Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Mavi Marmara’nın sorumlusu Türkiye’dir.

S&S

Önerilen İletiler

neden kolay olan, kürt nüfusu bol yani Suriye üzerinden denizlere inme fikri düşünülmüyorda

İşte durumun vahametini düşünün, daha dün posta koyup tehdit ettiğimiz küçücük Suriye bile pabuç bırakmıyor kürtçülüğe, biz bırakıyoruz. Bugün bırak Suriye'yi, K. Irak Kürt yönetimine posta koyacak konumda değiliz, tersine daha ilan edilmemiş devlet bize posta koyuyor! Ne hallere düşürüldüğümüzü anlayın!

Ayrıca Suriye'de bir Kürt açılımı kotarmak imkansızdır. Suriye bu konuda son derece katı ve tavizsizdir. Elin adamı öyle saftirik değil. Zerre geçit vermez. İnanın kıpırdanma olsa Suriye en katı önlemleri alır, hiç şakası yoktur. Hama ve Humus katliamlarını hatırlayın. Saddam katliamla suçlandı ve idam edildi, halbuki Hama ve Humus katliamları bin beterdi. Kentler kuşatılıp topçu ateşine ve havadan bombardımana tutuldu. Hafız Esad'a kimse gıkını çıkarmadı!

Ayrıca bölgenin anahtarı Türkiye'dir. Hedefi onikiden vurmadıkça bölge ile oynayamazlar. Oniki noktasında, kilit konumda Türkiye duruyor. Türkiye çözülmeden bir adım yol alınamaz. Türkiye çözüldü mü İran'a da, Suriye'ye de söz geçirmek kolaylaşır. (Kürt devletine İran ve Suriye şiddetle karşıdır, Türkiye de öyleydi, ama açılım sonrası bu kırmızı çizgiler silindi.)

Ayrıca bir taşla çok kuş vurmak gerekiyor. Kilit çözüldü mü, bu gerçekleşir. Neden İsrail'in dünyayı ele geçireceği uydurma senaryo olmuyor da, Ermenistan'ın büyümek istemesi hayal oluyor? Nüfus dediğin kaynaklara bakar. Kaynaklar artarsa bir anda nüfus kabarır. Bunda akıl almayacak bir şey yok. Türkiye çözüldü mü bir çok amaç gerçekleşir.

Arap dünyasında İsrail'in konumu neyse, Türk dünyasında Ermenistan'ın konumu da odur.

ABD dediğini yapacak bir Türkiye bulursa bölünmesini istemeyebilir, çünkü bu durumda gerek kalmaz. Ama Türkiye yüksek potansiyel ve dinamizme sahip bir ülke. Bütün halinde kontrolü çok zor olabilir. ABD piyonu, her konuda yardımına muhtaç yeni bir Kürt devleti ABD için bulunmaz nimettir. Ne derse yerine getirmeye, korunmaya muhtaç bir devlet. Bundan iyisi Şamda kayısı ABD için.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kim gelecek bu iktidarın yerine? Ne değişecek?

Benim görüşümün akape yol kazasına uğrarsa diye CHP nin yedeğe hazırlandığı şeklinde. Bu konuyu sayın yılmaz ile değerlendirmiş, hatta biraz tartışır gibi de olmuştuk. Fazla bir şeyin değişmeyeceği Cumhuriyetçi-Demokrat ikili sistemi, ABD modeli... Nöbetleşe bir o, olmazsa bir de öbürü şeklinde... Benim gördüğüm bu.

Benim söylemim, bir an önce ülkenin bu iktidardan kurtulması. Yerine Osman Pamukoğlu'nun HEPAR'ı gelmeli diye düşünüyorum. Türkiye'nin sorunlarına köklü çözüm sadece bu partinin programında var. Son derece net ve kesin çözümlerini sitesinden okuyabilirsiniz. Ama bir anda bu kadar büyük bir gelişme beklemek hayalcilik olur. Sırf halkın girişimleriyle kurulmuş, hiç bir iç-dış sermaye desteği olmayan bir parti. Şu anki hedef barajı aşması diye düşünüyorum.

Ben CHP nin de açılımı sürdüreceğini düşünüyorum, ama akapeye verilmeyen her oyun bu ülkenin ufkunu bir nebze de olsa açacağını düşünüyorum. BDP yi saymıyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Benim görüşümün akape yol kazasına uğrarsa diye CHP nin yedeğe hazırlandığı şeklinde. Bu konuyu sayın yılmaz ile değerlendirmiş, hatta biraz tartışır gibi de olmuştuk. Fazla bir şeyin değişmeyeceği Cumhuriyetçi-Demokrat ikili sistemi, ABD modeli... Nöbetleşe bir o, olmazsa bir de öbürü şeklinde... Benim gördüğüm bu.

Benim söylemim, bir an önce ülkenin bu iktidardan kurtulması. Yerine Osman Pamukoğlu'nun HEPAR'ı gelmeli diye düşünüyorum. Türkiye'nin sorunlarına köklü çözüm sadece bu partinin programında var. Son derece net ve kesin çözümlerini sitesinden okuyabilirsiniz. Ama bir anda bu kadar büyük bir gelişme beklemek hayalcilik olur. Sırf halkın girişimleriyle kurulmuş, hiç bir iç-dış sermaye desteği olmayan bir parti. Şu anki hedef barajı aşması diye düşünüyorum.

Ben CHP nin de açılımı sürdüreceğini düşünüyorum, ama akapeye verilmeyen her oyun bu ülkenin ufkunu bir nebze de olsa açacağını düşünüyorum. BDP yi saymıyorum...

Sayın demirefe, daha önce de CHP li olmadığımı, geçen yerel seçimlerde yanlışlıkla ilk defa CHP ye oy verdiğimi söylemiştim. Şu anda AKP ye rakip olan tek parti CHP olduğuna göre başka çıkar yol yok, hem bundan daha kötü olacağını da hiç sanmıyorum. Hiç değilse kurumlar arası çatışmaların önüne geçilir, devlet kurumları kişisel tercihlere göre değil belli kurallara göre yapılır. Açılımın da nasıl olacağını, şehit ailelerine taziye ziyaretlerinde bulunan Kılıçdaroğlu tekrarlayıp duruyor. Bölgeye iş, aş getirmedikçe açılım maçılım olmaz. Bir de şuna değinmek istiyorum, CHP de olan senaryo beni de endişelendirdi ancak AKP nin gitmesini isteyen bir ABD bunun için pek zorlanmasa gerek çünkü bütün birebir anlaşmalarda konuşulanlar en basitinden Dubai anlaşması ifşa edildiği anda birşeyler olur. ABD nin elinde AKP nin ipini istediği an çekebilecek birçok koz olduğunu siz de kabul edersiniz; çünkü senaryoyu yazanlar kendileri, uygulayan AKP...

saygılar...

saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bundan daha kötü olacağını da hiç sanmıyorum.

Tabii ki, kesinlikle... Zaten ben konuyu başa döndürme amacında değilim, sadece sorulduğu için yanıt verdim.

Tabii ki akapenin değirmenine bir bardak bile su dökmemekte kararlı olan herkese saygım sonsuz. CHP ye oy verilmesine de tabii ki son derece saygı duyarım. Ama takdir ederseniz kendi görüşümü de açıklamam gerekir. Belli bir görüşüm varsa, belli bir kanıya varmışsam onu açıkça ortaya koymalıyım. Benim görüşüm açıkladığım şekilde, ama akape değirmenine su dökenler haricinde herkese saygım sonsuz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Samet Bey sizce ne yapmalıydı? Hükümet israilin vururuz tehdidinden sonra gemilerin çıkışına izin vermemelimiydi, böyle bir tavır sergilenmesi çok daha büyük bir hata olmaz mıydı?

İHH'yıda burada sorumlu tutmak bence yalnıştır. Allah aşkına etrafı duvarlar ile çevrilmiş, insani ihtiyaçlarının karşılanması israil devletinin insafına bırakılmış, israilin istediği zaman uçaklarla bombaladığı istediği zaman tanklarla girdiği, ezilen bir halka yardım götürmeye yanlış hatalı bir davranış denilebilir mi? Ayrıca bu gemilerde insani yardım dışında tek bir silah yada cephaneye rastlanmadı. İHH'nın burada tek bir yanlışı olmuştur oda yardım organizasyonunu ülkenin tümüne yayamamak yani yardım gönüllüleri sadece belli bir siyasi görüşe mensup kişilerden oluşmaktaydı, bu durumun oluşmasına sebepte aşırı politize olmuş bizleriz.

Türk devleti güçlendikçe bu tip çıkışları daha çok göreceğiz. Türkiye ortadoğu ile kopartılan bağlarını bir şekilde kurmaya çalışıyor. İsrail bölgede dış destekli(avrupa , amerika) kurulmuş bir devlet, etrafı düşmanları ile çevrili. Türkiye ortadoğu ülkelerinin düşmanlığını kazanmış israile yardım ederken iyi ilişkiler kurarken ortadoğu devletlerinin düşmanlığını kazanmıştı ve şimdi tam tersi bir yol izleyerek ortadoğu devletleri iyi ilişkiler kurmaya çalışıyoruz. israile her çıkışmamızda ortadoğu ile ekonomik sosyal ilişkilerimiz biraz daha iyileşiyor.

Türkiye artık amerikayı avrupayı merkeze alarak yönlendirdiği siyasetini kendisini merkeze koyarak yapmaya başlamıştır. Ekonomik olarak bağımsızlığımız arttığı sürece ortadoğuda, balkanlarda, kafkaslarda, asyada olan olaylarada ilgimiz artarak devam edecektir.

Konuyu tartışan diğer arkadaşların yorumlarını girip takip ediyorum. Yazdığım yazıya ön yargı ile yaklaşmadığınız için öncelik yorum yazan tartışan ve ülke çıkarları doğrultusunda doğru veya yanlış ülkemiz hakkında fikirlerin savunan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Ne yapılmalı konusuna girmiyorum yazıda anlattım aslında yapılan hataları... diğer sorulara gelecek olursak. Uluslar arası alanda çıkar olmadan hiç bir şey olmaz bu bilinen bir gerçektir. Örnek sizsiniz. Yani insanlar her bireyi bir devlet olarak görürsek mutlaka çevresindekiler ile bilerek veya bilmeyerek bir çıkar ilişkisi içerisine girmiştir.

Suç İHH da mı? Suçlu ilan etmek çok kolay ülkemizde ben burada suçluyu devlet olarak görüyorum. Bu tür olaylara izin verilmemelidir. Bakınız o kadar olay oldu hala İsrail'e bağlıyız. Akp'nin bu çıkışlarını artık halk olarak bilinmesi gerekir. İnsanlığa gelince yapılanları sağlıklı bir insanın ruh halini bozar. Ama daha önceden neredeydiler? İHH suçlamıyorum. Onlar bilmeden de bu tür bir olaya yol açmış olabilirler! ama bana göre bilinçli yapılan bir hareketti. İçimizde hainleri temizlemek gerekir.

"Bizi bizle olmayanlar değil, bizle olanlar mahvedecektir." -S&S-

Bazı şeyleri öğrenmek için Türk halkı daha hazır değil... gelecek çok kötü olacak...

Bu yazıyı okuyanlar 2013-2015 yılına çok dikkat etsin!

Saygılarımla____SAMET SERBEST

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Anlatıldığına göre geminin güvertesi bir mezbahayı andırıyordu. Her yer kan içindeydi ve gemi limana çekildiğinde tazyikli su ile bu kanlar yıkandı.

Bu rezalete neden olanlar, ülkenin uluslararası itibarını ayaklar altına atıp çiğneten sorumlular, hiç bir şey olmamış gibi rahat rahat oturuyorlar.

Hayır, silahlı komandolara sopa ve bıçaklarla saldıran paranoyaklara bir şey demiyorum da, sonuçta TC nüfusuna kayıtlılar, kayıpları TC hanesine kayıp olarak yazılıyor ve devletin dış itibarına yapılmış bir saldırı olarak yazılıyor! Adı Türkler katledildi oluyor!

Herhalde daha göçük altından cenazeleri bile çıkarılıp defnedilmeden maden işçilerini bir an önce gündemden çıkarmak istediklerini söyledikleri gibi, bir an önce bu rezaletin de unutulmasını bekliyorlar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

Mavi Marmara ve IHH ile ilgili cok önemli tespitler var.Kimlerin bu IHH denilen sirkette görev yaptigi ve neden son anda bu sirketin elemanlarinin bir kisminin Israil'e karsi cihad'da yer almadiklarini belirten cok güzel bir arastirma var elimde.

Gazeteci Isik Kansu bu arastirmayi yapip su sonuca ulasmistir:

"IHH,yüze yakin dinci örgüt ve vakfin cati örgütü olan TÜRKIYE GÖNÜLLÜ TESEKKÜLLER VAKFI TGTV'nin üyelerinden biridir.Türkiye Gönüllü Tesekküller Vakfi'nin kuruculari arasinda;Faysal Finans'in Türkiye'de ki kurucu ortaklarindan AHMET TEVFIK PAKSU,Cumhurbaskani Abdullah Gül'ün gecmiste Merkez Icra Komitesi üyeligini yaptigi eski MILLI TÜRK TALEBE BIRLIGI MTTB'nin genel baskanlarindan RASIM CINISLI,AKP'li eski Sanayi ve Ticaret Bakani ALI COSKUN,AKP GENEL BASKAN YARDICISI VE ESKI ICISLERI BAKANI ABDÜLKADIR AKSU,su anda Basbakan yardimciligi yapan CEMIL CICEK,kapatilan RP'nin eski Kültür Bakani Ismail Kahraman,AKP ESKI ISTANBUL MILLETVEKILI NEVZAT YALCINTAS,AL BARAKA TÜRK ÖZEL FINANS KURUMUNUN ilk ortaklarindan KORKUT ÖZAL ile eski is ortagi HASAN KALYONCU,HAK -IS GENEL BASKANI SALIM USLU gibi isimler göze carpmaktadir.

Basbakan Erdogan'da TÜRKIYE GÖNÜLLÜ TESEKKÜLLER VAKFI'NA BAGLI BIRLIK VAKFI'NIN KURUCULARI arasinda yer almistir.Birlik Vakfi kuruculari arasinda ayrica;Basbakan yardimcisi CEMIL CICEK,Genel Baskan yardimcisi Abdülkadir Aksu,eski bakanlardan Ali Coskun,Zeki Ergezen, ile Calisma Bakani Ömer Celik vardir.

Ayrica,Türkiye Gönüllü Tesekküller Vakfi'na üye olan ILIM YAYMA CEMIYETI'nde Recep Tayyib Erdogan'in eski avukati ve su anda bakan olan Hayati Yazici,Insanliga hizmet vakfinda eski AKP Cankiri Milletvekili Hikmet Özdemir,Dayanisma Vakfinda eski AKP Sakarya milletvekili Süleyman Gündüz,Ankara Kültür ve Egitim vakfinda AKP kurucusu Ali Yüksel Kavustu,Elazig Ilim ve Hayra Hizmet vakfinda eski Elazig milletvekili Zülfü Demirbag,Gencleri Evlendirme ve Mehir vakfindan AKP eski Konya Milletvekili Halil Ürün,Hak-Is Konfederasyonunda da AKP GENEL BASKAN YARDIMCISI,MANISA MILLETVEKILI HÜSEYIN TANRIVERDI ile Corum milletvekili Agah Kafkas yönewticilik yapmislardir.

Bir ilinti daha;IHH'nin bugünkü mütevelli heyetinde yer alan ve ayni zamanda Mazlum-der Genel Baskani olan Makina Mühendisi AHMET FARUK ÜNSAL'DA bir dönem AKP'den Adiyaman milletvekilligi yapmisti."

Yukarida ki bilgiler isiginda görüyoruz ki AKP ve IHH dolayisiyla MAVI MARMARA CIHAD gemisi ile AKP'nin kadrolarini ic icedir.

Isik KANSU-Gazeteci

Neden cemaatcilerin,cemaat medyasinin ve özellikle Erdogan'in Israil dolayisiyla Yahudi karsitligina soyunduklarida böylece anlasilmis olmaktadir.

Israil'in öldürdügü 9 Türk icin hala özür dilememis olmasida Israil'in Türk hükümetini ne kadar ciddiye aldigini gösteriyor.Türkiye'nin degilde GAZZE'NIN VEYA ARAPLARIN BIR SIYASETCISI GIBI DAVRANAN BIRISINE KIMSE SAYGI GÖSTERMEZ.Yandaslari gercek disi yazsalar bile bu böyledir.Türkiye'nin AKP iktidari ile sadece saygisi degil haysiyetide kaybolmustur.

Erdogan'in, Israil'e karsi, Israil'in en sert düsmanlari olan "MÜSLÜMAN KARDESLER,HAMAS,HIZBULLAH susarken bagirip cagirmasi Iran'la rekabet etmesindendir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne kadar gerçek bilmiyorum ama bütün bunların İsrail le ortak bir plan çerçevesi içerisinde yapıldığını düşünüyorum. Eğer tepkiler gerçek olmuş olsa ekonomik, siyasi her alanda yaptırım uygulanması gerekirdi; her iki taraftan da böyle bir şey söz konusu olmadı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Israil hükümeti Türk hükümetini daha dogrusu Erdogan'i ciddiye almamaktadir.Bakin Lübnandaki konusmasina cevap bile vermedi Israil.

Aslinda Israil gercek devlet politikasi uyguluyor yani Israil devletinin ali cikarlarinin gerektirdigi politikayi takip ediyor.Bizimkiler ise Türkiye icin degil ya PKK ya da Araplar icin politika üretiyorlar cünkü amaclari Türkiye'nin cikarlari degildir.Bakin hicbir Arap ülkesinden ve Israil karsiti örgütten ses cikmadigi halde birtek bagiran kisi Erdogan var ortada.Gercekten inaniyormusunuz Erdogan'in Filistin halki icin calistigina?

Erdogan Filistin halki icin degil Iran'la rekabet etmek icin Araplarla birlik olup Gazze adini kullaniyor.Erdogan yaptigi bu siyasetle Islamci kesimin yani Arapcilarin oylarini kazanmayi amaclarken TÜRKIYE'NIN PRESTIJINE VERDIGI ZARARI UMURSAMIYOR BILE VE TÜRKIYE'NIN PRESTIJI ARTIYOR DIYE DE KITLELERI ALDATIYORLAR.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.