Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Kardelen Elif'in tokat gibi sözleri: Ben de kürdüm "KIZIM DA ASKER OLACAK"

Efendi Türkler

Önerilen İletiler

Ne kardeşliği...

Adamlar çıkıp masum insanları askerleri öldürüsün sonrada kardeşimiz mi olsun. Çoğu inançsizlar dinle bile alay ediyolar.Hatta televizyonlarda bile gösterildi.

İzlediğim bir cvideoda askerlere pusu kuruyor pkklı teröristler,araçı mayınla patlatıp

ateş açıyorlardı.Bide üstne kahkalar atarak bağırıp çağırıyorlardı.Çok büyük bir iş başarmışlar gibi... :angry:

Siz kardeş diyorasanız onlara bilemem...

Kusuru abakmayın ama dağdaki terörsitlerden kardeş olamaz.

Hiç bi eyleme katılamayıp pişman olurda teslim olursa o zaman başka tabi...

Hangi yorumumda ben PKK'lilari kardes ilan etmisim lütfen gösterirmisiniz? Sucsuz insanlari pusu kurarak öldüren kim olursa olsun önce insan degildir onlar. Sucsuz insanlari pusu kurarak öldüren malesef sadece PKK'lilar degil. Diger taraftan PKK'lilarin mayin patlattiktan sonra gülmeleri ne kadar terbiyesizlik ve ilkesizlik ise, aynen PKK'lilari öldürüp kafasini kesip fotograf cekenlerde o kadar ilkesiz ve terbiyesizdir. Yabnlis yapan kim olursa olsun karsi geldigimiz zaman baskalarini elestirme hakkimiz olur. yoksa ben ne yaparsam hakliyimdir cünki benim ülkem var, devletim ve ordum var ama karsimdaki beni öldürünce , mayin patlatinca gülemez derseniz kimse sizi ciddiye almaz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben hem milliyetciyim hem Atatürkcüyüm hemde Türk'üm.Bundan gurur duyarim.Helede Türklere karsi olanlarin karsisinda dahada bir gururlanirim Türk olmaktan.Benden veya Türklügümden rahatsiz olanlara inat Türk'üm.Ihaneti devrimcilik,ulusunu savunmayida irkcilik olarak niteleyenleri ciddiye almak bile abestir.

Kürtce diye bir dil yoktur. Vardir diyenler bunu ispat etsinler,bilimsel olarak ispatlasinlar.Kürtce denilen dil özgün bir dil degildir.yüzde 80'i Türkce ve Farscadan olusan bir dil dil degildir.Bunun bilimsel kanitlari mevcuttur,merak eden acar bulur okur ögrenir.Yok efendim Türkce alfabede Latincedir gibi kelime oyunlari ile tartisilmaz.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yine asimetrik saldiri,kaynagi ya Taraf'tir,ya Birgün'dür ya Vakit'tir, ya da Evrensel denilen PKK gazetesi.Cünkü bu gazetelerin disinda hicbir vicdan sahibi gazete böyle bir yalani yazmaz hele de montajlayip resim olarak basmaz.Türk askeri ÖLDÜRDÜGÜ PKK'linin kafasini kesip resim cektirmemistir.Bu nedenle:PKK'lilari öldürüp kafasini keserek resim cektirenler terbiyesizdir" ifadesini kullananlara iade ederim.Benim askerimi bu denli alcakca karalamalarla kimse kücük düsüremez. Bu tam bir carpitmadir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ufak cocuklar gibi alinmamize ve küsmemize hic gerek yok. Ne Türkce, ne Kürtce ne de baska bir dil digerinden daha üstündür, aynisi irklar icinde gecerlidir. Bosuna alinganlik yaparak yok efendim siz haklisiniz, biz Türk'ler sunun bunun yaninda hic sayiliriz, kadin numaradan agliyor gibi alinganlik cevaplara hic gerek yok. Ates düstügü yeri yakar, ister Türk olsun, ister baska bir irk , ister asker olsun, ister gerilla , ister terörüst, ister kiz isetr erkek olsun hic bir sey degismez. Ama kimse kalkipta burada savas kiskirticiligi yapan söylemlerde bulunmasin. neymis efendim kizim olsa onunda askere gönderirmisim. Bunu söyleyen tabiiki tepki alacaktir, bunu syöleyen baristan yana degil, savas kiskirticilarinin ya piyonu ya da anlasmali propagandaciligidir.

Demokrat olabilmek icin önce herkesin kendisini irdelemesi gerek.

Türkcenin alfabesi varmi dostum? Ve varsa bu alfabe latince degilmi? Ehh simdi Kürtceninde latrin alfabesiyle yazilisini neden kabul edemiyorsunuz?

Neden bu kadar Kürt düsmanligi anlasilir degil. Düne kadar Kürt yoktu diye bilimsel arastirmalar yapiyorduk, kimse bunu yutmayinca varliklarini kabul ettik, simdide alfabeleri yok yuttrumasina absladik. Ama bunuda kimse yutmayacak haberiniz ola. Yarin Kürt alfabesinide kabul edeceginizden karalayacaginiz yeni seyler arayin derim.

Ben sizin demokrat oldugunuza kalbimden inaniyorum ama biraz kendinizi sorgulamaniz gerekli. Uzun süre devam eden cözümsüzlük ve resmi ideolojinin milliyetci ve kiskirtici tavri sizi bayagi etkilemise benziyor. Biraz gecmisinize baktiginiz zaman demokratlik adi altinda bilmeyerekte olsa ürkcülük yaptiginizi anlayacaksiniz.

Alınma küsme diye bir şey yok arkadaşım. iğneleme yapıyoruz ama öyle anlaşılıyor ki kimse iğnelenmiyor. o zaman biz de şaşıp kalıyoruz :)

Genç eşinin cenazesi başında elinde bebeğiyle ağlayan birine yöneltiğin savaş kışkırtıcısı, savaş piyonu, anlaşmalı propagandacı gibi eleştirileri esefle karşılıyor ve seni İNSAFA davet ediyorum. insanlık adına, en azından, bir İNSAF ortaya koymanı diliyorum. Acımasız terör karşısında dahilinde bulunduğun halk adına daha cesur olmanı bekliyorum. Ucuz demokratlık kimseye birşey kazandırmaz.

Demokrat olabilmek için herkesin önce kendini irdelemesi gerekir doğru. O yüzden bence sen de öncelikle kendini ve yukarıdaki tutumunu incelemelisin.

Ben bir önceki yazıyı yazarken, heralde çıkıp da, "Türklerin lafabesi var mı, o da Latin alfabesi değil mi?" gibi bir yanıt vermezsin diye düşünmüştüm.

Şimdi sen, ben sana Türk Alfabesi gösterdim diye bana faşist dersin ama Türkler bir değil birden çok kendilerine has alfabe kullanmışlardır. Benim yapabileceğim bir şey yok :)

Al sana alfabe

http://img.blogcu.com/uploads/pumafan_kokturkjx7.jpg

http://img524.imageshack.us/i/uyguralfabesinx2.jpg

Bu alfabeler yaklaşık 2500-2600 yıllıktır.

Ala sana yazıt- Alfabelerin kullanıldığı belgeler-

tonyukuk_yaziti_1dogu1.jpg

orhun_yazitlari.jpg

bilgekagan1.jpg

Bunlar da yazıtlar işte. üzerinde Göktürk - uygur alfabesi ile yazılmış yazılar var.

Burada hiçkimsenin Kürt düşmanlığı yaptığı yok. Sen Kürtçülük yapıyorsun, sorun orada.Mesleyi alfabe meselesine çeken ve buraya kanıt olarak Türk yazıtlarını koymama neden olan da sensin. Kimse Türkçülük ya da ülkücülük de yapmadı. Bu meselenin buraya gelmesine neden olan sadece sensin. o yüzden artık bir ara kendini de eleştir.

Not: Yukarıda açıklamalı alfabeleri resim olarak göstermek istedim ama sistem izin vermiyor. artık araştırı bakarsın. Linkleri koydum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Alınma küsme diye bir şey yok arkadaşım. iğneleme yapıyoruz ama öyle anlaşılıyor ki kimse iğnelenmiyor. o zaman biz de şaşıp kalıyoruz :)

Genç eşinin cenazesi başında elinde bebeğiyle ağlayan birine yöneltiğin savaş kışkırtıcısı, savaş piyonu, anlaşmalı propagandacı gibi eleştirileri esefle karşılıyor ve seni İNSAFA davet ediyorum. insanlık adına, en azından, bir İNSAF ortaya koymanı diliyorum. Acımasız terör karşısında dahilinde bulunduğun halk adına daha cesur olmanı bekliyorum. Ucuz demokratlık kimseye birşey kazandırmaz.

Demokrat olabilmek için herkesin önce kendini irdelemesi gerekir doğru. O yüzden bence sen de öncelikle kendini ve yukarıdaki tutumunu incelemelisin.

Ben bir önceki yazıyı yazarken, heralde çıkıp da, "Türklerin lafabesi var mı, o da Latin alfabesi değil mi?" gibi bir yanıt vermezsin diye düşünmüştüm.

Şimdi sen, ben sana Türk Alfabesi gösterdim diye bana faşist dersin ama Türkler bir değil birden çok kendilerine has alfabe kullanmışlardır. Benim yapabileceğim bir şey yok :)

Ben önceki basliklarda defalarca savas kiskirticilarini uyardim ve terörü körüklemeyin demistim. Hatta bu savas kiskirticilarinin yakinda gene baslayacak sehit cenazelerinin yegane sorumlularidir demistim. Inanmiyorsaniz bakar okursunuz yorumlarimi. Ben daha dogrusu bu baslikta verilen kayiplarin olacagini söylemistim cünki, malesef ülkemizde kimileri vatan, millet , Sakarya misali sirf rant saglamak icin her türlü baris girimlerini törpileyip önümüze seit cenazelerinin gelmesini sagliyorlar. kimileride buna güzelce kaniyor. Evet tekrarliyorum, "Kizimda aker olacak" diyen birisi baristan yana olamaz, bu söylemleri sirf acidan dolayi olamaz. Siz istediginiz kadar kizin ve beni insafa davet edin, ama bu bas belasini duygusal düsünerek son veremeyiz. Nereden biliyorsunuz "kizimda asker olacak" diyenin iyi iyetli oldugunu?

Bosuna benden seni fislememi bekliyorsun. Neden Türk alfabesi var demen seini fasit yapsinki? Ama Kürt alfabesi var diyenler nedense cok basitz bir sekilde "Kürt Milliyetcisi" olarak fisleniyorlar, ama tabiii bunu görmezlikten geliyorsunuz.

Ben kimsenin alfabesine karismiyorum ve kimseye suyun var buyun yok demiyorum. Kürt alfabesi yok diyenleri sorgula, beni degil. Kürt'ler var diyor, daha ne istiyorsunuz? Diger taraftan o kadarda önemlimi alfabe var veya yok? Yoksa, unutulduysa, gelistirilemediyse,.... bu hale getirenleri sorgulamak gerekmezmi? Benzeri olayi Alöeviler icinde söyleyebiliriz. Ülkemize baktiginizda her bölgede degisik Alevilik görebilirsiniz ve bunu su an Alevi karsitlari, aynen Kürt karsitlarinin sizin alfabeniz dahi yok dedikleri gibi, Alevilerede sizin tek bir inanciniz yok diyorlar. Böyle olusunun tabiiki sebebperi var. Aleviler kendilerini ifade edemez durumdalardi ve herkes kendi yöresine göre aileden görme bir alevilik ögrendigi icin sonuc olarak farkliliklar olusuyor. Yani burada Alevileri elestirecegimize, sisitemi elestirmemiz gerkli. Aynisi Kürtce alfabe icinde gecerli.

Diger taraftan alfabe olayini buraya ilk tasiyani bir arastirin ve ondan sonra bana yüklenin derim. Ben aynen sizin gibi burada yapilan yorumlara karsilik cevap veriyorum. Ben alfabe olayini baslatmadim. Karsinizdakini elestiriken en azindan söylediklerinizden emin olmaniz gerekli.

Nasilki biz simdi sizinde verdiginiz örnekteki eski alfabelerimizi kullanmazken sisini cikartmiyorsa bizde baskalarina dil uzatmaktan vaz gecelim derim.Kürt'lerin alfabesi varmi yokmu herhalde siz veya ben tesbit edecek degiliz. Varmi yokmu o kadarda önemli degil. Önemli olan o insanlara ve haklarina tahammül edebilmemiz. Birain kendi sorunlarini kendileri cözer, yani alfabelerimi yok, suyumu yok buyumu yok kendileri cözüm ararlar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

.

.

.

Dostum kendisini yazi ile ifade eden herkesin alfabesi vardir. Yeterki biz iicmize sindirelim.

Okumanizi arzularim, insanlar neler düsünüyorlar.

-http://www.uludagsozluk.com/k/k%C3%BCrt-alfabesi/-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Baslik Kardelen Elif olarak acilmis fakat konu Kürt-Türk-Alevilige getirilmis araya bilincli olarak Atatürk'ün adi da karistirilmis.Bazılarının bu Atatürk antipatisi gercekten o kadar bariz ki ellerinden gelse mezardan cikarip kemiklerini un edip eleyecekler,bu kadar düsmanlik olabilir bir öndere.Aleviligi savunanlarin da ne alevilikten zerre kadar bilgileri var ve ne de sünnilikten. Alevi haklari da haklari.Sanki Hz.Ali Cem evinde ibadet etmisti! Hz Ali'yi tanımış olsalardı Cem evi kavgasi yapmazlardi.

Kürtler'in kimler ve ne olduklari ait olan forumlarda fazlasi ile tartisildi.Ne yazik ki Kürtcülük o kadar almis basini gitmis ki ne tarih ne de belgeler onlari ilgilendirmiyor.Bilende bilmeyende Kürt haklari diye tutturmus.

Milliyetci degilim diye birileri gururlaniyor.Bence milliyetci olmamak milliyetsiz olmakla es anlamlidir.Milliyetci olmamakla gururlananlarin ne olduklarini sorsaniz cevap hemen hazirdir:Ben devrimciyim,demokratim.Sanirlar ki milliyetci olunca devrimcilik ve demokratlik olmaz.

Eger bu ülkede Kürt'üde Lazida,Cerkezide birlikte yüzyillar boyu yasamislarsa bu Türk milliyetciliginin bir eseridir.Cünkü Türk milliyetciligi irkci degildir. olaylari bilmeden incelemeden tutturmuşlar, bir milliyetci =irkci söylemi gidiyorlar.Lenin-Stalin devrim yapti milyonlarca insan katledildi.Hitler 6 milyon Yahudiyi katletti 12 milyon insanin hayatina mal oldu.Kuzey Amerika'nin kesfinde yüzbinlerce yerli katledildi.Türk milletine irkcilik damgasi vururlarken Avrupanin kan kokan tarihlerini hep inkar ederler.

Hep inkarciliktan bahsederler Kürtcüler .Neymis savci "SÖZDE KÜRT HALKI"demis.Yalan mi demis?? Kürt aydini diye gecinen Kürtcü isimler ve tamamen siyasi gerekcelerle uydurulan bir Kürt tarihi ile sahne alanlardir bugün dökülen kandan sorumlu olanlar.Kürt'ü Türk'ü birbirinden ayirmak istemenin adi ihanettir.Kürt Türk ayirimi yapanlar birazcik tarih dersi alsinlar.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben hem milliyetciyim hem Atatürkcüyüm hemde Türk'üm.Bundan gurur duyarim.Helede Türklere karsi olanlarin karsisinda dahada bir gururlanirim Türk olmaktan.Benden veya Türklügümden rahatsiz olanlara inat Türk'üm.Ihaneti devrimcilik,ulusunu savunmayida irkcilik olarak niteleyenleri ciddiye almak bile abestir.

Kürtce diye bir dil yoktur. Vardir diyenler bunu ispat etsinler,bilimsel olarak ispatlasinlar.Kürtce denilen dil özgün bir dil degildir.yüzde 80'i Türkce ve Farscadan olusan bir dil dil degildir.Bunun bilimsel kanitlari mevcuttur,merak eden acar bulur okur ögrenir.Yok efendim Türkce alfabede Latincedir gibi kelime oyunlari ile tartisilmaz.

saygilarla

80% Türkce ve Farscadan olusan bir dili herhalde anlayabilmemiz gerekli. O halde siz Kürtce anliyor ve konusuyor olmalisiniz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"Ben milliyetci degilim" demekle kendinizle celisiyorsunuz haberiniz yok.

Nasıl oluyormuş o? :)

Bir taraftan en keskin Atatürkcü oldugunuzu gösetrmek icin isminizin altinda Atatütk posterini ekliyorsunuz diger taraftanda ben milliyetci degilim diyorsunuz.

Eeee ne var bunda :D

Atatürk milliyetciligi savunmuyormu? Simdi Atatürkün milliyetciligine karsimi geliyorsunuz yani veya elestiriyormusunuz?

biraz Atatürkçülük ve fikirleri hakkında bir şeyler edinin

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aleviligi savunanlarin da ne alevilikten zerre kadar bilgileri var ve ne de sünnilikten. Alevi haklari da haklari.Sanki Hz.Ali Cem evinde ibadet etmisti! Hz Ali'yi tanımış olsalardı Cem evi kavgasi yapmazlardi.

Sayin politika, Türkiye'deki Alevilere bakisi tam olarak özüyle özetlemissiniz. Sizin bu ifadeleriniz bana AKP'ni Alevi acilimini hatirlatti. Sizin Alevilere bakis acinizla devletin ve dolayisiyla devleti temsil eden AKP iktidarinin bakis aciti tam olarak örtüsüyor.

Ama daha da cesur olup, Alevilerin camiiye gitmeleri gerektigini söyleminizi beklerdim cünki, "Sanki Hz. Ali Cem evinde ibadet etmisti!" demeniz Alevilerin ibadet yerlerinin Cem evi degil Camii oldugunu imaa ediyorsunuz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Insan hicbirsey bilmiyorsa susar anlatilanlara saygi gösterir veya hicbirsey yapamiyorsa en kolay yolu secip Aleviligin sünniligin ne olup olmadigini arastirir. Yangina körükle gider gibi bir cem evi dayatmasi var. Kim icad etti bu cem evini. Evet soruyorum tekrar: Hz.Ali Cem evindemi ibadet etti? Bunun cevabinin verilmesi lazimdir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Onlara göre bu ülkede Kürt'sen asker olmazsın,askerine şehit diyemezsın,pkkya karşı gelemezsın öğretmen olamazsın hatta doğuda hiç olmazsın.Yoksa diğerleri gibi senide bir gün kurşnuna diziverirler.

Kürt olman için bizi eziyolar bizi yok sayıyorar demen lazım.Pkkyı sonuna kadar savunup

onlar bizim hakkımızı arıyor demelisin. Ha bunları demiyorsan asla Kürt değilsin...

Birinci olarak,Pkk dahil hiç bir Kürt,Türk düşmanı değildir,ikincisi benim asker olan eşim dostum akrabamda var Kürtsen asker olamazsın diye birşey yoktur (yeterki Kürdüm deme,Türk'lük üzerine yemin et)üçümcüsü,Pkk'ye karşı gelme olayına gelince,Pkk okadar etkili olsa,Pkk'li militan sayısı 3-5 binken,korucu sayısı 70 binlerde olmazdı,Bdp okadar etkili olsa kendisinin 20,Akp'nin 75 Kürt vekili olmazdı,son zamanlarda Türkiye'nin birliğinin korunarak bu sorunun çözümünün sağlanabileceğini daha sık telaffuz ediyor olması Bdp'nin oylarını arttırmıştır,buda Kürt Halkının ne kadar birlikte yaşama arzusu içerisinde olduğunun kanıtıdır,ASncak birlikte yaşamak için,hak ve özgürlüklerin genişletilmesi zorunludur,son olarak,ben bir Kürdüm bununla gurur duyuyorum,Pkk'nin ortaya çıktığı dönemde Siyasi bütün yollar kapatılmıştı Kürtlere,Birde Diyarbakır Cezaevi vahşeti vardı,zaten bakarsan Pkk kurulmadan önce Apo'cular olarak bilinen bir gruptur ve Urfa Bölgesinde Aşiretlerle çatışmaktadır,darbe döneminde D.Bakır cezaevinde yaşanan vahşet,Kürt Dilinin O dönemde yasaklanması Pkk'yi ortaya çıkartmıştır,eğer yazılarımı tam olarak okusaydınız benim her fırsatta Silahlı yöntemi yanlış bulduğumu ve bu sorunun çözüm yerinin meclis olduğunu söylediğimi görürdünüz....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ahmet Altan'ın Bu Yazısı Sorunu Daha Net Bir Şekilde Özetliyor Sanırım....

Aynı ülkenin vatandaşıyız.

Aynı topraklarda yaşıyoruz.

Peki, hepimiz eşit miyiz?

Hadi, daha net soralım.

Türklerle Kürtler eşit mi?

Hiç duraksamadan “tabii ki eşitiz” diyecekler olacaktır.

Ne kadar eşitiz biz Kürtlerle?

Türkler Türkçe konuşuyor, Kürtler Kürtçe.

Devletin resmî dili ne?

Türkçe.

Demek dilde eşit değiliz, ülkede yaşayan bir grubun dili “devletin resmî” dili, diğer büyük grubun dili “resmî” değil.

Ülkede eğitim hangi dilde yapılıyor?

Türkçe.

Kürtçe eğitim yapan okul var mı?

Yok.

Kürtçe eğitim yapan üniversite var mı?

Yok.

İngilizce, Fransızca bile eğitim yapılabilir ama Kürtçe yapılamaz.

Demek, eğitimde de eşit değiliz.

Anayasaya göre bu ülkenin vatandaşlarına ne deniyor?

Türk.

Kürtlere ne deniyor peki?

Onlara da Türk deniyor.

Kürtler, Türk mü?

Değil.

Niye onlara da Türk diyoruz öyleyse?

Çünkü anayasa öyle emrediyor.

Anayasaya göre, bu ülkenin “Kürt” vatandaşı Kürt olabilir mi?

Olamaz.

Demek anayasaya göre de eşit değiliz.

Dilde eşit değiliz, eğitimde eşit değiliz, anayasada eşit değiliz.

Peki, nerede eşitiz?

Askere giderken eşitiz, Kürt Türk ayırımı yapmadan herkesi askere alıyorlar.

Vergi verirken eşitiz, Kürt Türk ayırımı yapmadan herkesten vergi alıyorlar.

Demek ki devlete karşı “sorumluluklarımızda” eşitiz.

Ama devletten aldıklarımızda eşit değiliz.

Sizce bu hakkaniyete uygun mu?

Adamı askere götür, vergisini al ama dilini, eğitimini, anayasal eşitliğini kabul etme.

Sonra da “sorun ne” diye sor.

“Sen niye mesele çıkartıyorsun” diye kız.

Adamları öldürüp kuyulara at, sokaklarda vur, hapishanelerde işkence yap.

Bu tabloya baktığınızda sizce “Kürt sorununun” temeli ne?

Bence bu sorunun bir tek nedeni var.

Eşitsizlik.

Bir halkın diğerini esir gibi görmesi.

“Benim ırkımı, benim dilimi, benim üstünlüğümü kabul edeceksin” demesi.

Biz niye Kürtlerle eşit değiliz peki?

“Eşit olursak, aynı hakları verirsek ülkemiz bölünür” diyorlar.

Kimin ülkesi bölünecek?

Bizim ülkemiz.

Biz kimiz?

Türkler.

Kürtler kim peki?

Burası onların da ülkesi değil mi?

Cevap hazır, “elbette onların da ülkesi.”

Peki, burası “hepimizin” ülkesi de neden ülkeyle ilgili korkularımız “eşit” değil?

Biz “bölünürüz” diye korkuyoruz da, Kürtler neden “bölünürüz” diye korkmuyor?

Aynı ülkenin “ortak sahiplerinin” o ülkeyle ilgili ortak korkuları olması gerekmez mi?

Biz korkuyoruz çünkü Kürtlere “eşit” davranmadığımızı, onları esir gibi gördüğümüzü ve onların buna bir son vermek isteyebileceğini düşünüyoruz.

Bir ülkedeki iki büyük halktan biri diğerine hâkimiyetini zorla kabul ettirmeye kalkarsa sürekli olarak “bölünmekten” korkar.

Sonunda da bölünür zaten.

Kürtlerin dili de resmî dillerden biri olsa, onlar da Kürtçe eğitim yapsa, anayasa onlara zorla “Türk” demese Türkiye’de Kürt sorunu olur mu?

Olmaz.

Öyleyse sorunun çözümü belli.

Üstelik kolay ve basit.

Eşit oluruz, sorun biter.

Niye sorunu bitirmiyoruz?

Çünkü “eşit” olmak istemiyoruz.

Peki, “biz neden Kürtlerle eşit olmak istemiyoruz?”

Türkleri Kürtlerden daha üstün kılan ne?

Daha kalabalık olmak ve bir orduya sahip bulunmak mı?

Silah mı yani?

Siz silahı baştan ortaya koyarsanız, dağlarda silah patlamasına niye şaşıyorsunuz?

Siz silahı ortadan kaldırın, zorla “efendilik” taslamayın, dağda silah filan kalmaz.

Sorun da kalmaz.

Ama önce tanrının ve kulun önünde “eşit” olmayı kabul edin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Insan hicbirsey bilmiyorsa susar anlatilanlara saygi gösterir veya hicbirsey yapamiyorsa en kolay yolu secip Aleviligin sünniligin ne olup olmadigini arastirir. Yangina körükle gider gibi bir cem evi dayatmasi var. Kim icad etti bu cem evini. Evet soruyorum tekrar: Hz.Ali Cem evindemi ibadet etti? Bunun cevabinin verilmesi lazimdir.

saygilarla

Tabii ülkemizdeki milyonlarca Alevi nerede ibadet edeceklerini bilmiyorlar siz ve ben onlara ögretecegiz. Iste yillarca ülkemizde süren mantik bu. Kardesim Alevi'ler ibadet yerimiz Cem evi diyorsa daha ne sorusu soracagiz? neden kabul etmiyoruz. Alevi'ler Hz. Ali'ye sevgi gösteriyorlarsa illada Hz. Ali Camiide ibadet etti diye orayami gittmek zorundalar?

Neden Cem Evi demek yangina körükle gider gibi oluyoirmus? Ülkemi bölünür gene yoksa? Nedir bu tahammülsüzlük? Insanlari zorla kendi inanclarindan vazgecirip bizim istedigimiz inacami baglayacagiz?

Zaten devamli siz iyi bildiginiz iicn milyonlarca Alevi vatandasin bilgisini hice sayip onlara yöngösteriyorsunuz. Bu zihniyet devlet zihniyeti oldugu icin devletin savunucularininda ayni zihniyete sahip olmalari beni sasirtmiyor.

Önce kendin gibi düsünmeyene, dini inanc olarak kendinden farkli olanlara saygili olmak gerek ve onlara akil verme gibi bir yanlisliga düsmemek gerekli. Ama tabii bunu yapabilmek icinde önce insana saygi göstermek gerek.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

.

.

.

Sorun da kalmaz.

Aman allahım biranda kendimden korktum neymişiz biz yaa... online2long.gif

Yazıda ölüm kuyularından bahsetmiş sahi ne çıktı o kuyulardan hayvan kemikleri değilmi.

Yüz kere de söyledik binkerede söylemeye devam edeceğiz, bu ülkede iki halk yokkkkkkkkk ve sadece Kürtler ve Türklerden ibaret de değil.Kendi kafanızda bazı olgular oluşturmuş ve bunlara inanmışsınız.Bizimde inanmamızı bekliyorsunuz.

Bir ülkede aynı anda okullarda iki dilde eğitim felan da verilmez eğitim dili tek olur.Buda daha önce söylendi.(Özel kurslarda felan verilir o ayrı).

Ve son olarak şu dillerden düşmeyen operasyonlar dursun lafını lütfen ama lütfen açın artık.

Nasıl olacak bu iş asker karakolamı çekilip bekliyecek.Nasıl olacak söyleyinde bilelim yahu.

Çünkü gerçekten sıkmaya başladı artık.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yüz kere de söyledik binkerede söylemeye devam edeceğiz, bu ülkede iki halk yokkkkkkkkk ve sadece Kürtler ve Türklerden ibaret de değil.

Kim diyorki bu ülkede sadece iki halk var Kürt ve Türk?

Ama bu ülkede bazi halklari inkar edenler ve herkesi zorla Türk ilan edenler var.

Türkiye'de bir cok halklar vardir ve tümünede saygili olmamiz gerkli.

Tabiiki ülkenin egitim dili tek olmalidir ama onun yanisira secmeli ve istege bagli olarak yörelere göre diger halklarinda dilleri ögretilmelidir. Bu saygi ve ciddiye almak demektir. Onlarda bu ülkeye vergi veriyorlar ve diger katkida bulunuyorlar.

Ama bizler birakin dil konusunu inanc konusunda dahi herkesi kendi inandigimiz yolda olamlarini istiyoruz, Cem evlerini ibadet yeri kabul etmememiz, Alevi'lere müslümanlik konusunda ders vermeye calismamiz ve onlara ibadet yerlerinin illada Camii oldugunu vurgulamaya calismamiz bizim ne kadar hos görülü ve biz gibi düsünmeyenlere, inanmayanlara, konusmayanlara ne kadar saygili oldugumuzu gösteriyor. Birileri bu yorumu okuyunca gene kasiyorlar diye kizacak, ama kizanlara cevabimiz her u´zaman aynisi olacak, soruznlari artik hasir alti yapmak istemiyoruz ve tüm sorunlari cözmek istiyoruz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Eğitim 2 dilli olsun denmiyor,Kürtçe eğitimi verilsin deniliyor,bunun amacıda Kürtçenin doğru kullanılmasının sağlanmasıdır.

Askerin Karakoluna,Pkk'lininde Ülke sınırları dışına çıkarak sorunun Milletvekilleri,Aydınlar ve halkın ileri gelen temsilcileri arasında konuşularak çözülmesi gerekmektedir,elbette askerin operasyonlarını durdurması için Pkk'nin bütün silahlı gücünü ülke sınırları dışına çekmesi önceliklidir,ülkemiz sınırları içerisinde silahlı insanlar dağlarda gezinirken askerin bunları görüp göz yumması bir infiale sebep olabilecek bir durum olacaktır,ancak şuda unutulmamalıdırki savaşın devamından rant elde edenler ortamı germek için ellerinden geleni yapacaklardır,90'lı yıllardaki barış çabaları esnasında silahsız askerlerin şemdin sakık ekibince katl edilmeside,Reşadiye'de askerlerimizin katl edilmeside,ülkemizin çeşitli kentlerinde Kürt asıllı vatandaşlara ve onların işyerlerine karşı aynı dönemde gerçekleştirilen saldırılarda bu amaca hizmet eden saldırılardır....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

.

.

.

Dil ve ihanet birlesmesse bir ülke bölünemez..

Bölme paranoyasi yasayanlar Ahmet Altan´i da icine almislar ve sevgili Ahmet Altan da ´´bölünme paranoyasi olurmu havasi basiyor..

Sevgili Ahmet Altan bir ülkede yasiyorsan o ülkeyi uyum saglamanin tek kosulu dildir..

Sevgili Ahmet Altan yasadigin ülkede horlanmak istemiyorsan o yasadigin ülkenin dilini bilmek zorundasin bunun baska olmazsa olmaz kosuludur..

Sorarlar Avrupa da adam gibi yasamak istiyorsan neden o ülkenin dilini bilmek zorundasin..

Ana dilimi Ana dili Ananla Babanla konusabilirsin onun disinda o ülkenin dili vardir o dildir o ülkenin adami yapan.

Evet Avrupa da yasadigin ülkenin diline hakimsen o ülkeye hakimsindir.. Eger degilsen o ülkeye yabanci gözüyle bakarsin !!!

Ülkemizde oynanmak istenen oyun budur yabancilastirmak yoksa yoktur ayrilik..

Yoksa sende mi ayriligi sectin Sevgili Ahmet Altan.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ama bu ülkede bazi halklari inkar edenler ve herkesi zorla Türk ilan edenler var.

:)

Ya ben okumaktan bıktım siz tekrarlamaktan bıkmadınız bu içi boş propaganda laflarını...

Arkadaşım, ulusal anlamda Türk kimliğinin ne olduğu 50 defa tartışıldı bu forumda. Hala aynı bayat cümlelerle anlamsız kaos yaratmaya çalışmayın! Neye kime hizmet edersiniz anlamam ki (Ahmet Altan gibi)...

Kim bu ülkede milliyet anlamında sadece Türkler vardır diyor? Kim diğer ırkları, halkları saymıyor?

Bu ülkede kaç tane arı Türk var? Yüzyıllardır birbiriyle kız alıp vermiş, iç içe kardeşçe yaşamış bu ülkede?

Lazı, çerkezi, kürtü, arapı...

Arkadaşım anlayın ve tekrarlamayın, tekrarlatmayın artk yahu!

Türk kimliği, havasını soluyup suyunu içtiğin, sınırları içinde yaşadığın TÜRKİYE ülkesinin vatandaşlarının ortak adıdır! Nüfus cüzdanında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yazar! Ne istediğinizi bile bilmiyorsunuz bir durup düşünün ya!

Bundan gocunan, mutlu olmayan varsa ülkeyi bölmeye çalışmak yerine (benin tabirimle birilerine hizmet ve yalakalık etmek yerine) kendine başka ülke arar!

Ben çerkesim, ama Türk vatandaşıyım.

Aile içinde, arkadaş ortamında Çerkesce konuşmak ne yasak ne utanılacak bir şey!

Eğitim dilimin Türkçe olmasında gocunacak ne var?

Ben Şeyh Sait gibi vatan hainlerinden itibaren bölücülük yapmamışım, ayrılıkçılık yapmamışım. Bu ülke adını tanımışım, bana neden kimse karışmıyor çerkesce konuşmak olunca?

Neden ben ayrı bir bayrak açmıyorum?

Ben açlık çekince neden isyan edip dağa çıkmıyor, kendi kardeşime kurşun sıkmıyorum???

Yıllardrı her halktan komşumuz oldu arkadaşımız oldu hiç bir sorun yaşamadık etmedik. Nereden çıkarıyorsunuz bunları? Kim neden empoze ediyor bi düşünün ya! Ahmet Altanmışmışmış...

Ulusal kimliği yıkmak için vermişler ağzınıza bir sakız, çiğneyip çiğneyip aynı balonu patlatırsınız! Neymiş Türk miliyetçiliği, halkları tanımamamk bilmem nee...! Vazgeçi arttık anlayın !

Bu kadar mı zor yoksa para mı alıyorsunuz bu iş için anlamadım gitti ...

Ne bu forumda ne başka yerde Türk milliyetçiliği yapan yok, her başlıkta alıyor başını gidiyor Kürt milliyetçiliği... Eleştirenler daha milliyetçiliğin tanımını bilmiyor, konuşan konuşana...

Her başlıkta aynı laflar... Yahu bi durup düşünün arkadaşlar. Milliyetçiliği kim yapıyor bir düşünün. Bir kez düşünün farkı görmeye çalışın yahu!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

smile.gif

Ya ben okumaktan bıktım siz tekrarlamaktan bıkmadınız bu içi boş propaganda laflarını...

.

.

.

Her başlıkta aynı laflar... Yahu bi durup düşünün arkadaşlar. Milliyetçiliği kim yapıyor bir düşünün. Bir kez düşünün farkı görmeye çalışın yahu!

Tam bunlardan bahsedecektim. clover.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:)

Bu ülkede herkes kedisini özgürce ifade edene kadar yazacagiz ve bikmayacagiz. Siz okumaktan biktiniz diye biz yazmaktan vazgecmeyecegiz. Ates olmayan yerden duman cikmaz derler. 90 yili askin hala duman cikiyorsa ve siz de hala ya efendim ortada ates falan yok o gördügünüz duman degil toz diyorsaniz ve öylede diyorsunuz bu ülkede mücadele asla son bulmayacak.

Sanki resmi dil olarak türkceye karsi cikiliyorda birde ondan bahsediyorsunuz.

Siz ve sizin gibi düsünenler yillardir insanlara siz susunuz busunuz demekten bikmadiniz, yok efendim Türk kimligi vatandaslik bazindaymis. Neden o halde ne mutlu Türk vatandasiyim diyene denmiyorda ne Mutlu Türküm diyene deniliyor? Neden Türk vatandasiyim, dogruyum, caliskanim,..... denilmiyorda Türküm, dogruyum,..... deniyliyor?

Birde kalkip kim milliyetcilik yapiyor diye bana soruyorsunuz. Kendi yaptiginiz milliyetciligi dahi göremeden, ben milliyetci degilim diyorsunuz. Bu hikayelere artik kimse inanmiyor. Yumurta tavuktan neredeyse cikmak üzere. Millyietcilerin, inkarcilarin, özgürlük ve kardeslikten yana olmayanlarin son nefesleri ve cirpinislari yasaniyor. O yüzden son gücleriyle saga sola carpmalari hicte yadirganacak bir durum degil.

Millyietci degilim ama Atatürkcüyüm diyenin cümleleri nasil ciddiye alinirki?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu ülkede herkes kedisini özgürce ifade edene kadar yazacagiz ve bikmayacagiz.

Bu ülkede demokrasi var ve herkes fikirlerini hür bir biçimde ifade edebiliyor! İran'da değilsiniz!

Siz okumaktan biktiniz diye biz yazmaktan vazgecmeyecegiz. Ates olmayan yerden duman cikmaz derler. 90 yili askin hala duman cikiyorsa ve siz de hala ya efendim ortada ates falan yok o gördügünüz duman degil toz diyorsaniz ve öylede diyorsunuz bu ülkede mücadele asla son bulmayacak.

Biz o dumanın ne olduğunu iyi biliyoruz! O duman bu ülkeyi bölmeye çalışanların dumanıdır, bu duman Atatürk devrimlerini ve ilkelerini kabullenemeyenlerin dumanıdır.

Ve her ne hikmetse bu duman son zamanlarda artmıştır!

Biz bu dumanı hiç inkar etmedik, Şeyh Saitlerden beri var bu duman!!!

Ve ben o dumanın biteceğine de inanmıyorum.

Dış güdümlü olarak arada bir artar o duman, arada bir azalır.

Sanki resmi dil olarak türkceye karsi cikiliyorda birde ondan bahsediyorsunuz.

yok efendim Türk kimligi vatandaslik bazindaymis. Neden o halde ne mutlu Türk vatandasiyim diyene denmiyorda ne Mutlu Türküm diyene deniliyor? Neden Türk vatandasiyim, dogruyum, caliskanim,..... denilmiyorda Türküm, dogruyum,..... deniyliyor?

biggrin.gif Sorun bu mu? Sen öyle de o zaman gönlün ferah olu... Derdin bu olsun be wink.gif

Kendi yaptiginiz milliyetciligi dahi göremeden, ben milliyetci degilim diyorsunuz.

Daha önce de sordum yine soracağım.

Bana bir tane milliyetçi yazımı göster! Ondan sonra suçlamana devam et! İçi boş suçlamalara karnı tok bu forumu okuyanların!

Bu hikayelere artik kimse inanmiyor. Yumurta tavuktan neredeyse cikmak üzere. Millyietcilerin, inkarcilarin, özgürlük ve kardeslikten yana olmayanlarin son nefesleri ve cirpinislari yasaniyor. O yüzden son gücleriyle saga sola carpmalari hicte yadirganacak bir durum degil.

biggrin.gif

Evet son çırpınışlar, son saldırılar.

Bu düşünce ve bu düşünce insanını şimartan güç sona ermek üzere...

Millyietci degilim ama Atatürkcüyüm diyenin cümleleri nasil ciddiye alinirki?

Lafımı ciddiye almıyorsan yazmazsın....

"Atatürk milliyetçiliği" ile senin bizi suçladığını SANDIĞIN "Türk milliyetçiliği" farklı şeylerdir...

Kaçıncı kez söylüyorum: bu farkı önce öğrenip ondan sonra tartışın!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"Atatürk milliyetçiliği" ile senin bizi suçladığını SANDIĞIN "Türk milliyetçiliği" farklı şeylerdir bu ikiii...

Kaçıncı kez söylüyorum: bu farkı önce öğrenip ondan sonra tartışın

Neymis o "Atatürk Milliyetciligi" ile "Türk Milliyetciligi" arasindaki fark? Simdi siz bana Atatürk'ün ve onun sevdalilarinin gercekten Millyietciligi, Türk milliyetciligini kabul etmediklerinimi iddaa ediyorsunuz? Anlasilan bir kac türlü millyietcilik var sizin anlayisinizda, önüne Atatürk getirilince positif, ama Türk, Kürt, vs getirilince negatif oluyor. Hic birisinin digerinden bir farki yok, bosuna kendinizi aldatmayin. Millyietciligin iyisi , kötüsü, sucusu bucusu diye bir tanimi olmaz. Milliyetcilik hangi simi önüne getirisen getir degismez ve sonuc olarak negatiftir.

Sizin tüm yazilariniz bürüm bürüm Türk millyietciligi kokuyor, bunu anlamak icin dahi olamya ne gerek var. Biz burada bilmece cözmüyoruz.

Ülkeyi bu hale getiren zihniyetten nasil bir positiv degisiklik beklenirki?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ülkenin bu hale gelmesinin nedeni ruhlarini baskalarina vermis olanlardir,milliyetciler degil.Milliyetciler olmasaydi Türkiye olmazdi.Bos ideolojilerin kuyruguna sarilip rüzgara göre savrulmaz milliyetciler.Asil en büyük tehlike milliyetsizliktir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.