Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Allah varsa nerdedir?

Diana_x

Önerilen İletiler

1- Big Bang'in bir yaratıcının varlığını kanıtladığı iddiası, teist bir beynin ürettiği saçmalıktan başka bir şey değildir.

2- Termodinamiğin 2.kanunu kapalı sistemler için geçerlidir. Oysa ki evren kapalı değil, açık bir sistemdir. Kapalı sistemlerde bir enerji alış verişi yoktur. Ama evrende sürekli bir enerji alış-verişi söz konusudur. Bu konu da her zamanki gibi H.Y aldatmacalarından biridir.

Bilgilerinize...

Ben fizikten bahsediyorum, HY den değil..

Big-bang teorisi, yaratıcının olmadığını idda edenlerin "evrenin başlangıcının olmadığı, dolayısıyla bir yaratıcının olmadığı" teorisini bozmuştur..

Entropi kanunu ise yine yaratıcının olmadığını savuna kesmin " herşey düzensizlikten düzenliliğe doğru gider" teorisini iptal etmiştir..

Kapalı sitem açık sistem sadece bir şaşırtmacadır..

Organik maddelerdede, inorganik maddelerdede güneş ışığı vasıtasıyla enerji alış verişi vardır..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 343
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

kapalı sistem açık sistem sadece bir şaşırtmaca mı :)

Bu kanun anlatılmadan ilk söylenen şey. Kapalı sistemler için geçerli olduğudur.

Termodinamğin ikinci kanunu: "Kapalı bir sistemde, dışarıdan enerji verilmediği taktirde, kapalı sistemin düzensizlik yönünde eğilim göstereceğini söyler"

Yani ünlü kanunun kriteri, sistemin kapalı olması ve dışarıdan enerji almamasıdır.

Ancak dünya kapalı bir sistem değildir, Çünkü sürekli Güneşten eneri alır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Termodinamğin ikinci kanunu: "Kapalı bir sistemde, dışarıdan enerji verilmediği taktirde, kapalı sistemin düzensizlik yönünde eğilim göstereceğini söyler"

Yani ünlü kanunun kriteri, sistemin kapalı olması ve dışarıdan enerji almamasıdır.

Ancak dünya kapalı bir sistem değildir, Çünkü sürekli Güneşten eneri alır.

Dünya güneşten enerji alır dedim zaten yukarda..

Fakat yaratacıyı kabul etmeyen görüşe göre organizma yada inorganizma dolayısıyla dünya ilkellikten mükemmelliğe gitmekte olduğu görüşü hakimdir..

Yani doğal şartlar, yeni oluşumlar, yeni türler gelişmiş türler vs..vs..

Oysa durum bunun tam tersidir..

Dünya topyekün düzensizliğe gitmektedir..

Yani termodinamiğin ikinci kanunu "entropi kanunu" bunu ıspatlamaktadır..

Entropi fizikte bir sistemin içerdiği düzensizlik ölçüsüdür..

Yani evrimcilerin söyledikleri doğal şartlar'ın hiç bir hükmü ve iradesi yoktur..

Kendi haline, doğal şartlara bırakılan tüm sistemler zamanla düzensizliğe, dağınıklığa ve bozulmaya doğru gider..

Canlı, cansız bütün herşey zaman içinde aşınır, bozulur, çürür, parçalanır ve dağılır..

Yani kapalısıda aynı sonla yüzyüzedir, açığıda..

Sanırım anlaşıldı..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Nerede sorusu, mekân tutan varlıklar için sorulabilir. Bunlar da maddî varlıklardır. Mekân madde olduğu gibi onda yer tutanlar da maddedirler. Mekânı ve maddeyi yaratan ve bir ismi Nur olan Allah hakkında böyle bir şey düşünülemez.. Kaldı ki, mahluklar içinde bile, mekânla kayıtlı olmayanlar vardır. Bunun en yakın misali kendi ruhumuzdur.

Organlarımızın yerleri, mekânları vardır. Bunun içindir ki, “Ciğer nerededir?” yahut, “Böbrek nerededir?” gibi sorular sorulabilir. Fakat, ruh ve onun latifeleri, duyguları hakkında bu tip sorular sorulamaz. Mesela, “Ruh nerededir, akıl nerede oturur, sevginin, korkunun, hafızanın mekânları nerelerdir?”şeklinde sorular soramıyoruz.

İnsan, maddî olan ve mekânla bağlı bulunan bedenini ölçü almak yerine, mekândan bir derece bağımsız olan, ruhlar alemini, melekleri ve tabiatta icra edilen kanunları düşünse böyle bir soruya yer kalmayacaktır.

Allah Ehattir. Zat ve mahiyeti varlıklara benzemekten, mekan ve zamandan, değişip başkalaşmaktan uzak olan tek ve yekta varlık odur. O Samettir. Bütün varlıklar, yaratılmasında ve yaşatılmasında, kısaca her hâl ve keyfiyetlerinde ona muhtaçtırlar, o ise hiçbir şeye muhtaç değildir.

Allah doğmak ve doğrulmak gibi mahluklara ait sıfatlardan uzaktır. Çünkü onun ne başlangıcı, ne de sonu vardır. Evet o, vardı ve ondan başka hiçbir şey yoktu. Ezelî ve ebedî olan Allah'ın bir başkasının tesiriyle vücuda geldiği nasıl düşünülebilir?

Onun eşi, benzeri, dengi yoktur. Ne yaratıcılığında, ne idaresinde, ne terbiye ediciliğinde, ne de hakimiyetinde; ona denk olabilecek hiçbir mevcut düşünülemez. Zerre kadar aklı olan kimse böyle bir zat hakkında, bu çelişkili sorunun sorulamayacağını bilir.

Evet yaratıcı olan, yaratılan olamaz. Kuvvet ve kudreti sonsuz olan, bir başkasının tesiriyle vücuda gelemez. Başlangıcı olmayan, sonradan olamaz. Kısaca hem yaratıcılığın sonsuz kemal sıfatlarıyla donatılmış, hem de mahluk olmanın gereği olarak sınırsız eksikliklere sahip bir konumda olamaz.

Allah, göklerin üzerindeki Arş'a istivâ etmiştir. Her yukarıda olan, göktür. Arş, göklerin en yukarısıdır."

Saygılarımla...

... Ve nerededir Allah?

O mekân’a ihtiyaci olmayan,

O yoklukta varolan. Vareden herseyi

Bir “OL” emriyle...yaratmıştır ve

Allah baslangic degildir..

Allah bir sondur..

"Güzel söz O'na çıkar." (el-Fâtır: 35/105)

"O Rahman Arş'a istivâ etti." (Tâhâ: 20/5)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dünya güneşten enerji alır dedim zaten yukarda..

Fakat yaratacıyı kabul etmeyen görüşe göre organizma yada inorganizma dolayısıyla dünya ilkellikten mükemmelliğe gitmekte olduğu görüşü hakimdir..

Yani doğal şartlar, yeni oluşumlar, yeni türler gelişmiş türler vs..vs..

Oysa durum bunun tam tersidir..

Dünya topyekün düzensizliğe gitmektedir..

Yani termodinamiğin ikinci kanunu "entropi kanunu" bunu ıspatlamaktadır..

Entropi fizikte bir sistemin içerdiği düzensizlik ölçüsüdür..

Yani evrimcilerin söyledikleri doğal şartlar'ın hiç bir hükmü ve iradesi yoktur..

Kendi haline, doğal şartlara bırakılan tüm sistemler zamanla düzensizliğe, dağınıklığa ve bozulmaya doğru gider..

Canlı, cansız bütün herşey zaman içinde aşınır, bozulur, çürür, parçalanır ve dağılır..

Yani kapalısıda aynı sonla yüzyüzedir, açığıda..

Sanırım anlaşıldı..

Saygılar..

Kralx bırak artık kör döğüşünü... İddialarının birer çarpıtma olduğunu gösterdiğimiz halde hala yanlışta direniyorsun. Bırak başkalarının saçmalıklarını da azıcık düşün "Acaba Dünya 4 milyar yıl önce nasıldı?" diye... Aç biraz kitap karıştır, interneti kullan ; ama araştır. Gaz ve toz bulutu halindeyken zamanla yıldıza dönüşen bir topağın bir gezegene nasıl hayat verdiğini gör. Bunun bir düzen mi, yoksa düzensizlik mi olduğuna bak. Ondan sanra aklın yatarsa o safsataları yine buraya getirirsin... Biz yine sana cevap veririz mühim değil. Ama azıcık kendine saygı duy ve fikirlerini bilinçli olarak savun; başkalarının safsatalarıyla değil...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Yamyam..

Bunlar benim düşüncelerim değil aksine iki büyük ve önemli fizik yasasıdır..

O bahsettiğin dönemlerde yaratılış devam ediyordu kademe kademe..

Ve dünya son halini (yaşanalabilir halini aldı) ve her geçen gün düzensizliğe doğru gidiş devam ediyor..

Eğer bilim dergilerini yada sitelerini takip ediyorsan, doğadaki organik ve inorganik değişimi yada evrendeki değişimi bilmen lazım..

Kör döğüşünü körler yapar, ben kör değilim..

İddalarına fizik yasalarıyla cevap veriyorum..

Sana Termodinamiğin ikinci yasası olan Entropi kanununu bir daha okumanı öneririm..

Ama bu kanunu reddediyorsan söyleyecek birşey yok..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Güzel bir Alevi fıkrası var...

Aklımda kaldığınca anlatmaya çalışayım...

-------

İki köylü yol üstünde durmuş tartışmaktalar;

Köylülerden birisi:

-Allah vardııırrrr.......Yücediiirrr O.......Muhteremdiiirrr O......

Bir diğeri:

-Kardeşim,tamam anladıkta,Allah var madem,nerede öyleyse...

-Allah yücediiirrrrrr.......Ne yerdediirrrr,ne göktteeeee.........Ne uçaarrr,ne koşaaarrrr........Ne içeerrr,ne ********.....

O arada yoldan geçmekte olan bir Bektaşi'nin kulağı köylülere takılır ve şunları söyler...

-E be güzel kardeşim,şunun şurasında yoktur diyeceksin de,dilim varmıyor desen ya... :D:D:D

(Admin ağabey,düzelttim tamam...) :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Neyi düzeltip düzeltmediğini bilmiyorum ama o başında yıldız olan kelime hiç hoş olmamış..

Bakın sizlerden rica ediyoruz inananlar olarak..

Fikren ne yazarsanız yazın ama lütfden özellikle Allah'a Peygambere ve Kuran-ı Kerim'e alay hakaret içerici yazılar yazmayın.. çok üzülüyoruz..

Kimsenin ne yazdığına karışmak haddimiz değil ama, inanın üzülüyoruz..

Şurada sıcak bir arkadaşlık ortamı oluşturduk, bunu zedelemeyelim..

Herkes'in aynı görüş ve fikirde olması elbette beklenemez, ama birbirimizin değerlerine saygı gösterelim.. öyle değilmi..? :)

Saygılar-sevgiler..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Güzel bir Alevi fıkrası var...

Aklımda kaldığınca anlatmaya çalışayım...

-------

İki köylü yol üstünde durmuş tartışmaktalar;

Köylülerden birisi:

-Allah vardııırrrr.......Yücediiirrr O.......Muhteremdiiirrr O......

Bir diğeri:

-Kardeşim,tamam anladıkta,Allah var madem,nerede öyleyse...

-Allah yücediiirrrrrr.......Ne yerdediirrrr,ne göktteeeee.........Ne uçaarrr,ne koşaaarrrr........Ne içeerrr,ne ********.....

O arada yoldan geçmekte olan bir Bektaşi'nin kulağı köylülere takılır ve şunları söyler...

-E be güzel kardeşim,şunun şurasında yoktur diyeceksin de,dilim varmıyor desen ya... :D:D:D

Gülün arkadaşlar lütfen gülün arkadaşımız aklı sıra espiri yapmış ayıp olmasın,

yazacak birşeyin yoksa yazmayacaksın kardeşim varsa fikrin çıkar belli bir saygı çerçevesinde söylersin yoksa yorum yapmazsın sürekli insanlara bizlerin kutsalına hakaret etmeyin derken anlatmak istediğimiz şey buydu işte.........

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bazen susmada bile sözler vardır suheda...

Ve hep düşüncelere yerleşmesinden korktuğumuz için kovduğumuz hiciv dolu bir kaç söz,fıkra,...

Mizahla espri arasında duran o kalın çizgiyi,törpülemen dileğiyle...

Espirilerinize ve fıkralarınıza lütfen benim değer yargılarımı katmayın zira o kadar çok eğlenilicek başka konu var ki hepsi tükendide sıra Allah(c.c) lemi geldi yapmayın lütfen defalarca kez rica ettik bunu bumudur insanların düşüncelerine hissiyatına duyulan saygı?

Bende sizin insanlarla konuşurken dikkat etmeniz gereken tüm saygı ve sevgi kurallarınızın hiç bir zaman törpülenmemesini dilerim zira çok törpülemekten incelir ve kopar....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili cerenimo istersen burada İsmail Dümbüllü oynat, kimsenin fıkraya hicve itirazı yok ama..

İster fıkra olsun ister başka bir sanat, hiç birisinin maddi ve manevi değerlere hakaret etme, alçatma ve alay etme lüksü yoktur..

Sizi bilmem ama ben böyle düşünüyorum..

Allah(cc) ye afedersin ama defn-i hacet yakıştırması üzüyor ve ürpertiyor beni..

Saygılar-sevgiler..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi bir saniye...

Fıkranın "akılcılık" taşıyan mizahi yanında,hiçbir saygısızlık görmüyorum...

Ancak,az önce arkadaşım şu konuda uyardı beni..

"İnanılan" için kullandığım sıfat rahatsız edici olabilir kimilerince...

Bu konuda;yanlışa yanlış ile cevap vererek;"siz kendi kullandığınız terimlere bakın önce" demeyeceğim...

Ve,adminin de yardımıyla sansürlendiğini hatırlatacağım ortaya...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Zaten sansürlenen kısımdan bahsediyorum defn-i hacet derken.

Admin saolsun sansürlemiş olay bitmiş

Ama bir başkasının hatası diğer birinin hatasını haklı çıkarmaz..

Hata hatadır.. Hatayı görmek ve kabüllenmekte büyük erdemdir..

Teşekkürler cerenimo..

Teşekkürler Admin..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Çifte standartlar devam ediyor kendileri böyle şeyler yaparsalar karşıdakilere hakaret etmiyorlar ama başkaları yaparsa TU KA KA....

işte size yeni bir örnek kötü söz ve yıldızlar bunları merak edenler internetten bakabilirler... Aşağıda arkadaş Cyrano ya yanıt veriyor bir şiirle ve resmen ona ....

internete bakınca gördüm yıldızlardan birisi k...e diğerde neyse....

işte böyle çifte standartlar... devam ediyoruz... çifte standartlara

Neden kendinize yapılmasını istemediğiniz şeyleri başkalarına yaparsınız anlamıyorum....

Diyeceksiniz sen çok doğrumu yazıyorsun! hayır ama ben her duyduğum kelimede sizin gibi a bana kötü söz söylediniz yaygarası yapmıyorum... Fark burada saklı...

Vaayyy nedense sadece bu gibi durumlarda birden bire ortaya çıkan xmen birkere ben o şiiri cyranoya ithafen yazmadım ki onuda nerden çıkardın ben tarihin uydurmacalarına karşı üstadın bir şiirini ekledim bunuda orda belirttim sizin bu yaptığınız fesadtır ortalık bulandırmaya çalışıp cepheler oluşturmaktır ayrıca sizi ilgilendirmeyen konular hakkında yorum yaparken daha objektif davranmanızı tavsiye ederim ayrıca sizin geçen bir arkadaşa ettiğiniz hakaretlerden sonra hala burda yazabiliyor olmanızda çok ilginç zira o kelimeleri kullan bizlerden herhangi biri olsaydı çoktaaannn ban yemişti....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Yamyam..

Bunlar benim düşüncelerim değil aksine iki büyük ve önemli fizik yasasıdır..

O bahsettiğin dönemlerde yaratılış devam ediyordu kademe kademe..

Ve dünya son halini (yaşanalabilir halini aldı) ve her geçen gün düzensizliğe doğru gidiş devam ediyor..

Eğer bilim dergilerini yada sitelerini takip ediyorsan, doğadaki organik ve inorganik değişimi yada evrendeki değişimi bilmen lazım..

Kör döğüşünü körler yapar, ben kör değilim..

İddalarına fizik yasalarıyla cevap veriyorum..

Sana Termodinamiğin ikinci yasası olan Entropi kanununu bir daha okumanı öneririm..

Ama bu kanunu reddediyorsan söyleyecek birşey yok..

Saygılar..

Bana fizik yasalarını öğretmeye kalkma kralx... Ben bilimsel konuları senin yaptığın gibi üfürükçülerden öğrenmiyorum. Tekrar ediyorum; Termodinamiğin 2. kanunu dışarıdan enerji alış verişi olmayan kapalı sistemler için geçerlidir. Ancak evren ve dünya bu tanımlamaya giren kapalı bir sistem değil, bilakis sürekli bir enerji alış-verişi olan açık bir sistemdir. Sana boşuna yıldız örneği vermedik.

Sen ne söylediğinin farkında değilsin. Dünya'nın bugünkü halini alana kadar bu kanunun geçerli olmadığını ima ediyorsun (yaradılışı göstererek) , ondan sonra da kalkıp bana termodinamiğin 2.kanunundan falan bahsediyorsun. Alenen ve resmen S-A-Ç-M-A-L-I-Y-O-R-S-U-N... Bana "oku" diye öneride bulunacağına, biraz bilimsel yayınları takip et...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kesinlikle entropi kanunundan haberin olmadığını görüyorum sayın yamyam..

Lütfen kaynağın neyse o kaynaktan Entropi kanunu yazarmısın..

Tekrar ediyorum.. entropi kanununun senin söylediklerinle en ufak bir alakası yok....

Asıl güneşle olan bu enerji alışverişi bozunumu, değişimi, düzensizliği hızlandırmaktadır..

İstersen detaylara girebilirim...

Yani tam tersini söylüyorsun..

Evrendeki ısı akışı tek yönlüdür ve bu akış geri çevrilemez..

Zamanla bu ısı bütün maddelerin yavaş yavaş ölümüne yol açacaktır..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yine HY'nın yazılarıyla tartışmaya çalışmak :). Ya elli kere anlattık bu adam bilimsel eserleri kafasına göre çarpıtır. Bir şeyler anlatmaya çalışır.

neyse çok basit.

Termodinamiğin ikinci kanunu çok net ifade eder

"Enerji alış verişi olmayan kapalı sistemler" diye.

Şimdi soralım

Evren kapalı bir sistemmidir ?

Yok evren kapalı bir sistemdir diyen kişi, eline ortaokul fen bilgisi kitabını alıp okumaya başlasın.

Hayır evren açık bir sistemdir diyen kişide.

Kalkıp termodinamiğin ikincisi yasasını açık bir sisteme uygulamaya çalışmasın.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kesinlikle entropi kanunundan haberin olmadığını görüyorum sayın yamyam..

Lütfen kaynağın neyse o kaynaktan Entropi kanunu yazarmısın..

Tekrar ediyorum.. entropi kanununun senin söylediklerinle en ufak bir alakası yok....

Asıl güneşle olan bu enerji alışverişi bozunumu, değişimi, düzensizliği hızlandırmaktadır..

İstersen detaylara girebilirim...

Yani tam tersini söylüyorsun..

Evrendeki ısı akışı tek yönlüdür ve bu akış geri çevrilemez..

Zamanla bu ısı bütün maddelerin yavaş yavaş ölümüne yol açacaktır..

Saygılar..

Kaynak mı istiyorsun ? Hiç sorun değil... Al sana kaynak ;

Termodinamiğin yasalarını sıradan yurttaş olan benim gibi insanların anlayabileceği şekilde açıklamanızı rica ederim. Saygılarımla (Hasan Bektaş)

Termodinamik yasalarını şöyle sıralamak mümkün:

0. Yasa: Isı, sıcak cisimlerden soğuk cisimlere doğru akar. (yani sıcak olan, soğuk olanı ısıtır; bunun tersine hiç rastlamazsınız.)

1. Enerji korunmak durumundadır ve herhangi bir sistemin iç enerjisini, üzerinde yaptığınız is ile sisteme ilave ettiğiniz isi kadar arttırabilirsiniz.

2. dış dünya ile hiçbir alışverişi olmayan, yalıtılmış bir sistemin düzensizliği (entropi) artmak eğilimindedir. (örneğin bir odanın köşesinde çıkan duman, zamanla odanın tümüne homojen olarak yayılır. Fakat odada dağılmış bulunan duman, kendiliğinden derlenip toparlanarak odanın bir köşesinde birikmez.)

http://www.biltek.tubitak.gov.tr/merak_ett...mp;soru_id=2045

Umarım artık bu saçma sapan ısrardan vazgeçersin.. Ve umarım artık bilimsel konularda tartışırken bilgilerini bilimsel kaynaklardan alırsın...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

işte ancak böyle yanıt beklenir... çifte standartlar devam ediyor....

çok merak ettiysen söyleyeyim mod kontolündeyim bütün yazılarım yazmadan önce kontrolden geçiyor... Admin gene çifte standartlardan birinide bana yaptı...

Nedense hep bize yapıyor... Sen bal gibi her istediğini söylüyorsun ama devamlı yazıyorsun ama ben her ay bir mod kontrolü yiyorum...

Ne diyelim hayırlı olsun...

Çepheyi kafanda oluşturmuşsun çifte standartlarla kendi yaptığın hataları hoş gören admin sana hiç ban atmıyor ama biz bir şey yapsak hemen kafamıza çekiçle vuruyor...

Bu taktikmidir sizin kullandığınız mazlum edebiyatı anlamıyorum ama işe yarıyor gibi görünüyor...

Senin derdin ne?Neyi savunuyorsun arkadaşın yukarda yazmış olduğu fıkrayımı savunuyorsun ne anlatmaya çalışıyorsun?

Aramızdaki farkı söyliyeyimmi?Ben fikirleri tartışırım sen kişileri insanları tahrik etmekten vazgeç mazlum edebiyatıymış karşılaştır bakalım kendi yazdığın iletilerle benim yazdıklarımı bütün iletilerin kişisel hakaret içeriyor kimsin gerçek nickin ne çünkü kanımca 3 ayrı nickle yazıyorsun?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Komik değilmi,

Yazılarının hepsini okuyorsun bu şahısın sen nickin şu senin nickin bu sen şöylesin sen böylesin..

Admin bırak artık benim yazılarımı kontrol etmeyi bu şahıs CYRANO küfür ediyor ve hala yazıyor benim yazdığım yazılar hep geç çıkıyor yeter artık be....!!!!!!!!!!!!!!

Gerçek nickim neymiş ha ha ha....

Offf offffffff böyle yakalanınca hep hedef saptırmak zorundasınız.... Başka yapacak şeyin yok böyle devam et bakalım ne olacak...

Bu düzeysiz tartışmadan ve hedef saptırmadan ben by_x_men olarak çekiliyorum...

Yanlız bu arkadaşa dikkat edin tartıştığı her şahısa sen şöyle nick kullanıyorsun diye suçlama yönetiyor...

İnsanın aklına gelmiyor heralde kendisi kaç tane kullanıyor....

İnsan kendisi yapmazsa böyle şeyler aklına gelmez gibime geliyor...

Tartışıyormuş küfür ediyorsun tartışmıyorsun... İnsanları karşı çıktıkları konularda küçük forum mantığı ile mesnetsiz suçlamalar yaparak yazmalarını engellemeye çalışıyorsun...

AÇIKÇASI ÇAMUR AT İZİ KALSIN MANTIĞINI İYİ ANLAMIŞSIN VE KULLANIYORSUN....

Benden bu kadar...

:sick::sick::sick: senin gittiğin yolları ben birkaç kez gidip geldim onları sen benim külahıma anlat hangi nickle girdiğini kim olduğunuda biliyorum yakışmıyor sana :shuriken:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu kadar ******** içinde kendimi ..... hissetmeye başladım. Biri beni aydınlatsın da bakarsınız ben de müslüman olurum(!)

1) Allah var mıdır? varsa nerdedir, niye görünmüyor?

2) Bazılarınız diyorsunuz ki "Allah hem her yerdedir hemde hiçbir yerde değildir" Bu çelişkinin açıklamasını istiyorum.

Sevgili Diana_x,

Allah'a(Tanrı'ya) inanan bir kişinin illa da bir dine mensup olması gerekmez...

Tanrıya inanıp da bir dine mensup olmayanlar da vardır(benim gibi)

En kısa sürede Tanrıya inanmanız dileğimle..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu konuda Imami Azama sorulan sorulari ve cevaplarini nakledelim:

-Allah hangi senede dogdu?

-Kuranda "Lemyelid ve Lemyuled"buyuruluyor,yani O ne dogmus,ne dogurulmustur.

-Peki hangi sene var oldu?

-O zamandan once vardi,hicbirsey Onun varligina sebep olmamistir.

-Misalle anlat bunu..

-Ucten once iki var.Ikiden once bir..Birden once..sayi yok.(cunku sifir sayi degildir.)Sayi olan birden once hicbirsey olmadigi gibi,gercek manada BIR olan Allah tan once de Onu yaratacak birsey yoktu.

-Allah hangi cihete bakiyor?

-Karanlik bir yerde fener olsa nereye bakar?Her tarafa degil mi?Yerlerin ve goklerin nuru olan Allah da oyle ,her tarafa..

Uc kisi Imami Azamin bu cevaplari karsisinda son olarak birer sual sordular.Sualler sunlardi:

Birincisi:-Bana Allahi goster.

Ikincisi:-Cehennemde cezayi ates verecektir,halbuki cinler atesten yaratilmislardir.Ates,atesten muteessir olur mu?

Ucuncusu:-Hersey kaza ve kader iledir diyorsun,halbuku goruyoruz ki herkes yaptigini mecburiyetle yapiyor.Ne dersin?

Imami Azam yerden bir avuc toprak aldi.Bu uc kisinin suratina serpti.Bu hareketi kadiya sikayet ettiler.Imami Azam ise:

-"Ben uc suale tek hareketimle cevap verdim"dedi."Birincisinin attigim toprakla gozu agridi.Ama agriyi goremedi.Ona Allahi gormenin imkansiz oldugunu,daha agriyi goremezkn Allahi gormeye kalkmamasi gerektigini anlatmis oldum.

Ikincisi ise topraktan yaratilmis oldugu halde benim attigim topraktan muteessir oldu,atesin atesten muteessir olabilecegini anladi.

Ucuncusu ise cebriyeci idi:"Herkes yaptigini mecburen yapiyor"diyor,insandaki cuz i iradeyi unutuyordu.Ama benim cuzi irademi unutmadi ve "mecburen topragi atti" demedi,beni sikayet etti.Kendisini tekzip etti" dedi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ALLAH ı soruyorsun nerede olduğunu öğrenmek istiyorsun ve müslüman olurum diyorsun.Evvela şunu bilmen

gerekmezmi ALLAH ı görmek öğrenmek Akıl la olur his ile olur bilirsinki aklı olmayanın mesuliyeti de olmaz

yani bilse de olur bilmese de olur şimdi! senin Aklın varmı varsa aklını görüyormusun soyut moyut a kaçmak

yok bilinç in varmı irade nedir hisler nasıl oluşur evvela sen bunlara cevep ver ondan sonra müslüman olup

olmamanı tartışırız tabii ki görmenin beyninde nasıl algılandığını neyi görüp neyi nasıl algıladığın da önemli

sonuç ta akıl karar verir.

Avam zekası ile Havas Aklı ile karar verir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Bu kadar ******* içinde kendimi ..... hissetmeye başladım. Biri beni aydınlatsın da bakarsınız ben de müslüman olurum(!)

1) Allah var mıdır? varsa nerdedir, niye görünmüyor?

2) Bazılarınız diyorsunuz ki "Allah hem her yerdedir hemde hiçbir yerde değildir" Bu çelişkinin açıklamasını istiyorum.

:angry: Arkadaş Diana x soruna cevap arıyorsan görmediğimiz şeylere nasıl inanırız diye yazı yazmıştım

istersen okumanı tavsiye ederim

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.