Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

ŞEMDINLI'DE ASKERI BIRLIGE SALDIRI

dominik

Önerilen İletiler

Tam tersine çok özlü ve gerçek bir söz. Ayrıca diyalektiğe de son derece uygun, son derece felsefi derinliği olan bir söz. Kıymetini takdir edememişsiniz. Dünün koşulları başka, bugünün koşulları başkadır ve kimse aynı nehirde ikinci kez yıkanamaz...

"Dün dündür, bugün bugündür"

Simdi bu sözün nasil bir derinligi var´? nehiri de katmissin bende sorarim nehrin suyun rengi degisir mi, nehre düsen her cocugu kurtaramazsin nehrin akisinin karanligi icinde. Nehir karanliktir dün aydinlikti bugün karardi diyemezsin..

Balik dün kilcikliydi bugün kilciksiz yüzüyor diyemezsin..temel bir yasasi var dünden bugüne ders cikar hersey degiskendir hareket halindedir diyalektiğe göre fakat omurga degismiyor..

Omurgasi degisen birsey gördükmü..eger kiymete gececekse dünden ders cikar yarin ikincisi gün o cukura su dolmaz ama rengi degismez.

Felsefi derinligine girmissin girelim Dünyanin omurgasini degistirebildik mi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tam tersine çok özlü ve gerçek bir söz. Ayrıca diyalektiğe de son derece uygun, son derece felsefi derinliği olan bir söz. Kıymetini takdir edememişsiniz. Dünün koşulları başka, bugünün koşulları başkadır ve kimse aynı nehirde ikinci kez yıkanamaz...

Sayın demirefe

Süleymen Demirel'in özlü dediğiniz sözüne örnek tutarlı çok davranışı olmuştur. İlk akla gelenlerden biri iktidara gelmek için vaatler veren Demirel'in tüm vaatlerini 100 gün içinde gerçekleştirme sözü vermiş olup altını çiziyorum diye vurgulamış olmasıdır. Bir gazeteci vaatlerin hiçbirinin yerine hala gelmemiş olduğu 300. günde "Bu vaatlerinizin altını çizmistiniz, 100 değil 300 gün oldu ne diyorsunuz?" diye sormuştur. Demirel'in cevabı Dün Dündüre uygundur; "Şimdi de üstünü çizin".

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Neden olaylara sadece AKP'yi elestirmek gözüyle bakiyoruzki?

Apo idam edilseydi doğru mu olurdu ve terör AKP döneminde '' hortlamaz mıydı '' ?

Ama konun özü, yakalamadan önce asacagiz kesecegiz diyenlerin aspmayip simdiki hükümeti besliyorsunuz ve ciddiye aliyorsunuz gibi sacmaliklar yapmalari.

Elestirenlerin neden bugün baskasindan istediklerini zamaninda kendlerinin yapmadiklarini sorguluyorum ben.

Apo'ya otel gibi hapishane yaptiran bugünkü hükümet degil.

Tamam sorgula, güzel, de...konunun özü bu değil. Aşağıdaki cümlelerinde sanki, Apo idam edilmeliydi, edilmediği için bugün terör bu boyuta geldi gibi bir şey söylediğini anlıyorum ben.

Dahe ellerine gecirdikleri terörüst basini idam etmekten aciz siyasiler, O' nun icin milyonlarva dolar para harcayip otel gibi hemde korumali bir "hapsihane" yaptiranlar,..... sorumlu olmuyor bugünlere gelisimizde sadece AKP oluyor. Bizde yuttuyduk yani.

Apo'nun idam edilmesinden sevinip sevinmem o kadar önemli degil. Kahraman ise gene yapildi, hala her dönem insanlar posterleriyle sokaklara dökülüyorlar.

İdam edilseydi asıl kahraman o zaman olurdu. O posterleri taşıyan Kürtlerin yüzde kaçı ? Kör ölür badem gözlü olur bilirsin. Yukarıdaki sorumun cevabını vereyim hemen. Apo idam edilseydi terör daha beter ve daha önce

'' hortlardı ''.

Apo oteline gittikten itibaren devlet ile her türlü konularda masaya oturmustur. Yani Ecevit, Yilmaz ve Bahceli döneminde de olmustur bugün yasadiklarimiz.

O dönem devlet ile görüşmesinin sebebi şimdiki gibi '' Apo'nun çözüm planı'' nı vermek için miydi yoksa '' İmralı Bülbülü '' adını hakedecek açıklamalar, itiraflarda bulunmak için miydi bunu da sorayım ben sana, sen cevapla. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yine birşeyi gözden kaçırmışsınız, 2002 öncesi iktidar olanlar şu an piyasada yok. Halkın beklentilerine cevap veremediği için onlar dersini aidı, halk onların yapamadığını yapsın diye AKP ye yetki verdi. Maşallah onlar da yetkiyi öyle bir kullandı ki, ülkeyi şirket olarak kulanmaya kalktılar. Halk umduğunu bulamayınca eleştirmek en doğal hakkıdır, niye gülünç olsun?

Nasil piyasada yokmuslar? MHP, yani Bahceli simdi emeklimi? daha gecenlerde eline ip almis Apo'yu idam etmek iicn basbakanin önüne atiyordu. Kendisi neden idam etmemis acaba?

Dostum yorumlarimi iyi okumani rica ediyorum. ben halkin hükümeti elestirmesine gülünc falan demedim, sadece Bahceli gibilerinin elestirmesine atifta bulundum. Halk elestirmekte haklidir demisim. Yanlis okummussunuz. Ama 2002 den önceki iktidar olanlar su an piyasada yok demenizde yanlis oldugu gibi. Söyledigim gibi MHP ev DSP hala meclisteler. Kimdi 2002 ye kadar iktidar?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Iktidar AliCengiz oyunu oynuyor.Yaptigi yanlislari kelime oyunlari ile,medyaya satasarak,muhalefete catarak aklisira gözlerden kacirmaya calisiyor.

"Efendim filancalar asmadi imkanlari varken"gibi söylemler tam bir Erdogan sözcülügüdür.Tamam onlar asmadi,hata ettiler kabul ettik.8 yildir tek basina iktidardadir bu adamlar.Milletin yatak odasini dinletecegine ,teröristle carpisan subayi askeri,Atatürkcüleri ahlak disi senaryolarla tutuklatacagina,idam yasasini degistirip geregini yapabilirdi.YAPMADI-YAPAMADI-YAPTIRMADILAR.

Hadi birakin asmayi,en azindan Imrali canisinin avukatlari ile yaptigi haftalik basin toplantilarini yasaklayabilirdi.YAPMADI-YAPAMADI-YAPTIRMADILAR.

Hadi onu da birakin;Imrali canisini hazir izole etmisken o izole edilmis statüde kalmaya devam edecegine yanina birde komsu verdiler,lak lak edebilsin diye.YAPMADI-YAPAMADI-YAPTIRMADILAR.

Devlet adamligi öyle kürsüye cikarak mangalda kül birakmamak degildir.Devlet adamligi,kendi evi dururken Gazze'ye fatih olmak degildir.Mehmetcik sehit olurken Gazze'de ki terör örgütünün avukatligina soyunmak devlet adamligi degildir.

Devlet adami,insanlarina en az zarari verdirebilecek calismalar yapabilendir.

Acilim acilim diyerek,terör örgütünü ve masum halk kesimlerini ümitlendirdiler.Halbuki acilim ici bos bir siyasi oyundu.Yandas medya vasitasiyla öyle bir lanse edildiki,iste terör kamplarindan binlerce insan gelecek ve Türkiye'ye teslim olacak.Bunlar aynen AB'ne girdik hadi göbek atalim tarzi bir yaklasimla ulusa yutturuldu ve Habur'da neler oldugunu hep birlikte gördük.

Demokratik acilim ülkenin sadece bir bölgesi icin olamaz bu etnik bölünmeyi hizlandirir.PKK etnik bölücü bir terör örgütüdür.

Bu örgüt daha düne kadar,bugün basbakanin kuzu sarmasi oldugu Suriye'de tam 19 yil ikamet etti.Simdi Suriye ile Türkiye arasinda vize kalkti diye,yandas medya reklam ediyor.Suriye'ye vizenin kalkmasi ancak terör örgütüne yarar.ELINI KOLUNU sallayarak girip cikar.

Bu iktidar ne terörü bitirebilir ne de Türk ulusuna hizmet verebilir.Bu iktidarin kendisi taserondur.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hala Öcalan'ı asmaktan,sınır ötesi operasyondan bahsediyor insanlar,Kürt Özgürlük Hareketi sürecine baktığınız zaman 200 yıllık süreçte kaç kişi asıldı,kaç milyon kişi yerinden yurdundan edildi,kaç kişi öldürüldü,kaç kişihapislerde,peki sorun çözüldümü?

Hep Duyuyoruz,Barzani Pkk ile mücadele etmiyor falan deniliyor,Barzani'nin 100 Bin Peşmergesi var,Türkiyenin 1 Milyon (Bilinen) Askeri var,Barzaninin Peşmergelerinin ellerinde hafif silahlar var,Tsk'nın Uçağı,topu,Helikopteri,füzesi var,Tsk Kandile yanlış hatırlamıyorsam 20 küsür defa girmiş ama en uzun kaldığı süre 3-5 gün şimdi Barzani'yi suçlamak hiçbir akıl kârı değil ve bu sorunun çözüm yeri dağlar değil,bu sorun mecliste çözülmelidir,gerektiği yerde bütün muhataplarıylada dolaylı yada direkt görüşülerek.....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Apo idam edilseydi doğru mu olurdu ve terör AKP döneminde '' hortlamaz mıydı '' ?

Tamam sorgula, güzel, de...konunun özü bu değil. Aşağıdaki cümlelerinde sanki, Apo idam edilmeliydi, edilmediği için bugün terör bu boyuta geldi gibi bir şey söylediğini anlıyorum ben.

İdam edilseydi asıl kahraman o zaman olurdu. O posterleri taşıyan Kürtlerin yüzde kaçı ? Kör ölür badem gözlü olur bilirsin. Yukarıdaki sorumun cevabını vereyim hemen. Apo idam edilseydi terör daha beter ve daha önce

'' hortlardı ''.

O dönem devlet ile görüşmesinin sebebi şimdiki gibi '' Apo'nun çözüm planı'' nı vermek için miydi yoksa '' İmralı Bülbülü '' adını hakedecek açıklamalar, itiraflarda bulunmak için miydi bunu da sorayım ben sana, sen cevapla. :)

Apo asilsaydi dogrumu olurdu diye bana soracagina hem yakalayip, hem asacagim deyipte asmayan ama simdi ise iktidara bindiren ve asin diye ip atan MHP genel baskani Bahceliye sorun. Ben asmadilar ama simdi konusuyorlar demekle sadece bu olayda parmagi olupta sanki hic bir suclari ve etkileri olmamis gibi davranan siyasilere ve yandaslarna atifta bulunuyorum.

Diger taraftan terörün en aza indirilmesinin asmakla, kesmekle, savasla, baskiyla, inkarla ..... olamayacagini buradan defalarca söyledim. Terör terörü besleyen siyasetlerin degismesiyle azami bir duruma getirilebilir. Yani son 30 yil uygulanan siyasetlede olmaz savaslada.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Zihniyetin yanlisligina bakin:"200 yildir insanlar asildida sorun cözüldümü"diye soruluyor.Yani demek isteniyor ki 200 yildir asmakla olmadi simdi verin Kürtcülerin istediklerinide olsun bitsin.Istedikleri nedir?Kürdistan...!Simdi inkar ederler,hayir efendim Kürdistan degil Demokratik hak istiyoruz,derler.Neymis demokratik hak?Anayasa'ya Kürt sözcügünün konulmasiymis.Hayir efendim amac Kürdistandir gerisi ise hikaye.Yani sizin kafaniz kadar bizimkide calisiyor.

PKK Bölücü etnik bir terör örgütüdür.Demokratik olamaz.BDP;PKK'nin siyasi koludur,PKK'nin isteklerini mecliste siyasi olarak dile getirir yani BDP'de demokratik degildir acik söylemek gerekirse.Terör örgütünün siyasi kolunun demokratik olabilecegi iddiasina sadece gülünür.

Devlet kararini vermistir;Hicbir taviz verilmeden teröre karsi mücadele verilecektir isterse bir 200 yil daha devam etsin.

Diger tarafta,hükümet acaba PKK'ya karsi gercekten bir mücadele veriyormu sorusu var.Gördügümüz kadariyla HAYIR.Meclisten alinmis olan SINIR ÖTESI OPERASYON yetkisini hükümet askere vermiyor.Bunun anlami PKK'nin terörüne göz yummaktir.PKK ile isbirligi yapmaktir.Asker elinde silah 24 saat nöbette hain saldiriya karsi tetikte beklemektedir.Sinirlarindan öteye gecemiyor.20Km ilerde kanli ellerin kamplari var.PKK saldirilari hükümetten alinan cesaretle yapilmaktadir.Askere gerekli yetki verilmeyip sonrada askerden hesap sormak alcakliktir.

Dedigimiz gibi,200 yil boyunca insanlar asildi artik verin de olsun bitsin zihniyeti yanlis bir zihniyettir.Demokrasi sadece Kürtlerin ihtiyaci degildir,72 milyon insan demokrasi ihtiyacini duymaktadir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben "zaten idam edilmemesi koşuluyla teslim edildi" dedikten sonra nasıl akape öncesi iktidarları savunuyor olabilirim ki?

Demirel'in bir sözünü eleştirmek başka, Demirel'in icraatlarını eleştirmek başkadır. Evet dün dündür, bugün bugündür. Altına imza atarım. Mevlana "Dün dünde kaldı cancağızım, bugün yeni şeyler söylemek gerek" deyince herkes altına imza atıyor, öbürü sırf Demirel söyledi diye karşı çıkılıyor.

Türkiye'de bir takım kalıplar oluşturulup, bu kalıplar üzerinden gitme alışkanlığı var. Bunun yıkılması gerekiyor. Biri söylediğinde yanlış olan, biri söylediğinde doğru olan sözler gibi. Veya hep doğru söyledikelri ve hep yanlış söyledikleri varsayılan kişiler gibi.

Efendi dostum, evet söylediğin gibi nehir bazen karanlık, bazen aydınlıktır. Balıklar da kemikli ve kıkırdaklı balıklar diye ikiye ayrılır. Bunlarda bir acayiplik yok...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ama AKP öncesi iktidar ortaklari partiler ve onlarin yandaslari asla elestirmekte hakli degiller.

Parti yandaşları halk değil mi, 2002 seçimlerinde MHP barajı geçti mi, DSP nasıl mecliste, parti olarak seçime girerek barajı geçebildi mi, ANAP, DYP nerede?

Bunu çarpıtmanın manası nedir?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Habertürk de, Irak Savaşı ndan önce Irak da sadece pkk nın olmadığı 1000 kişilik el-kaidenin de olduğu, bu iki terörist grubun yaşadığı yerlerin birbirinin aynı olduğu ve ABD nin buradaki el-kaide yi yok ettiği söylendi. Yani kendi teröristini yok edebiliyor, bizimkine gücü yetmiyor çünkü stratejik ortak ama kimin ortağı orası tartışılmaz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hala Öcalan'ı asmaktan,sınır ötesi operasyondan bahsediyor insanlar,Kürt Özgürlük Hareketi sürecine baktığınız zaman 200 yıllık süreçte kaç kişi asıldı,kaç milyon kişi yerinden yurdundan edildi,kaç kişi öldürüldü,kaç kişihapislerde,peki sorun çözüldümü?

Hep Duyuyoruz,Barzani Pkk ile mücadele etmiyor falan deniliyor,Barzani'nin 100 Bin Peşmergesi var,Türkiyenin 1 Milyon (Bilinen) Askeri var,Barzaninin Peşmergelerinin ellerinde hafif silahlar var,Tsk'nın Uçağı,topu,Helikopteri,füzesi var,Tsk Kandile yanlış hatırlamıyorsam 20 küsür defa girmiş ama en uzun kaldığı süre 3-5 gün şimdi Barzani'yi suçlamak hiçbir akıl kârı değil ve bu sorunun çözüm yeri dağlar değil,bu sorun mecliste çözülmelidir,gerektiği yerde bütün muhataplarıylada dolaylı yada direkt görüşülerek.....

Artık TV de açık açık özerklik istenildiği söyleniyor, malum partinin belediye başkanları da artık eylem başlatacaklarmış.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Parti yandaşları halk değil mi, 2002 seçimlerinde MHP barajı geçti mi, DSP nasıl mecliste, parti olarak seçime girerek barajı geçebildi mi, ANAP, DYP nerede?

Bunu çarpıtmanın manası nedir?

Konu carpitilmiyor syin yilmaz. Konunun özünü anlamak gerekli. Halk suna ceza evrdi buna ceza verdi demekle gercekler degismiyor. MHP su an hala mecliste. ANAP, DYP ve DSP'nin oylarinin düsmesinin nedenini de iyi arastirmak gerekli. Benim anlatmak istedigim sadece kendileri iktidardayken asmayan ama simdilerde iktidari asmiyor ama besliyor mantigiyla elestirenlere birakin bu yalan dolan politikalari demek.

Ben asilsin veya asilmali gibi yorumlarda bulunmuyorum, sadece asilsin diyenlere neden kendiniz asmadiniz diye soruyorum? Yani balik akilli olmamaya calisiyorum. Dünü unutmadan bügünleri degerlendiriyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Konu carpitilmiyor syin yilmaz. Konunun özünü anlamak gerekli. Halk suna ceza evrdi buna ceza verdi demekle gercekler degismiyor. MHP su an hala mecliste. ANAP, DYP ve DSP'nin oylarinin düsmesinin nedenini de iyi arastirmak gerekli. Benim anlatmak istedigim sadece kendileri iktidardayken asmayan ama simdilerde iktidari asmiyor ama besliyor mantigiyla elestirenlere birakin bu yalan dolan politikalari demek.

Ben asilsin veya asilmali gibi yorumlarda bulunmuyorum, sadece asilsin diyenlere neden kendiniz asmadiniz diye soruyorum? Yani balik akilli olmamaya calisiyorum. Dünü unutmadan bügünleri degerlendiriyorum.

2002 de bu partiler barajı geçemedi, asamadıkları için halk cezalandırmış olamaz mı? MHP ye haksızlık ediyorsunuz, koalisyon hükümetinde hiçbir parti kendi politikalarını bire bir uygulayamaz. Şuna da katılmıyorum, ortam müsait değildi asamadık veya asılsaydı kahraman olurdu... Kanun ne gerektiriyorsa o yapılmalı, şimdi kahraman yapılmadı mı, posterleri milletin ellerinde; İmralı dan örgüt yönetiyor. Daha fazla ne olabilirdi ki?

Şu mantık da yanlış galiba, onlar yapamadı bugün isteyemezler; o zaman muhalefet sussun, hiç eleştiri yapmasın, böyle bir mantık olur mu? Hem ne demişler, hocanın dediğini yap ama yaptığını yapma....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

2002 de bu partiler barajı geçemedi, asamadıkları için halk cezalandırmış olamaz mı? MHP ye haksızlık ediyorsunuz, koalisyon hükümetinde hiçbir parti kendi politikalarını bire bir uygulayamaz. Şuna da katılmıyorum, ortam müsait değildi asamadık veya asılsaydı kahraman olurdu... Kanun ne gerektiriyorsa o yapılmalı, şimdi kahraman yapılmadı mı, posterleri milletin ellerinde; İmralı dan örgüt yönetiyor. Daha fazla ne olabilirdi ki?

Şu mantık da yanlış galiba, onlar yapamadı bugün isteyemezler; o zaman muhalefet sussun, hiç eleştiri yapmasın, böyle bir mantık olur mu? Hem ne demişler, hocanın dediğini yap ama yaptığını yapma....

Lütfen anlayalim artik sayin yilmaz. Ben burada siyasilerimizin söylemlerinde ne kadar samimiyetsiz olduklarinin altini ciziyorum. Onlar halk ile resmen dalga geciyorlar. Ne demek yani, onlar asamadilarsada simdi assin demeye hakki var demek. Siz, ben ve diger her ülke vatandasi isteyebilir ama gecmiste asacagiz deyipte birakin asmayi otel gibi hapishane yaptirip milyonlarca dolari harcayan siyasi parti liderleri ve onlarin yandaslariin böyle bir lüxe hakki yok. Ülkeyi yönetmeye talip bunlar, neden iktidardayken baska muhalefetteyken baska? Muhalefette aslan kesiliyorlar iktidara gelince keidi oluyorlar. Kusura bakmayin ama bu tip siyasilerin yüzünden bugünlere geldik. Suna inanin, belki gelecek secimde gene MHP iktidar olrtagi olabilir, ama o saaten sonra asmak falan agizlarina dahi almazlar ve hatta AB ile kalindigi yerdende devam ederler, hani bügünki AB ile iliskileri elestiriyorlarya, inanmayin onlara iktidara gelince hic elestirmemisler gibi gerekeni yaparlar. En basit örnegi basbakan erdogan ve cumhurbaskani Gül. Bunlar gecmiste muhalefetteyken AB icin söylemedikleri kalmamisti ama bugün daha olumlu ve yumusak politika uyguluyorlar. Bu tutum digerleri icinde gecerli. PKK konusunda da hic bir farklilik yasamayiz siyasi partiler arasinda, yeterki iktidara gelsinler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dominik haklı... Ne geçmiş, ne mevcut iktidarlarda samimiyet ve dürüstlük yok. Hele miting meydanında millete ip fırlatmanın lider ciddiyeti ile bağdaşır hiç bir yanı yok. Son derece sevimsiz bir tavır. Aynen gidip mevzide çömelmek gibi. Son derece düşüncesizce bir davranış. Kendi toprağında kendi aczinin itirafı. Saçma bir davranış. Mevzileneceksen kafanda miğfer olmalı. Bir sniper varsa seni çömelsen de alnından vurur. Anlaşılır bir saçmalık değil çömelmek.

Türkiye lider sıkıntısı çekmektedir maalesef...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.