Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

insanlık nereye gidiyor

Misafir maydalin

Önerilen İletiler

insan ne zaman güncel olacak

bir fotoğraf var bilirsiniz

meşhurdur

Sudanda kıtlık sırasında çekilmiş.

fotoğrafı çeken Kevin Carter.

fotoğrafta;1 km ilerideki Birleşmiş Milletler yemek kampına ulaşmaya çalışan bir çocuk var. iki büklum olmuş bedeni açlıktan zayıf düşmüş ayaklarının üstüne kapanmış vaziyette ve arkasında onun ölmesini bekleyen bir akbaba. çevrede kimse yok. sadece fotoğrafçı ve çocuk birde akbaba. fotoğrafı çeken büyük bir hızla uzaklaşıyor oradan. fotoğrafçıya pulitzer ödülü veriliyor. çocuğun akibetinin ne olduğunu kimse bilmiyor. fotoğrafçı girdiği depresyon sonucunda üç ay sonra intihar ediyor.

resmi koymayı beceremedim ustalar yardım

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

çok teşekkür ederim fraqqed

işte bu adam yani kevin carter bu resmi çekiyor ve o cocuğu orada bırakıp gidiyor cocuğun akıbetinden haber yok bu fotoğraf yüzünden 1994 yılında kevin carter plutzer ödülünü alıyor

bu fotoğrafın üstüne fazla konusulmuyor sanırım

neden nefes alıp veriyoruz ki

neden yaşıyoruz ki

ne için????

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İngiltere ve Fransa gibi ülkeler bundan yüzyıllar önce bu ülkeleri istila ettiklerinde, bu insanlar bu kadar zavallı değillerdi. Bu gün ise bu insanlar yine bu ülkelerin umursamazlığı yüzünden hergün açlığa insan canı kurban etmektedirler. Batılı ülkeler uzaya turist göndermek için milyonlarca dolar harcarken, şuracıkta açlıktan ölen insanlar halen görülmektedirler. İnsanların insanlığı da bu kadardır ancak.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İngiltere ve Fransa gibi ülkeler bundan yüzyıllar önce bu ülkeleri istila ettiklerinde, bu insanlar bu kadar zavallı değillerdi. Bu gün ise bu insanlar yine bu ülkelerin umursamazlığı yüzünden hergün açlığa insan canı kurban etmektedirler. Batılı ülkeler uzaya turist göndermek için milyonlarca dolar harcarken, şuracıkta açlıktan ölen insanlar halen görülmektedirler. İnsanların insanlığı da bu kadardır ancak.

9700[/snapback]

evet insanoğlunun aç gözlülüğü yeni şeyler keşfetme macerası bir çok İNSAN a birçok şey kazandırdığı gibi birilerinden de birçok şey alıp götürdü. belki güzel şeyler yapıldı ama beraberinde bircok da götürdü

uzaya insan götrenlere sözüm yok ama para kazanmak için savaş cıkaranlara sözüm var dünyada silaha yapılan yatırım İNSAN a yapılsaydı neler yapılabilinirdi bir düşünün. belkide doğa kendini bu şekilde yeniliyor dengeleri bu şekilde anlamak mümkün değil

resim için teşekkür ederim özelliklede balık tutmayı öğrettiğin için fraqqed bu nicki bir iki defa yannlış yazdığım için düzeltme işini çok yaptım en azından kısa günün karı artık resim için kimseyi rahatsız etmeyeceğim eywallah fraqqed

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

acidigin konudan dolayi seni cani gönülden kutluyorum sevgili maydalin....

ama farkindasin sanirim, böyle konular pek rabet görmüyo ne yazikki...

uzlasmak, paylasmak, yardim destek gibi konulardan tirsio bazilarimiz...

Resim icleracisi, fotografi ceken adam pulitzer ödülü yerine bu cocukcagizi kurtarsaydi, cok daha büyük bir ödül kazanmis olacakti.

Insanoglu genelde uzak olan seyleri görmemezlikten gelir, yani aclik, yokluk, hastalik cooook uzaklardaymis gibi gelir, ta ki kendi bu derde düsenene kadar...

belki bu cok dogal, cünkü sürekli dertleri, sorunlari göz önünde bulundurursak, cok kötü iskalariz..

belki de sorunlar gercekten de uzak oldugu icin elimiz kolumuz baglidir...

ne yapmak gerek, nerden baslamak gerek, TR de binlerce cocuk okuyamiyor, Afrika da okumaktan gectin hayat mücadelesi veriyor, git gide Terör artiyor, Doga denegesini kaybediyor...

Insaniz diye geciniyoruz... oturup vah vah demekte fayda etmiyor...

:(

ben elimden geldigi kadar bir seyler yapiyorum... belki az belki cok ama damlaya damlaya göl oluyormus umarim dogrudur!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu resim hakkinda bir dergide söyle bir degerlendirme okumustum,ne kadar dogru olabilir bilemiyorum:

Bu resmi ceken akbabadandakötü insan kilikli vahsi,bu resimle baglantili daha bir sürü resim cekmis,iddiaya göre saatlerce o yerde kuytu bir yerde beklemis ,cocuk aglarken ,cocuk kalkmaya calisirken ,cocuk uykuya daldiginda akbabanin saldirisina ugrarken ,daha bir sürü kare yakalamis daha fazlada dayanamadan oradan uzaklasmis,aradan haftalar gecince yine bu köye ugrar sorar sorusturur, elindeki resimleri gösterek cocugun akibetini sorar,aldigi cevab acidir, o gun akbabanin cocuktaki actigi öldürücü yaralar yüzünden bir hafta sonra öldügünü söylerler,..

Neden degerlendirmelere sadece bir resimle katildigini sorduklarinda su cevabi verir ,yüzüm tutmadi kendimden utandim der.

Ödülü aldiktan sonrada maydalinin dedigi gibi vijdan azabindan intihar eder.

Intihar etmesinden sonra öbür fotagrafci arkadaslari geri kalan resim karelerini bulmak icin arastirma yaparlar ama bir sey bulamazlar,sadece Kevin karterin kiz arkadasi su cevabi verir,Kevin intihar etmeden önce o resimleri kendi calisma odasinin her tarafina astigini saatlerce o resimlere bakarak hic konusmadigini ,günlerce hic disari cikmadigini,intihardan öncede bir haftadir hic görüsmedigini söylemis.

Yani insan kilikli vahsi ,intihardan önce bütün resimleri yok ettikten sonra canina kiymis.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

interlock "hayat bir oyundur bu oyunun değişmez tek kuralı bir gün oyunu terk etmek zorunda kalacağız başka oyun yok" sen oyununu iyi oynamaya devam et canınıda sıkma

9874[/snapback]

İLAVE EDİLECEK BİRŞEY YOK!!!!

INTERLOCK BLOCK

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Peki bizde yokmu böyle akbabalar,bizde yokmu o akbabalarin kurbanlarini parcalarken ceken fotagrafcilar,

aslinda hepimiz birer fotagrafciyiz ,SÖYLE GÖZLERINIZI KAPATIB BIR DÜSÜNÜN HER INSANIN BELLEGINDE BUNA BENZER KARELER BULUNUR:

SEVGILERLE

9879[/snapback]

Hirs, müthis bir foto yakalamanin verdigi haz sanatcinin insani düsüncesini o anda felc edebilir. Lakin daha sonra intihar etmesi; yine de insanlik onurunun ölmediginin kaniti degil mi?

Ben burada kendi hesabima fotolarin sahibini vicdanen akliyorum.

Cünkü sanatci, kimsenin yapamayacagi vicdan muhasebesini yasamiyla ödestirdi.?

Daha adamin ölüsünden ne istiyorsunuz!

mezarini bilsem, bir demet cicek birakirdim.

hepimiz canliyiz ve buna benzer sahneleri sürkli gördügümüz halde aksam evimizde istahla yemeklerimizi yiyoruz.

Cocugu parcalayan ille de akbaba olmasi mi gerek????.

Biz ne yapiyoruz gördügümüz sokak cocuklarinin icler acisi durumu icin, onun hesabini yapsak daha akillica olur sanirim.

saygilar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Peki bizde yokmu böyle akbabalar,bizde yokmu o akbabalarin kurbanlarini parcalarken ceken fotagrafcilar,

aslinda hepimiz birer fotagrafciyiz ,SÖYLE GÖZLERINIZI KAPATIB BIR DÜSÜNÜN HER INSANIN BELLEGINDE BUNA BENZER KARELER BULUNUR:

SEVGILERLE

9879[/snapback]

evet asil mesele bu hepimiz birer akbabayiz, su veya bu sekilde....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu fotoğraf içerisin de akbaba olmak önemli değil ki..

Resim de ya da dünyada hayvanlar hayvanlığını yaparlar bu hayvan oldukları içindir yani yaşamak için öldürürler

fotoğrafcının o anki psikolojisi nasıldı bunu bilmekte imkansız gibi birşey neden o anda o cocuğu alıp az ötedeki birleşmiş milletler kampına götürmedi işte bunu anlamak zor iş. çünkü o hayvan değil di İNSAN dı....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

SEVGILERLE

9879[/snapback]

Hirs, müthis bir foto yakalamanin verdigi haz sanatcinin insani düsüncesini o anda felc edebilir. Lakin daha sonra intihar etmesi; yine de insanlik onurunun ölmediginin kaniti degil mi?

hepimiz canliyiz ve buna benzer sahneleri sürkli gördügümüz halde aksam evimizde istahla yemeklerimizi yiyoruz.

Biz ne yapiyoruz gördügümüz sokak cocuklarinin icler acisi durumu icin, onun hesabini yapsak daha akillica olur sanirim.

saygilar.

9883[/snapback]

sanatcinin ölüsünden kimsenin bir sey istedigi yok ,sahsi görüsüm ,ne yaparsa yabsin sadece müthis bir foto yakalamanin haziylada olsa cekib gitmesi cok yanlis, en azindan o hazi gectikten sonra yardim edebilirdi.

sizinde dediginiz gibi her gün bir sürü olaylarla karsilasiyoruz ,sokak cocuklari ,uyusturucu kurbanlari ,kadin tüccarlarinin eline düsenler ,vs,peki bu suclari isleyen akbabalar bir gün vijdan muhasebesini yaparak intihar edseler ,onlari sucsuz sayib mezarlarina cicekmi koymamiz lazim.

sevgiler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

SEVGILERLE

9879[/snapback]

saygilar.

9883[/snapback]

sanatcinin ölüsünden kimsenin bir sey istedigi yok ,sahsi görüsüm ,ne yaparsa yabsin sadece müthis bir foto yakalamanin haziylada olsa cekib gitmesi cok yanlis, en azindan o hazi gectikten sonra yardim edebilirdi.

sizinde dediginiz gibi her gün bir sürü olaylarla karsilasiyoruz ,sokak cocuklari ,uyusturucu kurbanlari ,kadin tüccarlarinin eline düsenler ,vs,peki bu suclari isleyen akbabalar bir gün vijdan muhasebesini yaparak intihar edseler ,onlari sucsuz sayib mezarlarina cicekmi koymamiz lazim.

sevgiler.

9903[/snapback]

TEK KELIMEYLE EVET.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hoş vicdan muhasebesini yapıp hayatlarına son veren insanlar bu şekilde bir kurtuluş yolu bulurlar birileride gelir arkasından mezarına gül bırakırlar bu da güzel...

ya kurtulamayanlar ya o cocuk hayatında hiç bir şeyin muhasebesini yapamayacak çünkü öyle bir cocuk yok.

bazen birşeylere karşı cıkmak için bişeyler söyleriz muhalif olmak adına dik duruş sergilemek adına ama bu söylediklerimiz kendimizle barışık olmalı bizi yansıtmalı bir tecavüzcü hayatına son verdi sen de mezarına tek kelimeyle evet diyerek gül bıraktın ya tecavüzcünün tecavüz ettiği insanın girdiği psikolojik bunalımı toplum içerisine cıkamamamsı kendisinde kusur olmadığı halde kendini toplumdan soyutlaması bunların muhasebesini kim yapıcak katilin öldürdüğü insanlar o insanların aileleri ya bu işin muhasebesini. belki aynı şey değil ama aklıma geldi işte nerden geldi bilmiyorum geçen hükümetin yaptığı af geldi aklıma sizin yazışmalarınızı okurken mağdurların yerine af.. canugur bey yazılarınızı saygı içerisinde takip ediyorum ama bu konuda size kesinlikle katılmıyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Suçlu olan sadece fotoğrafçı mı? Biz de şu anda oturup hiç bir şey yapmıyoruz. O ülkelerde hala açlıktan ölen insanların bulunduğunu da biliyoruz. Peki ne yapıyoruz? Evet, tabi ya. Allahın olmadığını ıspatlayana 1 milyar veriyoruz.......

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hoş vicdan muhasebesini yapıp hayatlarına son veren insanlar bu şekilde bir kurtuluş yolu bulurlar birileride gelir arkasından mezarına gül bırakırlar  bu da güzel...

ya kurtulamayanlar ya o cocuk hayatında hiç bir şeyin muhasebesini yapamayacak çünkü öyle bir cocuk yok.

bazen birşeylere karşı cıkmak için bişeyler söyleriz muhalif olmak adına dik duruş sergilemek adına ama bu söylediklerimiz kendimizle barışık olmalı bizi yansıtmalı bir tecavüzcü hayatına son verdi sen de mezarına tek kelimeyle evet diyerek gül bıraktın ya tecavüzcünün tecavüz ettiği insanın girdiği psikolojik bunalımı toplum içerisine cıkamamamsı kendisinde kusur olmadığı halde kendini toplumdan  soyutlaması bunların muhasebesini kim yapıcak katilin öldürdüğü insanlar o insanların aileleri ya bu işin muhasebesini.  belki aynı şey değil ama aklıma geldi işte nerden geldi bilmiyorum geçen hükümetin yaptığı af geldi aklıma sizin yazışmalarınızı okurken mağdurların yerine af.. canugur bey yazılarınızı saygı içerisinde takip ediyorum ama bu konuda size kesinlikle katılmıyorum.

9912[/snapback]

sonunda fotografciyi katil, tecavüzcü, irz düsmani yapip ciktiniz yaaa.pess :D:D:D

sokakta iki kisi görseniz sirtiniz döner kacarsiniz.

Oturup bos konusma aliskanligimiz bizi ammma da laf ebesi yapmis, anlasilir gibi degil.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Suçlu olan sadece fotoğrafçı mı? Biz de şu anda oturup hiç bir şey yapmıyoruz. O ülkelerde hala açlıktan ölen insanların bulunduğunu da biliyoruz. Peki ne yapıyoruz? Evet, tabi ya. Allahın olmadığını ıspatlayana 1 milyar veriyoruz.......

9913[/snapback]

malesef arkadasim, bir milyon dolari gidip te fotografcinin ailesine verseniz iyi olurdu :excl:

Cünkü o fotograf, kendisine sah damarindan yakin bir caresizi akbabalara yem yaparken yakalayarak, yüce acizligi ayaklar altina almis, ve gercegi göstermistir.???

GERCEK; KOCA BIR SIFIRDIR.

Bunu 2000 yil önceki felsefeciler de soruyordu.

BIR DE PARA VERMAYE KALKANLARA BAKIN.

VERIN ISTE SOMDI FOTOGRAFIN SAHIBINE:

o EN BÜYÜK ISPATI YAPTI VE GÖZÜNÜZE GETIRDI FERCEGI...

BUNADAN ACIK DAHA NASIL BIR ISPAT BEKLIYORSUNUZ :excl:

CIKIN BIR MILYARI. ADAMIN AILESI BABASIZ KALDI???

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"""" bazen birşeylere karşı cıkmak için bişeyler söyleriz muhalif olmak adına dik duruş sergilemek adına ama bu söylediklerimiz kendimizle barışık olmalı bizi yansıtmalı bir tecavüzcü hayatına son verdi sen de mezarına tek kelimeyle evet diyerek gül bıraktın ya tecavüzcünün tecavüz ettiği insanın girdiği psikolojik bunalımı toplum içerisine cıkamamamsı kendisinde kusur olmadığı halde kendini toplumdan  soyutlaması bunların muhasebesini kim yapıcak katilin öldürdüğü insanlar o insanların aileleri ya bu işin muhasebesini."""""

arkadaşlar yazımın bu bölümünde dikkatli olmadığım için yanlış anlaşılmama neden olmuş bende olsan sayın canugur gibi anlardım yanlışım için özür dilerim herkezden orada ayrı bir parağrafta mesela diye başlamam gerekiuyordu. benim yazımda sanki fotoğrafcı tecavüzcü gibi algılanıyor bu benim sucum kabul ediyorum şimdi düzeltemek istiyorum.

bir arkadaş sormuş bir katil bir tecavüzcü aynı şeyi yapsa sonrada muhasebe yapıp intahar etse demiş buna hitaben de siz de elbette tabi demişiniz işte sizin yaptığınız insanlığa saygızlık. şu andan itibaren o tecavüzcüyle olan kısmı okumaya başlayabilirsiniz ben size içten içe saygı duyuyordum ama gereksiz bir saygıymış bu bunun farkına vardım. biri bana tecavüz edecek teşbihte hata olmazmış derler sonra vicdan azabından intihar edecek. benim dünyamdaki herşey altüst olacak insanlar bana alaycı tavırla bakacaklar aşağılayacaklar ama gitti intihar ettiya herşey bitti sizlerin gözünde sütten cıkmış ak kaşık git mezarına cicek koy ne ala ne ala.

hani kısasa kısascılar vardır ben İNSAN lığım gereği öyle düşünemem birileride gitsin ona tecavüz etsin diyemem yada idam edilsin. cani ile cani olamam  o belki bir hayavandır hayvanlığını yapmıştır ben hayvan olamam ama intihar etti diye onun mezarına da cicek de koyamam.

"""sokakta iki kisi görseniz sirtiniz döner kacarsiniz.

Oturup bos konusma aliskanligimiz bizi ammma da laf ebesi yapmis, anlasilir gibi degil."""

herkez kendi adına konuşsun başkalarının yapıp yada yapmadığını bilmediği konularda fikir yürütmesin

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

İnsana insan degeri Vermeyene insan demem Ben sadece insana degil hayvan olsun bitki olsun eger cevresinin bir degeri yoksA kendi icin onunda Bir degeri yoktur. Şu üç Günlük Dünyada Tam Bir acımasızlık başka bişey Denilmez o Kişinin damarlarında hırs dolaşıyor Bence kan degil kan olsaydı hisleri duyguları olurdu ne olursa olsun Allah yardım etsin Yardım etmeyi nasip etsin

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.