Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

farzedelimki güneydoğuyu kürtlere verdik

Zehir

Önerilen İletiler

evet farzedelimki verdik. ne olur? hiç düşünen varmı?

ben kafamdaki senaryoyu yazayım:

öncelikle Türkiyenin toprak kaybı olur. peki bu kayıp bize ne kadar zarar verir?

bence çok zararı olmaz. öncelikle o bölgedeki ********** yükü bizlerin sırtından kalkar. onların çaldığı elektriği biz ödemek zorunda kalmayız. oraya yol, su gibi hizmetler vermek zorunda kalmayız. Teröristleri o bölgede tecrit edeceğimiz için askeri harcamalarımız azalır. ah birde diğer illerdeki kürtleride kuracakları ülkelerine postalarsak nüfusumuz 20-25 milyon eksilir, çok rahatlarız. Mesela istanbul daha yaşanabilinir hale gelir. kapkaç, hırsızlık, vesaire azalır; şehirlerde güvenlik artar. getirisi olmayıp hep götürüsü olan bir bölgeden kurtulmuş oluruz. daha ne olsun?

evet toprak kaybımız olacak; belkide o bölgede var olan petrol rezervlerimizde gidecek ama bu toprağı verip kürtleri hayallerini kurdukları ülkelerine göndermek bizi ekonomik ve sosyal açılardan çok rahatlatacağı için bu kayıplara tahammül edebiliriz.

peki kürtler kuracakları devlette ne yapacaklar? şimdiki gibi üretmeden tüketmek isteyecekler; ama onları besleyen bizler olmayacağımız için birbirlerini yemeğe başlayacaklar. birbirlerinden çalıp çırpacaklar; ıraktaki gibi birbirlerini öldürecekler. evet bu seferde aşiretler diğer aşiretlerle çatışacaktır. ülke yönetimini ele geçirmek için binbir türlü çatışmalar gruplaşmalar ve ölümlerle birbirlerini yok edeceklerdir.

sonuç olarak bizim kayıplarımız kazanca dönüşecektir!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kürt zihniyeti -_-

ne diyon ya sen???

yemezler abicim..

sen toprak kaybı olur diyorsun.

sen toprak nedir bilir misin???

Ey bu topraklar için toprağa düşümüş asker.

Gökten ecdat inerek öpse o pak alnı değer

biz belki insandan çok toprak için ölmüşüz

sen toprak kavramını zihninde bi tart... :shuriken:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar birkaç gündür benimde kafamı kurcalıyor bu konu.

Toprak bütünlüğü hepimiz için vazgeçilmez bir kuraldır evet. Diyarbakırda Türk toprağı, Batman da trakyada değişen birşey yok... Ancak esas olan toprak mı? Kara parçasımı? Üzerinde yaşayan insanda önemli değilmi? ben öyle zannediyorum ki doğu bölgesinde yaşayan insanların birçoğu türk toprakları üzerinde yaşadıkları halde kendilerini türk olarak görmüyorlar. O zaman çıkıp gitsinler diyebiliriz belki... Pek hakkaniyete uygun bir davranış değil gibi...

Milyonlarca vatandaşımız öldü bu topraklar için. Ölenler arasında kürt yokmuydu? Mesela güneydoğuda hiç toprak işgal edilmedimi? işgal edilen topraklarda türk insanının yanı sıra kütlerde ölmedimi?

ama diğer yandan şuda aklıma geliyorki asıl mesele kürtlerin değil emperyalistlerin. güneydoğuyu isteyen ve kürtleri destekleyen emperyalist ülkeler. böl parçala dağıt sonra daha kolay ye. küçük lokma kolay yutulur gibi...

Yalnız şunu belirteyim ben kürt değilim öz be öz türküm. sadece düşüncelerimi aktardım, verelim doğuyu nolacak mantığıyla yaklaşmıyorum aklıma gelen soruları sormak istedim...

Saygılar vede sevgiler...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Senin bu görüşünün ardında iki temel düşünce olabilir. Birincisi ya sen "bölücü kürt" sün yada ver kurtul zihniyetli ***** birisin. bu ülkede gelişen olayların arkasında kimlerin elinin olduğunu bilmiyorsun. Açtıkları kürdistan haritasını gördün? Ankarayı bile istiyorlar sen neden bahsediyorsun bırak Ankara'yı Hakkariden içeri bir adım bile ayırmayız. Eğer bu görüşlerinde samimi bir Türk genciysen senden utanç duyuyorum.

Şu anki hükümet kıbrısta çözüm getirdiklerini kendilerinden öncekilerin bunu başaramadığını söylüyorlar. Kıbrısı versek bu problem tamamen çözülürdü. Bunu babamda bilir. önemli olan ülşkenin çıkarlarından taviz vermeden yada en az tavizle olayları çözmektir ek protokolü bu meclis onaylarsa Kıbrısta Girit gibi ellerimizden kayıp gidecek.

NOT : bu vatan için kurtuluş mücadelelerimizde bizimle omuz omuza çarpışan kürt asıllı türk kardeşlerimizi sözlerimden tenzih ediyorum

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Senin bu görüşünün ardında iki temel düşünce olabilir. Birincisi ya sen "bölücü kürt" sün yada ver kurtul zihniyetli ***** birisin. bu ülkede gelişen olayların arkasında kimlerin elinin olduğunu bilmiyorsun. Açtıkları kürdistan haritasını gördün? Ankarayı bile istiyorlar sen neden bahsediyorsun bırak Ankara'yı Hakkariden içeri bir adım bile ayırmayız. Eğer bu görüşlerinde samimi bir Türk genciysen senden utanç duyuyorum.

Şu anki hükümet kıbrısta çözüm getirdiklerini kendilerinden öncekilerin bunu başaramadığını söylüyorlar. Kıbrısı versek bu problem tamamen çözülürdü. Bunu babamda bilir. önemli olan ülşkenin çıkarlarından taviz vermeden yada en az tavizle olayları çözmektir ek protokolü bu meclis onaylarsa Kıbrısta Girit gibi ellerimizden kayıp gidecek.

NOT : bu vatan için kurtuluş mücadelelerimizde bizimle omuz omuza çarpışan kürt asıllı türk kardeşlerimizi sözlerimden tenzih ediyorum

Adam gibi iki laf edemedin değilmi? saldırmadan fikirlerini belirtemedin bir türlü. Benim yazdığım 5-6 satırla bana cahil damgası vuruyorsun. bravo sana.

neyse ben konuya döneyim. bölücü kürt değilim. kürt değilim çünkü; ben rasyonel düşünmeye çalışıyorum. Kangren olan ayağı kesmek gibi birşey benim söylediklerim. Evet ayak bizim ayağımız ama bize faydadan çok zararı var; keselim gitsin diyorum. ayrıca endişelenme bu işler benim söylememle gerçekleşmiyor. ben sadece fikirlerimi ilettim; sizlerede kendi fikirlerinizi iletmek düşer; hakaret etmek değil.

benden utanç duyuyorsun; neden? ***** açık taksimdemi dolaştımda benden utanç duyuyorsun?

Kıbrıs umurumda değil; kıbrıstaki türkleride umursamıyorum. biz önce türkiyede sefalet içinde yaşayan türkleri kurtaralımda sonra dünyanın diğer köşesindeki türkleri kurtarmaya çalışalım.

Kıbrıs için yırtınanların yaptığını şuna benzetebiliriz:

yanan bir binada kendi çocukları yanarken gidip komşusunun çocuklarını kurtarmaya çalışmak! Kıbrısın bize zerre kadar yararı yok; oda hep zırtımızda yük. Kıbrıs karnımızımı doyuruyor? kıbrıstan bugüne kadar bize ne yarar geldi? bize çok yakın; düşmanın eline geçerse bizi kolayca vurur paranoyasımı? artık bizi vurmak için dibimize gelmelerine gerek yok; binlerce kilometreden bizi vurabilirler. o yakınlık Osmanlı döneminde roketler, füzeler, gelişmiş silahlar yokken önemliydi. şimdi bir önemi yok.

Millet olarak nostaljiyi seviyoruz; manevi bağlara kapılıp gidiyoruz, ve beş para etmeyen konular için enerji ve vaktimizi harcıyoruz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sen toprak nedir bilir misin???

Ey bu topraklar için toprağa düşümüş asker.

Gökten ecdat inerek öpse o pak alnı değer

biz belki insandan çok toprak için ölmüşüz

sen toprak kavramını zihninde bi tart... :shuriken:

hep aynı geyik! elbette toprak nedir bilirim! denizde yaşamıyorum!! sen o toprakların ne kadarını gördün? o topraklarda ne kadar vakit geçirdin?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kürtlerin isteği güneydoğu değil ki Türkiyeyi istila etmek.

O yüzden Kürtlere tek karış toprak vermeyiz.Bu vatan Türk kanıyla aldı,ebediyete kadar Türkün olacaktır.

Kürtleri İrandaki uygar Fars akrabalarının yanında ata yurtları Zagros Mağaralarında yurt vermek bence en iyisi olacaktır.

Güzel İstanbulu,Antalyayı,İzmiri Darwine latife yapan kardeşlerimiz yeterince kirlettiler.

:D

Sah İsmail Mülkü Diyarbakır,kutsal şehir Urfa vb de asla onlara kalamaz.

Ama Zagros dağlarında Zagros orjinli oyunları delilo varavara oynayıp,kız kaçırırken bayağı sevineceklerdir.Farsi akrabalarıyla esrarcılıkta yarış edecekleri de benden soylemesi. :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kıbrısın stratejik önemi nedir allahaşkına? ben kıbrısta 6 yıl yaşadım; ne suyu var ne adam gibi yolu. bi bakır madeni var onuda amerikalılar tüketmiş çöplerini bırakıp gitmişler. Bu günki teknolojide mesafelerin önemi kalmadı. Anlamıyormusun? artık bizi vurmak için kıbrıs kadar yakınımıza gelmeleri gerekmiyor.

Bu kıbrısa delicesine sahip çıkma olayını şuna benzetiyorum: kız seni terkediyor; sen bacağına yapışmış nolur beni bırakma diye ağlıyorsun.

Kıbrıstaki türkler Türkiyeyi istemiyor; Türkiye ilşe herhangi bir bağ görmüyorlar. 6 yıl orda yaşadım, 3-5 ihtiyarın dışında Türkiyede, Türkiye diyen hiç kimse görmedim ben!!

Televizyon dizilerinden bahsediyorsun! sanıyormusunki ben o beş para etmez dizileir izlerim? yanılıyorsun! burdan açıkça söylüyorum! televizyon izleyenlerin tamamı morfinlenmiş bir kesimdir ve maalesef bu ülkemizde çok büyük bir çoğunluktur. aynı şekilde futbolda bizim milletin morfinidir. bu ikisi millete açlığını, kötü yönetildiğini, ülkenin çok değerli kaynaklarının israf edildiğini, ve bunun gibi yüzlerce problemi bir anda unutturuyor.

Koyun bir milletiz biz; allah devlete zeval vermesin mantığı öylesine yerleşmişki zihnimize; bir türlü sıyrılamıyoruz! bakın fransa nasıl ayağa kalktı tek yumruk olup hükumete tokadı patlattı? bizde emeklilik yaşı kaç kez aşağı yukarı çekildi? kaç kişi sokaklara çıkıp bunu mesele haline getirdi? ben kimseiy görmedim. bu sadece bir örnekti! bunun gibi binlerce haksızlık yapıldı ama kimse çıkıpta hükümete, ya sen ne yapıyorsun demedi!

neymiş? biz bu topraklar için kan dökmüşüz!! ee nolacak? bu topraklar için kimler kan dökmediki? selçuklulardan bizenslılara, onlardan türküne kürüdne kadar kan dökmeyen kalmadı! kan dökdük diye körü körüne, bize zararı olmasına rağmen bu topraklara sıkı sıkıya yapışıp ne kazanıyoruz?

o toprakların sana hiç faydası varmı? varsa nedir çok merak ediyorum!

benim tuzum falan kuru değil! bende bu çarpık düzende bir hayat kurmaya çalışan sıradan türklerden biriyim. etrafıma bakıyorum; düzgün olan hiç birşey yok. tek bir şe yyok! ******** bile beceremeyen bir milletiz biz!! git umumi helalara görürüsün!! bizemi kalmış ülke yönetmek? doğru söylüyorsun!! keşke kurtuluş savaşını vermeseydi o fedekar insanlar, vermeseydilerde bu gün bizi ingiliz-fransız, yunan, italyanlar yönetseydi! en azından bu ülkeyi bizden daha iyi yönetirlerdi!!

dünyanın en güzel coğrafyasna sahip güzelim istanbulu ne hale getirdik! midem bulanıyor bakınca! belkid edünyanın en dengeli kaynak dağılımı olan topraklarda yaşıyoruz ama içimizdeki göçebelik dürtüsünü atamadığımız için bu kaynakları pervasızca israf ediyoruz güneyindne kuzeyine çeşitli iklim ve toprak türleir olan, tarımın binbir türlüsüne uygun olan bu topraklarda biz adam gibi tarım bile yapamıyoruz. o kadar zengin olan yer altı kaynaklarımızı kullanamıyoruz! demirimiz var adam gibi üretemiyoruz; ithal ediyoruz! üretmeye çalışan 3-5 fabrikamızıda birilerine peşkeş çekiyoruz.

eminim müttefikler bizi bizden daha iyi yönetirdi!

örnek vereyim! karadenize mesut yılmazın yaptığı kötülüğü; orayı işgal eden ruslar yapmamıştır! hatta rusların karadenize büyük yararları olmuştur. Karadenizin bir çok yolunu ruslar zorla bizlere yaptırmıştır. oysa özebe öz karadenizli olan mesut cebine 3-5 trilyon indirmek için yol ihalesini dağıtırken projenin doğaya, insana ve ekonomiye uygun olup olmadığını hiç düşünmeyip; son derece anlamsız bir yol yapımını başlatmıştır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Zaten sizin gibi düsünenler oldu7gu sürece Türkiye asla bagimsiz olamiyacaktir.Vatan mefhumu sizler icin Hamburgerden öteye gecmedigi icin yarisi bana yeter yarisinida olmayana veryim diye sanki babanizin parasiyla o vatan satin alinmista yok efendim gercekci ic politikayla cözülürmüs.o gercekci ic politika acaba nedir.bide aciklasan anlamis olurduk heralde otonomiden bahsetmektesin ama gücün yetmeddigi icinde yazamiyorsun.yaz yaz korkma nasil olsaRECEP TAYYIP ERDOGAN DA MÜZAYEDE MÜDÜRÜ OLDU.

bu tepkiyi neden benim yazım altında verdiğinizi anlayamadım...farkındaysanız aynı şeyi söylüyoruz,daha mı türkçe konuşmalıyım..peki: O PERDE 1948 DE İSRAİL BELASI DÜNYAYA SALINDIĞINDA KAPANDI,ARTIK DEVLET FALAN KURULAMAZ dedim...savaşlar bile sonuca ulaşamıyor diye de örnek verdim(bkz. ABD-Irak)

napalım sağduyulu ve gerçekçi olmayıp,hadi buyrun iç savaşa mı diyelimm.bu coğrafyada ve bu sınırlar dahilinde bütün etnik unsurlar birlikte yaşayacaktır,dileğimiz bunun barış ve huzur içinde olmasıdır...

otonomi çağrışımına nasıl ulaştınız anlamış değilim....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hep aynı geyik! elbette toprak nedir bilirim! denizde yaşamıyorum!! sen o toprakların ne kadarını gördün? o topraklarda ne kadar vakit geçirdin?

Yaptıkları bir açıklamada aynen şöyle diyorlar ; Doğu bizim Batı sizin yok öyle bütün topraklar bizim,bizim atalarımız savaştı bizim atalarımız kazandı bu topraklar ve siz bu topraklardan defolup gideceksiniz...

Şimdi Zehir zemberek bir yazının manası yok...

Kimin ataları savaştı ve kimin atalarının kanıyla sulandı bu topraklar..Türk Milleti ki 1 cm toprağı için canını verir , Sadece kişisel bir istatistiğin sonucu 20-25 milyon bir nüfus azalmamız olur diyorsun..Doğuda yaşayanların hepsi aynı düşüncede değil ki hepsi vatan haini değilki...

İşte hep aynı geyik dediğiniz budur ''Farz edelim ki Güneydoğuyu kürtlere bıraksak '' bunun farzı mahali olmaz..Bunlar Milli duygulardır,Milli duyguların farz edelimi olmaz..

Toprak nedir bilsen ;

1-Böyle bir konuyu dile getirmezdin..

2-Böyle bir konuyu tartışmaya dahi açmazdın..

3-Bu en önemlisi bunu düşünmezdin bile...

Asıl sen nekadarını gördün ve ne kadar zaman geçirdin o topraklarda ( ama eminim şuan bile hala o toprağın ekmeğini yiyorsundur)

Ben 3 yıl yaşadım o topraklarda...ne demek olduğunu sadece yaşayan bilmez...Toprağına sahip çıkacağına ettiğin lafa bak..

Bu vatanın Değil bölgesini cm toprağını vatan hainlerine bırakacak hiçç bir türk evladı hiç bir devlet göevlisi hiç bir zihniyet olamaz..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evet farzedelimki verdik. ne olur? hiç düşünen varmı?

ben kafamdaki senaryoyu yazayım:

.

.

sonuç olarak bizim kayıplarımız kazanca dönüşecektir!

Atalarımızın kanıyla çizilmiş türkiye sınırlarını bölmek bu kadar kolay değildir sevgili zehir.diyelimki;bu vatan atalrımızın kanıyla sulanmamış olsunı ve doğu bölgesini kürtlere verdiğimizi düşünelim.sence zehir olay o kadar basitmi? taviz tavizi getircektir.bu sefer yunanistan istanbulu isteyecektir.lazlar lazistanın,çerkezler cerkezistanın kurulmasını isteyecektir.sevgili zehir çok sığ düşünüyorsun tipik akp zihniyeti ver kurtul.senin bu düşünce tarzınla bu memleketi ne kadar çok sevdiğinden şüphe duyarım.lütfen mantıklı olalım... ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

olay tamamen siyasi prestijden ibaret

kıbrısın stratejik önemi nedir demişsin

belki ileride uygulanacak bir turancılık hareketi için yapılan bir koruma çabası

ve açık bir ***** yarışı

ayrıca savaşlarla kurtarılmış bu toprakları vermek de şehitlerin ruhuna küfretmek gibi bişey doğunun durumu şu an içler acısı da eskiden harika mıydı

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

arkadaşlar foruma yeni katıldığım için henüz kimseyi yazıları itibariyle analiz etmiş değilim.O yüzden burada yüksek sesle düşünüldüğünü varsayıyorum ve kimseyi kürtçü turancı diye suçlamak istemiyorum.Ama bende alperen'e katılıyorum iş okadar basit değil toprağı vermekle hiç birşeyden kurtulmuş olmuyoruz onların amaçları bizi geldiğimiz topraklara geri sürmektir.Yani orta asya ya üstelik eski bir ingiliz ajanı demiştirki "kürtler yağlı bir paçavraya benzer onları istediğin amaç için istediğin zaman tutuşturabilirsiniz"O yağlı paçavrayı ucundan bucağından tutuşturmaya başladılar o zavallılarda sanıyorlar ki kendi devletlerini kuracaklar bu ülkeden toprak koparıldığı takdirde ilk başta kendi kafalarını uçuracak o emperyalistler bundan haberleri yok amaç o bölgenin zengin petrol ve bor yataklarına sahip olabilmek bunca senedir bu toprağın ekmeğini yiyip sonra ihanet eden bir kavmin sırtını mı sıvazlayacaklar aferin yavrum diye önce onlar okkanın altına girecekler.Geçenlerde bir gazetenin iç sayfasında HRANT mı dır nedir bir ermeni gazeteci var ya onun bir yazısı vardı.Aynen şöyle diyordu emperyalistler bu ülkeyi savaşırken zayıflatmak için zamanında bizi kullandılar ama onların işi bitipte ülkeden çıktıklarında ortada biz kaldık ve ihanetin bedelini çok ağır ödedik diyor ve ekliyor;şimdi aynı oyunlar kürtlere oynanıyor onlar bizim düştüğümüz hatalara düşmesinler diyor.Dediği gibi her ihanetin bedeli ağırdır ve er geç şöyle ya da böyle ödenir .Nasıl ki arap milleti zamanında ingilizlerle işbirliği yapıp osmanlıyı sırtından vurmanın bedelini, bugün o işbirliği yaptığı ingilizlerin torunları ödetiyorsa( karısını kızını sıradan geçirerek) onlarda bir gün bu bedeli ağır bir biçimde ödeyeceklerdir.Asla bir karış toprak verme taraftarı değilim bazı arkadaşların dediği gibi bu sınırlar kanla çizildi ve kanımızın son damlasına kadar korumakta bizim boynumuzun borcudur.MUHTAÇ OLDUĞUMUZ KUDRET DAMARLARIMIZDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Zehir adlı arkadaş galiba hayallerde yaşıyor.Sayın arkadaşım kürtleri niye bu kadar aşağılıyorsun anlamıyorum.Acaba bir yaran mı var diye düşünmeden de edemiyorum.Bre yaw bölücülükten başka birşey yapmıyorsun şimdi.Bu KAFATASÇILIKLA değil fezaya burnumuzun dibindeki yeri bile idrak edemeyiz.Biraz aşmanızın zamanı geldi sanıyorum.Bütün kürtleri bir kefeye koymuşsun önyargılarını dile getiriyorsun sayın arkadaş!Güzel bir söz vardır:''KİM KİMİ KİMİN YERİNDEN EDİYOR.''Herşeyden önce HALKLARIN KARDEŞLİĞİNİ yaşatmak elimizdedir ve önemli olan da budur.Bu HALKLARIN BARIŞ VE KARDEŞLİK içinde yaşaması niye uzak olsun ki... SAYGILAR

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

[[size=7]b][Kıbrıs umurumda değil; kıbrıstaki türkleride umursamıyorum. [/b] [/size]

Maalesef bu tarz yazılar, türküm deyipte, kendilerinde türkçü zihniyeti(yada vatansever diyeyim yoksa ırkçılığa vurabilirsiniz) barındırmayanların açık delilidir. Sen önce kendi topraklarımız üzerindeki Türk'leri refaha kavuşturalım derken, diğer taraftaki soydaşlarımızı sileceksin öylemi? Çok yanlış bir düşünce..... Açıkçasi sen ne kadar türk olduğunu iddia etsende bu sözün sanki senin kürtçü bir zihniyete sahip olduğunu gösteriyor.

Varsayalımki o adada tek bir türk dahi yok. Ama kıbrısın stratejik önemi gereği oraya iki eşek salar, o eşeklerin haklarını korumak için o adayı savunurum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

öncelikle herkese merhaba

ben daha yeni katılıyorum yazılları biraz göz gezdirdim acıkcası pek hoşuma gitmedi

nedenine gelince heryerde aynı mesele lutfen biraz gözunuzu acın ulkemiz uzerinde birsuru oyunlar oynanıyo oysa biz yok kürt yok türk tartışıyoruz bakın bir suru arsa satıldı neden bunlara kimse bir şey demiyor hatay elimizden gidiyor kimsenin ruhu bile duymuyor arkdaşımın teki yazmış kurtler giderse süç oranında düşme değil tamamen yok olacak hayal kurmayalım lutfen ve insaanların hepsini aynı kefeye koymayalım neyse kısacası kürtleri ve türkleri birbirlerine düşürüp ulkeyi alacaklar ve malesef bizler ayrımcılık yaptığımız surece de ilkenin gitmesi an meselesi saygılarımla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sanırım BOP tan haberiniz yok..Biriniz hala ortaasyada kalmış..Biriniz Türk-islam sentezci..biri de aynen AB ağzıyla cevap veriyor..Beyler..Misakı Milli bellidir.Amerika hala Lozanı onaylamadı.Avrupa Sevr diyor.Kürtler ise hala aşiretlerin veya kürt Hizbullahının kontrolünde.DTP ye bakmayın Apo uzantısı AB kaynaklı ama..Barzani ve Talabani ile taban taban terse.Amerikaya gelince Martın hesabı hala kapanmadı.Şimdi ise hedefte İran var..Sap ile samanı karıştırmayın

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yaptıkları bir açıklamada aynen şöyle diyorlar ; Doğu bizim Batı sizin yok öyle bütün topraklar bizim,bizim atalarımız savaştı bizim atalarımız kazandı bu topraklar ve siz bu topraklardan defolup gideceksiniz...

Şimdi Zehir zemberek bir yazının manası yok...

Kimin ataları savaştı ve kimin atalarının kanıyla sulandı bu topraklar..Türk Milleti ki 1 cm toprağı için canını verir , Sadece kişisel bir istatistiğin sonucu 20-25 milyon bir nüfus azalmamız olur diyorsun..Doğuda yaşayanların hepsi aynı düşüncede değil ki hepsi vatan haini değilki...

İşte hep aynı geyik dediğiniz budur ''Farz edelim ki Güneydoğuyu kürtlere bıraksak '' bunun farzı mahali olmaz..Bunlar Milli duygulardır,Milli duyguların farz edelimi olmaz..

Toprak nedir bilsen ;

1-Böyle bir konuyu dile getirmezdin..

2-Böyle bir konuyu tartışmaya dahi açmazdın..

3-Bu en önemlisi bunu düşünmezdin bile...

Asıl sen nekadarını gördün ve ne kadar zaman geçirdin o topraklarda ( ama eminim şuan bile hala o toprağın ekmeğini yiyorsundur)

Ben 3 yıl yaşadım o topraklarda...ne demek olduğunu sadece yaşayan bilmez...Toprağına sahip çıkacağına ettiğin lafa bak..

Bu vatanın Değil bölgesini cm toprağını vatan hainlerine bırakacak hiçç bir türk evladı hiç bir devlet göevlisi hiç bir zihniyet olamaz..

sevgili Gece Yagmuru,cok güzel cevap vermissin seni tebrik ediyorum.güzel Türkiyemiz üzerinde cok büyük tehlikeler dolasiyor.AKP yönetimine birbak AKPgenel baskan yardimcisi Dengir Mir Mehmet'in kim oldugunu Türkiyede kac kisi biliyor.Tayyip Erdogan'in danismani bir Cüneyt ZAPSU var bunun kim oldugunu kac kisi biliyor acaba.ATAYA SAYGI DURUSU ICIN SAP GIBI AYAKTA DURMAYA GEREK YOK diyen Tayyip Erdogan degilmi Türkiyede Kürt sorunu var diyen.Ermeni konferansi icin karar veren mahkemeyi Siyasi baski ile susturanlar ve Türk insanini soykirimci olarak damgalayan aydinlarin ylunu acan Tayyib Erdogan degilmiydi.Bim marketleri kime aittir ve hangi amacla calisiyorlar.Diyarbakir belediye baskani resmen PKK sözcülügü yapmaktadir.hangi bagimsiz ülkede bir belediye baskani resmen bölücülük yaparak terörü desdekleyebilir.hatirlarsin Sincandan tanklar niye gecmisti.ben tanklar yine gecsin demiyorum ama benim ülkemi bölmeye calisan bir belediye baskanini ben istemiyorum.Türkiyede devlete devlet politikasina en büyük düsmanlik bugünkü yönetimden kaynaklandigina göre bu yönetimin amacinin ne oldugu ortada degilmi zaten.

sevgiyle kal

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bırakın bu saçma sapan vesveseleri. Mesele hukukun üstünlüğü anonimliği ve genel kabul görmesidir.

Biz ülkemizde adaleti sağlamakta öyle hatalara ve müsamahalarda bulunmuşuz ki önüne gelen kendi hukuğunu üretmiş.Mafia usulu hukuk.

Muhterem devlet yönetine gelmiş istediği ihaleleri yönetmiş istediğine aktarmış tık yok.Son zamanlarda şapkası ile ünlü muhterem ,yine o dönemin bölge valisi kızını evlendirirken yapılan masraf magazine konu olunca devreye girip örtülü ödenekten ben verdim diyor ve hukukçulardan tıs yok.

İki insanı bir araya getirin bu iki insan ilk önce kişisel olarak karşısındakinden beklediklerini beyan edr.Aynı şekilde karşısındaki de ondan beklediklerini beyan eder ve ortak noktalarda uzlaşılır.Bunu yazıya dökerseniz olur yazılı hukuk dökmez iseniz olur anonim hukuk.

İşleyen bir hukuk var ise insanlar her zaman rahat ve huzurlu olurlar. Hırsız evinize girecek siz ona müdahele edemiyeceksiniz o sizi vurma hakkına sahip ama siz olmayacaksınız.

Siyasetci benim vergimi istediği gibi savuracak ben ne yapıyorsun diyemiyeceğim

Yıllarca bagkur ssk primi ödeyeceğim kırk yılda bir gittiğim hastahane köpek gibi azarlanacağim.

Arabamı park edeceğim günlük yevmiyemin yarısını kamu malını gasp ederek ticari kazanca dönüştüren vergi tescili olmayan kahya'ya kaptıracağım

Katalıtık konvertorlu araba alacagım her trafık kontrolunde eksoz cezası ödeyeceğim

Kendi arsamın üzerine ev yaparken harcıyacagımın yarısını ruhsat harcına vereceğim evi tamamlayamadıgımdan dolayı kiralarda sürünerek öleceğim

Yoldan gectın vergı ,gecmedin yine vergi

Bunlar hukuktur işte.

Bunları düzeltemezseniz kurdlerde ayaklanır turklerde ayaklanır emekcısı de ayaklanır memuru da ayaklanır.

Askeriyesi de kamusu da ayaklanır.

Hepsini dövemezsiniz.

Hepsine toprak ta veremezsınız.

Sorunu müesseseleştirdiğiniz takdirde bu son kaçınılmazdır.

YANLIŞ YERE BAKIYORUZ dostlar

Lütfen dogru yere bakalım toplumsal cevaplarımızı hukukun işleyişinde odaklar isek bu sorunlar kendiliğinden çözülür ve ortaya harika bir ülke çıkar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bırakın bu saçma sapan vesveseleri. Mesele hukukun üstünlüğü anonimliği ve genel kabul görmesidir.

Biz ülkemizde adaleti sağlamakta öyle hatalara ve müsamahalarda bulunmuşuz ki önüne gelen kendi hukuğunu üretmiş.Mafia usulu hukuk.

.

.

.

Lütfen dogru yere bakalım toplumsal cevaplarımızı hukukun işleyişinde odaklar isek bu sorunlar kendiliğinden çözülür ve ortaya harika bir ülke çıkar.

bence siz yanlış yere bakıyorsunuz çunku önce dış tehlikeler ve tam özgörluk sonra hukuk anlış anlamayın çoğu yerde size cok hak verdim ama ülkemizde daha ciddi sorunlar var bu sorunlar duzelmeden sizin dedikleriniz asl :shuriken

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Ya anlayın işte;en kötü devlet bile devletsızlıkten ve kaostan iyidir.. :excl:

70 li yıllardaki gibi,heryer alev için de mı gezınmek istıyorsunuz..

ne yani heryerde tanklar,savrulmuş yağmalanmış mağazalar,dıaşrı çıkamayan insanlar..ayrı bi devlet kurmak kaç cana kaç hayata mal olur??

sanırım utopyalar kurarken güzel görünüyorlar göze :unsure:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar böyle konuşmaları çok yersiz bulduğumu söyleyerek yazıma balamak istiyorum.bu söylemler kapitalist-emperyalistlerin Türk insanının kulağına düşürüp zamanla aşinalık kazanacağını düşüşndükleri şeylerdir.bunları ortaya atan senaristlerin hiç biri TC dostu değildir.durum böyle iken birde ellerimizle onların ekmeğine yağ sürmeyelim.Kapitalist-emperyalistlerin bize dayatmak istediği Sevr dır.o anlaşmadaki maddelerin hepsini türkiyeden istemekteler.baksanıza papazın biri kendini ekümen ilan etti bile,ermeni sorunu,ege sorunu,türkiyede son yıllarda yaşadıklarımızı dikkatle inceleyin bizi sevre doğru sürüklemeye çalıştıklarını görürsünüz.Türkiyeye her platformda duvar gibi karşı duran batı senin bir değerini yokeden teröristlere nasıl kucak açtıklarına bakın ve AB yı.IMF yı.DÜNYA BANKASINI,ABD yı iyi bakın.bir laf vardır bizde AİNESİ İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ diye.CIA ajanlarının,ısarail,ingiliz,alman ajanların ülkendeki faaliyetlerine bak,son zamanlarada bazı vakıflarda karıştı bu işlere,tabi bunların ismi vakıf.

Biz mısak-ı milli sınırlarımızı vatan biliriz ve yetmiş milyonuz biz sizi dünde kovdu,gerekirse bu günde kovarız.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.