Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Şehitlerimizin anısına bir karanfilde siz bırakın

LaRsiE_

Önerilen İletiler

Normalde bilirsiniz ben gündem ile alakalı çok yazı yazmam. Ne siyasetle alakalı, ne günlük olaylarla alakalı. Çünkü birçoğunda insanların görüşleri ayrılıyor, ayrılan görüşler ne yazık ki bize fayda değil zarar getiriyor. Ancak bugün beni yazı yazmaya dürtükleyen duygu bambaşka. Bu konuda ne farklı görüşe yer var, ne farklı bir sese. Bu konu millet olarak aynı duyguyu, aynı nefreti taşıdığımız, ?artık yeter? dediğimiz bir konu.

TEK BAYRAK,TEK YÜREK,BAĞIMSIZ BAŞI DİK TÜRKİYEMİZ İÇİN ÖLEN ŞEHİTLERİMİZ,AL BAYRAĞIMIZIN YANINDA DÜŞLERİMİZDE DAİM ASILI KALACAK.

sehitoglu5.jpg

376uine0mb2pp0.jpg

istockphoto_1147218_wedding_rites.jpg

Elhamdü lillâhi rabbil'âlemîn. Errahmânirrahîm. Mâliki yevmiddîn. İyyâke na'büdü ve iyyâke neste'în. İhdinas-sırâtal müstekîm. Sırâtallezîne en'amte aleyhim gayrilmagdûbi aleyhim ve leddâllîn.

amin... bütün şehitlerimizin ruhlarına gitsin smile.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Duygu dolu resimler ibret olmasi gerekiyor,bütün sehitlerimize Tanridan rahmet ve tüm geride kalanlara vede bu yurdu bu bayragi seven herkese bassagligi diliyorum.

Bu askerler bizm icin topraga düsüp kan ve can verirken birileride bunu firsat bilip seriat yasasini imzalamisti.Ne büyük tezat degilmi.insanlar can derdinde ama birileri ise türban derdinde.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

PKK hemen gözümüzün önünde, yanı başımızda, karşımızda, içimizde, oramızda, buramızda...

Parlamentodaki geyik derisi koltuklarda otura otura Türkiye Cumhuriyeti’nden maaş alanların PKK’nın siyasi parçası olduğunu bilmeyen var mıdır?

Ki gerektiğinde iktidar partisi onlarla el ele verip, işbirliği yapmıyor mu?

.................................

Şehitlerimize Tanridan rahmet ve tüm geride kalanlara vede bu yurdu bu bayragi seven herkese bassagligi diliyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

PKK hemen gözümüzün önünde, yanı başımızda, karşımızda, içimizde, oramızda, buramızda...

Parlamentodaki geyik derisi koltuklarda otura otura Türkiye Cumhuriyeti’nden maaş alanların PKK’nın siyasi parçası olduğunu bilmeyen var mıdır?

Şehitlerimize Tanridan rahmet ve tüm geride kalanlara vede bu yurdu bu bayragi seven herkese bassagligi diliyorum.

Devletin en üst kademelerinde PKK'lı bölücüler, şeriatçılar, soyguncu hırsızlar, dolandırıcılar... Ne ararsanız varlar...

Bir halk ne yaptı da böyle yönetilmeyi hak etti?

Bir halkın evlatlarının suçu neydi de, bir kolu mecliste olan bir örgüt yüzünden canını verdi?

Bu nasıl çelişki?

Bu nasıl?

Yüreğimiz kan ağlıyor...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

efendi türklerin dediği gibi on lar deri koltuklarda otururken mehmetciklerimizin hangi hava koşullarında orda durduklarını ve gereksiz konuları tartıştıklarını kınıyorun :angry:

asinacak o kolutklar elbet birgün Serkan, yeter ki yenisinin üzerin de oturacak olanlar.. bu günleri göz önün de tutmasini bilir, bilir de ayni hatalari yapmaz

Sehitlerimize Allatan rahmet diliyorum, Aylelerine sabir

yazilmasi kolay, söylenmesi kolay

gel gör ki, onca acilari yasayanlar icin de...kolay mi

frue5.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Anam dedin, babam dedin, atam dedin bayrağa

Hem al bayrak oldun işte hem bayrakta al oğul

Bağrımdaki kurşunlarla çık peygamber katına

Ol mübarek avucun içini birer birer say oğul

Bet yüzler kem gözler hor bakarmış vatana

Biz tükenip yok olmadan olmaz böyle şey oğul...

Bu fotoğrafları dün kendim çektim,bir şehit cenazesinde..

4650songul_364.jpg

4045songul_372.jpg

Dün 24 Şubattı yani Trabzon'un düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü...

Hüzün dolu herkesi isyan ettiren bir tesadüf yaşandı,aynı gün bir şehit uğurladık ölümsüzlük yolculuğuna..

Binlerce kişiydik,binlerce kişi toplandık şehrin meydanına cami avlusu önüne İbrahim'den helallik almaya..manzarayı görünce orada bulunan herkesin vatanına sadakat yemini etmişcesine bağlı olduğunu gördüm..

İbrahim 20 yaşında annesiz büyümüş bir yetim,bu ülkede rahat uyuyabilmek, rahat gezebilmek ve rahat yaşamamız için bedel olarak verdiğimiz binlerce şehitten biri..

Babası"ben onu ne yoksulluklarla büyüttüm"diyor,annesiz..Binlerce kişi hiç tanımadığımız ve yüreğimizin bir parçası olarak kabul ettiğimiz bu yaşı küçük adı büyük şehit için gözyaşı döktük..

Biz burada "vatan sana canım feda"diye bağırırken yine bu ülke toprakları içerisinde birileri kirli pis elleri ile bayrağımıza uzanıyor,ve yine birileri bizim ödediğimiz vergilerden maaş alıp ülkenin en yüksek makamlarında oturup İbrahim ve onun gibi nicelerine kurşun sıkanların avukatlığını yapıyor,gözümüzün içine baka baka meydan okuya,okuya...

Cizre'de terörist başını ve örgütünü desteklemek için toplanan güruhtan biri panzer çarpması sonucu ölmüş,16 yaşındaymış, İbrahim ve arkadaşları 20 yaşında,sınırın ötesinde o birilerinin savunduğu ve desteklediği teröre karşı savaşırken ölmüş,sahi 16 ile 20 yaş arasında çokmu büyük bir uçurum var?

İbrahim hayallerini,gelecekle ilgili planlarını ve henüz daha yeni tüketmeye başladığı hayatını hangi uğurda feda etti?

Cenazeye giderken haberleştiğimiz arkadaşlara "çocuklarınızıda getirin bayrak verin ellerine bu bilinci onlara aşılayın"dedim.Sağolsunlar çoluk cocuk herkes meydandaydı..

Çünkü bu şehitler bizim tıpkı bu vatanın olduğu gibi...

Site yönetiminden ricam şehitlerimiz için sabit bir başlığımız olsun,bu konuyla ilgi düşüncelerimizi zaman,zaman yazabileceğimiz..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

haberleri izlerken ağladım yıne,devamına bakamadım da :( törende bır vatandaş çıkıp bağırdı,neden memur esnaf..vs çocukları hep şehıt oluyor..şehıt olan ne bir ünlü ne bır tanınmış işadamı çocuğu yada yakını duymadık..elbette kımse ıstemez kımsenın evladı yakını şehıt düşmesın..ama neden?askerliğe gönderılırken bazı elıt kesıme bır ayrım varmı -_- burda bilgim olarak konuşmuyorum sadece sorguluyorum ve merak edıyorum

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Zulme çatıp zalimle dövüştüğüm

Dertlenip te telaşına düştüğüm

Bağrımı yarıp ta kabir eştiğim

Dağlara çıkmanın tam zamanıdır

Ululardan bir kutlu ferman ola

Ferman ola derdime derman ola

Vur yiğidim vur ki vatan var ola

Kuşlar ölmüş karanfiller kurumuş

Sevdiğimin gözünü yaş bürümüş

Yiğitlerim pusaklanıp yürümüş

Hünkarımdan bir kutlu ferman ola

Ferman ola derdime derman ola

Vur yiğidim vur ki vatan var ola

Ağlayıp ta dizlerimi dövdüğüm

Yana yana etrafında döndüğüm

Ben gidiyorum ver elini sevdiğim

Aslan beyden bir kutlu ferman gele

Ferman gele derdime derman gele

Vur yiğidim vatan kalmasın ele.söz: osman öztunç

Şehitlerimize Allahtan rahmet Ailelerine baş sağlığı diliyorum.

Diyer kardeşlerimizde Allahın izni ile kazasız belasız dönerler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

58573tu3.jpg...Şehit evlerine ateş düştü

PKK'lı teröristlerin bugünkü mayınlı saldırısında 4 askerimiz şehit oldu. Şehitlerimizin hikayeleri yürekleri burktu.

Hain pusu, Güneş harekatına katılan Şehit Bekir Atacan'ı, terhisine 3.5 ay kalan Şehit Habip Özkaya'yı, timdeki

arkadaşlarından bir kişi eksilir diye izne bile gelmeyen Şehit Tuncay Özdemir'i ve terhisine 15 gün kalan Şehit Ersin

Selimoğlu'nu Hakkari'de buldu.

ŞEHİT BEKİR ATACAN ‘GÜNEŞ HAREKATINA’ KATILMIŞTI

HAKKARİ'nin Şemdinli İlçesi Aktütün Köyü yakınlarındaki mayınlı saldırıda şehit düşen 25 yaşındaki Uzman Çavuş Bekir

Atacan'ın Kuzey

Irak'ta 21- 28 Şubat tarihleri arasında düzenlenen ‘Güneş Operasyonu’na da katıldığı belirtildi. Uzman Çavuş Atacan'ın

şehit düştüğü haberi memleketi Osmaniye’nin merkez Nohuttepe Köyü'nde oturan ailesini yasa boğdu.

Şehit haberiyle yakınlarının akın ettiği evde baba 45 yaşındaki Osman Atacan, güçlükle ayakta durdu. Yakınları tarafından

teselli edilmeye çalışılan Atacan, "Bu acıya yürek dayanmaz. Tek erkek çocuğumu kaybettim. Ben şimdi ne yapacağım"

diyerek gözyaşı döktü.

Şehidin annesi 44 yaşındaki Elif Atacan, kardeşleri 16 yaşındaki Nevin, 18 yaşındaki Nihayet ve ablası 27 yaşındaki Emel

sinir krizi geçirdi. Şehidin anne ve kardeşlerine, eve gelen sağlık ekipleri müdahale etti.

Oğlu ile 2 gün önce görüştüğünü belirten anne Elif Atacan, "Oğlum ben sensiz ne yaparım. Hani seni evlendirecektik.

Senin çocuklarını kucağıma alacaktım, ne yaptın, bizi bırakıp gittin. Ben senin bu acına nasıl dayanacağım. Senin yerini

kim dolduracak" diye feryat eti.

2 yıllık Uzman Çavuş olan Atacan’ın cenazesi, Nohuttepe Köyü’nde toprağa verilecek.

ŞEHİT HABİP ÖZKAYA TERHİSİNE 3.5 AY KALA ŞEHİT OLDU

HAKKARİ’de mayın patlaması sonucu şehit düşen Dağcı Komando Çavuş Habip Özkaya’nın Nevşehir’in Ürgüp ilçesi

Aksalur Beldesi'ndeki baba ocağına ateş düştü. "Vatan Sağolsun" diyen şehit annesi Hatice Özkaya, oğlu ile en son bir

hafta önce konuştuğunu söyledi

Şehitin son mektubunda gönderdiği fotoğraflar ise, görenlerin yüreklerini dağladı.

Terör örgütü PKK’ya karşı yürütülen operasyonlar çerçevesinde, Hakkari’nin Şemdinli ilçesine bağlı Aktütün Köyü

kırsalında mayın patlaması sonucu hayatını kaybeden 3 şehitten biri olan 22 yaşındaki, bekar Habip Özkaya’nın ailesine

acılı haber ulaştı.

Nevşehir’in Ürgüp ilçesine bağlı Aksalur beldesinde yaşayan şehidin anne ve babası, oğullarının şehit olduğunu

öğrendikten sonra gözyaşlarına boğuldu. Terhisine 3.5 ay kala şehit olan Dağcı Komando Çavuş Habip Özkaya’nın annesi

Hatice Özkaya, oğlu ile son olarak bir hafta önce telefonla görüştüğünü belirtti.

45 yaşındaki anne Hatice Özkaya, "Askerliği o mu yaptı yoksa ben mi? bilmiyorum. Hep korkuyordum. Son

konuşmamızda ‘Merak etme anne iyiyim’ demişti. Vatan sağolsun" dedi.

57 yaşındaki baba Mehmet Özkaya ise, "Ne yapalım? Allah’ın takdiri ilahisiymiş bu. Kaderimiz de bu da varmış.

Devletimizin, askerimizin canı sağolsun" diye konuştu. Şehidin evine Ürgüp İlçe Kaymakamı Recep Soytürk ve protokol

mensupları, giderek başsağlığı dileklerini ilettiler.

20080422182553adp350929mp2.jpg...ARKADAŞLARI BİR KİŞİ EKSİLMESİN DİYE İZNE GELMİYORDU

Komando Çavuş Tuncay Özdemir, Hakkari'nin Şemdinli İlçesi Aktütün Köyü yakınlarında PKK'lı teröristlerin yola döşediği

mayının patlaması sonucu şehit düştü.

Karapürçek İlçesi'nde oturan 3 çocuklu Mehmet ve Firdevs Özdemir

çiftinin 3 çocuğundan ortanca oğlu olan Tuncay Özdemir'in şehit

olduğu haberi evine dün ulaştı.

Terhisine 90 gün kala şehit olan Tuncay Özdemir'in annesi, babası ve kardeşleri ölüm haberi ardından gözyaşlarına

boğuldu. Karapürçek Kaymakamı Soner Karataşoğlu, İlçe Belediye Başkanı Mehmet Çoruhlu ve ilçe Jandarma Komutanı

üsteğmen Eray Çakır da şehit ailesine taziyede bulunurken ağabeyi Alaattin Özdemir kardeşiyle şehit düşmeden 2 gün

önce telefonla görüştüğünü anlatırken şunları söyledi:

"Sürekli telefonla görüşürdük. Haftasonu komutanının telefonuyla bizi aradı. ‘Biz hepimiz bomba gibiyiz' diyordu.

Yanındaki arkadaşları da biz konuşurken bağırıyordu. ‘Bize burada ağabeylik yapıyor' diye. Ona ‘İzine gel' dedim.

‘Gelemem' diyordu. ‘Niye' diye sorduğumda, ‘Ben izine gelirsem timim bir kişi eksilir. Arkadaşlarım yalnız kalır' diyordu.

Askerliğinin sonuna kadar izin kullanmamayı düşünüyordu o yüzden izine gelmedi."

Komando Çavuş Tuncay Özdemir'in cenazesi Çarşamba günü Karapürçek’te düzenlenecek tören sonrasında son

yolculuğa uğurlanacak.

ERSİN SELİMOĞLU TERHİSİNE 15 GÜN KALA ŞEHİT OLDU

HAKKARİ’nin Çukurca İlçesi’nde PKK’lı teröristlerin döşediği mayının patlaması sonucu şehit olan Jandarma Komando

Çavuş 21 yaşındaki Ersin Selimoğlu, memleketi Bingöl’de gözyaşları arasında toprağa verildi. Terhisine 15 gün kala şehit

olan Selimoğlu’nun cenazesinde terör örgütü PKK’ya lanet yağdı.

Çukurca’da dün PKK’lı teröristlerin döşediği mayının patlaması sonucu şehit olan Jandarma Komando Çavuş Ersin

Selimoğlu son yolculuğuna memleketi Bingöl’de uğurlandı.

Ambulansla Bingöl Ulu Camii’ne getirilen şehit Selimoğlu içinde burada cenaze namazı kılındı. Cenaze namazına Bingöl

Valisi İrfan Balkanlıoğlu, 49’ncu Motorlu Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Haluk Çetinkaya, İl Jandarma Alay Komutanı

Kurmay Albay Güray Alpar ile askeri ve sivil erkan katıldı. Cenaze namazının ardından şehit Ersin Selimloğlu’nun tabutu

omuzlara alınarak 500 metre mesafedeki Şehitlik Anıtı önünde getirildi. Burada Selimoğlu’nun özgeçmişi okunurken,

törene katılan yaklaşık 2 bin kişi sık sık ‘Kahrolsan PKK’, ‘Senin de sonun gelecek’, ‘Şehidimizin kanı yerde kalmayacak’

sloganlarını attı.

TEZKERE ALMADAN ŞEHİT OLDUN

Bingöl Şehitler Anıtı önünde yapılan tören sırasında şehidin annesi Saadet, babası Mehmet Selimoğlu sinir krizleri geçirdi.

Gözyaşlarına boğulan anne ve babayı aralarında kadın askerlerin de bulunduğu görevliler güçlükle sakinleştirdi.

Şehit Selimoğlu’nun ağabeyi Erol Selimoğlu, kardeşinin fotoğrafını okşayıp, "Terhisine 15 gün kalmıştı, tezkere almadan

şehit oldun" diyerek gözyaşları döktü. Şehit kardeşi, Tuğgeneral Haluk Çetinkaya ile birlikte ağabeyinin tabutuna asker

selamı verdi. Törenin ardından şehit Ersin Selimoğlu, merkeze bağlı Göltepe Köyü’ne götürülerek, burada gözyaşları

arasında toprağa verildi.

Ruhlar Sad olsun, aylelerine sabir diliyorum... :clover:

Bitmedi tükenmedi..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kardeşlerimize ALLAH'tan rahmet diliyorum ve bundan sonra kardeşlerimizin toprağa düşmemesi için sağüduyu ve diyalog içinde bu sorunun çözümlenmesini temenni ediyorum...

TÜRK KÜRT KARDEŞTİR VATANIMIZ TÜRKİYEDİR....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Son on günde tam 13 şehit verdik,artık söyleyecek sözde bulamıyorum..

MEHMETÇİĞİN ZAP ŞİİRİ

Karanlık gecede kara sudan zap suyuna giden yol,

Dolunay azaplığında vatanımın,

Ay örgüsü saçlarına vurgun düşmüşüm,

Alın yazımıza vatan ve bayrak, şehitlik yazılmış

En güzel türküyü kurşun söyler özüme,

Ola ki Tendürek ağıdı Cudi, Havar türkülerinde,

Muhabbeti bulurum bir zaman,

Şahadetse aslanların savaşında,

Ölümsüzlük, şehitlik, bayrak hilalinde,

Can veren, kan veren yiğitler,

Yar gönlümüze düşende, çıktık dağların başına

Karanlık gecede el uzattık hilale,

Vurgun yedik seher rüzgarında,

Gurbet türküleriyle selam ettik yar diyarına,

Savaş türkülerinde kendimizi bulduk,

Vatan türküsüyle huy eyledik her zaman

Kürşat baskınlarında şahadetime destur verilirken,

Tekbir-i ilahi ki bayrağımdaki iman,

Yıldız yüceliğinde vatan olası gönül,

Neylerim, neylerim sensiz acep?

Seninle gezerim Şavşat?ı, Kars?ı,

Seninle inerim Bingöl?den Van?a,

Muş?tan el ederim Adıyaman?a,

Ben deli sevdalar yaşar uykusu geçerken,

Keleş sesinde yas tutarım,

Ölen şehitlerin ardından,

Mimarisi olduğum Anadolu?yu gezerken,

Nasibim bir kurşun olup da, düşersem toprağa,

Eğer, eğer toprak bana asmışsa bağrını,

Damla damla düşüyorsa toprağa kan,

Bayraklara sarılıyorsa tabutlar,

Analar, analar ağlıyorsa yitik erlerinin ardı sıra,

Gelinler, gelinler yas tutuyorsa yiğit erlerinin ardından

Ki Türk devleti öksüz kalacaksa eğer,

Ay gökte kaldıkça,

Ulu kocaların, ak sakalların duası

Üstüne olsun.

(Alıntı)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Son on günde tam 13 şehit verdik,artık söyleyecek sözde bulamıyorum..

MEHMETÇİĞİN ZAP ŞİİRİ

.

.

.

Ay gökte kaldıkça,

Ulu kocaların, ak sakalların duası

Üstüne olsun.

(Alıntı)

Hani PKK nin kökünü temizlemistik, hani dagdaki terörüstleri darmadagin yapmistik. Devamli söylüyorum ve gene takrarlamak zorundaim malesef. PKK ile bizlerin istedigi ve düsündügü gibi bir savas yapilmiyor arkadaslar. Türk milleti aldatiliyor ve birde üstüne üstelik onlarca askerimiz sehit düsüyor. Sonuca bakiyorsun, 1 cm ilerleme bile yok. Daha bundan bir ka ay öncesine kadar 100 binlerce asker sinir ötesi harekatina katildilar ve her gün tv den o kadar terörüst öldürüldü haberleri verdiler ve harekat basariyla sonuclandigi icnde geri cekilme baslamis. Demekki tüm haberler yalandi. Ucaklar sadece daglari bombalamislar, herhalde terörüstler rahat yürüsün diye daglari bombalayarak biraz düzelttiler. hani hepsi ölmüstü??? Ölenler acaba gerimi geldiler diye bir soru akla geliyor vallahi. Yoksa nasil cabuk toparlanacaklarki 13 sehit verelim.

Olan askerlere ve ailelerine oluyor. Bizler buradan halaa zafer sarkilari söylemeye devam edelim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İstemem mezarda ne bir anıt ne bir taş,

Sizler birlikte olun vatan için hem kardeş,

neden böyle ağlarız bilirmisiniz mezarda,

sizleri böyle gördükçe yaralarımız azarda,

yine destanlar yazarız yattığımız mezarda.

Alevî sünnî nedir, nereden çıktı bu kavga,

sevmesini bilseniz inanın biter bu dava.

Vatanıma zarardır puslu ürkek bu hava,

bizler yine birliğiz barışta hem savaşta,

kopartmak istiyorlar sizleri bu yarışta.

Kürt, Türk, Alevî, Sünnî bu tabya'da bu mezarda seçilmez,

birlik olup haykırdık bütün dünya duysun,

cesetlerimiz geçilirde ÇANAKKALE GEÇİLMEZ,

bizler birlikte öldük, sizler neden kavgada,

o gün birlik tohumları ektik bugün neden biçilmez,

sizler birlik oldukça Çanakkaleler değil,

Edirne'den Ardahan'a ülkemin bir karış toprağı geçilmez.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...

13sehitikoniksq4.jpg

15 şehit ve 15 eve düşen ATEŞİN ÖYKÜSÜ

ŞEHİTLERİN EVLERİNDE YAS...

-ŞEHİT ASKERLERİN EVLERİNDE BÜYÜK ACI YAŞANIYOR

Terör örgütü PKK mensuplarınca Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Aktütün Jandarma Karakoluna düzenlenen saldırıda şehit olanların evlerinde büyük üzüntü yaşanıyor.

Saldırıda şehit olan jandarma uzman erbaş Bahattin Erturhan'ın (29) şehit düştüğü haberi, Sivas'taki baba evini üzüntüye boğdu.

Ankara'da yaşadığı öğrenilen şehit Erturhan'ın Sivas'ın Kılavuz Mahallesi Hacı Baysoy Caddesi'ndeki baba evine acılı haber yetkililer tarafından verildi.

Haberi alan şehidin babası Mehmet, annesi İsmihan, üvey annesi Emine, kardeşleri Ayşe ve Ahmet Erturhan ile yakınları üzüntüye boğuldu.

Ağıtlar yakan anne İsmihan ile gözyaşlarını tutamayan babası Mehmet Erturhan ve fenalık geçiren yakınlarına olay yerinde bulunan sağlık ekipleri müdahale etti.

Teröre lanet okuyan şehidin yakınlarını askeri personel ve yetkililer sakinleştirmeye çalıştı.

Şehidin ağabeyi Ahmet Erturhan, kendisini sakinleştirmek isteyen İl Jandarma Komutanı Kıdemli Kurmay Albay Hakan Doğan'a, kardeşinin 2 yıl görev süresinin daha olduğunu, bu süreyi kendisinin gönüllü olarak doldurmak istediğini belirterek, bölgeye gönderilmesi talebinde bulundu.

''BİZDE YÜZLERCE İLHAN VAR''

Kocaelili komando çavuş İlhan Küçüksolak'un babası Kemal Küçüksolak ''Biz de yüzlerce İlhanlar var, hepsi vatana feda olsun'' dedi.

Saldırıda şehit olan komando çavuş İlhan Küçüksolak'ın Kocaeli'nin Çayırova ilçesindeki evinde büyük üzüntü yaşanıyor.

Gebze İlçe Jandarma Komutanı Nedim Selvisu, sağlık ekibiyle birlikte şehidin Emek Mahallesi'ndeki evine giderek acı haberi ailesine iletmesinin ardından, şehidin yakınlarının baş sağlığı ziyaretleri devam ediyor.

Şehidin babası Kemal Küçüksolak, basın mensuplarına yaptığı açıklama sırasında 6 aylık torunu Yusuf ile yeğeni 4 yaşındaki Arda'yı kucağına alarak, ''Alın işte, biz de asker bitmez. Biz de yüzlerce İlhanlar var, hepsi vatana feda olsun'' dedi.

Daha sonra şehit oğlunun askerdeyken çektirdiği fotoğraflara bakan acılı baba, gözyaşlarına hakim olamadı.

Acemi eğitimini Isparta'da yapan şehit çavuş Küçüksolak'ın annesi Kadriye ile hamile olan ablası Döndü Sarsan sinir krizleri geçirince evde bekletilen 112 Acil Ambulans ekipleri müdahale etti.

Cenazesinin yarın Kocaeli'ne getirilmesi tahmin edilen Şehit Küçüksolak için Mustafapaşa Camisi'nde askeri tören düzenleneceği öğrenildi.

''40 GÜNLÜK BEBEĞİNİ HİÇ GÖRMEMİŞTİ''

Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki Aktütün Jandarma Sınır Bölüğü'ne düzenlenen terör saldırısında şehit olan piyade onbaşı Muhammet Aydemir'in terhisine 3,5 ay kaldığı, şehit arkadaşının ismini verdiği 40 günlük bebeğini hiç görmediği öğrenildi.

Şehit piyade onbaşı Muhammet Aydemir'in Artvin'in Borçka ilçesine bağlı Kaynarca köyündeki Tepe Mahallesi'ndeki evinde hüzün yaşanıyor.

Kucağında 40 günlük bebeği olan şehidin eşi Fatma Aydemir, eşiyle dün telefonda konuştuğunu belirterek, ''Bana 'çocuklarıma iyi bak, yakında kavuşacağız, sabret' dedi. Eşim bana hiç görmediği oğlunu emanet bıraktı. Muhammet, doğumdan önce telefon ederek, çok sevdiği arkadaşının şehit olduğunu söyledi ve oğlumuza şehit düşen arkadaşı Mert'in adını koymamızı istedi. Biz de Muhammet'in istediği gibi oğlumuza Mert adını koyduk'' diye konuştu.

Eşinin bayramda telefon ederek kendisinden bütün akrabaların telefonlarını istediğini ifade eden Aydemir, telefon numaralarını verdiği eşinin akrabaların hepsini tek tek arayarak bayramlaştığını öğrendiğini söyledi.

Fatma Aydemir, en büyük üzüntüsünün şehit eşinin oğlunu bir kez bile görememesi olduğunu kaydetti.

Tek çocuğu şehit olan Nazmiye Aydemir ise televizyonda 15 askerin şehit olduğu haberini duyduğunda içine ateş düştüğünü belirterek, ''Oğlumun emanetlerine çok iyi bakacağım. Oğlum yavrusunu bir kez bile göremedi. Dün telefon ettim, arkadaşları göreve gittiğini söylediler, bir daha da görüşemedim'' dedi.

''HER GÜN ARAR MORAL VERİRDİK''

Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Aktütün Jandarma Sınır Bölüğü'ne terör örgütü üyelerince gerçekleştirilen saldırıda şehit olan Antalyalı Jandarma Komando Er Ramazan Yeşil'in, Serik ilçesine bağlı Zırlankaya köyündeki evinde yas var.

Şehidin annesi Havana Yeşil, oğlunun hemen her gün telefonla aradığını, aramadığı günlerde de kendilerinin telefon ettiklerini belirterek, şunları söyledi:

''Yavrumla hemen her gün konuşur, telefonla arar, moral verirdik. Çok zor bir bölgede görev yaptığını söylüyordu. Kendine iyi bakmasını söylüyorduk. Bayramın birinci günü aradı. Askerliğinin bitmesine 130 gün kaldığını söyledi ama bitiremedi. Yüreğimiz yanıyor. Kahrolsun terör.''

Şehit Er Ramazan Yeşil ile en son görüşen dayısının eşi Gülşah Kuzu da, Ramazan'ın telefonda sesinin durgun olduğunu belirterek, ''Dün öğle saatlerinde arayan Ramazan iyi olduğunu söyledi. Bayramımızı kutladı'' dedi.

Ramazan Yeşil'in şehit olduğu haberinin ulaşmasıyla baba Ali Yeşil fenalaştı. Sağlık görevlilerince müdahale edilen ve sakinleşmesi için iğne yapılıp, ilaç verilen Ali Yeşil'in kalp grafisi de çekildi. Ali Yeşil'in konuşmakta güçlük çektiği ve oğlunun şehit edildiği haberini aldıktan sonra konuşmadığı öğrenildi.

Bu arada, Antalya İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Abdullah Aşık da, Zırlankaya köyüne gelerek, şehidin ailesine baş sağlığı diledi.

AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu da köye gelerek, şehidin ailesini ziyaret etti.

Bu arada Şehit er Ramazan Yeşil'in 7 yıldır kuaförde kalfa olarak çalıştığı, terhisine 4,5 ay kaldığı bildirildi.

Antalya'nın Güllük Caddesi'ndeki Görkem Kuaför'ün sahipleri ve çalışanları, er Ramazan Yeşil'in (21) şehit olduğu haberini alınca üzüntüye boğuldu.

Kuaför dükkanının sahiplerinden, şehit er Ramazan Yeşil'in dayısının oğlu Selçuk Aldemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kuzeninin 2001 yılından bu yana kuaförde kalfalık yaptığını belirtti.

Çalıştığı için Antalya'da iki arkadaşıyla evde kalan ve haftada bir gün Serik'in Zırlankaya köyündeki ailesinin yanına giden Ramazan Yeşil'in çok çalışkan ve iyi yürekli olduğunu belirten Aldemir, 21 Kasım 2007 tarihinde vatani görevine başlayan şehit erin terhisine 4,5 ay kaldığını kaydetti.

''ACI HABERİ SAĞLIK OCAĞINDA ALDI''

Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki Aktütün Jandarma Sınır Bölüğü'ne terör örgütü üyelerince düzenlenen saldırıda şehit olan jandarma komando er Halil İbrahim Arlık'ın ailesine acı haber sağlık ocağında verildi.

Denizli'nin Beyağaç ilçesine bağlı Kapuz Köyünde yaşayan şehit erin babası Turhan ve annesi Elif Ayşe Arlık, çocuklarının durumunu öğrenmek için sabah saatlerinde Beyağaç ilçesindeki Jandarma Bölük Komutanlığına gitti. Ancak burada yetkililerden bilgi alamayan aile, fenalık geçirerek ilçedeki sağlık ocağına kaldırıldı.

Bu arada, haberi bildirmek için köye giden Denizli 11. Piyade Tugay Komutanlığı'na bağlı askeri yetkililer, ailenin sabah saatlerinde ilçeye gittiği öğrendi. Bunun üzerine ilçeye hareket eden askeri yetkililer, sağlık ocağında bulunan aileye durumu bildirdi.

Bu arada, şehidin 83 yaşındaki dedesi Muhammet Arlık da haberi öğrenince fenalaşarak ilçe sağlık ocağına kaldırıldı.

Şehidin erkek kardeşi Muhammet Arlık, kardeşinin her gün kendilerini telefonla aradığını belirterek, ''Telefonda bize, sabah saatlerinde operasyona çıktıklarını ve gece geç saatlerde döndüklerini söylüyordu ve helalleşiyordu. Son iki gündür aramadı'' dedi.

''İKİ ÇOCUK BABASIYDI''

Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki Aktütün Jandarma Sınır Bölüğü'ne düzenlenen terör saldırısında şehit olan jandarma piyade er Davut İlbaş'ın 2 çocuk babası olduğu bildirildi.

Şehit er Davut İlbaş'ın Siirt'in Alan Mahallesi'nde oturan ailesi, acı haberi, evlerine gelen askeri yetkililerden öğrendi.

İlbaş'ın şehit olması, babası Süleyman Yusuf, annesi Dere, eşi Asiye ile diğer yakınlarını üzüntüye boğdu. Aile fertleri, şehidin ardından ağıt yaktı.

Davut İlbaş'ın Serkan (5) ve Beyza (3) adında iki çocuk babası olduğu bildirildi.

Şehidin evini ziyaret eden Siirt 3. Komanda Tugay Komutanı Tuğgeneral Özhan Ayaş, baba Süleyman Yusuf İlbaş ile diğer aile fertlerini teskin etti.

''BİR SÜRE ÖNCE ANNESİNİ KAYBETMİŞTİ''

Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki Aktütün Jandarma Sınır Bölüğü'ne düzenlenen terör saldırısında şehit olan Uzman Çavuş Hasan Aygör'ün bir ay önce annesini kaybettiği, cenaze dolayısıyla bir süre kaldığı Kırıkkale'den görev yerine yeni döndüğü bildirildi.

Şehit Uzman Çavuş Hasan Aygör'ün (28) Kırıkkale'deki ağabeyinin evine acı haber sabah ulaştı.

Babası Hüdaverdi Aygör'ü 5 yıl önce kaybeden, annesi Gülten Aygör'le Kırıkkale'de yaşayan şehit Hasan Aygör, uzman çavuş olduktan sonra, önce İstanbul'da görev yaptı. Ardından ikinci görev yeri olan Şemdinli'ye tayin oldu. Bir ay önce, Kırıkkale'de yalnız yaşayan annesi hastalıktan vefat etti. Cenaze dolayısıyla izin alarak Kırıkkale'ye gelen şehit Aygör, görev yeri Şemdinli'ye yeni dönmüştü.

''BABA OCAĞINDA YAS''

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde Aktütün Jandarma Sınır Bölüğüne terör örgütü unsurlarınca düzenlenen saldırıda şehit olan Jandarma Özal Harekatta görevli Astsubay Çavuş Hasan Önal'ın (21) Eskişehir'deki baba evinde yas var.

Eskişehir Merkez Komutanlığı ve İl Jandarma Komutanlığı yetkilileri, sağlık ekipleriyle, şehidin 71 Evler Mahallesi Suluova Sokak'taki baba evine gelerek acı haberi yakınlarına ilettiler ve başsağlığı dilediler.

''ACI HABERİ KAYMAKAM VERDİ''

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde bulunan Aktütün Jandarma Sınır Bölüğüne terör örgütünce düzenlenen saldırıda şehit olan Jandarma Uzman Onbaşı Rasim Eser'in (25), Mersin'in Silifke ilçesindeki ailesine acı haberi ilçe kaymakamı Ahmet Beyoğlu verdi.

Silifke'nin Atayurt belgesinin Olukbaşı Mahallesi'nde yaşayan Eser ailesinin evine, Garnizon Komutanı Binbaşı İbrahim Alan, Emniyet Müdürü Mehmet Yüceli, Sağlık Grup Başkanı Dr. Deniz Kayam ve jandarma komutanlığında görevli rütbeli personelle gelen Silifke Kaymakamı Ahmet Beyoğlu, önce acı haberi verdi, ardından aileyi teselli etmeye çalıştı.

Eşini yaklaşık 4 yıl önce kaybeden biri kız diğeri erkek iki çocuk annesi Ümmühan Eser (55), sinir krizleri geçirirken, ''Evladımla en son arife günü telefonla görüşmüştüm. Onun sesini son kez duyduğumu nereden bilirdim. Tek erkek evladımın daha mürüvvetini bile görmedim. Allahım sen sabrımızı ver'' diye gözyaşı döktü.

''DİYARBAKIR'DAKİ EVİNDE AĞITLAR YAKILDI''

Terör örgütü PKK mensuplarınca Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Aktütün Jandarma Karakoluna düzenlenen saldırıda şehit olan Diyarbakırlı Hakkı Aran'ın annesi Zekiye Aran, haberi öğrenmesinin ardından ağıtlar yakarak üzüntüsünü dile getirdi.

Aktütün Karakoluna düzenlenen saldırıda şehit olan 15 askerden biri olan Hakkı Aran'ın Bağıvar Beldesindeki evine, haber ulaşmasıyla ateş düştü. Jandarma ekipleri, bir ambulansla köye giderek şehidin ailesine acı haberi verdi. Haberi öğrenmesinin ardından baba Mehmet Aran Hakkari'ye gitmek üzere yola çıkarken, şehidin evinde yükselen ağıtlar yürekleri dağladı.

Şehit evini ziyaret eden Sur Kaymakamı Erdoğan Aydın, şehit yakınlarını teselli etmeye çalıştı.

Şehit annesi Zekiye Aran, üzüntüsünü Kürtçe ağıtlar yakarak dile getirdi.

''BENİ MERAK ETMEYİN''

Saldırıda şehit olan komando çavuş İlhan Küçüksolak'ın Kocaeli'nin Çayırova ilçesindeki evinde üzüntü hakim.

Gebze İlçe Jandarma Komutanı Nedim Selvisu, sağlık ekibiyle birlikte şehidin Emek Mahallesi'ndeki evine giderek acı haberi ailesine iletti, şehidin yakınlarına başsağlığı diledi.

Bu sırada şehidin babası Kemal, annesi Kadriye Küçüksolak ile iki kardeşi sinir krizi geçirdi. Binbaşı Selvisu, aileyi teselli etmeye çalıştı, şehidin yakınları da anne ve babayı sakinleştirmek için gayret gösterdi.

Baba Kemal Küçüksolak, oğluyla bayramın ikinci günü telefonla görüştüğünü, ''Terhisine 4 ay kaldığını, rahatının iyi olduğunu, kendisini merak etmememizi söyledi'' dedi.

Aile teröre lanet okurken, kendini toparlayarak metanetini korumaya çalışan baba Küçüksolak, ''Vatan sağ olsun'' diye konuştu.

Üç kardeşten en küçüğü olduğu öğrenilen jandarma komando çavuş İlhan Küçüksolak'ın (21) cenazesinin yarın Kocaeli'ne getirilmesinin tahmin edildiği öğrenildi.

''ÜSTEĞMENİ KAPIDA GÖRÜNCE ANLADILAR''

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde bulunan Aktütün Jandarma Sınır Bölüğüne bölücü terör örgütünün Irak'ın kuzeyinde bulunan unsurları tarafından yapılan saldırıda şehit olan piyade uzman Çavuş Selçuk Can'ın (30), Osmaniye'nin Düziçi ilçesinde yaşayan ailesi acı haberi aldı.

Cumhuriyet Mahallesi'nde yaşayan Can ailesi, evlerine kadar gelen Düziçi Jandarma Bölük Komutanı Jandarma Üsteğmen Murat Öçalan ve jandarma erlerini görünce, oğullarının şehit olduğunu anladı.

3'ü kız biri erkek 4 çocuk babası İbrahim Can, tek erkek evladını kaybetmenin acısıyla feryat ederken, yakınları tarafından güçlükle teskin edilmeye çalışıldı. Fenalaşarak yere düşen baba İbrahim Can, daha sonra eve gelen ambulansla Düziçi Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Anne Ayşe Can'a ise eve gelen sağlık görevlileri müdahale etti.

Jandarma Bölük Komutanı Üsteğmen Murat Öçalan, acı haberi şehidin amcası Mehmet Can'a verirken, acılı aileyi de teselli etmeye çalıştı.

İki yaşında Buse adında bir kız çocuğu babası olan şehit Selçuk Can'ın iki aylık hamile olduğu belirtilen eşi Ayşe Can'ın ise eşinin şehit haberi evlerine geldiğinde ise yakınlarıyla bayramlaşmak için Hatay'ın Dörtyol ilçesinde bulunduğu öğrenildi.

Bu arada, şehit evine gelen mahalle halkı arasında geçen ay Şırnak'ın Çakırsögüt mevkisinde terör örgütü PKK tarafından daha önce yola döşenen mayına basarak şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Yakup Ceylan'ın ailesi de vardı.

Şehit ailesi, Can ailesini teskin etmeye çalışırken ''Sizi en iyi biz anlarız'' dediler.

KARDEŞİNİN YARALANDIĞINI SÖYLEDİLER

Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki Aktütün Jandarma Sınır Karakolu'na düzenlenen hain saldırıda şehit olan Uzman çavuş Cahit Yıldırım'ın ablası Asuman Şanlı'nın evinde büyük üzüntü yaşanıyor.

Yıldırım'ın eniştesi Mahmut Şanlı, gazetecilere yaptığı açıklamada, eşi Asuman Şanlı'nın kardeşini hala yaralı olarak bildiğini ve kendisine sakinleştirici iğne yapıldığını belirterek, ''Acımız çok büyük. Eşim, kardeşinin çatışmada yaralandığını ve hala hayatta olduğunu sanıyor'' diye konuştu.

Yıldırım'ın birliğinin Kırklareli'nde bulunduğunu ve yaklaşık 6 ay önce Şemdinli'de görev yapmaya başladığını belirten Şanlı, Yıldırım'ın eşi Nur, çocukları Furkan, Sena ve Nazlıcan'ın Lüleburgaz'da yaşadıklarını söyledi.

Şanlı ayrıca, kayın biraderi Yıldırım'ın 10 yıllık uzman çavuş olduğunu ifade ederek, babası Nurettin Yıldırım'ın da İzmir'de yaşadığını ve Erzurum'a gelmek üzere yola çıktığını kaydetti.

Bu arada, 9. Kolordu Komutanlığı'ndan gelen bir albay ve beraberindekiler, Şanlı'ya baş sağlığı dileğinde bulundular. Şanlı da ''Vatanı satanlar sağ olsun'' dedi.

ÜNİVERSİTE YERİNE ASKERLİĞİ TERCİH ETMİŞTİ

Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki Aktütün Jandarma Sınır Bölüğüne düzenlenen terör saldırısında şehit olan Uzman Çavuş Ozan Onur İlgen'in, Adana'daki evinde yas var.

Jeoloji mühendisliğini kazandığı halde üniversiteye gitmeyerek askerliği seçen şehidin, yaklaşık bir ay önce Giresun'dan Hakkari'ye tayin olduğu öğrenildi.

Anne Deniz Vilson, oğlunun şehit haberini çalıştığı iş yerinde öğrenirken, üniversiteyi bu yıl kazanan kız kardeşi Sevcan ise haberi evde internetten öğrenerek, gözyaşlarına boğuldu.

Deniz Vilson'a iş yeri önünde bekleyen ambulanstaki sağlık görevlileri müdahale etti. Anne daha sonra Yurt Mahallesi 338 Sokak'taki İsa Bey Apartmanı'ndaki evine götürüldü. Haberi öğrenen yakınları da şehidin evine gitti.

Bu arada, şehidin 3 yıl önce üniversite sınavında jeoloji mühendisliğini kazandığı, ancak üniversiteye gitmeyerek, askerliği tercih ettiği, bir ay önce ise Giresun'dan yeni görev yeri Hakkari'ye tayinin çıktığı öğrenildi.

Öte yandan, şehidin İncirlik Üssünden emekli olduğu belirtilen üvey babası Robert Vilson da acılı anneyi teskin etmeye çalıştı.

frue5zt4.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

frue5.gif

Yaşasin K.Irakda isbirligi... yaşasin BOP eşbaskanligi

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

aılelerıne sabır dılemekten baska bısey gelmıyor elımızden

ne ılktı nede son olacak..

devlet toreru besleyenlerle ısbırlıgı ıcerısınde onların sozunden dısarı cıkmıyor

ınsanın zoruna gıdıyor

devlet bıras onurlu olsun bıraksın bu pıs ıslerı tereru besleynelere yardım edenlere karsı tavırlarını net bı sekılde ortaya koysun

kameralar onunde terore lanet okuyup kameraların arkasında bu devletlerle ıs cevırmesınler

bu ınsanlar bosu bosuna oluyor en cokta bu zoruna gıdıyo ınsanın

devlet adam gıbı devlet olsa.. en azından bırazcık onurlu olsunlar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.