Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

tanrıya inananlar inanmayanlar

chromakey

tanrıya inanıyormusunuz?  

22 üye oy verdi

1. 1. tanrıya inanıyormusunuz?

• evet kesinlikle
      12
    • hayır kesinlikle
      8
    • parodoklarım var emin değilim
      2

Önerilen İletiler

• Cevaplar 124
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

ARKADAŞLAR GÖRÜYORSUNUZ HERŞEYE BİLİMSEL OLARAK VE KURAN AYETLERİYLE CEVAP VERİYORUM.BUNLAR HALA MAHALE KARISI İMAJIYLA SALDIRIYORLAR SİTE YÖNETİCİLERİNE RİCAM CHROMAKEY VE ESRA SİTEDEN ATILSIN

9463[/snapback]

ayetleri parça parça alıyorsun saptırıyorsun kuranda kadınları ikaz edin yatak ayırın sonrada dövün(bu kısım tartışmalıdır genel kaanat acıtmadan). ve 1400 evveliki çok evllikli bir topluluktan bahsediyoruz olayı böyle kestirip atamazsın. son kısım hariç dövme konusu doğrudur. inkar edemem

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ARKADAŞLAR GÖRÜYORSUNUZ HERŞEYE BİLİMSEL OLARAK VE KURAN AYETLERİYLE CEVAP VERİYORUM.BUNLAR HALA MAHALE KARISI İMAJIYLA SALDIRIYORLAR SİTE YÖNETİCİLERİNE RİCAM CHROMAKEY VE ESRA SİTEDEN ATILSIN

9463[/snapback]

köpeklerin duaları kabul olsaydı adlar ölürdü

9493[/snapback]

turan dursunun ayetleriyle cevap verme . turan dursun mehirden bahsettimi

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Eminim "dövülür" kısmını da yakında değiştirirler. Hani modernleşmek adına. Dünya düzdür kısmını daha önce kaldırdılar. Şimdi sıra bunda. Tartışmalıdır diyorlar :excl: Tartışsınlar...

9501[/snapback]

kuran tektir orjinali bulunmaktadır. hiçbir zaman değiştirilemez... siz dağları yerinde duruyormu sanıyorsunuz onlarda bulutlar gibi hareket etmektedirler..... bu söz en gerizekalı insan için dünyanın yuvarlak vede döndüğünün işaretidir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

SEN İLK ÇAĞ FELSEFESİNİ DE BİLMİYORSUN ARİSTO ZATEN DÜNYANIN HAREKET ETTİĞİNİ SÖYLEMİŞ.GABEL ZATEN DÜNYANIN YUVARLAK OLDUĞUNU SÖYLEMİŞ

İLÇAĞDA GÖZLEME DAYANAN BİLİM VARDI ARİSTO BULUTLARIN HAREKET ETMESİNİ GÖZE ALARAK DÜNYA DÖNÜYOR DEMİŞ

GABEL İSE UZAKTAN GELEN GEMİNİN GÖZLEMLE ÖNCE DİREĞİ SONRA GÖVDESİ SONRA DA BÜTÜNÜ GÖRÜLÜR DEMİŞ BU DA DÜNYANIN YUVARLAK OLDUĞU KANITIDIR DEMİŞ

AYRICA ARİSTO 9 HAVADA DOKUZ KATMAN VAR DEMİŞ KURANDA 7 KATMAN VAR BU GÜNKÜ BİLİM DE 7KATMAN DİYOR İŞTE BU KURAN MUCİZESİ DİYORSUNUZ YANILDINIZ BU GÜNKÜ BİLİM 8 KATMAN VAR DİYOR

PLUNİN KURANDAN 630 YIL ÖNCE TATLI SUYLA TUZLU SU KARIŞMIYOR DEDİ GÖZLEME DAYANAN BİLİM İLE AMA SİZ RAHMAN SÜRESİNE GÖRE KURAN MUCİZESİ DEDİNİZ.ŞİMDİ Kİ TEKNİK ALETLİ BİLİM ÖYLE DEMİYOR TATLI SU VE TUZLU SU KARIŞIYOR.

BİLİMDE KESİNLİK YOKTUR KANIT VARDIR BİLİM HERZAMAN YANLIŞLANABİLİR

BİLİM HER ZAMAN DOĞRUYU SÖYLEMEZ BİLİM HER ZAMAN DOĞRUYA EN YAKINDIR.MUHAMMET DE GÖZLEME DAYANAN BİLİMİ AYETLERİNE YERLEŞTİRDİ AMA ODA YANILDI

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

1800 lü yıllarda bazı araştırmacılar dünyanın yuvarlaklığının ilk olarak Miletoslu Thales ( M.Ö. 624-546 ) ve yine Miletos'lu Anaximander (M.Ö. 610-550) tarafından ortaya atıldığı tezini ileri sürmüşlerse de, daha sonraki araştırmalar, dünyanın yuvarlaklığı hakkındaki tezin ilk olarak Pythagoras ( M.O. 576-496 yılları arasında yaşamış, ünlü hipotenüs teoremini ve adını verdiği Pythagoras cetvelini bulan astronom ve matematikçi, eski Yunan, Ionia bilgini ) tarafından atıldığı görüşünü kuvvetlendirmektedir. Ancak Pythagoras'ın yaptığı araştırmalar, öğrencileri ve kendisinden sonraki araştırmacılar tarafından yayılmıştır.

Daha sonra bu teori ikinci olarak gene Yunan Eleialı Parmenides ( M.O.515-445 ) tarafından ele alınır. Bu arada bazı bilginler dünyanın yuvarlak olduğunu, dünyanın ay üzerindeki gölgesine bakarak anlamakta gecikmemişlerdir.

Parmenides karaların henüz dörtgen biçiminde gösterildiği bir dünya haritası yapar. Parmenides'in arkasından Aristoteles (M.O. 384-322) kendi eserinde Pythagoras teorisini yaymaya ve kanıtlamaya çalışır. Aristoteles'den sonra yine başka bir Yunanlı astronom Krates (M.O. 2. yüzyıl) 10 ayak çapında bir yuvarlak yaparak, dünyanın betimini ortaya koymaya çalışır.

Bu teoriyi ilk olarak kanıtlı bir şekilde başaran (M.O. 64-23 ) yıllarında yaşamış olan coğrafyacı Strabon olur. Diğer coğrafyacı ve astronomların bilgilerini de araştırıp geliştirerek Geography adında bir kitap yazar. Kitabında dünyanın yuvarlaklığına ait kanıt olarak bilinen açık denizde geminin önce direğinin görünmesi daha sonra ise kendisinin görünmesi ile ilgili gemi örneğini verir.

BUDA GÖZÜMDEN KAÇMIŞ GABEL DEĞİLMİŞ STRABONMUŞ OLUR BÖYLE HATALAR

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Elmalı Hamdi Yazır Meali

91 / Şems 6. Yere ve onu döşeyene.

79 / Naziat 30. Bundan sonra da yeryüzünü döşedi.

Ayntabi Mehmed Efendi Meali

91 / Şems 6. Yer ve onu döşeyen hakkı için

79 / Naziat 30. Sonra yeri ( sükna için ) O, yayıp döşedi.

Yaşar Nuri Öztürk Meali

91 / Şems 6. Yere ve onu döşeyene.

79 / Naziat 30. Bundan sonra da yeri yayıp yuvarlattı.

91 / Şems 6. Yere ve onu yuvarlayıp Döşeyene and olsun

79 / Naziat 30. Bundan sonra da yeri yuvarlattı

FRAGGED HER DÖNEM BU YUVARLAKLIK DEĞİŞİYOR 5000 YILLIK SÜMER DİLİNİ ÇÖZDÜLER 1400 YILLIK ARAPÇAYI ÇÖZEMEDİLER

Şuara-195'te, Muhammed, "uyancılardan olabilsin diye" Kur'an'ın "apaçık bir dille" indirildiği; Zuhruf-2-3 'te daha açık olarak, "apaçık Kitaba yemin olsun ki şüphesiz biz O'nun düşünüp anlayasınız diye" indirildiği; Fussilet-44'te, Kur'an ayetlerinin uzun açıklamalı olmadığı; Yusuf-12'de Kur'an'ın, herkesçe "okunup anlaşılması için" indirildiği; Duhan-58 'de, herkese "öğüt alsınlar diye indirerek kolaylaştınldığı" söylenir.

BU AYETLER KURANIN APAÇIK OLDUĞUNU SÖYLÜYOR NEDEN HALA ÇÖZEMEDİLER

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

reçete yamak için doktormu olmak lazımmış :P:online2long:  walla bilmiyordum..

9508[/snapback]

valla bilmiorum,bana öyle dediler :blushing:

bak bunu bence tartismak lazim....

ben doktor olmadan recete yazilmaz diorum :excl:

9513[/snapback]

BEN DE DIYORUM KI, ORTADA HASTA OLMAZSA, NE DOKTOR OLUR, NE DE RECETE :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

9508[/snapback]

9513[/snapback]

doktorları boşverelim de biraz arkadaşların tartışması hakkında iki kelam yazayım istiyorum ortalık sahte doktordan geçilmiyor zaten farzetki biri de benim işte :P

din ve insan inanmak yada inanmamak ne kadar önemli sizce sonuçta herkez birşeylere inanıyor kimi dinlere kimi de hiçbirşeye inanmadığını söylüyor ama aslında inanmadığına inanıyor :D ne laf oldu be :P sonuçta birşekilde inanıyorsun

bende eski sevgilime inanıyorum mesela

inanç meselesi sadece psikolojik bir olay bence insanın sırtını bir yere yaslaması gibi birşey destek altığınız kişiler olurya onun arkanızda olduğunu düşünmek o size bazen şevk verir bazen sizi fren yapmaya zorlar işte onun gibin bişi

bu da benim görüşüm..

saygı duyun bana vede kendinize bakın o zaman küfür etmeden konuşabileceksiniz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

9508[/snapback]

9513[/snapback]

BEN DE DIYORUM KI, ORTADA HASTA OLMAZSA, NE DOKTOR OLUR, NE DE RECETE :D

9515[/snapback]

bence hasta olacak insanin doktor ayagina gelirmis :P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Öyle iletiler var ki insan karşı ileti yazarken zorlanıyor. Bazı arkadaşlarımızın inançları belli değil. Ne inanıyorum diyor nede inanmıyorum diyor. Bu tür tartışmalarda karşımızda genellikle üç portre var. Bu üç portreye de farklı cevaplar vermek lazım oluyor. Eğer arkadaşlar inançlarını tam belirtirlerse tartışma ona göre seyredecek. Ben diyorum ki, bizleri yaratan bir yaratıcı var, o da Allahtır. Bir diğeride diyor ki, hayır Allah yok, bir diğeri de Allahın varlığı konusunda şüphem var ve bir diğeride Allah var ama şu şu konuları anlayamıyorum. Bu üç gruba da farklı yaklaşımlarla fikir beyan etmemiz lazım. Hedefi bilelim ki, yayı çekelim. Örneğin bir arkadaşımız var ki o kendini biliyor. Ben hiç bir yerde Allahın varlığı yada yokluğu üzerine yorum yapmadım diyor. Peki bu arkadaşımız hangi sınıfa giriyor. Yazdığı iletilere bakılırsa, bazı yerlerde Allah yok demesede, yok'u baz alarak iletiler yazıyor, bazı yerlerde var demesede var'ı baz alarak letiler yazıyor. Amaç müslümanları inandıkları çerçevede bazı hatalardan alıkoymakmı, inandıkları şeyin olmadığını söylemekmi, farklı şeylere inanmaları gerektiğini söylemekmi, yoksa hiç bir şeye inanmamak gerektiğini söylemekmi. Tamamen karışık, kısır döngülü, hedefsiz, misyonsuz....

Kendini bu yazdığım kategoride gören arkadaşlar varsa, tartışabilirim..

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

vakıa suresi :56/7 ile 64 arası ayetleri okumanızı isterim.

burada 3 sınıf anlayıştaki insan açıkça anlatılmaktadır.

11087[/snapback]

Arkadaşım sağolasın Vakıa suresini elbette okuyacağım ama söylemek istediğim bu üç grubtaki insanların özellikleri değil, arkadaşlarımızın kendilerini açıkça bu kategorilerden birine koymamaları sıkıntısı... İleti yazarken senin de başına gelmiştir. Bir soru karşısında Kuran'ı Kerimden bir kanıt getirsen adam zaten inanmıyor ki boşa kanıt getirmiş oluyorsun, ne biliyim buna bnezer şeyler işte..))

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.