Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Ülkü Ocağı'nda dayak iddiası.. Baba´ya dayak

Efendi Türkler

Önerilen İletiler

Ülkü Ocağı'nda dayak iddiası

İSTANBUL Kağıthane'deki MHP mahalle teşkilatına sık giden oğlunun binaya alınmamasını isteyen Turgut Avcı'nın MHP mahalle başkanı Emrah Tosun ve beraberindeki 5 kişinin saldırısına uğradığı öne sürüldü

180720091747079495228.jpg

DHA

Kağıthane'deki Talatpaşa MHP Mahalle Teşkilatı'nda zaman geçiren Şişli Endüstri Meslek Lisesi öğrencisi 18 yaşındaki Ülkücan Avcı'nın taksici babası Turgut Avcı, oğlunun son dönemde eve gelmemesi üzerine enişelenerek artık buraya gitmemesini istedi. Lise son sınıf öğrencisi bir türlü babasını dinlemedi. 8 Temmuz'da mahalle teşkilatını arayan Turgut Avcı, oğlunun uzaklaştırılması için yardım istedi. Telefonda hakaretle karşılaşan baba Turgut Avcı, mahalle teşkilatına gitti. Çıkan tartışma sırasında Turgut Avcı'nın MHP mahalle teşkilatı başkanı Emrah Tosun ve beraberindekilerin saldırısına uğradığı öne sürüldü.

İddiaya göre, 5 kişilik grup, beyzbol sopasıyla Turgut Avcı'nın başına vurdu. Aldığı darbenin etkisiyle yere yığılan Avcı, ağır yaralandı. Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ameliyata alınan Turgut Avcı, önceki gün durumu ağırlaşınca ikinci ameliyata alındı. Doktorların `yaşama şansı düşük' dediği Turgut Avcı'nın hayati tehlikeyi atlatamadığı belirtildi. Olaydan sorumlu tutulan 5 kişi, polisteki ifadelerinin ardından soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı'nın talimatıyla serbest bırakıldı.

SUÇLULAR GEZİYOR

Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesi'nde oğlundan gelecek iyi bir haber bekleyen baba Kasım Avcı, gözaltına alınan 5 şüphelinin serbest bırakılmasına tepki gösterdi. Torunu Ülkühan Avcı'nın yaklaşık 5 yıldan bu yana MHP'nin mahalle teşkilatına gidip- geldiğini ancak son dönemde gece geç saatlere kadar eve gelmediğini anlatan Kasım Avcı, şöyle dedi:

"Torunum eve gelmemeye başlayınca babası önce Ülkühan'ı uyardı. Ama yine derneğe gitmeye devam etti. Bu kez de dernek yetkililerini arayıp Ülkühan'ı derneğe almamaları istedi. Telefonda tartıştılar. Olay günü de oğlumu aramışlar ve buluşmaya çağırmışlar. Buluşmaya gidince saldırıya uğradı. Burada yoğun bakım önünde iyileşmesini beklerken zanlıların serbest bırakıldığını öğrendik. Savcılığa tekrar şikayet dilekçesi verdik. 11 gündür komada ve doktorlar yaşama şansının çok az olduğunu söyledi. Bunu yapanlar nasıl serbest bırakılıyor anlamıyorum. Hakkımızı nerede arayacağımızı bilemiyorum."

Kameraların karşısında konuşmak istemeyen MHP Kağıthane İlçe Başkanı Selahattin Koçarslan, olayın teşkilatlarıyla ilgisinin bulunmadığını, tarafların arkadaş olduğunu ve aralarındaki tartışma sonrası kavga çıktığını söyledi. Koçarslan, Avcı'nın kafasına beyzbol sopası ile değil, tahta parçasıyla vurulduğunu öne sürdü.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir baba ne hakla oglunun vatanperver ve milliyetci yetistirilen bir kurulusa oglunun gitmemesi icin o kurulustan ricada bulunabilirki? Demekki baba vatanhaini, yoo muhakkak Ermeni veya Kürt dostuydu galiba. Kimse bana burada Milliyetciler suc isliyor derirtemez. Bir zamanlar bu sözü bir dönemler cok duyuyurduk birisinin agzindan. Ben sadece bir hatirlatma adina tekrarladim o ünlü cümleyi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İSTANBUL Kağıthane'deki MHP mahalle teşkilatına sık giden oğlunun binaya alınmamasını isteyen Turgut Avcı'nın MHP mahalle başkanı Emrah Tosun ve beraberindeki 5 kişinin saldırısına uğradığı öne sürüldü

.

.

Habrer kaynağı Taraf'mı gündem'mi

Hem Ülkü Ocakları kapanmamışmıydı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Haber kaynagi cok önemli galiba sizin icin. Oysa haber kaynagindan daha önemlisi verilen haberin dogruluk payidir.

Yerinizde olsam haber kaynagina göre haberin dogruluk derecesine kanaat getirecegime, haberin dogruluk derecesini arastiririm ve yanlis haberse ortaya korum. Tabi sadece Yenicag gibi irkci düsünceye sahip olan Nihal Atsiz gibi bir sahsin reklamini yapan gazeteye güvenerek bilgi edinilirse olacagi budur.

Yorumunuzdan haberin yalan ve yanlis oldugu gözleniyor, hadi lütfen bu haberin yanlisligini size göre dogru kaynaklardan bize gösterin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:D

sevgili kardeşim.... ülkü ocaklarının tarihinde allah için hiç dayak şiddet vs. gibi şeyler olmamıştır değil mi? hiç duyulmuş şey mi? :D

ah tabi yaa, kapanmışlardı evet. zaten siyasi partiler yasasına aykırı olarak da mhp ile uzaktan yakından alakarı da yoktu değil mi yaw :D

sütten çıkma ak kaşığı lekelemeye çalışanlar var işte, ne yapacaksın.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Haber kaynagi cok önemli galiba sizin icin. Oysa haber kaynagindan daha önemlisi verilen haberin dogruluk payidir.

Yerinizde olsam haber kaynagina göre haberin dogruluk derecesine kanaat getirecegime, haberin dogruluk derecesini arastiririm ve yanlis haberse ortaya korum. Tabi sadece Yenicag gibi irkci düsünceye sahip olan Nihal Atsiz gibi bir sahsin reklamini yapan gazeteye güvenerek bilgi edinilirse olacagi budur.

Yorumunuzdan haberin yalan ve yanlis oldugu gözleniyor, hadi lütfen bu haberin yanlisligini size göre dogru kaynaklardan bize gösterin.

Yahu allah aşkına ne alaksı var şimdi bu yorumla ?

Ben haber doğru yada yanlış diye birşey yazmışmıyım bak bakalım.

Yanlız haberin kaynağının gündem yada taraf olabileceğini söyledim.

Bu bakış açınıza hayranım :) İnanın sizden çok şey öğreniyoruz ! aydın fikirleriniz bizim ufkumuzu açıyor ,aynı şekilde yorumlara devam. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu ülkü ocaklarının populer olduğu 90'lı yıllarda, bir semtin bütün çakalı, torbacısı bilmemnesi buralarda toplanırdı. En son polisin kovaladığı hırsızlar Kasımpaşa'da ki ülkü ocağına sığınınca kapatmışlardı. Daha doğrusu adını değiştirmişlerdi bu ocakların.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yahu allah aşkına ne alaksı var şimdi bu yorumla ?

Ben haber doğru yada yanlış diye birşey yazmışmıyım bak bakalım.

Yanlız haberin kaynağının gündem yada taraf olabileceğini söyledim.

Bu bakış açınıza hayranım :) İnanın sizden çok şey öğreniyoruz ! aydın fikirleriniz bizim ufkumuzu açıyor ,aynı şekilde yorumlara devam. :)

Hicte bosuna "Yahu Allah askina" gibi haykirislarda bulunmayalim sayin kaplan-200. Sizin haberin kaynagini sorarken, Taraf mi yoksa gündemmi demenizden zaten o haberin dogru olamdigini ima ettiginiz cok acik ve netti. Yoksa Taraf ve Gündem haber kaynagimi diye üzerine basilarak sorulmazdi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:D :D

Şimdi çakalın torbacının toplandığı yerler daha fazla ama 90'lı yılların başını ülkü ocakları çekiyormuş.. Kuruluş amacına hizmet etmedikleri doğru, çoğu ilde sadece tek bir merkezde toplanmaya çalışılıyorlar şimdi.. Ocaklar üzerinden prim yapmaya çalışan insanda çok tabi.. Böyle bi olayın olması kötü, savunulacak bi tarafıda yok.. Aslında konuyla ilgili herkesin aynı fikirde olması gerekli.. Ülkücülük şimdi o ocaklardaki başkanların yada onların yaverlerinin yaptığı şey değil bunu ayırt etmek önemli olan.. -_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu ülkü ocakları bilincsiz insanların milliyetçi duygularının karşılığını bulabildikleri yerler. Yöntemleri şiddet. Kültür 0 denecek kadar düşük. Oturup konuştuğum ülkücü gençlerin çoğu buralara gitmekten vazgeçmişler hatta milliyetçi anlayışlarını bile sorgulamaya başlamışlardı.

Bu arada kimse çıkıp demesin ki ülkü ocakları suç işlemez iyidir temizdir. Oraya gidenlerin bir çoğu çetecilik ile (gençlerin kendi aralarında çıkardığı mahalle kavgalarında) yandaş bulmak için giderlerdi. Yönetimdekiler ise bunu iyi bildiklerinden onlara her zaman destek çıkıp ülkücü sayılarını artırmaya uğraşır.

Kendileri öyle bir nefret beslerler ki Türk olmayanlara, ellerine fırsat geçse "arı Türk" ırkını yaratmak için diğer milliyetleri kırıp geçerler. Özellikle de Kürt kökenli insanlarımızı. Tabii bunda şöyle bir durum da var: etki-tepki meselesi. Neden Çerkezlere Lazlara değil de Kürtlere ha? :) İnce konular...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tabii bunda şöyle bir durum da var: etki-tepki meselesi. Neden Çerkezlere Lazlara değil de Kürtlere ha? :) İnce konular...

"Fikir Babamız, Türk'çülüğün babası" dedikleri kişinin çerkezler ve lazlar hakkında ki görüşlerinin kürtler hakkındakilerden bir farkı yoktur :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"Fikir Babamız, Türk'çülüğün babası" dedikleri kişinin çerkezler ve lazlar hakkında ki görüşlerinin kürtler hakkındakilerden bir farkı yoktur :)

Bak bu konuyu çok iyi bilmiyorum işte...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

şiddet şimdiki ülkü ocaklarının yöntemi bu doğrudur, ama hiçkimseyi zorla orada tutmadıkları da bi gerçek.. şimdiki gençler sırf yandaş olmak yada yandaş bulmak için amacından sapmış bir çatı altında toplanma gereği duyuyorlarsa buna ihtiyaç duyulacak başka bi ortamda var demektir.. -_-

bence bazı konularda araştırıp okumadan birşey söylemek doğru değil.. kürt, laz yada çerkez kimseyi kırıp geçmek amacı gütmeyen bi çatının bugünkü çok farklı halinden söz ediyoruz.. ordaki gençlere ne anlatılıyor yada kimler tarafından neler söyleniyor bilmiyoruz..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kürt, laz yada çerkez kimseyi kırıp geçmek amacı gütmeyen bi çatının bugünkü çok farklı halinden söz ediyoruz..

Hangi çağdaki halidir bu? Tarih verir misiniz?

ordaki gençlere ne anlatılıyor yada kimler tarafından neler söyleniyor bilmiyoruz..[/b]

Ben bunu bildiğim için, dinlediğim için, gördüğüm için yazdım, araştırmadan bilmeden değil :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tabii bunda şöyle bir durum da var: etki-tepki meselesi. Neden Çerkezlere Lazlara değil de Kürtlere ha? :) İnce konular...

Yoo aslinda o kadarda cok ince konular degil. Bu taseron ceteci, mafyaci ve irkci katillerle dolu olan kurulus daha düne kadar, yani 80 döneminde devrimci gencleri (bunlarin icerisinde, Kürdü, Türkü, lazi, Cerkezi, Ermenisi ve diegr tüm etnik kökenli insanlarimiz vardi) ve Alevi mezhebine bagli insanlari kirip geciriyorlardi.

Yani "etki-tepki" ile alaaksi fazla olmayan bir durum onlarin yaptiklari. Yarin kimi kirip gecireceklerini kestiremeyiz bile. "Etki-tepki" diyerek insanlarin haksizliklara karsi gelmemelerini de bekleyemeyiz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Piyasa da ne kadar ünlü silah kaçakçısı, uyuşturucu kaçakçısı, mafya, çakal takımı varsa, ülkü ocaklarına ya üye, ya da resmi olarak üye değil ama candan ciğerden öte idi, kapatılana kadar.

Mehmet Gül, "Ülkücüden mafya, mafyadan ülkücü olmaz" demişti bir kere. Arkadaş ülkücü olmayan mafya duymadık ki. Duyduklarımızda PKK'lı idi.

Susurluk'tan sonra ortaya çıkan; Ülkücü mafya ile, PKK'lı mafya ne güzel ortaklıklar yapmış, beraber ne güzel işler yapmışlar. Uyuşturucu, silah, kadın satışına gelince hepsi can ciğer kuzu sarması. Kardeşten öte :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kendileri öyle bir nefret beslerler ki Türk olmayanlara, ellerine fırsat geçse "arı Türk" ırkını yaratmak için diğer milliyetleri kırıp geçerler. Özellikle de Kürt kökenli insanlarımızı. Tabii bunda şöyle bir durum da var: etki-tepki meselesi. Neden Çerkezlere Lazlara değil de Kürtlere ha? :) İnce konular...

Ben gayet Türk olduğum halde bu ülkücü gençlik yığınıyla başım çok derde girmiştir. Nedenini de hala anlamış değilim, onların da bişey bilerek hareket ettiklerini sanmam.

Bir ara saldırılara karşı kuduz aşısı gibi önlemler almayı bile düşündüm; Allah korusun ısırırlar falan diye.

Türkler hakkındaki görüşlerinin de bunlardan çok farkı yoktur eminim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben gayet Türk olduğum halde bu ülkücü gençlik yığınıyla başım çok derde girmiştir. Nedenini de hala anlamış değilim, onların da bişey bilerek hareket ettiklerini sanmam.

Bir ara saldırılara karşı kuduz aşısı gibi önlemler almayı bile düşündüm; Allah korusun ısırırlar falan diye.

Okulda dört yıl boyunca bizde sürekli kavga halindeydik bu ülkücü insanlarla.Okulda gördüğüm kadarıyla ne kadar cahil, ne kadar kendini yalnız hisseden insanlar varsa bu gruptaydı. Özeliikle okula yeni gelen kendini bir gruba dahil etmek isteyen e birazda milliyetçilik ( bu milliyetçilikse) olduğu için bu gruba girerdi. Hatta bu da yetmezmiş gibi dışardaki kendini bilmez kişilerinde bu ülkü ocakları içinde olduğunu görmüştüm.Kaba kuvvet en etkili çözümdü onlar için.Ramazanda oruç tutmayan birisi mi var hadii hep birlikte dövmeye. Ha bir de reisleri masaya geldiğinde ve kalktığında, bunların, masadakileri hepsi kalkardı.Neyse artık büyük insan reis.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:D :D

Şimdi çakalın torbacının toplandığı yerler daha fazla ama 90'lı yılların başını ülkü ocakları çekiyormuş.. Kuruluş amacına hizmet etmedikleri doğru, çoğu ilde sadece tek bir merkezde toplanmaya çalışılıyorlar şimdi.. Ocaklar üzerinden prim yapmaya çalışan insanda çok tabi.. Böyle bi olayın olması kötü, savunulacak bi tarafıda yok.. Aslında konuyla ilgili herkesin aynı fikirde olması gerekli.. Ülkücülük şimdi o ocaklardaki başkanların yada onların yaverlerinin yaptığı şey değil bunu ayırt etmek önemli olan.. -_-

Şimdi ülkücüler vardır ağır abiler,duruşları vakurdur delikanlıdırlar,gerçek dava adamları böyle "höööttt" dedilermi karşılarındakilerin dizleri titrer özellikle üniversitelerde sol görüşlü guruplarla mensup olanlar iyi bilirler onları..

Sen bakma böyle sanal ortamda aslan kesildiklerine burada söylediklerinin yüzde birini gerçekte onların yüzüne söyleyemezler. Ödleri patlar :)

Birde o ağır abiler sayesinde prim yapmaya çalışan tipler vardır etraflarında dolanır onların gücünden destek alıp ahkam keserler oysaki ülkücülük nedir neyi savunur bilmez hiç biri,fakat diğerlerinin gördükleri itibardan ve güçten kendince yararlanmaya çalışırlar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi ülkücüler vardır ağır abiler,

Ağır olmalarının sebebi üzerinde taşıdıkları kesici metaller ve silahlar olmasın?

duruşları vakurdur

İki koltuğunda karpuz taşıma vakurluğu???

Sivri ayakkabı, beyaz çorap, bağrı açık, dar paça kumaş pantolon???

delikanlıdırlar,

Çeteciliğin, silahın, kavganın getirdiği delikanlılık olsa gerek ha?

Zorba olmasınlar?

gerçek dava adamları böyle "höööttt" dedilermi karşılarındakilerin dizleri titrer

Bunların davaları "höööt" davası galiba ha? :D

Dava adamlarının davayı yürütme tarzına da bak sen :D

özellikle üniversitelerde sol görüşlü guruplarla mensup olanlar iyi bilirler onları..

Evet, silah bıçak nedir bilmeyen, kavgaya karışmamış zayıf ve çelimsiz insanların tepesine 10-15 kişi birden bindikleri için iyi biliyorlardır.

Vaaaay beeee... Ne övünülecek bir dava ve ne övünülecek tiplermiş bunlar...

Sen bakma böyle sanal ortamda aslan kesildiklerine burada söylediklerinin yüzde birini gerçekte onların yüzüne söyleyemezler. Ödleri patlar :)

Aslan kesilmek???

Kişi karşındakini kendi gibi, veya buradaki haliyle karşısındakini kendi davası ve tarzı gibi görür ya, bu da bunun göstergesi herlde.

Kim burada "aslan" kesilmiş, "höööytttt" demiş, "keserim biçerim" demiş de aslan kesilmiş???

Birde o ağır abiler sayesinde prim yapmaya çalışan tipler vardır etraflarında dolanır onların gücünden destek alıp ahkam keserler oysaki ülkücülük nedir neyi savunur bilmez hiç biri,fakat diğerlerinin gördükleri itibardan ve güçten kendince yararlanmaya çalışırlar..

Bu ağır abiler ülkücülük nedir ne değildir bu konuda ne diyorlar???

Bırakın ya bu işleri! Savunduğunuz insan tiplemelerine bir bakın yahu! Davaymış! Ağır abilermiş! Hah :D

Ülkenin bunlara ihtiyacı yok. Olmadı da. bu ülkeye zerrrrrre kadar katkıları da olmadı bu çetelerin. Varsa söyleyin de bilelim katkılarını!

Adam dövmek, tehdit etmek, her türlü yasa dışı işlerde bulunmak... Katkılara bak seennn...

Bu ülkenin, şiddeti kendine dava edinen bilinçsiz topluluklara ihtiyacı yok. Karnı da tok zaten.

Bu ülkenin okuyan, sorgulayan, öğrenen, öğreten veeee üreten insanlara ihtiyacı var!

Katkıda bulunmak isteyenler bunu yapsın! Birilerini alkışlamak isteyenler bunları alkışlasın! Örnek almak isteyenler bunları alsın!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Müslümanım deyip yeri geldiğinde Allah kitap sövenler,

Kız kardeşleri söz konusu olduğunda namus bekçisi kesilen ama bayanlara sarkıntılıkta hiç de geri kalmayanlar,

Mahalle aralarında içip içip kavga çıkaran mahalle sakinlerinin huzurunu bozanlar,

İçki içmekle kalmayıp kimyasal madde bile kullanan hatta uyuşturucu kullananlar,

Konuşmalarında iki cümlelerinin sonunda bir yerlere ******** duramayanlar,

Haraç işlerine karışanlar,

Can sıkıntılarını suçsuz insanlara saldırarak giderenler,

İnsanların giyimleri yüzünden çete halinde gidip dövenler,

Ramazanda oruç tutmuyo diye insanlara yapmadıklarını bırakmayanlar

vs.vs.vs.

Şimdi bu saydığım olayları bir ülkücü gençlik için bir de solcu gençlik için oranlayalım bakalım. Hangisinde bu oran yüksek????

Gerçek ortada...

Ülkü ocaklarındaki insanlar öyle televizyon dizilerindeki gösterildiği gibi değildir... Öyle havadan konuşmakla olmuyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ağır olmalarının sebebi üzerinde taşıdıkları kesici metaller ve silahlar olmasın?

:D Neden zoruna gitti bilmeden yaranamı dokundum?

Özür dilerim..

Tabeee,bu vatanın polisine askerine vatandaşına slogonlarla savaş açanların kahraman ilan edildiği bir yerde tabiki ülkücüler için bu tarz söylemler yapılacaktır..

Ben bu vatanı gerçekten canı gönülden seven herkesi severim..Ve diğerlerinden bin taneyi onların bir tanesine değişmem..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Özür dilerim..

Tabeee,bu vatanın polisine askerine vatandaşına slogonlarla savaş açanların kahraman ilan edildiği bir yerde tabiki ülkücüler için bu tarz söylemler yapılacaktır..

Ben bu vatanı gerçekten canı gönülden seven herkesi severim..Ve diğerlerinden bin taneyi onların bir tanesine değişmem..

bunlar ne tarz söylemler böyle?

burada ülkücüler hakkında olumsuz görüş bildiren herkese şu tarz yazılarla, haklı olduklarını ortaya koyduğunun farkında değil misin?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Özür dilerim..

Zorumuza gidecek bir şey yok... Heveslenmeyelim!

Suheda,

Şimdi bu cümleyi söyledin ve yine aynı taktiği uyguladın.

Burada polise askere sataşanları kahraman ilan eden kim?

Bunları da yeri geldiğinde ne kadar sert biçimde eleştirdiğimi bilmiyormuş gibi yazıyorsun.

Diğer bir başlıkta da aynı şeyi yapmıştın. "E o zaman siz diğerlerine bakın" ile olmuyor. Hepsinin sırası var, hepsini eleştiririz...

Ortada bir gerçek var. Bu insanlar senin yazdığın gibi melake koruyucular, vatan bekçileri falan değiller...

Vatanını sevmek yukarıda yazılanları yapmayı gerektirmez. Sen hem öyle yap hem de vatanımı seviyorum diye aklanmayı bekle... Olduu...

Vatan sevgisi ülkücülükle olmaz. Ülkücüyüm diyen de vatanı seviyor anlamına gelmez.

Konumuz vatan sevgisi değil. Ülkücülerin ve ocaklarının pozisyonları.

Konu vatan sevgisi ve siyasi görüşlerin karşılaştırması değil. Eğer buysa, solda da sağda da, dini kesimde de hepsini eleştiririm.

Ama kimse kalkıp bana, bunlar vatanını seviyorlar o yüzden de onlara saygı duyalım diyemez. Saygı duyulacak bir şeylerini göremedim henüz. Yurtdışında yaşamıyoruz. Görüyoruz, biliyoruz...

Varsa siz söyleyin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.