Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

KÜRT .....

ugurozaltin

Önerilen İletiler

CANUGUR BEY

SİZ BU GÜZEL TAVSİYELERİNİZİ <<OH CANINA DEĞENLERE >> TAVSİYE ETSENİZDE BU FORUMDA AHLAK BİRAZ DÜZELSE, DAHA İYİ DEĞİL Mİ ?

NOT : GAZETELERİN SPOR SAYFASIYLA HİÇ İLGİLENMEM. CUMHURİYETTE UĞUR MUMCU MÜPTELASIYDIM. GAZETELERİN KÖŞE YAZILARINI OKURUM. BENİ KRO ZANNETMEYİN. ÜNİVERSİTE TOZU YUTTUM.YAZILARIMI İNCELEYİN BU FORUMDAKİ.

7052[/snapback]

evet ama saldirilariniz, ironi ile de olsa, anlamsiz ve yazdiklarinizda konu bütünlügü bulamadigim icin olsa gerek.

Kimseyi kirmak niyetim degil, ancak konularin dagilmamasi acisindan yazmayi uygun gördüm. kusura bakmayin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tabii ya öpüşüp barışın :P ...kim kavga etmeyi sewer ki....

ben devam ederim ama...siz takılın... :P

konu kürtler olunca nedense her kafadan bi ses çıkıo ama kimse ortaya attığı düşüncelerini devam ettirmiyor...

ben seni okuyorum,ben de sana saygılıyım,yaşasın...körler sağırlar birbirini ağırlar...

neyse konuya dönelim sonuna kadar şunu savunuyorum ki;kürt halkı-biraz da kendi eksiklikleri sebebiyle ama daha çok-sistem tarafından,ezilmiş,horgörülmüş ve yoksayılmıştır.oysa o halk mezapotamyanın en yaratıcı en verimli ve en eski halkıdır. kendi hayatlarını yaşamak ve kendi dillerini korumak istediklerinde sürekli bastırılmış ve sürekli hor görülmüştür. t.c kuruluşunu da borçlu olduğu kurtuluş savaşının sonrasında da sürekli savaşmış ve bu savaşma durumu daha sonra egemen güçler tarafından sürekli bir sömürü imgesi olarak kullanılmıştır.tüm halklar bu ülkü çevresinde toplanmaya çalışılmıştır. bu korku bazı yıllarda öyle durumlara gelmiştir ki vatan elden gidiyor,iç düşmanlar azıttı diye diye belirli bir topluluk işaret edilmiş ve dışlanmaya çalışılmıştır.yazdıklarımı okuduğunuzu varsayarek devam ediyorum...bazen ahlaksız şeyler yazma dışında da verilerim olabiliyor merak etmeyin...

bu ülkede işaret edilmek istenen bir doğu imajı var.''bu şablona göre orada yaşayan insanlar,kendilerine yetemeyen bir toplum görüntüsü verirler-vermelidirler.bir diktatörleri-ağaları-vardır mesela,onu deviremezler. kadını ezerler,derin bir taassup kuyusuna düşmüşlerdir,modern çağın gereklerini bilmezler,hayatlarında makine yoktur.otla,böcekle falan beslenirler.birbirlerinin kanına susamışlardır ama aşk için kendilerini feda etmekten geri durmazlar.'' ve böyle yazılan kitaplarda,yapılan röportajlarda çekilen filmlerde o kadar üstünde durulur ki bu durumun herhangibir sebeple o coğrafyaya yolu düşen klimalı odaların plaza bebekleri orda kendilerini uzaylı gibi görür,gösterir ve gözlerine sinek üşüşmüş çocukların fotoğraflarıyla prim yapmaya çalışırlar...bu durum tabii ki egemenlerin de işine gelir ki böyle gösterilerek bu insanların güdülmesi gereği olduğu düşüncesine haklı bir zemin oluşturulsun...

oysa orada,orası her neresiyse,bir toplum vardır ve müdahillerin dayatmaları ne olursa olsun kendi içinde düzenlenmiş ve belli yerel kurallarla çerçevelenmiş bir toplumsal ilişkiler ağına sahip bir toplum vardır...herhangibir toplum kadar sağlıklı ve herhangibir toplum kadar hastadır.ama sürekli bir potansiyel tehkike olarak gösterilip karalanmak istenmektedir.

oturup konuşulması ve tartışılması gereken kürt halkının yıllaraca çektiği acının ve dayatılan zorlamaların etkisinden nasıl kurtulacağını düşünmektir bence...çünkü şu tartışma bile bence sisteme hizmet etmekten öteye gidemiyor...

şu ünlü sözü de unutmayalım : bir eşikten geçtiğinizde acı çekmiyorsanız,siz artık bir turistsinizdir.PETER HANDKE.

**ALINTILAR:SELİM TEMO(ESMER)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

NE YÖRÜK OLDUĞUNUZ NE KÜRTLÜĞÜNÜZ BELLİ

CAMİ İLE KİLİSE ARASINDA KARARSIZ KALMIŞ BEYNAMAZ GİBİSİNİZ

İLK YAZMIŞ OLDUĞUM YAZIYI ANLAMADINIZ VE ANLAMAMAYA DA İNAT EDİYORSUNUZ

BU TOPRAKLAR ÜZERİNDE KANUNLARA VE TOPLUMA ZARAR VERMEDEN SAYGILI BİR ŞEKİLDE YAŞAYAN KİŞİLERİN KÜRT KİMLİĞİNDEN KİMSE RAHATSIZ DEĞİL.

AMA BİRDE ERMENİ HAİNİYETİNİ KÜRT KILIFINA UYDURAN VE BU OYUNA DÜŞEN AHMAK HAİN AYRILIKÇI KÜRTLER VAR.İŞTE BİZİM GİBİ VATANINA SAHİP ÇIKANLARI SİNİR EDEN BU KÜSTAHLAR.

SİZ OLAYI HEP ÇARPITTINIZ.GERİ KALMIŞLIKTA BATIDA ÖYLE KÖY VE KASABALAR VAR Kİ HAYRET EDERSİNİZ.AMA ONLAR ÇETELEŞMİYORLAR.KÖY AĞALIĞI DERDİ ORALARDADA VAR, ONLARDA EMPERYAL SİSTEMCE SOYULUP SOĞANA ÇEVRİLMEKTE, ONLARDANDA HIRSIZ UĞURSUZ ÇIKMAKTA...AMA BENİM ANLATMAK İSTEDİĞİM İHANET YANİ HAİNLİK ZİHNİYETİ.BU ZİHNİYET TEDAVİ OLMAZ BİR HASTALIKTIR.

BU ZİHNİYETİN TOHUMLARI İSTANBULDA DA YAŞAR VE ŞEHRİN İÇİNE EDER.YANİ NEREDE YAŞADIĞI ÖNEMLİ DEĞİL.İSTERSE ALMANYA DA 30 YIL GEÇİRSİN YİNE DE ADAM OLAMAZ.YEDİĞİ ÇANAĞA EDER.

İŞTE BU HAİNLER ANADOLU İNSANINI 40 YIL ALDATTILAR.SAĞ PARTİLERE SIZIP NURCU-DİNCİ KİSVEYE BÜRÜNDÜLER. SOL PARTİLERE SIZIP KAH SENDİKALARI, KAH ALEVİLİĞİ, KAH SÖZDE KARDAŞLİK PALAVRALARIYLA KİSVELENDİLER VE ÇEKİÇ GÜÇ VE ONU GETİREN ÇANKAYANIN ŞİŞMANI LAKABLI ANA TARAFTAN KÜRT VE NURCU KİŞİ PKK NIN SİLAHLI TERÖR KANADINIDA BÜYÜYÜP SERPİLMESİNE EN UYGUN ZEMİNİ ÇEKİÇ GÜÇ İLE HAZIRLADI.

ÜLKÜCÜLERDE BÖYLECE İSTİSMAR EDİLMİŞ OLDULAR ÇÜNKÜ 4 EĞİLİMİN BİRLEŞMESİ OLAN O PARTİDE ONLARDA VARDILAR.VEBALDE ONLARDA HAK SAHİBİ.BEDELİNİDE ÖDÜYORLAR

BU YAZIM GERÇEK ÜLKÜCÜLERE ELEŞTİRİ DEĞİLDİR.AMA SAHTELERİ ÜZERLERİNE ALINABİLİRLER

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Olayin kökeni tamamen ekonomiktir.

Yakin gelecekte, kürt diye sisirdiginiz zavalli halkin, türkten türk kesileceginin de farkinda degilsiniz.

Siz ister Asur´a, ister himalayalara, ister eskimolara baglayin, kürt sorunu dediginiz sey tamamen ekonomiktir.

Bir kere bu adamlarin dilleri pers dili.

Daha önce de söyledim. Bir pers arkadasiniz varsa, cagirin yaniniza, kürtce yayin dinletin.

Gülecektir. Bu, igdis edilmis pescedir diyecektir iranli arkadasiniz.

Tipki bizim osmanli nin, kullandigi Osmanlica gibi.

Kökeni de sankrit diline dayanir. Yer yüzünde kürtce garmer olarak bir dil yoktur.

Kürtce Icine (x-w)harfleri ekleniyor, hindu germen dili diye, gece gündüz yeni bir gramer yaratilmaya calisiliyor.

Üstelik sürekli de degistirildigi gibi, ortada biri birini anlamayan tam 5 ayri kürtce var. Bu nasil is, nasil senaryo, nasil dil, nasil aldanis. :D:D:D

Bunu dil bilimcileri de arkeologlar iyi biliyorlar. Ama biz, sürekli ezilenden yana olmak gibi aliskanligimiz nedeniyle yoktan bir ulus yaratip, adamlarin basina daha büyük dertler acmaya heves ediyoruz :D

Ermeni gecmisi, o bölgelerde kürtlerden cok daha yeni oldugu halde; dogu anadoluda her tasin altindan ermeni kalintilarinaa rastlarsiniz.

Kürt dediginiz ulusun 5 bin yildan bu yana bize gösterecegi arkeolojik kalinti sunarsaniz, askolsun.

Ama bana kürt eserleri diye asur arslan heykellerini getirirseniz, ben de gülerim. Onlar da. Öyle büyük bir medeniyetten mezraya :D:D komik degil mi?

O bölgeler son derece hassas ve dinler savaslarinin en yogun oldugu bölgeler oldugundan, zamaninda yüz yillar boyunca asyadan göclerle gelen kücük toplumlar yasamlarini sürdürmek, ve savaslardan uzak kalmak icin en ücra köselerde yasamislardir.

Mezopotamya uygarligi ise, 5 bin yila dayanir.

Simdi adama sormazlar mi? 5 bin yildan bu yana o bölgede 5 binden fazla devlet kuruldu yikildi da sen ne yaptin bunca yil???

Bir avuc Filistin´in bile gecmisi ne kadar eskiye dayanir, ve basina gelenleri adim adim biliriz. Sizin kürtleriniz neredeydi, Filistinogullari ha bire birlik olmaya calisirken???

Kurmus ve yikilmis devletleri olsalar dahi, bu arkeologlarin gözlerinden kacmazdi.

Tarihte 16 devlet kurmus Türklere bakarsaniz, hepsi, liderleriyle, ne zaman kurulup nasil yikildigi da bilinmektedir.

Kürt lafinin daha kökenini bilmiyorsunuz. Kalkmis, ilericilik ayaklariyla, emperyalizmin ekmegine yag sürüyorsunuz.

Gidin Fransa´ya da Brutan´larla konusun. Kürt konusunda aydinlanmis olursunuz belki?

Kürt diye savundugunuz halk, anadolunun mazlum halkidir. Onlara bictiginiz ulus miysyonu da, sadece sizin ve ABD-GB nin temennisidir.

Ileriye bakmak bu denli gücmü?

Evet, gecmise bakamayanlar, ileriyi de asla göremezler.

Siz onlara demokrasi ayakciligi yapip kürtsünüz derseniz, alin silahi daga cikin hanim efendi!!!! Uluslar böyle kurulur!!!

Ingiliz ABD kurmasi kürt devleti ayaklariyla agiz birligi yapmayin.

Sizlerin amaci zavalli dogu halkimizi Türk irkcilarina, hala eli silahli özel timlere telef ettirmek.

Popoyu sicak mindere dayayip, elin bir masa alip, mangal karisitirmak degil bu is!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

[öncelikle herkese selamlar arkadaslar, bu forumu yeni kesfettim ve gercekten keyif aldigim yazilar okudum, bu ilk yazim biraz heyecanliyim :D ]

bu konuya bi cok acidan bakmak gerek bence. MiT müstesari Senkal Atasagun'un bi tespiti vardi bu konuda,tam hatirlamamakla birlikte asagi yukari su sekildeydi,

"temelde sorunun ekonomik olduguna inaniyorum, birakin G.Dogu'yu Ankara'nin varoslarinda yasasam ben,evde bekleyen 6 cocuga ekmek dahi zor götürsem, aksam televizyonda televolelerde insanlarin yasadiklarini görsem vallahi komünist olurdum. sorun ekonomik cünkü bi galatasaray uefa kupasini alinca, Türkiye dünya 3.sü olunca bu insanlar ellerinde Türk bayragi sokaklara tasiyolar.

orda kadinlarin %60'i türkce dahi bilmiyor,onlara sen ulasamazsan baskalari ulasir. Bugün kürtce yayin serbestse, devlet bunu kullanmali o analara ulasmali. isin gercegi gösterilmeli,sen böyle yapmazsan, adamlar medTV gibi bi cok Kürt kanali kurup propagandayla beyin yikar,sömürü yapar,halki devlete karsi kiskirtir."

bu göz önünde bulundurulmasi gereken bir tespit. Bu sorunu cözmek icin sagduyulu bi yaklasim gerekli,bu yüzden sahsen olaylara duygusal yaklasmamak gerek diye düsünüyorum. Nazan arkadasim, "-kürtler vahsice katledildi, sansli olanlar mezar bulanlardi, sirf kürt kimlikleri yüzünden dislandilar- vs." bu yaklasim ne derece cözüme yönelik bi yaklasim? tartismanin temelini tabiri caizse 'fakir edebiyati' üzerine kuracaksak,sonu gelmeyen hikayeler anlatip duralim birbirimize. :closedeyes:

Düsünün bakalim hangi ülke, kendi halkini dislamak ister, hatta bunu politika haline getirir? Buna hangi mantiga dayanarak savundugunu bi türlü anlayamadim. :mellow: ha diyorsan ki, o halki kendinden görmüyor, o zaman orda yillardir neyin savasini veriyor?

Kürt meselesi kendiliginden mi olusuyor, yoksa olusTURULuyor mu? problemin cözümü icin, cikis noktasini incelemek daha saglikli bi yol gibi duruyor. Burda kullanilan bir halk söz konusu. Önce Kurtulus savasindan sonra, Misak-i Milli sinirlarimiz icerisinde kalan Musul ve Kerkük konusuna agirlik verilmemesini saglamak amaciyla Ingilizler tarafindan kiskirtilmislardir, peki bu kiskirma nasil olmustur, ingiliz bi ajan gelip 'kiskirin' mi demistir?, burda devreye G.Dogunun gecmise dayanan Feodal yapisi etkili olmustur, öyle ya cikarlarini korumak isteyen toprak agalari ingilizlerle birlik olmus asiretindeki insanlari ayaklandirmistir. Sonucta ayaklandirmalar bastirilsa da, vatanin bölünmez bütünlügünü -daha gencecik cumhuriyetin devamini- tehdit ettigi icin, bi daha ayaklanmalarin ortaya cikmamasi icin devlet sert tedbirler almistir. Peki sonucta kim kaybetmistir? Musul ve Kerkük'ü geri alamayan, ve kürt halkina karsi zor kullanmak zorunda kalan Türkiye Cumhuriyeti? Kim kazanmistir? Petrol gelirlerini ele geciren ingiltere. Yanlis biliyorsam düzeltin ancak, Turgut özal zamanina kadar ya da onun zamaninda, nazan'in yazdigi gibi, öyle zulüm köy bosaltma olmamis, hatta özal zamaninda pkk, "üc bes capulcu" diye görüldügü icin, daha kücükken yilanin basi ezilmemis, 92-93 yilinda pkk giderek geliserek gücünün doruguna cikmis, ancak o zaman gercek anlamda mücadeleye girilmistir.

Almanya, Yunanistan, ABD, Fransa,Suriye vs.. neden pkkyi desteklemektedir? gercekten hangi halkin hangi kosullarda yasadigi cok mu umurlarindadir? Uyanik olmak gerek arkadaslar, yapilan tespit dogru, Türkiye'de sürekli insanlar karsi karsiya getiriliyo, biz de piyon gibi oynatilip uyuyoruz...

Kaldi ki, yaratilmaya calisilan "biz kürdüz diye böyle yapiyosunuz dimi", havasi da son derece yersizdir. Bizi ayrimcilikla suclayan her ülkeden cok daha az irkciyiz, bir cok ülke gezip bir cok yabanci insanla tanisan bi kisi olarak söylüyorum. bugün bi kürt vatandas cumhurbaskani bile olabiliyosa, o ülkede ayrimciliktan söz edilemez. Devletin her kademesine, özel tesebbüslerin her türlüsüne geliyorlar, gelecekler.ayrica Bahsi gecen fakirlikten, baskidan da en az onlar kadar nasibini alan türk vatandaslar da vardir. olayin etnik kökenle ilgisi yok sanki?

Baskalarin elinde oyuncak olmayalim arkadaslar, kurt kocayinca köpeklerin maskarasi olur derler, binlerce yillik tarihimize karsi ayip olur yoksa. Kisiliksiz, günü kurtarmaya yönelik politikalarla, önümüzü gelecegimizi göremiyoruz. Kendi kaderimizi kendi elimize almanin zamani gelmedi mi hala?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

CANUGUR BEY VE KARTAL İLHAN BEY

ELLERİNİZ DERT GÖRMESİN, GÖNÜLLERİNİZ KURAKLIK ÇEKMESİN

HATA YAPTIĞIMDA BANA SAMİMİYETLE EMİN YÖNÜ GÖSTERECEK ARKADAŞLAR OLARAK BANA GÜVEN VERDİNİZ,

YAZILARINIZ SON HARFİNE KADAR OKUNMAYI HAK EDİYOR

SEVGİLER

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BU AYDINLATICI VE MÜSAMAHASIZ YAZILARINIZ İÇİN ASIL BEN TEŞEKKÜR EDERİM HEPİNİZE.

BEN ETNİK KÖKENİ ÜZERİNDE FAZLACA TAKILMIŞ BİRİ DEĞİLİM.AYRICA KÜRT DE DEĞİLİM. KÜRTLERE BİR DEVLET KURDURULMASINI DÜŞÜNÜYOR DA DEĞİLİM...ANCAK YÜKSEK T.C. MENFAATLERİ DİYE DAYATARAK BİR MEZALİMİ GÖRMEZDEN GELMEK DE REVA DEĞİLDİR YANILIYOR MUYUM?

BU KADAR SALDIRACAK NE BULDUNUZ O İKİ PARAGRAFTA BEN DE ANLAMADIM AMA NEYSE... :P

ŞİMDİ TEKRAR VE ÜSTÜNE BASA BASA ŞUNU BELİRTMEK İSTİYORUM. 1924 ANAYASINA BAKIYORUZ VE ŞÖYLE YAZDIĞINI GÖRÜYORUZ''EGEMENLİK BİLA KAYDU ŞART MİLLETİNDİR.'' SONRA BAKIYORUZ Kİ 1928 ANAYASASI EGEMENLİĞİ TÜRK MİLLETİNE VERİYOR.

LOZAN ÖNCESİ BİRAZ DAHA FARKLI,ŞİMDİ ŞİMDİ BAKTIĞINIZDA MİLLİ MÜCADELENİN EN KAHRAMAN İLLERİNİ AÇIK VE NET GÖRÜYORUZ. KAHRAMANmaraş,ŞANLIurfa,GAZİantep,ASLANmardin(bilmem neden kullanılmaz) öncelikle kendi yörelerini kurtarmış bu halk daha sonra da düzenli ordunun kurulmasına yardımcı olmuş ve ilk saflarında yeralmıştır.

ORADAKİ FEODAL YAPININ DA AJANLARINDA HEPİMİZ FARKINDAYIZ. BİR DÖNEM ABD.DEN BURSLU EĞİTİM ALMANIN ŞARTININ BURALARDA 1 YIL YAŞAMAK VE OLAN BİTEN HER ŞEYİ ABD. ÜSLERİNE GÜNÜ GÜNÜNE RAPOR ETMEK OLDUĞUNU BİLİYOR MUSUNUZ?

BİR DE Şİİ VE SÜNNİ TARAFI VAR Kİ İŞİN TAA SAFEVİLERE VE AKKOYUNLULARA KADAR DAYANIR.

BEN TÜM BU KOMPLO TEORİLERİNE DE KARŞI ÇIKMIYORUM. BİZİ AYRIMCILIKLA SUÇLAYAN ÜLKELERİN EN FAŞİZAN TAVIRLARA SAHİP ÜLKELER OLDUKARININ VE SÜREKLİ KARŞI KARŞIYA GETİRİLMEK İSTENDİĞİMİZİN DE FARKINDAYIM.ANCAK ŞUNU KABUL EDİN Kİ O COĞRAFYADA YAŞAYAN SİVİL HALKA ASKER YA DA TERORİST , BİR MEZALİM UYGULANMAKTADIR.

SANIRIM SİZDEN DAHA ROMANTİK BAKIYORUM MEVZUYA,YOKSA MANTAL OLARAK FARKLI ŞEYLER SÖYLEMİYORUZ BİRBİRİMİZDEN.BENİM KIZDIĞIM ŞUDUR Kİ BU KONU BAŞLIĞINI YAZAN ARKADAŞIN YAZDIĞI GİBİ DAVRANIP,HEPSİ AYNI ZAKKUMDUR.NURCU,ALEVİ,KIZILBAŞ(Kİ EMİNİM BUNUN NE ANLAMA GELDİĞİNİ BİLMİYOR) DERSEK EĞER BU İŞİN İÇİNDEN ÇIKAMAYIZ.

SİZ BÖLÜCÜSÜNÜZ,AKILSIZSINIZ,DAĞA ÇIKARSINIZ DEMEK BU İNSANLARA YAPILACAK EN BÜYÜK ZULDÜR.

NEYSE BEN TEKRAR EDEYİM DUAMI :

hiç bir din;

hiç bir bayrak;

ve hiç bir vatan;

daha kutsal değildir insandan...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

SON SÖYLENECEGI, ILK BASTAN SÖYLEYEREK, ZAMAN ZAMAN KIRICI OLDUGUMUN FARKINDAYIM.

BUNUN ICIN ARKADASLARDAN AYRICA ÖZÜR DILIYORUM.

ARTIK BAZI KONULARIN, COK DETAYLICA OLMASA DA, GENEL OLARAK BILIMESI GEREKTIGI KANISIYLA BAKTIGIM ICIN, KARSILASTIGIM YAZILARA; HELE BÖYLE ÖNEMLI ZAMANLARDA MÜSAMMAHASIZ OLABILIYORUM. BU BIR HATADIR.

BEN KÜRT DEGILIM DIYE BASLAYAN YAZINIZ BILE ANLAMLI.

ONLARA DEVLET KURDURMAYI DA DÜSÜNMÜYORUM CÜMLENIZ DAHA ANLAMLI.

OLAY, BIZIM ONLARA DEVLET KURDURUP KURDURMAMAMIZ DEGIL.

EGER GERCEK BIR ULUSTAN SÖZ EDIYORSAK; BUNA TÜM TÜRK HALKI YARDIMCI OLURDU.

ZORAKI OLAN HER SEY SIRITIR. HER YERINDEN YAMASI DÖKÜLÜR.

KIMI YAKASINDAN TUTAR, KIMI PACASINDAN.

EMPERYALLER DE BIR BASKA BORUDAN CALAR.

ZAVALLI YOKSUL HALK TA NEREYE AIT OLDUGUNU BIR TÜRLÜ KAVRAYAMAZ OLUR.

O INSANLARA YAPILAN BASKININ HERKES FARKINDA. BEN DE DIYORUM KI, SIZLER ONLARA HA BIRE "SIZ KÜRTSÜNÜZ" DERSENIZ, ONLAR DA BASKIYA MARUZ KALACAKLARDIR. BU KACINILMAZDIR.

TÜRKIYE DE, HELE SU GÜNLERDE YINE HIC HOS OLMAYAN MANZARALARA SAHNE OLURKEN, BIR IC ULUS YARATMANIN BEDELINI TÜM ÜLKE INSANLARI ÖDEYECEKTIR.

INSANLIK ADINA DOGU HALKIMIZI ESIT HAKLARDAN YARARLANDIRMAK (BATI NE DENLI YARARLANIYORSA ! ), TÜM DEMOKRATLARIN BOYNUNUN BORCUDUR.

1928 DE EGEMENLIGIN TÜRK MILLETINE VERILDIGINDEN NE ANLIYORUZ.

EGEMENLIK, TÜRK, KÜRT, LAZ,CERKES vb. MILLETINE MI VERILECEKTI?

M.KEMAL´IN TÜRK MILLETINDEN KASTININ NE OLDUGUNU BILMEK GEREK HER SEYDEN ÖNCE. ATATÜRK´ÜN KURDUGU I.TARIH KONGRESINDE, IRKCILIK VE FASIZM PROPOGANDASI YAPMAYA CALISAN: VELI TOGAN ADINDAKI, ÖNDE GELEN PAN TÜRKIST; YAKALANIP HAPSE ATILIYOR.

PEYAMI BEY VE ZIYA GÖKALPLER DE ONA KEZA, NIHAYET CUMHURIYETIN YANINDA DURMAYA KARARVERIYORLAR.

MEHMET AKIF´TE TÜRK MILLIYETCILIGINDEN MISIR´A KACMAMISTIR. M.KEMAL´IN TÜM TÜRKIYE INSANLARINI KAPSAYAN DEMOKRASI VE ULUS KAVRAMINDAN RAHATSIZ OLMUSTUR. M.AKIF SARIK TAKILAN BIR TÜRK IRKINA DAYALI DEVLET BEKLIYORDU, OLMADI.

BU ÜLKE ICIN EMEK VEREN, BU ÜLKENIN BAGIMSIZLIGI ICIN MÜCADELE VEREN HERKES, TÜRK MILLETINI OLUSTURUR DEMIYOR MU M.KEMAL?

BURADAN, ATATÜRK´ÜN IRKCILIGI DESTEKLEMEDIGI ANLASILMIYOR MU?

CUMHURIYETTEN BU YANA BECERIKSIZ HÜKÜMETLERIN YAPTIGI AYRIMCILIGIN KÖTÜ SONUCLARINI, CUMHURIYET YASALARINA DAYANDIRMAK TA, BIRAZ INSAF ISTER.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben milliyetciligin her turune karsiyim . Ama realite olan bir sey varki oda Kürt diye birseylerin oldugudur, Bunu kabul edelim. Sagda solda dilleri farisi kirmasi, arap-farisi karisimi, turk-farisi karisimi diyen bursuru insan var ama kürtlerin gercekten kendilerine ozgu dili var. ornegin turkcenin bur suru varianti var size tatarcadan ornek verim:

abağa

eğrelti, eğreltiotu

abağa çäçäk açkaç

balık kavağa çıkınca, çıkmaz ayın çarşambası

abağasımannar

eğreltigiller

abajur

abajur

abaw

abo! abov!

abaylamastan

dikkatsizce, dikkatsiz biçimde

abaylamíça

dikkatsizce, dikkatsiz biçimde

abaylaw

dikkatli olmak, dikkatli davranmak, uyanık olmak

abaylaw

sezmek, sezinlemek, farkına varmak, farketmek

abelxayat

bengisu, abıhayat

äber-çeber

abur cubur

abí

ağabey, abi

äbi

ebe, büyükanne, nine

Gordugunuz gibi bizim turkce ile hic bir alakasi yok.

Kürtlerde Türk tur demek gercekten cok komik. Ama "Kürtler TR nin ayrilmaz bir parcasi, ayni kaderi diger tum halklarla paylasmis bir halktir" deseniz en uygunu olur ve boylece cahil sovenist akimlarin onune gecersiniz, TR nin dunya uzerindeki itibarida artar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

HAYIR YETERLI DEGIL!!! ZATEN YETERSIZLIGI, YOKLUGU IFADE EDEN HiC LAFININ YETERLI OLMASI KENDISIYLE CELISIR. :angry2:

HICLE YETINENLER BIR HIC UGRUNA MÜCADELE EDEBILIRLER, BUYURSUN ETSINLER;SONRA DA BIR HIC OLUP GITSINLER!! :angry:

BU DEVLET HICLIKLERLE KURULDU; AMA HIC LE HIC YETINMEDI; EN AZINDAN KURULURKEN...

BIRINDEN BISEY BEKLERKEN; DÜSÜNMELI ÖNCE BUNU HAKETMEK ICIN ÜSTÜME DÜSENLERI YAPTIM MI DIYE...

KARANLIGA KÜFRETMEK EN KOLAYI. YAKABILIYO MUSUN BI MUM ONU SÖYLE? YOKSA MARIFET MIDIR; KÜSÜP GITMEK? -_-

BEKLENTI EMEKLE OLUSUR; KÜSTÜM OYNAMIYORUM DEMEKLE DEGIL!!! :excl:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

türk kürt kardeştir oyüzden hepimiz türküz :)

7149[/snapback]

BU SÖZÜNÜZE ÜZÜLEREK KATILMIYORUM ARKADASIM.

SIZ IKI ULUSUN KARDESLIGINDEN BAHSEDIYORSUNUZ.

AYNI ULUS INSANLARI ZATEN KARDESTIRLER.

DAHA YAKIN GECMISTE, GÜNEY ITALYA, YOKSULLUK NEDENIYLE AYRI VATANDAS OLDUKLARI SAVIYLA, AYRILMAYI DÜSÜNÜYORLARDI??????

AMA, SIMDI HEPSI NEDENSE ITALYAN´LAR....?

GÜNEY ALMANYA MÜNCHEN BÖLGESI DE YAKIN TARIHLERDE ALMAN OLMADIKLARINI IDDIA EDERKEN, ONLAR DA SIMDI ALMANLAR????

OLAY EKONOMIK MI DEGIL MI? SIZ DÜSÜNÜN....

BEN HER SEYDEN ÖNCE BIR ULUSUN VAR OLUP OLMADIGI KONUSUNDA BILGI ALISVERISINDE BULUNURKEN; SIZ, BIR ULUSUN VARLIGINU KABUL EDIP, SONRA KARDESLIKTEN SÖZ EDIYORSUNUZ.

BU, DOGRU DEGIL. EHGER ÜLKEMIZDE KÜRTLER BIR ULUS ISE ONLARA YARDIMCI OLMAMIZ GEREK.

AMA ONLARIN, YÜZ YILLARDIR, ANADOLU TOPRAKLARINDA NEDEN YENI BIR DEVLET KURMADIKLARININ BIRICIK NEDENI, O YÖRENIN HALIS VATANDASLARI OLDUKLARINDANDIR.

AMA GERCEKTEN ZULÜM GÖRDÜLER. HEM OSMANLI DAN, HEM ARAPLARDAN. HEM DE FANATIK TÜRKLERDEN..

BU acilar; ONLARI IZOLE ETTI. CÜNKÜ ONLAR, HIC BIR ZAMAN ISLAMI KABUL ETMEMIS TÜRKLER DIR.

ISLAMDAN VE OSMANLIDAN, SÜNNI TÜRKLERDEN KACA KACA AYRI ULUS DURUMUNA DÜSÜRDÜK ZAVALLI ANADOLU HALKINI.

1950 LERDE MENDERES´IN HER MAHALLEDE BIR TABUR ZENGIN YARATMA HAYALI ILE ORTAYA ATTIGI EMPERYAL AMACLI ÖZGÜRLÜKLER SAFSATALARIYLA ORTAYA CIKINCA EMPERYALISTLER DURUR MU?

KÜRTLERE ÖZGÜRLÜK!!! ESITTIR, SEVR ANTLASMASI.

BUNU KÜRT ADI VERDIGINIZ VATANDASLARIMIZ ELBETTE ANLAMIYORLARSA, AYDINLAR DA MI ANLAMIYOR?

ateist arkadas ta arastirmalari yetersizliginden, onlari ayri ulus olarak kabul ediyor. sonucta ABD bu senaryoyu gündeme koydu. Bu sizi inandiriyorsa,OK.

Oysa bugün, anadolu Türk´leri bile simdi orta asyali Türk degildir ????

Anadolu Türklügünü daha kavrayamazsak; ülkeyi bes parcaya da bölseler kimilerinin sesi cikmaz....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yolu Sevgiden Geçen Tüm İnsanlara Mesajımdır.

Tarih yalan söylemez arkadaşlar. Anadolu ve İslamın kabulünden sonraki tüm tarihi incelediğimizde, önümüze Kürt Milleti ile Türk Milletinin herhangi bir sürtüşmesine, didişmesine rastlayamayız. Aksine asırlarca kardeşlik içinde, aynı toprakları paylaşan, aynı dine, örf ve adete sahip iki millet görürüz. Haçlı seferleri sırasında Selahattin Eyyubidir, Anadoluyu kurtaran. Nemçe çizmesine, ingiliz dükasına, alman, italyan piskoposuna bu kutsal toprakları çiğnetmeyen en büyük KÜRT lideri!. Alparslandır, büründüğü beyaz kaftanının üzerinden:"Bu kefenimdir ey insanlar! ölmek isteyen varsa gelsin. Yeter ki iman ateşi sönmesin, ezanlar susmasın!" diye haykıran TÜRK.

Fatihtir Allahın adını yedi iklime duyuran. Hocası Akşemseddin Kürttür. Kürt, Türk, Arap bir vücudun organları gibiydiler. Binlerce kız alınıp verildi. Cephelerde omuz omuza aylarca, yıllarca savaşmadık mı? Adlarımız neydi Allah Aşkına? Mehmet, Ali, Hasan, Hüseyin, Ahmet...

Çanakkalede 250000 kişi şehit verirken soran mı vardı Türk mü yoksa Kürt mü diye?

Neden bizi birbirimize düşman etmek isterler. Bizim farkımız var İngilizin İrlandasından. Bizim farkımız var Amerikan conisinin kızılderilisinden. Bizim farkımız var beyaz adamın zenci kölesinden...!

Biz mü' miniz. Biz aynı topraklarda ikibin yıldır kardeş olmuşuz. Kimseye ayrım yapmamışız. Kimseyi üzmemişiz. Kimseyi küstürmemişiz. 80 yıl önce Kuzey Irakta halk oylaması yapmaya korktular. Neden? çünkü Türk - Kürt istisnasız bütün ahali "Biz Türkiyeye İlhak Olmak İstiyoruz" demeye yemin etmişti. Bütün anlaşmazlıklar yapmadır, düzmecedir. Kardeşi kardeşe, müslümanı müslümana kırdırma amaçlıdır. Biz birlik olmazsak ortada ne Türk, Ne Arap, Ne Kürt kalacak. Hepimizi birer sömürge eyaleti yapıp başımıza birer sömürge Valisi dikecekler. Uyanın ey insanlar! Bizim kardeşliğimizi bozmak isteyenlere hak ettikleri cezayı verelim.

Ben Türküm ama Kürtleri kardeşim bilirim. Onlar da beni öyle bilsin. Gençlerimizi imanlı yetiştirelim. Tarihin tekerrürü bu sefer iyi yönde olsun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yolu Sevgiden Geçen Tüm İnsanlara Mesajımdır.

Tarih yalan söylemez arkadaşlar. Anadolu ve İslamın kabulünden sonraki tüm tarihi incelediğimizde, önümüze Kürt Milleti ile Türk Milletinin herhangi bir sürtüşmesine, didişmesine rastlayamayız. Aksine asırlarca kardeşlik içinde, aynı toprakları paylaşan, aynı dine, örf ve adete sahip iki millet görürüz. Haçlı seferleri sırasında Selahattin Eyyubidir, Anadoluyu kurtaran. Nemçe çizmesine, ingiliz dükasına, alman, italyan piskoposuna bu kutsal toprakları çiğnetmeyen en büyük KÜRT lideri!. Alparslandır, büründüğü beyaz kaftanının üzerinden:"Bu kefenimdir ey insanlar! ölmek isteyen varsa gelsin. Yeter ki iman ateşi sönmesin, ezanlar susmasın!" diye haykıran TÜRK.

Fatihtir Allahın adını yedi iklime duyuran. Hocası Akşemseddin Kürttür. Kürt, Türk, Arap bir vücudun organları gibiydiler. Binlerce kız alınıp verildi. Cephelerde omuz omuza aylarca, yıllarca savaşmadık mı? Adlarımız neydi Allah Aşkına? Mehmet, Ali, Hasan, Hüseyin, Ahmet...

Çanakkalede 250000 kişi şehit verirken soran mı vardı Türk mü yoksa Kürt mü diye?

Neden bizi birbirimize düşman etmek isterler. Bizim farkımız var İngilizin İrlandasından. Bizim farkımız var Amerikan conisinin kızılderilisinden. Bizim farkımız var beyaz adamın zenci kölesinden...!

Biz mü' miniz. Biz aynı topraklarda ikibin yıldır kardeş olmuşuz. Kimseye ayrım yapmamışız. Kimseyi üzmemişiz. Kimseyi küstürmemişiz. 80 yıl önce Kuzey Irakta halk oylaması yapmaya korktular. Neden? çünkü Türk - Kürt istisnasız bütün ahali "Biz Türkiyeye İlhak Olmak İstiyoruz" demeye yemin etmişti. Bütün anlaşmazlıklar yapmadır, düzmecedir. Kardeşi kardeşe, müslümanı müslümana kırdırma amaçlıdır. Biz birlik olmazsak ortada ne Türk, Ne Arap, Ne Kürt kalacak. Hepimizi birer sömürge eyaleti yapıp başımıza birer sömürge Valisi dikecekler. Uyanın ey insanlar! Bizim kardeşliğimizi bozmak isteyenlere hak ettikleri cezayı verelim.

Ben Türküm ama Kürtleri kardeşim bilirim. Onlar da beni öyle bilsin. Gençlerimizi imanlı yetiştirelim. Tarihin tekerrürü bu sefer iyi yönde olsun.

7165[/snapback]

350 YILLIK KANLI ISLAMLASTIRMA TARIHINI BIR BARDAK SU ILE HAP GIBI YUTARSANIZ, TÜM SÖYLEDIKLERINIZE NEREDEYSE KATILACAGIM. :D

SIZ DE TIPKI AVRUPA NIN, DÜNYA TARIHINI, ASYAYI DISARIDA BIRAKARAK, YUNAN TARIHINI BAZ ALAN KASITLI BATILI TARIHCILERI GIBI ISLAM AYAKLARINDAN VAZ GECERSENIZ, GERCEK DAHA SERIN BIR SEKILDE AYAKLARINIZIN DIBINE SERILECEKTIR?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

<<BU ÜLKE ICIN EMEK VEREN, BU ÜLKENIN BAGIMSIZLIGI ICIN MÜCADELE VEREN HERKES, TÜRK MILLETINI OLUSTURUR DEMIYOR MU M.KEMAL?

BURADAN, ATATÜRK´ÜN IRKCILIGI DESTEKLEMEDIGI ANLASILMIYOR MU?>>

BU SÖZLERİ ALKIŞLIYORUM ARKADAŞLAR

BÜTÜN YAZAN ARKADAŞLARA KOCAK DOLUSU SEVGİLER

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yahu olacak is degil arkadasim !!!

Bunca yil, haala ülkesinin neresi oldugunu kestirmeyen bu denli budala bir toplum var midir dünyada???? :D:D:D

Bilgisiz üniversiteli (!) ve kent varos halkinin sokak edebiyati ülkeyi sarmis.

yazik.

Gidiyor, ülke ayaklarimizin altindan kayip gidiyor.

Biz hala kürt, türban, seriat davalariyla taslak tartmaya devam ederken emperyalizm karimizin koynuna girmis haberimiz yok???

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:P

canugur:

350 YILLIK KANLI ISLAMLASTIRMA TARIHINI BIR BARDAK SU ILE HAP GIBI YUTARSANIZ, TÜM SÖYLEDIKLERINIZE NEREDEYSE KATILACAGIM. 

SIZ DE TIPKI AVRUPA NIN, DÜNYA TARIHINI, ASYAYI DISARIDA BIRAKARAK, YUNAN TARIHINI BAZ ALAN KASITLI BATILI TARIHCILERI GIBI ISLAM AYAKLARINDAN VAZ GECERSENIZ, GERCEK DAHA SERIN BIR SEKILDE AYAKLARINIZIN DIBINE SERILECEKTIR?

Arkadaşım. İslam tarihi kanlı değildir. Benim insanlığı sevmemi, ayrım yapmamamı, ırkı, dini, dili, rengi ne olursa olsun dinim emrediyor. Benim dinime ve onun öğretilerine bağlı olmam insanlığı en mükemmel bir şekilde görmemi ve ayrım yapmadan yardımına koşmamı gerektiriyor. Bu benim için bir dezavantaj değil bilakis avantajdır. Atalarının geçmişinden dolayı hiçbir insan, hiçbir grup ve hiç bir millet yargılanamaz. İster yahudi ister yunan, (ister PKK) lı olsun, :excl: bunu özellikle söylüyorum. Ben bir polisim. Bir terörist benim ailemi, çocuklarımı öldürse ve ininde yaralı sıkıştırsam yaralarını sarmayı ve adalete teslim etmeyi düşünecek kadar pozitif bir düşünce sistemine sahibim.Bu da benim dinimde vardır.

Dindarlık radikal müslümanlık değildir. Terörizm asla değildir. Benim dinim bana insanlığın kurtuluşu için hizmet etmemi emrediyorsa onun ve peygamberimin söz, fiil ve hareketlerini örnek ve kaynak göstermem, izinde yürümem en doğal hakkımdır. Sana tek bir soru soracağım. Bir tek Savaş anında öldürmek yasal ve meşrudur. İslamın Peygamberinin: "Savaşırken dikkat edin. Kadına, çocuğa, aman dileyeni öldürmeyin. Ağaçları kesmeyin, ekinlere zarar vermeyin.Merhametli olun" dediğini biliyor musun? Araştır ve yukarıdaki cümlelerinde tadilat yap. Başından sonuna kadar İslam, savaşı en son çare olarak görmüştür.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşım. İslam tarihi kanlı değildir. Benim insanlığı sevmemi, ayrım yapmamamı, ırkı, dini, dili, rengi ne olursa olsun dinim emrediyor. Benim dinime ve onun öğretilerine bağlı olmam insanlığı en mükemmel bir şekilde görmemi ve ayrım yapmadan yardımına koşmamı gerektiriyor. Bu benim için bir dezavantaj değil bilakis avantajdır. Atalarının geçmişinden dolayı hiçbir insan, hiçbir grup ve hiç bir millet yargılanamaz.  İster yahudi ister yunan, (ister PKK) lı olsun,  :excl: bunu özellikle söylüyorum. Ben bir polisim. Bir terörist benim ailemi, çocuklarımı öldürse ve ininde yaralı sıkıştırsam yaralarını sarmayı ve adalete teslim etmeyi düşünecek kadar pozitif bir düşünce sistemine sahibim.Bu da benim dinimde vardır.

Dindarlık radikal müslümanlık değildir. Terörizm asla değildir. Benim dinim bana insanlığın kurtuluşu için hizmet etmemi emrediyorsa onun ve peygamberimin söz, fiil ve hareketlerini örnek ve kaynak göstermem, izinde yürümem en doğal hakkımdır. Sana tek bir soru soracağım. Bir tek Savaş anında öldürmek yasal ve meşrudur. İslamın Peygamberinin: "Savaşırken dikkat edin. Kadına, çocuğa, aman dileyeni öldürmeyin. Ağaçları kesmeyin, ekinlere zarar vermeyin.Merhametli olun" dediğini biliyor musun? Araştır ve yukarıdaki cümlelerinde tadilat yap. Başından sonuna kadar İslam, savaşı en son çare olarak görmüştür.

7193[/snapback]

ÖNE SÜRDÜGÜNÜZ IYI NIYET, SIZIN, YETISME BICMINIZDEN VE DÜNYAYA, INSANLARA BAKIS ACINIZDAZ KAYNAKLANIR. BU; SIZIN ADINIZA IYI BIR SEY.

POLIS OLMANIZ DA ISLAMIYET GERCEGINI ASLA DEGISTIRMEZ, ZIRA ORTALIKTA ON BINLERCE BELGE UCUSMAKTADIR BU KONULARDA.

Görvlerimizi de cok iyi yapmamiz, zaten bir Türk olarak insanlik borcumuzdur.

HER SEY FORUMLARA GETIRILEMIYOR NE YAZIK KI.

AMA INCELEYIP ARASTIRMAK,KISININ KENDINE KALMIS BIR SEYDIR.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

21 temmuz 2005 sabah gazetesi

okumayanlar olabilir diye aldım

Askerin örnek gösterdiği yasa

Orgeneral Başbuğ, "Terörle mücadele için Avrupa'da geçerli kanunlar bizde olsun yeter" dedi. SABAH, o kanunları buldu.

Başbuğ, "İngiltere'de örgüt rengi taşıyan rozet takamazsın. Bizde canlı bomba ölümsüz ilan ediliyor" demişti... SABAH, yasayı inceledi. Bize demokrasi dersi verenler bakın terörle nasıl savaşıyor:

Terör örgütlerinin toplantılarına destek verenler veya katılanlar 10 yıl hapis cezasına çarptırılır.

Terör örgütünü destekleyen nitelikte müzik çalanlar ve pankart taşıyanlar en az altı ay hapis yatar.

Terör örgütleri için para ve yardım toplayanlar beş yılını demir parmaklıkların ardında geçirir.

Teröristler hakkında bilgi sahibi olup da bunu polise vermeyenler de beş yıla mahkûm edilir.

Polis, tutuklama izni olmaksızın gerekçeli şüphe ile tutuklama yapar.

İşte terörü boğacak yasa

Genelkurmay 2. Başkanı Org. Başbuğ'un örnek verdiği İngiltere'deki Terörle Mücadele Yasası önemli yaptırımlar içeriyor. Örgütlerin renkleri, rozeti ve müziği yasak. Terör örgütlerini destekleyen müzik veya pankartların cezası 6 aydan başlıyor.

Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un, terör konusunda basını bilgilendirme toplantısında vurguladığı, İngiliz Terörle Mücadele Yasası, terör örgütü propagandasını kesmek amacıyla basına ve sempatizanlara ciddi kısıtlamalar getiriyor. İrlanda çıkışlı ayrılıkçı terör örgütü IRA için tasarlanmış kanunda, terör örgütlerini destekleyen nitelikte müzik, pankart ve poster taşımanın cezası 6 aydan başlıyor. SABAH'ın görüştüğü üst düzey emniyet yetkilileri, Org. Başbuğ'un uyarısı doğrultusunda, terör örgütleriyle bağlantısı olanlar, örgüte destek sağlayanlar, propagandasını yapan bazı kuruluşlar, kişiler ve sivil toplum örgütlerine yönelik cezalar getirecek yeni yasal düzenlemeler yapılması bekleniyor. Hükümet kaynakları da Meclis'in önümüzdeki dönemde Terörle Mücadele Yasası'nı gözden geçireceğini söyledi. Başbuğ, basın toplantısında, Türkiye'deki Terörle Mücadele Kanunu'nun yeniden gözden geçirilmesini istemiş ve, "TMK, gerçekten ihtiyaca cevap verecek bir hale getirilmelidir. Batı ülkelerinde olanlar olsun, yeter. İngiltere'de 2000 yılında çıkarılan Terörizm Kanunu'nun 13'ncü maddesi kapsamında yasaklanmış bir örgütün renklerini taşıyan bir rozet bile takamazsınız" demişti.

TERÖRE DESTEK VERENE 10 YIL

SABAH'IN emniyet kaynakları ve İngiliz resmi belgelerinden araştırdığı İngiltere Terörle Mücadele Yasası'nın bazı maddeleri şöyle:

KISIM-2: Terör örgütlerinin toplantısına destek verenler, katılanlar ile yardım edenler 10 yıl hapisle cezalandırılır.

KISIM 3: Her kim, halkın toplu bulunduğu yerlerde, terör örgütlerini destekleyecek şekilde elbise veya benzeri şey giyerse, müzik çalarsa, pankart taşırsa, 6 aydan az olmamak üzere hapisle cezalandırılır.

KISIM 9: Her kim, terörizmle ilgili faaliyette kullanılmak üzere, para veya diğer mallardan toplamaya çalışır, para veya diğer malları kabul eder veya yardımda bulunursa 14 yıl hapis cezası verilir.

KISIM 10: Her kim, yasaklanmış bir faaliyet için yardım toplar, toplanmasına çalışır, bağışta bulunur, borç verir, bunların elde edilmesine imkân sağlarsa 14 yıl hapisle cezalandırılır.

KISIM 18: Teröristler hakkında bilgilere sahip olduğu halde yakalanması için bunları polise vermeyen kişiler 5 yıl hapisle cezalandırılır.

KISIM 14: Polis tutuklama müzekkeresi olmaksızın, gerekçeli şüpheden dolayı tutuklama yapabilir.

KISIM 15: Polis, bir kişinin üstünü ve eşyasını, tutuklamaya mesnet teşkil edebilecek unsuru dökümanı tespit etmek için arayabilir.

BAZILARI BU YAZIYI İYİ OKUSUN LÜTFEN

MAZLUM KİSVESİNE BÜRÜNMÜŞLER ÖZELLİKLE...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

EMPERYALİZM, ÇANAKKALE DE VE KURTULUŞ SAVAŞIMIZDA O KADAR ZAVALLI OLDUKİ, AKILLARINA O GÜNLER GELİNCE ADAMLAR DELİRİYOR.

KENDİLERİNİ MADDECİLİK HIRSIYLA SÖZDE ASLAN ZANNEDEN O SÜNEPELER DONLARINI BİLE TOPLAYAMADAN YEDİKLERİ TEKMENİN TADINI HALA UNUTAMADILAR, FARELER GİBİ ÇIĞLIK ÇIĞLIĞA DAĞILDILAR

BİR KASA MADEN SUYU İLE BİLE TEK HAZMEDEMEDİKLERİ MUSTAFA KEMAL DİR

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

EMPERYALİZM, ÇANAKKALE DE VE KURTULUŞ SAVAŞIMIZDA O KADAR ZAVALLI OLDUKİ, AKILLARINA O GÜNLER GELİNCE ADAMLAR DELİRİYOR.

KENDİLERİNİ MADDECİLİK HIRSIYLA SÖZDE ASLAN ZANNEDEN O SÜNEPELER DONLARINI BİLE TOPLAYAMADAN YEDİKLERİ TEKMENİN TADINI HALA UNUTAMADILAR, FARELER GİBİ ÇIĞLIK ÇIĞLIĞA DAĞILDILAR

BİR KASA MADEN SUYU İLE BİLE TEK HAZMEDEMEDİKLERİ MUSTAFA KEMAL DİR

7259[/snapback]

CÜMLELERINIZ, HAMINWAY´IN KURTULUS SAVASINI ANLATAN SÖZCÜKLERINE NE KADAR BENZIYOR. :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.