Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

KÜRT .....

ugurozaltin

Önerilen İletiler

KÜRT ****

Kürt sorunu aslında 20 yıllık bir sorun değil.

PKK :ayrılıkçı Kürtler

ALEVİ KÜRTLER {Kızılbaş da denilir]:çoğunlukla solcu kisvesine bürünmüş ve Flasch tv de de itiraf ettikleri gibi << namazı,orucu,haccı ve Müslümanlığı kabul etmediklerini, Müslüman olmadıklarını >> beyan eden Kürtler

NURCU KÜRTLER :bunlarda Alevilerin tam zıddı dindarlık kisvesine bürünmüş ve yerli ahmakları o yolla istismar eden güruh.

Görünüşte üç dal gibi olsalar da gerçekte aynı zakkumdurlar.Aynı cehennemdirler.Nurcular sağ partilere Kızılbaş Kürtlerde sol partilerde yıllarca ırkçılık ayrımcılık yaptılar silahlı mücadeleye ise hem Nurcu hem de anne tarafı kürt olduğunu söyleyen birini başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığına oturduğu yıllarda başladı ve PKK için <<******>> ifadesiyle önemsenmeyip gelişmesi sağlandı.

Zaten bu kişi kısa don gömlekle askeri denetlemesi ile de aslında yolunu ve hedefini o zamanda hal dili ile ifade etmişti.Hem Nurcu hemde anne tarafından kürt olan bir C.başkanı askeri kısa don gömlekle denetliyor. Bu ne demek ? Ben sizi emrim altına aldım, dilediğimi yaparım, dilediğim şekilde davranırım,işte bu dillendirildi o zaman.

Dikkat edin ülkemiz 83 yılından beri devamlı şarampole kayıyor.Çernobil faciasını tv ekranlarında çay içerek geçiştiren bir yönetimin başı hem Nurcu hem de anne tarafından kürt.Irak’ın şimdi yaşadıklarını ülkemiz 83 den yaşamaya başlamış.

Şimdi anladınız mı askerimizin kafasına neden çuval geçiriliyor ?

Askerimiz bu zakkumun üç dalından da kendini iyi kollamalıdır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben türküm vede aleviyim. üaleviler hakkında yazdıklarım hiç hoşuma gitmedi. pkk bir terör örgütüdür aponun adil yargılanmadığını savunan ahim e uyup adil yargılayıp asmamız gerekmektedir. adamlara tüm haklar verildi kürtçe televizyon kürtçe eğitim asıl amaçlarının toqprak olduğu ortaya çıkmıştır. konu buraya gelince bir karış toprak için bile ölürüm. pkk savunan artık her kürt tererüstür. gene insan öldürmeye başladılar. ırakta aranan millet vekilleri nin imtikanı alınmalıdır. türkiyedeki tüm amerikalılara tererüst gözüyle bakılmalı hepsi aranmalıdır. çünkü terörü hortlatan bu adamlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sığ adamlarsınız hepiniz ....işte bu kadar kafanız basıyor meseleye...

kürt dediğiniz halk mezapotamyanın asıl sahiplerindendir.belki de hepimizden daha fazla anadoluludur...

yıllarca onlara 3.sınıf insan muamelesi yapıp,hata yapan memurlarınızı sürgün diye yolladığınız ve dolayısıyla da hizmet vermediğinizi,okul.hastahane gibi kurumları kurmadığınızı dahası orada olduklarını bile reddettiğinizi kabul ettiğiniz esmer yüzlü koca gönüllü insanlar....

sizin gibilerin aklı sadece çamur atmaya ;egemen ideolojilerin gösterdiği yeri taşlamaya basıyor.

LAKİN

NE DÜN

NE BUGÜN

NE YARIN

BÖYLE BİR ŞARK

YOKTU,

OLMAYACAK!

ŞARK

ÜSTÜNDE ÇIPLAK

ESİRLERİN

AÇ GEBERDİĞİ TOPRAK

(NAZIM)

sinirden aklıma bu kadar geldi...

ama emin olun devam edeceğim... bu yazdıklarınızdan ve sığlığınızdan utanacaksınız...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yukaridki yazisinda kürt belasi sacmaligini isleyen arkadas ve onu gibi düsünenler, hic sevmedikleri ABD nin pek hoslandigi tipler oldugu simdiye dek gözlerimizin önünde creyan eden kirli savastan dahi anlamadilarsa, bunlar, degil sig sularda, bir arik suyunda bile yüzmeye layik olmayan kafatascilardir.

YANI YER YÜZÜNDE IRKCILAR EN AGIR SAVAS SUCLULARIDIR.

HITLER DE ALMAN EKMEGINI RUSYA DAN CIKARMAK ICIN, ALMAN PULLUGU RUS TOPRAKLARINA TAKILACAKTIR DEMISTI.

BUNLAR DA KENDI ULUSUNUN BIR KISMINI AC VE YOKSUL BIRAKIP, SONRDA HAIN YAFTASI TAKARAK, EMPERYAL ÜLKELERIN YARDIMIYLA EL ELE BIR ÖRGÜT YARATTIKLARINI BILMIYORLAR MI?

HALKIN SUCU NEY ! !?? BE DÜZENIBAZ DÜSÜNCE YOKSULLARI???

KAH KÜRTLER CATARSINIZ

KAH ALEVILERE

KAH HIRSTIYANLARA

YAHUDILER BAS DÜSMANINIZDIR

SIZI KIM SEVER INSANLIK DÜSMANLARI

YAPA YALNIZ KALMAYA MAHKUMSUNUZ

ÜSTELIK, SALDIRDIGINIZ INSANLAR KADAR AC VE YOKSULUSNUZ

HANGI EMPERYALIN TASINDAN CORBA ICIYORSUNUZ SÖYLEYIN!!!

BU ÜLKE SEVGISI DEGIL, BU ULUS DÜSMANLIGIDIR!!!

BU, NE YAPTIGINI BILMEYEN KISILER, EMPERYALIZMIN TAM ISTEDIGI YOLDAN GIDEREK, KENDI ULUSUNU BÖLERLER.

KENDI ULUSUNUN BIR PARCASINI DÜSMAN ILAN EDIP KAN GÖRMEK ISTERLER.

ÖTE YANDAN DA, KOCA ÜLKENIN ICNDEKI FARKLI INANCTA INSANLARA HAYASIZCA SALDIRARAK SAVASI BÜYÜTMEK, SONUCTA DA BEDELLI BICIMDE YOK OLMAYA LAYIK DÜSÜNCE ERBABLARIDIR.

DIKKAT EDERSEK, BU SÖZLERIN, PAN-ISLAMIST VE KATI IRKCI (ASLA ULUSALCI OLMAYAN) ÜMMET ZIHNIYETINE DAYALI ASLA TARIH BILGISINE DAYANMAYAN BIR FETVA BICIMINDE OLDUGU ANLASILIR.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

CÜMLENİZE TEŞEKKÜRLER

YAZILARINIZ BENİ TASDİKLER MAHİYETTEDİR ,NE GÜZEL

ÜLKEMİZDE İYİ VATANDAŞ OLMUŞ KÜRTLERLE KİMSENİN ALIP VEREMEDİĞİ BİR ŞEY YOKKİ

YAZIMI AKLINIZLA OKUMAMIŞSINIZ, GÖZÜNÜZLE OKUMUŞSUNUZ MAALESEF

ŞİMDİ IRAKTA ABD DÜMEN SUYUYLA GİDİP GERÇEKTE VATANLARINI PEŞKEŞ ÇEKENLER KİMLER ?

YEMİ GÖRÜP TUZAĞI GÖRMEYEN AHMAKLAR TARİH BOYUNCA EMPERYAL GÜÇLERCE KULLANILMIŞLARDIR.VATAN SATARAK NASIL VATAN KURULUR ?

ATATÜRK <<YA İSTİKLAL YA ÖLÜM>> DEDİ YANİ SİZCE HATA MI ETTİ ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sığ adamlarsınız hepiniz ....işte bu kadar kafanız basıyor meseleye...

kürt dediğiniz halk mezapotamyanın asıl sahiplerindendir.belki de hepimizden  daha fazla anadoluludur...

yıllarca onlara 3.sınıf insan muamelesi yapıp,hata yapan memurlarınızı sürgün diye yolladığınız ve dolayısıyla da hizmet vermediğinizi,okul.hastahane gibi kurumları kurmadığınızı dahası orada olduklarını bile reddettiğinizi kabul ettiğiniz esmer yüzlü koca gönüllü insanlar....

sizin gibilerin aklı sadece çamur atmaya ;egemen ideolojilerin gösterdiği yeri taşlamaya basıyor.

LAKİN

NE DÜN

NE BUGÜN

NE YARIN

BÖYLE BİR ŞARK

YOKTU,

OLMAYACAK!

ŞARK

ÜSTÜNDE ÇIPLAK

ESİRLERİN

AÇ GEBERDİĞİ TOPRAK

(NAZIM)

sinirden aklıma bu kadar geldi...

ama emin olun devam edeceğim... bu yazdıklarınızdan ve sığlığınızdan utanacaksınız...

6926[/snapback]

ben faşist değilim olması gereken tüm hakları aldınız sorun ne? pkk destekliyormusun

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın UgurOzaltın,

Öncelikle fikirlerinize ırkçı ve dinsel ayrımcılık yaptığınızdan dolayı katılmadığımı belirteyim. Daha sonra da, birbirine karıştırmış olduğunuz "sap ile samanı" ayırmak için gayret edeyim.

Kürt diye tabir ettiğiniz insanlarla sorunlar yaşanmaktadır. Ancak bunlar "kürt sorunu" değil, Türkiye devletinin sorunudur. Nasıl ortaya çıkmıştır, ortam şartları, ekonomik-sosyal-kültürel koşullar nelerdir, toplumlar neden reaksiyon göstermek durumunda kalmıştır bunları irdelemek ve objektif olarak yaklaşmak gerekir. Çamur atalım izi kalsın diyerek, Kürt sorunu derseniz, siz çalar siz oynarsınız. Bu sorun, bu coğrafyadaki tüm insanların ortak sorunudur, oluşumda herkesin payı vardır, çözümünde de herkesin payı olacaktır.

Bir diğer konu; Kızılbaşlar. Kızılbaşların Kürt Alevisi olduğu yönündeki iddianız da ilginç geldi. Benim bildiğim Kızılbaşlar, Safevi devletinde Şah İsmail'in ve babası Şeyh Haydar'ın yandaşlarıydı. Kendisine kürt diyen insanlar vardır, kendisine Alevi diyen insanlar vardır, Kızılbaş olduklarını söyleyen insanlar da vardır. Ama Kürt Alevileri Kızılbaştır demek mesnetsiz ve anlamsız bir tanımdır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

SAP SAMAN KARIŞMIŞ DEĞİL VE NE KADAR GÜZEL BİR BİÇİMDE MEDENİCE TARTIŞIYORUZ

NEDEN YÖRÜKLERDE, GÖÇMENLERDE, ÇERKEZLERDE, LAZLARDA VB. AYRI DEVLET KURMA HAYALİ VE BU HAYALİ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN **** GİBİ ÇOĞALMA İÇGÜDÜSÜ YOK ?

HEM DEVLETİ YIKMAYA AZMEDECEKSİNİZ HEMDE DEVLETTEN ŞEVKAT BEKLEYECEKSİNİZ. OLUR MU ?

ESAS AHMAK YERİNE KONAN BATI KESİM İNSANIDIR, SİGORTA,HASTANE GİBİ BİLİMUM HİZMETLERDE MAĞDUR OLAN YERLİLERDİR.

20 YILDIR TERÖRE HARCANAN PARANIN BORCUNDAN GASP ETTİĞİ GECEKONDUDAKİ DEĞİL ŞEHİRLİ MEDENİLER KAYGILI VE ONLAR O BORCU ÖDÜYOR.HEM ŞEHİT EVLATLARLA HEMDE VERGİ İLE

ŞU ANDA KÜRTLERİN ŞU VATANA YAPTIKLARI MEZALİMİ DÜNYADA HANGİ DEVLET KENDİNE YAPTIRIR ?

BENİMKİ IRKÇILIK DEĞİL BİLAKİS KÜRT IRKÇILIĞINA KARŞI MAZLUMANE BİR ÇIKIŞ

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sanırım altını çizerek ifade etmem gereken yerler var. "bunlar "kürt sorunu" değil, Türkiye devletinin sorunudur. Nasıl ortaya çıkmıştır, ortam şartları, ekonomik-sosyal-kültürel koşullar nelerdir, toplumlar neden reaksiyon göstermek durumunda kalmıştır bunları irdelemek ve objektif olarak yaklaşmak gerekir. Çamur atalım izi kalsın diyerek, Kürt sorunu derseniz, siz çalar siz oynarsınız.

Gerçekten objektif miyiz? Kürt ırkçılığını tetikleyen politikaları bizim hükümetlerimiz takip etmiş olabilirler mi? Benim memurum işini bilir diyenlerin devrinde, o kırsal memleketlerde görmezden geldiğimiz sosyoekonomik sorunlarımız olabilir mi? Çankaya'nın şişmanı birilerini zengin ederken, birileri bizi hortumlarken gözümüzden kaçan şeyler olmuş olabilir mi? Bu insanları dağa çıkardığımız gibi indirmesini de bilmeliyiz. Ama bu yangına sizin gibi körükle gidersek, çok kardeş kanı dökerler/dökeriz. Hep biz mi haklıyız?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

SAP SAMAN KARIŞMIŞ DEĞİL VE NE KADAR GÜZEL BİR BİÇİMDE MEDENİCE TARTIŞIYORUZ

NEDEN YÖRÜKLERDE, GÖÇMENLERDE, ÇERKEZLERDE, LAZLARDA VB. AYRI DEVLET KURMA HAYALİ VE BU HAYALİ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN **** GİBİ ÇOĞALMA İÇGÜDÜSÜ YOK ?

HEM DEVLETİ YIKMAYA AZMEDECEKSİNİZ HEMDE DEVLETTEN ŞEVKAT BEKLEYECEKSİNİZ. OLUR MU ?

ESAS AHMAK YERİNE KONAN BATI KESİM İNSANIDIR, SİGORTA,HASTANE GİBİ BİLİMUM HİZMETLERDE MAĞDUR OLAN YERLİLERDİR.

20 YILDIR TERÖRE HARCANAN PARANIN BORCUNDAN GASP ETTİĞİ GECEKONDUDAKİ DEĞİL ŞEHİRLİ MEDENİLER KAYGILI VE ONLAR O BORCU ÖDÜYOR.HEM ŞEHİT EVLATLARLA HEMDE VERGİ İLE

ŞU ANDA KÜRTLERİN ŞU VATANA YAPTIKLARI MEZALİMİ DÜNYADA HANGİ DEVLET KENDİNE YAPTIRIR ?

BENİMKİ IRKÇILIK DEĞİL BİLAKİS KÜRT IRKÇILIĞINA KARŞI MAZLUMANE BİR ÇIKIŞ

6965[/snapback]

Üzülerek söylüyorum, tarih bilginiz hic olmadigi icin lütfen bir konu ortaya atarken hic olmazsa dogru sorularla konuya girin de insanlar rencide olmasin.

Farkinda misiniz bilmem, sizin genetiginizde mi var ayrimcilik :D:D:D

Yörükler öz be öz türklerdir dostum. Sizden de Türk türler.!!!

Hem de yüzlerce yil arap islamlastirma akinlarina ve osmanli baskilarina inatla direnmis orta asyali oguz ve göktürk boylarina dayanir yörük tarihi.

Neden yörüklerde devlet kurma hayali yok derseniz, tüm Türkiyeyi güldürürsünüz :D

TÜRKIYE CUMHURIYETI, ÜLKENIN GERCEK SAHIPLERI YÖRÜKLERIYLE, ALEVISIYLE,SÜNISIYLE; KÜRT YAFTASI YAPISTIRDIGINIZ MAZLUM HALKIYLA, TÜM ÜLKE NIMETLERINDEN ESIT BICIMDE KARDESCE YARARLANMAYI; INSANCA VE BIRLIKTE YASAMAYI, ICSELLESTIRMIS; BU ÜLKE ICIN CANINI VE MALINI ESIRGEMEMIS TÜM ANADOLU INSANLARI ADINA KURULMUSTUR.

LAZ DEDIGINIZ KUZEY ANADOLU INSANLARIMIZ DA; EMPERYALIZMIN, YA TUTARSA DIYE MAYALADIGI GÖLDÜR. HALA YOGURT FILAN YOK ORTADA :D

COK CABUK GAZLARA GELIYORSUNUZ. ALMAN TV LERI BILE BELGESEL FILMLERINDE LAZLARIN HIMALAYALARDAN GELDIGINI GÖC YOLLARINDA GÖSTERMISTIR.BU GÜN DAHI ORADA LAZLAR GIBI YASAYAN MEZRALAR VARDIR.

YURTLARI ISE, KIM NEREDE YASIYORSA, O R A S I D I R ! ! !

CERKESLER ISE KURTULUS SAVASI ÖNCESI KIRIM YÖRESINDEN RUS BASKILARINA KARSI, ANADOLUYA CAGIRILMISLARDIR. O DÖNEM SAYILARI 5 MILYONU BULAN CERKESLER; CERKES ETHEM DÖNEMINE BIRAZ GURUPLASSALAR DA, CUMHURIYET KURULDUKTAN SONRA ORTAK KÜLTÜR NEDENIYLE ANADOLU HALKI OLMUSLARDIR.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Konunun başanı düşüne düşüne okumadığınız, kendi sözünüzle kendinizi hançerleyişinizden belli

çankayanın şişmanı : bENİM İLK YAZIMDA BAHSETTİĞİM BİR YANIYLA nurcu DİĞER YANIYLA ANA TARAFINDAN kürt KİŞİDİR YANİ FARKINDA OLMADAN BENİ TASDİK EDİYORSUNUZ .BANA KARŞI ÇIKARKEN SÖYLEDİĞİMİ KABUL EDİYORSUNUZ TEŞEKKÜRLER

2- batıda onlarca köy kasaba varki fakirlik,zebillik, zor şartlarda belki doğunun birçok yerinden beterdir ama orada niye terör yapan, askerini vuran nankör yok

BU EDEBİYAT ARTIK BAYATLADI

3-Güzelim İstanbul batıdadır, bu güzelim şehrin içine edenler hangi edebiyata sığınabilirler ?

kendi memleketinde oturup orayı ihya eden adam gibi yaşayanlara ayrıca helal olsun diyorum

BİR SÜRÜ KÜRT İŞ ADAMI VAR KENDİ MEMLEKETİNE ÇİVİ ÇAKMAYAN, NANKÖR HER YERDE NANKÖRDÜR

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bentürküm vede aleviyim.. ama bu adamlalara hertürlü haklar verildi. pkk yı destekleyen her kimse teröristir. böyle bir adam karşıma çıkarsa vururum. bu ülkeden kimse tek bir toprak isteyemez. ırkçılık yapmıyorum kürtlere zamanında verilmesi gereken haklar geçte osa verildi amaç görülüyorki toprak istemek. pkk yı savunucu bir kişi buraya yazı yazarsa polis adliye ile ilgilenen muhabirim onu buldururum yeni ölen şehitlerimizin hesabını sordururum . buarada buraya başlığı açan kişinin çoğu dediklerine katılmıyorum din ırk ve mezhep ayrılığı yapmaktadır. rapor ettim ama ne yazikki gereken cevap gelmedi. her kürt laz ermeni dostumdur ama bir karış toprak isterlerse bu toprak için ölürüm

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bentürküm vede aleviyim.. ama bu adamlalara hertürlü haklar verildi. pkk yı destekleyen her kimse teröristir. böyle bir adam karşıma çıkarsa vururum. bu ülkeden kimse tek bir toprak isteyemez. ırkçılık yapmıyorum kürtlere zamanında verilmesi gereken haklar geçte osa verildi amaç görülüyorki toprak istemek. pkk yı savunucu bir kişi buraya yazı yazarsa polis adliye ile ilgilenen muhabirim onu buldururum yeni ölen şehitlerimizin hesabını sordururum . buarada buraya başlığı açan kişinin çoğu dediklerine katılmıyorum din ırk ve mezhep ayrılığı yapmaktadır. rapor ettim ama ne yazikki gereken cevap gelmedi. her kürt laz ermeni dostumdur ama bir karış toprak isterlerse bu toprak için ölürüm

6972[/snapback]

Gereksiz yere ortaya atip tutmaya lüzum yok, zira burasi su veya bu örgütün propaganda alani degil.

Bu gün orada oynanan oyun, emperyalizmin Türkiye üzerine, karsi-istikrar provalaridir.

Oynanan oyunun basarili olmasi icin yeterli derecde kan isteyen insan sayisi olusturluyor simdi.

Türkiye nin demokresi icinde cözmek üzere oldugu sözde kürt sorunu projesini bozmak icin yeni bir girisim baslattilar. Bu is icin; vururum, keserim diyen insan sayisi istenen cokluga erisince; yani adam vuracaklar yeternce artinca, bir süre olacaklari seyredekler. Tipki Bosna savasi gibi...Ic savas...Kimileri cok hevesli nedense. tarih ders vermediyse, ki vermemis olacak; gelecek bu tür düüsnenler icin hic te hos süprizler hazirlamiyor dogrusu.

Bir süre sonra da dur bakalim ne oluyor Türkiye de deyip yeni yaptirimlarla Sevr anlasmasina benzer dayat,malar devreye girecek.

O zaman sayin Can Yücel´in cok uzun yillar önce Cumhuriyet gazetesine yazdigi yazidaki gibi:

" ...herifin oglu (ABD) ta anasinin dininden cikip gemis, sen ekeceksin, ben ekecegim diye paylasamadigin topraklara konmus, pantolonunu da indirmis, sen simdi debelenmeye basla.. sür esegini nigde´ye..." gidiyor yazi böyle.

Simdi Can usta´nin yazdigi yazi hak mi degil mi?

bu yazida bir yanda ABD emperyalizmine karsi Can Yücel, öte yanda ülke kapilarini ayni hanedanliga ardina kadar acan hükümetler.

ISN EN ACI YANI DA, ÜLKEYI EMPERYALIZME ACAN PARTILERIN HEPSI DINI SIYASETE SOKARAK BU ISI YAPTIKLARI HALDE; GENC INANANLAR NEDENSE UYANMAYI ÖGRENEMEDILER DAHA.

bu hezimetlerin bas sorumlulari, Menderes, Demirel ve Kenan Evrendir.

BIR NUMARALI IRKCI PANTÜRKIST TOGAN (ruslar Validov derler) I.TÜRK TARIH KONGRESINDEKI KONUSMASINDA IRKCI FASIST PROPOGANASI NEDENIYLE TUTUKLANIP HAPSE ATILDIGINDA TÜRKIYE DE DEMOKRASI VARDI......

CÜNKÜ M.KEMAL VARDI O ZAMAN.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bugün Türk-Kürt ayrımı yapılıyor birbirmize düşürülldük... Bundan önce sağ-sol yapıldı sunni-alevi ayrımı yapıldı daha sonra neyi karıştırırlar bilmem

Biz T.C. vatandaşı olanlar bir olmayı beceremezsek bizi çok bölmeye çalışırlar batının kötü fikirlerine karşı bir olmak zorundayız.... Bugün on sak yarın beş kalırız birde bakmışız yokuz

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tebrik ederim sistemin öğrettiği cümleleri kelimesi kelimesine ezberlemişsiniz...çok başarılı

şimdi gelelim ana tarafından kürt pek sayın devlet büyüğümüzün zamanına

biliyoruz ki onun zamanında da ondan önceki yıllarda da ''birlik ve beraberlik adına,kürt köyleri yakılıp yıkılıyor,öldürülmüşlerin cesetleri sıram sıram diziliyor,mezarı kazılanlar şanslı ölü sayılıyordu...o zaman da kimileri bugün ki başbakan erdoğan'ın-barış diyenler marjinallerdir.-sözünü kimi büyük türk büyüklerince -cumhuriyet düşmanları-olarak ilan ediliyor,yine erdoğan -gül bahçelerinden - bahsedercesine -operasyonlar sürecektir.- derken, o dönemin yöneticileri-öldürerek yakıp yıkarak sorunun üstesinden gelinebileceğini söylüyorlardı.''(alıntı-ahmet kahraman)

biz her akşam televizyonda öldürülen askerlerin ve pkk.lıların sayılarını kanıksamaya başlamışken,gündüz asker tarafından gece de pkk tarafından sıkıştırılan zavallı köylüler iki ateş arasında kalıp ne yapacaklarını şaşırmış halde akıbetlerini bekliyorlardı. siz güneşli kahvaltılara uyandığınız zamanlarda bazı çocukların uyandıkları sabahlarda ait oldukaları bir köyleri bile olmuyordu...

neden yörükler.çerkesler yapmıo derseniz millet ağzını bırakıp bi tarafıyla güler size...ben yörüğüm mesela ama şu yaşıma kadar sen yörüksün:aptalsın,hırsızsın,bölücüsün,nankörsün vb. yaftalar yapıştırılmadı.ikinci sınıf insan muamelesi yapılmadı bana...öğretmenlerim yaptıkları işi sewiolardı

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tebrik ederim sistemin öğrettiği cümleleri kelimesi kelimesine ezberlemişsiniz...çok başarılı

şimdi gelelim ana tarafından kürt pek sayın devlet büyüğümüzün zamanına

biliyoruz ki onun zamanında da ondan önceki yıllarda da ''birlik ve beraberlik adına,kürt köyleri yakılıp yıkılıyor,öldürülmüşlerin cesetleri sıram sıram diziliyor,mezarı kazılanlar şanslı ölü sayılıyordu...o zaman da kimileri bugün ki başbakan erdoğan'ın-barış diyenler marjinallerdir.-sözünü kimi büyük türk büyüklerince -cumhuriyet düşmanları-olarak ilan ediliyor,yine erdoğan -gül bahçelerinden - bahsedercesine -operasyonlar sürecektir.- derken, o dönemin yöneticileri-öldürerek yakıp yıkarak sorunun üstesinden gelinebileceğini söylüyorlardı.''(alıntı-ahmet kahraman)

biz her akşam televizyonda öldürülen askerlerin ve pkk.lıların sayılarını kanıksamaya başlamışken,gündüz asker tarafından gece de pkk tarafından sıkıştırılan zavallı köylüler iki ateş arasında kalıp ne yapacaklarını şaşırmış halde akıbetlerini bekliyorlardı. siz güneşli kahvaltılara uyandığınız zamanlarda bazı çocukların uyandıkları sabahlarda ait oldukaları bir köyleri bile olmuyordu...

neden yörükler.çerkesler  yapmıo derseniz millet ağzını bırakıp bi tarafıyla güler size...ben yörüğüm mesela ama şu yaşıma kadar sen yörüksün:aptalsın,hırsızsın,bölücüsün,nankörsün vb. yaftalar yapıştırılmadı.ikinci sınıf insan muamelesi yapılmadı bana...öğretmenlerim yaptıkları işi sewiolardı

7011[/snapback]

bENİM GÖRMEK İSTEDİĞİM ÜLKE içerde güçlü dışardada güçlü bir TÜRKİYE CUMHURİYETİ şunu unutmayın içerde istikrarı sağlayamazsanız dışarıda hiç başarılı olamazsınız ben diyorumki bir kötü kürtleri bölücü kürtleri ayıklayalım

analarımızı daha çok ağlatmayalım.... ben hiçbir sisteme bağlı değilim TÜRK-KÜRT kavgası

bizim elimzi kolumuzu dışarda zayıflatmak için oynanan oyundur.... burda kürtler dış güçler tarafından maşa olarak kullanılıyor NEDEN KÜRTLER en doğuda kim var mezopotamyada kim var kürtler buraları herkes için çok önemli topraklar bu yüzden burda olanlaları maşa olarak kullanılıyor.......

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İŞTE M. KEMAL FARKI

YA ŞİMDİKİ SİYASETÇİLER.....

PKK YA BİR AVUÇ ÇAPULCU DİYE DİYE SOLUCANI PİTON YAPANLAR

GAZ VADI BENZİN VADI BİZMİ İÇTİK DİYENLER

SEÇİMLERDEN ÖNCE ZAM YAPACAK KADAR ... MIYIM DİYENLER

HİÇ TERÖRLE MÜCADELEDE ŞEHİD OLMUŞ BİR SİYASETÇİ ÇOCUĞU VEYA TORUNU VAR MI ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

NAZAN HANIM SİZ KENDİ İFADELERİNİZLE KENDİNİZE CEVAP VERİN LÜTFEN

BUYRUN

<öncelikle şunu derhal belirtmek isterim ki;asyadan gelen türkler islamiyeti seçmedi,islam yapıldılar...kimse türklere ''haydin gelin biz olduk çok güsel bişey,siz de olmak ister misiniz?'' diye sormadı.türkler de zaten o zamanın yeni moda akımı islamiyet olduğu için seçmediler islamı,islamlaştırıldılar,ya da ilerleme ve göç arzuları gereği islamı seçtiler.

BAKMAYIN SİZ BENİM BÖYLE BLOG SAHİBİ FİLAN OLMAMA CİDDEN VE UTANARAK SÖYLÜYORUM Kİ BEN TEKNOLOJİ ÖZÜRLÜ BİR UCUBEYİM... WALLA BİLLA...

MİSAL : RADYO...KÜÇÜKLÜĞÜMDEN BERİ HALA DAHA BANA BU ALETİ ANLATAN OLMADI...TAMAM BİLİYORUM İÇİNDE ŞARKI SÖYLEYEN KÜÇÜK İNSANLAR YOK AMA BANA ANLAYACAĞIM DİLDEN Bİ ANLATSALAR ŞU DALGA BOYUNU...

ALLAHIM UTANIYORUM BEN UÇAKLARI DA ANLAMIYORUM,NASIL HAVALANIYOLAR

Üye No: 1914

walla bence yalancılara özelikle de insanların gözlerinin içine baka baka yalan söyleyebilenlere saygı duymalısınız...(ben henüz o mertebeye erişemedim)

ben kendi adıma saygı duyuyorum...

oldukça da kolay yalan söyleyebilirim aynı zamanda...tabi yanlış anlaşılmasın hemen

aslına bakarsan benim bi kaç kriterim war...bi kaç çıkarımım üniversite sıralarında başlamıştım...aşağıdaki kriterlere sahip insanlarla çok ii anlaşıorum ben, mesela:

*rakı içenlerle

*çabuk gülebilenlerle

*aklını egosunun önüne alabilenlerle

*bir zamanlar çocuk olduğunu unutmamış kimselerle

*kedi sewenlerle(ama sadece kedi)

şimdilik bu kadarı geldi aklıma.................

BEN HEP KORKMUŞUMDUR ÇOK ŞEY BİLEN, HER KONU HAKKINDA FİKİR SAHİBİ OLAN İNSANLARDAN...ÇÜNKÜ O KADAR ÇOK ŞEYLE İLGİLENİRLER Kİ HEP EKSİK BİRŞEYLERİ VE GÖZDEN KAÇIRDIKLARI VARDIR...

SANKİ BİR KAÇ KONU HAKKINDA KENDİNİ GELİŞTİRMEK VE TÜM AYRINTILARI BİLMEK DAHA AKILLICA GİBİ GELİYOR BANA...

SİZ NE DERSİNİZ

aslına bakarsanız böyle durumlarda cevap yazmak adetim değil ama sadece tekrar malzeme olmamak için yazıyorum bu satırları.

alıştığın gibi gidelim değil mi öğretmenim?

1.ben (çok üzgünüm hayallerini yıktığım için ama) dişiyim...

2.belki de bu forum sayfasında görebileceğin en yavşak,en gevşek,sinirleri alınmış bir tuhaf insanım...ewt bazen agresif çıkışlarım oluyor tabi nadir de olsa...(muayyen günlerde

kesinlikle katılıyorum...

sırf bişeyler yazmış olmak için önüne gelen her başlığa bir kaç cümle ekleyen,sonra da ''sizden biri''olarak nitelendirilen ancak katılma tarihi sadece 3 hafta öncesini gösteren ve fikir paylaşımı konusunda da pek bir yararını görmediğim kişilerin olması benim de canımı sıkıyor doğrusu

Kadınlar ne zaman vermez?

Saf bi adam olduğunu anlarlarsa, namusluyum ayağına vermez süründürür.

Arkadaş ayağına vermez.

Kankine vermiştir vermez.

Paran yoktur vermez.>>

<

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

NAZAN HANIM SİZ KENDİ İFADELERİNİZLE KENDİNİZE CEVAP VERİN LÜTFEN

BUYRUN

Uğur Bey,

Sapı samanı birbirine karıştırmanın ötesine geçip, sap yiyip saman fışkırtmaya başladınız. Sinir yapmayınız, gereksiz agresyon hem sizi konudan uzaklaştırır hem de toplum içinde komik duruma düşürür. Bir ayna karşısına geçip kendinize bakın bu yazıdan sonra. Gördüklerinizi anlatmak isterseniz, biz burada olacağız.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

aslında böyle durumlarda cewap wermek ise hiç adetim değil ama tutamadım kendimi...

war ya son 25 dakikadır gülmekten çişim geldi...

walla tebrik ederim...çok başarılı...

hani televizyona çıkıp,''söylediğim sözleri kırpıp kırpıp,önüne arkasına bakmadan kullanıyorlar'' diyen ünlüler var ya onlar gibi hissettim kendimi...önemli hissettim kendimi yahu.... :P

yalnız neye cewap wermem gerektiğini anlamadım...daha açık sorsana ...

bi de;terbiyesiz,yalancı,utanmaz,arlanmaz,allahsız - kitapsız olmamın yanında ben aynı zamanda biraz yarım akıllıyımdır daha açık cümleler kurup,mesela maddeler halinde yazarsan daha çabuk kavrarım... :P

neyse allah akıl fikir versin...mümkünse konuya dönelim.....

***çooook önemli not : kadınlar istediklerine verir,istemediklerine vermez...oh canıma değsin....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

FIKRA :

DOKTOR İĞNE YAPTIĞI HASTASINA NEDER ?

KALDIRIN DONUNUZU TOPARLANIN...GEÇMİŞ OLSUN

7048[/snapback]

SAYIN UGURÖZALTIN BEY,

SIZE; IGNEDEN DAHA ETKILI BIR TEDAVI YÖNTEMI VERIYORUM :D

OTURUP BOL BOL OKUYUN, ÖNYARGISIZ OLARAK INSANLARI VE OLAYLARI GÖZLEMLEYIN.

HAA UNTMADAN HER GÜN GÜNLÜK GAZETLERIN; SON DEGIL DE ILK SAYFALARINA BAKMAYI DA IHMAL ETMEYIN.

3 AYDA BIR DEGISIKLIK OLMAZSA, LÜTFEN BILDIRIN.

ZIRA SORUN BASKA YERDE OLABILIR. :excl:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

CANUGUR BEY

SİZ BU GÜZEL TAVSİYELERİNİZİ <<OH CANINA DEĞENLERE >> TAVSİYE ETSENİZDE BU FORUMDA AHLAK BİRAZ DÜZELSE, DAHA İYİ DEĞİL Mİ ?

NOT : GAZETELERİN SPOR SAYFASIYLA HİÇ İLGİLENMEM. CUMHURİYETTE UĞUR MUMCU MÜPTELASIYDIM. GAZETELERİN KÖŞE YAZILARINI OKURUM. BENİ KRO ZANNETMEYİN. ÜNİVERSİTE TOZU YUTTUM.YAZILARIMI İNCELEYİN BU FORUMDAKİ.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.