Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Önerilen İletiler

Sevgili diyarbakırlı devlet içerisinde bulunduğu konumu kendi siyasi yada maddi çıkarı uğruna kötüye kullananlar olmuş olabilir bu devletin tamamın yanlış içinde olduğunu göstermez,bana göre asıl yanlışlık ATATÜRK'ün bahsettiği türklük kavramını ırka indirgeyenlerin yanlışıdır.Ancak şunuda unutmamak gerekirki biz kürtlerde yanlışlar yaptık devlete karşı , baktığınız zaman demokratik laik cumhuriyetin ilanından buyana yaşanan kürt hareketleri hep şeriatçı akımdan gelmektedir ve baktığınız zaman aşiret reisi olup kürtleri sömürenlerde yine kürt asıllıdırlar.Bugün kürt hareketi sosyalist bir hareket haline gelmiştir oysa 1920'den 1950'lere kadar şeriatçı bir hareket 1950'den 1995'lere kadar kominist bir hareket halini aldı.sonuç olarak bizim halkımız bugün tek bir türkiye ve tek bayrak isterken yıllarca bölgeden en yüksek oyu alan parti halen ayrı bayraktan bahsedebiliyor oysa kürt halkının gerçekliğiyle örtüşmeyen bir söylemdir bu ve hepimiz biliyoruzki bu partiye giden oylar ellerindeki yetkiyi doğru kullanmayan devletin görevlendirdiği insanlara tepkidendir,eğer kürt halkı türk karşıtı yada polis yada asker karşıtı olsaydı GAFFAR OKKAN gibi halka devletin güleryüzünü gösteren bir insan şehit edildikten sonra 10 binler 100 binler ağlamazdı diyarbakırda sonuç olarak her iki tarafta hata yapmış olabilir bir birimizi ihanetle suçlamak yerine bu insanın içini iğrendiren olayların bitmesi ve güçlü türkiye için neler yapmamız gerektiğini konuşmalıyız...

saygılarımla...

İletiniz gerçekten güzel olmuş :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 108
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

İletiniz gerçekten güzel olmuş :clover:

Eh ask olsun sayin Suheda...

Bizler gunlerdir yazmiyormuyuz olan bitenler yetkililerimizin Kurt halkina karsi carpik politikalarina ve uygulamalarina tepkidendir diye? Dedik ya, eger Kurt halkinin gonlu kazanilsa ve yapilanlar itiraf edilse bir gun o zaman onumuz acilir ve PKK hemen yok olur...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Burada yazılanlar ne bir devlete olan öfkelerdir ne de insanlara olan kırgınlıktır!Tabi ki bu ülkede suç yada hatalar sadece Türk veya Kürt halkının yanılgılarından doğan sonuçlar değildir.Ben devleti eleştirmem;çünkü devlet biziz!Adalet mülkün temelidir deriz;ancak o sistemde yer alan birileri kalkıp kendisine göre adaleti yorumlar;ve adalet mülkün temeli değil,hukusuzluğun kılıcı olur...Emniyet bu ülkenin güvencesidir deriz;yine birileri kalkıp sokak ortasında bir vatandaşa kurşun sıkar ve emniyet topallanmaya başlar...Nedense birileri sürekli kendine göre kurallar yazdı bu ülkede...Darbeler oldu,insanlar faili meçhullere kurbanlar verdi,sağ-sol çatışması adı altında yüzlerce fidan toprağa verildi,birilerinin dili yasaklandı,yoksulluk diz boyu iken yine birileri yüksekten palavralar atmaya devam etti;kazananlar oldu,kaybedenler yine bizler olduk!

Kürt sorunu var değince;bölücü olduk,PKK ile aynı kefeye koyulduk.Sizin için yoksa sorun kapatın gözlerinizi dedik;vay sen misin bunu diyen;kısırdöngülerle anıldık!Bu devlet günahıyla sevabıyla bizim.Ve varsa ters giden birşeyler bunu anlatmak da bize düşer!Bana kalırsa siyaseti bir kez hayatımız da çıkaralım;sadece ama sadece insan için yazalım...

Bu ülkenin yönetimine gelenler yanlış yapmıştır onlara göz yumanlarda onlar kadar yanlıştadır. Yani halk. Bu yüzden devlete düşman olunmaz, yanlış yapanı gereğince cezalandırırsın. Tabi Türkiye'de bu mümkün olmuyor bu yüzden insanların adalete güveni sarsılıyor.

Zaten sorunların varlığını bizler inkar etmiyoruz ülkemizin ekonomik, sosyolojik ve kültürel sorunları var. Asıl en büyük meselemiz eğitim. Ama bunun için Kürt/Türk ayrımı yapmak gerekmiyor bu ülke bizimse o zaman sorunlarımız ortak. Siz Kürt meselesi var dediğinizde bu sorunu çözmüyor başka sorunlar ekliyor çünkü Kürt meselesi var diyenler, özellik görmek istiyor hak almak değil. Bir milletin sorunları ortaktır. Kürt halkını tanımak ne demektir, bir hakmı yoksa ayrıcalıkmı?

Pkkda kürt sorunu var diyor onlar sizden farklı ne söylüyor? Gözlerimiz açık sizde açarsanız daha iyi olacak. Sonuçta ayrılık isteyen biz değiliz. Ama bu topraklar parçalanmayacak kimse boş hayal kurmasın. Anadolu bu oyunu bozar. Yeterki iyiniyet olsun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu ülkenin yönetimine gelenler yanlış yapmıştır onlara göz yumanlarda onlar kadar yanlıştadır. Yani halk. Bu yüzden devlete düşman olunmaz, yanlış yapanı gereğince cezalandırırsın. Tabi Türkiye'de bu mümkün olmuyor bu yüzden insanların adalete güveni sarsılıyor.

Zaten sorunların varlığını bizler inkar etmiyoruz ülkemizin ekonomik, sosyolojik ve kültürel sorunları var. Asıl en büyük meselemiz eğitim. Ama bunun için Kürt/Türk ayrımı yapmak gerekmiyor bu ülke bizimse o zaman sorunlarımız ortak. Siz Kürt meselesi var dediğinizde bu sorunu çözmüyor başka sorunlar ekliyor çünkü Kürt meselesi var diyenler, özellik görmek istiyor hak almak değil. Bir milletin sorunları ortaktır. Kürt halkını tanımak ne demektir, bir hakmı yoksa ayrıcalıkmı?

Pkkda kürt sorunu var diyor onlar sizden farklı ne söylüyor? Gözlerimiz açık sizde açarsanız daha iyi olacak. Sonuçta ayrılık isteyen biz değiliz. Ama bu topraklar parçalanmayacak kimse boş hayal kurmasın. Anadolu bu oyunu bozar. Yeterki iyiniyet olsun. [/b][/font]

Sayın Keskin Kalem ben hiçbir zaman u ülkede sadece sorunun Kürt sorunu lduğunu iddia etmedim;bu ülkede eğitim,sağlık,ekonomi...bugün bence de olması gereken yerin çok çok gerisindedir.İçi boşaltılmış kurum ve kuruluşlarla;uyanık geçinen kendini bilmez soyguncularla bu ülke dünden kalan mağduriyetin yükünü hala taşıyor!Türk -Kürt ayırımı yapmıyoruz;sadece var olan bir soruna isim veriyoruz!Bakın eğitim dediniz;ben her yanlışın altında cehaleti arayan,onu sorgulayan biriyimdir.Evet her yanlışın,yanılgının altında eğitimsizlik yatar;işlenmemiş bir zeka her zaman istenilen davranışlara maruz kalır;hele bir de onun elinde olanları alırsanız!Ben Kürt sorunu var dediğimde kesinlikle hak ve başka bir düşünceyle yazmıyorum;sadece şunu söylüyorum:insanlar bir şekilde ölüyor,kim olduğu hiç önemli değil ve bu birilerine birşey kazandırıyor!Kazandırdğı şeyin keyfini sürerken birileri;bu ülke karanlıklara sürüklenmeye devam ediyor!

Çorumdan,vana ordan kırklareline...Bu ülkenin her toprağı benim için kutsaldır ve halkım benim için gerçekten özeldir!Ayrılık kimsenin derdi değil;olana da ben bir Kürt olarak sonuna kadar karşıyım.Ama gelin de varsa yanlış giden birşeyler;kabul edelim bunu ve kazanalım insanlarımızı...Bu ülke için!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bizler gunlerdir yazmiyormuyuz olan bitenler yetkililerimizin Kurt halkina karsi carpik politikalarina ve uygulamalarina tepkidendir diye? Dedik ya, eger Kurt halkinin gonlu kazanilsa ve yapilanlar itiraf edilse bir gun o zaman onumuz acilir ve PKK hemen yok olur...

Hayır aynı şeyi söylemiyorsunuz tekrar okuyun Botan arkadaşın yazdıklarını..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

eger Kurt halkinin gonlu kazanilsa ve yapilanlar itiraf edilse bir gun o zaman onumuz acilir ve

Bu şart;

PKK hemen yok olur...[/size]

Bu da mükafat... Öyle mi?

Düşündürücü. Şimdi ben yine o daracık bakış açımla bir yorum yapayım...

1. Hayrola! PKK şartmı sürüyor önümüze?

2. Halkın gönlü alınmadığı için mi PKK devam ediyor?

3. Hangi halkın gönlü? Tüm kürt halkı adına mı konuşuyorsunuz?

4. PKK adına mı konuşuyorsunuz?!!!!

5. Kürt halkının gönlünün alınacağı bir durum olmasa milyonlarca kürt vatandaşımız da PKK ya lanet okumazdı.

6. Kürt halkının gönlünü alınmazsa bu hareket devam mı edecek?

7. Kürt halkının gönlü alınsa PKK ayrı bir devlet hayali kurmaktan vaz mı geçecek?

8. Bütün bunlar ayrı bir devlet için yapılıyorken siz neden bahsediyorsunuz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu şart;

Bu da mükafat... Öyle mi?

Düşündürücü. Şimdi ben yine o daracık bakış açımla bir yorum yapayım...

1. Hayrola! PKK şartmı sürüyor önümüze?

2. Halkın gönlü alınmadığı için mi PKK devam ediyor?

3. Hangi halkın gönlü? Tüm kürt halkı adına mı konuşuyorsunuz?

4. PKK adına mı konuşuyorsunuz?!!!!

5. Kürt halkının gönlünün alınacağı bir durum olmasa milyonlarca kürt vatandaşımız da PKK ya lanet okumazdı.

6. Kürt halkının gönlünü alınmazsa bu hareket devam mı edecek?

7. Kürt halkının gönlü alınsa PKK ayrı bir devlet hayali kurmaktan vaz mı geçecek?

8. Bütün bunlar ayrı bir devlet için yapılıyorken siz neden bahsediyorsunuz?

Sayin Yersoy,

Kurt halki PKK'dan nefret ettigi kadar Devlet terorunden de nefret ediyor. PKK adina konusmuyorum. Ama Devlet haksizlik yaptikca ve yapilanlar inkar edildikce Kurtlerin destegini alamaz. Bizim derdimiz (YINE BAS BAS BAGIRARAK TEKRAR EDEYIM) ayrilmak ve ayri bir devlet kurmak degil. Insani haklarimizin taninmasi. Biz teror yanlisi da degiliz zira 20 milyon Kurt ayaklansaydi bunun karsisinda Turkiye Devlet daha duramazdi. Even Kurt halkim adina konusuyorum. Yapilan carpik politikalardan, hor gorulmelerden, kisitlanan insani ve oz haklardan BIKMIS, EZILMIS Kurt halki adina konusuyorum. Eger bana "VATANDASIM" diyen devletim bana ayirim yapiyorsa o zaman benden PKK'yi ya da herhangi bir seyi yok etmek icin destek beklemesin. Bal gibi alacaksin benim Kurt halkimin gonlunu. Ne yani yeterince katkimiz olmadi mi bo topraklara? Bize yapilan cok ciddi bir ********** beyefendi ve hicbir vicdana sigmaz!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Diyarbakırlı,

Kurt halki PKK'dan nefret ettigi kadar Devlet terorunden de nefret ediyor.

Aman devleti onun yanına koymadan durma...

PKK adina konusmuyorum.

Yazdıkların buraya çıkıyor. İletilerini bir bir özetlersem ortaya çıkacak olan bu! Beyfendi...

Ama Devlet haksizlik yaptikca ve yapilanlar inkar edildikce Kurtlerin destegini alamaz.

Kürt ya da Türk, bölücülüğe destek verdiği sürece, lehine konuştuğu sürece, senin gibi onu meşrulaştırdığı sürece kimse kimsenin gönlünü almaz. Beyfendi...

Bizim derdimiz (YINE BAS BAS BAGIRARAK TEKRAR EDEYIM) ayrilmak ve ayri bir devlet kurmak degil. Insani haklarimizin taninmasi.

Bak kardeşim, klavyemde tüğ bitti :)

Derdin bu değilse zaten sorun yok. Ama bu ikinci cümlenden sonra PKK yı meşru ilan etmen senin samimiyetinde orun yaratıyor. Neden anlamak istemiyorsun?

Biz teror yanlisi da degiliz zira 20 milyon Kurt ayaklansaydi bunun karsisinda Turkiye Devlet daha duramazdi.

Bak sen şu cümlelerin büyüklüğüne! Tehdide bak! Kardeşim sen tüm kürt halkının sözcüsümüsün? Benim sayısız kürt arkadaşım var bunlardan çok azı senin gibi düşünüyor!

Even Kurt halkim adina konusuyorum.

Kürt halkı adına konuşamazsın... Doğru olmaz. Kürt halkının tümü senin gibi düşünmüyor ok?

Yapilan carpik politikalardan, hor gorulmelerden, kisitlanan insani ve oz haklardan BIKMIS, EZILMIS Kurt halki adina konusuyorum.

Hala aynı cümleler. Yok biz seninle anlaşamayacağız... Beyfendi!

Eger bana "VATANDASIM" diyen devletim bana ayirim yapiyorsa o zaman benden PKK'yi ya da herhangi bir seyi yok etmek icin destek beklemesin.

Devlet sana ayrım yapmıyor. Biz de öyle. AMa sen bu hayal ile kavruluyorsun. Sen de PKK ya destek ver değil mi? Beyfendi!

Bal gibi alacaksin benim Kurt halkimin gonlunu. Ne yani yeterince katkimiz olmadi mi bo topraklara? Bize yapilan cok ciddi bir ********** beyefendi ve hicbir vicdana sigmaz!

*************************[/size]

Saygılar! Beyfendi!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin Yersoy,

Kurt halki PKK'dan nefret ettigi kadar Devlet terorunden de nefret ediyor. PKK adina konusmuyorum. Ama Devlet haksizlik yaptikca ve yapilanlar inkar edildikce Kurtlerin destegini alamaz. Bizim derdimiz (YINE BAS BAS BAGIRARAK TEKRAR EDEYIM) ayrilmak ve ayri bir devlet kurmak degil. Insani haklarimizin taninmasi. Biz teror yanlisi da degiliz zira 20 milyon Kurt ayaklansaydi bunun karsisinda Turkiye Devlet daha duramazdi. Even Kurt halkim adina konusuyorum. Yapilan carpik politikalardan, hor gorulmelerden, kisitlanan insani ve oz haklardan BIKMIS, EZILMIS Kurt halki adina konusuyorum. Eger bana "VATANDASIM" diyen devletim bana ayirim yapiyorsa o zaman benden PKK'yi ya da herhangi bir seyi yok etmek icin destek beklemesin. Bal gibi alacaksin benim Kurt halkimin gonlunu. Ne yani yeterince katkimiz olmadi mi bo topraklara? Bize yapilan cok ciddi bir ********** beyefendi ve hicbir vicdana sigmaz!

Uğur'un sırtındaki mermiler

Yıldırım Türker

19/12/2005 (5921 kişi okudu)

Uğur Kaymaz'ı hatırlıyor musunuz? Tam bir yıl olmuş. Uğur'un, ayağında terliklerle kana bulanmış cesedini görmek istememiş, onunla yüzleşmeyi reddetmiştik.

21 Kasım 2004 günü 12 yaşındaki Uğur, Mardin Kızıltepe'de babasıyla birlikte güvenlik güçlerince öldürüldü. Uğur'un çocuk bedeni kanlar içinde bir soru işareti gibi yatarken, bu ölümü de bambaşka bir dünyanın, aklımızın ermeyeceği çatışmalarının büyük ihtimalle hak edilmiş bir sonucu olarak görüp susmuştuk. Uzun süre az satan birkaç basın organı dışında başta Umur Talu olmak üzere ancak birkaç kişinin ilgisini çekebilmiş olan bu ölümler de hesabı sorulmamış binlerce ölümle birlikte dikilmiş, gözlerimizin içine bakıyordu.

Şimdi ne yapacağız? Bir kez daha kalakaldık mı çok sıktığı için boynumuzdan çıkarıp attığımız vicdan yakasının karşısında?

Beyhudeydi ya, yine de basını uyarmıştık. 12 yaşında bir çocuğun, 'dokuzunun yarasında yakın atış izlenimi uyandıran barut izleriyle sağ ve sol eline 4 adet, vücudunun sırt bölgesine 9 adet olmak üzere toplam 13 adet mermi' ile vurulmuş olması dünyanın savaştan uzak durmakla övünen her ülkesinde kıyamet koparır. Öğretmeni tarafından 'Az önce sokakta arkadaşlarıyla oynuyordu; 5-C sınıfından öğrencim' diye teşhis ettiği Uğur ve babasının evlerinin önünde, ayaklarında terliklerle toplam 21 kurşunla öldürülmesinde bir haber değeri göremiyorsak Türk basını olarak kendimizi toptan lağvetmenin zamanı gelmiştir. Ancak ora insanının yoğun çabaları ve birkaç vicdan militanının gürültü çıkarmasıyla toparlanabiliyorsak...

Bugün, Ahmet Kaymaz ve oğlu Uğur Kaymaz'ı evlerinin önünde öldürdükleri iddiasıyla haklarında dava açılan 4 polisin duruşması var. Eskişehir'de. Mahkemenin kayıtsız kalamayacağı bir raporun ışığında yapılacak. Adli Tıp Kurumu'nun ağustos ayında hazırlamış olduğu rapor son derece önemli.

Raporda belirtilenler özetle şöyle: "Kişiye (Uğur Kaymaz) 11 adet mermi çekirdeği, 13 adet yabancı cisim isabet etmiş olup, sırt bölgesine isabet etmiş mermi çekirdeklerinin oluşturmuş olduğu yaralar iç organ harabiyetine yol açtıklarından, her birinin müstakilen öldürücü nitelikte oldukları...Kişinin kalbinde harabiyet oluşturan yaralanmadan sonra atışa devam edemeyeceği." Raporda "1,60 boylarında, orta yapılı erkek çocuğu" olarak tanımlanan Uğur'un çocuk olduğu bile reddedilmişti, hatırlarsanız. Kimi soğukkanlı akil adamlar daha da iyisini yapıyor, 'Çocuk terörist olmaz mı yani?' sorusunu sorarak olmayan vicdanlara su serpiyordu.

Aman incinmesinler

Operasyondan sonra açığa alınan sanık polisler, davaları görülmeye başlamadan görevlerine iade edildi. İdari soruşturmada polislere sadece 'maaş kesintisi' cezası verilmesi talep edildi. Eh, yeterince ağır bir ceza değil mi? 4 polisin görev yerleri değiştirildi. Yani Kızıltepe'den uzaklaştırıldılar. Böylelikle davalara katılma zorunlulukları da kalmadı. Nitekim Mardin Ağır Ceza Mahkemesi'nde 21 Şubat'ta yapılan ilk duruşmaya, başka illerde görev yapmalarını gerekçe göstererek katılmadılar. Delilleri karatmaları ihtimal dahilinde olduğu için tutuklanmaları talep edildi. Mahkeme reddetti. Polislerin ifadelerinin görev yaptıkları illerde 'talimatla' alınmasına karar verildi. Ahmet Kaymaz'ın kardeşinin davaya müdahillik talebi de reddedildi. Mardin'deki mahkeme, polisler katılmamasına rağmen, davanın güvenlik nedeniyle Eskişehir'e taşınmasına karar verdi. Kaymaz ailesinin avukatları, baskı altında tutulduklarını, adil yargılama yapılamayacağını belirterek mahkemeyi protesto etmişti.

Mardin Valisi'nin açıklamasıyla yetinseydik, Uğur ve babasının, terlikleriyle karakol basmaya kalktıkları sırada vurulduklarını okuyup geçecektik. Daha sonra 'Dur' ihbarına uymayıp ateş açtıklarını iddia ediyordu, güvenlik güçleri. Başucuna uzun namlulu silahı yerleştirirken terliklerini çıkarmayı unutmuşlardı.

Uğur, hele o bölgede katlinden sual olunmayan çocukların ilki değildi elbet. Belki katlinin hesabı sorulan ilk çocuk olabilir. Ama bu da hayatımızda bir devrimin ateşleyicisi olacak değil maalesef. Aslolan, oturup Uğur'un nasıl bir dünyadan kovulmuş olduğu üstüne düşünmek zorunluluğudur. Nasıl bu hale geldik?

Bu memlekette, en hassas koruma altına alınmış olan; güvenlik güçleridir. Emniyet ve askeri güçlerin moralinin bozulmaması için kendilerine sonsuz bir özgürlük alanı tanınmıştır. Güvenlik güçlerinin incinmemesi her şeyin önünde gelir. Devlet diktesinin de gücüyle ÖZGÜR basın, bu konudaki dikkatiyle vatandaşına göz yaşartıcı fedakârlıkta bir rehberlik görevi üstlenmiştir.

Elinde silahı olan ve güvenliğimizi sağlamakla yükümlü Emniyet güçlerinin isabetine yönelik en ufak bir kuşkuyu dile getirmek, sizi bir çırpıda 'marjinal' yapacaktır. Avrupalı olma yolunda atmakta olduğumuz hiçbir adım, bu gerçeği değiştirebilecek kudrette değildir. İşkenceci polisler hâlâ ve mümkünse hiçbir zaman cezalandırılamaz. Gözaltında ölümüne sebebiyet verdikleri kurbanlarının hesabı da kendilerinden sorulamaz. Zamanaşımı onların yanındadır.

İşkence yuvaları kurmuş cuntacı generalleri bile rahmetle anmak zorundayız. 33 Kürt'ü kurşuna dizip idam cezası alan orgeneral Mustafa Muğlalı'nın adı, daha geçtiğimiz mayıs ayında bir Jandarma Sınır Taburu'na verilmedi mi?

Meselenin adını koyuverelim. Bu topraklarda polisin ve askerin morali her zaman bir çocuğun canından önce gelir.

Onları eleştirmek, bu kurumların ıslahının gerektiğinden söz etmek son derece tehlikelidir. Güvenlik paranoyasının topyekün ülke sathına yayılması, sık sık düşman listelerinin çıkarılıp kendi fikir tartımızla dünyaya bakabilmemizin engellenmesi şarttır. Hepimize tek yol olarak gösterilen, kimi sertlikleri, münferit zalimlikleri olmakla birlikte bu kurumların en ufak bir eleştiri esintisinden uzak tutulmaları gerekti-ğidir. Bu, güvenliği-mizin bedelidir.

Onların da burnundan kıl aldırmayan bu ruh hali içinde düşman bellediklerinin yaşama hakkına yönelik en büyük tehdit oluşturuyor olması doğal.

Çocuk katili Amerika diye haykırırken korunaklı, dokunulmaz Emniyet güçlerimizin 'terörist' diye çocuk katletmesini hazmedebilmek de bu toplumun ruhundaki yarılmayı göstermektedir.

Uğur'un, ölüleri teşhis için çağırılan kapı komşusu öğretmeni, Uğur'un başucundaki uzun namlulu silahı gösterip, "Bu küçücük çocuk bu silahı taşıyabilir mi?" diye sorduğunda polisler, "Karanlıkta koca adam gibi duruyordu" demiş.

Çocuk ölüleri karşısında ne hissediyorsunuz? Karanlıkta koca adam gibi durduğu için, başını sokabileceği bir evi olmadığı için, aç kaldığı, tedavi görmediği için ve daha birçok nedenle katledilen çocukların ölüleri nasıl oluyor da infial yaratmıyor bu toplumun bağrında? Asılabilsin diye yaşı yükseltilen çocukların cellatları nasıl hâlâ saygın kimliklerine bürünmüş, sıcak evlerinde ecel bekliyor? Bu toplum, bu koca nüfus, vatan sevmekten çocuk sevmeye vakit bulamamış savaşçılar ve kasaba tüccarlarından mı oluşuyor?

Çocuğa yönelik, çocuğun kıymetini işaret eden nasıl bir örgütlenme görüyorsunuz hayatınızda? Bir çocuğun paramparça bedeni karşısında suspus olup yetkililerin açıklamasını bekleyecek sabrı, soğukkanlılığı nereden edindiniz? Terörist çıkarsa boşa üzülmüş olmak istemiyor musunuz? diye sormuştuk bir yıl önce.

Uğur'un kendisini ve babasını öldüren polislerle çatışmamış olduğu ortaya çıktı. Uğur'un ailesine, oranın tanıklığı geçersiz sayılacağı Başbakan tarafından ilan edilmiş ahalisine inanmadınız. Artık Uğur'un sırtından çıkan mermilere kulak vermek zorundasınız.

Gerçekleri görmezden gelen, kendinden görmediği insanların acılarını dinlemeyip onları düşman safında görenler sonunda, kaçınılmaz, mermilerle söyleşmek zorunda kalır.

Evet sevgili kardeşim;gel beraber soralım;küçük yürek Uğur neden öldürüldü?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet sevgili kardeşim;gel beraber soralım;küçük yürek Uğur neden öldürüldü?

Yanitlayin bakalim su soruyu sayin Yersoy sayin Mavi Olmayan Gokyuzu'nun sordugu! Dedim ya "ayrim yok" diyorsunuz diye gercekler ortadan saklanamaz! PKK mesru olmasa da VARDIR ve bri GERCEKTIR. *********. Yani PKK neden var sorun bakalim kendi kendinize. Ben Kurt olarak konusurken Kurtleri temsil etmiyorum da siz kalkip Allah bilir hangi Bati Anadolu sehrinden foruma katilan bir Turk olarak "YOK" dediginizde Kurtler adina konusuyorsunuz oyle mi? Sonunda Kurt olan aramizda ve ezilen halkimi temsil eden yine BENIM, siz olamazsiniz!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yanitlayin bakalim su soruyu sayin Yersoy sayin Mavi Olmayan Gokyuzu'nun sordugu! Dedim ya "ayrim yok" diyorsunuz diye gercekler ortadan saklanamaz! PKK mesru olmasa da VARDIR ve bri GERCEKTIR. *********. Yani PKK neden var sorun bakalim kendi kendinize. Ben Kurt olarak konusurken Kurtleri temsil etmiyorum da siz kalkip Allah bilir hangi Bati Anadolu sehrinden foruma katilan bir Turk olarak "YOK" dediginizde Kurtler adina konusuyorsunuz oyle mi? Sonunda Kurt olan aramizda ve ezilen halkimi temsil eden yine BENIM, siz olamazsiniz!

Yüzlerce askerin öyküsünü dinlemeye ne dersiniz? Suçsuz sivillerin (Türk ve Kürt) bombalar sayesinde öldürülmesini?

Tasvip etmediğim şeyleri söyletiyorsunuz bana!

Hiç bir zaman tasvip etmeyeceğim bir şeyi söylüyorum: Bu faşistçe bir harekettir! İnsanlık dışıdır! Ancak bu bir tepkidir. Tepki olması haklı olduğunu da göstermez o ayrı. Nasıl PKK yı haklı çıkaramıyorsa... Hani dersiniz ya PKK da etkiye tepkidir diye... Asıl etkiye tepki budur işte. Bu karşılıklı kin ve nefretin temelinde şekillenir ve kökeninde PKK hareketi vardır. Bölücülük vardır. İhanet vardır. Sonrası savaştır. Sebep budur...

Söylediklerimden kesinlikle milliyetçi bir hareketi desteklediğimi ve benzeri olayları içime sindirdiğimi düşünmeyin. Umarım anlatabilmişimdir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye'yi bir ic savasa sürüklemek isteyen ic ve dis gücler yillardir PKK kartini oynamaktadirlar,PKK dis güclerin taseronligini üalenmis bir terör örgütüdür ve Marksist -Leninist bir ideolojiye sahiptir.

Bölgesel güc olan ülkeleri,DIN,IDEOLOJI,ETNIK,DIL vb yönünden ayristirmaya calismanin amaci onlari cevrelerine bakamaz hale getirmektir.

Bir gücü,cevresi ile ilgili iddialardan vazgecirmenin yolu, onu ic cekismelerle mesgul etmektir.Türkiye'nin terörle yogon bir bicimde mesgul edilmesinin nedeni cevresinde olup bitenle ilgilenmesini engellemeye yöneliktir.Daha acikcasi,Türkiye'deki terör,ülkenin stratejik kararlar alacak calismalarini köreltme amacina yöneliktir.

Terörle mesgul olan Türkiye;TÜRK DÜNYASI,TÜRKMEN,KERKÜK,KARADENIZ,KIBRIS,KIRIM,DOGU TÜRKISTAN,ve HAZAR'da olup bitenlerle ilgilenme imkani bulamayacaktir.Böylece küresel gücler,Boru hatlari,Ortadogudaki SU kaynaklari,Kerkük petrolleri,Hazardaki vanalar,Türkmenistandaki Dogalgaz boru hatlarini diledikleri bicimde yönlendireceklerdir.Buna ilave olarak AKP yönetiminin AB sevdasida Türkiyeyi AB ile afyonlamaktadir.

Türkiye'deki terörü PKK ile sinirlandirmak yanlistir,PKK sadece taserondur.Sadece Amerikayida suclayamayiz,AB-ABD nin yanisira Rusya'da vardir bu terörün icinde,cünkü Rusya Türkiye'nin cecen direnisine verdigi destegi PKK ya göz yummakla cevaplandirmaktadir.

AB-ABD terö konusunda ikili davranmaktadir,bir resmi olan görünüs vardir ki *PKK terör örgütüdür*birde gizli örtülü tavir vardirki buda PKK yi destekledikleridir.Irak'i isgalinden sonra AMERIKA, Türkiye,Iran ve Suriye'ye karsi PKK kartini daha acik olarak göstermeye basladi.Hem PKK yi terör örgütü olarak kabul ettigini söylerlerken diger yanda ise PKK yi beslemektedirler.PKK ile ortak calismalar yapmaktadirlar.

Irak'in Küzeyinde kurulacak olan bir Kürt devleti Amerika icin ikinci bir Israil olacaktir.

AB-ABD nin stratejisi Türkiye'nin geriletilmesi ve cografyasina hapsedilmesidir.Sayin Büyükanit pasanin iki körfez savasi ile ilgili Türkiye'yi ilgilendiren sözleri cok yerindedir,ama maalesef AKP yönetimi ve isbirlikci DTP tarafindan TSK ya büyük saldirilar olmaktadir.Bu bile AKP nin hangi yolda oldugunu göstermeye yeterlidir.

Org.EDIP BASER'le baslatilan KOORDINE calismalari zaman kazanmaktan ibaretti,bunu AKP cok iyi biliyordu ama ABD nin emrinden cikamamak vardi sonucta.

PKK bu koordinasyon calismalari sirasinda stratejik olarak zemin ve zaman kazandi.

Hükümetin operasyona karsi olmasi,tezkere icin askere karsi direnmesi bunlarin hepsi Amerika'nin icazetleri dogrultusunda olan seylerdi.Ama<sehitlerin pespese gündeme oturmasi,halkin artik sabrinin tasmaya baslamasi sonucu AKP sözümona vatansever olmus ve alelacele tezkere meclisten gecirilip askere operasyon yapmak icin hükpmete yetki verilmis olamsina ragmen askere operasyon icin bir ayi askin bir süre bekleyip PKK ya imkanlar vermistir.ABD Türkiye'de kaybolan prestijini kurtarabilmek icin AKP yönetimine askere operasyon izni verilmesinin gerekli olduguna karar verince,Türkiyedeki tüm isbirlikciler Amerika bize yardim ediyor cigirtkanligina girismislerdir.

PKK yi bir ic savas icin Türkiye'nin gündemine oturtanlar,Kürt ve Türk birligini bozamamislar umduklarini bulamamislardir.Dil kültür bunlarin hepsi Türkiyede bir ic savas cikarmak icin uydurulan yalanlardir.Ama ayni topraklari ve ayni kaderi paylasan toplum bu oyuna gelmemis ve PKK nin zulmünü encok onlar yasamistir.Hala terör örgütünün uzantilari halki birbirine düsürmek icin cabalamakta ve cabaladikca daha cok bataga batmaktadirlar.

Bu ulusu kimse birbirinden ayiramaz,helede öyle dil,kültür yalanlari ile kimse bu ulusu birbirine düsüremez.Bu ülkede herkez kendi dilinide kültürünüde yasamaktadir,asil inkar edilen gercekler bunlardir.Daha müreffeh bir Türkiye ve daha insanca bir yasam icin mücadele vermeliyiz,iste o zaman daha güclü oluruz.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yüzlerce askerin öyküsünü dinlemeye ne dersiniz? Suçsuz sivillerin (Türk ve Kürt) bombalar sayesinde öldürülmesini?

Hiç bir zaman tasvip etmeyeceğim bir şeyi söylüyorum: Bu faşistçe bir harekettir! İnsanlık dışıdır! Ancak bu bir tepkidir. Tepki olması haklı olduğunu da göstermez o ayrı. Nasıl PKK yı haklı çıkaramıyorsa... Hani dersiniz ya PKK da etkiye tepkidir diye... Asıl etkiye tepki budur işte. Bu karşılıklı kin ve nefretin temelinde şekillenir ve kökeninde PKK hareketi vardır. Bölücülük vardır. İhanet vardır. Sonrası savaştır. Sebep budur...

Söylediklerimden kesinlikle milliyetçi bir hareketi desteklediğimi ve benzeri olayları içime sindirdiğimi düşünmeyin. Umarım anlatabilmişimdir.

Tepki oldugunu kabul ediyorsaniz o zaman bu tepkiyi yaratan ******* devlet yetkililerini de elestirin. Tepki oldugu yerde cikmaz ortaya. Nefret vardi ki ortada boyle bir tepki cikti. PKK'yi elestirdiginiz kadar Devleti ve orduyu da elestirin. Ordu ve asker dedikleriniz nereye gittiklerini biliyorlar. Yani savas durumu varsa o zaman PKK militani da olecek askerimiz de. O onlarin meslegidir ve aldiklari risktir. Benim asil soz ettigim sucsuz Kurt halkidir. DEVLETIN ayrimcilik ve baski uyguladigi Kurt sivil halkidir. Bana sorarsaniz bu devletin her kademesinde fasistlik vardir ve PKK'da bu devletin yarattigi ve bazi yetkililerin isine gelen bir harekettir. Dusundunuz mu hic eger PKK olmasaydi acaba sayin Buyukkanit'in boylesine guclu bir konumu olurmuydu Turkiye'de? Dusundunuzmu TSK'nin bugunku gibi bir rolu olabilirmiydi? Generallerimizin isine geliyor PKK olayi. Cunku onlarin hukumlerinin devami soz konusu. Menfaatleri soz konusu. Inanamiyorum boylesine bakis aciniz olduguna *************

Neden olaylari bu asamaya getiren Devlet yetkilileri yargilanmiyor? Neden elestirilmiyorlar? ************ Hala kendi yetkililerinizi elestirmekten korkuyorsunuz kardesim? Onyillardir durumu bu hale getiren sayin Baykallar, Cillerler, Yilmazlar, Erbakanlar, Turkesler neden elestirilmiyor? Olayi bu kadar kotu duruma getirenler onlar degil mi? ********************

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Yersov ben karşımda ki birey ne düşünürse düşünsün;benim özgürlüğümü kısıtlamadığı sürece saygıyla karşılarım.Burada bunu savunan şudur,bunu savunan budur yanılgasınada düşmemeye çalışırım.Parti ,sendika,kalıpa zorlayan ne olursa olsun;kesinlikle o tür oluşumlar bana göre değildir;yani ben bunları yazmak istediğim için yazıyorum;kendi doğrularımla sizin doğrularınızı buluşturmak için yazıyorum;yoksa kalkıp da birilerinin sözcülüğünü yapmak için değil!Eminim ki sizinde söylenecek sözleriniz olduğundan burdasınız!

Ben Uğur Kaymazı yazdım;çünkü gerçeklerimizden biriydi.Sayın Diyarbakırlı baştan beri şunu demek istedi;Pkk yok etmenin yolu devletin halkını kazanmasınsdan geçer!Eğer kazanmak istiyorsa yargısıyla,hükümetiyle daha cesur olmalı.Ölümler nasıl bitecek bu ülkede;BAŞKA ALTERNATİFİMİZ VAR MI?Ecet arkadaşlar ben de şunu söylüyorum;kazanalım halkımızı;hep beraber....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Keskin Kalem ben hiçbir zaman u ülkede sadece sorunun Kürt sorunu lduğunu iddia etmedim;bu ülkede eğitim,sağlık,ekonomi...bugün bence de olması gereken yerin çok çok gerisindedir.İçi boşaltılmış kurum ve kuruluşlarla;uyanık geçinen kendini bilmez soyguncularla bu ülke dünden kalan mağduriyetin yükünü hala taşıyor!Türk -Kürt ayırımı yapmıyoruz;sadece var olan bir soruna isim veriyoruz!Bakın eğitim dediniz;ben her yanlışın altında cehaleti arayan,onu sorgulayan biriyimdir.Evet her yanlışın,yanılgının altında eğitimsizlik yatar;işlenmemiş bir zeka her zaman istenilen davranışlara maruz kalır;hele bir de onun elinde olanları alırsanız!Ben Kürt sorunu var dediğimde kesinlikle hak ve başka bir düşünceyle yazmıyorum;sadece şunu söylüyorum:insanlar bir şekilde ölüyor,kim olduğu hiç önemli değil ve bu birilerine birşey kazandırıyor!Kazandırdğı şeyin keyfini sürerken birileri;bu ülke karanlıklara sürüklenmeye devam ediyor!

Çorumdan,vana ordan kırklareline...Bu ülkenin her toprağı benim için kutsaldır ve halkım benim için gerçekten özeldir!Ayrılık kimsenin derdi değil;olana da ben bir Kürt olarak sonuna kadar karşıyım.Ama gelin de varsa yanlış giden birşeyler;kabul edelim bunu ve kazanalım insanlarımızı...Bu ülke için!

hadi birlikte kabul edelim bazı oyunları bozalım. size şunu söylemeliyim bu ülkede eğer bir topluma haksızlık yapıldıysa bu haksızlık uzun yıllar alevi insanlarımıza yapıldı. ama onlar hiç bir zaman özel haklar talep etmediler. farklı bir inanç yapıları vardı buna rağmen uygulanan ve yaygın olan hanefi anlayışa karşı her zaman toleranslı yaklaştılar.

bu topraklar üzerinde birlik ve beraberliği koruyacak unsurlar olduğu gibi bozmaya müsait bir yapıda var. farklılıklarımız.

eğitimden özellikle mahrum bırakıldık böylece hepimiz kolay kandırıldık.

kürt sorunundan tam olarak neyi kasdediyorsun? nedir öldürülme sebepleri? Türk askeri mi asker sen ben değilmiyiz? devlet güvenliği sağlamakta mecburdur yöneticiler eleştirilebilir ilkeler değil. kürt denilen vatandaşlarımız azınlık değil asli unsurdur ama siz bizim dilimiz Türkçe değil, biz kürtçe eğitim istiyoruz diyorsanız bilinki bu bir hak talebi değil. dünyanın neresinde kürtçe eğitim var? kürtçe resmi bir dilmi? karmaşadan başka birşey değil anlattıklarınız.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Zaten amac karmasadir,karmasa cikarmak ve firsatlari degerlendirip nemalanmak.Nemalanirken Türkiyede masum insanlarin öldürülmesi,askerlere pusu kurulmasida önemli olmuyor,demokratik hak diye verdikleri caba sadece özerklik kazanmaktan ibarettir yani Türkiyenin bölünmesi.Bakmayin, ben bayragi seviyorum Türkceyi seviyorum diyenlere,bunlar sadece yüzeyde görünen altinda ise Kürtcülük kokan bir dümendir.Bayraktan Istiklal Marsindan rahatsiz olanlarin demokrasi demeleri sadece bir yaniltmacadir.Türkiyede olaylari kimlerin cikardigi,Türkiyenin huzurunu kimlerin ve ne icin bozdugunu cok iyi bilmekteyiz,Türkiyede bircok etnik kökenden insanlar vardir,onlarinda kendilerine göre dilleri vardir,ama Türkiyenin huzurunu bozacak hicbir davranislari mevcut degildir,tabiiki bu birazda karakter olayidir.Bazi toplumlarda karakter yapisi tam gelismemistir.Bir mahallede herkesin efendi olmasi beklensede maalesef aralarinda efendiligin E sine sahip olamayanlarda vardir.Toplumlarda böyledir.Lazlar,Cerkezler,Gürcüler vs.Türkiyenin etnik yapisi icinde yer almis toplumlardir.Hicibirisi,benligini kaybetmemistir,dillerinide konususrlar kültürlerinide yasarlar,cünkü bu insanoglunun en dogal ihtiyacidir.Kürtlerde aynen onlar gibidirhem dillerini konusur hemde kültürlerini yasarlar,zaten bu kültürler icice gecmis tek bir kültür haline dönüsmüstür.Ne varki Kürtler degilde Kürtcüler birlikte yasamaya karsidirlar,yine karakter olayina dönersek,kürtcüler ayni zamanda taseronluga meyillidirler cünkü taseronluk yaparak emellerine ulasmayi amaclarlar.Ali Galip Ingilizlerin taseronlugunu yaparak Atatürk'e suikast düzenlemek isteyen bir Kürt valiydi.

Demokratik hak,Türkiyeden ayrilmayi icerir,cokta kurnazdirlar,hem Türkiyeden ayrilmak hemde Türkiyenin sirtindan gecinmeninde planlarini yaparlar.Cünkü Türkiye olmazsa,gidecekleri yer ancak Irak olur.

Kürt ayrilikcilarin yapmadiklaribir hesap vardir oda,ilerde gercekten bir ayrilma söz konusu oldugunda,Türkiye sinirlari icersinde tek bir Kürt'ün kalamiyacagi ve nlara verilen yerde yasamak zorunda kalacaklaridir.Ama bunlari düsünmek bir hesap isidir ve kafa ister.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Zaten amac karmasadir,karmasa cikarmak ve firsatlari degerlendirip nemalanmak.Nemalanirken Türkiyede masum insanlarin öldürülmesi,askerlere pusu kurulmasida önemli olmuyor,demokratik hak diye verdikleri caba sadece özerklik kazanmaktan ibarettir yani Türkiyenin bölünmesi.Bakmayin, ben bayragi seviyorum Türkceyi seviyorum diyenlere,bunlar sadece yüzeyde görünen altinda ise Kürtcülük kokan bir dümendir.Bayraktan Istiklal Marsindan rahatsiz olanlarin demokrasi demeleri sadece bir yaniltmacadir.Türkiyede olaylari kimlerin cikardigi,Türkiyenin huzurunu kimlerin ve ne icin bozdugunu cok iyi bilmekteyiz,Türkiyede bircok etnik kökenden insanlar vardir,onlarinda kendilerine göre dilleri vardir,ama Türkiyenin huzurunu bozacak hicbir davranislari mevcut degildir,tabiiki bu birazda karakter olayidir.Bazi toplumlarda karakter yapisi tam gelismemistir.Bir mahallede herkesin efendi olmasi beklensede maalesef aralarinda efendiligin E sine sahip olamayanlarda vardir.Toplumlarda böyledir.Lazlar,Cerkezler,Gürcüler vs.Türkiyenin etnik yapisi icinde yer almis toplumlardir.Hicibirisi,benligini kaybetmemistir,dillerinide konususrlar kültürlerinide yasarlar,cünkü bu insanoglunun en dogal ihtiyacidir.Kürtlerde aynen onlar gibidirhem dillerini konusur hemde kültürlerini yasarlar,zaten bu kültürler icice gecmis tek bir kültür haline dönüsmüstür.Ne varki Kürtler degilde Kürtcüler birlikte yasamaya karsidirlar,yine karakter olayina dönersek,kürtcüler ayni zamanda taseronluga meyillidirler cünkü taseronluk yaparak emellerine ulasmayi amaclarlar.Ali Galip Ingilizlerin taseronlugunu yaparak Atatürk'e suikast düzenlemek isteyen bir Kürt valiydi.

Demokratik hak,Türkiyeden ayrilmayi icerir,cokta kurnazdirlar,hem Türkiyeden ayrilmak hemde Türkiyenin sirtindan gecinmeninde planlarini yaparlar.Cünkü Türkiye olmazsa,gidecekleri yer ancak Irak olur.

Kürt ayrilikcilarin yapmadiklaribir hesap vardir oda,ilerde gercekten bir ayrilma söz konusu oldugunda,Türkiye sinirlari icersinde tek bir Kürt'ün kalamiyacagi ve nlara verilen yerde yasamak zorunda kalacaklaridir.Ama bunlari düsünmek bir hesap isidir ve kafa ister.

saygilarla

Ne kadar ilginc insanlarsiniz yahu? Biz aylardir burada "AYRILMAK ISTEMIYORUZ" dedik durduk hala kalkmis sizler "yok efendim ayrilikcidirlar yok efendim kurnazdirlar" gibi acayip seyler soyluyorsunuz. Bizim ayrilmak gibi bir derdimiz yok. "Tek istedigimiz bizlere yapilan haksizliklarin ITIRAF edilmesi ve oz hakkimiz olan dil ve kulturel haklarimizin yoka sayilmasi" diyoruz. Gerci simdi sizler kalkar "ne haksizligi?" diye sorarsiniz ve maalesef sizler benim topraklarimda yasayip olan bitenleri TV'lerden degilde kendi gozunuzle gormediginiz surece hakszilik oldugu konusunda anlasamayacagiz. Davulun sesi uzaktan hos gelirmis. Sizler Bati kentlerimizde yasadiginiz surece Dogu'da olan bitenden haberiniz olmaz, sadece Tvlerinize ve gazetelerinize endekslenirsiniz ve uyapilan propagandanin aleti haline gelirsiniz. Olan budur iste! Lutfen kalkip ta kimse bana "haksizlik yoktur, varsa alevilere'de vardir" diye bir sey demesin. Alevilere de dini ozgurlugun verilmemesi, onlarin hor gorulmemesi buyuk bir AYIP degilmidir? Yani verdiginiz maazeret kilifinda buyuk oldu efendim!

Ustelik Alevilik bir dindir, bir halk degildir. Ama ona ragmen artik bir takim dini ozgurluklerin verilmesi gerekli.

Bu ulkenin ana unsur oldugumuz, KURT olarak ana unsur oldugumuz soylensin diyoruz. Ve buna ragmen sayin politika bas bas bagiriyor "ayrilikcisiniz, kurnazsiniz" diye. Asil kurnaz olanlar sizin gibi dusnunenlerdir. Asil kurnaz olan bir halkin oz haklarini ve varolus hakkini bir takim uydurmaca kanun ve ilkeler maskesi altinda YOK sayanlardir. Ama bu oyunlarin sonu geldi artik. Turkiye'deki Kurt realitesi artik gundemin en onemli ve kacinilmaz parcasidir ve bu Kurt sorunu devlet tarafindan cozulmedigi surece bu ulkede refaha kavusulamayacaktir. Siz milliyetci Turk kesimi istediginiz kadar "OLMAZ" diyin. 20 milyonluk bir Kurt relaitesinin inkari ve yapilan haksizliklarin guzelim Turkiye'yi ne hale getirdigini gorun. ******

Onca yil yaptiginiz Kurt siyaseti IFLAS etmistir. Artik birakin da yeni, daha dinamik, daha ozgurlukcu ve bariscil hareketlere sans verilsin! Artik susun da onumuz acilsin. Yeter artik! YETER!

Sayin politika, yine tekrarlayayim size de lutfen bir daha bize ayrilikci ya da Kurt Milliyetcisi demeyin (zira sizin gibi bir Turk Milliyetcisinin herhangi birini herhangi bir sekilde milliyetci kabuguna sokmasi da epeyce acayip geliyor bana ama neyse):

Yine tekrarlamak istiyorum ki sayin politika bir daha yersiz suclamalarda bulunmasin benim Kurt halkima: BIZ AYRILMAYIZ, SIZ ISTESENIZ DE AYRILMAYIZ!

Saygilar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir ülkede birkac ana unsur olmaz,Türkiyede ana unsur Türklerdir,sizde bizimle yasamak ve bizim ana iunsur olduguuzu kabul etmek zorundasiniz.*******

Hem kalkip "Kurtlere ayirim yoktur" diyorsunuz hem de kalkip "Turkler bu ulkenin ana unsurudur bize ayak uydurun ve bizim kurallarimiza uyun" diyorusunuz. Bir de hic cekinmeden kalkip biz Kurtleri IRKCI konumuna koyabiliyorsunuz. ********

Size bir insanlik dersi vereyim sayin politika:

Bir ulkenin ana unsuru dediginiz sey bu ulkenin INSANLARIDIR. Turku ya da Kurdu degildir. Cogumuz insanca dusunemediginiz icin, ufkumuz dar oldugu icin boyle hazin ve cikmaz bir duruma dustu Turkiyem. Ne diyecegimi sasirdim! Size gore Turk olmak INSAN olmaktan daha onemli ****** Dediklerinizi bir okuyun, ne kadar komik oldugunu eminim kendiniz de farkedeceksiniz!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

ne çarpık politikası kardeşim bende doğuluyum yani anlamıyorum, bu asker polis yanlız sizemi çarpık politika uyguluyor..Ne alıp veremediği var sizinle Asker ve Polis teşkilatında binlerce kürt ırkından olanlar var İçlerinde yizlerce Amir ststüsünde olanlar var insan kendi halıkına zulum yaparmı?

Kürt halkını(sizingibi düşünenlerin)nasıl gönlünü alsın Amudamı kalksın.Taklamı atsın ne yapsın!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ne çarpık politikası kardeşim bende doğuluyum yani anlamıyorum, bu asker polis yanlız sizemi çarpık politika uyguluyor..Ne alıp veremediği var sizinle Asker ve Polis teşkilatında binlerce kürt ırkından olanlar var İçlerinde yizlerce Amir ststüsünde olanlar var insan kendi halıkına zulum yaparmı?

Kürt halkını(sizingibi düşünenlerin)nasıl gönlünü alsın Amudamı kalksın.Taklamı atsın ne yapsın!

Yani dediklerimize YALAN diyorsunuz oyle mi? Bize siddeti, iskenceyi yapanlar zaten bizim insanlarimiz degil! Siz de doguluymussunuz! Nerdensiniz kardesim? Yalandir. Eger olsaydiniz olup bitenden haberiniz olurdu? En son ne zaman yasadiniz orada ve nerede yasadiniz? Cunku eger zidden oralardan oslaydiniz o zaman neler olup bittigini cok cok iyi bilirdiniz daha 10 yil oncesine kadar. Eger gercekten doguluysaniz ve orada yasadiysaniz ve gore gore inkar ediyorsaniz olan bitenelri ve hic cekinmeden KURTCE gibi bir dilin varligini bile inkar edebiliyorsaniz (eger diger yazilarinizi da okudum efendim) o zaman artik size ne diyecegimi sasiracak oldum! Yaziktir gunahtir be arkadas!

Nasil mi alsin gonlumuzu? 20 milyon Kurdun gonlu nasil alinir? Yapilan faili mechul cinayetler, ceteciler, yobaz ve dalavereci ve yapilanlardan haberdar siyasetciler desifre edilsin (bakin 14 yil once yapilan bir faili mechul olay tam 14 yil sonra ortaya cikiyor, yaziktir be kardesim!). Yapilan haksizliklar itiraf edilsin ve suclular cezalandirilsin. Kurt halkindan resmi bir sekilde ozur dilensin. Ama eminim tum Turkiye bunu gurur meselesi haline getirir! Biz sizlerden INKARCILIGA son vermenizi ve bizlerden OZUR dilemenizi bekliyoruz. Varligimiz, dilimizi ve kulturmuzu kabullenmenizi bekliyoruz. Egitim ve yayin hakki bekliyoruz. Benim bu dediklerimi hepimiz bin kez soyledik ve siz hala kalkip "ne istiyorsunuz gonlunuzu nasil kazanalim" diye soruyorsunuz? Artik bir daha sorarsaniz kalkip size baska bir dilden ima etmeye calisacagim********

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ve artik Turkceyi dogru kullanin lutfen. Kurt halki ya da Turk halki birer IRK degil millettir! IRK dediginiz bir kac sey vardir. SARI IRK, SIYAH IRK, BEYAZ IRK, VS.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tamam kardeş düzeltiyorum siz kabul ediyormusunuz peki.!

Benim yazilarimin tumunu bir okuyun ve zerre kadar dusmanligi korukleyecek hic bir sey dedim mi ya da milliyetcilik/irkcilik olarak nitelendiriliebilecek bir sey dedim mi? Ben ve yandaslarim cok iyi anliyoruz neyin ne oldugunu. Icler acisi olan durum hala bu ulkede "Turkler asil unsurdur, Kurtler asil unsur degldir, bize ayak uydurun!" diyebilen bir zihniyetin varolmasidir. Yani ayirimci ve milliyetci bir zihniyetin varligidir! Bu gibi seylerin soylenmesi ve dusunulmesi bile beni urkutuyor! ve sizlerin gozu onunde yapiliyor bunlar. Koutuluge, siddete ve haksizliga goz yummak en az yapmak kadar suctur!

Bizler boyle zihniyetlerin hala varolmasina izin verildigi icin, ve bunlarin susturlmadigi icin sizlere ve devlete kuskunuz! Bizlerle de Kurtleri kastediyorum bu arada. Acik acik soyluyorum!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.