Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

BU AYIP HÜRRIYET'E YETER!

dominik

Önerilen İletiler

Benzeri sözleri CHP icin, Baykal ve Kilicdaroglu icinde söylüyordunuz. Sonuc olaraka neredesiniz bir bakin.

Baykal ın tek bir hatası vardı o da herkeste olduğu gibi parti içi demokrasiyi uygulamamasıydı. Bunun haricinde Baykal hiç bir hata yapmamıştır (son kamera şakası hariç( o da özel bir konu olduğu için bizi ilgilendirmez sanırım)). Son cümle matematik gibi oldu, parantez içinde parantez.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Baykal ın tek bir hatası vardı o da herkeste olduğu gibi parti içi demokrasiyi uygulamamasıydı. Bunun haricinde Baykal hiç bir hata yapmamıştır (son kamera şakası hariç( o da özel bir konu olduğu için bizi ilgilendirmez sanırım)). Son cümle matematik gibi oldu, parantez içinde parantez.

Genede benden size dostca bir öneri, bu düzen partilerine ve liderlerine fazla güvenmeyin. bakin sizi kac tane parti veliderle herhangi bir sekilde yaniltti. Bahceli, Baykal, Kilictaroglu,.... yakinda sayin Pamukoglu'nuda ekleyebiliriz Yok aslinda birbirlerinden farklari ama onlar osmanli bankasi. Hatirlarsiniz böyle bir banka reklami vardi. O reklamdan esinlendim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bosuna o kadar cok güvenmeyin, hic birisinin digerinden farki yok. Secilemeyecegini bildigi icin bol keseden atiyor.

Boşuna güvenmiyoruz. Osman Pamukoğlu kendisine duyulan güveni sonuna kadar hak eden bir liderdir. Bir insan ülkesine hizmet için canını hiçe saymışsa, o insanın dünya malında gözü olmaz. Bu bu kadardır.

Projelerine gelince... Bol keseden atılmış en küçük unsur yoktur. Siz ister asker yetiştirin, ister gerilla, ister terörist... Temel silah eğitimi tüm dünyada standart 4 aydır. 4 ay da teorik ideolojik eğitim, sekiz ay eder. Askerliğin bilimsel süresi budur. Bu tüm dünyada böyledir, Osman Pamukoğlu bunu çok iyi bilir.

Milletvekili dokunulmazlığını, partilere devlet yardımını kaldırmak, avanta için siyaset yapmayan gerçek vatan evlatlarının bir günde yapacağı bir iştir. Osman Pamukoğlu için lafı bile olmaz. Derhal ve anında ortadan kaldırır.

Başka da bol keseden atılmış bir şey göremiyorum. AB ile ilişkiler deseniz, AB den gelen mallara sıfır gümrük, burdan AB ye giden mallara hem gümrük hem de üstelik bir de kota gibi akıl dışı bir ihanet kokan kapitülasyonu Osman Pamukoğlu gibi bir adam derhal kaldırır. AB Türkiye masası komiseri AKP ye "bu partinin yükselişini derhal durdurun" talimatını boşuna vermemiştir. Bunun kaldırılması vatan evlatlarının boynuna bir borçtur. Böyle rezalet mi olur? Her şey karşılıklılık ilkesine dayalıdır. Almadan vermek, köleliktir, zillettir, uşaklık ve ihanettir.

Bunlar Osman Pamukoğlu'nun semtinin civarından bile geçemeyen kavramlardır...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bence sayın Pamukoğlu değerli bir insandır ve fikirlerine önem verilmelidir. Bu nedenle de kendisinin seçileceği bir partiye katılması gerekir

Ben Osman Pamukoğlu'nun katılabileceği bir parti göremiyorum.

Genel af çıkarabiliriz diyen, Dersim hakkında gereği yapılsın diyen, Barzani kongresine temsilci gönderip temsilcisi tüm Kürtleri birleştireceğiz lafına tepki göstermeden oturan Kılıçdaroğlu'nun partisi mi?

Yoksa her ortamda her iktidara koltuk değneği olmayı alışkanlık haline getirmiş, bankaları paylaşan, dönemlerinde patır patır bankalar batan, deprem diye çifte vergi toplayıp halkın topladığı deprem yardımlarını "hazineye aktardık" açıklaması yapılan, ülkeyi çok sevdiklerini iddia eden, ama özellikle kaymaklı yerlerini sevdikleri belli olan MHP mi?

Kusura bakmayın. Bu partilere katılırsa ben Osman Pamukoğlu'ya oy vermem... Türk siyasetinde bir devrim gerekiyor. O devrimci de Osman Pamukoğlu'dan başkası değil...

Ben "sağ - sol" kavramları ağıza alınarak siyaset yapılan bir partiye destek vermem. Bu kavramlar yok edilmesi, ağza alınmaması gereken kavramlardır. Atatürk sağcıyım solcuyum dedi mi? Bunlar yapay bölücü kavramlardır. 10 Kasım 1938 den sonra her gün 11 Kasım 1938 oldu... Takvimin ilerleyebilmesi için gerçek bir devrimci gerek... Atatürk gibi, Atatürk'ü layıkıyla temsil edecek bir devrimci!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben Osman Pamukoğlu'nun katılabileceği bir parti göremiyorum.

Genel af çıkarabiliriz diyen, Dersim hakkında gereği yapılsın diyen, Barzani kongresine temsilci gönderip temsilcisi tüm Kürtleri birleştireceğiz lafına tepki göstermeden oturan Kılıçdaroğlu'nun partisi mi?

Yoksa her ortamda her iktidara koltuk değneği olmayı alışkanlık haline getirmiş, bankaları paylaşan, dönemlerinde patır patır bankalar batan, deprem diye çifte vergi toplayıp halkın topladığı deprem yardımlarını "hazineye aktardık" açıklaması yapılan, ülkeyi çok sevdiklerini iddia eden, ama özellikle kaymaklı yerlerini sevdikleri belli olan MHP mi?

Kusura bakmayın. Bu partilere katılırsa ben Osman Pamukoğlu'ya oy vermem... Türk siyasetinde bir devrim gerekiyor. O devrimci de Osman Pamukoğlu'dan başkası değil...

Ben "sağ - sol" kavramları ağıza alınarak siyaset yapılan bir partiye destek vermem. Bu kavramlar yok edilmesi, ağza alınmaması gereken kavramlardır. Atatürk sağcıyım solcuyum dedi mi? Bunlar yapay bölücü kavramlardır. 10 Kasım 1938 den sonra her gün 11 Kasım 1938 oldu... Takvimin ilerleyebilmesi için gerçek bir devrimci gerek... Atatürk gibi, Atatürk'ü layıkıyla temsil edecek bir devrimci!

O zaman Osman Pamukoğlu nun meclise girebilmesi için bu düzen partilerinin barajı düşürmesini bekleyeceğiz malesef gerçek budur. Sağ- sol kavramına gelince, son yıllarda bu zaten kalkmıştı; Y.Okuyan gibi Ülkü Ocaklarında mücadele vermiş biri bile CHP yi desteklediyse ( şimdi ne düşünüyor bilmiyorum) bu kavramın unutulduğunu bize göstermektedir. Sol diye hayatında CHP ye oy vermemiş biri olarak biz de herhalde bu nedenle CHP diyorduk ama nedense son zamanlarda CHP yine sol demeye başladı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

CHP'ye karsi olanlarin neden karsi olduklari sorusuna verilecek olan en gercekci yanit;CHP ile Türkiye'nin bölünme riskinin ortadan kalkacagidir,BUDUR ONLARI KORKUTAN.CHP devlet partisiymis,ya ne partisi olacakti?Devlet kimin devletidir,devlet nicin vardir.Devleti kimler olusturur.Bunlari bilmeden devlet partisi diyerek sözümona bilgiclik yapanlar önce devletin ne oldugunu ögrensinler.

CHP Türkiye'nin garantisi bölücülerin korkulu rüyasidir.Bu nedenle seriatcilarla bölücüler hep CHP'ye saldirir.Bakin Vakit veya ONA BENZER seriatci gazetelere CHP'yi nasil tanimliyorlar bakin bölücülere CHP'yi nasil tanimliyorlar.Virgülüne varana kadar aralarinda fark yoktur bunlarin.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Boşuna güvenmiyoruz. Osman Pamukoğlu kendisine duyulan güveni sonuna kadar hak eden bir liderdir. Bir insan ülkesine hizmet için canını hiçe saymışsa, o insanın dünya malında gözü olmaz. Bu bu .

.

.

.

Bunlar Osman Pamukoğlu'nun semtinin civarından bile geçemeyen kavramlardır...

Vallahi yakinda göreceksiniz, kimlerin güvendigini. Vatandas ciddiye dahi almiyor bu tip söylemlerde bulunanlari. Alacagi oy ile degerlendiririz ileride. Muhaleffeteyken, yani iktidarda degilken herkes bol keseden atiyor ama sonrasinda hic bir sey yapmiyorlar.

AB ile gümrük konusunda yanlis bilgi veriyorsunuz. Ben mesela daha cok yakinda Türkiye'den Almanya'ya ihrac icin Almanya gümrügüne basvurdum ve getirecegim mallar icin sifir gümrük oldugunu ögrendim. Yani Pamukoglu ve benzerleri nasilolsa kimse söylediklerimi kontrol etmez mantigiyla atip tutuyorlar, ama hicbir sey yapmiyorlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

CHP'ye karsi olanlarin neden karsi olduklari sorusuna verilecek olan en gercekci yanit;CHP ile Türkiye'nin bölünme riskinin ortadan kalkacagidir,BUDUR ONLARI KORKUTAN.CHP devlet partisiymis,ya ne partisi olacakti?Devlet kimin devletidir,devlet nicin vardir.Devleti kimler olusturur.Bunlari bilmeden devlet partisi diyerek sözümona bilgiclik yapanlar önce devletin ne oldugunu ögrensinler.

CHP Türkiye'nin garantisi bölücülerin korkulu rüyasidir.Bu nedenle seriatcilarla bölücüler hep CHP'ye saldirir.Bakin Vakit veya ONA BENZER seriatci gazetelere CHP'yi nasil tanimliyorlar bakin bölücülere CHP'yi nasil tanimliyorlar.Virgülüne varana kadar aralarinda fark yoktur bunlarin.

saygilarla

Türkiye'yi bölmeye ugrasan yok. Bu korku hayellerinizden vaz gecin, rahat olacaksiniz. Türkiye bölünüyor senaryolari artik tutmuyor!!!!! CHP'den vatandas sorunlara cözüm bekliyor, is , as, ekmek bekliyor. Hayal edilmis korku politikalari beklemiyor.

Türkiye ne bölünecek ne de seriatla yönetilecek, buna birakin CHP'yi halk müsaade etmiyor, Kürdüyle, Türküyle, Laziyla, inananiyla, inanmayaniyla,.... kimse müssaade etmez. Dolayisiyla CHP yi kurtaricimiz gibi göstermenize hic gerek yok. CHP sorunlara cözüm üreten bir parti olamadigi icin halktan da oy alamiyor. Oy alamayinca saga sola saldirmayada hic gerek yok.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Politika dostum, hiç bir parti, BDP de buna dahil, AKP nin eline ülkeyi bölünmeye götürme konusunda su bile dökemez, ona amenna...

Ülkenin hayrı, bu partinin bir an önce siyasi hayattan silinip yok olup tarih sayfalarında yerini almasıdır. Buna da amenna.

Sonrasında CHP elbette varolacaktır, olması da gerekir. Cumhuriyet var oldukça, yani her zaman, geleneksel tabiriyle sonsuza kadar CHP var olacaktır.

Ama düşünceleri parti tabelaları ile kısıtlamamak gerekir. Sonuçta bir isim, bir tabeladan başka bir şey değildir partiler. O tabela ve isim altında kimlerin toplandıkları önemlidir. Daha önce de söyledim: Öncelik AKP nin yok olup tarihe karışmasıdır. Bu olmazsa zaten pastadan geriye ne dilim kalıyor ki neyi paylaşacaksın? AKP barajda boğulursa o zaman bu oylar kime gitmeliyi konuşabiliriz.

Diyeceğim, şu an AKP ye oy verme de kime verirsen ver konusu var. AKP ye oy vermeyen herkes başımın tacıdır, şu an farketmez. Osman Pamukoğlu için benim şu an için temennim meclise girebilmesi. Sonrasına bakarız... Osman Pamukoğlu'nun var olduğu bir meclis çok bambaşka olacaktır, bu kesin! Ben oyumu bu yönde kullanacağım. Hiç tereddütüm yoktur, Osman Pamukoğlu'ya hiç bir kuşku payı olmaksızın güven duyuyorum. Dürüst ve dirayetli bir insan olduğu konusunda zerre kuşkum yoktur. Bu güven olayı benim için yabana atılır bir konu değildir, siyasette önce güven gelmelidir, kuşku duyulmamalıdır bence. Böyle bir lider bulmuşsam daha ne bekleyeceğim?

Ecevit de dürüst bir insandı, ama kendisine ömrümün bir anında bile güven beslediğim olmadı...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu korku hayellerinizden vaz gecin, rahat olacaksiniz.

Bunu AKP ye ve onun savcılarına söyleyin de hayaletli senaryolara kurban edilen suçsuz insanları daha fazla tutuklu yargılamasınlar.

Bölünme konusunda ise eminim Çekoslavakya halkı da, Yugoslavya halkı da, Irak halkı da bölünmeye asla müsaade etmeyeceklerini düşünüyordu. Onların başı keldi de bizimki mi şerbetlenip okunmuş?

Oh ne âla memleket. Vatanseverleri hayalet paranoyaları ile darbe geliyor öcüleri ile sindir, sustur, vatan düşmanı bölücülere her serbestiyi ver, her köşede dilli düdük gibi ötsünler, sonra da "uyuyun uyuyun, bir şeycik yok, uyuyun" teraneleri oku...

Yiyen yesin, afiyetler olsun, biz yemedik, yemeyiz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye'yi bölmeye ugrasan yok. Bu korku hayellerinizden vaz gecin, rahat olacaksiniz. Türkiye bölünüyor senaryolari artik tutmuyor!!!!! CHP'den vatandas sorunlara cözüm bekliyor, is , as, ekmek bekliyor. Hayal edilmis korku politikalari beklemiyor.

Türkiye ne bölünecek ne de seriatla yönetilecek, buna birakin CHP'yi halk müsaade etmiyor, Kürdüyle, Türküyle, Laziyla, inananiyla, inanmayaniyla,.... kimse müssaade etmez. Dolayisiyla CHP yi kurtaricimiz gibi göstermenize hic gerek yok. CHP sorunlara cözüm üreten bir parti olamadigi icin halktan da oy alamiyor. Oy alamayinca saga sola saldirmayada hic gerek yok.

Halk, füze kalkanına da müsade etmiyor ama halka soran yok. Dokunulmazlıkların kaldırılması için kamyonlarca imza toplandı, halkın çoğunluğu seçim barajının makul düzeye çekilmesini istiyor ama tınlayan yok. DTK de tartışılılan en önemli konu özerklik, BOP projeleri ve önümüze çıkan haritalar durumun hiç de sizin dediğiniz kadar basit olmadığını gösteriyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bunu AKP ye ve onun savcılarına söyleyin de hayaletli senaryolara kurban edilen suçsuz insanları daha fazla tutuklu yargılamasınlar.

Bölünme konusunda ise eminim Çekoslavakya halkı da, Yugoslavya halkı da, Irak halkı da bölünmeye asla müsaade etmeyeceklerini düşünüyordu. Onların başı keldi de bizimki mi şerbetlenip okunmuş?

Oh ne âla memleket. Vatanseverleri hayalet paranoyaları ile darbe geliyor öcüleri ile sindir, sustur, vatan düşmanı bölücülere her serbestiyi ver, her köşede dilli düdük gibi ötsünler, sonra da "uyuyun uyuyun, bir şeycik yok, uyuyun" teraneleri oku...

Yiyen yesin, afiyetler olsun, biz yemedik, yemeyiz...

Türkiye ile Yugoslavya'yi, Cekoslavak'yayi ve hele hele Irak'i asla bir tutamayiz. Tarihi acidan benzerlik yok, yasam tarzlari acisindan yok, bir birleriyle olan benzerlik ve evlilikleri yok. Evlilikler olmustur ama Türkiye'deki Türk ve Kürt'ler ile karsilastirdiginizda devede kus kalir. Baska milletlerden evlilik hala yasanmaktadir, ama söyledigim gibi Türkiye'dekine benzemez.

Yugoslavya ve Cekeoslavakya 2. dünya savasi sonunda belirli bir gücün zorlamasiyla olmustur. Bu güc yok olunca aradan cok zaman gecmeden de derhal eski hale geri dönmüstür. Ama her ayrilmayida negatif görmemek gerekli. Yugoslavya'dakiler zatn yüzyillarca ayri olmuslar, komsu olarak beraber yasamislar. irak desen Arap'lar ile Kürt'ler her alanda ayri yasamislar, evlilikler, komsuluklar,... bizdeki gibi asla degildir. Yani Yugoslavya'daki, Cekoslavakaya'daki ve Irak'taki beraberlik dogal degil sunni ide. Dogal olmayanda tabiiki ömrü dolunca sona erecektir. Ben Yugoslavya, Cekoslavakya ve muhtemelen Irak'taki ayrilmayi "bölücülük" olarak degil doganin geregi olarak görüyorum. Zorla asla birlik beraberlik olmaz.

Türkiye icin 1920 ve sonrasi icinde bölünmeden bahsedebiliriz ama bugün geldigimiz nokta itibariyle her iki taraf dahi istese gerceklesemez. Bir birbirimizle bir et ve tirnak gibiyiz.

Yugoslavya'da ve Cekoslavakya'da bölünmekten bir iki yil konusuldu ve sonunda gerceklestir. Bizde ise bazilari 90 yildir bize bölünecezegiz masalini anlatiyor ama ortada hol yok yumurta yok. Kürt'ler baska bir bayrak altinda devlet istiyoruz falan demiyor bu gün itibariyla. Var olan sorunu iki tarafin razisiyla zorlamadan cözersek soruna son noktayi koymus olacagiz.

Türkiye bölünmeyecek, bosuna bölünecek diye kafanizi yormayin. Bölünecek diyenler aslinda inkarci ve imha politikasinin devamini isteyenler. Eski politikalarini devam ettiremediklerinden vatandasi korku´tarak saltanatlarinin devamini saglamaya calisiyorlar ama nafile artik. CHP dahi bu olayin böyle gitmeyecegini anlamisa benziyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Halk, füze kalkanına da müsade etmiyor ama halka soran yok. Dokunulmazlıkların kaldırılması için kamyonlarca imza toplandı, halkın çoğunluğu seçim barajının makul düzeye çekilmesini istiyor ama tınlayan yok. DTK de tartışılılan en önemli konu özerklik, BOP projeleri ve önümüze çıkan haritalar durumun hiç de sizin dediğiniz kadar basit olmadığını gösteriyor.

Rahat olun. Devlet kurmak füzelere müsade etmeye benzemez. Kimle Kürt devletini kurakasiniz? Kürt halki istemiyorki böyle bir sey.

Amac sorunlardan beslenenlerin sizin gibi iyi niyetli insanlarin kafalarini bulandirarak olayi devamli cözümsüz halde birakmak.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

AB ile gümrük konusunda yanlis bilgi veriyorsunuz.

Bu söylediğiniz imkansız, çünkü bu konu o kadar çok dile getirildi ki, örneğin bir tekstil kotaları konusunu neredeyse duymayan kalmadı, olamaz yani...

Almanya'ya ne ihraç etmek için başvurduğunuzu bilmiyorum. Başka ürünleri de deneyin bakalım, olacak mı yine... Hayır yani hepimiz görüyoruz Türkiye'nin ithal mallar cenneti haline geldiğini, nasıl oluyor o halde bu?

Fakat bu haksızlık o kadar çok dile getirildi ki, karşılığında verilen cevap ise AB ye uyum sağlamak için geçici olarak buna katlanmaya mecburuz bir süre için deniliyordu. Hâla uyum sürecinde, hâla kapıda bekliyoruz.

Gümrük birliği sadece karşılıklılık olmaması bakımından değil, üçüncü ülkelerle ticarette de bizi bağlamaktadır. AB üyesi olmadığımız halde, AB tarafından alınan tüm kararlara uymak zorunda kalıyoruz. Yani üyesi olmadığınız bir derneğin, yazılışına katkı yapmadığınız tüzük maddelerine uymak zorunda olmanız gibi bir durum...

Osman Pamukoğlu oy alır alamaz ben onu bilmem. Hep diyorum, dünyada Türk milleti diye bir millet var olmak istemezse kimse illa zorla var olacaksın diyemez... Benim bildiğim güvenilir mi güvenilir. Dürüst mü dürüst. Vatansever mi vatansever. Para için hiç bir şeyini feda etmez mi etmez... Ben bunu bilirim ve söylerim. Dinleyen olup olmadığı beni enterese etmez. Dünyada bir şeyi söyleyen tek kişi kalmam da beni hiç rahatsız etmez. Eğer söylediğime gerçekten inanıyorsam...

İyi ki bir AKP çok oy aldı ha! Milletin diline sakız oldu. Kalabalıklar alabalıklar gibidir, kayıverip gidebilir. Evet bence de hiç belli olmaz, Osman Pamukoğlu çok oy alır diye bir garanti ben de göremiyorum. Ama bunun tersi de doğru. Özal da oyları silip götürüyordu... Sonra partisi silinip yok oldu...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi ya bir yanlış anlama, ya bir saptırma var. Biz asla Türkiye bölünecek demiyoruz. Tabii ki bölünmeyecek, tabii ki izin vermeyeceğiz. Türkiye'yi bölmek isteyen emperyalistler ve onların yardakçısı borazanlar var diyoruz.

Kürt halkı bölünme istiyor da demiyoruz. Elbette Kürt kökenli vatandaşlarımız da içinde olmak üzere bütün Türk halkı bölünme filan istemiyor. Osman Pamukoğlu da söyledi HT de Yiğit Bulut'un programında. Bu dilli düdük gibi ötenleri toplasanız yüz kişiyi geçmez tüm Türkiye çapında dedi. Bölücü temsilcilerinin aldıkları oylar ise, enseye namlu dayanmış, dağlarda mezralar, evin biri orda, biri on metre ötede, böyle bir ortamda kimse seçim, demokrasi demesin, gülünç olur dedi. Ben oraları avucumun içi gibi bilirim, insanları kardeşim kadar iyi tanırım dedi.

Türkiye'de yapılmak istenen bulanık suda balık avlamaktır. Ha, ama hiç sonuç vermez diye sonsuz bir güven duymak da aptallık olur. ABD bu, think-tank'ları bir şeyler planlıyordur. İran'a savaş açar, bir şeyler yapar, bir şeyler bulur, bir kaoslar çıkarır, yani Türkler ve Kürtler ayrılmak istese bile ayrılamazlar türü bir güvence vermek çok fazla "uyu uyu yat uyu, deriiiin derin uyu" tarzı olmuş, kusura bakmayın! Yahu sizin pek bir beğendiğiniz parayla rapor hazırlayan sözümona prof. bile dedi şiddetli geçimsizlik var, boşanma hak oldu! diye! Ekranda gözümüzün içine baka baka söyledi! Yapmayın artık ya! Bu kadar da kör ve enayi değiliz artık!

Duyan da hiç isyan olmamış, Kürt halkı hiç dogmatik değil apaydınmış, hiç terör olmamış, asker de vermeyiz vergi de vermeyiz diye hiç başkaldırı ve bağımsızlık ilanı olmamış sanır. Kuzey Irak'ta hiç harıl harıl devlet kurma hazırlığı yok sanır. Bu kadar da mı uykuda olacağız yahu, etmeyin! Kusura bakmayın, uyumuyoruz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

görüyoruz Türkiye'nin ithal mallar cenneti haline geldiğini

Bakın üstelik öyle bir durum ki, Türkiye'de bütün büyük alışveriş mağaza zincirleri de yabancıların eline geçmiş durumda. İktidar durumu kurtarmak için arada bir "şehir dışına çıkaracağız bunları" filan diye göstermelik bir horozlanır, sonra pusar, sesi bile çıkmaz hiç. Az sonra döner bakkallara: "Kapatın dükkanlarınızı" der. Bakkallara vergicilerin gram affı yoktur. Tepesine biner. Yabancı firmalara her türlü gümrük ve vergi kolaylığını tanır.

Bu büyük firmalar hep Çin malı satar. AB ülkeleri Çin mallarını istediği gibi ithal eder, bu büyük mağaza zincirleri sayesinde de Türkiye'ye istediği gibi sokar. Yani Çin mallarının bir kısmını, belki bilmiyorum çoğunu doğrudan Çin'den bile almıyoruz. Bu büyük mağaza zincirleri tarafından Türkiye'ye sokuluyor.

İnsan şaşırıyor. Bir tarafta dinci sermaye marketi, bir tarafta yabancı şirket marketi. Yukarı üflesen bıyık, aşağı üflesen sakal... Biz de şaşırdık hangisinden alacağımızı!!!

Valla bizi iyi kumpasa aldılar, gerçekten tam kumpasa girdik, itiraf etmek lazım bu işi iyi becerdiler...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu söylediğiniz imkansız, çünkü bu konu o kadar çok dile getirildi ki, örneğin bir tekstil kotaları konusunu neredeyse duymayan kalmadı, olamaz yani...

Almanya'ya ne ihraç etmek için başvurduğunuzu bilmiyorum. Başka ürünleri de deneyin bakalım, olacak mı yine... Hayır yani hepimiz görüyoruz Türkiye'nin ithal mallar cenneti haline geldiğini, nasıl oluyor o halde bu?

Vallahi bilemem, elimda kapi gibi belgem var hemde Alman gümrügünden. Ben soba ihrac etmek istiyorum.

bakiniz mesela Almanya'da Türk bakkalari, toptancilari Türkiye'den gelen mamüller ile dolu, zeytinden tutun bulgur, mercimek, biskuvi, sakiz,..... domates, portakal, üzüm,........., caydanlik, raki, sarapa ....... kadar her sey dolu dolu var. Fiyatlarida cogu kez Türkiye'dekilerden daha ucuz, mesela raki, mesela bulgur,.......

Bu ürünlere gümrük ödenmis olsa herhalde öyle ucuza satamazlar. Büyük yeni rakiyi bazen 9,50 € ya dahi alabiliyorsun.

Söyledigim gibi bizi bazilari bilerek veya bilmeyerek yanlis bilgilendiriyorlar. Ben bu konuda uzman degilim ve dolayisiyla sadece gördüklerim ve bildiklerim hakkinda yaziyorum. Ithalat ve ihracat ile ugrasan arkadaslar daha iyi bilirler, hangi mallara gümrük var, hangilerine yok ve nedenleri,....

Bak tat Türkiye'deki tüm ürünlerini Almanya'da da satiyor ve fiyatlar fahis oranda falanda degil. Peki gümrük ödenmis olsa nasil böyle ucuz fiyata satabiliyorlar? Nasil Alman firmalariyla, Yunan, Ispanyol,..... yarisabiliyorlar eger gümrük ödemek zorundaysalar?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bakın üstelik öyle bir durum ki, Türkiye'de bütün büyük alışveriş mağaza zincirleri de yabancıların eline geçmiş durumda.

Avrupa ülkelerinde de durum farkli degil. Sayisiz yabanci firmalar var, yabanci hisse sahipleri var. Bu gün Hoch-Tief denilen en büyük Alman sirketinin hisseleri Ispanyol ve Katar'in elinde. Telefon, gaz ve elektirik sirketleri desen gene ayni.

Kafayi calistiran isi bitiriyor. Türk sirketleride akillarini basina alsinlar, kisa vadeli degilde uzun vadeli calissinlarki sonunda kazansinlar. Türkiye'de calisan firmalari biliyoruz, nasil ucuza bina yapip ilk depremde yok oldugunu biliyoruz, yollari nasil yaptiklarinida biliyoruz, hele hele araba muayenesi dedigimiz simdi TÜV olarak anilan olayida nasil yaptiklarini biliyoruz, kafa kol iliskileriyle trafige uygun olmayan araclara dahi saglam damgasi vuran sirket. Bu alanda dahi Türkiye'de isi Alman firmasi olan TÜV aldi ve iyide etti bence. Dostum baskalarina kizacagimiza önce dürüst calismayi ögrenmemiz gerekli, rekabet etmeyi ögrenmeliyiz. Hem ale vera isler yapacagiz hemde küsecegiz, xok öyle üc kurusa bes köfte.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Duyan da hiç isyan olmamış, Kürt halkı hiç dogmatik değil apaydınmış, hiç terör olmamış, asker de vermeyiz vergi de vermeyiz diye hiç başkaldırı ve bağımsızlık ilanı olmamış sanır. Kuzey Irak'ta hiç harıl harıl devlet kurma hazırlığı yok sanır. Bu kadar da mı uykuda olacağız yahu, etmeyin! Kusura bakmayın, uyumuyoruz...

Uyumuyorsunuz ama gercekleride tamamiyla yazmiyorsunuz. Ben yorumumda Türkiye'de bölünmenin 1920 ve sonralari icin gecerli oldugunu ama günümüz icin gercekci olmadigini yazmisim. Nedenlerinide siralamisim, tekrara gerek yok.

Kuzey Irak meselesine gelince, ne o Kuzey Irak'tami bizim topraklarimizda orayada burnumuzu sokuyoruz?

Ben Türkiye icin bir bölünme olmayacagindan bahsediyorum. Irak icin gayet dogal bir durum yasananlar. Bunu inkar edende yok.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

CHP'nin iktidar olamayisinin ardinda halka hizmet gerekcesi yoktur.Halka CHP'nin sosyalist, komünist bir parti oldugunu siringa edenlerin torunlari CHP'nin halka hizmet vermekten uzak bir parti oldugu icin iktidara gelemiyor propagandasinin arkasina siginiyorlar.

CHP halkin partisi olsaymis Kürt sorunu bugünlere kadar gelmezmis.

Kürt sorunu diye bir sorun asla olmamistir Türkiye'de ama bölücülük sorunu hep olmustur ve devam etmektedir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Rahat olun. Devlet kurmak füzelere müsade etmeye benzemez. Kimle Kürt devletini kurakasiniz? Kürt halki istemiyorki böyle bir sey.

Kardeşimin Almanya da olduğunu daha önceden yazmıştım hatırlarsanız. Orada dil öğrenmek için gittiği kursta Kürt Kökenlilerle tartışırken sanırım siz de ayrılmayı istemezsiniz deyince karşılığında aldığı cevap, neden istemeyeyim olmuş. Bölgede her gün olay, her gün gösteri; bunlar sadece kültürel istekler için mi? DTK de konuşulan en önemli konunun da demokratik özerklik olması bir şey ifade etmiyor mu? Çekoslovakya yı bilemem ama Yugoslavya nın bizden hiç bir farkının olmadığını çok iyi biliyorum hatta Cevat Prekazi hala Belgrad da yaşıyor. Ben Prekazi yi Türk asıllı biliyordum ama Arnavut asıllı, Kosovalı ve Belgrad da yaşıyor, bizdekinden daha karışık değil mi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İnternette gümrük birliğini şöyle bir araştırırsanız, bütün verilere ulaşırsınız. ATO'nun kapsamlı rakamsal verileri de var. Ama tabii Sinan Aygün hükümete destek vermediği için ergenekoncudur öyle değil mi? Bu ülkede hükümet yalakası olmayan herkes ergenekoncudur. Zaten hayır oyu veren herkes de darbecidir, başbakanın ağzına bakılırsa...

O yüzden ben başmüzakereci efendi Egemen'den alıntı yapacağım. Buna da yalan demez herhalde AKP borazanları:

AA nın 10.02.2010 tarihli haberi. AA yalan söylememiştir herhalde değil mi?

"Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Gümrük Birliği Anlaşması'nın bir kez daha gözden geçirilmesi gerektiğini belirterek, konuyu AB ile yeniden müzakere etmek için ön hazırlık kararı aldıklarını kaydetti."

"1996 yılında Gümrük Birliği anlaşması yapıldığını anımsatan Bağış, Gümrük Birliği'ne girerken de Türkiye'de çok büyük tartışmalar olduğunu belirtti."

"Egemen Bağış, şunları kaydetti:

"Belki Gümrük Birliği anlaşmamızı hep beraber bir kez daha gözden geçirmemiz gerekiyor."

Belkiymiş... AB efendileri müsaade buyururlarsa çıkmaz ayın son çarşambasında belki... Durduk yerde gözden geçirmek gerektiğini itiraf edecek hali yoktur herhalde değil mi? Siz neyi yeniden gözden geçirirsiniz? Yolunda gitmeyen bir şeyler olan bir işi değil mi?

Ama önce AB Türkiye masası komiserinin direktifi uyarınca Osman Pamukoğlu'nun partisinin yükselişini derhal durdurma görevini bir yerine getirecekler de, ondan sonra...

Lafı uzatmayayım, cari açık rakamlarını izleyin. Yani ihracat-ithalat arasındaki fark. Bu fark her yıl artıyor. Tabii ki ihracat aleyhine...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

30.11.2010 CNN:

"Dış ticaret açığı ekim ayında yüzde 136.4 artışla 6 milyar 328 milyon dolara ulaştı. 10 ayda açık 55 milyar doları aştı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ve Gümrük Müsteşarlığı işbirliğiyle oluşturulan ekim ayına ilişkin, geçici dış ticaret verileri açıklandı.

Buna göre, bu yıl ekim ayında ihracat, 2009'un aynı ayına göre yüzde 8,8 artarak, 10 milyar 982 milyon dolar, ithalat yüzde 35,5 artarak 17 milyar 310 milyon dolar oldu.

Dış ticaret açığı da bu dönemde yüzde 136,4 artışla 6 milyar 328 milyon dolara yükseldi.

2009 Ekim'inde yüzde 79 olan ihracatın ithalatı karşılama oranı, 2010 Ekim ayında yüzde 63,4'e geriledi."

Ha ama tabii Aydın Doğan'ın CNN i canım! Kesin yalan yazmıştır!

"Niye ATV Samanyolu Kanal 7 den başka televizyonlar hâla yayında kardeşim, niye kapanmıyor bunlar? Vergi cezasıyla korkutma da sindirmedi ya, bak şuna! Devletin kurumları açıkladı diye hemen yazmak mı lazım? Devletin kurumu bu, açıklar açıklar! Hemen açık etmek mi lazım? Cık cık cık! İki kat ceza yazın şu Aydın Doğan'a. Şu TÜİK'e de kaç kere söyledik, şu istatistikleri "yolunca" yapın diye yahu!"

"Efendim yolunca yapmışlar da, ancak bu kadar yoluna sokabilmişler!"

"Hay yoluna... Yolunacak başka ne kaz kaldı elimizde?"

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hesap ortada. Gideriniz 100 lira, geliriniz 63 lira.

Nerden geliyor bu değirmenin suyu? Ya borç batağına gittikçe batıyorsunuz, ya rüşvetle ayakta tutuluyorsunuz, ki artık bu askeri K. Irak'a sokmama karşılığı mı, Suudi uçaklarıyla ne karşılığı, orası belirsiz.

Ya eroin kaçakçılığı yapıyorsunuz, ya başka bir kara para kazanıyorsunuz. Var mı başka izah tarzı?

Bakın emperyalistler için para hiç bir şey değildir. Boyalı kağıttır. Paranın lafı bile olmaz onlar için. Paranın yurt dışında bolluğu bir ülkeye yurt içinde bolluğu kadar zarar vermez. Enflasyonu o kadar körüklemez yani. O yüzden emperyalistler dışarı bol para dağıtırlar. Para onlar için boyalı kağıt, fakir için dünyanın en idealize edilen nesnesidir.

Onlar için önemli olan hammaddedir, enerjidir. Boyalı kağıt verir, bu girdileri alır götürürler. Sizin hammadde ve enerji kaynaklarınız tükenir, onlar harcarlar, size boyalı kağıt verirler, o boyalı kağıtlarını bile size bırakmaz, sizden geri alırlar, dış ticaret açığınızla. Borç ödemelerinizle...

Siz habire borçlanır, düyunu umumiyeye el açar, kapitülasyonlara hayır diyemez duruma gelirsiniz.

Bütün hammadde ve enerji kaynaklarınızı böyle sömürürler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

30.11.2010 CNN:

.

.

.

"Hay yoluna... Yolunacak başka ne kaz kaldı elimizde?"

Ne gariptir ki rakamlar açıklanırken bu kanallar sadece ihracat rakamlarını açıklarlar, buna rağmen vergi şantajından kurtulamazlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.