Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Dokuz Eylül Üniversitesi Müzik Kulübü’ne Saldırı

GeceKuşu

Önerilen İletiler

İsmi Serhat ŞAHİN…

9 Aralık çarşamba akşamı saat 19:30 sıralarında Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Dokuzçeşmeler Kampüsü önünde otobüs beklerken saldırıya uğradı...

Neden mi uğramış kendi ağzından okuyup anlamaya çalışalım...

9 Aralık çarşamba akşamı saat 18:30 sıralarında Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Dokuzçeşmeler Kampüsü içerisinde bulunan Müzik Kulübü'nde çalışma yaparken bir kişi cama vurarak ezan okunuyor gerekçesiyle benden içeride yaptığım çalışmayı kesmemi istedi. Reddedilince oradan sinirli bir şekilde uzaklaştı. İçeride 1 saat kadar çalışmama devam ettikten sonra bir arkadaşımlar birlikte kampüsün önünde otobüs beklerken yine aynı şahıs yanımıza yaklaşarak "Az önce seni uyardık, müziği kessen nolurdu?" diyerek bir tartışma başlattı. Bu ülkenin %99'unun Müslüman olduğunu ve bu davranışın kendilerine ve inanışlarına saygısızlık olduğunu ileri süren bu kişiler o sırada durakta bulunan kalabalığın da dikkatini çekerek bana ve yanımdaki arkadaşıma karşı kışkırtmaya çalıştılar, bir nebze başarılı da oldular. Ben kendisine veya herhangi birisinin inancına saygısızlık etmediğimi, buranın akademik bir kurum olduğunu, her ezan okunduğunda kampüs içerisindeki tüm faaliyetlerin durdurulmasının beklenemeyeceğini ve daha birçok şeyi kendisine kendisine anlatmaya çalıştıysam da yanındaki kişilerden bir tanesi bana kafa atarak saldırdı. Diğerleri hatta kalabalığın içerisinden gaza gelen birkaç kişi de ona katılarak, kendimi korumak amacıyla yolun karşı tarafına kadar kaçtıysam da hep birlikte beni darp etmeye devam ettiler. Daha sonra polisi aramak amacıyla telefonu elime aldığımda hepsi birlikte grup şeklinde kampüsün arka tarafına doğru kaçarak uzaklaştılar. Etraftan yardıma koşan esnaf ve durakta o sırada otobüs bekleyen öğrenci arkadaşlarım da (resmi olarak) olaya tanıktır. Olaydan sonra Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi'nde yapılan muayeneler ve çekilen tomografiler sonucunda sol elmacık kemiğimde, göz arkasındaki kafa kemiğinde ve burnumda kırıklar olduğu ve operasyon gerekliliği saptanmıştır. Saldırıyı yapan şahıslardan bir tanesi olay esnasında kendi ağzıyla bana Buca Eğitim Fakültesi'nde okuduğunu söylemiştir. Bu da demek oluyor ki yarın ben bu kişiyle yanyana aynı okullarda görev yapacağım. Artık herkes yaşadığı ülkenin ne hale gelmeye başladığının farkına varsın.

Saldırıya uğrayan öğrenci şöyle bir not yazmayı da gerekli görmüş olayın ardından geçen sürede ortaya çıkan bazı gelişmeler üzerine...

NOT: Bana hala "Sen de saygısızlık etmişsin, kapatsaydın nolurdu?!" veya "Burada kullandığın -dinci- kavramını çok yanlış ve yersiz buluyorum." gibi mesajlar atan, olayın iç yüzünden habersiz kimselere küçük bir ek bilgi : Olaydan sonra ben hastanedeyken muayene-tomografi vs gibi işlemler esnasında hastanenin kapısı önünde kim olduğunu bilmediğimiz iki kişi, 16 yaşındaki kardeşimi bir kenara çekip "Biz karşı tarafın bir yakınıyız. Onun cezasını biz veriririz, siz davacı olmayın. Bak siz de öğrencisiniz, böyle işlerle pek uğraşmayın, kendinizi de düşünün." gibi sözlerle gayet açık bir şekilde bizi tehdit ettiler.

Olayın kendisi ve bu olayı yapanlar tesadüf eseri ortaya çıkmış falan değil arkadaşlar. Camı yumruklayıp beni uyardıktan sonra 1 saat kadar benim çıkmamı bekleyip, durağa kadar da beni takip etti bu insanlar. Burada ne ezan ne de kimsenin dini inancı falan söz konusu değil, hepsi birer bahane. Lütfen akıllı olalım. Dini inançlarımız ve hassasiyetlerimizin bu şekilde kışkırtılarak kullanılmasına alet olmayalım...

Birileri yazmadan ben yazayım, nasılsa yazılacak :

İslam hoşgörü dinidir, gerçek İslam’da böyle şeyler olmaz. Yapan çocuk hata yapmış tasvip etmiyoruz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hepizin yüreğine sağlık...

Aynı fikirlerde olmak çok güzel.

Belki birilerinin de uyanmasını sağlayabiliriz. :clover:

Hangi konuda uyanmasini sagliyabilirsiniz anlamadim acikcasi yok yeryuzundeki hic bir din insanlari kotu yola sevketmez insanin icinde olmadigi surece . Hic bir din git hirsizlik yap baskasinin malini gasp et yada keyfince adam oldur demez bu senin dini nasil algiladigina baglidir insanlarin yaptigi hatalari insanlara mal edeceginiz yere kalkmissiniz dine mal etmektesiniz bu sizin dini icinizde nasil yasadiginizla alakalidir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hangi konuda uyanmasini sagliyabilirsiniz anlamadim acikcasi yok yeryuzundeki hic bir din insanlari kotu yola sevketmez insanin icinde olmadigi surece . Hic bir din git hirsizlik yap baskasinin malini gasp et yada keyfince adam oldur demez bu senin dini nasil algiladigina baglidir insanlarin yaptigi hatalari insanlara mal edeceginiz yere kalkmissiniz dine mal etmektesiniz bu sizin dini icinizde nasil yasadiginizla alakalidir.

Eleştirinin hedefini saptırmış olmuyor musunuz sayın 'MonDieu'...

Yapılan anlamsız eyleme en ufak bir eleştiri getirmeden, yapılan saptamalara getirilen eleştiri eksik kalmıyor mu?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Uyanmak derken sayın MonDieu, insanları uyandırmayı kassettim.İnandıkları dinin bu kadar sömürülmesine nasıl izin veriyorlar? Sorgusuz sualsiz içerisinde dini simgelerin yer aldığı her türlü konuşmaya neden inanıyorlar ?

Öte yandan, hoşgörüden çok uzakta dinini yaşayan insanlarla tanıştım. İnsanlar gösterdiler bana inandıkları dinin hoşgörüsüz olduğunu.Örneğin ben hiç oruç tuttuğu için, dini inançları gereği yanlış üsül ve yöntemle adına kurban denilen eylemi gerçekleştirdiği için, isteği tarzda kapandığı,sakallarını istediği gibi uzattığı,camiye gidip ibadetlerini gerçekleştirdiği için ağır tepkiler gören hatta bu olaydaki gibi dayak yiyen insanları görmedim.Ama madalyonu ters çevirince, oruç tuttmadığı için tepkiler gören,küpe taktığı için veya parkta arkadaşlarıyla bir bira içtiği için,ezan okunurken müziğine devam ettiği için dayak yiyen insanları gördüm.Şimdi siz bir kere daha düşünün hoş görü nerde bu olayların içinde?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Uyanmak derken sayın MonDieu, insanları uyandırmayı kassettim.İnandıkları dinin bu kadar sömürülmesine nasıl izin veriyorlar? Sorgusuz sualsiz içerisinde dini simgelerin yer aldığı her türlü konuşmaya neden inanıyorlar ?

Öte yandan, hoşgörüden çok uzakta dinini yaşayan insanlarla tanıştım. İnsanlar gösterdiler bana inandıkları dinin hoşgörüsüz olduğunu.Örneğin ben hiç oruç tuttuğu için, dini inançları gereği yanlış üsül ve yöntemle adına kurban denilen eylemi gerçekleştirdiği için, isteği tarzda kapandığı,sakallarını istediği gibi uzattığı,camiye gidip ibadetlerini gerçekleştirdiği için ağır tepkiler gören hatta bu olaydaki gibi dayak yiyen insanları görmedim.Ama madalyonu ters çevirince, oruç tuttmadığı için tepkiler gören,küpe taktığı için veya parkta arkadaşlarıyla bir bira içtiği için,ezan okunurken müziğine devam ettiği için dayak yiyen insanları gördüm.Şimdi siz bir kere daha düşünün hoş görü nerde bu olayların içinde?

Iyi guzel diyorsunuzda sayin denizkizi Insanlarmi dini somuruyor yoksa dinmi insanlari somuruyor. Icinde her turlu dini simgeleri inananlar genelde ya cikarlari oldugu icin inanmaktalar. Dini somuren bana gore insanlardir. Bugun Turkiye diger musluman ulkelerine bakarsak hepisinin materiyalistci olduklarini goruruz disariya karsi dinci gorunup ama yemedikleri halt kalmamistir sordugunda ise islami one atarlar bu tur insanlarin tek tanidiklari ve inandiklari sey uzerinde thomas whassingtondur. Bu insanlari satin alip cok asiri bir dinci yapmaniz hic ama hic zor degil ben ilk iletimdede yazdim tekrar yenileyim isterseniz Dini insan kendi icinde yasar. Egitim eksikligi diyemem cunku egitim insana herseyi ogretmez bazi seyler vardirki insan egitim almadan ogrenir bunlar karakter, kisilik, ve canlilara olan sevgisi ve saygisi . Simdi turkiyede yasayan insanlarin belki iyi bir egitimi olabilir ama bu ikinci saydiklarimdan yoksunlar bununda malesef bir okulu yoktur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İsmi Serhat ŞAHİN…

9 Aralık çarşamba akşamı saat 19:30 sıralarında Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Dokuzçeşmeler

.

.

.

İşte her fırsatta İslam a saldırmak buna denir. Hem saldırıyor hem de haklı olan cevabını veriyor.

Şimdi bu tür zihniyetler bizlerin islamın hoş görüsüz olduğunu mu düşüneceğimizi sanıyor.

İslamın hoş görüsünü öğrenmek istiyorsan, inanmasan bile öğrenmek için oku.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İşte her fırsatta İslam a saldırmak buna denir. Hem saldırıyor hem de haklı olan cevabını veriyor.

Şimdi bu tür zihniyetler bizlerin islamın hoş görüsüz olduğunu mu düşüneceğimizi sanıyor.

kaplan 200,

bu tarz zihniyet 1976 kahramanmaraş olaylarında görülmüş evlerin üzerine

<allah için savaşa>yazılarak bine yakın alevi mezhebinden halk acımasızca

katledilmiştir..

Yukarda ki tartışma da sadece görüş ayrılığı vardır..üç üye de iyi niyetlidir.

@gecekuşu bir olayı örnekleyerek hoşgörü dininde bu tarz hareket olmaz

demiş diğer üyeler desteklemiş üye @mondieu da bu kötü hareketler yapanlara

ait dinleri suçlamayalım şeklinde yaklaşmış daha sonra olay dinler mi yoksa

onun adına hareket edenlerle mi ilgili,insanlar inandıkları dini sömürtmesin

merkezinde cereyan etmiş ve üye @mondieu da insanlar dini sömürüyor

düşüncesine gelmiş tartışma sonlanmıştır.

++++

islamda hoşgörüyü islam adına hareket ettiğini ileri sürenler bozmaktadır..

kimdir bunlar ?ülkemizden örneklersek,

ramazanlarda oruç tutmayanlara ve lokantasını işleten esnafa her türlü

baskıyı reva görenler,yukardaki örnekteki gibi <ezan> nedeniyle hayatın

durmasını isteyenler,kafasındaki hastalıkları din diye millete yutturmak

ve bundan nemalanmak isteyen yobazlar,

islam dininin bugünkü görüntüsünü kirletenler bakın daha neler yapmaktadırlar:

Anadolu nun ücra yerlerinde şıh ve şeyh maskesi altında doktorluktan alimliğe

her türlü kılığa girip insanları maddi manevi sömüren şarlatanlıklar..

yurtışında ve yurtiçinde ihlas, deniz feneri,kombassan,jetpa benzeri olaylarda

olduğu gibi dini bütün vatandaşların dolandırılması..

daha bugün patlak veren yine denizfeneri,mehmetçik,lösev gibi vakıflara

vekaletle kurban ihalesi gereği kesilmesi gereken kurbanların kesilmeyip

40 trilyonun cep yapılması..

yine bugün 79. yılını kutladığımız asteğmen kubilay ın yobazlarca katledilmesi..

Sivas ta <allahsız>diye halkın kışkırtılıp alevi saz sanatçıların yakılarak

katledilmesi..

şimdi anladınız mı İslam a kimler saldırıyor.?

bunlar uydurmamıdır birşey ler söylemek ister misiniz.?

bu eylemleri destekliyor musunuz?

hangi dinde mevcuttur bunlar?

yok İslamiyet te mevcut değilse,bir hoşgörü dini ise yukardaki eylemleri

yorumlayıp adını koyar mısınız?

insanlar bir dine inanır veya inanmaz bu normaldir..(belki de inanç demokrasisi

yani laisizme inanmadığınız için sizce inanmayanlar cezalandırılmalıdır...)

ama İslam a inandığını söyleyip hele de bunları bu din adına yaptığını

söylemek yani bu kadar soygun vurgun,katliam,eziyet yapılıyorsa o her yerde

sorgulanır..

ayrıca okumaktan bahsediyorsunuz..

kendi adıma tek tanrılı üç büyük dinin kutsal kitaplarını okuduğum gibi, dinler tarihi

dinlerin gelişimi,tarihsel evrimleri ve din sosyolojisi alanlarında ciddi araştırmalarım

olmuştur..

bu alanlarda iletilerimde forumda mevcuttur.

ama işinizi kolaylaştırayım: on yıldır herhangi bir dinin müridi(inananı) değilim.

ama saygılıyım..

nereye kadar?saygı gördüğüm yere kadar...

burada yüzde 99 muhabbeti hem geçersizdir hem de yanlış bir orandır...

ama okumaktan bahseden sizin iletilerinize baktığımızda

bir bilgi paylaşmadığınızı, iletilerinizin tamamına yakınının <..gazi açlıktan öldü,..

cezasını verelim,yeşil özlüyorum,gelsede cezaların kesse,ondan çok korkarlar vb vb>

tahrik ve taciz edici,bayrak milliyetçiliğine dayanan, adeta sizin gibi düşünmeyenleri

yoksayan ,insanları kendiniz tarafı olanlar ve pkk cılar diye iki kampa böldüğünüz bir

forumculuk örneğini görüyoruz...bu tarzınız böyle devam ederse bu konuyu yönetim

bazında gündeme getireceğimi de bildireyim bu arada.

yine bu tarzınızdan dolayı da karşıt görüşteki forumdaşınıza karşı, bilgi yerine

karalama ve dışlama politikası ürettiğiniz için ikna edip kendi yanınıza çektiğiniz

bir forumdaş bile olmadığını görüyorum.

yine biliyorsunuz ki bu tarz benim sizle görüş paylaşımımı sonlandırmıştı..

yazmamın nedeni yine sizin tarafınızdan tacizci bir şekilde üyelerin

suçlanması olmuştur..

nezaket,saygı,empati vb kavramlar forum kurallarında

yazmaz biz insan olduğumuz için bunlara uyarız..yok forum anlayışınız paylaşım

yerine bir görüşün tribün taraftarlığı ve propogandası ise bunu terkediniz.

++++

Son söz olarak eklemek isterim ki,

Müslümanlar hiç bir ülkede Türkiye deki kadar rahat değildirler..isteyen ibadetini

islam şeraitini yaşama noktasına kadar getirebilmekte ve son kale <türban>ın

da fethi yakındır.yani ülkemizde laisizm ve sekülarizm görünüştedir.

şimdi inanç özgürlüğü havariliği yapanları örneğin Afganistan örneğin ırana

gönderme imkanımız olsa eminim vatanım diye türkiyeye geri koşarlar..

ayrıca maalesef bu islam inancı bir ideolojiye çevrilerek kalkan yapılıp bazı

amaçlar için kullanılmıştır..böylece radikal islam dediğimiz ideoloji yaratılarak,

dinin insanla tanrı arasındaki o güzel bağ kopartılmıştır.yani demem o ki

1960-1975 yılları arasındaki o <gül yüzlü> müslüman nine ve dedelerimiz

kuşak olarak yok yokolmuş yerine inancını süngü yapıp kişi ve kurumlara

saldıran bir islami sınıf türetilmiştir.(ülkemzide 80 den sonra doğanlar

maalesef <gülyüzlü> inanç sahibi bu insanları tanımadı büyük ihtimalle..)

bu gelişme uluslararası alanda da böyle olmuş <bin ladin><taleban>, <hizbullah>

<hizb-ul tahir> vb vb cinayet işleyip işkence edebilen üstelik

bunları allahın emrine dayandıran örgütler türetilmiştir..yani hoşgörü dini

bu noktaya maalesef getirilmiştir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

.

.

.

bunları allahın emrine dayandıran örgütler türetilmiştir..yani hoşgörü dini

bu noktaya maalesef getirilmiştir.

Sayin AED

Aslinda bir gorus ayriligi demiyelimde olaylara farkli pencerelerden bakiyoruz desek daha dogru olur. Benim anlatmaya calistigim olaya en guzel ornek zaten yukarida olusmustur smile.gif. Yani insanlar dinleri yillardir kendi cikarlari dogrultusunda kullanmistir bu tum dinlerde olmustur Hristiyanlikta papazlar insanlarin iyi niyetini dini duygularini somurmuslerdir karsi gelenleri ise aforoz etmislerdir . Muslumanliktada eger oruc tutmuyor namaz kilmiyorsan hemen dinden sapmis damgasini vurmaktalar halbuki din kulla allah arasindadir ucuncu kisilerin karismaya hakkida yoktur. Ama bazi insanalar herseyde oldugu gibi dini kendi tekellerine almaktadir buda insanlarin kendi menfaatleri ugruna dini kullanmalidir demektir. Aslinda ben bu insanlara sunu yaparlar her firsatta "Once ALLAH ALLAH, SONRA YALLAH YALLAH"

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İslam inananları hoşgörüye davet eder evet,ama hoşgörülü olabilmek kişinin kendi elindedir...Kimse kimseye ezan okurken işini gücünü bırakacak diye dayatma yapamaz,yol kesip adam dövemez...İki üç kendini bilmezin yaptığı da bir dine mal edilemez ama...Adam okuduğu Kuran'ı anlamadıysa İslam ne yapsın...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kaplan 200,

Bak dostum; ben insanlar İslam ı kötüye kullanmıyor ya da yapılan yanlışların doğru olduğunu da söylemiyorum.

İslam ı kötüye kullananların İslam ile alakasının olmadığını söylüyorum.

Evrenin kabul gördüğü Barış-Demokrasi-Özgürlük-İnsanlık gibi değerli sözleri sıralayarak fikirlerinizi bunların arkasına gizlemeyin.

Ben İslam ın hoş görüsünden söz ediyorum.

Tna birileri yazmadan ben yazayım ‘’İslam hoşgörü dinidir, gerçek İslam’da böyle şeyler olmaz. Yapan çocuk hata yapmış tasvip etmiyoruz...’’ diyerek ardından deniz_kızının ‘’ iyiki hoş görü diniymiş’’ demesi islamın hoş görüszlüğünü anlatmaya çalışan zihniyetin cümleleri değilmi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sadece Islam degil aslinda tüm dinler de hosgörü yoktur. Bazi dinler mesela Hiristiyanlik kendisini reform yaptigi icin hosgörüsüzlügü islamdaki kadar göze carpmiyor.

Madem Islam dini hosgörülü ise neden genelde Islama her yönüyle sarilan insanlar hosgörüsüz oluyorlar?

Neyi kimden sakliyoruz?

Islam aleminde neredeyse hayatin her alani sorgulaniyor. Giyimnden tut, konusmana, yemene, icmene, yatmana ve kalkmana kadar her sey sorgulaniyor ve günah olup olmadigi belirleniyor.

Gören köy klavuz istemez derler. Sadece lafta hosgörülüyüz demekle olmuyor, uygulamakla olur. Insanlar kararlarini okuduklarina göre degil yasadiklarina göre verirler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sadece Islam degil aslinda tüm dinler de hosgörü yoktur. Bazi dinler mesela Hiristiyanlik kendisini reform yaptigi icin hosgörüsüzlügü islamdaki kadar göze carpmiyor.

Madem Islam dini hosgörülü ise neden genelde Islama her yönüyle sarilan insanlar hosgörüsüz oluyorlar?

Neyi kimden sakliyoruz?

Islam aleminde neredeyse hayatin her alani sorgulaniyor. Giyimnden tut, konusmana, yemene, icmene, yatmana ve kalkmana kadar her sey sorgulaniyor ve günah olup olmadigi belirleniyor.

Gören köy klavuz istemez derler. Sadece lafta hosgörülüyüz demekle olmuyor, uygulamakla olur. Insanlar kararlarini okuduklarina göre degil yasadiklarina göre verirler.

Günahın ve sevabın belirtilmesi,islamın hoşgörüyü emrettiğindendir.

İşinize nasıl gelirse siz öyle anlayın fark etmez.İslamı anlayan anlıyor anlamayanında kendi sorunudur, anlamayanların yaptıklarıda islam ile örtüştürelemez.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

AED ;Tamda bu sözlerinizin üzerine Sn i kumbasar köşesinde konu almış.

Kahramanraş’ta, zamanında yaşanan acı olayları elbette kimse inkar edemez.

Ülkeyi karıştırmak için bir taraftan ‘sağ-sol’ çatışmasını körükleyen karanlık güçler, bir taraftan da ‘Alevi-Sünni’ çatışması çıkarmaya çalışıyorlardı.

‘Aynı merkez’ tarafından kurgulanan provokatörlerin, Alevi mahallelerinde “Sünniler, Alevileri kesmeye başladı”, Sünni mahallelerinde ise “Aleviler, camileri bombalıyor, kadınlara kızlara tecavüz ediyor” şeklinde yaydıkları aslı astarı olmayan söylentiler ile asırlardan beri birbirleri ile herhangi bir sorunları bulunmayan insanlar, sanki ‘en azılı düşmanlarmış’ gibi bir anda karşı karşıya getirildi.

Beş gün boyunca devam eden karşılıklı çatışmalarda yüzden fazla insan hayatını kaybetti, bir o kadar insan da yaralandı.

Olaylarla ilgili oldukları gerekçesiyle gözaltına alınan birçok kişi, çıkarıldıkları mahkemelerde beraat ettiler.

Olayların arkasındaki asıl ‘karanlık’ faillere ise ne yazık ki bir türlü ulaşılamadı.

Olay hâlâ ‘faili meçhul’ niteliğini koruyor.

ki, iddia edilen sahnelerin hiçbiri

yaşanmadı.

* * *

Birileri, zamanında kardeşi kardeşe kırdırmak, insanları ‘ömür boyu’birbirine düşman edebilmek için, maşaları aracılığıyla olaylar çıkarıp hafızalarda ‘kara lekeler’ bıraktı.

Şimdi aynı birileri, yeni maşaları aracılığıyla eski olayları ‘sermaye’ olarak kullanarak, bu milletin evlatlarını yeniden birbirlerine boğazlatmak istiyor.

İnsanlar her zaman ‘kurşunla’, ‘bombayla’, ‘işkenceyle’ öldürülmez.

i.kumbasar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yıllardır ülkemde yaşananları gördükçe bu ve benzer olayların ne kadar çok olmaya başladığına tanık oldukça, kendime bende müslümanım demeye çekiniyorum çünkü ben bu şekilde düşünmüyorum böyle anlamıyorum, böyle yaşamıyorum, İslam dini adına badygardlık yaptığını sanan o zavallıların ne yaptıklarından bile haberdar olduklarını sanmıyorum, İslam dini kendilerine böyle bir misyon yüklenenlerce, çok acımasız,hoşgörüsüz, katı, sapkın, tahrik edici ve geriye götürücü bir hal almıştır... Üzülerek söylüyorum ki bunü insanlarla aynı dine mensup olmaktan imtina ediyorum ve kendimi ayrı bir yere koyarak kimliğimde yazan "dini" bölümünü beynimde boş bırakıyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.