Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

GAZİ AÇLIKTAN ÖLDÜ ..MÜSLÜMAN GEÇİNEN AKP

kaplan-200

Önerilen İletiler

Muğla'nın Milas İlçesi'nde oturan Kore gazisi Muharrem Topçu (80), terk edilmiş bir restoranın baraka benzeri bölümünde ölü bulundu. Kimsesiz Kore gazisinin üç gün önce yaşamını yitirdiği anlaşıldı. Bir deri bir kemik kalan gazinin, açlıktan ya da soğuktan ölmüş olabileceği belirtildi.

Milas- Bodrum Karayolu'nun 3. kilometresindeki terk edilmiş bir restoranın baraka benzeri kısmında yaşamını sürdüren Kore gazisi Muharrem Topçu, günlerdir maaşını almaya gitmeyince Muharif Gaziler Derneği Milas Şubesi'ndeki arkadaşları meraklandı. Şube Başkanı Mehmet Sarban ve beraberindekiler, aynı zamanda derneğin üyesi olan kimsesiz Kore gazisi Muharrem Topçu'nun yaşadığı barakaya gitti. İçeri girdiklerinde, gazi Topçu'nun yarı çıplak vaziyetteki bir deri bir kemik kalmış cesedini görünce şoke oldu. Durum, güvenlik güçlerine bildirildi. Yapılan incelemede, Kore gazisi Muharrem Topçu'nun vücudunda harhangi bir darp, yara ve kesici alet izine rastlanmadı. Üç gün önce hayatını kaybettiği belirlenen Kore gazisinin, açlıktan ya da soğuktan ölmüş olabileceği bildirildi. Arkadaşları tarafından taşınan Kore gazisi Topçu'nun cenazesi, kesin ölüm nedeninin tespiti için otopsi yapılmak üzere İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

"DAĞDAN İNEN PKK'LIYA İLGİ VAR, GAZİLERE YOK''

Yürekleri sızlatan manzara karşısında tepkisini dile getiren Muharip Gaziler Derneği Milas Şubesi Başkanı Mehmet Sarban, ``Muharrem Topçu, şubemizin üyesiydi. Arkadaşımızın ilçemizde herhangi bir akrabası yoktu. 30 yıl önce Milas´a yerleşmiş, iki yıldır bu terk edilmiş yerde yaşıyordu. Normalde kendi ihtiyaçlarını karşılayabiliyordu. Fakat son zamanlarda bir rahatsızlığı var gibiydi. Bu ay maaşını almaya gelmeyince merak ettik. Geldiğimizde bu halde bulduk. Kimsesiz yaşlılarımız için doğru düzgün bir bakım yeri yapılsaydı bu tür üzücü manzaralarla karşılaşmazdık. Belki de burada açlıktan öldü. Gazilerimize gerekli değer verilmiyor ilgilenilmiyor. Dağdan inen PKK ile ilgileniyoruz, ülkemiz için mücadele etmiş gazilerimizle ilgilenmiyoruz'' diye konuştu.

ISLAKIĞI....

-http://www.kanaldhaber.com.tr/HaberDetay.aspx?haberId=54344&catId=34-

-http://www.ensonhaber.com/3.sayfa/238720/gazi-acliktan-oldu-video.html-

-http://www.netgazete.com/News/646287/mugla_milasta_kore_gazisi_acliktan_oldu_kimsenin_haberi_bile_olmadi.aspx-

YAZIKLAR OLSUN İNSANLIĞIMDAN UTANIYORUM KENDİLERİNİ İNSAN VE MÜSLÜMAN SANAN ZİHNİYETLER TERÖRİSTLERE VERDİĞİNİZ DEĞERİN YARISINI BU İNSANLARA VERSYDİNİİZ BELKİ KAÇ İNSAN YAŞIYOR OLACAKTI.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hatırladıkça gözlerim doluyor..

Kendi gazilerine, şehitklerine bile değer vermeyen bir sistemden yaşayan insanlarına ne yapmalarını bekleyebiliriz ki?

Her fırsatta insan hakkından ve adaletten bahsedenlerin düşüncelerini merak ediyorum....gazimiz açlıktan ölürken pkk teröristlerine bu imkanlar hangi adalete hangi insanlığa sığar?

Bence bunu kendimize sormalıyız.. Biz ne kadar sahip çıkıyoruz..

Dillerde ''vatan sağolsun'' kelimesi gönüllerde var olmadıkça ne olmasını bekleyebiliriz?

PKK lıların bile Avrupada, Kuzey Irakta ''gazilikleri'' var.. Güneydoğuda yaralanmış örgüt mensuplarına gerek maddi, gereksede manevi anlamda müthiş destek var..

Ya bizimkilerde?

Gün gelipte güneydoğuda çatışmalarda yaralanan gazilerimizinde aynı tabloyla karşılaşmamaları ne malum?

Askerli yapmak açlıklar ve işsizlikler ülkesinin ''kaderini'' değiştirmiyor maalesef..

Türk Ordusundan sonra işsizlikler ordusuna yoğun katılım oluyor..

Bu sistemi değiştirmektir mesele..

Asıl vatanseverlik burada..!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Muğla'nın Milas İlçesi'nde oturan Kore gazisi Muharrem Topçu (80), terk edilmiş bir restoranın baraka benzeri bölümünde ölü bulundu. Kimsesiz Kore gazisinin üç gün önce yaşamını yitirdiği anlaşıldı. Bir deri bir kemik kalan gazinin, açlıktan ya da soğuktan ölmüş olabileceği belirtildi.

.

.

.

Kore gazisinin günümüzdeki gelismelerle ne alakasi var? Gazi bu durumlara kadar geldigine göre gelmis gecmis tüm hükümetleri elestirmek gerek. Diegr taraftan Kore'de Türkiye'nin ne isi vardi? Kore komsu ülke degil bize, topragimiza ve malimiza göz koymamis. Oraya ABD emperyalizmine yag cekmek icin genclerimizi gönderdik. Gönderen zihniyeti sorgulayin neden ölüme terk ettiklerini. Yanlis kapiyi caliyorsunuz sayin kaplan-200. Acliktan ölen Gazimiz Yesiller gibi katil ve mafya degildiki onu eller üzerinde gezdirsinler. O sadece normal bir askerdi ve onunda devlet erkaninda fazla bir degeri yok.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Diegr taraftan Kore'de Türkiye'nin ne isi vardi? Kore komsu ülke degil bize, topragimiza ve malimiza göz koymamis. Oraya ABD emperyalizmine yag cekmek icin genclerimizi gönderdik. Gönderen zihniyeti sorgulayin neden ölüme terk ettiklerini. Yanlis kapiyi caliyorsunuz sayin kaplan-200. Acliktan ölen Gazimiz Yesiller gibi katil ve mafya degildiki onu eller üzerinde gezdirsinler. O sadece normal bir askerdi ve onunda devlet erkaninda fazla bir degeri yok.

1950 ' de olaylar kanlı bir savaşa dönüsnce , A.B.D., Birleşmiş Milletler' den şavaşa müdahale etmesini istedi.

Bunun üzerine de Birleşmiş Milletler Teskilatı, bütün üyelerini şavaşa müdahale etmeğe cagırdı.

Türkiye' nin Kore ve o tarihteki anilisiyle Güney Kore ile yakın ilişkisi, hem Birleşmiş Milleteler' in bu cağrısı üzerine,

hem de Amerika' nın yanında Kuzey Kore' ye karşı yürütülen savaşa katılmakla başladı.

Aynı safta savaşa, katılan ya da yalnızca sağlık ekibi gönderen öteki ülkeler sunlardı:

Belcika, Filipinler, Fransa, Güney Afrika, Habesistan, Hollanda Kanada, Kolombiya, Taylan, Yeni Zelanda.

Türk Hükümeti, Kore' ye 5 000 kişilik bir standart birlik gönderilmesine karar vermiş ve tuğğeneral Tahsin Yazıcı

komutasındaki birlik Iskenderun' dan yola cıkarılmıştı.

Hükümetin böyle bir savaş kararını Anayasa gereğince Meclis' in onayına sunması gereği üzerinde tartışılırken

Türk Tuğayı Kore' ye varmıştş bile ( 17 Ekim 1950 )

Devamı için

http://www.turkish-m..._0entry833911

Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

1950 ' de olaylar kanlı bir savaşa dönüsnce , A.B.D., Birleşmiş Milletler' den şavaşa müdahale etmesini istedi.

Bunun üzerine de Birleşmiş Milletler Teskilatı, bütün üyelerini şavaşa müdahale etmeğe cagırdı.

.

.

Devamı için

http://www.turkish-m..._0entry833911

Saygılar

Vermis oldugunuz bilgiler isiginda da anlasildigi gibi birlesmis milletlerin cagrisina tüm üyelerinin katilmadigi ve hatta Türk Tugayi'nin meclisin onayini dahi almaya sabri olmadigi görülmektedir. Türkiye o dönemler NATO üyesi olabilmek icin ABD'ye bir kiyaklik yapmak icin aceleci davrandi. Davrandi ama kendi gazileri icin geri döndükten sonrada ayni hassasiyeti göstermedi. Simdede gene bazilari vatanseverlik adina her olaya sehit ve gazileri alet etttikleri icin acliktan ölen gazinin olayinida kendi siyasi emellerine alet ediyorlar. MHP de iktidardaydi, olarin döneminde sanki bu gazimiz villada yasiyordu, maasa baglanmisti ama yeni hükümet tüm haklarini elinden aldi ve ölüme atti. Olacak is degil.

Ne zaman sehit ve gazileri suistimal etmeyi birakacagiz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne zaman ki gercek anlamda, tüm insanların ve tüm varlıkların değerini öğreneceğiz ... bileceğiz

O zaman..

Bu ne zaman diye lütfen bana sormayın, bilemiyorum

Saygılar

O zamanı biliyorum..KENDİMİZİ bildiğimiz zaman Sn.birce.. :)

İstek ve arzularımızın heveslerimizin, ''paralel istek, arzular ve hevesler'' olarak karşımızdaki yada çevremizdeki kişilerdede VAR olduğunu bildiğimiz zaman işte ''O''zaman.. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne zaman ki gercek anlamda, tüm insanların ve tüm varlıkların değerini öğreneceğiz ... bileceğiz

O zaman..

Bu ne zaman diye lütfen bana sormayın, bilemiyorum

Saygılar

Tabiiki sorum dogrudan size degildi. Ben suistimal yapanlara sordum ve onlarda kendilerini cok iyi biliyorlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kore gazisinin günümüzdeki gelismelerle ne alakasi var? Gazi bu durumlara kadar geldigine göre gelmis gecmis tüm hükümetleri elestirmek gerek. Diegr taraftan Kore'de Türkiye'nin ne isi vardi? Kore komsu ülke degil bize, topragimiza ve malimiza göz koymamis. Oraya ABD emperyalizmine yag cekmek icin genclerimizi gönderdik. Gönderen zihniyeti sorgulayin neden ölüme terk ettiklerini. Yanlis kapiyi caliyorsunuz sayin kaplan-200. Acliktan ölen Gazimiz Yesiller gibi katil ve mafya degildiki onu eller üzerinde gezdirsinler. O sadece normal bir askerdi ve onunda devlet erkaninda fazla bir degeri yok.

Yine ucuz siyastle olayı çarpıtıyorsun..Bu vatan için kan dökmüş,vücudundan parça vermiş can vermiş kim varsa hepsi gazidir.

Sistemin yanlış olması değil konumuz.her ne sebep olursa olsun o bir gazidir.

Siz önce bebek katillerine verilen değerle bu gazilerimize verilen değerlerin vicdani kıyaslamasını yapın.

Hadi bu gazimizi geçelim googleden ''gazilerin sorunları''yazın ne göreceksiniz.

Katillerin mayınlarına basarak bacağını kaybeden şehitlere bir defaya mahsus protez bacak veriliyor değeri ise bugunki 10 bin tl civarında.

Katillere iş ev ve tazminatlar ödeniyor.buna ne diyeceksiniz.

Bu konu onun yada bunun iktidarın da oldu değil yapanların birinin diğerinden farkı yok zaten.

Aradaki tek fark bugün dtp-pkk-ve akp nin yaptığı işbirliğinin getirdiği bu katilleri af etmek ve her imakanı sağlamak.

şimdi anladınız.!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O zamanı biliyorum..KENDİMİZİ bildiğimiz zaman Sn.birce.. :)

İstek ve arzularımızın heveslerimizin, ''paralel istek, arzular ve hevesler'' olarak karşımızdaki yada çevremizdeki kişilerdede VAR olduğunu bildiğimiz zaman işte ''O''zaman.. :)

Işte " O " zaman.. :)

Tabiiki sorum dogrudan size degildi. Ben suistimal yapanlara sordum ve onlarda kendilerini cok iyi biliyorlar.

Özür dilerim " O " zaman :) ben bana sordunuz sanmışdım :blushing:

Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"Katillere iş ev ve tazminatlar ödeniyor.buna ne diyeceksiniz".

Sayın Kaplan

Yazınız -ki haberlerden alıntı olduğu anlaşılıyor- yazı olmaktan öte birilerini tahrik ve teşvik etmeye yönelik acınılası bir döküm...

Bu iktidarın elbetteki yanlışı, hataları vardır ve de olacaktır. Ancak ülkenin beraberliği, kardeşliği ile ilgili bir zaafiyet içinde olduklarına asla inanmıyorum.

Yukarıda alıntıladığım ve bir alt başlıktada gördüğüm;

"Katillere ev, iş ve tazminatlar"

yine başka bir yazının alt başlığında;

"Teröristlere TOKİ'den ev..." gibi uyduruk şeylerle sadece birilerini galeyana getirebilirsiniz o kadar.

Sayın Kaplan-200 eğer siz alıntıladığım bölümle ilgili samimiyseniz ispatlarsınız.

Bir şekilde ispatlayabilirsiniz:

Bütün Kürtleri terörist ilan edersiniz olur biter.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"Katillere iş ev ve tazminatlar ödeniyor.buna ne diyeceksiniz".

.

.

.

Bütün Kürtleri terörist ilan edersiniz olur biter.

DEFALARCA SÖYLEDİM ,yine söylüyorum ben hiç bir zaman pkk katilleri ile kürtleri bir görmedim çünkü bunun en güzel örneğini Ardahanda yaşayan kürt kökenli vatandaşlarımız katillerin dözcülerini ev ve iş yerlerine türk bayrağı asarak,çürük domateslerlerle protesto ettiler.

O nedenle katiller ile kürtleri bir görmüyorum..Anlamazdan gelmenizin benim için hiç bir önemi yok biliyorsundur.

Bunun örneği benim memleketimde var adı önemli değil katil 4-5 yıl dağda kalmış teslim olmuş ve şimdi devlet dairesinde memur,hergün içip içip insanları tahrik ediyor..kendisi beş para etmez bir katil fakat başkalarının başını belaya sokacak adam muamelesi yapacaklar.

Ayrıca siz hangi gazeteyi okuyor haberi izliyorsunuz? katillere verilen imkanları duymadınız hayret,oysa haberin kaynaklarınıda göstermiştim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

DEFALARCA SÖYLEDİM ,yine söylüyorum ben hiç bir zaman pkk katilleri ile kürtleri bir görmedim çünkü bunun en güzel örneğini Ardahanda yaşayan kürt kökenli vatandaşlarımız katillerin dözcülerini ev ve iş yerlerine türk bayrağı asarak,çürük domateslerlerle protesto ettiler.

O nedenle katiller ile kürtleri bir görmüyorum..Anlamazdan gelmenizin benim için hiç bir önemi yok biliyorsundur.

Bunun örneği benim memleketimde var adı önemli değil katil 4-5 yıl dağda kalmış teslim olmuş ve şimdi devlet dairesinde memur,hergün içip içip insanları tahrik ediyor..kendisi beş para etmez bir katil fakat başkalarının başını belaya sokacak adam muamelesi yapacaklar.

Ayrıca siz hangi gazeteyi okuyor haberi izliyorsunuz? katillere verilen imkanları duymadınız hayret,oysa haberin kaynaklarınıda göstermiştim.

Hep başvurdukları yol

Biz pkk=Kürd demek değil diyoruz,

Ama forumdaşlar ısrarla o yöne doğru çekmeye çalışıyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

verilen linkde haber biraz tuhaf, diğer linklerde aynı şeylerden bahsetmiş

ilk olarak bahsetmek gerekirse yazı başlığı iri puntolarla "gazi açlıkdan öldü" diye vurgulanmış

ama haber içersinde "açlıkdan veya donarak ölmüş olabileceği söyleniyor" gibi bir ifade geçiyor.

Muharrem Topçu, günlerdir maaşını almaya gitmeyince

yani gaziye bağlanmış bir maaş var takriben 300 tl civarı birşey bir huzur evinde konaklamaya yetecek bir para ha gazi huzur evini tercih eder, etmez o ayrı, sonuç olarak geçim sağlanabilir.

"Muharif Gaziler Derneği Milas Şubesi'ndeki arkadaşları meraklandı"

anladığımız kadarıyla gazinin dernek arkadaşlarıda var yani kimsesiz değil ne durumda olduğu hangi şartlar altında yaşadığı gerekli kişilere, ilgililere bildirilebilirmiş- bildirilmiş mi? haberde bildirildiğine dair bir bilgi yok

sonraki paragrafda zaten haberin hangi amaçla yapıldığı belli

iri puntolarla belirtilmiş

"DAĞDAN İNEN PKK'LIYA İLGİ VAR, GAZİLERE YOK''

haberi yapanların gazi ye üzüldüklerini hiç sanmıyorum bu memlekette bir gazi gider beş gazi ortaya çıkar rutin şeyler bunlar

amaç demokratik, kürt, pkk artık adına ne açılımı diyorsanız o açılıma kenarından dokunarak hafifden vatan millet adapazarı edebiyatı parçalayarak okuyanı galeyana getirmek

başarılı mı ? yorumları okuyunca gayet başarılı

akıllı adam aklını kullanır daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

.

.

.

başarılı mı ? yorumları okuyunca gayet başarılı

akıllı adam aklını kullanır daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanır.

Bir gazinin ne kadar maaş aldığını biliyorsun,birde bu teröristlere verilen iş ve tazminatı öğrenip bizimle paylaşın !

Birde gazilerimize verilen protezleri ve sonrasını örenin,şehit ailelerine verilen yardımları öğrenin teröristler verilen tazminatla kıyaslayın !!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sözleri bitenler şehit cenazelerine ve gazi hikayelerine sığınmaktadır. Lütfen bu oyuna gelmeyelim, başlığı açan vatandaşımızın samimiyeti hakkında bir şey bilemeyeceğim için ben olağan akışa göre kendisinin "aman vatanım elden gidiyor" tepkisel yaklaşımına veriyorum forumdaki bu tarz başlıklarını(samimi kabul ediyorum). Ancak biz görevimizi yapıyor ve uyarıyoruz. Bundan sonra aynı söylemi kullanması bana, ona, şuna, buna değil sadece bir tek örnek bile olsa topluma, ülkeye zarar vermektedir. Her kesimden insan askere gitmek zorunda, ordu hepimizin maddi desteğiyle işlevini görmekte. O yüzden sürekli "efendim askerim böyle oldu sen bilmem kimi öyle mi yapacaksın" tarzında çok da somut dayanağı olmayan, duygusal ve demogojik laflarla insanları ateşlemeye çalışmayınız! Dediğim gibi, bu toplum ve ülkenin zararınadır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Elhak muhteşem bir deyim....Ve yazılarınızdan bu deyimin size cuk oturduğunu görüyoruz...

bu yazıyı görünce aklıma umumi tuvalet duvarlarında sıkça rastlanan amaçsız yazılar geldi

nedir amaç ? laf kalabalığımı? hiç gerek yok

Bir gazinin ne kadar maaş aldığını biliyorsun,birde bu teröristlere verilen iş ve tazminatı öğrenip bizimle paylaşın !

Birde gazilerimize verilen protezleri ve sonrasını örenin,şehit ailelerine verilen yardımları öğrenin teröristler verilen tazminatla kıyaslayın !!

yanlış makamdan okuyorsun kaplan-200 benim yazdıklarımda şu, şu kadar para aldı, bu, bu kadar para aldı gibi bir ima yok ortalama bir okur yazar o yazıdan bu anlamı çıkarmaz söz konusu kesinlikle para değil benim dediğim haber maksatlı, bilgilendirme amaçlı değil yönlendirme amaçlı

aynı haberin altına başka bir haber kaynağı "gazilerimiz açlıkdan ölüyor paşa skorsky ile pikniğe gidiyor" yada "gazilerimiz falan filan başbakan milyon dolarlık uçak alıyor" şeklinde yazabilirdi.

tekrar söylüyorum yönlendirme var -ve çok açık yönlenme var-

birazcık basiret buna izin vermez.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Drun ben söyleyiverin ne kadar maaş aıldıkalrını gazilerimizin

8.7 zamla birlikte 313,65 tl Şaka gibi

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu yazıyı görünce aklıma umumi tuvalet duvarlarında sıkça rastlanan amaçsız yazılar geldi

nedir amaç ? laf kalabalığımı? hiç gerek yok

yanlış makamdan okuyorsun kaplan-200 benim yazdıklarımda şu, şu kadar para aldı, bu, bu kadar para aldı gibi bir ima yok ortalama bir okur yazar o yazıdan bu anlamı çıkarmaz söz konusu kesinlikle para değil benim dediğim haber maksatlı, bilgilendirme amaçlı değil yönlendirme amaçlı

aynı haberin altına başka bir haber kaynağı "gazilerimiz açlıkdan ölüyor paşa skorsky ile pikniğe gidiyor" yada "gazilerimiz falan filan başbakan milyon dolarlık uçak alıyor" şeklinde yazabilirdi.

tekrar söylüyorum yönlendirme var -ve çok açık yönlenme var-

birazcık basiret buna izin vermez.

Gündemimizin konusu teröristlerin teslim olması ve o katillere verdikleri imkanlardır.

Konuyu çarpıtmayın.Be başbakanı nede paşaları savundum geçmiş yazılarıma bakarsanız görürsünüz.

Ayrıca zarar veriyor diyen arkadaşım,bu gün bu katilleri aynı saatte serbest bırakılıyorsa bu sizce doğrumudur ?Bunu gören insanlar askere gitmeyecekmi,terörle mücadele eden insanlar ben ne için mücadele ediyorum demeyecekmi?

Bu düşünceler sizce zarar vermeyecekmi?

Ayrıca gazimizin ölüm sebebi açlıktır .

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yani gaziye bağlanmış bir maaş var takriben 300 tl civarı birşey bir huzur evinde konaklamaya yetecek bir para ha gazi huzur evini tercih eder, etmez o ayrı, sonuç olarak geçim sağlanabilir.

anladığımız kadarıyla gazinin dernek arkadaşlarıda var yani kimsesiz değil ne durumda olduğu hangi şartlar altında yaşadığı gerekli kişilere, ilgililere bildirilebilirmiş- bildirilmiş mi? haberde bildirildiğine dair bir bilgi yok

Bu yazıyı yazan siz değilmisiniz ????

şimdi ise ''yanlış makamdan okuyorsun kaplan-200 benim yazdıklarımda şu, şu kadar para aldı, bu, bu kadar para aldı gibi bir ima yok ''

diyende siz değilmisiniz?

Siz önce ne yazdığınızı bilin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.