürk ) seminerlerde masanın önünden, konferanslarda da kürsünün önünden görünmez de kendisi, sevgili yaşar abi okula başladığında Muaviyeye hazret demekle övünürdü, şimdi ona lenet etmekle övünüyor ne ilginç değil mi ?

seni saygıyla selamlıyor ve Türk Tarihçilerine Emanet ediyorum...

bozan

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

.

.

.

İnsanları kendimden küçük görmediğimi sen de biliyorsun, küçük görseydim Yaşar abiyi görürdüm ( Nuri Öztürk ) seminerlerde masanın önünden, konferanslarda da kürsünün önünden görünmez de kendisi, sevgili yaşar abi okula başladığında Muaviyeye hazret demekle övünürdü, şimdi ona lenet etmekle övünüyor ne ilginç değil mi ?

seni saygıyla selamlıyor ve Türk Tarihçilerine Emanet ediyorum...

bozan

Bu başlık altındaki yazılarımdan ilki dışındaki diğer yazılarıma sebep olan senin üslubundur. Sana artık cevap yazmayacağım. Sen kendi ufak dünyanda bilgiçlik içerisinde kendi çapında eğlen ve insanları küçük gör, yazık!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu başlık altındaki yazılarımdan ilki dışındaki diğer yazılarıma sebep olan senin üslubundur. Sana artık cevap yazmayacağım. Sen kendi ufak dünyanda bilgiçlik içerisinde kendi çapında eğlen ve insanları küçük gör, yazık!

Noldu dostum hayırdır, ne hata yaptık, kendi fikirlerimizi sard etmemiz neden bir kişiyi rahatsız etsin ki...ne yani yazılan herşeyi kabul etmek mecburiyetinde miyiz.. ?? çok yazık çokk. Bens eni yine saygıyla selamlıyorum.

bozan

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Noldu dostum hayırdır, ne hata yaptık, kendi fikirlerimizi sard etmemiz neden bir kişiyi rahatsız etsin ki...ne yani yazılan herşeyi kabul etmek mecburiyetinde miyiz.. ?? çok yazık çokk. Bens eni yine saygıyla selamlıyorum.

bozan

Saygı bizden, sadece senin üslubunu kullanayım dedim. Bak senide rahatsız ediyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Saygı bizden, sadece senin üslubunu kullanayım dedim. Bak senide rahatsız ediyor.

rahatsız olmadım yalnızca sizin adınıza kaygılandım, serdar Orataçın müziğini dinleyenler ve Serdar Ortaç hakkında da kaygılandığım gibi.

bozan

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

***** ,siteyi ziyaret etmedıgım 3 aydan bu yana tartısmaya actıgım konu hakkında ******, kendini bilmiş yorumlar yazmıssın. yazdıklarından su anlasılıyor sende sevr'i imzalayanlarla aynı zihniyettesin ve milliyetçiligin =m= sinden anlamıyorsun zaten senin gibi mandacı, milletine küçük gözle bakanlar milliyetçilere faşist damgasını vurmaktan baska bısey yapmazlar, seninle polemiğe girecek değilim senin gibileri normal hayatta muhatabıma bile almam, Konu hakkında bazı fikirlere yada hiçbirine katılmayabilirsin ama bu senın ******* yorumlar yazmana sebebiyet vermez,hele hele milletim hakkında konusurken laflarını tart öyle konuş

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Avrupalının Türk'ü sevmeme nedenlerinin başında şüphesiz ki Türk halkının "Müslüman" olması geliyor, kim ne kadar red ederse etsin bu gerçek. İkinci husus ise Türklerin tarih sahnesinde büyük rol oynamış olmalarıdır. Avrupa'nın bir kısmı yüzyıllar boyunca Osmanlı himayesinde kaldığından içlerinde bize karşı hala atamadıkları bir kompleks ve soğukluk var. Ayrıca Türkiye'ye karşı orada oluşturulan önyargılar da onların bizden haz almamasına bir sebep...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Avrupalının Türk'ü sevmeme nedenlerinin başında şüphesiz ki Türk halkının "Müslüman" olması geliyor, kim ne kadar red ederse etsin bu gerçek. İkinci husus ise Türklerin tarih sahnesinde büyük rol oynamış olmalarıdır. Avrupa'nın bir kısmı yüzyıllar boyunca Osmanlı himayesinde kaldığından içlerinde bize karşı hala atamadıkları bir kompleks ve soğukluk var. Ayrıca Türkiye'ye karşı orada oluşturulan önyargılar da onların bizden haz almamasına bir sebep...

Müslümanlıkla hiçbir alakası olmadığını bildirir size başarılar dilerim...

bozan

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

avrupalinin Türkleri sevme mecburiyeti yoktur.Bir milletin sevilmemesi icin gecerli bircok nedenler mevcuttur.bu sevilmemeyi kimilerimiz dine baglar kimilerimiz tarihe baglar kimilerimiz kasimizin gözümüzün rengine sert ve keskin bakislarimiza baglar ama hic kimsede oturup acaba biz neden sevilmiyoruzun gercek nedenlerini arastirmaz,isterseniz hep beraber böyle bir firsati degerlendirip en sondaki nedenleri degilde ilk siradaki nedenleri bulup cikaralim belki kendi kendimize bir faydamiz dokunur.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

once su soruyu sormak gerekır.bız bırbırımızı ne kadar cok sevıyoruz.bız bırbırımızı sevmeyı beceremedıkkı.dogdugunuz sehırlerı bı dusunun hangı ıl merkezı yanındakı ılceyı sever ılı sever.neden sevmıyorsun dıye sordugunda cevapta alamazsın.cunku cevap yotur bır sebepte yoktur.bız bırbırımızı yemekten adım atamadık.bırbırımızı oldurduk.ılerıye gıdemedık.sen senı sevmezsen ondan sonra avrupaya dunyaya donup bızı kımse sevmıyor deme hakkımız olurmu.sen senı sevmezsen kım senı nıye sevsın.once bız bırbırımızı sevmeyı bılelım once bırbırımızı sevelım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.