Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

ALLAH YOKTUR MU?

s_malaz

Önerilen İletiler

DİYANET İSTEDİĞİ TÜRKÜYÜ İSTEDİĞİ HAVADAN ÇALIP SÖYLESİN HİÇ UMRUM DEĞİL.

BEN RASULULLAH A İMAN ETTİM GERİSİ IVIR ZIVIR

MEVLANA VE GEYLANİ HAZRETLERİ VAR ORTADA KAPI GİBİ DİYANET HALT YESİN

DİYANET ÇOK BİLDİĞİNDEN HALKIN DURUMU ORTADA

İLAHİYATÇILARIN Bİ DEDİĞİ Bİ DEDİĞİNİ TUTMUYOR.

8626[/snapback]

DIYANET HAKKINDAKI GÖRÜSLERIIZE KATILIRIM.

ANCAK EMPERYALIZM DENEN SEY, DINLI DINSIZ TANIMADAN EZIP GECIYOR.

KÖSEYE SIKISTIRILMIS HALKLAR, INANCLI DA OLSA INANCSIZ DA OLSA BUNALIM GECIREREK INTIHAR EDIYORSA, BU INSANLARIN CEHENNEME ATILMASINI ASLA NE MEVLANA NE DE GEYLANI SÖYLEMEZ. UYDURMAYIN LÜTFEN.

O INSANLAR DÖNEMIN EN BÜYÜK DÜSÜNÜRLERIYDI.

2005 YILINDA YASADIGINIZI UNUTMAYIN.

MEVLANALARIN 1200 YILLARDA YASADIGINI DA AKLINIZDA DURSUN.

DEGISEN YASAM KOSULLARINI GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURMAZSANIZ, HERKESI CEHENNEME ATMAK ZORUNDA KALIRSINIZ.CENNET DE BOM BOS KALABILIR.

ALLAH TA HER HALDE HALINIZE GÜLERDI :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 225
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

DİYANET KONUSUNDAKİ GÖRÜŞLERİNİZE KATILMIYORUM. AYRICA BUNLARI DA TOPLUMSAL ANLAMDA TEHLİKELİ GÖRÜYORUM.

DİYORSUNUZ Kİ KARŞIMDA RASÜLULLAH GİBİ BİR KAPI VAR. (KAPI GİBİ MEVLANABENZETMESİ DE ÇOK KÖTÜ). DİKKATLİ OLUN. SİZ RASÜLULLAHA DEĞİL ONDAN BİZE İNTİKAL EDEN HADİSLERLE İMAN EDİYORSUNUZ. KARŞINIZDA RASÜLULAH YOK. BU NOKTADA DİKKTALİ OLUNMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM. YANİ KARŞIMIZDA DOĞRULUĞU KONUSUNDA HİÇ BİR ZAMAN TAM ANLAMIYLA EMİN OLAMAYACAĞIMIZ BİR HADİS YIĞINI VAR. (YIĞINI KÖTÜ ANLAMDA KULLANMIYORUM). SİZLER OTURUP KAFANIZIN ESTİĞİ ŞEKİLDE VE MUHTEMELEN EKSİK OLARAK BU SÖZLERİ YORUMLAYAMAZSINIZ. SİZİN YAPACAĞINIZ ŞAHSİ YORUM İNSANLARIN BİRARAYA GELEREK ELBİRLİĞİYLE YAPACAĞI YORUMDAN ELBETTE Kİ EKSİK VE YANLIŞ OLACAKTIR.

BUNUN İÇİN DİYANETE GÜVENMEK ZORUNDASINIZ, HOŞUNUZA GİTMESE DE.

ŞEYTAN RUHLARIMIZDA BU TÜRDEN DOĞRULARA KARŞI BİR UZAKLIK OLUŞTURMAK İSTEMEKTEDİR. DOĞRUYU ARAMAK ŞİARIMIZ OLMALIDIR. AKSİ HALDE RUHUMUZUN HOŞUNA GİDEN ŞEYLERİN ŞEYTANIN FISILTILARI OLUP OLMADIĞNI HİÇ BİR ZAMAN ANLAYAMAYIZ.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

DİYANET İSTEDİĞİ TÜRKÜYÜ İSTEDİĞİ HAVADAN ÇALIP SÖYLESİN HİÇ UMRUM DEĞİL.

BEN RASULULLAH A İMAN ETTİM GERİSİ IVIR ZIVIR

MEVLANA VE GEYLANİ HAZRETLERİ VAR ORTADA KAPI GİBİ DİYANET HALT YESİN

DİYANET ÇOK BİLDİĞİNDEN HALKIN DURUMU ORTADA

İLAHİYATÇILARIN Bİ DEDİĞİ Bİ DEDİĞİNİ TUTMUYOR.

8626[/snapback]

İNAN İÇİN BİR TEK KURAN-I KERİM VARDIR..... MEVLANA DA HATA YAPABİLİR GEYLANİDE ...... KURAN_I KERİM YANİ ALLAHIN SÖZLERİ HATASIZDIR. BEN KİMSENİN PEŞİNDE DEĞİLİM TEK AYDINLATICI KURANDIR. KURANDADA İNTEHAR EDENİN CENAZE NAMAZI KILINAMAZ DİYE BİR ŞEY YOK. İNTEHAR EDEN BİR İNSAN %90 DEPRESYON HASTASIDIR. BU HASTALIKLADA SAVAŞMAK BÜYÜK KUVVET İSTER. BU BENİM İNANCIM. AMA MUTLAK DOĞRUYU ALLAH BİLİR

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

DEPRESYON GEÇİRMEK AKLIN O ANDA KAYBEDİLMESİDİR

<<AKLI OLMAYANIN İMANI OLMAZ>> HADİSİNE NE BUYURURSUNUZ ?

SAYIN CANUGUR

1400 YIL EVVEL MÜSLİMLERİN ÇEKTİĞİ SEFALETİ ŞİMDİ % 99 ÇEKMİYOR.

CENNETLİKLER VE CEHENNEMLİKLER ALLAHIN TAKDİRİ İLE ORAYA GİRERLER

CENNETLİKLER İBADET EDEREK CENNETİ KAZANAMAZLAR

CEHENNEMLİKLERDE İBADET ETMEDİKLERİ İÇİN ORAYA GİRMEZLER

ALLAHIN TAKDİRİ O OLDUĞU İÇİN OLMASI GEREKEN OLUR

DİĞER ARKADAŞ

AMAN BANA DİYANETİ ÖVMEYİN ANLATMAYIN

İNANCI GEÇİM KAYNAĞI YAPANLARDAN NEFRET DİYORUM

MAAŞ ALMASALAR CAMİNİN ÖNÜNDEN GEÇMEYECEK OLANLARA BEN İMAM DEMEM ARKASINDADA NAMAZ KILMAM MAZALLAH

KAPI MESELESİ

<<BEN İLMİN ŞEHRİYİM ALİ DE KAPISIDIR>> HADİSİ GEREĞİNCE BİZ O KAPIDA EL PENÇE DİVAN DURURUZ

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili arkadaşlar,

Bir gerçeği ifade etmeliyim ki, bu foruma girenlerin çoğu(ben de dahil) inancına aykırı insanlarla kendi bilgisini paylaşmak için girmiş sanki. Yalnız, girenlerin çoğu aynı inancı paylaştığı için forum paylaşmadan ziyade tartışmaya dönmüş gibi. Yanlış görmüş olabilirim, forumu çok iyi inceleyemedim.

(Amacım, kalp kırmak değil; fikrimi paylaşmak)

Sağlıcakla kalın, değerli insanlar (İnsanın en değerli varlık olduğunu düşünüyorum)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu günkü çağda Allah'ın varlığını inkar veya kabul Büyük yazar Peyami Safa'nın dediği gibi: " Allah'ı kabul etmemek bir maymunun klavyenin başına oturup hamleti yazmasına benzer." gerisini siz düşünün. Allah'ı kabul mü zor yoksa ret mi. İnanın kabul edip etmemeyi tartışacağımıza Allah' a nasıl kulluk ederizi istişare edeli. Allah'a emanet olun

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ilginc, bu konulari, arkadasin dedigi gibi hep inancla sevisen insanlar neden aciyor eskiden bilmiyordum. Sonralari anladim ki sürekli kendi inanclarini tescil etmek ve SINAMAK icin yapiyorlarmis.

Bu beni rahatsiz etmiyor tabi ki.

Ben hic bir bilimsal calismada, yazimda böyle bir tescil problemim olmadigi icin tanri varligi konusunda da ne yorum yaptim ne karsi ciktim.

Ancak saf satalarla zoraki bir seyler anlatmaya calisanlara da yanit vermeye calistim, hepsi bu.

Cünkü tanrinin varligi yada yoklugu sorulari, maymun hikayeleri, darwin paranoyalari hep ayni kesimden gldi.

Bilimle ugrasanlar durup dururken bu konulari inanc bazinda ele almaz ve almamislardir da.

Kimi de bir milyon dolar verecekmis, tanrinin yoklugunu ispatlayana :D

komikligi görüyor musunuz.

Adam aslinda kendi celiskilerini cözmeye calisiyor ama pacasini kara taassubun pencesinden bir türlü kurtaramiyor.

sevgiler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

şöyle düşünüyorum:

Allahın varlığını kimse ispatlayamaz. çünkü bizim bildiğimiz gibi bir Allah yok ortada. YAni biz önünde oturduğumuz bilgisayarın bile varlığı konusunda tereddüt yaşarken ve bilimsel anlamda onun vralığı, dokunduğumuz kokladığmız ve gördüğümüz halde ispatlanıp cümlelere dökülemezken görmediğimiz, dokunamadığmıız bir hayalin varlığını nasıl ispat edebiliriz ki?

diyelim büyük bir dahi çıktı ortaya ve (imkansız ya!) Allahın varlığını ispatladı, en az tepemizdeki güneş kadar ispatladı diyelim. Ne olacak? insan bir sonraki aşamada onunla konuşmayı isteyecek? ona dokunmayı isteyecek? diyelim ona dokundu. ne olacak? bu bize neyi kazandırır ki? oturup ona kahvede garsonun bize ne içeceğimizi sorduğu gibi ona ne istediğini mi soracağız? diyelim ne yapmamız gerekenleri tek tek saydı. ne olacak? oturup yapacak mıyız? dünyadaki aynı alışkanlıklar yakamıza yapışmayacak mı? yine aynı şeylere alışmaycak mıyız?

onun için ben biraz progmatist düşünüyorum. Allah belki olmaya da bilir. Ama biz üzerimize düşeni yapmalıyız!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

şöyle düşünüyorum:

Allahın varlığını kimse ispatlayamaz. çünkü bizim bildiğimiz gibi bir Allah yok ortada. YAni biz önünde oturduğumuz bilgisayarın bile varlığı konusunda tereddüt yaşarken ve bilimsel anlamda onun vralığı, dokunduğumuz kokladığmız ve gördüğümüz halde ispatlanıp cümlelere dökülemezken görmediğimiz, dokunamadığmıız bir hayalin varlığını nasıl ispat edebiliriz ki?

diyelim büyük bir dahi çıktı ortaya ve (imkansız ya!) Allahın varlığını ispatladı, en az tepemizdeki güneş kadar ispatladı diyelim. Ne olacak? insan bir sonraki aşamada onunla konuşmayı isteyecek? ona dokunmayı isteyecek? diyelim ona dokundu.  ne olacak? bu bize neyi kazandırır ki?  oturup ona kahvede garsonun bize ne içeceğimizi sorduğu gibi ona ne istediğini mi soracağız? diyelim ne yapmamız gerekenleri tek tek saydı. ne olacak? oturup yapacak mıyız? dünyadaki aynı alışkanlıklar yakamıza yapışmayacak mı? yine aynı şeylere alışmaycak mıyız?

onun için ben biraz progmatist düşünüyorum. Allah belki olmaya da bilir. Ama biz üzerimize düşeni yapmalıyız!

9850[/snapback]

gnostik: olaylara bakis acindan dolayi hayranim dogrusu, bu konu bu kadar kisa ve öz noktalanabilirdi!!!

akil yasta degil basta

;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

şöyle düşünüyorum:

diyelim büyük bir dahi çıktı ortaya ve (imkansız ya!) Allahın varlığını ispatladı, en az tepemizdeki güneş kadar ispatladı diyelim. Ne olacak? insan bir sonraki aşamada onunla konuşmayı isteyecek? ona dokunmayı isteyecek? diyelim ona dokundu.  ne olacak? bu bize neyi kazandırır ki?  oturup ona kahvede garsonun bize ne içeceğimizi sorduğu gibi ona ne istediğini mi soracağız? diyelim ne yapmamız gerekenleri tek tek saydı. ne olacak? oturup yapacak mıyız? dünyadaki aynı alışkanlıklar yakamıza yapışmayacak mı? yine aynı şeylere alışmaycak mıyız?

9850[/snapback]

BERNARD SHAW MIYDI ADAMIN ISIM , TAM ANIMSAYAMIYORUM.

SÖYLEDIGI SÖZGRCEKTEN KONUYLA COK ILISKILI:

" SIMDI BENIM SU YASAMIMIN, UZUN BIR RÜYA OLMADIGINI KIM KANITLAYABILIR ? "

O da, zaten üzerine düseni yapti.

sadece yasadi.

yasarken de, hic bir inanc ugruna kimseyi incitmeden, bogazlamadan ??????

Iste bu konu, kimilerinin neden zoruna gidiyor, yazara sormak gerek :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben İstanbul'da

O tarihi 300-500 yıllık camilere girdiğimde

İçimi önce derin bir hayranlık duygusu kaplar,

Duvarlarında mavi tonlu çinileri,

Ahşap işlemeli rahleleri,

Halıları, Kilimleri

Gökyüzüne uzanan derin kubbeleri

ve ordan aşağı sallanan

Avizeleri ile

Sonra İnsanlara bakarım,

Yaşlı, genç

Orta halli, temiz giyimli,

Mütedeyyin, geleneksel

Müslümanlar

Benim insanlarım

Ülkemin insanları

Orada dışarıdaki hayattan apayrı

Öyle bir hava vardır ki

İnsanın içine bir dinginlik duygusu

Bir huzur kaplayıverir.

Siyaseten kendimi yakın hissettiğim düşünce

"Din toplumların afyonudur" dese de

Ben insanların böylesi bir huzura da ihtiyaçları olduğunu düşünüyorum.

Tanrı'yı pozitif bilimlerle "Bilebilmek" bence çok da mümkün değil,

Ama onu ancak gönüllerimizde, içimizde "duyabilir" "bulabiliriz".

Ben Alaha inanmak ya da inanmamak konusunun

Bir büyük çekişme, zıtlaşma konusu olmasına karşıyım.

Bırakalım herkes gönlü ne diyorsa onu yapsın.

Ve herkesin inancı ya da inaçsızlığı

Kendi dünyası ile sınırlı kalsın.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben İstanbul'da

Halıları, Kilimleri

ve ordan aşağı sallanan

Avizeleri ile

Sonra İnsanlara bakarım,

Yaşlı, genç

Mütedeyyin, geleneksel

Müslümanlar

Benim insanlarım

Ülkemin insanları

Öyle bir hava vardır ki

Bir huzur kaplayıverir.

10652[/snapback]

BÖYLE SÖZE ALKIŞ GEREK... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu günkü çağda Allah'ın varlığını inkar veya kabul Büyük yazar Peyami Safa'nın dediği gibi: " Allah'ı kabul etmemek bir maymunun klavyenin başına oturup hamleti yazmasına benzer."  

9790[/snapback]

:clover::clover::clover:

11180[/snapback]

Yazdiginiz sey, Peyamisafa tarafindan mi yazilmis?

sözün asli ingiliz protestan deyisidir.

Tabi bunu o dönemler türk toplumu ingilizce bilemeyecegi icin, bir yazar olarak bu sekilde cevirmis olabilir...........normaldir :D

"- Ünlü bir İngiliz protestan deyimi vardır; "Kaç yüz maymun kaç yüz daktiloda rastgele vurduğunda bir Shakespeare sonatı çıkar ortaya" diye sorar; çıkmayacağı için de hayatın arkasında Tanrı'yı bulur."

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben İstanbul'da

Halıları, Kilimleri

ve ordan aşağı sallanan

Avizeleri ile

Sonra İnsanlara bakarım,

Yaşlı, genç

Mütedeyyin, geleneksel

Müslümanlar

Benim insanlarım

Ülkemin insanları

Öyle bir hava vardır ki

Bir huzur kaplayıverir.

10652[/snapback]

offf yüregine, parmaklarina saglik kartacha :thumbsup:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben İstanbul'da

Halıları, Kilimleri

ve ordan aşağı sallanan

Avizeleri ile

Sonra İnsanlara bakarım,

Yaşlı, genç

Mütedeyyin, geleneksel

Müslümanlar

Benim insanlarım

Ülkemin insanları

Öyle bir hava vardır ki

Bir huzur kaplayıverir.

10652[/snapback]

offf yüregine, parmaklarina saglik kartacha :thumbsup:

11263[/snapback]

Allahı pozitif bilimlerle bilebilmekte mümkündür. Gönüllerimiz de duyabilmekte mümkündür. Zaten pozitif ilimlerde dahil, Allah herşeyi kendisinin bilinmesi için yaratmıştır. Bir ayette mealen " ben bir hazine idim bilinmek istedim " buyurur. Bir çok ayette hala görmüyormusunuz der!!, Hala iman etmiyecekmisiniz der.!! Tüm arkadaşlarıma Kuran' Kerim'i hakkıyla okumalarını tavsiye ediyorum. Onda hem pozitivite, hem tarih, hemde maneviyat vardır. Bir düşünürün dediği gibi "eşeğimi kaybetsem, ilk önce Kuar'ı Kerim de ararım. " Şimdi bu söz üzerine birilerinin tüfeğine mermiyi sürdük ama. Ne yazacaklar çok merak ediyorum. Bu sözü nasıl yorumlucaklar acaba? Sanırım umduğum gibi yorumlucaklar yada hiç yorumlamıcaklar..

Saygılar....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Allahı pozitif bilimlerle bilebilmekte mümkündür. Gönüllerimiz de duyabilmekte mümkündür. Zaten pozitif ilimlerde dahil, Allah herşeyi kendisinin bilinmesi için yaratmıştır. Bir ayette mealen " ben bir hazine idim bilinmek istedim " buyurur. Bir çok ayette hala görmüyormusunuz der!!, Hala iman etmiyecekmisiniz der.!! Tüm arkadaşlarıma Kuran' Kerim'i hakkıyla okumalarını tavsiye ediyorum. Onda hem pozitivite, hem tarih, hemde maneviyat vardır. Bir düşünürün dediği gibi "eşeğimi kaybetsem, ilk önce Kuar'ı Kerim de ararım. " Şimdi bu söz üzerine birilerinin tüfeğine mermiyi sürdük ama. Ne yazacaklar çok merak ediyorum. Bu sözü nasıl yorumlucaklar acaba? Sanırım umduğum gibi yorumlucaklar yada  hiç yorumlamıcaklar..

Saygılar....

11291[/snapback]

Sorun da bu ya zaten. Ben Kur'an-i Kerim i hakkiyla okuduktan sonra ateist oldum.

Yalnizca çocuklarin, ya da zehirlenmis beyinlerin inanabilecegi hikayeler okudum.

Daha ufaktan bu tür inanclarla zehirleniyoruz. Sonra da bundan kurtulmak o kadar zor oluyor ki... Ben kurtuldum.. Beynimi zehirleyen dogmatik düsünceleri silip attim. 1400 yil önce yazilmis, zorlama yorumlarla ayakta duran bir inanç sisteminin pesinden gitmekten kurtuldum. Bu foruma yeni katildim. Görüyorum ki din ile bilimi ayni yere koyma çabalari var. Anlayamiyormuyuz... Dogmatik düsünceleri bilimin içine nasil sokabiliriz. Bilmek baskadir, inanmak baska. Bilmedigin için inanirsin zaten. Bir mirac olayini bilimsel olarak nasil açiklayabilirsin. (Ya da sizin mucize dediginiz daha bir çok hikayeyi) Islam mantik dinidir diyeceksiniz, sonra da insanlarin, HZ.hz.muhammed'in Burak adli bir mahluk ile allah katina yükseldigine, Nuh'un hayvanlari (hem de çift olarak ve bunlara yetecek erzak ile birlikte) bir gemiye sigdirdigina, kuslarin ayaklarinda ufak taslarla filleri yendigine ve daha burada saymamin mümkün olmadigi bir yigin hikayeye inanmasini bekleyeceksiniz. Bir de bu hikayelerle dolu kitabi ve inanç sistemini bilimle açiklamaya çalisacaksiniz. Yapmayin beyler, yapmayin bayanlar. Kimseyi bunlara inandigi için suçlamiyor ya da küçümsemiyorum. Buna hakkim da yok zaten.Ama birakin inanciniz kendi vicdaninizda kalsin. Hele 1400 yil önce yazilmis dini hukuk kurallari ile yasamak isteyenler var ki söyleyecek söz bulamiyorum. Neyse yazi oldukça uzadi. Simdilik burada kesiyorum. Tekrar görüsmek üzere....

GELSE DILBER-I AHU, OLSA YEVM-I RAMAZAN

DILBER-I AHU MU EFDAL YOKSA YEVM-I RAMAZAN

YE IÇ EGLEN SÜR SEFASIN DILBERIN

ZIRA KAZASI VAR RAMAZAN'IN KAZASI YOK DILBERIN

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ÇOK DERİN BİR MEVZUYA ADIM ATMIŞSIN GELECEK SORULARA CEVAP VEREBİLMEN İÇİN BU DALDA BİR YERLERE GELMEN GEREKİR...

ALLAH DİYE BİR OLGU VARDIR AMA BİZ GÖRMEMEKTEYİZ

ÖNEMLİ OLAN GÖRMEYEREK İNANMAKTIR..

İNANÇ BUDUR....

KORKU BUDUR.

İMAN BUDUR....

HERKESİN İNANCI KENDİSİNEDİR...........

ALLAH'A ŞÜKÜR TERS YOLLARDA DEĞİLİZ

MÜSLÜMANIMIZ

İMANIMIZ TAM.

HER NE KADAR MÜSLÜMANLARIN YAPMASI GEREKEN ŞEYLERİN HEPSİNİ YAPAMIYORUZ

AMA O AF EDİCİDİR

DİYOR Kİ

KUL BORCUYLA GELMEYİN

O AF EDİCİDİR BORÇLU GİTSEKTE

BU DÜNYA BİR İMTİHAN HER İNSAN BİR ŞEKİLDE KENDİ ÇERÇEVESİNDE İMTİHANDA

ALLAH BİZE BU İMTİHANDAN YÜZÜMÜZ AK ÇIKARMAK NASİP ETSİN....

NEYSE HADİ SANA KOLAY GELSİN

YAZMAKLA BİTMEZ BU KONU ÇOK GENİŞ YAZARAKTA SIKMAK İSTEMEM...

BYEEE

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ONUN HERŞEYİ BİLMESİ DEMEK SENİ İMTİHAN EDEMEZ DEMEK DEĞİLDİR. ÖRNEĞİN ELİNDEKİ TAŞI YERE ATMAN GEREKİYOR, SEN BU TAŞIN YERE DÜŞECEĞİNİ BİLİYORSUN. pEKİ BU TAŞIN YERE DÜŞECEĞİNİ BİLDİĞİN İÇİN TAŞI YEREE ATMICAKMISIN. ALLAHIN HERŞEYİ BİLMESİ ONUN ALİM SIFATI GEREĞİDİR, O SONSUZ BİR BİLGİ VE KUDRETE SAHİPTİR. ZATEN YARATILAN HERŞEYDE ONUN BU ÜSTÜN KUDRETİ, BİLGİSİ GÖRÜNMÜYORMU YADA GÖREMİYORMUSUNUZ. ASTRONOMLAR, BİLMEM ŞU TARİHTE DÜNYAYA GÖK TAŞI YAĞMURU YAĞACAK DİYORLAR VE O SAAT YAĞIYOR. PEKİ SORUYORUM BU GÖKTAŞI YAĞMURU, O BİLİM ADAMININ YAĞACAĞINI BİLDİĞİ İÇİNMİ YAĞMIŞTIR, YOKSA OLAY SADECE BİLİM ADAMININ GÖKTAŞI YAĞACAĞINI BİLMESİMİDİR.

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sevgili kardeşim anlıyorum ki 5 temmuzda bir arkadaşa bir soru sormuşşun şeytan neden korkmadı allahtarda adem a.s.ye secde etmedi demişsin...

bak kardeş bilindiği gibi şeytanın diğer adıda iblistir... iblis libastan gelir libası duymuşsundur. hani basma libas derler yani elbise elbisenin amacı nedir örtmek. şeytanın bir zayıf yönüde örtülü şeyleri görememesi yani şeytanda gaibi bilmez. burada anlatacağım kıstas allah c.c. adem aleyhisselama neden secde etmesini istedi çünkü adem aleyhisselama kendi nurundan nur üflemişti. şeytan bunu göremedi ve kibirlendi nefis yaptı nefis her canlıda vardır şeytanda bile geleceği göremedi allahın ona kızacağını göremedi bilemedi kaldıki şeytan ateşten yaratılmıştır. cehennemde azap çekeceği hakkında kesin konuşmayalım. ama allah onu dilerse ateş ateşi bile yakar. tamam mı?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hem "Allah herseyi bilir", hem de "insanlar bu dünyada imtihanda" diyorsunuz. Madem herseyi biliyor neden imtihan ediyor. Imtihan etmek için bir seyin sonucunun kesin olarak bilinmemesi gerekir. Imtihan bunun için yapilir. Bir karar verin artik.

12718[/snapback]

Ah şu ateist mantığı :) hala Allahı insan gibi düşünüyor ve kıt mantığınızla değerlendirdiğiniz için saplanıp duruyorsunuz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.