Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Doğrulayanlar...öldürülenlere hesap verelim.

mavi olmayan gökyüzü

Önerilen İletiler

"iki insan ırkı.biri yanlız öldürür ve bunu canıyla öder.öteki binlerce cinayeti dogrular,buna karşılık onurlandırılmayı benimser"

Düşüncelerime bugünlük emir verdim.Önce sıraya girin dedim,sonra kulak verin bende ki Albert Camust'a.

Binlerce insan ırkına rağmen iki insan ırkı diyor Camus!Öldürülen ve doğrulayan.Öldürülen canıyla bedel öder,doğrulayan onursuzlukla.

29 Mart'ta günler kala alanlar her zaman ki gibi tıklım tıklım.Taraflar "taraf olmanın verdiği haklılıkla" yine kafa karıştıran aldatmacalar da.

"insanlar,herkeste herkesce benimsenen ortak bir degere dayanamıyorsa,insan için insan anlaşılamaz kalıyor demektir.ayaklanmış insan,bu degerin açıkça benimsenmesini ister,çünkü sezer yada bilir ki,bu ilke olmazsa yeryüzünde karışıklık ve cinayet egemen olacaktır."

Ortak olan değerler,ortak olan çıkarlar ve demokrasinin vazgeçilmez aracı olan siyasi partiler...

Sizin gibi düşünenler,biraraya gelir.Tüm ortak düşüncelere bir temsilci seçilir.Sizin gibi düşünmeyenler ile ortak değerlerde,ortak çıkarlarda buluşulur.

Siyasi partiler bunun için vardır.

AKP...işte iktidar.Kendisinden önceki vesayetin son temsilcisi.Hükümdarlık devam ediyor.Sınırlar.inkar edilen sorunlar,işsizlik,açlık ve değersizlik...

CHP...işte muhalefet.Samimi olmayan,kendisiyle çelişen.Muhalefet değil,karalama ve oy toplama!

MHP...işte derinlerde ki devletimizin ana kaynağı.Çete,mafya,çıkar ve etnisyenlik.

DTP...işte oturtulamayan.Sorunların çözümünde yine çıkar,yine denge ve yine samimiyetsizlik.

Diğerlerini saymaya gerek var mı?Kendimi bildim bilelei aynı deryalar.Boğulmuşuz,farkında değiliz.

Farklı nehirleri buluşturacaklar,samimi değiller.Siyasi partiler demeyeceğim onun için bunlara.Düşman kılanlar,yok edenler,ötekileştirenler.

İnsanımı açlıkla terbiye edenler.Onları kendi hesaplarında,masa başlarında öldürenler...

29 Mart'ta günler kala alanlar her zaman ki gibi tıklım tıklım.Taraflar "taraf olmanın verdiği haklılıkla" yine kafa karıştıran aldatmacalar da.

Siyasi partilerimizin liderleri ahkam kesilirken,bırakın o alanları...şimdi hesap sorma zamanı.

Bedel ödeyenler öldürülenlerdi,en büyük bedeli ise doğruyanlar ödedi.Adı onursuzluk.Sadece bunun için,bırakın o alanlarda alkış tutmayı...şimdi hesap zamanı.

Hesabımızı soralım,hesabımızı verelim.Öldürülenler hala bekliyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Önerme derken :) Camus'a ait düşünceleri mi demek istediniz yoksa siyasi partiler hakkında ki kısa ifadeleri mi?

evet evet camu'nun konuya sebep olan önermesiydi kastettiğim...

"iki insan ırkı.biri yanlız öldürür ve bunu canıyla öder.öteki binlerce cinayeti dogrular,buna karşılık onurlandırılmayı benimser"

koyu renkli kısımları bilerek mi değerlendirmediniz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Değerli dostum,tüm olanlara ve şikayetlere en önemlisi ödenen bedellere rağmen "alanlarda alkışlar" eksik olmayınca,ben sadece doğrulamakla yetinenlere birşeyler anlatmak istedim.

Galiba,eksik olmuş yada hiç olmamış.

Mutlaka açacağım...saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

2 Temmuz 1993...37 aydın,sanatçı...37 insan,diri diri yakıldı.Öldüren alanlarda "öldürün dinsizi" diyen *****di.Öldüren bu katliama seyirci kalan "yetkili" yetkisizlerdi.

İnsan ırkı ikiye ayrılır demiştik,öldürülenler diri diri yakılırken,bizler bu katliamı doğrulayan tanıklığımızla "onurlandırılmayı" bekledik.

Buyrun onur!

SADECE SİVAS MI,MARAŞ MI,GAZİ Mİ,1 MAYIS'TA TAKSİM Mİ,HAYATA DÖNÜŞÜNÜZ MÜ,DİNK'İ ÖDÜRÜŞÜNÜZ MÜ,MALATYA'DA KATLEDİŞİNİZ Mİ....?

VAR MI ZULMÜNÜZÜN HADDİ HESABI?

İşkenceleriniz mi,yobazlıklarınız mı ...?hangisi onur!

Sizler yaşıyorsunuz hala...

Nefes alabiliyor musunuz,sigaranızı tüttürüp gökyüzünü seyredebiliyor musunuz?

Evet,evet,evet....

Siz yaşıyorsunuz,ama onursuzluğunuzla.

Ey yüce milletimin yüce meclisi.

Bizim irademiz,sesimiz,soluğumuz.Bizim iken bizden olmayanımız.

Katliamlar tarihimde diz boyu,ölümler "devlet" nidasıyla kutsal.İşçilerimiz,emekçilerimiz ölüme rağmen aç.Çocuklarımız sokaklarda,gençlerimiz artık değerin bittiği yerde.

Ölüyor,öldürülüyor insanım.

İki insan ırkı var,biri benim halkım.Diğeri siz.

Halkım,çıkarlarınızın,dengelerinizin,suskunluğunuzun kurbanı.Öldürülüyor hala.

Siz....bu ölümleri doğrulayanlar...hala onurlandırılmayı bekliyor musuz,hala yaşıyor musunuz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

MARX'a ölümüne yakın zamanda sorarlar;

-Ölmeden önce söylemek istediğin son bişey var mı ?

Marx;

- Ölmeden önce son şeyler söylemeye çabalayan insanlar, yaşamları boyunca tamı tamına hiçbirşey söyleyememiş *******.

Söylemediklerimiz bizi ne insan yapar ne akıllı yapar nede başka bir şey yapar.

Bunlar söylenirken kuş bakışı dolananlar olur tepemizde o yükseklerden kuş bakışı bakmak ayrıdır kuş gibi bakmak ayrıdır.

Kuş gibi bakanlar bazen bilinçli yaparlar o zman sahiden kendilerini kandırırlar.Bazende bilinç dışı olur o dahada kötüdür o zaman bilinçsiz olurlar.

Senin söylediklerin sevgili dostum birazda benim söylemediklerimdir.Bu beni rahatsız etmez ama senin açtığın kapıdan ben de aralamaya çalışırım.Belki ben senden belki sen benden fazla bilirsin felsefeyi ama inanki bu söylemediklerimiz söylenirken buğday yiyemeyen bir insana buğday tarlasını göstermeye benzer.

İnsanlık alemi içler acısı durumda.Ve, fakat daha farklı bir toplumsal insani yaşamın potansiyellerinide oluşturmuş bir durum bu aynı zamanda.Kararlı varlıklar olarak yaşayabilmekte mutluluk.

Seni yazdıklarını kararlı buluyorum mavi.Gökyüzü inan olsun ki bir gün senin renginde olacak. :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.