Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

HİNDİSTANDA OLSAYDINIZ MÜSLÜMAN OLURMUYDUNZ?

dersimkalan

Önerilen İletiler

Herkez şu anda bir çok şeye sahip ama bulunduğu durumu beğenmiyor...

ben sadece bir sözle kendimi hayata bağlıyorum ..iyi ki müslümanım...

eğer Allah beni Hindistanda yaratılmıs olarak bıraksaydı ben yoldan sapanlardan olurdum.bir dağa tapardım

ya d bir ingilterede yaratılsaydım..düşünebiliyormusnz??

bir çok şeye sahip olamadığımızı düşünüyoruz ama çok şeye sahibiz bunlardan en önemlisi müslümanlık

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Musluman sadece bir turkiyede veyahut musluman ulkelerindemi oluyor yanlis dusunuyorsunuz bugun avrupada ve hindistanda yasayan pek cok musluman insan var onlar nasil muslumanliklarini devam ettiriyor onemli olan nerede oldugun degil nasil musluman oldugundur.. musluman var muslumancik var anlayana tabiki... :)

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Musluman sadece bir turkiyede veyahut musluman ulkelerindemi oluyor yanlis dusunuyorsunuz bugun avrupada ve hindistanda yasayan pek cok musluman insan var onlar nasil muslumanliklarini devam ettiriyor onemli olan nerede oldugun degil nasil musluman oldugundur.. musluman var muslumancik var anlayana tabiki... :)

saygilar

Bu cık olan kısmı tam anlayamadım.

Selam,

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ne zaman istersem o zaman namaz kılıyrum fakat yapamıyorum yüzde 100

Sayin Dersimkalan

Peki baska ulkede namaz kilmana yada muslumanligin gereklerini yapmaman yada yerine getirmen icin bir engel bir yasakmi var ? Sen nasil kendi ulkende namaz kilabiliyor ve muslumanligin gereklerini yapabiliyorsan bir hindistandaki yada herhangi baska bir ulkedeki muslumanda aynisini yapmakta fark yok

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ne zaman istersem o zaman namaz kılıyrum fakat yapamıyorum yüzde 100

:(

ne kadar kötü yaa

müslüman olduğumuz halde müslümanlık görevlerimizi yerine getirmiyoruz.biz nekadar değerli varlıklarız bir bilsek...

dersimkalan kardeşim,bak şimdi:

markete gittin,bir ton alış veriş yaptın.parasını ödemeden tam çıkıyorsun,market sahibi geldi ve yaptığın alışverişin karşılığını istedi

"git kardeşim başımdan,vermiyorum para mara" diyebilir misin?

hayır diyemezsin

ya anlamıyorum madem bunların parasını mecburen ödüyorsak

yüce RABBİM bize sınırsız şeyler sunmuş.o sınırsız şeyleri saymaya gücümüz yetmez,bizden karşılık olarak çok az şey istemiş.hem de bizim yararımıza olan şeyler hepsi.nasıl olur da en kolay şeyi yani namazı bile isteksiz kılıyoruz ve hatta bazılarımız hiç kılmıyor.namazın değerini bir bilsek...

hele hele sabah namazını...

kitap okumayı sevenlere "sabah namazına nasıl kalkılır"kitabını ısrarla okumalarını tavsiye ediyorum.harika bir kitap

o kitabı okumaya başlayan bir çok insan,daha kitabın yarısında hemen namaza başlamış.çok beğeneceksiniz buna eminim çünkü çok samimi ve akıcı anlatmış

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hele hele sabah namazını...

kitap okumayı sevenlere "sabah namazına nasıl kalkılır"kitabını ısrarla okumalarını tavsiye ediyorum.harika bir kitap

o kitabı okumaya başlayan bir çok insan,daha kitabın yarısında hemen namaza başlamış.çok beğeneceksiniz buna eminim çünkü çok samimi ve akıcı anlatmış

Ben Şahsen O kitabı Okudum.Ama bende aynı etkiyi yapmadı.Yazar sabah namazına nasıl kakılacağını anlatıyor.

Saatiniz yoksa cep Telefonunun alarmıda olur,yada başka sabah namazına kalkan arkadaşın varsa o sabah seni arasın ,Soğuk suyla abdest alın açılırsınız gibi.Bir de Askerde bile namazı bırakmadığını anlatyor.Biraz Egosu semirmiş gibi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir anne çocuğunu kendi seçtiği dinde yetiştirir öle değil mi?

Hindistan'da doğsaydım,ailem müslüman ise müslüman,hindu ise hindu ama mutlaka (inanan)... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

abla yoksa sen senn hındu musun :D

bıze daha once nıye demedın ya :D

saka bı yana ıslamı secenler ne kadar zorluklarla savastılarsa ve dınlerınden donmedılerse demekkı bunun yer ıle alakası yok.hersey gogus kafesının altında atan canlıda bıtıyor.

yeterkı gercekten ınan.

bız M.Akıf Ersoy'un dedıgı gıbı bızım ıman dolu serhattımız var.bu savasların hepsı bu sekılde kazanıldı.

ımanın zayıf oldugu yerde ıse yenılgı gorduk.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Inanc ve iman cografyanin surasinda burasinda degildir,insanin icindedir.Namaz ve diger ibadet sartlari insanlarin dinsel uygulamalaridir.Ve sadece Allah'la kul arasinda ki bir keyfiyettir.Cok namaz kilan cok müslüman az namaz kilan az,hic kilmayan müslüman degildir diye bir ayet oldugunu sanmiyorum Kuran'in icinde.Aynen Kuran'i Arapca okuyacaksin diye de bir ayet yoktur Kuran'da.Dinlerin amaci insanlari egitmektir,insani insan yapmaktir.Yani bir insan eger insanlari seviyorsa zaten Allahin istedigini de yerine getirmis olur.O nedenle Hindistan'da olan da müslüman olur Japonya'da olanda,Hindistan'da baska Allah yok,heryerde ayni Allah vardir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

eğer Allah beni Hindistanda yaratılmıs olarak bıraksaydı ben yoldan sapanlardan olurdum.bir dağa tapardım

bir çok şeye sahip olamadığımızı düşünüyoruz ama çok şeye sahibiz bunlardan en önemlisi müslümanlık

Kardeş Hindistan'dada çok müslüman var,araştır!!!!!!!!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Radya'ya bu konuda katiliyorum dogdumuzda Dinimizi secmiyoruz ailemiz secmis bizde oyle devam ediyoruz... Bazilari sonradan denistiriyor tabiki arastirma yapipta. Ben Musluman dogmasaydim muslumanliga gecmezdim. Hangi Dinle dogduysam onla kalirdim her dinin iyi ve anlamadim yanlarini goruyorum cunku...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Musluman dogmasaydim muslumanliga gecmezdim.

"Doğma" eylemi ile "Dogma" sözcüğünün aşırı benzerliği hep dikkatimi çekmiştir. Doğduğumuz anda içine doğduğumuz şartların bize yüklediği konumu ve sonrasında yetiştiriliş tarzı ile beynimize yüklenen formatları sorgulamaz, inanç haline getirirsek, "dogma" ortaya çıkıyor...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Radya'ya bu konuda katiliyorum dogdumuzda Dinimizi secmiyoruz ailemiz secmis bizde oyle devam ediyoruz... Bazilari sonradan denistiriyor tabiki arastirma yapipta. Ben Musluman dogmasaydim muslumanliga gecmezdim. Hangi Dinle dogduysam onla kalirdim her dinin iyi ve anlamadim yanlarini goruyorum cunku...

ben bütün dinleri,mezhepleri,tarikatları tanıdıktan sonra ve araştırma yaptıktan sonra gerçek müslüman oldum

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.