Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

UZMAN ERBAŞLAR ABDİ İPEKÇİ PARKI'NDA OTURMA EYLEMİ BAŞLATTI

kaplan-200

Önerilen İletiler

UZMAN ERBAŞLAR ABDİ İPEKÇİ PARKI'NDA OTURMA EYLEMİ BAŞLATTI

Başkent'te Emekli Uzmanlar Derneği (Emuzder) Üyesi Bir Grup Uzman Erbaş, Emeklilik Haklarının Verilmesi İçin Sıhhiye Abdi İpekçi Parkı'nda 15 Günlük Oturma Eylemi Başlattı.

Başkent'te Emekli Uzmanlar Derneği (EMUZDER) üyesi bir grup uzman erbaş, emeklilik haklarının verilmesi için Sıhhiye Abdi İpekçi Parkı'nda 15 günlük oturma eylemi başlattı.

Uzman erbaşlar, bu süre zarfında, hazırladıkları dilekçe için vatandaşlardan imza toplayıp, Başbakanlık'a gönderecek.

EMUZDER üyesi yaklaşık 25 uzman erbaş, emeklilik haklarının verilmesi için Sıhhiye Abdi İpekçi Parkı'nda bir araya geldi. Grup üyeleri burada kurdukları çadıra Türk bayrağı ve Atatürk posterleri astı.

Övünç madalyaları ve belgelerini de kurdukları masaların üzerine koyan uzman erbaşlar, "TSK'ya giderken sağlamdım. Hasta oldum kapıya koyuldum", "Hepimiz uzman çavuşuz, yaşlıyız", "Emeklilik veya iş istiyoruz" dövizleri taşırken, "Ne mutlu Türküm diyene", "Vatan sana canım feda" sloganları attı.

Erbaşlar, burada İstiklal Marşı okuyup, şehitler anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Grup adına açıklama yapan bir uzman, 15 gün boyunca oturma eylemi yapıp, sıkıntılarının anlatıldığı bir dilekçeyi imzaya açtıklarını söyledi.

Oturma eylemi süresince vatandaşlardan imza kampanyası için destek beklediklerini ifade eden uzman erbaş, ya emeklilik haklarının verilmesini ya da iş imkanı sunulmasını istedi.

Erbaşların başlattığı imza kampanyasına bazı vatandaşlar destek verdi. Dilekçeyi imzalayan yaşlı bir kadın gözyaşlarını tutamazken, uzmanlara sahip çıkılması gerektiğini söyledi.

Bazı uzman erbaşlar da övünç madalyalarının göstererek duruma tepki gösterdi.

Bir haftadan beri bu insanlar meclis önünde ve bakanlıklarda mekik dokuyup durdu.

Bu insanları ne medya nede sözde duyarlı vatandaşlar gördü.

Bu insanlrın tek suçu vatana hizmet etmek.

Bu insanların yerine bir tayad yada bir terörist faliyet olmuş olsaydı sizce böylemi olurdu?

Aynı zamanda bu insanlar terörle girdiği çatışmalarda şehit olunca cenazelerinde bulunanlar,bu insanların ölüsüne sahip çıkananlar dirisine neden sahip çıkmıyorlar onuda anlamış değilim.

Yine başka bir açıdan bakacak olursak, Cumhuriyet elden gidiyor ,askerine sahip çık diye pankart açanlar ortalığı yaygaraya verenler nerede ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Uzman erbaşlar yanlış yapmış. İstiklal Marşı okuyup Türk Bayrağı açılır mı mazallah adamı malum davadan içeri atarlar. Bir çaput asıp birilerinin posterlerini taşısalardı rağbet görürlerdi. Vatan Gazetesi nde Necati Doğru, özelleştirilecek şirkette altı ay genel müdürlük yapan emeklilik hakkı kazanıyormuş. Onlar askerlik yapacağına özelleştirilecek bir şirket bulmalıydılar.

Saygılarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

uzman erbaşların çektiği çileyi askerlikten bilirim. her sıkıntıyı uzmanlar çeker . bazı paşalarda ne edelimde hükümeti devirelim in sıkıntısını çekerler.

şimdi sormak lazım çetin doğan bey efendiye uzmanların emeklilik sıkıntısı ile ne kadar uğraştın.

el cevap darbe planı ile uğraşmaktan fırsatmı kaldıki :lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aynen size katılıyorum sevgili akıl.

Gerçekten uzmanların durumu içler acısı bu insanlar gerçekten hiçbir karşılık beklemeden devlete millete hizmet ediyorlar ,bunlar fakir ailelerin çocuklarıdır askerliği onurlu bir meslek olarak görüyorlar.

Fakat;işin sonu 45 yaşına gelince de devlet artık sen işimize yaramasın senin ilişkini kesiyoruz diyor.

Bu insanları 20-22 yaşında alıp en verimli zamanında kullanıp sonradan bir kenara atmak hiçbir vicdana sığmaz.

Şöyle 10-15 yıl önceki uzman çavuş ilanlarına bakın, Onurlu bir meslek,onurlu bir gelecek askeri kantinlerden lojmanlardan faydalanır diyor fakat lojman kontenjanının %3 olduğunu yazmıyor.

Şimdi birileri beklide bunları kabul ederek girdi bu mesleğe diyecekler.

Bu adamlar 1986 yılında çıkarılan bir kanunla yönetiliyor.

Yıl 2010 ve hiçbir kamu çalışanı bu durumda değil.

Hem insan haklarına hem de eşitliğe aykırı bir durumdur.

Şimdi bu durum sevgili paşalarımızı ne kadar ilgilendiriyor acaba !

Bence onları hiç ilgilendirmiyor,aksine onların bu durumu işlerine geliyor.

Zaten ilgilendirmiş olsaydı kanunda bir değişiklik yapamasalar da yönetmeliklerinde değişikliklik yaparak biraz daha yumuşatabilirlerdi.

Üstelik 1986 yılından bu yana ilk defa genel komutanlık meclise çalışma yaparak sözde değişiklik yapılmasını istemiş.

Yani yine mevcut uzman çavuşların sosyal haklarında ve atamalarında değişiklik istememiş sevgili paşalarımız.

Sevgili paşalarımız doğu ve güney doğuda 1 yada 2 yıl ataması yapılırken, en zor coğrafi bölgede doğanın en zor şartlarında en ön saflarda yer alan haftalarca aylarca evinden uzak ailesini çocuklarını göremeyen uzman çavuşlar 5 yıl da ataması yapılıyor. Üstelik jandarma sınıfının çalışma yerleri ölene kadar doğu ve güney doğu .

Yeniçağ gazetesinden Sn Mustafa ASLAN’IN yazısından alıntı yapmak istiyorum.

Bizimle beraber aile ve çocuklarımızın da pisikolojisi bozulmakta çocuklarımızın eğitim seviyesi düşmektedir ,diyor

"**Onlar(uzman erbaşlar) bu ülkenin en fakir ailelerinin çocuklarıdır. Elleri kınalı anaların, elleri nasırlı babaların çocuklarıdır onlar. Onun için tercih etme şansları olmamıştır hiçbir zaman.Vatan millet sevgisi ile büyütmüştür anne ve babaları onları. Bunun için aylarca dağda, taşta en tehlikeli operasyonlarda öncü kuvveti olmuşlar, Şehit vermişler, gazi olmuşlar, kol-bacak -göz vermişler ama asla bu vatana yan bakılmasına müsaade etmemişlerdir.

Çünkü onlar, Mustafa Kemal Atatürk'ün askerleridir. Çünkü onlar bu vatanı karşılıksız sevenlerdir. Çünkü onlar Uzman Erbaşlar'dır.

Saygılar."

Ha unutmadan; Bu forumda bazı arkadaşlarımız şehit cenazelerine gitmeme gerekçesi olarak cenazelerde siyasi partilerin işaretlerin olduğunu bazı partilerin cenazeye sahip çıktığını gerekçe göstererek şehit cenazelerine gitmediğini söylemişti.

Şimdi de aynı insanlar yanız bunlar cenaze değil canlılar ve 10 günden beri ortalıklarda sesini duyurmaya çalışıyorlar… Üstelik ne bir siyasi düşünce,ne siyasi çıkar nede siyaset var kimsede işaret yapmıyor.

Sözde haksızlıkların her zaman karşısında olanlar… ŞİMDİ NEREDESİNİZ …? ÖLÜSÜNE, BAHANELAR UYDURARAK SAHİP OLMUYORSUNUZ DİRİSİNE NEDEN SESSİZ KALIYORSUNUZ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

TSK icerisinde cok ayrimciligin ve yanlislarin yapildigini söylerken bizlere kiziyordunuz. Erbaslarin cilesini hangi kumandan veya gelelkurmay destekliyorda bizleri sucluyorsunuz?

Sikayetinizi yanlis adrese yapiyorsunuz. Onlari kullanipta ortada birakanlardan hesap soralim. Ama gercek sorumlulari sorgulamaya yürek ister. Vatan millet sakarya ile vatandas uyutuluyor, mali götüren köseyi dönüyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

TSK icerisinde cok ayrimciligin ve yanlislarin yapildigini söylerken bizlere kiziyordunuz. Erbaslarin cilesini hangi kumandan veya gelelkurmay destekliyorda bizleri sucluyorsunuz?

Sikayetinizi yanlis adrese yapiyorsunuz. Onlari kullanipta ortada birakanlardan hesap soralim. Ama gercek sorumlulari sorgulamaya yürek ister. Vatan millet sakarya ile vatandas uyutuluyor, mali götüren köseyi dönüyor.

Burda size katılıyorum. Sizin her fırsatta askere yüklendiğiniz gibi bende hükümete pay çıkaracağım. Bu işte bir bit yeniği var gibi geliyor. Bu uzmanlar askeri kanuna göre mi değerlendiriliyor, yoksa sivil çalışma yasalarına göremi? Bu askerin hatası olsaydı hükümet bunun üzerine atlardı. Mantık olarak!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O arkadaşlar nerede diyorum.Bunda anlaşılmayacak yada yanlış anlaşılacak ne var ?

Bende onları kullanıp ta ortada bırakanlara hesap sormak için en azından sanal da olsa neden destek gelmiyor onu soruyorum.

Gelin hep beraber soralım diyorum…. İşte gerçek sorumlulardan bahsediyorum, yani önce Genelkurmay sonra hükümet ve en önemlisi kendilerini sözde her haksızlığın karşısında görenlerden soralım diyorum.

O nedenle de bu yazım hem genelkurmaya hem hükümete hem de her fırsatta kendilerini haksızlığın karşısında görenlere.

Umarım anlatabilmişimdir.

İşte Terörle mücadelede en ön saflarda yer alan bu insanlara sahip çıkmak

Vatan millet Sakarya demektir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Burda size katılıyorum. Sizin her fırsatta askere yüklendiğiniz gibi bende hükümete pay çıkaracağım. Bu işte bir bit yeniği var gibi geliyor. Bu uzmanlar askeri kanuna göre mi değerlendiriliyor, yoksa sivil çalışma yasalarına göremi? Bu askerin hatası olsaydı hükümet bunun üzerine atlardı. Mantık olarak!

Asker kanun teklifini meclise sunar ve meclis kabul eder.

Yerter ki Asker düzelmesini istesin.

Hükümetin ne işine yarayacak sizce uzman çavuş 30 gün ceza ve 90 gün hava değişimi alsın ilişiği kesilsin diye!

Bir uzman çavuşun önünün açılıp astsubay yada subay olması yada olmaması hükümeti ne ilgilendirir sizce ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadasim hükümete de yüklenelim hemde beraberce. TSK'nin yanlislarini elestirmek neden derhal hükümet destekcisi olarak anlasiliyor anlamakta zorluk cekiyorum. Türkiye'de su an ya AKP ya da diger taraf diye bir mantik yok ve olamazda. Ben devleti tümüyle ele aliyorum ve bunu alirken icindeki TSK'den tutun polisinden, valisinden, hükümetinden diger tüm devlet birimlerine kadar hepsini yanlislariyla elestiriyorum.

Ülkemizde devlet her dönem kendisine hizmet eden halk evlatlarini kullanmistir ve sonunda yalniz birakmistir.

Hükümet ile TSK ve muhalefet arasindaki kisir catisma demokrasi adina degildir, yegane amaclari kendi diktalarini gelecekte uygulamaktir. Dolayisiyla günümüzdeki devlet icindeki catisma sadece Türkcüler ile seriatcilar arasinda sürmektedir. Her ikiside ülke icin hayirli degildir. Dogru olani bizlerin tümüne karsi olmamiz ve ülkede gercek demokrasiyi ve kardesligi uygulayabilmek icin devlet birimlerini demokratiklestirmektir. Bunu yapmak icinde ne iktidardan ne de TSK den veya baska bir birimden yana olmamamiz gerekli.

Gercek demokrasilerde devlet icerisinde hic bir dikta yanlisi barinamaz, ister hükümet , ister TSK icinde olsun ister baska bir birim olsun. Günümüzde yasadigimiz kavga sadece dikta heveslilerinin devleti demokratiklestirmemek adina koltugu paylasamamalari. Ha asimilasyoncu, irkci ve anti demokratik heveslileri ha seriat yandaslari. Her ikiside ülke icin cehennemdir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O arkadaşlar nerede diyorum.Bunda anlaşılmayacak yada yanlış anlaşılacak ne var ?

Bende onları kullanıp ta ortada bırakanlara hesap sormak için en azından sanal da olsa neden destek gelmiyor onu soruyorum.

Gelin hep beraber soralım diyorum…. İşte gerçek sorumlulardan bahsediyorum, yani önce Genelkurmay sonra hükümet ve en önemlisi kendilerini sözde her haksızlığın karşısında görenlerden soralım diyorum.

O nedenle de bu yazım hem genelkurmaya hem hükümete hem de her fırsatta kendilerini haksızlığın karşısında görenlere.

Umarım anlatabilmişimdir.

İşte Terörle mücadelede en ön saflarda yer alan bu insanlara sahip çıkmak

Vatan millet Sakarya demektir.

Kendisine hizmet eden vatan evlatlarini korumasiz bir sekilde sivil bir minibüs ile terhis ederek kolayca terör kurbani olmasini saglayan TSK ve onun komutanlarindan ne beklenirki? Bu yanlislarin hesabini sorana ama derhal yok a veya e simetrik savas aciyorsunuz diye TSK'ni savunan sizsiniz. Emekli erbaslar icin adalet arayan siz kaplan-200, neden korumasiz sekilde ölüme yollanan askerlerin kumandanlarindan hesap sormuyorsunuz? hangileri yargi önünde hesap vermis ve beraat etmis? Ama teslim olan askere ölmedin diye ceza veririler.

Devletimiz böyle, bizleri korumasi ve rahat etmesi gerekirken biz onlari koruyoruz ve rahat ettiriyoruz. Benim bildigim devlet halki temsil eder ve halk icin oradadir. Ülkemizde ise her sey tersine. Sanki ülke devletin tapulu mali ve bizlere kiraya veriyor. Ülke halkin malidir ve devlet ise bunu halk adina korur.

Gercekleri konusabilsek cok seyler degisecek ama isimize gelmiyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Asker kanun teklifini meclise sunar ve meclis kabul eder.

Yerter ki Asker düzelmesini istesin.

Hükümetin ne işine yarayacak sizce uzman çavuş 30 gün ceza ve 90 gün hava değişimi alsın ilişiği kesilsin diye!

Bir uzman çavuşun önünün açılıp astsubay yada subay olması yada olmaması hükümeti ne ilgilendirir sizce ?

Sn.Kaplan bu askerin bir hatası olduğu için her fırsatta askeri yıpratmayı düşünen hükümet ve yandaşlarının eline verilmiş bir koz olarak düşünmüştüm. Eee bunlara da bir bütçe ayımak gerekeceğinden hükümetin ilgilenmemesi gayet doğal geldi bana.

Saygılarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadasim hükümete de yüklenelim hemde beraberce. TSK'nin yanlislarini elestirmek neden derhal hükümet destekcisi olarak anlasiliyor anlamakta zorluk cekiyorum. Türkiye'de su an ya AKP ya da diger taraf diye bir mantik yok ve olamazda. Ben devleti tümüyle ele aliyorum ve bunu alirken icindeki TSK'den tutun polisinden, valisinden, hükümetinden diger tüm devlet birimlerine kadar hepsini yanlislariyla elestiriyorum.

Ülkemizde devlet her dönem kendisine hizmet eden halk evlatlarini kullanmistir ve sonunda yalniz birakmistir.

Hükümet ile TSK ve muhalefet arasindaki kisir catisma demokrasi adina degildir, yegane amaclari kendi diktalarini gelecekte uygulamaktir. Dolayisiyla günümüzdeki devlet icindeki catisma sadece Türkcüler ile seriatcilar arasinda sürmektedir. Her ikiside ülke icin hayirli degildir. Dogru olani bizlerin tümüne karsi olmamiz ve ülkede gercek demokrasiyi ve kardesligi uygulayabilmek icin devlet birimlerini demokratiklestirmektir. Bunu yapmak icinde ne iktidardan ne de TSK den veya baska bir birimden yana olmamamiz gerekli.

Gercek demokrasilerde devlet icerisinde hic bir dikta yanlisi barinamaz, ister hükümet , ister TSK icinde olsun ister baska bir birim olsun. Günümüzde yasadigimiz kavga sadece dikta heveslilerinin devleti demokratiklestirmemek adina koltugu paylasamamalari. Ha asimilasyoncu, irkci ve anti demokratik heveslileri ha seriat yandaslari. Her ikiside ülke icin cehennemdir.

Sn.Dominik, yanılıyorsam düzeltin. Yorumlarınızı %98 asker aleyhinde yapıyorsunuz; hükümeti eleştiren yazınız yok gibi. Bu da bazı şüphelere yol açıyor. Sanki ülkede demokrasinin önündeki tek engel askermiş gibi yorumlar yapıyorsunuz. Ayrıca bunların şeriat getirmek istediklerini sanmıyorum; kendi şeriatları derseniz kabul ederim. Ama gerçek bir şeriatın uygulandığı ülke yeryüzünde yok.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sn.Dominik, yanılıyorsam düzeltin. Yorumlarınızı %98 asker aleyhinde yapıyorsunuz; hükümeti eleştiren yazınız yok gibi. Bu da bazı şüphelere yol açıyor. Sanki ülkede demokrasinin önündeki tek engel askermiş gibi yorumlar yapıyorsunuz. Ayrıca bunların şeriat getirmek istediklerini sanmıyorum; kendi şeriatları derseniz kabul ederim. Ama gerçek bir şeriatın uygulandığı ülke yeryüzünde yok.

Evet yaniliyorsunuz. Belki gündem icabi yorumlarimin fazlaligi TSK üzerine gibi görünebilir, ama tüm yorumlarimi irdelediginizde yanildiginizi kendinizde anlayacaksiniz. AKP'in seriati veya sizin bahsettiginiz "gercek seriat", benim icin aralarinda hic bir fark yok cünki, her ikiside cag disi ve insanlara düsman.

Ben devleti bir bütün olarak ele aliyorum ve ülkemizde yasananlari kisiler üzerinden degerlendirmiyorum. Devletimiz yanlis sistem üzerine kurulmustur ve öylede devam etmektedir. Devleti idare edenler ve devlet mercilerine atananlar bu sistemi sonuna kadar savunanlar ve sisitemden cikar saglayanlardir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kendisine hizmet eden vatan evlatlarini korumasiz bir sekilde sivil bir minibüs ile terhis ederek kolayca terör kurbani olmasini saglayan TSK ve onun komutanlarindan ne beklenirki? Bu yanlislarin hesabini sorana ama derhal yok a veya e simetrik savas aciyorsunuz diye TSK'ni savunan sizsiniz. Emekli erbaslar icin adalet arayan siz kaplan-200, neden korumasiz sekilde ölüme yollanan askerlerin kumandanlarindan hesap sormuyorsunuz? hangileri yargi önünde hesap vermis ve beraat etmis? Ama teslim olan askere ölmedin diye ceza veririler.

Devletimiz böyle, bizleri korumasi ve rahat etmesi gerekirken biz onlari koruyoruz ve rahat ettiriyoruz. Benim bildigim devlet halki temsil eder ve halk icin oradadir. Ülkemizde ise her sey tersine. Sanki ülke devletin tapulu mali ve bizlere kiraya veriyor. Ülke halkin malidir ve devlet ise bunu halk adina korur.

Gercekleri konusabilsek cok seyler degisecek ama isimize gelmiyor.

Sevgili Dominik,Siz kime cevap verdiğinizin farkındamısınız ?

Yoksa benim bu 33 asker hakkındaki yorumu okumadan yine ön yargıda mı bulunuyorsun ,yoksa işine mi gelmiyor.Yine anlayamadım sizi.

Siz şimdi benim 33 asker hakkında yazdığım yorumu okuyun öyle cevap verin bence.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sn.Kaplan bu askerin bir hatası olduğu için her fırsatta askeri yıpratmayı düşünen hükümet ve yandaşlarının eline verilmiş bir koz olarak düşünmüştüm. Eee bunlara da bir bütçe ayımak gerekeceğinden hükümetin ilgilenmemesi gayet doğal geldi bana.

Saygılarımla...

Haklı düşünmüşsünüz .

Ban bu arkadaşlar ile görüştüm 1986 yılından bu yana bunun davasını verdiklerini söylüyorlar.

Özellikle AKP hükümetine 2001 yılından itibaren yapılan değişiklikler bu insanları tamamen çıkmaza sokmuştur.

Ellerindeki var olan sosyal imkanları da kısıtlamış….Yani ben araştırdım 1954 yılındaki uzman çavuş kanunu 2010 yılı kanundan daha iyi daha çok sosyal imkanı var.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.