Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

ŞAŞI BAK ŞAŞIR VE ZEKA SORULARI

medikal

Önerilen İletiler

• Cevaplar 286
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Ölüm cezasına çarptırılan bir adama son sözü sorulmazdan önce şöyle deniliyor.

"Son sözünü yalan söylersen asılarak, doğru söylersen kesilerek öleceksin."

Bu adamın kurtulma şansı olduğuna göre ölüm cezasından kurtulmak için ne söylemelidir?

ben başka bi açıdan düşündüm adam doğru söylesede ölecek yanlış söylesede böylece bence hiç birşey söylemez... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

2000 yılı:

2000=398+399+400+401+402

şeklinde ardışık tamsayıların toplamı şeklinde yazılabilir.

2001 yılı ise:

2001=1000+1001

şeklinde yazılabilir.Gerçekten de yeni binyılda bir yıl hariç 2000'den 2999'a kadar her yıl , ardaşık sayılar şeklinde yazılabilir.Hangi yıl ardaşık sayıların toplamı şeklinde yazılamaz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

2000 yılı:

2000=398+399+400+401+402

2001 yılı ise:

2001=1000+1001

şeklinde yazılabilir.Gerçekten de yeni binyılda bir yıl hariç 2000'den 2999'a kadar her yıl , ardaşık sayılar şeklinde yazılabilir.Hangi yıl ardaşık sayıların toplamı şeklinde yazılamaz?

2048

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

2000 yılı:

2000=398+399+400+401+402

2001 yılı ise:

2001=1000+1001

Valla sizi bilmem ama benim bildiğim hiçbir çift (tam-doğal-reel) sayı herhangi bir ardışık şekilde yazılamaz.Acep yanılıyor muyum? :online2long::clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Biri bana yardım etsiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinn 1 odada herseyi buldum sifreyibulamıyorum nasıl acılacak bu kasa lütfen yardıııııııııııııııııııııııııııııııııııım bulamıyorum :( yardım lütfen yardım mailden ulasırsanız sevinirim [email protected] msn de olur kafayı yicem biriniz yardım edin :unsure:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

medıkal birşey öğrenmek ıstıyorum belki bilgin vardır.

ben bu 3 boyutlu resımlerı tanıdığımdan beri birkez gördum oda 1 sn surdu.ne kadar uğraşsamda 3 boyutlu resimleri göremıyorum,hatta bakmaktan gözum yaşarıyor

bunun nedenı ne olabilir?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

medıkal birşey öğrenmek ıstıyorum belki bilgin vardır.

ben bu 3 boyutlu resımlerı tanıdığımdan beri birkez gördum oda 1 sn surdu.ne kadar uğraşsamda 3 boyutlu resimleri göremıyorum,hatta bakmaktan gözum yaşarıyor

bunun nedenı ne olabilir?

Acaba kudretten şaşı olmayasın.. ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İlk zamanlar bende senin gibiydim sedelina. dergilerin arka sayfalarında falan çıkardı ben göremezdim. arkadaşlar bakar bakar şu var bu var derler bende "acaba bendemi bir gariplik var diye düşünürdüm. ama bakma yöntemini keşfettim şimdi 15-20 sn de görebiliyorum. sende biraz üstüne düş çok ilginç şeyler ortaya çıkıyor resimlerde. resme 5 cm ye kadar yaklaş ve resmin ortasına şaşı bakmaya çalış sabit bir noktaya odaklan ve resim bulanıklaşır gibi olunca yavaş yavaş geri çekil ve resminarka tarafını görecekmiş gibi bak. resimlerdeki bazı objeler önde iken bazıları gerideymiş gibi görünmeye başladığı zaman dikkatli bakarsan resimdeki şekil ortaya çıkıyor. hoşcakalın

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

3 LT LİĞİ DOLDURUR 5 LT LİĞE DÖKERİM. SONRA 3 LT LİĞİ TEKRAR DOLDURURUM VE 5 LT LİĞİ TAMAMLARIM. 3 LT LİKTE 1 LT KALIR. 5 LT LİĞİ BOŞALTIRIM. 3 LT LİKTEKİ 1 LT Yİ DÖKERİM. 3 LİTRELİĞİ TEKRAR DOLDURUR VE 5 LT LİKTEKİ 3 LT NİN ÜZERİNE EKLERİM.

ben de öyle yapardım :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Son sözünü yalan söylersen asılarak, doğru söylersen kesilerek öleceksin."

cvbı beni asarak öldüreceksin olmalı.eğer asarlarsa yalan söylemiş olması gerekcek ama ***ınca doğru oluyor.ozmana yalan soylemiş olarak asamazlar.yani doğruyu söylemiş olacak .onu bu durumda keserek öldürmüş olmaları gerekcek.yani hiç bişi yapamicaklar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

beni asacaksınız dicek.keserlerse doğruyu söylemiş olması gerek ama adam keseceksiniz dememiş ki.yani yalan demiş olcak ama asarlarsa da doğruyu demiş olacak fakat asmaları için yalan söylemesi gerek.bu durumda hiçbişi yapamazlar:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

beni asacaksınız dicek.keserlerse doğruyu söylemiş olması gerek ama adam keseceksiniz dememiş ki.yani yalan demiş olcak ama asarlarsa da doğruyu demiş olacak fakat asmaları için yalan söylemesi gerek.bu durumda hiçbişi yapamazlar:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.