Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Nasıl bir erkek arıyorsun?'

Radya

Önerilen İletiler

Adam kadına sorar:

'Nasıl bir erkek arıyorsun?'

Kadın bir süre sessiz kaldıktan sonra adamın gözlerinin içine bakarak sorar: 'Gerçekten bilmek istiyor musun?'

Adam biraz isteksiz, 'Evet' der.

Ve kadın başlar anlatmaya...

'Bugün ve bu yaşta bir kadın olarak, bir erkeğe onun benim için benim kendime yapabileceğimden fazla ne yapabileceğini soracak konumdayım.

Kendi masraflarımı karşılayabiliyorum; bir erkeğin ya da bir başka kadının yardımına gerek duymadan evimi idare ediyorum.

Böyle olunca, 'Sen masaya ne koyuyorsun?' sorusunu sorma konumundayım.

Adam kadına bakmış. Paradan söz ettiğini düşünüyormuş.

Kadın hemen bu düşünceyi düzeltmiş: 'Sözünü ettiğim, para değil. Ondan öte bir şey istiyorum.

Hayatın her alanında mükemmelliyeti arayan bir erkeğe ihtiyacım var.'

Adam arkasına yaslanıp kollarını kavuşturarak kadından biraz daha açıklama ister.

Kadın başlar anlatmaya: 'Kendini zihnen mükemmelleştirmeye çalışan birini istiyorum, çünkü sohbet ve zihnen uyarılma arıyorum.

Basit bir adama ihtiyacım yok.Ruhen mükemmelleşmeye çalışan birini arıyorum, çünkü dengesiz bir birleşmeye ihtiyacım yok.

İnananlarla inanmayanların bir araya gelmesi felakete yol açar.Bir kadın olarak yaşadıklarımı anlayacak kadar duyarlı,

ayağımı sağlam basmamı sağlayacak kadar güçlü bir erkek arıyorum. Saygı duyabileceğim birini arıyorum.

Ona teslim olabilmem için onu saymam gerekir. Ben ona ne kadar dürüst ve açıksam, onunda bana dürüst ve açık olması gerekir.

Kendi işini, hayatını yürütemeyen adama teslim olamam.Teslim olma konusunda sorunum yok... yeter ki buna değer biri olsun.

Tanrı kadını erkeğe eş ve yardımcı olarak yaratmış. Kendine yardım edemeyen adama ben yardım edemem.'

Kadın aklından geçenleri böyle döküverdikten sonra adama bakar.

Adam yüzünde şaşkın bir ifadeyle donakalır: 'Çok fazla istiyorsun.' der.

'Değerim çok fazla da ondan' diye yanıtlar kadın...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Birde anlatılanları tersinden ele alarak değerlendirelim...

Kadın adama sorar: 'Nasıl bir Kadın arıyorsun?' diye...

Adam bir süre sessiz kaldıktan sonra kadının gözlerinin içine bakar ve yanıtlar soruyu:

'Gerçekten bilmek istiyor musun?'

Kadın son derece istekli, 'Evet' der.

Ve Adam başlar anlatmaya...

"Bugün ve bu yaşta bir Erkek olarak, bir Kadının onun benim yaşamıma cinselliğinin ötesinde ne katabileceğini sorgularım öncelikle."

Kendi masraflarımı karşılayabiliyorum; yaşamımı kendi isteklerim doğrultusunda idare ediyorum.

Böyle olunca, 'Sen masaya ne koyuyorsun?.. Yaşamımıza nasıl bir katkıda bulunabilirsin' sorusunu sorarım ardından...

Burada 'Sözünü ettiğim, para değil. Ondan öte bir şeyden bahsediyorum.

Anlatmaya çalıştığım, yaşamın her alanında tam bir mükemmeliyeti değil ama yaşamı bütün zorluklarına karşın en doğal haliyle çıkarsız paylaşabilecek bir hayat arkadaşına ihtiyacım olduğu.'

"Kendini yaşamımızın her alanına pozitif yaklaşımla bakabilen ve çözümler üretebilen birini istiyorum.

Çünkü; sohbet ve düşüncelerinde ortak kararları bizim için birlikte alabileceğimiz bir partner arıyorum.

Çünkü; Basit ve Ruhen ızdırap içinde yaşanabilecek dengesiz bir birliktelik istemiyorum.

Çünkü; Birbirine inananlarla inanmayanların bir araya gelmesinin felakete yol açabileceğini çok iyi biliyorum.

Bu nedenle, Omuz omuza bir yaşamda yaşanacakları anlayacak kadar duyarlı, ayağı yere sağlam basan bir kadın arıyorum.

Ban saymak ve sevmek için teslim olmanın gerekli olduğunu sanan ve...

"Kendi işini, hayatını yürütemeyen adama teslim olamam. Teslim olma konusunda sorunum yok..." diye düşünen bir kadın değil.

Saygı duyabileceğim ve saygı duymayı bilen, karşılıklı olarak dürüst ve açık olmanın önemini kavramış birini arıyorum.

Yaşam kadına ve erkeğe birbirine destek olabildikleri ölçüde mutluluğu ve huzuru yakalayabilecekleri fırsatlar sunar çünkü....

Kadın adama şaşkın bir ifadeyle bakar ve sessizce fısıldar...

'Çok fazla şey istemiyor musun?'

"Hiçte değil" diyerek gülümser adam kadına... Ve ardından...

'Bir kadın benim Eşim olduğunda, benim için değeri çok fazla olacaktır da ondan' diye yanıtlar kadını...

Sevgilerimle :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu sözü edilen kadınla ben tanışmak isterim, telefon numarası var mı acaba?

Hangisi ile?

Radya'nın yazdığı mı?... Diğeri mi?

İlki ise o kovboylarla takılmıyor.

İkincisi ise o sahipli bence uzak dur!

Israrla tanışmak istiyorum dersen özelden mesaj at sana numarasını verebilirim.

Yada her gün saat 17:30 da Saat kulesinin önünde beklersen onu hükumet konağından çıkarken görebilirsin. :)

Şapkanı takmayı unutma seni tanısın... :P

Sen bilirsin, güzeli merak eden gülüne ve ceremesine katlanır...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hangisi ile?

Radya'nın yazdığı mı?... Diğeri mi?

İlki ise o kovboylarla takılmıyor.

İkincisi ise o sahipli bence uzak dur!

Israrla tanışmak istiyorum dersen özelden mesaj at sana numarasını verebilirim.

Yada her gün saat 17:30 da Saat kulesinin önünde beklersen onu hükumet konağından çıkarken görebilirsin. :)

Şapkanı takmayı unutma seni tanısın... :P

Sen bilirsin, güzeli merak eden gülüne ve ceremesine katlanır...

radyanın yazdığını diyorum, ikincisi hangisi ki bilemedim?

evet kovboylarla takılmıyorsa galiba şansımı kaybetmiş oluyorum, napim... kader.

ceremesine gelince, insan kötülüklere karşı sağlam durmalı değil mi? zaten bahsedilen hanımefendi galiba mükemmellik kavramının farkında, o halde kendisi de mükemmel olmalı değil mi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

radyanın yazdığını diyorum, ikincisi hangisi ki bilemedim?

evet kovboylarla takılmıyorsa galiba şansımı kaybetmiş oluyorum, napim... kader.

ceremesine gelince, insan kötülüklere karşı sağlam durmalı değil mi? zaten bahsedilen hanımefendi galiba mükemmellik kavramının farkında, o halde kendisi de mükemmel olmalı değil mi?

İkincisi alıntılanmış olan, "Radyanın anlattıklarını Birde tersinden ele alarak değerlendirilen..." bir erkeğin bakış açısına göre olanı...

Evet size katılıyorum...

Aynen dediğiniz gibi ... B)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Fakat gerçek şu ki; bütün bu sözü edilenler, kadın yada erkek adına hangisi olursa olsun, hep lafta kalıyor...

Yüzde 10 başarı sağlamak bile çok nadir rastlanan bir durum...

Her kesin aradığını ve umduğunu bulması dileklerimle... :)

:) :) :clover:

Hayat zor zor...:lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Fakat gerçek şu ki; bütün bu sözü edilenler, kadın yada erkek adına hangisi olursa olsun, hep lafta kalıyor...

Yüzde 10 başarı sağlamak bile çok nadir rastlanan bir durum...

Her kesin aradığını ve umduğunu bulması dileklerimle... :)

:) :) :clover:

Hayat zor zor...:lol:

Aslında zor olan tüm suçu üzerine yıktığımız hayat değil.

Yaşadığımız hayata biçtiğimiz değer ve kişisel yaşam felsefelerimiz.

Ve ardından gelen bir türlü içinden çıkamadığımız çelişkilerimiz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BU VE BENZERİ CÜMLELERDEN KURULMUŞ HİKAYELERE,DÜŞÜNCELERE VE HAYAL EDEN,HATTA BU KONUDA HAYIFLANAN İNSANLARA ÇOK RASTLARIZ GÜNLÜK HAYATIMIZDA.. DÜŞÜNÜRKEN HEP KENDİ KENDİMİZE AYNI DÜŞÜNCELERE SAHİP OLAN NE KADAR AZ İNSAN VAR DERİZ..TEK OLDUĞUMUZ ÜTOPYASINIDA İLİŞTİRİRİZ HEMEN.AMA ÜTOPİ OLDUĞUNA ÇOK AZ İHTİMAL VEREREK...HER İNSAN İSTER KENDİ ALIŞKANLIKLARI,ÇIKARLARI,HOŞLANDIĞI,MUTLU OLDUĞU ŞEYLERİ KARŞI TARAFTAN GÖRMEYİ..HER İNSAN İSTEDİĞİ HALDE NAİL OLABİLEN İNSAN SAYISININ YOK DENECEK KADAR AZ OLMA SEBEBİNİ HİÇ KENDİ AÇINIZ HARİCİNDE DÜŞÜNDÜNÜZMÜ??

HERKES KENDİ İÇİN İSTEYİNCE HANİ (FİKİR FARKLILIKLARI,RENK VE ZEVK FAKLILIKLARI,EĞİTİM,KENDİNİ YETİŞTİRME,KİŞİLİK,KARAKTER,AİLE DEN GELENLER,ANANELER V.S V.S)BUNLAR KAYNAKLI BAKIŞ AÇILARI FARKLILAŞIP,GÖRECELİ KAVRAMLARA DÖNÜŞÜYORYA;İŞTE BUNLAR KARŞIDAKİ KİŞİYLE SENİN AYNI ŞEYLERDEN MUTLULUK DUYAMAYACAĞINI,AYNI ŞEYLERDEN ZEVK ALAMAYACAĞINI,AYNI ŞEYLERİ DUYUP AYNI YORUMLAR YAPAMAYACAĞINI,AYNI ŞEYLERE BAKIP AYNI ŞEYLERİ SEVEMEYECEĞİNİ ISPAT EDİYORYA...BUNLARI DÜŞÜNEMEMEKTEN KAYNAKLANIYO BÜTÜN SORUN...KARŞIDAKİNİN SENİN SEVMEDİĞİN BİRŞEYDEN MUTLU OLABİLECEĞİNİ DÜŞÜNEMİYOSUN YADA MUTLU OLDUĞUN ŞEYİ KARŞIDAKİNİNDE BENİMSEMESİNİ İSTİYORSUNYA..İŞTE BU YÜZDEN HEP SAKAT KALIYOR BİR YANIN.DİRETİYOSUNYA EMPATİ KURMAMAKTA ASIL SEBEP BU İŞTE...BİR İNSANDA OLMAZSA OLMAZ ÖNEMLİ 3 ŞEY VARDIR BENİM İÇİN ONLAR OLDUKTAN SONRA MUTLAKA MUTLULUK VE HUZUR OLUR..1.SAYGI 2.KARAKTER 3.VİCDAN

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kadın aslında güzel söylüyor.erkekler kendi istek ve beklentilerini sıralarken kadına sunabilecekleri konusunu hiç düşünmüyor ve sanki sana kendimi sunuyorum ya daha ne istiyorsun demek istiyor.kadınlar da erkeklere sunabilmenin derdine düşerken kendilerine sunulacak olanı hiç düşünmüyor

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.