Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Linç kültürü İstanbul Teknik Üniversitesi'nde

GeceKuşu

Önerilen İletiler

Linç kültürü İstanbul Teknik Üniversitesi'nde

21.gif

FOTOĞRAF: AFP

Ülkücü öğrenciler okulda başlayan takibi sokakta da sürdürdü.

Dakikalarca tekmelenen ve sopalarla dövülen öğrenci hastaneye kaldırıldı.

İTÜ'de ülkücü bir grup, minibüsten indirdikleri öğrenciyi dakikalarca dövdü.

Öğrenci linç edilmekten son anda kurtuldu

Kaynak:© RADİKAL_Haberindevamı için Tıklayın

*tna

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bende haberlerde bu görüntüleri izledim ve dehşete düştüm...Bu haberi foruma tasımak benmde aklımdan geçmişti..Teşekkürler sevgili GeceKuşu

'' İTÜ’de her yıl düzenlenen “Bahar Şenliği” çerçevesinde Yurtsever Özgür Gençlik Hareketi’nin (YÖGEH) kurduğu çadırda terör örgütü PKK lehine yayınlar yapılmasını protesto etmek isteyen sağ görüşlü bir grup, yemekhane yakınında toplandı. Grup, ellerindeki Türk bayrakları ile sloganlar eşliğinde rektörlük önüne kadar yürüdü. Bu grup ile, önceki gün 4 arkadaşını yaralamakla suçladıkları diğer grup arasında sözlü tartışma çıktı.''(zaman gazetesi)

Pkk yanlısı kişilerinde böyle bir durus sergilemeleri de görmezlikten gelinecek bir durumda değildir! elbet...

Orada linç edilmek istenen kişi Pkk yanlısı bir kişi ve kesinlikle haksız biri fakat asıl insanlık burada ortaya çıkıyor ona yapılan muamelede..

Fakat ne olursa olsun böyle insanlık dışı bir muamele hos değil...

Sonuç olarak sadece ülkücülükte değil her ne ideoloji ve fikirde olursa olsun RADİKALLİK bir yanlıştır...Ki, insanları bu denli insanlık dışı bir zihniyete büründürüp bu hallere düşürür...

Daha güzel yarınlara ulaşmanın ümidiyle...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne yazık ki bir eğitim yuvasında bunların yapılmış olması daha da acı ve ürkütücü.Politikaciların olayları bu duruma getirecek yanlışları ve hatalı yönetimleri sonucu meydana gelen bu olaylar acaba aynı tezgahlara gene mi düştük diye düşünmemizi gerektiriyor.Barzani ve Talabaninin zaman zaman yaptığı açıklamalarda ortak bir nokta var.Diyorlar ki:"kampların yerleri belli Türk ordusu için pkk yı temizlemek 1-2 saatlik iş neden yapmıyorlar.Öyleyse Türk ordusunun bu savaşın sürmesinde bir çıkarı vardir "

Türk ordusunun çıkarı var mıdır bilemem ancak Atatürk ün ölümünden beri yapılan siyasi yanlışlar bizi birilerinin kölesi haline getirdi.Atatürk zamanında birleşmiş milletlerden teklif geliyor bize başvurun sizi alalım.Atatürk'ün verdiği cevap şu oluyor "biz bağımsız bir ülkeyiz davet edin üye olalım"İzlenmesi gereken bu tür bir politika olmalı onurlu ve bağımsız bir devlete yakışan budur.Ama senelerdir süren ve giderek te artan onursuz politikalar sayesinde birilerine uşak olduk ve hal bu olunca da gençlerimizin birbirine kırdırılmasını seyretmek kaçınılmaz oluyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İTÜ'de PKK gerginliği

İstanbul Teknik Üniversitesi'nin Maslak Kampusu'nda karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan olaylarda üç öğrenci darp edildi, başına taş düşen bir öğrenci de yaralandı.

İstanbul Teknik Üniversitesi'nin (İTÜ) Ayazağa Yerleşkesi'nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında meydana gelen olayda, 3 öğrenci darp edildi, başına taş düşen bir öğrenci de yaralandı. İTÜ'de her yıl düzenlenen ''Bahar Şenliği'' çerçevesinde Yurtsever Özgür Gençlik Hareketi'nin (YÖGEH) kurduğu çadırda terör örgütü PKK lehine yayınlar yapılmasını protesto etmek isteyen bir grup, yemekhane yakınında toplandı.

Ellerindeki Türk bayrakları ile sloganlar eşliğinde rektörlük önüne kadar yürüyen grup, burada İstiklal Marşı'nı okuduktan sonra yemekhane yakınına geri döndü.

ÖĞRENCİLER DARP EDİLDİ

Zaman zaman güvenlik kuvvetleriyle de tartışan grup, protesto ettikleri çadırlı grubun polis araçları ve yaya olarak duraklara götürülerek uzaklaştırılması üzerine dağıldı. Bu sırada, minibüse binen bir öğrenci ile okuldan çıkan başka 2 öğrenci, dağılan grup üyelerince darp edildi. Yemekhaneye asılan bir pankartı indirmeye çalışan başka bir öğrenci de pankartın tutturulduğu taşın kafasına düşmesi sonucu yaralandı. Yaralı öğrencilerin tedavileri, çevredeki hastanelerde yapıldı.

Bu da baska bir Gazete 'den ayni haber. Yeni Safak

Arkadaslar siddetin hic bir sekline anlayis gösteremem. Ama sadece ülkücülere yikilmasina da karsiyim. ITÜ'de yani Istanbulun merkezinde ne cürettir ki bu PKK lehine girisimlerde bulunabiliyorlar.

Hatirlatirim yasananlari. Molotof kokteyli ile iki kiz kardes otobüste feci halde can verdiler. Hangi birini örnek göstereyim ki. Hak etmisler demiyorum asla, ama sunu söylüyorum benim karsima PKK yi savunan biri ciksa ben bile siddete karsi olmama ragmen sanirim sözsel siddetli tepki gösterirdim.

Iki tarafli bakin olaya. Bugün bu sahislar utanmadan bölücülügü destekliyor ve de iyi bir sey yapiyorlarmis gibi de saldiriyorlar. Devletimiz, yani iktidar bu konuda berbat bir politika izlemekte. Son aylarda izledigimiz PKK yandaslarinin kabahati bu, insanlarin milliyetciliklerini körüklediler. Ve de hükümetin bir sey yapmadigini gören gencler de bakiyorum da bu isi kendi ellerine almislar. Olacakti, bekliyordum ben sahsen. Bu daha baslangic. Taksimde apo posteri acma cüretini gösterenlere devlet bisey yapmazsa halk yapar. Özür dileyerek söylüorum ama bu bir gercek.

Universitelerde siyaset olmamali. Sadece ülkücüler degil, solcu genclerde yapiyorlar. Lütfen tek tarafa mal etmeyin.

Saygilar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Okuduğun gazete "yeni şafak"sa zihniyetin bellidir...

NE YORUM YAPILABİLİR Kİ!

Hürriyet, Sabah, zaman, cumhuriyet ve Yeni Safak bunlarin hepsini okurum.

Beni arap ülkelerine yollayan profesör arkadasim, sen matematik problemlerini cöz bence, siyaset sana göre degil, benim kanaatim.

Saygilar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O dayak yiyen ve onun gibi kişiler okul içinde devrimci abilerinin yanında aslan kesiliyor da okul dışında niye sus pus oluyorlar.okul içinde küfür ettikleri ve omuz attıkları kişileri dışarda görünce niye kafasını kaldırmadan geçiyor.yaşanan olaylar yapılan ağır tahriklerin sonucudur.çünkü ülkücüler de biliyorlarki okul içinde bu işi yapsalar okul yönetimi solculara olduğu kadar kendilerine esnek davranmayacak.

Olaylara böyle tek taraflı da bakmamak gerekir.medyaya bakarsanız olayları çıkaran sadece ülkücülermiş gibi gösteriliyor.ancak daha bir hafta önce ankara dil tarihte bir ülkücü hastaneye kaldırıldı.peki bununla ilgili tek bir haber izlediniz mi?sokakta dayak yiyen bir ülkücüye rastladınız mı?bunları göremezsiniz.göstermezler.olayların durması için sadece bir tarafın kendisine çeki düzen vermesi gerekmiyor.herkesin aklını başına alması gerekiyor......

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O dayak yiyen ve onun gibi kişiler okul içinde devrimci abilerinin yanında aslan kesiliyor da okul dışında niye sus pus oluyorlar.okul içinde küfür ettikleri ve omuz attıkları kişileri dışarda görünce niye kafasını kaldırmadan geçiyor.yaşanan olaylar yapılan ağır tahriklerin sonucudur.çünkü ülkücüler de biliyorlarki okul içinde bu işi yapsalar okul yönetimi solculara olduğu kadar kendilerine esnek davranmayacak.

Olaylara böyle tek taraflı da bakmamak gerekir.medyaya bakarsanız olayları çıkaran sadece ülkücülermiş gibi gösteriliyor.ancak daha bir hafta önce ankara dil tarihte bir ülkücü hastaneye kaldırıldı.peki bununla ilgili tek bir haber izlediniz mi?sokakta dayak yiyen bir ülkücüye rastladınız mı?bunları göremezsiniz.göstermezler.olayların durması için sadece bir tarafın kendisine çeki düzen vermesi gerekmiyor.herkesin aklını başına alması gerekiyor......

Benimde maksadim buydu, yani degisik gazeteden haberi pastelleyip farki göstermeye calistim. (Bir sahis icerigini degil de, gazeteye yorum yazmis :)) Basliklara bir bakiniz. 5 gazetede bu haberi okudum ve hepside farkli yansitilmisti. Sadece ülkücülere yikmakti cabalari, oysaki hepimiz de biliyoruz üniversitedeki olaylari, tek tarafli olmadigini. Gazetelerin cogunun görüslerini de biliyoruz. Neden bazi haberleri yayimlamadiklarini da elbette biliyoruz.

Saygilar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

türkiye bayragin kirleri,kalleslikleri,haydutluklari,vandalliklari vs. örtebildigi yegane ülkedir.dünyanin en büyük Doga Parki olabilecek güzide ülkede vandalligin son ornegi olmadi bu yasanan.zamaninda güya camilere bomba atildi diye yüzlerce alevi katledildi marasta,seytan ayetleri türkeceye cevrilecek diye insanlar yakildi sivasta,ISSIZLIGIN ORTASINDA.bu islenen barbarliklarin ortasinda bayrak her zaman ordaydi ve karanligin icinde bir yildiz gibi bu barbarliklari ortmeye yetti.bir ülkücünun emniyet kemeri gibidir bayrak.o eli ne kadar kana bulanirsa bulansin bayragi üstüne cekmesiyle bütün günahlarindan arinir ve DAVA ugruna yürümesi gereken yolda devam eder yürümeye pardon yürütülmeye.dünyanin en kolay siyasi aksiyonudur ülkücülük.beyninin yüzde 99 unu kullanamaman önemli degildir.önemli olan boyunun uzun,kilonun yerinde ve sesinin kalin olmasidir.bu bir ülkücünün herhangi bir universitede reis olabilmesine yetecek niteliklerdir ve hicbir caba göstermeksizin dort sene icinde universite mezunu olabilmesini mümkün kilar,hele bide dokuz isik masal kitabi icindeki köycülük,endüstricilik ya da tarimcilik gibi bazi pasajlari aklinda tutabilirse eger , ki büyük caba göstermesi gerekir ilerde milletvekili olabilmesi gayet dogaldir.kaldiki katil milletvekili sayisinin kadin milletvekili sayisini gectigi yegane ülke olarak benim gozumde guieness rakorlar kitabina girmeye hak kazanmistir türkiye.bir ülkücü ile tartisilmamasi gerektigini uzun yillar once sans eseri kesfettim.bir ülkücü ile tartisilmaz,cünkü sahip oldugu bir dusunce yapisi yoktur.eger on dakika boyunca konusabilmeyi basarabilirse burdan cikarilabilecek sonuc ne anlattigi degil kendi kendini nasil curuttugudur.ülkücü serefe onem verir ki bu ugurda film cevirir gosterir amerikalilara dunyanin kac bucak oldugunu,bu düslediklerinin rüyalarda ya da filmlerde olacaginin farkindadir ama bu ÜLKÜ ona bir 10 yil daha yeter de artar.o yunan kani türk kanini bozar diye kan istemeyecek kadar gururludur. o kanla yedi düveli dize coktürtmüs cihan imparatorlugu mirascisidir.,örnegin prusya fasizminden beyni sulanmis enver pasanin 90bin askeri sarikamis cehennemine gönderip öldürtecek kadar ülkü sahibi büyükleri vardir ve olacaktir.peki ülkücü BILIM deyince ne anlar?cihan imparatorlugundan kalan ulema artiklari sarmistir gerci universitelerin en guzide yanini,ama hic dusunmus mudür BILIM nedir,felsefe neye hizmet eder,sanat nasil olmalidir.aslinda yazilacak bir kitap dolusu tuhafliklar var ama ben bu kadarla yetiniyorum.saygilar....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

türkiye bayragin kirleri,kalleslikleri,haydutluklari,vandalliklari vs. örtebildigi yegane ülkedir.dünyanin en büyük Doga Parki olabilecek güzide ülkede vandalligin son ornegi olmadi bu yasanan.zamaninda güya camilere bomba atildi diye yüzlerce alevi katledildi marasta,seytan ayetleri türkeceye cevrilecek diye insanlar yakildi sivasta,ISSIZLIGIN ORTASINDA.bu islenen barbarliklarin ortasinda bayrak her zaman ordaydi ve karanligin icinde bir yildiz gibi bu barbarliklari ortmeye yetti.bir ülkücünun emniyet kemeri gibidir bayrak.o eli ne kadar kana bulanirsa bulansin bayragi üstüne cekmesiyle bütün günahlarindan arinir ve DAVA ugruna yürümesi gereken yolda devam eder yürümeye pardon yürütülmeye.dünyanin en kolay siyasi aksiyonudur ülkücülük.beyninin yüzde 99 unu kullanamaman önemli degildir.önemli olan boyunun uzun,kilonun yerinde ve sesinin kalin olmasidir.bu bir ülkücünün herhangi bir universitede reis olabilmesine yetecek niteliklerdir ve hicbir caba göstermeksizin dort sene icinde universite mezunu olabilmesini mümkün kilar,hele bide dokuz isik masal kitabi icindeki köycülük,endüstricilik ya da tarimcilik gibi bazi pasajlari aklinda tutabilirse eger , ki büyük caba göstermesi gerekir ilerde milletvekili olabilmesi gayet dogaldir.kaldiki katil milletvekili sayisinin kadin milletvekili sayisini gectigi yegane ülke olarak benim gozumde guieness rakorlar kitabina girmeye hak kazanmistir türkiye.bir ülkücü ile tartisilmamasi gerektigini uzun yillar once sans eseri kesfettim.bir ülkücü ile tartisilmaz,cünkü sahip oldugu bir dusunce yapisi yoktur.eger on dakika boyunca konusabilmeyi basarabilirse burdan cikarilabilecek sonuc ne anlattigi degil kendi kendini nasil curuttugudur.ülkücü serefe onem verir ki bu ugurda film cevirir gosterir amerikalilara dunyanin kac bucak oldugunu,bu düslediklerinin rüyalarda ya da filmlerde olacaginin farkindadir ama bu ÜLKÜ ona bir 10 yil daha yeter de artar.o yunan kani türk kanini bozar diye kan istemeyecek kadar gururludur. o kanla yedi düveli dize coktürtmüs cihan imparatorlugu mirascisidir.,örnegin prusya fasizminden beyni sulanmis enver pasanin 90bin askeri sarikamis cehennemine gönderip öldürtecek kadar ülkü sahibi büyükleri vardir ve olacaktir.peki ülkücü BILIM deyince ne anlar?cihan imparatorlugundan kalan ulema artiklari sarmistir gerci universitelerin en guzide yanini,ama hic dusunmus mudür BILIM nedir,felsefe neye hizmet eder,sanat nasil olmalidir.aslinda yazilacak bir kitap dolusu tuhafliklar var ama ben bu kadarla yetiniyorum.saygilar....

SANA;

Bayrak sana göre tüm bu çirkinlikleri örttüğü içinmi onu yakmaya yada yerlerde sürüklemeye kalkıyorsunuz? yani ay yıldızlı Bayrağa ülkücülerin maskesi gözüyle baktığınız içinmi başka ülkelerin bizim kültürümüz bizim geçmişimizle hiç bir ilgisi olmayan bayraklarıyla sokaklara dökülüyorsunuz?yada benim ülke topraklarımda kendi hayal dünyalarında bir ülke kurup ve onun temsili bayrağını bu yüzdenmi üniversite kampüslerine kadar sokabiliyorsunuz?yani siz şimdi sırf ülkücülere kızdığınız içinmi bu bayraklara sahip çıkıp kendi asıl bayrağınızı redediyorsunuz?

Kendisine saatlerce süren bir işkenceden sonra okul peceresinden atılarak öldürülen Dursun ÖNKUZU'nunda katilleri ay yıldızlı bayrakmı taşıyorladı?

Yada kanserle mücadele eden ve sayılı günleri olan rahmetli Gün SAZAK'ı çapraz ateşle kurşunlayarak öldürenlermi ay yıldızlı bayrak taşıyorlardı?

Yada kırk yaşında ki avukat Bekir ŞENDİLMEN'i yada 20 yaşında ki Bekir KOÇ'u yada sırtından bıçaklanarak öldürülen 18 yaşındaki Bayram ÇOBANOĞLU'nu yazmaya sayfaların yetmeyceği binlerce isimi kimler katletti?bayrak sevdalılarımı?yoksa bayrak düşmanlarımı?

Az bile demişşin devam etseydin keşke demek ne anlar ülkücü bilimden,felsefeden,sanattan evet haklısın ALLAH yoktur diyen bilimi,din hurafedir diyen felsefeyi,çelik çokmak şeklindeki sanatı elimin tesiyle itiyorum ve anlamıyorum ve hepsini sana bırakıyorum hepsi senin olsun benim bildiklerim ve inandıklarım bana yeter.

Bizim Şarkımız

Kırılır da bir gün tüm dişliler

Döner şanlı şanlı çarkımız bizim

Gökten bir el yaşlı gözleri siler

Şenlenir evimiz barkımız bizim

Yokuşlar kaybolur çıkarız düze

Kavuşuruz sonu gelmez gündüze

Sapan taşların yanında füze

Başka alemlerle farkımız bizim

Kurtulur dil tarih ahlak ve iman

Görürler nasılmış neymiş kahraman

Yer ve gök su vermem dediği zaman

Her tarlayı sular arkımız bizim

Gideriz nur yolu izde gideriz

Taş bağırda sular dizde gideriz

Bir gün akşam olur bizde gideriz

Kalır dudaklarda ŞARKIMIZ bizim...

Necip Fazıl Kısakürek

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sivas aydinlari dediklerin kimler? Burada hepsinin isimlerini ve yasadisi örgütlere yaptiklari yardim ve yatakliklari sayayim mi? Sivas'ta neden toplandilar? Ah ah hep isinize geldigi gibi yansitirsiniz ya sizler. Sizler özgürlük diye bagirirsiniz, Amerika sömürgesiyiz diye bagirirsiniz, Küba devrimcisini, bizden olmayan bayragini örnek alirsiniz. Rusya sevdasiyla yanarsiniz.

Evet sizler sütten cikmis ak kasiksiniz! Ülkücüler ve Bayragimiz sucludur. Ülkücüler, askerlere, polislere kursun sikti degil mi? Dogudaki ögretmenlerimizi ülkücüler katletti degil mi?

Hic kimseye türklügü ve türk bayragini kabullensin demiyoruz. Kabullenme, senin 'bayragin' var zaten, üc renkten olusuyor.......

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sizler özgürlük diye bagirirsiniz, Amerika sömürgesiyiz diye bagirirsiniz, Küba devrimcisini, bizden olmayan bayragini örnek alirsiniz. Rusya sevdasiyla yanarsiniz.

:clover:

Amerikan karşıtıyız diye bağıranlarıda görüyoruz arkadaşım üstlerinde ki jeanlerinden tut ne varsa amerikan malı ve ceplerinde ki sigaraları da cabası...

Selam ve dua ile...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:clover:

Amerikan karşıtıyız diye bağıranlarıda görüyoruz arkadaşım üstlerinde ki jeanlerinden tut ne varsa amerikan malı ve ceplerinde ki sigaraları da cabası...

Selam ve dua ile...

Evet, bir de avatarlarina amerikan sanatcilarinin resimlerini koyarlar .:)

Yada amerika karsiti olmak ne demek anlamamislar.

Ben Amerika karitiyim.

1. McDonalds, Burger King, Kentucky Fried Chicken, Pizza Hut hic birinden tek bir kirinti yemem, tek kurusum nasip olmamistit. (buralardan cikmazlar)

2.Coca Cola, Pepsi, Fanta; Sprite hic birini icmem. ('cool'dur bunlari icmek, icmeden yapamazlar)

3.Sigara kullanirim, tütün sararim (tütün Türkiye'den!)

4.Amerikan markalarini hic almam, giyinmem. (Tommy Hilfiger giyerler!)

5.Amerikan filmlerini sinemaya gitmem izlemek icin(neden benden para kazansinlar ki), tv de gösterilince seyrederim.

Burada Amerika isbirlikciligiyle de suclandim ben. Ne komik degil mi? Bilip bilmeden insanlarin önyargilamalari. Aslinda insan karsisindakini kendisi gibi görürmüs, demekki kendilerini bizlere yakistirmaya calisiyorlarmis. Özellikle bir arkadasin maskesini düsürdüm ya cok mutluyum :)

Saygilar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

SANA;

Bayrak sana göre tüm bu çirkinlikleri örttüğü içinmi onu yakmaya yada yerlerde sürüklemeye kalkıyorsunuz? yani ay yıldızlı Bayrağa ülkücülerin maskesi gözüyle baktığınız içinmi başka ülkelerin bizim kültürümüz bizim geçmişimizle hiç bir ilgisi olmayan bayraklarıyla sokaklara dökülüyorsunuz?yada benim ülke topraklarımda kendi hayal dünyalarında bir ülke kurup ve onun temsili bayrağını bu yüzdenmi üniversite kampüslerine kadar sokabiliyorsunuz?yani siz şimdi sırf ülkücülere kızdığınız içinmi bu bayraklara sahip çıkıp kendi asıl bayrağınızı redediyorsunuz?

Kendisine saatlerce süren bir işkenceden sonra okul peceresinden atılarak öldürülen Dursun ÖNKUZU'nunda katilleri ay yıldızlı bayrakmı taşıyorladı?

Yada kanserle mücadele eden ve sayılı günleri olan rahmetli Gün SAZAK'ı çapraz ateşle kurşunlayarak öldürenlermi ay yıldızlı bayrak taşıyorlardı?

Yada kırk yaşında ki avukat Bekir ŞENDİLMEN'i yada 20 yaşında ki Bekir KOÇ'u yada sırtından bıçaklanarak öldürülen 18 yaşındaki Bayram ÇOBANOĞLU'nu yazmaya sayfaların yetmeyceği binlerce isimi kimler katletti?bayrak sevdalılarımı?yoksa bayrak düşmanlarımı?

Az bile demişşin devam etseydin keşke demek ne anlar ülkücü bilimden,felsefeden,sanattan evet haklısın ALLAH yoktur diyen bilimi,din hurafedir diyen felsefeyi,çelik çokmak şeklindeki sanatı elimin tesiyle itiyorum ve anlamıyorum ve hepsini sana bırakıyorum hepsi senin olsun benim bildiklerim ve inandıklarım bana yeter.

Bizim Şarkımız

Kırılır da bir gün tüm dişliler

Döner şanlı şanlı çarkımız bizim

Gökten bir el yaşlı gözleri siler

Şenlenir evimiz barkımız bizim

Yokuşlar kaybolur çıkarız düze

Kavuşuruz sonu gelmez gündüze

Sapan taşların yanında füze

Başka alemlerle farkımız bizim

Kurtulur dil tarih ahlak ve iman

Görürler nasılmış neymiş kahraman

Yer ve gök su vermem dediği zaman

Her tarlayı sular arkımız bizim

Gideriz nur yolu izde gideriz

Taş bağırda sular dizde gideriz

Bir gün akşam olur bizde gideriz

Kalır dudaklarda ŞARKIMIZ bizim...

Necip Fazıl Kısakürek

evet göz yasartici sözler,öldürülen gün sazak(ki büyük saibe vardir ölümunde) corum katliamina vesile olmasiyla aklimda yer utmustur.ölen yada ölümü hak eden birkac ülkücüye karsilik ya 7 ögrenci evlerinde vahsice öldurulmus,ya da bugun ülkücülerin kuyruguna basan amerikaya(simdi onlarin gözünde emperyalist oluyor) karsin düzenlenen 6.filo eylemlerinde komünist dir diye ögrenciler linc edilmistir.ülkücünun onume koydugu katiller aklimda tutamayacagim kucuk ornekler ,bayrak ugruna katliamdan katliama kosan ve 12 eylülde asilan Mustafa Pehlivanliogullarindan farkli degillerdir.ülkücünün Bayrak sevgisine erisemeyen nacizane dünyada,seref,onur,haysiyet bir ülkücünün anlam veremeyecegi sekilde yorumlanabilmektedir.batiya gerk yok sadece güney korede imf nin borclarini halkina soz verdigi zamanda odeyemedigi icin koltugundan aglayarak ozür dileyerek istifa eden devlet baskani buna ornek olabilr.BENIM ANLATMAK ISTEDIGIM BAYRAGIN DEGERSIZ OLDUGUYLA ILGILI BIR SONUCA GOTURMEKTEDIR KIMSEYI.sadece bir ülkücünün kücücük miniminnacik beyniyle anlayamadigi bir olgudur bu benimkisi,onun sansürlenmis beyni bayrak millet hegemonyasinin sadece kendi agzindan cikabilecegi sekilde programlanmistir.insanlarin din yada bayrak elden gidiyor nidalariyla insanlari linc yada katletmelerinin arkasindagecerli bir neden yoktur.bunun adi onur seref örf adet degildir.bunun adi tam tersine alcaklik,hainlik,bilgisizlik,cehalet,piskinlik vb.dir.o bayrak sevgisi bir ülkücünün populist ve sovenistce

ucuzca nitelendirmesinden ziyade yapilan ise sadakat,silah tutmak yerine kalem tutmakla da gosterilebilir.tabi ülkücü bunlarin yerine REDDIYE babinda gondermelerde de bulunabilir.süsleme icinse necip fazildan copy -paste yapar .ama nazim hikmet ona gore orak cekice bulastigi icin:)) agziyla kus tutsa bile vatan hainidir.varsin bütün vatan hainleri onun gibi olsun ben buna inanirim bununla gurur duyarim.butun eli kanli vatan büyükleri de onun olsun.onunlada kucuk dunyasinda yasasin.unutmadan bir atasözü vardir.köpekler tanimadiklarina hirlarlar:))

Sivas aydinlari dediklerin kimler? Burada hepsinin isimlerini ve yasadisi örgütlere yaptiklari yardim ve yatakliklari sayayim mi? Sivas'ta neden toplandilar? Ah ah hep isinize geldigi gibi yansitirsiniz ya sizler. Sizler özgürlük diye bagirirsiniz, Amerika sömürgesiyiz diye bagirirsiniz, Küba devrimcisini, bizden olmayan bayragini örnek alirsiniz. Rusya sevdasiyla yanarsiniz.

Evet sizler sütten cikmis ak kasiksiniz! Ülkücüler ve Bayragimiz sucludur. Ülkücüler, askerlere, polislere kursun sikti degil mi? Dogudaki ögretmenlerimizi ülkücüler katletti degil mi?

Hic kimseye türklügü ve türk bayragini kabullensin demiyoruz. Kabullenme, senin 'bayragin' var zaten, üc renkten olusuyor.......

www.madimak.de ,bu sitede bir ülkücün gözlerinin icine bakamayacagi sivas karanliginda alcakca katledilen 35 CAN vardir.ülkücü bunlari aydindan saymaz ONLAR türkce kitaplarina Asim Bezirci gibi girselerde,Metin Altiok gibi siir literatürüne,Hasret Gültekin gibi halk müziginin bagrina.Onlarin tek sucu Alevi olmalaridir ve salyangoz satilamayacak müslüman bir mahalleye isik getirmeye calismalaridir tek sucu.

ülkücü ya mhp torpiliyle aldigi devlet bursuyla ingilterelerde üstün basarisizlik göstermekte,yada gavur diye kabul ettigi bir ülkede sosyal yardim alarak ***** olmaya devam etmekte ve forum alanlarina taa almanyalardan katilarak takdire sayan bir vatanseverlik dersi vermektedir.ülkücü almanyalarda yalniz kurtu oynamaktadir.cunku o burada yasalar onunde ESITTIR,sokak ortasinda türkiyede rahatca yapabildigi gibi adam dövülmesine karsi cikacak bir devlet mekanizmasi vardir.ülkücünun gözünde NAZIdir bunlar.cunku alman okullarinda türkce konusturulmaz,türban takilmaz,türkiyede bunlar coktan asilmistir onun nezdinde.o kirik dokuk almancasiysa bir almana türkiyedeki sorunlari sirince aktarmaya calisir ve herseyin doguda yasayan teroristlerden kaynaklandigini soyler,kim inanir ülkücüye,kim inanir onun hosgorusune onuda allah bilir. ülkücünün tek tesellisi olan biten cirkinliklere forum alanlarinda ince bir ulumayla destek vermesidir.ülkücü sunuda bilmelidir türkiyede bozuk plagini calabilecegi bi sokak sürüsü vardir ya da forumlarda onu destekleyecek onun gibi aksam yildizlari, ama ülkücü bilgisayarindan ayrilip disari ciktiginda burasi almanyadir,entweder akzeptiere es oder ******* dich:))

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ülkücünün tek tesellisi olan biten cirkinliklere forum alanlarinda ince bir ulumayla destek vermesidir.ülkücü sunuda bilmelidir türkiyede bozuk plagini calabilecegi bi sokak sürüsü vardir ya da forumlarda onu destekleyecek onun gibi aksam yildizlari, ama ülkücü bilgisayarindan ayrilip disari ciktiginda burasi almanyadir,entweder akzeptiere es oder verpiss dich:))

Sonunu da türkce yazsaydin ya merak etme hakaret saymazlar bu yazini uyari almazsin. :)

Ya kabul et yada s.... yazmis arkadaslar.

Ülkücü olmak PKk li olmaktan bin kat sereflidir. Serefli ol da PKK liyim de hadi. Nerdeee sadece sinsi sinsi yaparsiniz propagandanizi. O aydin dediklerin özellikle o 'sanatci' dediklerin hepsi komunist pkk taraftarlariydi. Elbette yakmak barbarcadir. Yapanlar barbardir. Pkk lilarda barbardir. PKK taraftarlari da. Ayni snein gibi ********!

Bak ben türkce yazdim, almancanin arkasina saklanarak hakaret, küfür etmedim, demek sende o yürek yokmus :)

Banlanma korkum yokki, zaten dinsizlerin forumu burasi. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Banlanma korkum yok ki, zaten dinsizlerin forumu burası. :)

Diyorsun Sevgili 'Abendstern';

Ama bir o kadarda inançlı olan insanları da yaralıyorsun... Bunun farkında mısınız acaba.?

Kendine yakışanı göstermişsin diyebilir miyiz...?

İnsanlar daima hak ettikleri yerde barınır ve kendilerini yine kendileri dışlarmış,

Bunu sizin davranışınızla bir kez daha öğrenmiş olduk diyebilir miyiz?...

Siz öyle görmeseniz de,

Bizim kişiliklerimizle, görüşlerimizle, farklılıklarımızla oluşturup yaşatmaya çalıştığımız formumuz bizim için çok değerli...

Çünkü, sanalda olsa biz burada ortak bir yaşamı paylaşıyoruz...

Gün gelip, Birbirimizle üzülüyoruz, kimi zaman sevinçlerimizle çoğalıyoruz,

Farklı görüş ve Ayrılıklarımızda tartışıp, birlikteliklerimizde buluşuyoruz,

Bilmeceler soruyoruz, şiirler yazıyoruz,

Havadan sudan konular yaratıp, gülüp eğleniyor,

Kısacası her zaman tartışmıyoruz, kendimizle dalga geçtiğimiz de oluyor...

Yemek bölümünde yemekler pişirip, birbirimize resimlerle de olsa pastalar sunup, çay ikram ediyoruz...

Kişiliklerimiz değil derdimiz, birbirimizi anlayıp, kavramaya, öğrenmeye paylaşmaya çalışıyoruz

Mini Türkiye burası, buralarda anlamaya çalışıp yaşamda uygulamanın yollarını arıyoruz...

Siz kalkmışsınız, bizim yarattığımız bu değere hakaret ediyorsunuz buna hiç ama hiç hakkınız yok...

Oysa forma ilk girdiğinizde;

Bu kadar güzel ve saygılı tartışma, bilgi paylaşma ve fikirleri savunma ben başka bir forumda görmedim.

Gerçekten arkadaşlar sizleri tebrik ederim. Ben bu forumu çok sevdim :)

Derken, bugün biz de ne değişti de siz şimdi böylesine agresif ve ağır bir dil kullanarak,

Herkesi yaralayan yaklaşımlar içinde olmayı seçiyorsunuz...

Bence bunu ne bize nede kendinize yapmaya hakkınız yok...

Ama tavrınız buysa ve bunda hala ısrarcı olacaksanız,

Bence de dediğinizi yapsanız hepimiz için en iyisi olacak sanırım...

Birbirimizi lüzumsuz yere yıpratmanın gereği ve âlemi yok...

Kendinizi buraya ait hissedememiş olabilirsiniz, İnsani değerleri önde tutup,

Bundan bir önceki iletinizde göstermiş olduğunuz bu değerleri devam ettirebilirdiniz...

O zaman bizim buna ne kadar üzülüp, içten lütfen gitmeyin dediğimizi de görecektiniz..

O iletide bizler için dilemiş olduğunuz bu iyi niyetli yaklaşım ve dileklerinizi

Bende senin için “her şeyin en güzelini diliyorum. Saygıyla kal, sevgiyle kal.”diyorum

Ve bütün arkadaşların bu iyi niyetleri senin için, içlerinde taşıdıklarına emin olabilirsin...

Ayrıca Türkiye’miz layık olduğu huzura. Gerçek Demokrasiye kavuşacağından hiç kuşkun olmasın..

Sen bizi merak etme biz üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirerek,

Geleceğimize emin adımlarla hep birlikte yürüyeceğiz...

Yaşamın mutluluk, sevgi, huzur dolu olsun... Sevgili 'Abendstern'

Yine bence bizlere ve formumuza, olması gereken doğru bakış açısıyla bakabilir,

İyi niyet ve sevgilerini hepimiz ve kendin için içinde yaşatır ve çoğaltabilirsen,

Hepimiz için bir kazanç olacaktır diye düşünüyorum…

Bir şey daha Sevgili 'Abendstern'

Çözümden yana taraf olan, objektif, sağduyulu, duygudaş arkadaşlar aranıyor.(!) bu foruma

Sevgiyle kal..saygıyla kal … Sevgili 'Abendstern'

*tna

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evet göz yasartici sözler,öldürülen gün sazak(ki büyük saibe vardir ölümunde) corum katliamina vesile olmasiyla aklimda yer utmustur.ölen yada ölümü hak eden birkac ülkücüye karsilik ya 7 ögrenci evlerinde vahsice öldurulmus,ya da bugun ülkücülerin kuyruguna basan amerikaya(simdi onlarin gözünde emperyalist oluyor) karsin düzenlenen 6.filo eylemlerinde komünist dir diye ögrenciler linc edilmistir.ülkücünun onume koydugu katiller aklimda tutamayacagim kucuk ornekler ,bayrak ugruna katliamdan katliama kosan ve 12 eylülde asilan Mustafa Pehlivanliogullarindan farkli degillerdir.ülkücünün Bayrak sevgisine erisemeyen nacizane dünyada,seref,onur,haysiyet bir ülkücünün anlam veremeyecegi sekilde yorumlanabilmektedir.batiya gerk yok sadece güney korede imf nin borclarini halkina soz verdigi zamanda odeyemedigi icin koltugundan aglayarak ozür dileyerek istifa eden devlet baskani buna ornek olabilr.BENIM ANLATMAK ISTEDIGIM BAYRAGIN DEGERSIZ OLDUGUYLA ILGILI BIR SONUCA GOTURMEKTEDIR KIMSEYI.sadece bir ülkücünün kücücük miniminnacik beyniyle anlayamadigi bir olgudur bu benimkisi,onun sansürlenmis beyni bayrak millet hegemonyasinin sadece kendi agzindan cikabilecegi sekilde programlanmistir.insanlarin din yada bayrak elden gidiyor nidalariyla insanlari linc yada katletmelerinin arkasindagecerli bir neden yoktur.bunun adi onur seref örf adet degildir.bunun adi tam tersine alcaklik,hainlik,bilgisizlik,cehalet,piskinlik vb.dir.o bayrak sevgisi bir ülkücünün populist ve sovenistce

ucuzca nitelendirmesinden ziyade yapilan ise sadakat,silah tutmak yerine kalem tutmakla da gosterilebilir.tabi ülkücü bunlarin yerine REDDIYE babinda gondermelerde de bulunabilir.süsleme icinse necip fazildan copy -paste yapar .ama nazim hikmet ona gore orak cekice bulastigi icin:)) agziyla kus tutsa bile vatan hainidir.varsin bütün vatan hainleri onun gibi olsun ben buna inanirim bununla gurur duyarim.butun eli kanli vatan büyükleri de onun olsun.onunlada kucuk dunyasinda yasasin.unutmadan bir atasözü vardir.köpekler tanimadiklarina hirlarlar:))

İthaka;

Şimdi daha net oldu tamam;

Aramızda ki uslup,kültür,ve ahlak farkını idrak edebildin umarım.Bir benim yazdığım yazıya birde kendi kullandığın ifadelere bak....

Sanırım yazı sonunda ki köpekler tanımadıklarına hırlarlar sözünü bana ithafen kullanmışsın yanılıyormuyum?

Üstüne biraz gelince hakaret etmeye başladın herhalde biraz daha zorlarsam tokatlamaya ve biraz daha ceketinin altındaki çekici alıp kafama indirmeye felan kalkarsın :D

şuna kısaca ben MÜSLÜMAN TÜRK'e düşmanım deseydinde bizide kendinide bu kadar yormasaydın ipliği pazara çıkanlar kervanına katılmış bulunmaktasın yazdığın her şeyi artık görmezden gelicem ta kiiii seviyeni ve uslubunu düzeltinceye kadar.

Gecekuşuna;

Eleştiri yaparken biraz daha objektif olmaya davet ediyorum sizi zira yanlı yorumların pek hoş olmamış birini eleştirirken karşında ki korumaya çalışma taktiğin bariz ortada Abendstern ithafen yazdığınız yazınızı okudum güzel şeyler söylemişsiniz ama neden İthaka nın yazdıklarını görmezden geldiniz anlayamadım doğrusu.

Evet Abendstern sana aynen katılıyorum son söylediğin çok doğru....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

abendstern. hemen bekliyorum, sivas katliamında ölen aydınların isimlerini hangilerinin hangi yasadışı örgüte yardım yaptığını.

zira ben onları yakanların hangi yasadışı örgütün üyeleri ve yardımcısı olduğunu. yüzlerce sayfalık savcılık fezlekeleriyle buraya yazabilirim.

buyur senden bekliyorum. yaz ki senin. senden farklı olanların katledilmesini mazur göstermek için yalanlar söyleyen bir zat olmadığına inanlım.

ne menem bir karanlık zihniyettir bu ya. bize burada. insanların diri diri yakılmasını savunuyor. Bu adam vatanını seviyor öylemi ?.

söylesene bana kitabın neresinde yazıyor ellleri kolları bağlıyı yakmak.

bu ne bölücü ne karanlık bir zihniyettir ya.

kendinden farklı olan herkese, vatan haini, pkk lı damgası vurup saldırmaya çalışmak. ne menem bir h astalık.

Peki bu ülkede doğuda p k k ile işbriliği yapan dinci hizbullah örgütü değil mi ?. P k k lı işadamlarıyla ( savaş buldan, behçet cantürk) ortak uyuşturucu işi yapanlar mhp li. Çatlılar oral çelikler, yaşar özler değil mi. Emperyalist Almanya'nın gözetiminde Türkiye aleyhtarı organizasyonlar düzenleyenler, cumhuriyete kastetmeye çalışanlar, kaplancılar değil mi ?. Türkiyeden kaçıp amerikanın kucağında saklanan Gülen değil mi.

Tıpkı kurtuluş savaşı yıllarında. " Fransıza kurşun sıkan kafirdir. Kuvay-i milliyeciler gavurdan beterdir" diye fetvalar veren. ingilzi muhipleri cemiyetinde Lord Gurzon'un kucağında oturan yobazlar gibi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili ******

Ulan söveceksen bari onu adam gibi yap.

Demokrasiden,insan haklarından,özgürlükten söz eder durursunuz.bunlar insanlara ait kavramlardır.ama önce karşındakini insan yerine koymak gerekir.sen bizi insan yerine koyuyormusun ki bunlardan bahsediyorsun.işin gücün demogoji...

işte biz...insan yerine koymadığın,aşağıladığın biz...

bu ülkeyi sizin gibi kızıl emperyalistlere bırakmadık,işte karşında duran bu küçücük beyinliller!!! sizin gibi üstün zekalılara bu vatanı böldürtmedi.

sana uzun uzun ülkücü ahlakından,edebinden,imanından söz ederdim.ama ne değişecekki.senin kafan bunları basacak mı?beynin fosilleşmiş,ne yapsak boş....hiçbir çözüm üretmezsiniz,üretseniz bile o fikir size ait değildir.ancak sizin gibi düşünmeyenlere küfredersiniz.karşıdakinin hangi görüşte olduğu da umrunuzda değildir.farklı düşünüyor ya yeter...liderleriniz gibi insanları sürü yerine koyarsınız.fikirlerinizi uygulamak için her türlü despotluğu yaparsınız,karşınıza direnç çıktığı zaman onu barbarlıkla suçlarsınız......

burda kesmem gerektiğini düşünüyorum.çünkü boşuna zaman kaybı.örümcek ağı tutmuş kafana birşey sokamam.

güzel bir atasözü yazmışsın tam seni anlatan.sen ne kadar küfredersen küfret.....bizim bir atasözümüz daha vardır

KURT VARKEN ÇAKAL NE YAPAR.....................

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

abendstern. hemen bekliyorum, sivas katliamında ölen aydınların isimlerini hangilerinin hangi yasadışı örgüte yardım yaptığını.

zira ben onları yakanların hangi yasadışı örgütün üyeleri ve yardımcısı olduğunu. yüzlerce sayfalık savcılık fezlekeleriyle buraya yazabilirim.

buyur senden bekliyorum. yaz ki senin. senden farklı olanların katledilmesini mazur göstermek için yalanlar söyleyen bir zat olmadığına inanlım.

ne menem bir karanlık zihniyettir bu ya. bize burada. insanların diri diri yakılmasını savunuyor. Bu adam vatanını seviyor öylemi ?.

söylesene bana kitabın neresinde yazıyor ellleri kolları bağlıyı yakmak.

bu ne bölücü ne karanlık bir zihniyettir ya.

kendinden farklı olan herkese, vatan haini, pkk lı damgası vurup saldırmaya çalışmak. ne menem bir h astalık.

Peki bu ülkede doğuda p k k ile işbriliği yapan dinci hizbullah örgütü değil mi ?. P k k lı işadamlarıyla ( savaş buldan, behçet cantürk) ortak uyuşturucu işi yapanlar mhp li. Çatlılar oral çelikler, yaşar özler değil mi. Emperyalist Almanya'nın gözetiminde Türkiye aleyhtarı organizasyonlar düzenleyenler, cumhuriyete kastetmeye çalışanlar, kaplancılar değil mi ?. Türkiyeden kaçıp amerikanın kucağında saklanan Gülen değil mi.

Tıpkı kurtuluş savaşı yıllarında. " Fransıza kurşun sıkan kafirdir. Kuvay-i milliyeciler gavurdan beterdir" diye fetvalar veren. ingilzi muhipleri cemiyetinde Lord Gurzon'un kucağında oturan yobazlar gibi.

Sevgili 'CYRANO' bu ifade ettiklerinizde size tamamen katılıyorum...

Sayın politikanın diğer başlıktaki gözlemlerine dayalı yorumlarını okudunuz mu bilmiyorum

http://www.turkish-media.com/forum/index.p...64entry194264

Bu yaklaşımın da oradakinden tek farkı, biri inaç birinin siyasi görüş olması...

Her ikisinde ortak olansa insanların yüreklerinin insan sevgisine kapalı olaması...

Bu ne yaman çelişkidir ki kendi yandaşlarının acısına üzülenler,

başkalarının acısına ve yakılmasına aynı duyarlılığı gösteremiyorlar...

Timsah gözyaşları döküp bende yakılmasına karşıyım ama onlar "sütten çikmis ak kasik mı " diye biliyorlar.

Bu kadar ucuz mu insan hayatı, görüş farklılıkları bu kadar değersiz mi kılıyor insanı...

Ama ne yazıkki çok ucuza alınıp satılabiliyor insan hayatı bu ükede,

Evet diyecekler çıkacaktır yine de vatan, bayrak sevgisi onların tekelindeymiş gibi...

Böyle ucuz yaklaşım ve söylemlerle değil, insan olduğunu unutmadan konuşabilmeli bir insan...

Hangi ırk, düşünce ve inançtan olursa olsun bir insanın kanının diğer bir insana hayat verdiğini unutmamalı insan...

Bir zamanlar, Yunan kanını "vatan, bayrak sevgisiyle" Türk kanına, yunan kanı karıştırmam diyerek

bu ülkeye sokmayan sağlık bakanları da gördük biz...

Kanın her hangi bir ırka ait olmasından,

bir insana ait olamasının daha değerli olduğunu anlayamamış,

Doktarlar yetiştirdik ve onları bakan yaptık biz...

Doğal olarak bu kafada olanlar, bu ırkcı zihniyetle algıladıkları için insanı,

Devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkesin Türk,

Türk kavramının, ırk esasına dayanmayıp birleştirici bir unsur olduğunu,

Ve bu kavramın hiç kimsenin tekelinde olmadığını... Kabullenemiyorlar bir türlü

Bu nedenle Sivasta gaddarca yakılanlarda hangi görüşte olursa olsun

onların da bu ülke vatandaşı ve onların da Türk olduklarını göremiyorlar .

Türklüğe ırkcı bir gözlükle bakmak, kendi düşünceleri, inançları dışındaki Türkleri,

Bizden gayrısı Türk değildir inkarcılığına mı sürüklüyor yoksa insanı...

İnsanlara, onaların görüş ve inançlarına bu gözlükle bakarak,

İnsanlıktan çıkmış gaddar ve insafsızların Sivas'ta, Malatya ve Maraşta yaptıkları katliamları,

Tarih ve gelecek kuşaklar bu yapılanları asla haklı bulmayacaklar,

İnsan olanların vicdanında bunu yapanlar hep mahkum olacaklar...

Türk'lük iddiasında olan hiç kimse, Sivas'ta olduğu gibi

görüşü, inancı, farklı Türk diye bir Türk'ü yakma hakkına sahip değildir...

Ve herkes yine bir Türk anasının evladıdır...Ve dahada önemlisi insandır...

Ve hiç bir neden bir insanın böylesine vahşice yakılarak yok edilmesini haklı gösteremez...

En azından insan oturur düşünür...

insan olduğunu hatırlar ve bu bahaneleri öne sürerek,

Bir insan dünyaya getirecek olmanın değerini ayaklar altına almaz...

Düşünür, evladının vahşice yakılarak yok edildiğinde bir insan olarak ne acılar çekebileceğini...

Kendi evladın için ama o, farklı görüşteydi, inançtaydı ondan yok edildi denildiğinde bu dünyaya nasıl kahredeceğini...

Sevgili Abendstern; Anneler günü başlığını bu analardan birinin mektubunu alıntı yaptım...

http://www.turkish-media.com/forum/index.p...86entry194286

Onu okuyup biraz da onun yerine kendini koymanı,

İnsana ve onun yaşama hakkına,hiçbir siyasi ve inanç penceresinden bakarak

onun yaşamının elinden alınamayacağını anlamanı,

Ve sende var olan annelik duygularını tekrar hatırlamanı rica ediyorum senden...

O zaman bu yazdığın iletiye bir insan, bir kadın olarak nasıl kahrolacağını biliyorum...

Senin kaleminden çıkan bu iletiyi okumuş olmaktan ne kadar çok üzüntü duyduğumu bilmeni istiyorum...

Ve senin biz İnsan evlatlarına dair bu düşünce ve yaklaşımını bu forumdaki bütün anne ve anne adaylarına şikayet ediyorum.

Kimse anne ve evlat acısı çekmesin diyerek herkesin anneler gününü kutluyorum

*tna

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili 'CYRANO' bu ifade ettiklerinizde size tamamen katılıyorum...

Sayın politikanın diğer başlıktaki gözlemlerine dayalı yorumlarını okudunuz mu bilmiyorum

.

.

.

Onu okuyup biraz da onun yerine kendini koymanı,

İnsana ve onun yaşama hakkına,hiçbir siyasi ve inanç penceresinden bakarak

onun yaşamının elinden alınamayacağını anlamanı,

Ve sende var olan annelik duygularını tekrar hatırlamanı rica ediyorum senden...

O zaman bu yazdığın iletiye bir insan, bir kadın olarak nasıl kahrolacağını biliyorum...

Senin kaleminden çıkan bu iletiyi okumuş olmaktan ne kadar çok üzüntü duyduğumu bilmeni istiyorum...

Ve senin biz İnsan evlatlarına dair bu düşünce ve yaklaşımını bu forumdaki bütün anne ve anne adaylarına şikayet ediyorum.

Kimse anne ve evlat acısı çekmesin diyerek herkesin anneler gününü kutluyorum

*tna

Sevgili Gece Kusu

Yukardaki iletinizin tek kelimesini bile üzerime alinmiyorum, cünkü yazilariniz benim kisiligime hitab etmiyor.

Burada carpitilma sözkonusu. ve bunu da cok iyi biliyorsunuz, buna ragmen bunlari yazmaniza anlam veremedim ve de acaba kimler (kimlere oldugunu da cok iyi biliyorum) sirin gözükmeye calisiyor diye soruyorum size?

Biliyorsunuz ki ITHAKA nikli arkadasla uzun bir tartismaya girdik ve sonucta bir uzlasma sözkonusu oldu ve ben yanlis yazdigim yerleri düzelttim ve de tam anlaminda ne demek istedigimi de ifade etmistim. Malesef silinmis iletiler.

Moderatör kontrolünde oldugumdan yazilarim hemen cikmiyor, cevapsiz birakma söz konusu olmaaz bu suclamalara. cevpalrim iletilmedi.

Ithaka nikli arkadasla yazismalarimizi bizzat okudunuz. ve hala bu tavriniz nedir, gercekten beni her gün yasirtiyorsunuz. Anlamiyorum ben sizi.

Sivas katliami bir insanlik sucudur. Devletimizin büyük ayibidir. Ben Allah'a inanan birey olarak bunu nasil böyle yorumladiniz, hayretler icinde kaldim. Silinmis yzailari da okumaniza ragmen...

Yukardaki iletimdeki ifadelerim, ITHAKA nikli arkadasin, ülkücüleri asagiladigi, yerden yere vurdugu, benim saygi ve sevgi duydugum insanlari ise bes paralik etmesi sizde 'Ok'dir. Cünkü sizlerde bitarafsiniz.

Adnan menderes'e yapmadigi hakareti birakmamistir. Onun üzerine bende sivastakiler bence aydin degillerdir dedim. Bakin iletime, iyi olmus, katledilmis, oh olmus mu yaziyor? Yani pes, carpitmak böyle oluyor demek ki.

Deniz Gezmis, Yusuf Inan, Adnan Menderes, sayamadigin daha nice idam edilmis insanlar, görüsleri ne olursa olsun, 'öldürülmeyi' hak etmemislerdir. Görüsüne katilirim katilmam bu nemim kisisel fikrimdir. Hic bir Allah'in kulu, inancindan ötürü, siyasi görüsünden ötürü idam edilmei hak etmiyordur. Bu sivas'da katledilen insanlar icinde gecerlidir. Evet, onlarin siyasi görüslerine ve amaclarina karsiyim demek, katledilmelerini onaylamak degildir, ki bunu zaten yapmadim.

Ben sadece o arkadas benim 'aydin'im senin degil, senin ki de benim degildir demek istedim ve de öyle benim icin aydin degillerdir. Sizin icin de menderes degildir. Bu iki farkli fikiri ayirabilsek ah, degil mi? Malesef ayirma cabasi bile gösteremiyor musuz, isimize geldigi gibi yazior musuz.

Ben simdi Aziz Nesin benim icin aydin degil demekle, katledilsin demek mi istiyorum??? Yazik, cok yazik...

Bir söz vardir, anlasilmamak degil, yanlis anlasilmaktir tek korkum..

Burada da bu söz konusu.

Tekrar ediyorum, ben, dinlere özgürlük diye mücadele eden, ben inanclari alevilik oldugu icin, yakin, kesin diyecegim ha? Özür dileyerek yaziyorum. Yakistirmalarinizi size iade ediyorum.

Özellikle de irkcilik yakistirmanizi. Görüs irkciligini burada acaba kimler yapiyor, kimler acaba burada nabiza göre seker veriyor? Kimler gercek yüzlerini göstermiyor?

Ben de sizleri, anlamadan etmeden önyargiyla infaziniz icin kiniyorum!

Saygilarimla..

Yani diecegim o ki, 100 kisi yazdiklarini yargilasada, hatta anlamasada, anlayan bir kisinin cikmasi bile buna deger...

.. demis bir arkadasim. Evet, beni anlayanlar, tebrik edenler de olmasi gercekten cok sevindirici. Özel mesajlarla sürekli desteklendigimi görmekte, beni burada tutmakta zaten. tek sebebi hatta.. Tesekkürlerimi sunuyorum. Anlamadan, hatta anlamaya calismadan, hatta okuyup yazilarimi yine de bu tür iletiler (artik ne maksat bilemiycem) ekleyenlere, cok fazla deger vermisim, hakettiklerinden fazlasini...

Saygilarimla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Abendstern;

“Yukarıdaki iletinizin tek kelimesini bile üzerime alınmıyorum, çünkü yazılarınız benim kişiliğime hitap etmiyor.”

Diyorsunuz,

Öyle diyorsanız doğrudur. burada bize söylediklerinize inanmak düşer.

Bunu herkese açık olarak ifade ettiğinize göre,Bundansonra Yapacağımız tek şey,

bu söylediklerinizle yazdıklarınızın tutarlı olup olmadını gözlemlemek.

Bir ölçüde böyle düşünebilirsiniz,

Çünkü o iletinin yazılmasındaki amaç sizin kişiliğiniz değil.

Genel ifadeler kullanılarak, İnsani değerlerin önemini belirtmeye çalışan,

Herkesin bu önemi kavrayan davranışlar içinde olmaları gerektiğini vurgulayan,

Şahınıza değil foruma yazılmış bir yazıdır…

Sadece sonuç bölümünde o ileti size ait olduğu için,

Siz de var olduğuna inandığım değerleri tekrar hatırlamanızı istedim…

Okumuş olduğum o iletinin arakasında yatan kavramları fark edince,

Ne kadar çok üzüntü duyduğumu herkesin bilmesini istedim...

Ve siz o iletide anlatılanların sizin kişiliğinizde olmadığını ifade ettiğinize göre,

Artık bu tür yaklaşım ve söylemlerde bulunmayacaksınız demektir…

Bu da hepimiz adına bir kazançtır…

O iletiyi yazarken kimseye şirin gözükmek gibi bir derdim olmadı.

Böyle bir derdim olsaydı size şirin gözükebilmek için başka şeyler yazardım…

Kimseye taraf olamaya çalışmak gibi bir çabamda olmadı,

Benim taraf olmaya çalıştığım tek şey o yazıda belirtmeye çalıştığım İnsani değerler.

Vurgulamaya çalıştığım ise, İnsanlar ve insani değerler söz konusu olduğunda,

"Öyle durumlar vardır ki, orada ait olduğumuz kimliklerimizle yaklaşımlarda bulunamayacağımız idi"

Tıpkı "trafikte bir insana çarpıtığımızda onu orada öylece bırakıp kaçmamak gibi"

Tıpkı "savaşta yaralı ve savaşamayacak durumdaki bir düşman askerine yardım etmek gibi"

Tıpkı "Başkalarının üzüntülerine sevinmemek, kin güderek, çekilen acılardan mutlu olmamak gibi"

Tıpkı "Onlar farklı diye, birilerini acımasızca yakmamak gibi"

ve bu insanlık dışı konular yazılıp tartışılırken, sonradan üzülüp, kırılmamak için,

"söyleyeceklerimizin nerden gelip nereye gideceğini bilerek,tartarak yazıp çizip konuşmak gibi"

Sizin insani değerleri göz ardı etmeyecek yaklaşımınızı anlamaya çalışıyorum elbette...

Bu iletinin yazılmasındaki ana düşünce insani değerlere dikkat çekerek,

Aslında herkesin içinde olduğuna yürekten inandığım bu değerlerin tekrar hatırlamasını sağlamaktır.

Kim ne derse desin bu yazı sonuçta bu anlamda amacına ulaşmıştır zaten...

Her birimiz bir insan ve her insan vicdan sahibidir...

Kızsak da kırılsak da bu değerleri hepimiz tekrar hatırlamış olduk.

(Unutma ki bu durumların oluşabileceğini daha önceden öngördüğüm için,

Sana iyi niyetli uyarılarımı iletmiş, sen de arkasında yatan mesajı aldığını ifade etmiştin.

Şimdi bütün bunları yok sayıp, ortaya çıkan sonuçları,

“şirin gözükme”, “Önyargılı davranma”, “ güven güvensizlik” değerlendirmeleri yapmanın,

Hiç hoş durmadığını biraz düşünürsen kabul edersin sanırım.)

Ki sen "Bende yapmış olduğum hatayı anladım" diyebilecek kadar

Yeri geldiğinde hatalarını kabul edecek olgunluktaki kişiliği göstermiş bir insansın

Bir bayan olduğun için, erkeklerin kendi aralarındaki davranışlarına muhatap olduğunda

Haklı olarak çok kırılıyorsun, bu konuda sana hak veriyorum.

(Ve tam bu satırda belirtmek istediğim bir şey var,

bu iletiyi yazmaya saat 00.22'de başladım şu anda saat 03.16

Her iletimde olduğu gibi her kelimesinin üzerinde özenle durarak yazmaya çalışıyorum.)

Bence içinde bulunduğun / bulunduğumuz durum,

"Belki de bayan olmandan kaynaklanan,Aşırı duygusal yaklaşımlarla"

lafın nereye gideceğini tartmadan, erkek yada kadın ayırt etmeden

hemen fevri tavırlar ve tepkiler ortaya koymandan kaynaklanıyor...

Kırıyor ve yine bunu yaptığının beklide farkında olmadığın için,

Birileri sana aynı davranışı yapınca kırılıyorsun...

Ama bana kalırsa sık sık birilerine kızıp kırılmaktansa,

Bu tür yaklaşım ve söylemlerden vazgeçip, daha vakur davranabiliriz.

Bence, Yaklaşımlardaki iyi niyet her zaman önemlidir,

Bu nedenle kırılmamak için, kırmamalı, üzülmemek için kimseyi üzmemeliyiz

İnandığımız değerlerin (senin deyiminle) beş paralık edilmesini istemiyorsak,

Kimsenin değerlerine bu şekilde yaklaşmamalıyız

Birilerinin, bu değerler çerçevesinde yaklaşımlar gösterip göstermemesi,

Her zaman herkesin kendi kişisel sorumluluğunda olmuştur...

Hepimiz bu sorumluluk içinde davranıp, herkesin böyle davranmasını isteyebilmeliyiz.

Bu anlamda, birbirimize olan desteklerimizin, yanlışlarımızı desteklemek şeklinde değil,

Kişiliklerimizi yüceltmek için, iyi yönlerimizi ortaya çıkarabilmek olduğunu düşünüyorum...

Çünkü her anlamda doğru yaklaşımlar gösteren insanlar çoğaldıkça,

Bizlerde o kadar doğru kişiliklere ve huzura ulaşacağız...

Sevgiler...

*tna

...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Gece Kusu

Ben artik bazi seylerin farkindayim. Malesef bunu ilk geldigimde farkedemedim.

Karsit düsünce bile diyemeyecegim, benimle birlikte bir kac arkadas sadece yapilan 'saldirilara' karsi geldikleri icin, siz ve arkadaslarinizdan ne kadar nazik bir sekilde dislaniyoruz farkindayim.

Evet demek 3 saat ugrastiniz bu yazi icin, ben yarim saatte yazardim, sebebi ise sizin kadar süslemeye ihtiyaci görmememdir. Ne kadar güzel süslüyorsunuz yazinizi. Belirtmistim ben size türkcemin iyi olmadigini ama elimden geleni yapip düzeltmeye calistigimi, bu foruma katilmamda bu cabalarimdan biridir.

Siz cok iyi anladiniz ama anlamamis rolü yapmakta israrli olmaniz da gözümden kacmiyor.

Yukaridaki iletinizde yazdiklariniz bana degil sizlere hitab ediyor farkinda bile degilsiniz. ILK saldiran sucludur sevgili Gece Kusu, sizin görüsünüze ters düsünceli degildir. Bunu bile ayiramiyorsunuz. Hic kimsenin dgeerlerine saldirmadim ben sadece bu zamana kadar tek savunmadaydim, cünkü saldiranlar sürekli ayni kisiler. Maalesef bize sadece savunma düsüyor. :)

Bunu da öyle iyi biliyorsunuz ki. O kadar eminim ki. Yukardaki iletiniz özür dileyerek söylüyorum, beni cok güldürdü. Kendi yaptiklarinizi baskasina mal etmeye calismalariniz gercekten traji komedi.

Benim degerlerime saldirin siz efendim, ben de susup sizi izleyeyim, olur! Aman sizler beni kirin efendim, ben de oturup, saygi duyayum sizin degerlerinize, olur!

Nerdeyse psikaanalizimi yapmissiniz:)

Uzatmak istemiyorum, zaten kisisel yazilarda yazmayacagim artik.

Düsünmeden(!) yazmiyorum gece kusu. sadece sizin kadar yetenekli degilim, süs püs yapamiyorum iletilerime...

Saygilarimla....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kendilerinden farklı düşünüyor diye bir insanı öldüresiye döven bu yaratıklarıni milliyetçiliği ve vatan sevgisi kaç gramdır acaba ?

il kongresinde havaya saçılan binlerce dolar kadardır :excl:

vatansever milliyetçilerimizin,vatan sevgisi tahammülsüzlük ve ceplerini emperyalizmin kiri ile doldurmaktan daha öteye gecemez...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.