Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

SEÇİM ANKETİ

''biji tirkiye''

YAKLAŞAN YEREL SEÇİMLER  

16 üye oy verdi

1. 1. YAKLAŞAN YEREL SEÇİMLERDE OYUNUZ HANGİ PARTİYE?

• AKP
      5
    • CHP
      6
    • MHP
      2
    • DTP
      1
    • DSP
      2
    • ANAP
      0
    • DP
      0

Önerilen İletiler

ben çok merak ediyorum ;

geçenlerde Bülent Arınç bir açıklama yaptı akp nin oyu %52.5 dedi.İşte benim merak ettiğim nokta burada başlıyor.

Bir sürü yolsuzluk oluyor ispatlı belgeli gösteriliyor bizlere.

Niyetleri açık açık belli zaten orasını bahsetmeye bile gerek yok.

Kadrolaşma desen had safhada.

Kimlerin yolundan gittikleri belli kimlerin önünde diz çöktükleri belli.

Yandaşlara ballı krediler.

Ekonomi desen rakamlar ortada.

eee peki neden akp nin oyu yükseliyor.

aslında yükseldiğini anketler söylüyor seçime kadar hiçbirşey belli olmaz.Bu da bir taktiktir.yani HİPNOZ dur.Halkımız yenilmeyi sevmediği için hep yenenin yanında olmayı seviyor.Bunları duyunca da aynı yoldan gidiyor.

Şimdi akp nin ilk seçimi kazanma sebebi neydi.Denenmemiş olmasıydı.Bir de bunları deneyelimdi.

ikincisinide kazandı.İlk yolsuzluk yapan parti akp değil di ne olacaktı ki yani herşey iyi gidiyordu.Herkes yedi, birazda onlar yesin mantığı sürüyordu.Emekli maaşlarına o aralar iyi zam yapmışlardı (ilk seçim sonrası).Yandaşlarına ballı krediler verdi.Evet akp çok zengin yarattı.Peki şimdi nasıl herşey ters yönde akıyor.Emeklilere bir söz vermişti unakıtan eskişehir de noldu SIFIR.İşsizlik daha da arttı.Falan filan fişmekan bıdı bıdı kafanızın etini yiyorum aynı şeylerle.

Daha iyisi yok en kötüsüyle yola devam.

Ben akp yi savunan arkadaşlardan buralara akp nin yaptığı İYİ İCRAATleri yazmasını istiyorum.

BENİM GÖZÜM KÖR KULAKLARIM SAĞIR DEĞİLDİR.Doğru olan herşeye tamamım.Önyargımda yok.Yeter ki yazın.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben çok merak ediyorum ;

geçenlerde Bülent Arınç bir açıklama yaptı akp nin oyu %52.5 dedi.İşte benim merak ettiğim nokta burada başlıyor.

Bir sürü yolsuzluk oluyor ispatlı belgeli gösteriliyor bizlere.

Niyetleri açık açık belli zaten orasını bahsetmeye bile gerek yok.

Kadrolaşma desen had safhada.

Kimlerin yolundan gittikleri belli kimlerin önünde diz çöktükleri belli.

Yandaşlara ballı krediler.

Ekonomi desen rakamlar ortada.

eee peki neden akp nin oyu yükseliyor.

Maalesef öyle bir halkımız varki ve öyle bir zihniyet varki kimsenin gözü bu yolsuzlukları görmüyor herkes büyülenmiş gibi,akp'ye oy veren bir kaç kişiye neden akp diye sordum aldığım cevap o kadar ilginçtiki; cevap aynen şu ''tek müslüman parti akp'' sanki müslümanlık akp'nin tekelinde ve maalesef bütün halkta böyle düşünüyor,rejimle kavga edeni seviyor halkımız çünkü halkımıza bu rejim doğru şekilde anlatılamadı ve rejim,laiklik birilerince dinsizlik gibi gösterildi,aslında tek suçlu onlar değil halkı eğitmeyip bunların istediği gibi yönlendireceği bir halk yaratanların....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

oyunuzu kişiyemi yoksa partiyemi bakarak kullanırsınız?

Kişiye oy vermek düzen içinde pek gerçekçi olmaz; kimse tek başına geldiği koltukta iş yapacak değildir, ayrıca gelinen ortamın kendine özgü özellikleri mevcuttur ve ciddi anlamda iş yapılmak isteniyorsa yerellik de olsa işin genel esasları konusunda güvence önemlidir...

Bazı özel şahsiyetlerin karizması ise apayrı bir konudur...

Şimdi bu anket çok erken olmuş aslında, yine de oyumu verdim kendimce; bir de partiler hakkında hemen değerlendirmeye girilmiş, işte bizim iktidarıyla muhalefetiyle en büyük hatalarımızdan birine geldik yine "benimki seninkini döver" ama bu sadece bizim ülkeye özgü bir durum da değil anladığım kadarıyla, genel olarak siyasetin ateşlenmesi ile ilgili olsa gerek...

Saygılar...

:zorro:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sevgili ali0_1 anket için erken demişsin ama baksana millet yapmış neden biz TM üyeleri yapamayalım :)

Kamuoyu yoklamaları bu kez önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimler için yapılmaya başlandı. Bu araştırma, Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi tarafından 10 ilde 11 – 20 Nisan 2008 tarihleri arasında 16720 kişi ile yüz yüze görüşülerek gerçekleştirilmiştir.

Yerel yönetimler (belediye başkanlığı) seçimi olsa hangi partiye oy verirsiniz? İşte 9'ü büyükşehir, 10 ilde yüzyüze görüşülerek yapılan anketin sonuç:

ADANA

Büyükşehir belediye başkanlığı için hangi partiye oy vermeyi düşünüyorsunuz?

%

AKP 28,0

CHP 24,5

MHP 8,2

DTP 5,0

DP 3,6

DİĞER 3,0

ADAYA BAĞLI 27,7

TOPLAM 100

( 1720 kişi ile yüz yüze görüşülerek gerçekleştirilmiştir )

ANKARA

%

AKP 40,4

CHP 19,2

MURAT KARAYALÇIN 7,5

MHP 5,0

DİĞER 3,2

ADAYA BAĞLI 24,7

TOPLAM 100

( 2250 kişi ile yüz yüze görüşülerek gerçekleştirilmiştir )

ANTALYA

%

CHP 27,0

AKP 26,1

DP 8,5

MHP 6,0

DİĞER 3,8

ADAYA BAĞLI 28,6

TOPLAM 100

( 1800 kişi ile yüz yüze görüşülerek gerçekleştirilmiştir )

BURSA

%

AKP 35,2

CHP 25,0

MHP 7,2

DP 5,7

SP 3,1

DİĞER 2,0

ADAYA BAĞLI 21,8

TOPLAM 100

( 2010 kişi ile yüz yüze görüşülerek gerçekleştirilmiştir )

DİYARBAKIR

%

DTP 28,3

AKP 19,7

CHP 8,5

DİĞER 1,4

ADAYA BAĞLI 42,1

TOPLAM 100

( 1500 kişi ile yüz yüze görüşülerek gerçekleştirilmiştir )

EDİRNE

%

CHP 29,0

AKP 21,3

DP 9,5

MHP 5,6

DİĞER 2,2

ADAYA BAĞLI 32,4

TOPLAM 100

( 1100 kişi ile yüz yüze görüşülerek gerçekleştirilmiştir )

GAZİANTEP

%

AKP 42,9

CHP 33,0

DİĞER 4,1

ADAYA BAĞLI 20,0

TOPLAM 100

( 1350 kişi ile yüz yüze görüşülerek gerçekleştirilmiştir )

İZMİR

%

CHP 49,0

AKP 26,8

MHP 4,0

DİĞER 2,7

ADAYA BAĞLI 17,5

TOPLAM 100

( 2100 kişi ile yüz yüze görüşülerek gerçekleştirilmiştir )

MERSİN

%

CHP 36,0

MHP 15,2

AKP 14,0

DTP 8,0

DİĞER 2,5

ADAYA BAĞLI 24,3

TOPLAM 100

( 1490 kişi ile yüz yüze görüşülerek gerçekleştirilmiştir )

SAMSUN

%

AKP 36,0

CHP 30,3

MHP 5,4

DP 2,5

DİĞER 2,0

ADAYA BAĞLI 23,8

TOPLAM 100

( 1400 kişi ile yüz yüze görüşülerek gerçekleştirilmiştir )

(Kaynak: Vatan)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

müesses nizam var oldugu müddetçe oy vermenin benim açımdan hiç bir sonucu yoktur.

eger diyorlar ak parti kapatılırsa hangi partiye oy verirsiniz?

eger birileri toplumun yarısının oyunu almış bir partiyi ya da ne bileyim kanarya severler dernegide olabilir, kapatabiliyorsa, her ne sebep olursa olsun, hangi partiye oy sorusu çok absürt ve de gereksiz bir sorudur. ve hatta parti kapatan zihniyetin cevabını elini ovuşturarak bekledigi bir sorudur..

nedeni mi? kendi kurdukları ve kurallarını, sınırlarını kendileri çizdikleri oyunun terk edilmesi korkusudur.

:)

akp yi İslami dünya görüşü açımdan çokda fazla tutmam lakin demokrasi oyunu açısından baktıgımda absürt bir soru sordugumuz ?

hangi soru mu?

akp kapatılırsa hangi partiye oy verirsin sorusu....

selametler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

akp yi eledik malum, mhp,dtp de gitti ..ya bende herkes gibi hayatımda bir kez olsun oy kullanmak istiyorum,cidden istiyorum ama bu tablodan ne seçeceğim inanın bilmiyorum.Yeni bir tablo sunsalar olmaz mı?Hadi bizler bi parti kuralım TMFP,Turkish Media Forumcular Partisi,süper olur...Alın size demokratik bir parti,herkes var,her kesim var,her ses var,hem de canım ülkemi seven,daha ne olsun...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

akp yi eledik malum, mhp,dtp de gitti ..ya bende herkes gibi hayatımda bir kez olsun oy kullanmak istiyorum,cidden istiyorum ama bu tablodan ne seçeceğim inanın bilmiyorum.Yeni bir tablo sunsalar olmaz mı?Hadi bizler bi parti kuralım TMFP,Turkish Media Forumcular Partisi,süper olur...Alın size demokratik bir parti,herkes var,her kesim var,her ses var,hem de canım ülkemi seven,daha ne olsun...

TMFP harikasın floyf :):clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Partiler, tıpkı bankalar gibi,

Bir reklamı vardı bir zaman Türk Ticaret bankasının,

Yok birbirimizden farkımız ama biz Ticaret bankasıyız diye,

Partilerde ayni, sayın ftoyd.

Yok birbirlerinden farkları,

Böyle döndürüyorlar çarkları.

Önerinize gelince,TMFP,Türkish Media Forumcular Partisi,*********

Millet vekili olursa, dediğin partiyi kurarız,

ama değişen ne olacakkı,

Aynı taş aynı hamam,

Bu şartlarda, ben bile başbakan olsam, yapabileceğim bundan farklı olmaz,

Tüm partiler,

Belirlenmiş yasalara göre hareket etmek zorunda,

Başbakanın bakanların, yine belirlenmiş yasalara, göre görevleri var,

yasaları kendi menfaatleri için kullanamazlar,

Kullandıkları zaman, Yüce divanda yargılanırlar,

Sonuç olarak A. partisi, veya B. partisi, hiç farketmiyor.

Şu andaki Mevcud yasalara gelince,

Yasalar, daha sivilleşe mediki, 12 eylül darbesinin gölgesinde yapılmış olan, yasalarla,yönetiliyoruz.

Yasaların çoğu 12 eylülden kalma, ve o darbeyi yapanların, yargılanmasının mümkünatı yok,

Çünkü değiştirilmesi teklif dahi edilemez.

Diyeceğim son söz şudurki,

Bu şartlarda, Ne parti kurmak, nede Millet vekili olmak ise yaramıyor.

ister 500 millet vekilin olsun, çıkardığın yaşayı iptal ediveriyor, Hakimler savcılar,

Çıkan yasayı uygulamıyor,

Üniversite öğretim görevlileri,

Nerede kaldı Halkın özgür iradesi.?

Hani yüzde 47 oy almıştı, geçin oraları, 21 . yüzyılda daha hala türkiyede baş örtüşü, sorun oluyorsa,isteyen çıkan yasayı takmama özgürlüğüne sahipse,

Hangi demokrasiden Hangi özgürlükten hangi insan haklarından bahsedeceğiz.>?

saygılarımla.

Evren

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

AKP Demokrasisi!!Bu beni güldürdü,niye güldürdü derseniz anlatayim;AKP müslümanlarin!!cok önemle yaklastiklari ve kol kanat gerdikleri bir parti dolayisiylada iktidar.Emperyalist güclerin bugüne kadar Türkiyedeki en ileri derecedeki temsilcisi bir iktidar.Ve Emperyal güclerin emirleri ile hareket etmekten hala vazgecmedi.Dilinde hep demokrasi sözcügü sakizlasmis,halbuki bu adamlar daha düne kadar Demokrasiden ne anladiklarini itiraf degil gururla söylüyordular.Ve o demokrasiyi kullanip hem sabikadan kurtuldular hem milletvekili oldular hemde iktidara tasindilar.Hala demokrasiyi kullaniyorlar ve ülkeyi bu demokrasi ile hem ipotek altina soktular hemde bölünme noktasina tasidilar,hala Demokrasi diyorlar ve birileride bu iktidar demokrasi dedigi icin biz onu seciyoruz diyor.Halbuki AKP yi secenlerin belirli bir kesimi disinda kalan büyük cogunlugun demokrasi ile bir ilgisi yok,kendilerini müslüman diye reklam ettikleri icin ve etnik kökene dayali bir siyasi rejime sicak baktiklari icin onlara oy verildi.

AKP neden hep demokrasi yanlisi görünerek AB nin kuyrugunda gezinip AB nin kuyrugunu sallamasiyla kendini serinlemis hissediyor sorusuna verilecek tek cevap;Demokrasi yanlisi görünerek AB nin destegi ile Atatürk'cülügün ve üniter yapinin köküne kibrit suyu ekmek icin.Bakiniz,AKP nin iktidara geldiginden buyana Türkiyede encok göze carpan nedir?Dincilerin cirit atmasi,dinci kanallarin geceli gündüzlü beyin yikama yayinlari ki bu okullara kadar girdi ve artik okullarda din ticareti basladi.

AKP ne demokrattir nede Demokrasi yanlisidir.AKP köprüyü gecene kadar demokrasiyi kullanacaktir.AKP nin kapatilmasi demokrasiye zarar verir sözleri bir hikayeden öte gecemeyen kuyruk acisi tasiyan sözlerdir.

AKP dün DP ne yapmak istediyse aynisini yapmaya calisan bir partidir.Yani gecmisle ilgili tüm köprüleri yikarak halkin cogunlugundan cesaret alip Menderes'in 'Beni Milli Irade buraya getirdi'demesi gibi ilan edilmemis bir diktatörlük cabasi icersindedir.

Menderes 130 tonluk altin stokunu 19 tona indirmis,Erdogan ise iktidari döneminde zirveye tirmanan disborclarin faizlerini ödeyebilmek icin Türkiyenin topraklarini satmaya baslamistir.Aradaki benzerlik tesadüf degildir.Hamur ayni hamurdur.

Menderes'de iktidara geldiginde Atatürke karsiydi Erdoganda karsidir.

Erdogan yeniden secilebilir,kapatilip baska bir adla yeniden iktidar olabilir ama birgün gelir ki Erdogan hikayesi tarihteki meshur ARISTIDIS kkompleksine dönüsür.

**zamanimizdan 2500 yil önce Atina'da Aristidis isimli bir hakim varmis itibarli.Her secimde o seciliyormus,Onu kimse elestiremiyormus,cünkü kusursuz bir insanmis,Yillarboyu bu böyle devam etmis.gene bir secim günü Aristidis secim alanina giderken ,bir köylü elinde bir midye kabuguyla Aristidise yaklasip,bunun icine secilecek birinin ismini yazmasini rica etmis,Aristidis'i tanimiyormus.

Aristidis sormus;

kimin adini yazayim?

köylü;

Aristidis'i yazmada kimi yazarsan yaz demis.**

bu kompleksin aynisini Almanyada 16 yil iktidarda kalmis olan Kohl hükümetide yasamis ve 16 yil sonra Almanya Almanyaliktan cikmis bir halde Kohl'u iktidardan indirmisti.Yani secilmenin sonu olmaz,bugün yukarda oturanlar yarin asagi inmek durumundadirlar.

Iste bu gercegi Menderes'de görmeden iktidar oldu ve kendini dünyayi yaratan olarak görmeye basladi,aynen Erdogan gibi.Beni milli irade secti diyerek ülkenin degerlerini rejimini kendi kafana ve yandaslik yaptiklarinin kafasina göre degistirmeye kalkarsan seni secen milli irade indirmesinide bilir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yerel seçimlerde kişiye oy atılıyor gibi varsayımlar iyi hoş da genel seçimlerde esasında partiye mi oy atılmış olunuyor acaba?Biz oyumuzu atarken öyle zannediyoruz belki de,aslında adını dahi zor bildiğimiz,bilmem kaçıncı sıradaki milletvekili adayına atmış oluyoruz bu oyları bal gibi.Sonra bu muhterem kişiler milletvekili olurlarsa ne acı bir gerçektir ki bunların istedikleri kadar parti değiştirmelerine engel olamıyoruz.İşte halihazırdaki demokrasi!

Sarı Çizmeli Mehmet Ağa'nın partisine oy atıp bu ismini cismini bilsek de pek kar etmeyecek olan Mehmet Ağa'nın kendi elimizle dokunulmaz olmasını sağlayıp bir daha dokunamıyoruz.Artık istediği gibi çalsın oynasın efendiler.O partidekiler bana manalı baktı öbür partiye,bu parti kapatılacak galiba şu partiye.Demokrasinin nimeti mi nedir?Partiymiş,ilkeymiş,prensipmiş,hadi canım!

Şu yerel seçimler yaklaşsa da gözü dönmüş oy avcılarının hangi erdemlerden bir çırpıda vazgeçebildiklerini yine bir trajikomedi halinde izlesek.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

partiler elenmiyor, bunlar zaten düzenin kendi partileri

müesses nizama iman eden partiler, yok ki birbirlerinden farkı

farkları sadece malı kim götürecek noktasında

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yerel seçimlere bu anket seçeneklerindeki partiler mi katılıyor sadece ?

bu partileri eklemeyi yeterli gördüm sayın CYRANO çünkü şu an meclise girme ihtimali azda olsa varolan partiler bu partilerdir,eğer meclise girme ihtimali olan parti varsa bildiğiniz ismini yazın bizde bidahikine ekleyelim,ülkemizin gerçekleri bunlardan ibaret maalesef,maalesef diyorum çünkü bu partilerin hiçbirinin gerçek anlamda siyaset yaptığını düşünmüyorum,bunlar siyaset değil kavga yapıyorlar sadece....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

oyunuzu kişiyemi yoksa partiyemi bakarak kullanırsınız?

aslında seçimlerde oyların, partilerin programlarına, liderlerine, milletvekili, belediye başkanı adayları vaatlerin vs. ye göre verilir. ancak bugün akp gibi bir parti varsa eğer başımızda onu tekrar galip ilan etmememiz için farklı bir şekilde hareket etmemiz gerekmekte. bu nedenle de her ne kadar lideri ******** , sosyal demokrasi ve sosyalizmden iyice sapmış biri olsa da akpden kurtulana kadar sonuna kadar chp. çünkü önümüzde başka çare göremiyorum..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu partileri eklemeyi yeterli gördüm sayın CYRANO çünkü şu an meclise girme ihtimali azda olsa varolan partiler bu partilerdir,eğer meclise girme ihtimali olan parti varsa bildiğiniz ismini yazın bizde bidahikine ekleyelim,

Arkadaşım sen neden bahsediyorsun anlamadım. Ne meclise girmesi. Milletvekili seçilmeyecekki bu seçimde. Yerel Seçimler diyorsun. Belediye başkanları, il genel meclisi, muhtarlar, belediye meclisi gibi makamlar için seçim yapılacak. Seçim barajı yok birşey yok.

Mecliste olmayıp yerel seçimlerde belediye başkanı, il genel meclisi üyesi, belediye meclisi üyesi çıkaran bir sürü parti var.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşım sen neden bahsediyorsun anlamadım. Ne meclise girmesi. Milletvekili seçilmeyecekki bu seçimde. Yerel Seçimler diyorsun. Belediye başkanları, il genel meclisi, muhtarlar, belediye meclisi gibi makamlar için seçim yapılacak. Seçim barajı yok birşey yok.

Mecliste olmayıp yerel seçimlerde belediye başkanı, il genel meclisi üyesi, belediye meclisi üyesi çıkaran bir sürü parti var.

Bu yazdığım partiler dışında 1-2 istisna hariç belediye seçimlerinde belediye alacak parti yok bunu burada idda ediyorum arkadaşım,bunu anlamak için son seçim anketleri yayınladım bak yukarıda onlara bi bak istersen,haa eğer dersenki bağımsız ona bişey diyemem.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.