Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

CUMHURİYET KADINI!

abdulselaö

Önerilen İletiler

ALLah'a Ve Resulüne olan karşıtlıklarına kılıf arayanlar düşüncelerini Cumhuriyet'in Laiklik İLkesine sıgınarak kişilere atıfta bulunarak yafta takarak bir ******* edası ile çan çaliyor..

Sizlerin Dini Size Bizim Dinimiz Bize Neden Hala Bu Israr..

...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 144
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Meseleyi anlayıpta anlamamazlıktan gelerek konuyu nasılda Allah'a ve Resulüne getiriyorlar?

Taktik hep aynı hiç değişmiyor, aynı kafanın uzantıları istikametleri belli, ülkeyi gericilerin ülkesine benzetecekler

karşı çıkanlara hep aynı çamuru atıyorlar... Ha bir çok insan yuttu bu zokayı, aman Allah'a karşı gelirim sanıp bütün bu sahtekarlara, Cumhuriyet düşmanlarına ses edemiyorlar... Balık olan yutsun bu yemi, insan olan yutmayacak... :)

Cumhuriyetin kadını, erkeği sahip çıkacaktır emanetine karşıtları dillerine Allah'ın adını dolasada gerçekte niyetlerini görmek zor değil... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İslama Allahın dinine erkeği ile kadını ile sahip çıkacaktır..İslama DiL uzatanlar Dillerine M.KemaL Atatürk'ü,Laikliği Dolasada gerçekte niyetlerini görmek hiç zor değil

:D Neymiş bu niyet bakayım :D Söyle de biz de öğrenelim! :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Islami, dini, Allahi kullanarak insanlarin inanclarini sömürenlerin niyetlerini bilmek icin kahin olmanin geregi yoktur.Türban ne müslümanin giysisidir nede inancin simgesidir,türban sadece Laiklige ve Atatürkcülüge karsi alinmis bir cephedir türbancilar ise bu cephede karsi cephedekilerle .Allahi alet edip türban icin savasanlardir,Allah icin olamaz cünkü Allah ne türban emretmistir nede adinin kullanilarak takiyye yapilmasini.

Artik yarindan itibaren üniversite önlerinde türbanli danslari seyrederseniz sakin sasirmayin,ve eminimki büyük müslüman belediye secimlerinde,tek basina bütün belediyeleri kazanir,cünkü ödüllendirilmesi lazimdir.Bütün türbanci müslümanlar ona oylarini verirler.Basi aciklar artik dertlerine yansinlar!Türkiyenin gelecegi türbanli bir gelecektir,cünkü Allahi kullananlar kendilerine bu sözü vermislerdir,basi acik kalmayana kadar mücadele,bosunami Talibandan derler aliniyordu.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ıslama karşı olanlar için bulunmaz bir fırsat AKP ve bugünkü Sahte dindarlar..Eğer bugün AKP olmasaydı acaba ellerinde hangi malzeme olacaktı nasıl neyi savunacaklardı...

Bugün yapılan yanlışlara ve Sahteciliğe her Müslüman karşı duruyor... AKP yada başkası yaptı diye yanlışa doğru diyen yok... Elbette AKP ninde kendi yandaşları olacaktır...

O nedenle her yapılan yanlışı Türkiye’de yaşayan diğer dindarlarla aynı kefeye koyamazsınız...

İslama karşı olanlar için Akp bulunmaz bir fırsattır.Akp nin yaptıklarını koz olarak bütün İslamcılara karşı kullanıyor...O nedenle değilim Her İslamlı savunanı Akp 'li yapıyorlar...

Sn..Hulki ceviz oğlunun İşgal ve direniş Adlı kitabında'da bahse ettiği gibi

İlk önce kültürümüzü yozlaştırdılar , sonra Aile yapımızla oynamaya çalıştılar, sonra mezhep çatışması ile ırklara bölmek istediler Osmanlı'yı nasıl parçalardılar şimdide aynısı yapmaya çalışıyorlar..

Yanlış hatırlamıyorsam geçen yıl genç bir kızımız gazetelere manşet olmuştu..Bu genç kız “Sigara içiyorum, ablam da. Annemin çenesinden kurtulmak için eve gitmek istemiyoruz.

Sevgilisi olmayan yok gibi, lisede bakire olan kızlara ***** gözüyle bakıyorlar. Namus, ahlak ve özgürlük gibi değerleri öğreten yok

Birçok ünlü sanatçının maceralarını (hatta garip ilişkilerini) zevkli bir halde sunan televizyonlar, dergiler ve gazeteler, bunu gençlere güya yaşanılacak bir lüks hayat gibi aktarıyorlar.

Liseler, sigara, alkol ve uyuşturucunun gölgesi altında.

“Para için yaşlı işadamlarıyla yaşayan liseli kızların ve barlarda yaşlı kadınlarla para karşılığı birlikte olan 16-17 yaşlarında erkek arkadaşlarının olduğunu Söylüyor.

Maalesef bu çöküntünün ana sebebi Atatürk'ün gençliğe hitabesinde işaret ettiği içimizdeki ve dışarıdaki hainlerin planlanmış senaryolarıdır.

Bir ulusu çökertmek için önce örf'ünü, geleneklerini, manevi değerlerini, dinini ve dilini bozacaksın ve devamı geliyor zaten.

bu gün bu plan içerisinde, Sahte dindarlar kadar Her fırsatta İslamlı karalamak ve ahlaki değerleri yok etmeye çalışan Eşcinselliği ve Sapıklığı normal gören ve göstermeye çalışan CUMHURİYET VE İSLAM KARŞITI olanlar vardır BİR TARAFTAN sAHTE DİNDARLARLARLA UĞRAŞIRKEN DİĞER TARAFTAN DİNİ YOK ETMEK İÇİN ÇALIŞAN FIRSATÇILARI GÖRMEZDEN GELEMEYİZ.

Adeta pusu atmış bekleyen CUMHURİYET VE İSLAM KARŞITLARI dikkatinizi çekiyor mu bilemiyorum, ama Her fırsatta Ya cumhuriyete Yada ıslama saldırmaktadırlar.

Ve en acı olanıda çok büyük bir çoğunluğumuz bu duruma sadece seyirci kalıyoruz.

Aslında Sahte İslamcılar kadar, bugün her fırsatta İslamlı çökertmeye çalışan ve bin türlü iftira atan zihniyetlerde diğerleri kadar tehlikelidir.

Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Size ancak Gülerim Bu kalıplaşmiş cümlelerinizden dolayı..

İslama Allahın dinine erkeği ile kadını ile sahip çıkacaktır..İslama DiL uzatanlar Dillerine M.KemaL Atatürk'ü,Laikliği Dolasada gerçekte niyetlerini görmek hiç zor değil Şimdi daha sesli gülmeni dilerim..

J.W

İslama nasıl sahip çıkılıyor öğrenmek istiyorum... Mesela sen İslama sahip çıkmak adına ne yapıyorsun?

Gülerim tabi başka bir hal yok ortada... İslam'ın bayraktarlığı sizlere mi kaldı?

Hizbullah'ta Allah'ın askeriydi değil mi?

Öteki dünya garanticileri ya da bu dünyanın çıkarlarına sahip olmanın yolunu dini kullanmakta bulanlar ben sizi Allah'a havale ediyorum... Benim inandığım Allah'ın dinini korumak için insanlara ihtiyacı yok... Ne dilerse onu yapar O... Birileride Allah'ın dinine sahip çıkıyor... Gelde gülme... :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Meseleyi anlayıpta anlamamazlıktan gelerek konuyu nasılda Allah'a ve Resulüne getiriyorlar?

Taktik hep aynı hiç değişmiyor, aynı kafanın uzantıları istikametleri belli, ülkeyi gericilerin ülkesine benzetecekler

karşı çıkanlara hep aynı çamuru atıyorlar... Ha bir çok insan yuttu bu zokayı, aman Allah'a karşı gelirim sanıp bütün bu sahtekarlara, Cumhuriyet düşmanlarına ses edemiyorlar... Balık olan yutsun bu yemi, insan olan yutmayacak... :)

Cumhuriyetin kadını, erkeği sahip çıkacaktır emanetine karşıtları dillerine Allah'ın adını dolasada gerçekte niyetlerini görmek zor değil... :)

Sn arkadasım Zafer inanlarındır ve zafer yakındır!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Zafer yakın doğru ama o zafer karanlığın zaferi olmayacak...

Birileri İslam'ı sahiplenmiş sanıyor ki dünyaya hükmedecekler, şöyle bir bak etrafına İslam'ın savaşçıları diye görünenlerin ellerinde ki kanda boğulma...

Bu İslam dini kimseden çekmemiştir sözüm ona kendilerini Allah'ın askeri sananlar kadar...

Yıllar önce arabaların arkasına yazarlardı bu sözü şimdide var bazı yerlerde... "zafer inananlarındır zafer yakındır"

Neyin zaferi bu, yeryüzünde daha çok kan dökmenin zaferi mi? Kılıçlarınızı kınından çıkarttınız mı?

Şu dini rahat bırakın artık kadınlarını namahrem diye evinin içinde erkek içine çıkartmayanlar, türban meselesine gelince kızlarını okutamamaktan sitem eder... Sonra zafer yakındır... İslamı kim sahiplendiyse, kim sözüm ona yeryüzünde İslamın zaferini kazanacağını iddia ettiyse bir bakıyoruz bunu söyleyenlerin ülkeleri, milletleri, hristiyanların oyuncağı olmuş, bir tek kadınlarını örtmüşler bununla İslamı kurtardıklarını sanıyorlar... Zafere bak... :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İslama nasıl sahip çıkılıyor öğrenmek istiyorum... Mesela sen İslama sahip çıkmak adına ne yapıyorsun?

Gülerim tabi başka bir hal yok ortada... İslam'ın bayraktarlığı sizlere mi kaldı?

Hizbullah'ta Allah'ın askeriydi değil mi?

Öteki dünya garanticileri ya da bu dünyanın çıkarlarına sahip olmanın yolunu dini kullanmakta bulanlar ben sizi Allah'a havale ediyorum... Benim inandığım Allah'ın dinini korumak için insanlara ihtiyacı yok... Ne dilerse onu yapar O... Birileride Allah'ın dinine sahip çıkıyor... Gelde gülme... :D

Bilenle bilmeyen bir olur mu?

Önce İslamı Öğrenmelisiniz maalesef...Bol bol Kuran Meali Vede tefsiri okumanızı dilerim..

Allah(c.c) Bir ayette buyuruyor ki ''Siz İnandık demekle kurtulacağinizi mi zannediyorsunuz''

Komik vede gülünç atıflarda bulunuyorsunuz...

İslama Allahın Kitabi Kuran-ı Kerimdeki tüm hükümlere riayet etmeye,İnandığım gibi Yaşamaya,Hz.Muhammed(s.a.v)in sünnetlerine uymaya Allah'a Ve Resulune yakışır bir Müslüman olmaya çalişarak sahip çıkıyorum..

Bir Müslüman olarak İslamın Bayragını taşimak şereftir benim için..

İslam tarihini iyi araştırmanı isterim..İslam uğrunda şehit olan Allah'ın Dinini yüceltmek için İslama karşi Müslümanlara karşi yapılan saldıralara Karşi Allah İnsanları vesile kılıyor..Ayrıca Allah(c.c) Tüm İlahi Dinleri İnsanlar için seçmiştir.Bunu koruyucu olarakta İnsanları vazifelendirmiştir...Bunu dileyende O'dur..Kalpleri çevirende O''dur...

Zannımca ne dediğinizi bilmiyorsunuz bilgisizce konuşuyorsunuz..Bir tarafı rakip olarak belirleyip ezbere Bir takım Kişilerin KUlağina ağiz,ağizlarına kulak oluyorsunuz..

Kurduğun cümleye bakıyorum da Farklı bir ALLah varmiş gibi imada bulunuyorsunuz ********* Allah Birdir, Hükümleri Buyruklarıda apaçıktır....Senin benim diye sahiplenme olamaz..

Size bir tavsiyem olacak İnandığınız degerlere ve Hükümlerine kim saldıyorsa yok sayıyorsa Rakibiniz odur.

İnandığım Allah diyorsunuz Allah(c.c)İndirdiği Kuran-ı Kerim'deki hükümlerine ve REsulu Hz.MUhammed(s.a.v) sünnetlerine karşi *********,******* yanında yer alıyorsunuz onların ağzi ile cümle kuruyorsunuz..

İnandığı Gibi Yaşamayana ne derler biliyormusunuz..Araştırmanızı Dilerim..

Gülmeye devam ediniz Lütfen...

Cumhuriyetin Bayraktarlığı size Kalıyorda İslamın Bayraktarlığını mı bize çok Görüyorsunuz...

J.W

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Walker

Cumhuriyet kul icadıdır elbette insanlar sahip çıkar çünkü özgürlükleri, bağımsızlıkları, huzurları buna bağlıdır... İslam kimin icadı? Eğer Allah dinlerin sahibiyse o dinine sahip çıkar, insan ancak inancına sahip çıkar dine değil... Bilmem farkı anlayabildiniz mi?

Dini öğrenmek demişken, bu söz eskiden beni kızdırırdı, şimdi güldürüyor... Siz nereden biliyorsunuz bilmediğimi ve nereden biliyorsunuz sizin sandığınızın doğru olduğunu... Garantiniz mi var?

demişsin ki...

Size bir tavsiyem olacak İnandığınız degerlere ve Hükümlerine kim saldıyorsa yok sayıyorsa Rakibiniz odur.

İnandığım Allah diyorsunuz Allah(c.c)İndirdiği Kuran-ı Kerim'deki hükümlerine ve REsulu Hz.MUhammed(s.a.v) sünnetlerine karşi *********,******* yanında yer alıyorsunuz onların ağzi ile cümle kuruyorsunuz..

Dininiz size ne emrediyor? Dramatikleştirmeyin ama... Mesela benim inandığım Allah derken bile ne dediğimi anlamadınız, yani sizin kafanızda ki Allah anlayışı ile benim kafamda ki farklı, (dikkatini çekerim Allah farklı demiyorum algı farklı) zor oluyor benim için izah etmek çünkü insan kendi vardığı noktaya herkesi vardı sanıyor...

Allah'a, Resulüne, emirlerine riayet etmenize engel var mı?

Neden inancımı paylaşmayanlar düşmanım olsunlar ki, herkesin özgür iradesi var aklı var fikri var, istediğine inanır, hem siz demiyor musunuz ancak Allah dilerse hidayete erer insan, o zaman düşmanlık neden...?

Ben kimsenin yanında ya da karşısında yer almyorum... Cumhuriyetin bütün değerleri benim için yaşamsal anlam taşıyor bu ülkede inanç özgürlüğü ve düşünce özgürlüğü var ben bu özgürlüklerimi kaybetmek istemiyorum ve benimsemediğim inanç tarzlarını kendi anlayışlarını bize dayatanların davranışlarından rahatsız oluyorum.

Taliban tarzı, molla tarzı, yobaz tarzı bir dini yaşamı benimsemiyorum... Zaten bunun mantığıda yok... din öyle bir hale geliyor ki birilerinin tekelinde en etkili afyon, en etkili silah oluyor... aklı sıra savunuculuğunu yapanlar inandıkları Allah'ın yarattığı ama kendileri gibi düşünmeyen diğer insanları öldürmekte hiçbir sakınca görmüyor hatta zevk alıyorlar...

bu açıkça s..... lıktır... kusura bakma ama asıl sen öğren bu inandığını sandığın dini...

zaten eğer ben okuyup öğrenmemiş olsaydım sizin gibilere kanardım yemezler... :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Adam olmus tek bir Islam ülkesi yoktur yeryüzünde,cünkü Islam türbanla,yatip kalkmakla,senede bir ay ac kalmakla,olmuyor Islam olmak her kafanin harci degildir cünkü Islamiyeti sekilcilikle kilik kiyafetle,yarabbi sükür diyerek devlete karsi calismakla bagdastiranlarin müslümanligi havadaki sis gibidir,günesi görünce dagilir giderler.Onlar sadece agizlariyla müslümandir kalpleri ise insanlara kötülükle doludur.Bugün Islami kullanip terör yapanlar kendilerini cennte gidecek diye aldatirken Allahi kandiracaklarini sanmaklada zaten cennetin kapisini bile göremiyeceklerdir.

Islami tarikat seyhlerinden ögrenenlerin müslümanligi bozgunculuk müslümanligidir.Islamda tarikat yoktur,Islamin yolu birdir ama dini Allahi kullanarak insanlarin inanclariyla oynayanlar tarikatlarla mezheplerle bu dinin icine ettiler,Islamiyeti türban dini yaptilar,sakal cüppe,sarik fes pece carsaf kullananlar en dindar oldu kullanmayanlara dinsiz dediler.Iste bunlarin müslümanligi bu kadardir,hala insanlara Kurani iyice okuyun diye birde ögüt vermeye kalkarlar,acaba kendileri Kuranin hangi sahifesini okududa müslüman oldular.Her türlü yobazligi müslümanlik diye satmaya calisanlar zora kaldiklarinda din elden gidiyor diye yaygara koparacaklarina dini iyice ögrensinler.Allahin ne ortaga nede sancaktara ihtiyaci vardir,önce insanlari sevmesini ögrenin iste Allahin istedigi budur.Insanlari sevemediginiz, bunlar bizden degil dediginiz sürece istediginiz kadar namaz, kilin elinize sancak alip ortaliga dökülün,kendinizi kandirmaktan öte gecemezsiniz.Islamiyet Peygamberin ölümüyle rotasindan saptirildi.Bugün ise Islamiyet bir terör dini haline getirilmis islenen cinayetlere Allahin adi verilmistir.

Müslümanin müslümani kirmasi müslümanligin ne oldugunun bilinmiyor olmasindandir.Insanlara din yerine kan dökmeyi ögretirseniz sonucta o kanin önünü alamazsiniz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ALLah'a Ve Resulüne olan karşıtlıklarına kılıf arayanlar düşüncelerini Cumhuriyet'in Laiklik İLkesine sıgınarak kişilere atıfta bulunarak yafta takarak bir ******* edası ile çan çaliyor..

Sizlerin Dini Size Bizim Dinimiz Bize Neden Hala Bu Israr..

...

neden mi bu ısrar.. siz orda durmadınız çünkü..sizlerin dini size bizimki bize demediniz..aklınız eriyoduda buna.. kendi kendiniz neden uygulamadıda..ağızlarınızın üstündeki fermuarı açtıkça açtınız..ne diyerek türban da türban..!

sığınmakla suçlayanlarada bakın..inancın arkasından yapılan herşey mübah değil mi..

Size ancak Gülerim Bu kalıplaşmiş cümlelerinizden dolayı..

İslama Allahın dinine erkeği ile kadını ile sahip çıkacaktır..İslama DiL uzatanlar Dillerine M.KemaL Atatürk'ü,Laikliği Dolasada gerçekte niyetlerini görmek hiç zor değil Şimdi daha sesli gülmeni dilerim..

J.W

islama kim sahip çıkacaktır..çıkanları görüyoruz..aklımız ve midemiz kaldırmıyor..MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'E kurban olun siz be..almayın adını ağzınıza..

inanç bireyseldir anlarmısınız..????

ne zaferiymiş bu..yakın olan cehalet ve gericiliğin zaferimi?..

dinin tehlikesi işte bu yıkanmış beyinlerin yansımasında ışıl ışıl önümüzde.. buyrun burdan yakın!!!

Önce İslamı Öğrenmelisiniz maalesef...Bol bol Kuran Meali Vede tefsiri okumanızı dilerim..

Cumhuriyetin Bayraktarlığı size Kalıyorda İslamın Bayraktarlığını mı bize çok Görüyorsunuz...

J.W

öğüt ve akıl vermek için akıl sahibi olmak gerekir..

cumhuriyetimiz ,laikliğimiz.. din bezirganlarının karanlık beyinlerinin kıskacındaysa ne yapıcaktık efendim..susup..sinip..allah büyük deyip..allaha havale edip..birde üstüne ehil olmayan akıllardan tavsiyemi alıcaktık..

kadına bakışınız..sokmaya çalıştığınız kılıf..tahammül sınırlarınızın sinsiliği..size iade edilir..buyrun hayrını görün..

biz olduğumuz gibi..apaçık karşınızda olmaya devam ediceğiz..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

valla dün haberlerde meydanlara çıkan insanların " vatanımı kurtarmaya geldim" demeleri içimi burktu...vatanını neyden kurtarıyordu acaba...bir insanın inancına göre giyinmesi okuluna gitmesi kadar normal bişey yok bence arkadaşlar...islamla çağdaşlığı, bilimi zıt göstermeye çalışan pkk ile müslümanları aynı kefeye koyan ******* ***************...cumhuriyetin ilanından bu zamana kadar kaç tane bilim adamımız çıktı dünyaya adını duyuran ve bir ilki gerçekleştiren...hangi dalda dünyaya örnek olduk...dünya ancak bizim sağcı solcu,Türk kürt,başörtüsü kavgalarımızı izledi maalesef...

bunlarda islam bilginlerimiz...acaba bu bilginlerde kafalarına vurarak mı yönetildiler....

Abdüsselam : ( 1926 - 19 ) Pakistanlı Fizik Bilgini İlk nobel ödülü alan müslüman bilim adamı.

Ahmed Bin Musa : ( 10 yüzyıl ) Sistem mühendisliğinin Öncüsü. Astronom ve Mekanikçi.

Akşemseddin : ( 1389 - 1459 ) Pasteur önce Mikrobu bulan ilk bilim adamı. İstanbulun fethinin manevi babasıdır. Fatih sultan Mehmet' in Hocasıdır

Ali Bin Abbas : ( ? - 994 ) 1000 sene önce ilk kanser ameliyatını yapan bilim adamı. Kılcal damar sitemini ilk defa ortaya atan bilim adamıdır. Eski çağın en büyük hekimlerinden olan hipokratesin (Hipokrat) Doğum olayı görüşünü kökünden yıktı.

Ali Bin İsa : ( 11 yüzyıl ) İlk defa göz hastalıkları hakkında eser veren müslüman bilim adamı.

Ali Bin Rıdvan : ( ? - 1067 ) Batıya tedavi metodlarını öğreten islam alimi.

Ali Kuşçu : ( ? - 1474 ) Ünlü Bir türk astronomi ve matematik bilginidir.

Ammar : ( 11 yüzyıl ) İlk katarak ameliyatını kendine has biçimde yapan müslüman bilim adamı.

Battani : ( 858 - 929 ) Dünyanın en meşhur 20 astrononumdan biri trigonometrinin mucidi, sinus ve kosinüs tabirlerini kullanan ilk bilgin.

Beyruni : ( 973 - 1051 ) Dünyanın döndüğünü ilk bulan bilim adamı ümit burnu, amerika ve japonyanın varlığından bahseden ilk bilim adamı. Beyruni amerika kıtasının varlığını kristof colomb'un Keşfinden 500 sene önce bildirmiştir. Matematik, Jeoloji, Coğrafya, Tıp, Felsefe, Fizik, Astronomi gibi dallarda eserler yazmıştır. Çağın En Büyük Alimidir.

Bitruci : ( 13 yüzyıl ) Kopernik'e yol açan öncülük eden astronom bilim adamı.

Cabir Bin Eflah : ( 12 yüzyıl ) Ortaçağın büyük matematik ve astronom bilginidir . Çubuklu güneş saatini bulan ilk bilim adamıdır.

Cabir Bin Hayyan : ( 721 - 805 ) Atom bombası fikrinin ilk mucidi ve kimyanın babası sayılır. Maddenin en Küçük parçası atomun parçalana bileciğini bundan 1200 sene önce söylemiştir.

Cahiz : ( 776 - 869 ) Zooloji İlminin öncülerindendir. Hayvan gübresinden amonyak elde etmiştir.

Cezeri : ( 1136 - 1206 ) İlk sistem mühendisi ve ilk sibernetikçi ve elektronikçi Bilgisayarın babası; oysa bilgisayarın babası yanlış olarak ingiliz matematikçisi Charles Babbage olarak bilinir..

Demiri : ( 1349 - 1405 )Avrupalılardan 400 yıl önce ilk zooloji ansiklopedisini yazan alimdir ... Hayatül hayavan isimli kitabı yazmıştır.

Dinaveri : ( 815 - 895 ) Botanikçi Ve astronom bir alim olarak bilinir.

Ebu Kamil Şuca : ( ? - 951 ) Avrupaya matematiği öğreten islam bilgini.

Ebu'l Fida : ( 1271 - 1331 ) Büyük Bir bilgin tarihçi ve coğrafyacıdır.

Ebu'l Vefa : ( 940 - 998 ) Matematik ve Astronomi bilginidir trigonometriye tanjant, kotanjant, sekant ve kosekantı kazandıran matematik bilginidir.

Ebu Maşer : ( 785 - 886 ) Med-cezir olayını (gel-git) ilk keşfeden bilgindir.

Evliya Çelebi : ( 1611 - 1682 ) Büyük Türk seyyahı ve meşhur seyahatnamenin yazarıdır.

Farabi : ( 870 - 950 ) Ses olayını ilk defa fiziki yönden ele alıp açıklayıp izah getiren ilk bilgindir.

Fatih Sultan Mehmet : ( 1432 - 1481 ) İstanbulu feth eden ve Havan topunu icad eden yivli topları döktüren padişahtır fatihin kendi icadı olan ve adı "şahi" olan topların ağırlığı 17 ton ve bakırdan dökülmüş olup 1.5 ton ağırlığındaki mermileri 1 km ileriye atabiliyordu bu topları 100 öküz ve 700 asker ancak çekebiliyordu..

Fergani : ( 9 yüzyıl ) Ekliptik meyli ilk defa tesbit eden astronomi alimi.

Gıyasüddin Cemşid : ( ? - 1429 ) Matematik alimi. Ondalık kesir sistemini bulan çemşid cebir ve astronomi alimi.

Harizmi : ( 780 - 850 ) İlk cebir kitabını yazan ve batıya cebiri öğreten bilgin. Adı algoritmaya isim oldu rakamları Avrupa' ya öğreten bilgin. Cebiri sistemleştiren Bilgin.

Hasan Bin Musa : ( - ) Dünyanın çevresini ölçen, üç kardeşler olarak bilinen üç kardeşten biri..

Hazini : ( 6 - 7 yüzyıl ) Yerçekimi ve terazilerle ilgili izahlarda bulunan bilgin.

Hazerfen Ahmed Çelebi : ( 17 yüzyıl ) Havada uçan ilk Türk. Planörcülüğün öncüsü.

Huneyn Bin İshak : ( 809 - 873 ) Göz doktorlarına öncülük yapan bilgin.

İbni Avvam : ( 8 yüzyıl ) Tarım alanında ortaçağ boyunca kendini kabul ettiren bilgin.

İbni Battuta : ( 1304 - 1369 ) Ülke ülke , kıta kıta dolaşan büyük bir seyyah.

İbni Baytar : ( 1190 - 1248 ) Ortaçağın en büyük botanikçisi ve eczacısıdır.

İbni Cessar : ( ? - 1009 ) Cüzzam hastalığının sebeb ve tedavilerini 900 sene önce açıklayan müslüman doktor.

İbni Ebi Useybia : ( 1203 - 1270 ) Tıp Tarihi hakkında eşsiz bir eser veren doktor.

İbni Fazıl : ( 739 - 805 ) 12 asır önce ilk kağıt fabrikasını kuran vezir.

İbni Firnas : ( ? - 888 ) Wright kardeşlerden önce 1000 sene önce ilk uçağı yapıp uçmayı gerçekleştiren alim.

İbni Haldun : ( 1332 - 1406 ) Tarihi ilim haline getiren sosyolojiyi kuran mütefekkir. Psikolojiyi tarihe uygulamış, ilk defa tarih felsefesi yapan büyük bir islam tarihçisidir. Sosyolog ve şehircilik uzmanı.

İbni Hatip : ( 1313 - 1374 ) Vebanın bulaşıcı hastalık olduğunu ilmi yoldan açıklayan doktor.

İbni Havkal : ( 10 yüzyıl ) 10 asır önce ilmi değeri yüksek bir coğrafya kitabı yazan alim.

İbni Heysem : ( 965 - 1051 ) Optik ilminin kurucusu büyük fizikçi. İslam dünyasının en büyük fizikçisi, batılı bilginlerin öncüsü, göz ve görme sistemlerine açıklık kazandıran alim. Galile teleskopunun arkasındaki isim.

İbni Karaka : ( ? - 1100 ) Dokuzyüz yıl önce torna tezgahı yapan bilgin.

İbni Macit : ( 15 yüzyıl ) Ünlü bir denizci ve coğrafyacı. Vasco da Gama onun bilgilerinden ve rehberliğinden istifade ederek hindistana ulaştı.

İbni Rüşd : ( 1126 - 1198 ) Büyük bir doktor, astronom ve matematikçidir.

İbni Sina : ( 980 - 1037 ) Doktorların sultanı. Eserleri Avrupa üniversitelerinde 600 sene temel kitap olarak okutulan dahi doktor. Hastalık yayan küçük organizmalar, civa ile tedavi, pastör' e ışık tutması, ilaç bilim ustası, dış belirtilere dayanarak teşhis koyma, botanik ve zooloji ile ilgilendi, Fizikle ilgilendi, jeoloji ilminin babası.

İbni Türk : ( 9 yüzyıl ) Cebirin temelini atan islam bilgini.

İbni Yunus : ( ? - 1009 ) Galile'den önce sarkacı bulan astronom.

İbni Zuhr : ( 1091 - 1162 ) Endülüsün en büyük müslüman doktorlarından asırlarca Avrupa'da eserleri ders kitabı olarak okutuldu.

İbnünnefis : ( 1210 - 1288 ) Küçük kan dolaşımını bulan ünlü islam alimi.

İbrahim Efendi : ( 18 yüzyıl )Osmanlılarda ilk denizaltıyı gerçekleştiren mühendis.

İbrahim Hakkı : ( 1703 - 1780 ) Büyük bir sosyolog, psikolog, astronom ve fen adamı. En ünlü eseri marifetnâme, Burçlardan, insan fizyoloji ve anatomisinden bahsetmiştir.

İdrisi : ( 1100 - 1166 ) Yedi asır önce bügünküne çok benzeyen dünya haritasını çizen coğrafyacı.

İhvanü-s Safa : ( 10 yüzyıl ) çeşitli ilim dallarını içine alan 52 kitaptan meydana gelen bir ansiklopedi yazan ilim adamı. Astronomi , Coğrafya, Musiki, Ahlâk, Felfese kitapları yazmıştır.

İsmail Gelenbevi : ( 1730 - 1791 ) 18 yüzyılda osmanlıların en güçlü matematikçilerinden.

İstahri : ( 10 yüzyıl ) Minyatürlü coğrafya kitabı yazan bilgin.

Kadızade Rumi : ( 1337 - 1430 ) Çağını aşan büyük bir matematikçi ve astronomi bilgini. Osmanlının ve Türklerin ilk astronomudur.

Kambur Vesim : ( ? - 1761 ) Verem mikrobunu Robert Koch'dan 150 sene önce keşfeden ünlü doktor.

Katip Çelebi : ( 1609 - 1657 ) Osmalılarda rönesansın müjdecisi coğrafyacı ve fikir adamı.

Kazvini : ( 1203 - 1283 ) Ortaçağın Herodot'u müslümanların Plinius'u , astronom ve coğrafyacı bilgin.

Kemaleddin Farisi : ( ? - 1320 ) İbni Heysem ayarında büyük islam matematikçisi, fizikçi ve astronom.

Kerhi : ( ? - 1029 ) İslam Matematikçilerinden.

Kindi : ( 803 - 872 ) İbni Heysem'e kadar optikle ilgili eserleri kaynak olan bilgin. Fizik, felsefe ve matematik alanında yaptığı hizmetleri ile tanınmıştır.

Kurşunoğlu Behram : ( 1922 - ? ) Genelleştirilmiş izafiyet teorisini ortaya atan beyin güçlerimizden. Halen prof. Behram Kurşunoğlu Amerika da florida üniversitesinde teorik fizik merkezinde başkanlık yapmaktadır

Lagarî Hasan Çelebi : ( 17 yüzyıl ) Füzeciliğin atası, osmanlılarda ilk defa füze ile uçan bilgin.

Macriti : ( ? - 1007 ) Matematikte başkan kabul edilen Endülüslü Matematikçi ve astronom.

Mağribi : ( 16 yüzyıl ) Çağının en büyük matematikçilerinden . Mağribinin eseri olan Tuhfetü'l Ada isimli kitabında üçgen, dörtgen, daire ve diğer geometrik şekillerinin yüz ölçümlerini bulmak için metodlar gösterilmiştir.

Maaşallah : ( 72? - 815 ) Meşhur islam astronomlarındandır. Usturlabla İlgili ilk eseri veren bilgindir.

Mes'ûdi : ( ? - 956 ) Kıymeti ancak 18. 19. Yüzyıllarda anlaşılan büyük tarihçi ve coğrafyacı. Mesudi günümüzden 1000 sene önce depremlerin oluş sebebini açıklamıştır. Mesûdinin eserlerinden yel değirmenlerinin de müslümanların icadı olduğu anlaşılmıştır.

Mimar Sinan : ( 1489 - 1588 ) Seviyesine bugün dahi ulaşılamayan dahi mimar. Mimar Sinan tam manası ile bir sanat dahisidir.

Muhammed Bin Musa : ( 9 yüzyıl ) Dünyanın Çevresini ölçen 3 kardeşten biri. Matematikçi ve astronom.

Mürsiyeli İbrahim : ( 15 yüzyıl ) Piri reisten 52 sene önce bugünkü uygun Akdeniz haritasını çizen haritacı. Günümüzden 500 sene önce kadar önce yaşamıştır.

Nasirüddin Tusi : ( 1201 - 1274 ) Trigonometri sahasında ilk defa eser veren, Merağa rasathanesini kuran, matematikçi ve astronom.

Necmeddinü-l Mısri : ( 13 yüzyıl ) Çağının ünlü astronomlarından.

Ömer Hayyam : ( ? - 1123 ) Cebirdeki binom formülünü bulan bilgin. Newton veya binom formülünün keşfi ömer hayyama aittir.

Piri Reis : ( 1465 - 1554 ) 400 sene önce bu günküne çok yakın dünya haritasını çizen büyük coğrafyacı. Amerika kıtasının varlığını kristof kolomb 'dan önce bilen ünlü denizci.

Razi : ( 864 - 925 ) Keşifleri ile ün salan asırlar boyunca Avrupa'ya ders veren kimyager doktor ünlü klinikçi. Devrinin En büyük bilgini İbni Sina ile aynı ayarda bir bilgin.

Sabit Bin Kurra : ( ? - 901 ) Newton' dan çok önce diferansiyel hesabını keşfeden bilgin. Dünyanın çapını doğru olarak hesaplayan ilk islam bilgini. Matemetik ve astronomi alimi.

Sabuncu Oğlu Şerefeddin : ( 1386 - 1470 ) Fatih devrinin ünlü doktor ve cerrahlarındandır. Deneysel fizyolojinin öncülerindendir.

Seydi Ali Reis : ( ?-1562 ) Ünlü bir denizci, matematik ve astronomi alimidir.

Şemsettin Halili : ( ?-1397 ) Büyük bir astronomi bilginidir.

Şihabettin Karafi : ( ? - 1285 ) orta çağın en büyük fizikçi ve hukukçularından.

Takiyyüddin Er Rasit : ( 1521 - 1585 ) İstanbul rasathanesi ilk kuran çağından çok ileride asrın önde gelen astronomi alimidir.

Uluğ Bey : ( 1394 -1449 ) Çağının en büyük astronomu ve trigonometride yeni çığır açan ünlü bir alim ve hükümdar.

Zehravi : ( 936 -1013 ) 1000 sene önce ilk çağdaş ameliyatı yapan böbrek taşlarının nasıl çıkarılacağını ve ilk böbrek ameliyatını gerçekleştiren bilim adamı..

Zerkali : ( 1029 - 1087 ) Keşif ve hizmetleri ile ün salmış astronomi alimidir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

valla dün haberlerde meydanlara çıkan insanların " vatanımı kurtarmaya geldim" demeleri içimi burktu...vatanını neyden kurtarıyordu acaba...bir insanın inancına göre giyinmesi okuluna gitmesi kadar normal bişey yok bence arkadaşlar...islamla çağdaşlığı, bilimi zıt göstermeye çalışan pkk ile müslümanları aynı kefeye koyan kan emici yarasalara söylüyorum...cumhuriyetin ilanından bu zamana kadar kaç tane bilim adamımız çıktı dünyaya adını duyuran ve bir ilki gerçekleştiren...hangi dalda dünyaya örnek olduk...dünya ancak bizim sağcı solcu,Türk kürt,başörtüsü kavgalarımızı izledi maalesef...

,

.

.

Zehravi : ( 936 -1013 ) 1000 sene önce ilk çağdaş ameliyatı yapan böbrek taşlarının nasıl çıkarılacağını ve ilk böbrek ameliyatını gerçekleştiren bilim adamı..

Zerkali : ( 1029 - 1087 ) Keşif ve hizmetleri ile ün salmış astronomi alimidir.

Seni alkışlıyorum arkadasım..ama diyceklerki şimdi hepsi yalan :clover::clover::clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Allah(c.c) Bir ayette buyuruyor ki ''Siz İnandık demekle kurtulacağinizi mi zannediyorsunuz''

bir bilmiyen olarak birşeyler sormak istiyorum:

1-kuranın inmesinden önce yaşayan insanlar cennetemi yoksa cehennememi gidecekler?

2-islamı kabul etmemiş toplumlarda dünyaya gelen insanlar içinde geçerlimi cehennemlik olmak?(islamdan habersiz yaşayan toplumların durumu ne olacak)

3-edison,pastör gibi hırıstiyan olarak doğmuş insanların durumu ne olacak?

4-bizler için müslüman doğmak bir şansmıdır?hırıstiyanların içinde hiç müslüman doğmak isteyen olmamışmıdır?

bu sorular diğer dinler içinde geçerlimidir?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bir bilmiyen olarak birşeyler sormak istiyorum:

1-kuranın inmesinden önce yaşayan insanlar cennetemi yoksa cehennememi gidecekler?

2-islamı kabul etmemiş toplumlarda dünyaya gelen insanlar içinde geçerlimi cehennemlik olmak?(islamdan habersiz yaşayan toplumların durumu ne olacak)

3-edison,pastör gibi hırıstiyan olarak doğmuş insanların durumu ne olacak?

4-bizler için müslüman doğmak bir şansmıdır?hırıstiyanların içinde hiç müslüman doğmak isteyen olmamışmıdır?

bu sorular diğer dinler içinde geçerlimidir?

1)Yüce Kitabımız Kuran-Kerim inmeden once yasayan insanlar islam dini gelmeden once hangi din gecerliyse hangisi yıpranmamıssa ona inandı iseler ve ibadetlerini yaptı iseler Allah'ında izniyle cennette olacaklarını dusnuyorum

2)O insanlardan biz sorumluyuz..bizim gorevimiz gidip o insanlara anlatmak islamiyeti..cunku biz biliyoruz..ayrıca Allah(c.c.)her kuluna bi fırsat verir..cunku islama inanmayıp ve onceden islamı tanımayıp musluman olan bir cok ınsan var

3)Deminde dedigim gibi insanlar belli bi yasa geldıgı zaman yanı ergenlıge bluğ cagına erdikleri zaman dusunebılırler..ve Allah(c.c.)her kuluna bi ıışık gosterir iradeyide kuluna bırakır..

4)Ewet bizler için müslüman dogmak bulunmaz bir nimettir..cunku biz hazır mirasa konuyoruz..degerini anlamıyoruz..ama bugun sonradan musluman olanlara bakınca ne kadarda ibadetlerine sadık ooldugunu gorebılıyoruz..cunku huzur islamdadır onlar sonradan buldukları için anlıyorlar bunu ve islamiyeti bizden yani mirascılardan daha iyi yaşıyorlar..

5)hayır gecerli deildir..cunku tek gecerli din islamiyettir..nasılki yenı bir yasa cıktıgında eskısı aksaklıklardan,eksıklıklerden,bozulmadan dolayı otomatik olarak gecersiz oluyosa islamiyetten önceki dinlerde bozulma ve sapkınlıklar olmustur..son dinde islamiyettir ve buyuzden tek gecerli dinde islamiyettir..

elımden geldıgı kadar sorularını cevapladım..umarım saglıklı cevaplar vermisimdir..saygılar,

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Peki, her müslüman Allah'ı hakkıyla anlamış mıdır?

Allah'ı anlamak ve anmak nedir?

İslamiyet bozulmuşmudur?

Eğer İslamiyet bozulmadıysa ve doğru anlaşıldıysa (islam ile yönetilen ülkeler) neden geride?

Din insanın gelişmesi için bir engel midir?

Değilse aşırı dinciler neden 1400 yıl öncede takılı kaldı?

Mesela kılık kıyafet gibi geleneksel ve devirsel değişim gösteren şey dindar olduklarını düşünen kadınlar ve erkekler için neden aşılmaz bir engeldir?

Neden bazı erkekler, cübbe, şalvar, sarık, takke kullanıyor?

Neden kadınlar çarşaf, pardesü, başörtüsü ile kendisini saklıyor?

Allah böyle mi istiyor?

Din neden kişilere göre değişim gösteriyor?

Mezhepler neden var?

Mezhepler belirene kadar insanlar ne yapmışlar?

Din bilime ters düşmüyorsa neden dinle yönetilen ülkeler bununla ilgilenmiyor?

Erbay bir liste eklemiş bir çoğu 1500 lü yılların öncesine ait, peki azda olsa ilim adamı yetiştirmiş olmak övünç kaynağımıdır? Şimdi neden yok?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

valla dün haberlerde meydanlara çıkan insanların " vatanımı kurtarmaya geldim" demeleri içimi burktu...vatanını neyden kurtarıyordu acaba...bir insanın inancına göre giyinmesi okuluna gitmesi kadar normal bişey yok bence arkadaşlar...islamla çağdaşlığı, bilimi zıt göstermeye çalışan pkk ile müslümanları aynı kefeye koyan kan emici yarasalara söylüyorum...cumhuriyetin ilanından bu zamana kadar kaç tane bilim adamımız çıktı dünyaya adını duyuran ve bir ilki gerçekleştiren...hangi dalda dünyaya örnek olduk...dünya ancak bizim sağcı solcu,Türk kürt,başörtüsü kavgalarımızı izledi maalesef...

bunlarda islam bilginlerimiz...acaba bu bilginlerde kafalarına vurarak mı yönetildiler....

sevgili erbay..benim içimide ne burkuyor biliyormusun..ülkemiz girerken daha önce izlenen bir filmin yoluna..türban için çıkarılan bu yaygara..bu inat..bu öfke..başka hiç bir sorunda çıkarılmaz..yasalar tıkır tıkır geçer..ses seda yok..iş türban mı hopp hemen başlar yaygara..laik devletin dini olmaz arkadaşım..sende bende başka dine mensup vatandaşlarımızda rahat rahat yaşasınlar inançlarını diye..

kelimelerle oynamamak lazım..pkk ve müslümanlar aynı kefeye konmaz..ama hangileri konur biliyormusun..araç olarak eline dini alanlar..türban türküsüyle kulakları sağır edenler..devletin düzenine göz diken ve yıkmayı amaçlayan güya müslümanlar konur aynı kefeye..sen söyle..farkı kalır mı ?..

ben beklerdim ki bunları yapanlara herkesten önce itiraz etsin müslümanım diyenler..DİNİMİ AMAÇLARIN İÇİN KULLANAMAZSIN..BU KİRLİ OYUNA İNANCIMI KULLANARAK DAHİL OLMAMI BEKLEYEMEZSİN..desinler..ama konu din olunca akan sular duruyor işte..doğru yada yanlışa bakılmadan okuma hakkı palavrasıyla çığırtkanlık yapılıyor..

yolun varacağı istikamet belli siz hala anlamayıp okuma hakkı türban din iman diyorsunuz..anlamak bu kadar mı zor?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Frozen

Atatürk'ün kendisi pek çok şeyin yanında aynı zamanda bilim adamıdır... Ama Cumhuriyet Türkiye'sinde bilime ve eğitime kimse onun kadar önem vermedi... Vermek isteyene engel olundu kim oldu işte bu sağcı ve sözde milliyetçi sözde dindar yöneticiler...

Din herkesin özelinde yaşayacağı bir kavram inanmama hakkınıda sahibine vereceksin böyle anlayış olmaz Erbakan'ın, Tayyip'in, Abdullah'ın bilmem kimin dinden anladığı ya da anlamadığı kimseyi alakadar etmez doğru olan benim bildiğimdir sanan aldanır ve aldatır...

Bizim itirazımız laik sistemi yıkmaya yemin edenlerin sahte oyunlarınadır ben o adamların dün yeminle ve bin küfürle saldırdıkları Atatürk ilkelerine sahip çıkacaklarına inanmam... Dün buna yemin eden ya sahtekardır ya sahtekar... Bıraksınlar bu ağızları inancı gereği başını örten okuyamıyorsa bunun sorumlusu dinci geçinenler 80 yıllık cumhuriyette böyle bir ayıp yaşanmadı...

Okumaya gönlü olan okur kafasını inancı gereği örten kadın bunun gerekçesi gereği hiç bir erkeğe görünemez dolayısıyla erkeklerin bulunduğu ortama girmez o zaman bu durum biraz çelişkili olmuyor mu?

İlk emir "OKU" ama yok onları ilgilendiren bu değil... Başını ört bu önemli... Sonra bu ülke neden gelişmiyor nasıl gelişecek arabın adetini anlayışını üzerimize yamamaya çalıştıkça nasıl gelişeceksek? İslamla yönetilen ülkelerde kadınlar şahane yaşıyorlar zaten, ne haklara sahipler değil mi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

valla dün haberlerde meydanlara çıkan insanların " vatanımı kurtarmaya geldim" demeleri içimi burktu...

Burkar tabi! hiç bir şeyden habersizce izlediğin haberlerden ne anlayabilirsin ki?

vatanını neyden kurtarıyordu acaba...

Bu zihniyetten!

bir insanın inancına göre giyinmesi okuluna gitmesi kadar normal bişey yok bence arkadaşlar...

İşte hiç bir şeyin farkında olmayan bu zihniyetten! Bu zihniyetten!

islamla çağdaşlığı, bilimi zıt göstermeye çalışan pkk ile müslümanları aynı kefeye koyan

İslamla çağdaşlık zıttır arkadaşım. Geç şimdi Osmanlıyı da günümüzde bana bir tane çağdaş islam ülkesi göster!

Sığınıp kalmışsınız Osmanlı tarihine!

Geçti arkadaşım geçti Osmanlı kalmadı... Uyanın artık!

cumhuriyetin ilanından bu zamana kadar kaç tane bilim adamımız çıktı dünyaya adını duyuran ve bir ilki gerçekleştiren... hangi dalda dünyaya örnek olduk...

Bunda senin payın yok mu sanıyorsun? Ha? Bi silkelen ve düşün! Bunda senin payın yok mu?

dünya ancak bizim sağcı solcu,Türk kürt,başörtüsü kavgalarımızı izledi maalesef...

Yine düşün. Payın yok mu?

Sana ve seni ayakta alkışlayanlara soruyorum!

Veridğin bilgin isimlerinin yanındaki tarihlre şööyle bir göz at bakalım! Kaç yüzyılda kaç tane gelmiş!

Bre hiç mi film izlemezsiniz? Hiç mi kitap okumazsınız! Bunların nasıl yönetildiğini hiç mi bilmezsiniz!

Şimdiii, şöyle basit bir aritmetik ortalama bul bakalım... Kaç sene aralığında kaç bilgin! Göz boyamakla olmuyor bu işler!

Gelelim günümüz Türk bilim adamlarına! Google'dan biraz da bunu arştırıp yazsana, Sonra bir de tarihleri karşılaştıralım! Bakalşım ne çıkıyor! Bulamazsanız söyleyin bana! Malum siz anca İslam sitelerinden kopyala/yapıştır yapmayı bilirsiniz!

:D

Mail ile gelen güzel bir yazıyı sizinle paylaşmak istiyorum. Gerçi "*****" kelimesi kullanıyor ama umarım kimse üstüne alınmaz :)

********'a MESAJ!

Onlar kendilerini bilirler...

HALA ANLAMAYANLARA TEKRAR EDELİM

Tayyip Diyor ki ; Ey benim okuyup araştırmayan halkım :

1- Şehidinize hakaret ettim, anlamadınız

2- Ermeni yahudi demeden ülke varlıklarını sattıp, egemenliğimizi devrettim, anlamadınız

3- Kendi ülkemi bölen projenin Eş Başkanı'yım dedim, anlamadınız

4- Erbakan bile "AKP' yi siyonistler kurdurdu" dedi ki doğru, anlamadınız

5- Türkiye yi katmerli bir borcun altına soktum, toprakları sattım,anlamadınız

6- Barzani ve Talabani ile kolkola girip kendi askerimizi dışladım, anlamadınız

7- Din, müslümanlık,islam dedik 4 yıl boyunca rekor sayıda Kilise açtırdım, bu nasıl müslümaklık demediniz ve yine anlamadınız.

8- Ogluma acık acık gemi aldım, alenen 4 senede onu da trılyoner yaptım anlamadınız

9- Malıye bakanıyla elele verıp yedı sulalemıze yetecek paraları goturduk anlamadınız

10- Teroristbasına sayın dedim anlamadınız

11- Ulkeyi en yuksek faizle borçlandırdım anlamadınız

12- 2002 dekı secım oncesi dokunulmazlıkları kaldıracam diye Yalan soyleyıp sonra bı daha lafını bıle etmedım anlamadınız

13- Derdini söyleyen vatandaşa ***** çektim anlamadınız.

Üstüne üstlük bütün bunları tembel muhalefette size iyi anlatmayınca, sandıktan hooop ben çıktım. Şimdi bir 5 yıl daha sizleri ben Sevmeyim de kimler sevsin.

Bu 5 yılda da yapacagımı yaparım, ondan sonra ister seeeç Ister seçme. Nasıl olsa kalkıp yüzünüze sövsem yine %30 alırım .

Canım ******'ım benim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Peki, her müslüman Allah'ı hakkıyla anlamış mıdır?

Allah'ı anlamak ve anmak nedir?

İslamiyet bozulmuşmudur?

Eğer İslamiyet bozulmadıysa ve doğru anlaşıldıysa (islam ile yönetilen ülkeler) neden geride?

Din insanın gelişmesi için bir engel midir?

Değilse aşırı dinciler neden 1400 yıl öncede takılı kaldı?

Mesela kılık kıyafet gibi geleneksel ve devirsel değişim gösteren şey dindar olduklarını düşünen kadınlar ve erkekler için neden aşılmaz bir engeldir?

Neden bazı erkekler, cübbe, şalvar, sarık, takke kullanıyor?

Neden kadınlar çarşaf, pardesü, başörtüsü ile kendisini saklıyor?

Allah böyle mi istiyor?

Din neden kişilere göre değişim gösteriyor?

Mezhepler neden var?

Mezhepler belirene kadar insanlar ne yapmışlar?

Din bilime ters düşmüyorsa neden dinle yönetilen ülkeler bununla ilgilenmiyor?

Erbay bir liste eklemiş bir çoğu 1500 lü yılların öncesine ait, peki azda olsa ilim adamı yetiştirmiş olmak övünç kaynağımıdır? Şimdi neden yok?

Sayin Sardunyam,o bilim adamlarinin yetistigi dönemler,müslümanlarin henüz sapmadiklari dönemlerdir,yani türbanin kavgasinin verilmedigi,ilmin tukaka edilmedigi,insanlarin dini kullanip birdigerinin gözünü oymaya calismadigi dönemlerdi,bakin simdi Islam ülkelerine,hangisinde bilim adami yetismis halbuki o listenin tamami Arap Kökenlidir belki bir ikisi disinda.Gösterin bir Arap ülkesi o listede verildigi gibi bilim adami yetistiriyor olsun.En güclü üniversiteleri olan EL-EZHAR üniversitesinde din adina yobazlar görev yapmaktadir ve ilim degil kan dökmeyi ögretmektedirler.

Laik kimlikli ama halkinin yüzde 90 i müslüman olan ülkemiz tüm Islam ülkelerine bakarak her konuda ilerlemis ve sivrilmistir.Cagdas egitimden tutunda insana hizmet veren her dalda ülkemiz Islam ülkelerinin üzerindedir. Eger 50 yildir bu ülkeyi yönetenler Türkiye icin siyaset yapsaydilar Türkiye simdi baska yerlerde olurdu. Din konusundada en güclü din bilim adamlari bizim ülkemizde yetismektedir.Din baski altinda denmesine bakmayin onlarin baski altinda dedikleri sey ülkenin dinle yönetilmiyor olmasidir,iste 50 yildir, yobaz kesimi Türkiyeyi bu yoldan döndürmek,Islami kurallara göre yönetilmesini saglamak icin mücadele vermektedir,terörde dahil her yolu denemis ve en sonunda Türkiye'nin birlik ve bütünlügüne el atmis,ve hatta o kadar ileri gitmislerdirki teröre karsi din birligi diyebilecek kadar mesafe kazanmislardir.Türban savasi insan haklari özgürce giyim kamuflaji altinda yürütülmekte 301 düsünce ve fikir özgürlügü kamuflaji altinda kaldirilmaya calisilmaktadir.Bütün bunlar ve bunlara benzer düzenlemeler,demokrasi insan haklari fikir ve düsünce özgürlügü kapsamina alinarak hem Türkiye'nin birlik ve bütünlügü hem Laik Cumhuriyet ve Atatürk ilkeleri ile oynanmaktadir.

Din bugünkü haliyle Allahin emrettigi din olmaktan cikarilmistir.Bir tarafta mezhep savaslari körüklenmekte diger yanda,Laiklige karsi dinciler atakta.Sunu demek istiyorumki listelerle birseyleri savunmak listeleri arguman olarak kabul etmek Türkiye üzerinde oynanan oyunlara göz kapamak anlamini tasir.DAHA DOGRUSU,O LISTELERI ÖNE SÜRÜP BAKIN CUMHURIYETTEN ÖNCE BÖYLEYDIK CUMHURIYET BIZI CAHIL YAPTI anlami cikar o argümanlardan ki buda Cumhuriyete karsi olmakla esanlamlidir.gercek olan ise,bizi cahil birakan Cumhuriyet degildir,Cumhuriyet hükümetlerinin dinci siyasetleridir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.