Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Bir bayanla bir erkek kardeş gibi düşünebilirmi

{_Turko_}

5 üye oy verdi

1. 1. Aralarında kan bağı olmayan bir bayanla bir erkek kardeş gibi olabilirmi?

• Olabilir
      3
    • Olamaz
      1
    • Kadın başarabilir erkek başaramaz.
      1
    • Erkek başarabilir kadın başaramaz.
      0

Önerilen İletiler

Evet arkadaşlar çok ciddi bir sorun yaşıyorum. Acaba benmi hatalıyım diye kendimi yedim bitirdim. Hiç aklımdan geçmeyen bir çukura düştüm resmen. Günümüzün çoğunu beraber geçirdiğim ve onu canımdan çok sevdiğim birine açıldım dün. Ve öyle bir tepkiyle geri teptiki kendimi şuan kardeş sapığı gibi hissediyorum:((( Aramızda kan bağı yok o beni kardeş gibi görmüş bense yanılmışlıklardan cesaret alarak ona açıldım ve gördüğüm tepki tepkilerin en ağırı oldu. Ben bunu çok merak ediyorum onu kardeş gibi görmemiş benmi suçlu hadi suçluyum diyelim cezam ne olmalı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben bunu çok merak ediyorum onu kardeş gibi görmemiş benmi suçlu hadi suçluyum diyelim cezam ne olmalı.

Bence idam...:lol:

Bir erkek bir kadını yada bir kadın bir erkeği kan bağı olmadan da kardeş gibi görebilir elbette.Ama görmemek de gayet normaldir.Siz masumsunuz...:D

Aşağıda ki linke de bir göz gezdirin isterseniz...:)

http://www.turkish-media.com/forum/topic/88936-bayan-ve-erkek-dost-olabilirler-mi/

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

radya kardeş ben artık bunu merak etmiyorum o öyle görmüş öyle benimsemiş aramızdaki iletişim kopukluğundan dolayı yanlış anlamışım. Bana karşı dürüst olmadı onu hep yokladım sadece bazı sorularla ölçtüm onu hepsinden geçti. Bende öyle karar aldım ve açıldım. Korktuğum başıma geldi olumlu yaklaşacağına ve hatta bu yaklaşımıyla dertlerini sıkıntılarını paylaşacağımı ve onu daha güzel koruyabileceğimi düşünürken tam tersi oldu onu perişan ettim.

2 gündür işede gelmedi eminim evde düşünüp düşünüp ağlıyordur. Çünkü beni çok seviyordu ama sevgili olabilecek gibi değilmiş:(

Şimdi istediğim onun bu olayı atlatmasını sağlamak bunu nasıl yaparım? Ne yapmam gerek bir fikir verirmisiniz. İntihar etmeyi göze aldım ama o en ağır ceza olur ona karşı. Okadar aklım çalışıyor. İşi bıraksam o da ağır gelir. Ya ben ne yapacam şimdi konuşmak bile konuşamıyoruz benden başkasıyla dertleşmezdide. Şimdi dertleşebileceği kimsede yok. Acaba kendine zarar verirmi? Birşeyler yapmam lazım herşeyi yapabilirim biri bana sağlıklı kafayla bir fikir versin lütfen. Kaş yapayım derken gözünü çıkardım kızın şimdi öbür gözünüde çıkarmayayım :(

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bence bekleyip düşünmesine izin vermekten başka yapabileceğiniz birşey yok...Ok yaydan fırlamış artık,

Siz gerçekten seviyorsanız sözlerinizin arkasında durup kararlı olmak zorundasınız..Siz duygularınıza kapılıp bir seçim yapmışsınız, hata veya değil!.İnsanlar bir seçim yaptıkların da sonuçlarına katlanmak zorundadırlar...Bana göre...:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Oturup tekrar konuşmalısınız.

Bunun için her ikinizinde hazır olduğu ve fazla zamana bırakmadan bunu karşılıklı çözümlemek zorundasınız.

Kaçarak, yok olarak, üstünü örterek sorunu daha da büyütebilir ileriye dönük kişisel psikolojik sapmalar oluşabilir çünkü...

Bu kez onunla bir kardeş, bir arkadaş bir abi gibi konuşarak konuyu algılamaya çalışmalı ve ardından onun istediği ve senin kabullenebileceğin şartları değerlendirerek kendi iç muhasebeni yapmalı ve diyaloğuna ona göre devam etmelisin.

Karşı tarafın bu abi-kardeş yaklaşımının, farklı bir açıdan bakıldığında duygu sömürüsü olduğunu aklından çıkarma sakın.

Bence senin açından işi burada sonlandır...

Seven adam modunda kalırsan ya kendini itilmiş,

yada reddedilmiş olarak tanımlayacağın için yapacağın hatalar artabilir.

Bırak sevgili anlamında olumlu tepkiler gelecekse ondan gelsin...

İkiniz açısından da doğru diyaloğu ve ilişikiyi yakalamak önemli.

O nedenle daha fazla hırpalanmadan bir an önce çözümler üretmek zorundasın...

Erkek gözüyle aktarılabilecekler bunlar...

Kadın gözüyle olanı Radya aktarmış zaten...

Önemsediğin ve değer verdiğin bir insan olduğu için işin zor...

Kolay gelsin...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkür ederim yardımlarınız için. Bugün kendimi biraz daha iyi hissediyorum. Çünkü ben haklı olduğumu anladım. Herşeyi düşünen ben tüm ayıpları üstlenen ben hataları üstlenen ben ama gözümün yaşına bakmayan beni anlamaya çalışmayan beni dinlemeyen o. Mademki dosttuk insan dostunu tanır ve anlamaya çalışır. Meğer o beni ne tanıyormuş nede anlamaya çalıştı. Ben illede olsun diye ısrar edecek bir adam değilim sevmeden sevilmenin verdiği streside bilirim. İnsan düşünmediği biri tarafından sevilince ve onu hiç beğenmiyorsa ondan iğrenir. Ben kendimden iğrendirmem kimseyi. Beni anlamadan dinlemeden kestirip atan biriyle ne dost olurum nede kardeş hele hele sevgili asla o konuda en son insan artık.

Kendimide suçlamıyorum hata yaptığımıda düşünmüyorum dürüstlüğümle kazandım sayıyorum kendimi. Öyle sahte bir dostu kaybetmek aslında hayatta kazanmaktır. İstediği kadar ağlasın zırlasın umrumda değil artık...

Tekrar teşekkür ederim gecekuşu ve radya saygılar :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkür ederim yardımlarınız için. Bugün kendimi biraz daha iyi hissediyorum. Çünkü ben haklı olduğumu anladım. Herşeyi düşünen ben tüm ayıpları üstlenen ben hataları üstlenen ben ama gözümün yaşına bakmayan beni anlamaya çalışmayan beni dinlemeyen o. Mademki dosttuk insan dostunu tanır ve anlamaya çalışır. Meğer o beni ne tanıyormuş nede anlamaya çalıştı. Ben illede olsun diye ısrar edecek bir adam değilim sevmeden sevilmenin verdiği streside bilirim. İnsan düşünmediği biri tarafından sevilince ve onu hiç beğenmiyorsa ondan iğrenir. Ben kendimden iğrendirmem kimseyi. Beni anlamadan dinlemeden kestirip atan biriyle ne dost olurum nede kardeş hele hele sevgili asla o konuda en son insan artık.

Kendimide suçlamıyorum hata yaptığımıda düşünmüyorum dürüstlüğümle kazandım sayıyorum kendimi. Öyle sahte bir dostu kaybetmek aslında hayatta kazanmaktır. İstediği kadar ağlasın zırlasın umrumda değil artık...

Tekrar teşekkür ederim gecekuşu ve radya saygılar :clover:

bi dakka, bi dakka...ben tam olarak yardım edebildiği mi düşünmüyorum çünkü hala bir terslik var...:)

Siz şimdi reddedildiğiniz için dostluğunuzu yok mu sayıyorsunuz...Reddedildiniz diye silip geçiyorsunuz öyle mi?

''Sen uzattığın elini tutmayan ele mi dargınsın;

Tutmayacak bir ele uzattığın için kendine mi kızgınsın? ''Hz.Mevlana

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bi dakka, bi dakka...ben tam olarak yardım edebildiği mi düşünmüyorum çünkü hala bir terslik var...:)

Siz şimdi reddedildiğiniz için dostluğunuzu yok mu sayıyorsunuz...Reddedildiniz diye silip geçiyorsunuz öyle mi?

''Sen uzattığın elini tutmayan ele mi dargınsın;

Tutmayacak bir ele uzattığın için kendine mi kızgınsın? ''Hz.Mevlana

Ben bu dostluğun zaten hiç olmamış olduğuna inandım.

Konumlarımız ters olsaydı ben onu anlayışla karşılardım ve onu üzmeden anlatırdım ne anlatırsam anlatayım üzüleceğinide bilirdim ve üzüntüsünüde paylaşırdım. Onun için terapi yapardım herşeyi yapardım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.