Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

AYKIRI SORU - YORUM VE SORGULAMALAR

GeceKuşu

Önerilen İletiler

Allah yoktur u savunuyorsunuz önce bunu kanıtlayın.

Sn sur,

Defalarca yazıldı.

Yokluğun ispatı istenmez. İstenemez. Absürd bir istektir.

Siz Yüce Uçan Spagetti Canavarının yokluğunu ispat ediniz.

Edemez iseniz o zamana kadar , herkes ona inanmalı...

Dersek olur mu.

Olmaz.

Anlaşıldi umarım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Haşa! Allah yoktur u savunuyorsunuz önce bunu kanıtlayın. Kanıtlıyamıyorsananız bırakın İslamı bu güzel dini bırakın

insanlar mutlu ve huzurlu düzen güzel yaşayanlar huzurlu oluyor karışmayın, hayır size gelen ilahi bir emir de yok bu adamları

dinden uzaklaştırın die size ne oluyorda kendi kendinizden emir alıp insanları soğutmaya yanlış bilgiler vererek soğutmaya çalışıyorsunuz.

taklamakan arkadaşımızın söylediği gibi defalarca yazıldı..

Allah'ın yokluğu ispatlanamaz..ama bu varlığını kesinleştirmek anlamına gelmez..

yokluğu ispatlanamadığı gibi varlığı da ispatlanamaz..buna yalnızca inanılır..

bununla da kimse yargılanamaz..

ayrıca siz taklamakan arkadaşımızı insanları dinden soğutmakla suçluyorsunuz,

peki o sizi kendi düşüncesiyle :

"olmayan şeylerle aldatmakla suçluyor mu ??"

...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada küçük bir açıklamada bulunmam lazım.

Yanlış anlamaları önlemek ve gereksiz yorumları durdurmak adına.

Vede bir gerçeği ifade etmek adına.

vallaha billaha

diyerek yemin etmek , yemin değildir.

Yemin ederim ki demek te yemin değildir.

Yemin in yemin olabilmesi için doğru söylenmezi gerekir.

Vallahi , billahi , tallahi

İle başlayan cümleler yemindir.

Vallaha billaha yemin değil deyimdir.

Birinden hakikaten yemin etmesini isteyecek olursanız , vallahi , billahi , tallahi sözlerinden birini söyletin.

Bide yemin ederimki tek başına yemin olmaz.

Neyin üzerine yemin edilecekse onun söylenmesi gerekir.

Aksi halde cümle yarım kaldığı için , yemin geçersiz olur.

Buda aklımda kalan gereksiz bir bilgi.

Aktarma luzumu doğduğu için yazdım.

İsteyen bişey alır. İstemeyen de unutsun gitsin.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar mesajı yazarken biryandanda SKYTÜRK de

Kuran sohbetleri programında Süleyman Ateş soruları cevaplıyor.

Kadının biri aradı benim kocam bana 3 kez BOŞOL BOŞOL BOŞOL dedi,

hala aynı evdeyiz fakat ayrı odalardayız bazen ben kısa kollu gezdiğim oluyor evde

acaba günah mı? (resmi nikahlı aynı zamanda)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sn sur,

Defalarca yazıldı.

Yokluğun ispatı istenmez. İstenemez. Absürd bir istektir.

Siz Yüce Uçan Spagetti Canavarının yokluğunu ispat ediniz.

Edemez iseniz o zamana kadar , herkes ona inanmalı...

Dersek olur mu.

Olmaz.

Anlaşıldi umarım.

ıspata calısan kısının sundugu delıllerın nevıı ne olmalı sızın ıcın neye ıtıbar edersınız

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bunun bir adım ötesi , var olduğunu iddia ettiğiniz Allahın varlığını sizin ispatlamanız gereklidir.

Yokluğunu bizim ispatlamamız istenemez.

Bide METAFİZİKİ kavramlar bilimsel olarak ispatlanamazlar.

Şeytan , Allah , Melek , Huri , Peri yoktur.

Şu ana kadar BİLİMSEL olarak ispatlanamadıkları için.

Var denemez.

Anlaşılacağı gibi yanlış bir duyguya kapılsam da ,

umarım anlaşılır.....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bunun bir adım ötesi , var olduğunu iddia ettiğiniz Allahın varlığını sizin ispatlamanız gereklidir.

Yokluğunu bizim ispatlamamız istenemez.

Bide METAFİZİKİ kavramlar bilimsel olarak ispatlanamazlar.

Şeytan , Allah , Melek , Huri , Peri yoktur.

Şu ana kadar BİLİMSEL olarak ispatlanamadıkları için.

Var denemez.

Anlaşılacağı gibi yanlış bir duyguya kapılsam da ,

umarım anlaşılır.....

haklısınız bazı ınsanlar en guzel sekılde anlatılmıs olsa bıle anlamamakta ısrar edebılır.

tıpkı bedıuzzaman hz'lerının dedıgı gıbı; munafıklar, munafıkların adamları,munafıkların adamlarına aldanmıslar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

haklısınız bazı ınsanlar en guzel sekılde anlatılmıs olsa bıle anlamamakta ısrar edebılır.

tıpkı bedıuzzaman hz'lerının dedıgı gıbı; munafıklar, munafıkların adamları,munafıkların adamlarına aldanmıslar

Sn Kafedengi ,

Hoş benimde , sn gecekuşunun da , anlaşılmama konusunda serzenişlerimizin sebebi sonunda belli oldu.

Sn Hazretin kerameti kendinden belli , kitaplarını bu kadar okursanız , Türkçeniz zaafiyete uğrayabilir.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sn Kafedengi ,

Hoş benimde , sn gecekuşunun da , anlaşılmama konusunda serzenişlerimizin sebebi sonunda belli oldu.

Sn Hazretin kerameti kendinden belli , kitaplarını bu kadar okursanız , Türkçeniz zaafiyete uğrayabilir.

Saygılar.

en az 10 senesı var, ramazan ayıydı, gulhanede mehmet paksu ''nur cemaatıne mesuptur'' kıtaplarını ımzalayacaktı. ben kendısını moral fm de yaptıgı programdan tanırdım. kalktım gıttım. sozler kıtabını aldım. ne yazıkkı kapagını bıle acmadan kıtaplıga bırakıverdım. hulasaa bedıuzaaman hz lerıne aıt eserlerden hıcbırını okumus degılım.

yazdıklarınızı anlayamadıgımı soyleyerek muhatabınızdan daha yuksek perdeden bır ıfadeye sahıp oldugunuzu anlatmaya calısarak, ya kendınızı yuceltmeye yada benı alcaltmaya calısmıssınız. merak etme taklamakan. sukurler olsun kı ıdrakım yerınde meraklanmayın ben anlıyorum.

ekıbıde anlıyorum. nıyetlerınıde anlıyorum. faalıyetlerınıde anlıyorum. yontemlerınıde anlıyorum.

soylemenızde bı sakınca yoksa hangı kıtapkarı okuyarak dınınızı zaafa ugrattıgınızı merak ettım.

**

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Elmalılı Ahmed Hamdi nin tefsiri ,

Buhari den , Sahihi buhari. Hadisler. Bu kitap I , II , III , IV , V diye devam ediyor.

Ezvacı Tahirat ( Peygamberin Tertemiz Eşleri)

Muhammedü'l-Emin: Hz. Muhammed'in Peygamberlik Öncesi Hayatı

Peygamberimiz Hz. Muhammed'in Hayatı... Siyeri Nebi , nin tüm versiyonları...

Bunlarda dinden çıkmamın ne kadar doğru karar olduğuna yardımcı oldular.

Saidi Kurdi nin kitapları , ( Ama bunları anlamak için çok çaba sarfetmeniz lazım. Dili belli değil. Karmakarışık bir dil kullanılmış. Habire tekrarlar var.)

Yada bu saidi kurdi kitaplarını okumayın , bir ışık evine gidin sohbete katılın , bedava çayınızı da için , orada okuyup tercüme eden ağabeyler var.

Onlar okuyup size anlatabilirler.. herşeyin kolayı var.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Diyanet tercümesinden.

Taklamakan, bu yüzden dini cemaatlerin hemen hepsi bir ara diyanete düşman idiler. Bu kurumun İslam'ı karalamak için özellikle devlet tarafından kurulduğunu ve İslam dinini içten vurma amacıyla çalıştığını iddia ederler, diyanet imamlarının arkasında namaza durmanın, hutbe ve vaazlarını dinlemenin, yayınladıkları mealleri okumanın haram olduğu fetvasını verirlerdi.

Şimdi çok büyük bir konsensüsle AKP çatısı altında hır gür çıkarmamaya çok gayret ettiklerini görüyoruz. Hassas bir dönemece geldiğimizin farkındalar. Diyaneti de, tarikatleri de, cemaatleri de hepsi el ele vermiş, birbirlerine laf etmemek için sabrediyorlar. Tek sebep, artık iktidardalar ve AB'den gelen rüzgar da yelkenlerini şişiriyor. Bunun hiç elde edemedikleri ve daha önemlisi belki de bir daha elde edemeyecekleri tarihi bir fırsat olduğunun bilincindeler. Bu koalisyonun başını çeken grup hiç şüphesiz nur cemaatidir. Diğer hiç bir cemaat ve tarikatin asla onaylamadığı ve hepsinin ağız birliği ile karşı olduğu bu gruba, şimdi hepsi tahammül ediyorlar. Bu ittifaka katılmayan tek İslami cemaat var: Milli Görüşçüler.

Neyse konuya dönersek: Diyanete karşı olan bu cemaat ve tarikatler açıkça; Kurân meallerinin böyle yalın ve apaçık yazılmasının, İslam'ı deşifre etmek olduğunu söyleyebiliyorlardı. Yani, el kesme, kadını dövme, az miras verme... gibi konular aslına sadık kalınarak dosdoğru tercüme edilmemeli, kelime oyunları yapılarak bu hoşa gitmeyen noktalar gizlenmeliymiş ki, insanlar İslam'dan şüphe etmesin. Bu yönde çok yoğun propagandalar yapıldı.

Halbuki diyanet tercümeleri bile hiç de öyle yalın ve net değildir. Parantezler içinde bir çok yumuşatıcı ifadeler sokuşturulmuştur. Diyanetin taktiği budur. Aslını çok bozmak istemez, aynen tercüme eder. Fakat zihinlerde oluşacak tepkileri parantez içlerinde asıl metinde olmayan ifadeler ekleyerek yumuşatır. "Böyle diyor ama, aslında öyle demek istemiyor" gibi bir garip taktik. İnsanların çoğu da bunu yutmaya hazır oldukları için kolaylıkla yutarlar.

Fakat cemaatler meal okumayı yasaklayacak kadar ileri gitmişlerdir. "Siz anlayamazsınız, mürşit ve mübelliğler size bunları usulü dairesinde anlatırlar" deme yoluna gitmişlerdir. O "mürşit ve mübelliğ" dedikleri de akla hayale gelmez eğip bükmelerle Kurân'da hiç olmayan şeyleri anlatmışlardır. Bu konuda özellikle tarikatlardaki mecaz yöntemleri uygulanmıştır. Yani mesela Mevlana kadeh der, gönül'ü kasteder. Şarap der, aşkı kasteder. Aşk deyince de tanrı sevgisini kasteder(miş.) Aslı varsa, bilmem.

İşte bu mecaz işini alabildiğine kullanmışlardır. İyi de yani, her şeyi mecaz olarak ala ala bu işin sonu var mı? İyi, namaz kılınız demek aslında sporu aksatmayınız demek, mecaz yapmış? Var mı bu işin, eğip bükmenin bir sonu?

Tabii bir de bu mecazlara şiddetle karşı olan Selefiler vardır. Bunlar Arap kaynaklı cemaatlerdir ve ne diyorsa aynen öyle anlaşılmasını savunurlar.

Ne garip ki, AKP çatısı altındaki bu konsensüs ortamında onlar bile seslerini kıstılar, beklemeye geçtiler. Bunlar çok radikaldir, AKP'yi filan ellerinden gelse bir kaşık suda boğarlar. Ama tarihi fırsatın onlar bile farkına vardı, sustular ve beklemeye geçtiler.

Ne kadar kritik bir dönemeçte olduğumuzu anlatmaya çalışıyorum. Atatürk cumhuriyeti kuruluşundan beri en ciddi tehdide maruzdur. Bunun böylece bilinmesinde çok büyük fayda var. İstedikleri kadar "korkaksınız, paranoyaksınız" diye propaganda yapsınlar, aldırmamak gerek. Bunun korku ile hiç ilgisi yok. Yaklaşan bir meteorolojik olayı belirleyip hava tahmini yapmak korkaklık ve paranoya ise, bu da öyle diye iddia etmek mümkün olabilir...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu güzel dini bırakın insanlar mutlu ve huzurlu düzen güzel yaşayanlar huzurlu oluyor karışmayın, hayır size gelen ilahi bir emir de yok bu adamları dinden uzaklaştırın die size ne oluyorda kendi kendinizden emir alıp insanları soğutmaya yanlış bilgiler vererek soğutmaya çalışıyorsunuz.

İfadelerden anlayabildiğim kadarı:

"Siz ne istiyorsunuz bu İslam dininden?"

Sayın kardeşim. Bir insanın doğaüstü bir güce, onun şansını düzenlediğine, kötülüklerden koruduğuna, işini rast getirdiğine, iyiliklerine karşılık onu koruduğuna inanmasının ne kimseye bir zararı vardır, ne de bu düşünce ile uğraşırız. Hatta bu inancın o kişinin psikolojik durumunu korumasına faydası vardır. Ona zorluklarla başetmede bir moral destek kaynağı olur.

Ama ne şartla biliyor musunuz? İnancının bu noktada kalması şartıyla. Ama bu soyut inanç ve dogma denen şey alkol gibi, cin gibi... Şişede durduğu gibi durmuyor. Şişeden bir çıkardın mı, tepene dikiliyor. Yatak odana giriyor, nasıl yatacağına karışıyor. Mutfağına giriyor ne yiyip ne içeceğine karışıyor. Okuluna giriyor, ne öğretip ne öğretmeyeceğine, evine girip ne giyip ne giymeyeceğine, hangi elle yemek yeyip tuvalete hangi ayakla gireceğine...

Sonu, ucu, bucağı yok. Karışıyor da karışıyor. Dikte ediyor, yanarsın, kavrulursun diye tehditlere başlıyor. İnsanları birbirine karşı kışkırtıyor. Diktasını kurmak için bir kısım insanları kullanıyor, diğer kısmının üzerine gönderiyor.

Pozitif bilim, evrensel hukuk, mantıksal çıkarım ve laik yönetim diye bir şey tanımıyor. Varsa yoksa bildiği kendi dogmatik kuralları. Bu kuralların doğruluğu, kerameti kendinden menkul. Doğru olduklarını söylemesinin dışında bir kanıtları yok.

Düşünebiliyor musunuz, bir iddiada bulunuyorsunuz ve bunun doğru olduğunu şöyle kanıtlıyorsunuz:

"Çünkü ben doğru olduğunu söylüyorum!"

Din, budur...

Benim cinim şişemde, çıkarmam, akşam oldu mu şişemi karşıma alır, onunla konuşurum diyorsanız size kimsecikler karışamaz ve bir şey diyemez. Lütfen şişenin kapağını açıp cini tepenize çıkarmamaya dikkat edin.

Dini iktidar için araç olarak kullanmaya çalışanların en çok kime zararı oluyor biliyor musunuz? Dinden moral destek bulan samimi dindarlara. Din tüccarlarının yüzünden din pazara getirilip ayakaltı sergide satmak için çığrılıyor ve zabıtalar gelip kaldırmak isteyince cıngar çıkarılıyor, olan dinin orada satılmasını istemeyen, vicdanında saklayan insanlara oluyor.

Sizi temin ederim, din iktidar aracı için kullanılmasın, dine saldırılar çok çok aza iner. Pazara getirilip pazarlık konusu yapılırsa, herkes orasını burasını çekiştirir, yıpratır, zarar verir...

Not: Cin derken soyutluğu temsilen kastettiğim herhalde anlaşılıyordur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İster Musevi, ister Hıristiyan, İster İslam…

Bu dinlerden birine inanmış herhangi bir inanç sahibine,

“Dünyanın kökeni nedir?” diye bir soru yönelttiğinizde size yanıt olarak,

"Kâinatı yaratan Allah'tır" diyecektir...

"Allah nedir? …"

Varsayımlar dışında Onun hakkında hiçbir şey bilinmez.

"Yaratmak nedir? ..."

Bu konuda “ol dedi oldu” dışında hiçbir fikre sahip olunmaz.

Vebanın, koleranın, kıtlıkların, savaşların, kuraklıkların, su baskınlarının, depremlerin nedenleri nedir?

"Allah'ın gazabı"…

Onun gazabını dindirmek için, bu felaketlere karşı ne çareye başvurulmalı?

Duaların, namazların, kurbanların, hacların, adakların, tanrısal gazabı yatıştırmak için gerçek çareler olduğuna inanılır…

Peki, "Allah neden gazaba gelir? ..."

Çünkü insanlar kötüdür…

"İnsanlar neden kötüdür? ..."

Herhangi bir inanç sahibi yanıt olarak size hemen der ki;

"Havva tarafından aldatılan Adem, Allah'ın dokunmayı yasakladığı bir elmadan yedi".

Peki, " Bu kadını böyle bir budalalık yapmaya kim yöneltti?..."

"Şeytan"

"Şeytanı kim yarattı? ..."

"Allah"...

Peki; "Onu kötü olmaya günaha yönlendiren, insan türünü bozmaya özgü bir şeytanı...Allah neden yarattı? ..."

Bu konuda bilinen hiçbir şey yok, tanrısallığın sinesinde gizli bir sır...

Oysa dindarlara sorarsanız, inançsız dünyada hiçbir şey açıklanamaz;

Doğa, sürekli anlaşılmayan bir hal alır;

İnsan kendi kendini bile anlamakta zorlanır.

Ancak, gerçekte dinin bize "açıkladığı" nedir?

Sıradan bile olsa "insanın araştıran zekasına, sağduyusuna" yenik düşmüşseniz,

Arada sırada da olsa bu tür soruları soruyor ve yanıtlarını arıyorsanız eğer...

Bu soruların yanıtlarını bulmak amacıyla dinleri ne kadar çok incelerseniz,

O oranda, bütün fikirlerimizi karıştırmaktan başka bir sonuca ulaştırmadığını...

Teolojinin, zor şeyleri bize olanaksız şeylerle açıkladığını...

Dinsel inançların kavrayış ve açıklamalarının her şeyi sırra dönüştürdüğünü görürsünüz...

*tna

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 7 ay sonra...

İnsanların çoğu;

_“Allah'tan düşüncelerinde yarattığı tanrısından korkuyor, Kendisinin ne kadarda aciz olduğunu varsaydığı için.

_Ve ölmekten korkuyor, yok olmaktan korktuğu için

_“Allah” ile korkutuluyor, ölüm sonrası bilinmezlikten korktuğu için

*tna

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"Cabir b. Abdullah (r.ahm.) şöyle anlatır:

Hz. Peygamber (a.s.): bir gün" Kaab b. Eşref'i kim öldürebilir? Çünkü o Allah'a ve elçisine eziyet etmiştir" diye sordu.

Muhammed b. Mesleme ise bunun üzerine: "Ey Allah'ın elçisi! Onu benim öldürmemi ister misin?" dedi.

Peygamberimiz: "Evet isterim" buyurdu.

bunlar yalan hadis masalları nasılda aldanıyor ve aldatılıyorsunuz,hayret!!!!!!!!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

*tna

sayın gecekuşu yazılarınızın hepsini baştan sona kadar okudum ve şunu gözlemledim;KURAN'I inceden inceye inceleyen bir insan olmadığınızın farkına vardım

gerçek bir mümin insan ALLAH'DAN korkmaz,hem korkacak ne varki!!!!!!!!!

ALLAH'IN emirlerini yerine getireceksiniz o sizi sevecek,sizde onu seveceksiniz,bu kadar kolay

tevbe suresi 71. Erkek ve dişi bütün inananlar, birbirlerinin dostudurlar; iyiliği emreder, kötülükten alıkoyarlar; namazı dürüst kılar, zekatı verirler; Allah'a ve peygamberine itaat ederler. İşte bunları, Allah yarın rahmeti ile bağışlayacaktır. Çünkü Allah, güçlüdür, hikmet sahibidir.

beyyine suresi7. İman edip yararlı işler yapanlar ise bütün insanların en hayırlılarıdır.

bir imtihan dünyası,sınavlar,kariyer mücadelesi,aşk,evlilik,bir ev,araba,yazlık,para,çocuk,sağlık,hastalık,yaşlılık,torun vs.......BUNLARI YAŞAMIYORMUYUZ HAYATIN İÇİNDE,BİR CEVAP VERİN LÜTFEN?????

‘Bu dünya hayatı sadece bir oyun ve oyalamadan ibarettir. Ahiret yurduna gelince, işte asıl hayat odur. Keşke bilmiş olsalardı.'' (Ankebut 64)

KARDEŞ korkacak birşey yok,bir kitaba uyacaksın adı KURAN o kadar

içerisinde recm cezası yok,5 vakit namaz yok,cenaze namazı yok,bayram namazı yok,hırsızlık yok,alkolün haramlığı yok,yalan yok,DOSDOĞRULUK VAR

SURA SURESİ15. Bunun için sen durma çağır ve emrolunduğun gibi doğru gitl! Onların arzularına uyma ve de ki: "Ben Allah'ın indirdiği her kitaba iman getirdim ve aranızda adalet yaparım diye emrolundum. Allah bizim de Rabbimiz, sizin de Rabbinizdir. Bizim amellerimiz bize, sizin amelleriniz de size (aittir). Aramızda tartışmaya gerek yoktur. Allah hepimizi bir araya getirecek ve hep O'na gidilecektir.

insan sevdiğinden korkmaz,insanları nasılda korkutmuşlar,hayret ya

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar Selamlar;

Bakınız İslam dinin detaylarında hata arıyor, kötü olduğunu yanlışlar olduğunu anlatmaya çalışıyorsunuz.

Bunu yapmayınız.

Haşa! Allah yoktur u savunuyorsunuz önce bunu kanıtlayın. Kanıtlıyamıyorsananız bırakın İslamı bu güzel dini bırakın

insanlar mutlu ve huzurlu düzen güzel yaşayanlar huzurlu oluyor karışmayın, hayır size gelen ilahi bir emir de yok bu adamları

dinden uzaklaştırın die size ne oluyorda kendi kendinizden emir alıp insanları soğutmaya yanlış bilgiler vererek soğutmaya çalışıyorsunuz.

Sizin bir çok hususta verdiğiniz örnekleri başka bir açıdan bakan ve yanlış olduğunu gösteren bilgilerle karşılık verdim. Siz benim söylediğimin

yanlış olduğunu belge ile kanıtlıyamazsınız ben sizin söylediğinizi. Dolayısı ile net bilmediğiniz bir husus hakkında örnekler veripte İslama çamur atmayınız

uzak durunuz kendi içinizde kendi inançsızlığınızı yaşayınız.

İnsanlara yanlıl bilgiler vermeye çalışıyorsunuz çünkü sizde bir yaratıcının olabileceğini düşünüyor ve bunun korkusu ile belki böyle atıp tutarken biri bize

bişey derde yola geliriz die böyle mesajlar atıyorsunuz. Bırakın bu hususda tartışmayı.

Siz bir yaratıcının varlığını sorgulayın önce buna inanabilirseniz gelin tartışalım anlatalım.

Aslında ben bu arkadaşımıza bir yönde hak veriyorum. Eğer dinin yokluğunda altını doldurabilecek alt yapıya sahip değilse insanlar , bırakın inansınlar. Aksi onlar için büyük bir kötülük olur. Bakın arkadaşımız gayet güzel ifade etmiş. "Allah yokturu kanıtlayamıyorsanız " diyor "hiç boşuna uğraşmayın" ama "allah vardır" ıda kanıtlayamıyorlar, elle tutulur bir şey yok .İnanmışlar ve sorgulamıyorlar. Bunun ortadan kalkması demek ; sığınacak, suçu ve cezalandırmayı bırakacak herhangi bir sorumlunun kalmaması demek." Ne yapalım allah böyle yazmış , kaderimize razı olacağız , bu bir imtihandır, elbet kötülerin cezasını allah öte tarafta verecektir "gibi bahaneler bulamayacaklar. Bu da sorgulamadan inanan ve bunun aksini düşünmeyenler için çok zor bir durum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aslında ben bu arkadaşımıza bir yönde hak veriyorum. Eğer dinin yokluğunda altını doldurabilecek alt yapıya sahip değilse insanlar , bırakın inansınlar. Aksi onlar için büyük bir kötülük olur. Bakın arkadaşımız gayet güzel ifade etmiş. "Allah yokturu kanıtlayamıyorsanız " diyor "hiç boşuna uğraşmayın" ama "allah vardır" ıda kanıtlayamıyorlar, elle tutulur bir şey yok .İnanmışlar ve sorgulamıyorlar. Bunun ortadan kalkması demek ; sığınacak, suçu ve cezalandırmayı bırakacak herhangi bir sorumlunun kalmaması demek." Ne yapalım allah böyle yazmış , kaderimize razı olacağız , bu bir imtihandır, elbet kötülerin cezasını allah öte tarafta verecektir "gibi bahaneler bulamayacaklar. Bu da sorgulamadan inanan ve bunun aksini düşünmeyenler için çok zor bir durum.

Sayın gelincik,

Eleştirilerin amacı, herhangi bir kimsenin kendi kendine yaşadığı inanç kuralları değilki. O inançları, "benim inandıklarım doğrudur, sen de böyle yaşamak zorundasın" diye dayatmalarının sonucudur. Sorun bu.

Artık o kimsenin de madem inanç dışında yapabileceği bir şey yoksa, diğer insanların doğrularına ve yaşam şartlarına saygı duyması gerek. Tüm insanlar tarafından kabul edilen genel doğruların da var olduğunu bilmesi gerek.

Ha bunu bilip kabullendikten sonra istediği şeye inansın, istediği gibi yaşasın. Ama dayatmadan. Böyle olduğunda inanki eleştiri falan hiç bir şey kalmaz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bunlar yalan hadis masalları nasılda aldanıyor ve aldatılıyorsunuz,hayret!!!!!!!!!!

Size kaynağını versem ve girip okusanız kendi aldanmışlıklarınızın farkına varır mısınız acaba?

Kaynak: Suudi Arabistan Krallığı İslami İşler, Vakıflar, Davet ve İrşat Bakanlığı ...Hadis > Hadis-i Şerifler > Hadis No: 1048...

-http://hadith.al-islam.com-

Ancak sana kötü bir haberim var... Arapça bilmiyorsan anlayamazsın...Çünkü türkçe linki kaldırmışlar...

Sana birde türkçe olan aynı yeri vereyim... -http://quran.al-islam.com/trk/-

Bu sefer yine kötü haberim var bu seferde hadisleri ulaşılamaz hale getirmişler...Sence neden olabilr?...

Bence senin masal dediğin gerçeklerin üzerini örtmek insanların ulaşıp bilgi sahibi olmalarının önüne geçmişler...

Neyse boş ver sevgili kardeşim...

Benim sana masal olmadığını değil, senin kaynak verip aktararak masal olduğunu kanıtlaman lazım...

Bunlar masal deyip geçmek işin kolaycı yanı...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

içerisinde recm cezası yok,5 vakit namaz yok,cenaze namazı yok,bayram namazı yok,hırsızlık yok,alkolün haramlığı yok,yalan yok,DOSDOĞRULUK VAR

:) Recm yok ama seksen değnek var... 5 vakit namaz, doğru, yok... "Komşunuzun malını çalın, karısına göz koyun, çocuğunu dövün, kaçırın, dilendirin ya da satın" diyecek hâli yoktu herhalde... İnsanlara tahakküm etmek isteyenler bunları demez. Bunları bir yapan olsa da ibreti alem için teşhir ederek anasından emdiği sütü burnundan getirsek de otoritemize kimsenin gıkı çıkamasa derler. Saddam'ın Kuveyt'i işgal ettiğinde ilk işi ne olmuştu? Bazı kendi askerlerini halkın önünde idam etmek. Gerekçe, ırza tecavüz ve yağma. Bunu niye yaptı? Çok sevdiği Kuveytlilerin kılına zarar geldi diye çok kızdı da ondan mı? Tabii ki hayır. Adalet getirdim mesajı bir, göz korkutma, iki... "Kendi adamlarımı çekinmeden harcıyorum, bana yamuk yapanı haydi haydi doğduğuna pişman ederim!"

Korku nasıl yok anlamadım. Kızgın demir bukağılar, kaynayan irinli, lavlı sular, etleri yakan ve yenilenip bir daha yakan ateşleri hangi korku filminde gördünüz? Bunların filmi yapılsa RTÜK anında +120 koyar... :lol:

Bir de pardon, alkol haramlığı nasıl yok? İçki kumar fal okları şeytan işi pislikler değil mi? İlla lafzen "haramdır!" demesini mi bekliyorsun? Allah şeytan işi pislik diyecek, lingo lingo şişeleri lıkır lıkır götüreceksin! Nerde o yoğurdun bolluğu?

Ilımlı İslam tezi uğruna daha ne takiyyelere, şekerle balla kaplayıp gizleme ve süsleyip allayıp pullamalara tanık olacağız bakalım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.