Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Misafir sn6

Önerilen İletiler

sn6

ölümden sonra hayat yok

çünkü ölen bir insan başka kimyasallara dönüşür, bu kanıtlanmıştır.

dolayısıyla ölümden sonra hayatın olabilmesi için ölmüş bir insanın dirilmesi gerekiyor !

ama ölmüş bir insan ancak çürür, yani tekrar dirilmez

ve biz bu gerçeği duyu organlarımızla algılayabiliyoruz

yani gerçek olan bu dur ve sizin kurduğunuz hayaldir

siz bize masal anlatırken, biz size gerçeği anlatıyoruz

işte fark burada

buyurun test edin

saygılar

Allah bizi bir kez diriltmedi mi?

tekrar yapamaz mı?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yaa Sn6, valla gına geldi ama haaaa. Nedir bu yaa, sırf boş boş polemik yapıyosun. Şu iki sayfayı tekrar bir oku, sadece laf kalabalığından başka bişey yok be söylediklerinden. Bence o taptığın şey neyse ona dua et ki şu karşındaki arkadaşların ciddiye alıp cevap yazıyor sana. Ben böylesini görmedim arkadaş yaa.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yaa Sn6, valla gına geldi ama haaaa. Nedir bu yaa, sırf boş boş polemik yapıyosun. Şu iki sayfayı tekrar bir oku, sadece laf kalabalığından başka bişey yok be söylediklerinden. Bence o taptığın şey neyse ona dua et ki şu karşındaki arkadaşların ciddiye alıp cevap yazıyor sana. Ben böylesini görmedim arkadaş yaa.

ya siz daha anlamlı şeyler yazın canım, burası benim açtığım konu, ben size illa mesaj atın demedim ki!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ya siz daha anlamlı şeyler yazın canım, burası benim açtığım konu, ben size illa mesaj atın demedim ki!

sn6,

Burada soru soruyorsun ve insanlar senin öğrenme amaçlı ve iyi niyetli olduğunu düşünerek cevap veriyor. Bu şekilde konuşman onların emeğine saygısızlıktır. Madem öyle, kabul etmeyeceksin, soru sormanın anlamı ne?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Üç gün sonra mezardan çıkartılan arkaşla okey oynuyoruz bu nasıl oluyor buzanede bile dirilen var bunlardan haberiniz tokmu, ha tıp derki beyine okşizen gitmedimi o kişi ölüdür der ama dirilenede hemen müdahele eder nedense.

Lena, onların biyolojik olarak öldüğünü kim söylüyor? Konuyla ne alakası var?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sn6,

Burada soru soruyorsun ve insanlar senin öğrenme amaçlı ve iyi niyetli olduğunu düşünerek cevap veriyor. Bu şekilde konuşman onların emeğine saygısızlıktır. Madem öyle, kabul etmeyeceksin, soru sormanın anlamı ne?

hayır kendisi söyledi, anlamsız yazıyorsun diye, ona cevap verdim sadece

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben de onu diyorum, sen olmadığını nereden biliyorsun, ölü insanlarla konuşabiliyor musun?

Var ya artık Allah'ın olduğuna inanıyorum. Vallahi billahi inanıyorum. Yoksa Sn6 sen evrimin sonucu olamazsın. Sen bi mucize olmalısın. Evet evet, kesinlikle mucizesi. Bu ne yaaa. Ya sen öteki tarafın olduğunu kimden öğrendin de bana olmadığını kanıtlamamı istiyosun? O zaman herkes kafasına göre öteki dünya uydursun, inanalım.

Neyse akşam namazını kaçırmayım bari, malum yeni müslüman olduk, daha en baştan savsaklamayalım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Üç gün sonra mezardan çıkartılan arkaşla okey oynuyoruz bu nasıl oluyor buzanede bile dirilen var bunlardan haberiniz tokmu, ha tıp derki beyine okşizen gitmedimi o kişi ölüdür der ama dirilenede hemen müdahele eder nedense.

süper

ölen insan ölümü kanıtlar, ondan sonrasını nereden biliyorsunuz?

evet ölen insan ölerek, yani tekrar dirilmeyerek öldüğünü kanıtlıyor !

tekrar dirilseydi, öldüğünü değil yaşadığını kanıtlardı !

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evet ölen insan ölerek, yani tekrar dirilmeyerek öldüğünü kanıtlıyor !

tekrar dirilseydi, öldüğünü değil yaşadığını kanıtlardı !

saygılar

iyi de işte ölen insan başka yerde dirilecek ki, ölümün anlamı olsun, eğer burada dirilecekse ölümün ne anlamı olur?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sn6

ölümden sonra hayat yok

çünkü ölen bir insan başka kimyasallara dönüşür, bu kanıtlanmıştır.

dolayısıyla ölümden sonra hayatın olabilmesi için ölmüş bir insanın dirilmesi gerekiyor !

ama ölmüş bir insan ancak çürür, yani tekrar dirilmez

ve biz bu gerçeği duyu organlarımızla algılayabiliyoruz

yani gerçek olan bu dur ve sizin kurduğunuz hayaldir

siz bize masal anlatırken, biz size gerçeği anlatıyoruz

işte fark burada

buyurun test edin

ben size bir insanın öldüğü zaman tekrar dirilmediğini kanıtlayabiliyorum ama siz bana tekrar dirildiğini kanıtlayamıyorsunuz !

saygılar

[002.258] [E1] Baksana, Allah kendisine hükümdarlık verdi diye, Rabbi hakkında İbrahim ile tartışmaya kalkana! İbrahim ona: «Benim Rabbim, hem dirilten hem öldürendir.» dediği zaman, O: «Ben, diriltir ve öldürürüm.» demişti. İbrahim: «Allah, güneşi doğudan doğduruyor, haydi, sen de batıdan getir!» deyince, o inkarcı herif donakaldı. Öyle ya, Allah zulmedenleri muvaffak etmez.

[002.259] [E0] Yahud o kimse gibi ki bir şehre uğramıştı, altı üstüne gelmiş ıpıssız yatıyor, «Bunu bu ölümünden sonra Allah nerden diriltecek?» dedi, bunun üzerine Allah onu yüz sene öldürdü sonra diriltti, ne kadar kaldın? diye sordu «bir gün yahud bir günden eksik kaldım» dedi, Allah buyurdu ki: Hayır, yüz sene kaldın, öyle iken bak yiyeceğine, içeceğine henüz bozulmamış, hele merkebine bak, hem bunlar, seni insanlara karşı kudretimizin canlı bir âyeti kılayım diyedir, hele o kemiklere bak onları nasıl birbirinin üzerine kaldırıyoruz? Sonra onlara nasıl et geydiriyoruz? Bu suretle vaktaki ona hak tebeyyün etti, şimdi biliyorum, dedi: Hakikaten Allah her şey'e kadir

[002.260] [E0] Bir vakıt da İbrahim: «yarabbi göster bana ölüleri nasıl diriltirsin?» demişti, «inanmadın mı ki? buyurdu, «inandım velâkin kalbim iyice yatışmak için» dedi, öyle ise, buyurdu: Kuşlardan dördünü tut da onları kendine çevir, iyice tanıdıktan sonra her dağ başına onlardan birer parça dağıt sonra da çağır onları sana koşa koşa gelsinler; ve bil ki Allah hakikaten azîzdir, hakîmdir.

İbrahim aleyhisselam,

nasıl dırılttiğine inanıyorsa,

biz müminlerde inanıyoruz,

sizlere isbat etmek zoruda değiliz, çünkü biz peygamber değiliz,

Daha peygamberde gelmeyeceğine göre, vahiyde gelmeyeceğine göre,

dileyen son vahye inanır dileyen inanmaz

Biz son vahyede son elçiyede inanıyoruz,

Sizlerede hiç bir şey isbat etmek zorunda değiliz.

Ahirette hesaba çekildiğinizde, ya rabbı, ben ölümden sonra dirilmeyi kavrayamadım,

ondan dolayı inanmıyordum dersiniz.

Ahirette halini görmeyi çok isterdim ölümden sonra diriltileceklerine inanmayanların.

iyi gunler ve geceler.

Evren.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

siz ölümden sonra hayat olmadığına dair inancınızı bilimle açıklayın, siz de masalla açıklıyorsunuz

Bak güzel kardeşim ispat, kanıt bilimin işidir. Daha tutturmuşsun sen ölüm ötesinin olmadığını kanıtla diyorsun. Böyle mantık olabilirmi? İnsanların uydurduğu her şeyin ispatı mümkün olabilirmi? Hadi oldduğunu varsayalım; ama o insanın uydurduğu şey (tez) mutlaka madde ile ilgili olması gerekir. Madde ile ilgili olmayan şey, kaf dağındaki sihirli elma gibidir. Bunun ispatı olabilirmi?

Biz neyi masalla açıklıyoruz? Böyle bir şeyin, yani masalın bilimle açıklaması olamaz diyoruz. Bir başka deyişle madde ötesinin açıklaması olamaz. Eğer her mistik kavrama inanılmsı gerekiyorsa; insanların uydurduğu binlerce mistik kavram var hepsine inanılması gerekir. Buınların hepsinin masal olduğu gerçektir. "Ahmetinki doğru, Mehmetinki yanlış" olamaz.

Ben inanacaksam Arap'ın masalına inanıp Yahudilerin masallarına inanmamazlık edemem. Yada Orta Asyadaki Türklerin Şaman masallarına inanmamazlık edemem. Hepsinin kaynağı insanları korkutup belli amaçlar kovalamak. Aslı bu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ahirette halini görmeyi çok isterdim ölümden sonra diriltileceklerine inanmayanların.

"inanmak insanın içinden gelen bir duygudur, eğer insan inanmıyorsa hiçbir suçu yoktur ve ahiret gerçekse Allah gerçekten merhamet sahibiyse suçsuz olanı affedecektir "

bazı insanlarda buna inanıyor, ne olacak şimdi ?

işin içine inançlar girince binbirgece masallarına döneriz !

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sizlere isbat etmek zoruda değiliz, çünkü biz peygamber değiliz,

Daha peygamberde gelmeyeceğine göre, vahiyde gelmeyeceğine göre,

dileyen son vahye inanır dileyen inanmaz

Biz son vahyede son elçiyede inanıyoruz,

Sizlerede hiç bir şey isbat etmek zorunda değiliz.

Ahirette hesaba çekildiğinizde, ya rabbı, ben ölümden sonra dirilmeyi kavrayamadım,

ondan dolayı inanmıyordum dersiniz.

iyi gunler ve geceler.

Evren.

O halde dinle. Son din Bahailik son peygamberde Bahayullah. Bizler de senin bu peygambere bu dine inanmadığın için diğer tarafta halini göreceğiz. Sen yandıkça biz de sana acıyacağız. Ne oldu şimdi? Haydi bakalım. Kim kime acıyacak.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bence bu tartışma bir yere varmaz, ne müslüman arkadaşlar ölümden sonra yaşamın olduğunu kanıtlayabilir, ne de buna inanmayan arkadaşlar kendi savlarını kanıtlayabilir. Zaten, adı üstünde: İNAN-ç. O yüzden, Ölümden sonra yaşamın olup olmadığını tartışmak yerine, Kuranın ölümden sonraki hayat konusundaki açıklamalarının ne kadar mantıklı olduğunu tartışsak daha iyi sonuç alabiliriz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yaşamakta olduğumuz,deneyimlemekte olduğumuz hayatı çözdük,anladık..kaldı şimdi öldükten sonraki hayat :D ..sonra selodayı ne gülüyorsun diyor bazıları..her şey göz önünde,elle tutulup incelenecek şekilde duruyor iken..yok illaki öldükten sonraki hayatı Efsane gibi anlatacağız..ölelim hele..ne kaldı şunun şurasında..gideceğiz elbette bu gezegenden..görürüz o zaman.. :D yüz yıl sonra bu gün doğanlar dahil hiç birimiz olmayacağız göz önünde..hazır bu gezegende iken hayatı anlayalım..ki..ölüme bir anlam verebilelim..hayatı anlayamayanlar ne ölüme nede sonrasına hiç bulaşmasınlar..çıkamazlar içinden.. :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bence bu tartışma bir yere varmaz, ne müslüman arkadaşlar ölümden sonra yaşamın olduğunu kanıtlayabilir, ne de buna inanmayan arkadaşlar kendi savlarını kanıtlayabilir.

Ölümden sonra tekar dirilme olmadığını, ölen insanlar kanıtlıyor, yani bu konuda bir kanıtımız var

saygılar

Yaşamakta olduğumuz,deneyimlemekte olduğumuz hayatı çözdük,anladık..kaldı şimdi öldükten sonraki hayat

öldükten sonra hayat olduğunu iddia edenler dinler ve müminlerdir, mecburen öldükten sonraki hayatı düşünmek zorunda kalanda müminlerdir. Çünkü dinleri sürekli bundan bahsediyor !

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.