Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

BU AYIP HÜRRIYET'E YETER!

dominik

Önerilen İletiler

Ben bazen en basit bir konuyu kaç kez tekrarlamam gerekiyor ki anlaşılsın diye hayrete düşüyorum. Türk tarım ürünleri elbette Avrupa'da satılacak. Çünkü gümrük duvarı demek aşılmaz bir engel demek değildir. Tam tersine normal, yasal bir uygulamadır. Ancak gümrük duvarını kaldırmak, gümrüksüz ticaret hakkı tanımak bir teşvik, bir kolaylaştırmadır. Benim söylediğim, bu teşvik ve kolaylaştırma AB nin rekabet edebileceği mallarda var, edemeyeceği mallarda yok! Bunu anlamanın nesi bu kadar zor, ben anlayamadım!

Kıbrıs, limanlar, 12 mil, Ermenistan protokolü, Kürt açılımı, K. Irak ile ilişkiler gibi konular gümrük birliği konusundan teoride bağımsız, ama iktidarın tutumu bakımından bütünsel konular. Neden bütünsel, çünkü hepsi direktifle AB tarafından emredilmiş ve esas duruşta "emredersiniz" denilmiş konular. Daha kötüsü, bu esas duruşu kamufle etmek için hamasi çıkış şovlarıyla halkın çok ucuz bir tarzda kandırılması. Ondan da vahimi, halkın bu çok basit yemlere gelmesi. Utançtan yere bakacağımız, yer yarılsa yerin dibine girmemiz gereken cumhuriyet tarihinin en aşağılayıcı olayının yaşandığı gemiyi törenlerle karşılıyoruz. Utançtan kaçacak delik olsa da saklansak görünmesek denecek yerde nutuklar çekiliyor, konuşmalar yapılıyor, bayraklar sallanıyor. Bu tam bir utanç manzarasıdır. Bu ülke beni utandırıyor. Şundan bir on sene önce ülkemden utanç duyacağımı rüyamda görsem ne kabustu diye dehşet içinde uyanırdım, şimdi gerçek oldu...

Elin yabancı devleti sana senin hayrına direktifler mi verir, kendi çıkarına mı? Yok bu işin düşmanlıkla filan ilgisi olması da gerekmez. Bir giyim mağazasına da girsen satıcının derdi sana seni yakışıklı, güzel gösterecek bir elbise giydirmek olacak değil. Elindeki malı satmak olacaktır. Sattığı elbisenin seni nasıl gösterdiği ile ilgilenir mi? O kasasına girecek olan para ile ilgilenir. Doğaldır bu yani, satıcı düşmanca davranıyor mu diyeceksiniz? Uyanık olup yakışmayanı almaması gereken sensin!

İkinci söylediğim de, AB kendine taşeronlar buluyorsa, suçlanacak AB değil. Taşeronlar. Onları bulamasa gelip işgal edip yok şu açılımı yapın, yok şu şu anlaşmaları, şu şu protokolleri imzalayın diye gırtlağımıza sarılamaz! Yukarıdaki örnekten giderek: Eğer arkadaşın sandığın, fakat sana gıcığı olan biri satıcı ile işbirliği yapıp seni gülünç duruma düşürmek için sana palyaço elbisesini çok iyi durdu diye satın alman için satıcı ile birlikte çabalıyorsa, işte o kişinin tavrı düşmancadır!

Halka da uyanın, kimlere oy veriyorsunuz görün diyoruz yani. Yaptığımız, ayna tutup gerçekleri göstermek, başka bir şey değil...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben bazen en basit bir konuyu kaç kez tekrarlamam gerekiyor ki anlaşılsın diye hayrete düşüyorum. Türk tarım ürünleri elbette Avrupa'da satılacak. Çünkü gümrük duvarı demek aşılmaz bir engel

.

.

.

Halka da uyanın, kimlere oy veriyorsunuz görün diyoruz yani. Yaptığımız, ayna tutup gerçekleri göstermek, başka bir şey değil...

AB'ye girme sartlari belli. Siyasi kiriterler olan demokratiklesme olmadan, etnik kökenlilere baski son bulmadan, askeri vesayete son verlmeden, ülkeyi sadece siviller yönetmeden,.... AB'ye girmek yok. Bunu herkes taaa abstan beri bilmekteydi. Doiyisiyla sen bunlari yapmazsan tabiiki sana yap diyecekler, iyikide diyorlar aksi taktirde kendimiz asla yapmayaiz. YApsaydik bugüne kadar coktaan yapardik. Siyasi kriterlerin disinda ekonomik alanda, tarim alaninda, cevre sagligi acisindan,.... kriterler var. Bunlarida yerine getireceksin AB'ye girmek istiyorsan. Kriterleri yerine getirmemekte inat eden baska bir ülke tanimiyorum. Demekki bizler toplum olarak kendimizi yenilemekte, irdelemekte,... zorluk cekiyoruz.

Türkiye ihracatinin %50 sini AB ülkelerine yapmaktadir. Gümrük engel olsa AB ülkeleri bizden bu kadar cok mal almazlardi. Siz gelismeleri görme yerine devamli hayal sorunlar, engeller üretiyorsunuz. Üretmeye devam edin. Vatandas hekese gereken cevabi verecek. Pamukoglu'nada gereken cevabi verecek.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

AB'ye girme sartlari belli.

Pardon ben mi konuyu başka yöne çekmekle ve limanlardan bahsetmekle mi suçlanmıştım? İyi de AB ye girme şartları çok ağır, bu AB bize eziyet ediyor diyen mi oldu da bu yanıt geliyor anlamadım.

Yok eğer koyun olup boynundan çekilmek, rekabet edemeyeceği mallarda sıfır gümrük, edebileceği mallarda gümrük duvarı anlaşmasını imzalayacak kadar kapitülasyonlara boyun eğer bir aciz konumda olmak AB ye girişin gizli şartıysa da bizden gizleniyorsa, ama siz biliyorsanız ona bir şey diyemem!

Ne de olsa gizli ajandalara iyice alışkanlık kazandık!

Osman Pamukoğlu'nun ne kadar oy alacağı konusuna yanıt vermekten bıktım. İsterse bir benden, bir de kendinden iki oy alsın. Görüşlerimde zerre değişme olmayacak. Yine gümrük birliği diyot gibi çalışıyor olacak ve yine emperyalist emeller dinci ve kürtçü maşalarla Sevr'i hortlatmak istiyor olacak. Bu gerçekler oy alıp almamayla değişmez.

Yeni kurulan bir parti için yükselişi hızlı görünüyor. Göstergeler iyi, gidişat olumlu...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Asıl bölücülük; bu ülke de yaşayan insanlara edindikleri kimliklerden dolayı ahkam kesmektir.

Bunun farkında mısınız;değilsiniz tabi.

İnanan herkesi Allah korkusuna, inanmayanları vicdanlarına havale ediyorum.

Terörü meşrulaştırarak teröre çanak tutup,terör örgütünün propgandasını ve ona çanak tutan bölücünün terörist başına özledik diye ağıtlarını göremezden gelip te İnsanları Allah korkusuna havele edenlerin inancını ve vicdanını merak ediyorum.

Nasıl bir Allah korkusunurki binlerce insanın katillerine ağıtlar yapan ve teröre çanak tutanları ve yandaşını görmezden gelir.

Bende Teröre çanak tutan destek veren ve bunları görmezden gelenleri Allaha havale ediyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.