Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Kürt Sorunu ve Türkiye'nin geleceği hakkında

cozunurluk

Önerilen İletiler

ADMINE SOZVERDIM

SOZUMDE DURACAGIM AGZIMI BOZMAYACAGIM

SAVUNMADA YAPMAYACAGIM ..

TURKCE BILMEYEN TURKCEDEN NEFRET EDEN INSANLARIN ZATEN YAZDIKALRIMI ANLAMALARINI BEKLEMIYORUM

CUNKU YAZDIKLARIMI OKUMUYORSUN

OKUSAN INSANLARA BILMEM NE YEDIRME TARAFTARI YADA OLDURME TARAFTARI YADA SAVAS TARAFTARI OLMADIGIMI GORURUSUN

PATRIOD ADAMIM HOŞGELDİN YA KAÇ GÜNDÜR NERELERDEYDİN SEN :D ÖZLEDİK WALLA SEN ŞİMDİ BENİ TANIMAZSINDA BEN EMİN ABİN YİNE DÖKTÜRMÜŞÜN..

BENDE DİYORUM BİZİM PATRİOD LA KARDEŞ OLDUK ARTIK BÖYLE DAHA İNSANCIL YAZAR AMA SEN DURDUN DURDUN YİNE PATLADIN NE GÜZEL PROVAKASYONA GELİYORSUN YAV ZATEN BEN BU DEFOCTOR Ü ANLAMADIM DA NE YAPMAYA ÇALIŞMIŞ. SENDE BALIKLAMA ATLAMIŞIN YAKIŞTIMI SAĞDUYULU MARCIVELL E

AMA SÖZ YANIMA ALICAM SENİ

AMA AMA SEN MOZAİK FALANDAN BAHSETMİŞİN YOKSA İNSAAT SEKTÖRÜNE Mİ GİRECEKSİN :unsure: .

SENARYOLARIN GÜZELDİ YAW BEN BEĞENİYORDUM ŞAHSEN.. HEP BERABER KARDEŞ KARDEŞ YAŞAYACAĞIZ MOZAİĞİN KENDİSİ OLUCAZ İNSANLIĞA YAPILMIŞ HAKSIZLIĞA KENDİMİZE YAPILMIŞ HAKSIZLIK GİBİ KARŞI DURUCAZ SÖZMÜ?

ABİN ESKİ DELİ EMİN..

KOLAY GELSİN.

Emperyalizmin kuyruğuna takılmanın, ondan medet ummanın tarih boyunca kan ve acı getirdiği artık anlaşılmadı mı. Neden aklı başında kürtler buna karşı çıkmamaktadır. benim gördüğümü göremiyorlar mı. ABD nin kim olduğunu ve Halepeçye düşen bombayı satan ülke olduğunu bilmiyorlar mı?

BU KONUDA FİKİRLERİNE AYNEN KATILIYORUM.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

cyrano sana katiliyorum

ama konu

1- bu devletin uzun vadede yasayamayacigi belli

ama kurulmasi icin bir savas yasanirsa iran ve turkiye buna mudahil olursa ne olur......

2- bu devletin kurulmasi icin bekle gor politikasi izneniyorsa bu zaman kaybi degilmidir

3- bu insanlar cahil fakir insan toplulugu ve agalarinin lafindan cikmiyorlar

barzaninin kisisel serveti 2 milyar dolarida bulmus.......

simdi turkiye bu noktada kaderina razi olup bekleyecek mi yoksa daha sonra kendisini istaikrasizlastirak boyle bir olusuma simdiden engel olacakmi

4- barzani ve talabanin oldurulmesi bu isi cozermi...bunlar disinda baska bir lider gormuyorum......

ikisine karsi suikast duzenlenmesi ve haburun kapatilmasi yeterli olacaktir

hatta haburun kapatilmasi tek basina yetecektir

bu arada deli emin atilip durdugum icin ara veriyorum kusura bakma

ama admine soz verdim

isim vermiyorum...ama bagsettigin o provakatif sahsi yok etmek icin oraya koydugu resim bile yeterli

diger forumcu kisiyede sunu soylemk isterim 3 yas 5 yas kadin cocuk alevi sunni musluman hristiyan farketmez

savasta kural yoktur

ben sana desemki

bir gun doktora gidiyorsun

karnim agriyor diyorsun

doktor sana bagirsaginda bir kitle var diyor

ve diyorki

su anda bir problem yok ama 10 sene sonra kotu huyluya donebilir

simdi 2 yol var

1- hemen o kitle alinir tehdit giderilir

2- her sene kontrol yaptirilir ve kotu huylu tabiat tespit edilirse kitle alinir

2. yol pahali ve garanti degil

birinci yol ise garanti

anladinmi

sen beni mhp fasisti falan zannediyorsun ama ne kadarda insancilda olsanda ......

Bence irk herseyden once gelir...herkes dinini daha sonradan degistirebilir ama irkini degistiremez

turksen turksundur almansan alman japonsan japon

ulusal butunlugumuz onemli...her ne pahasina olursa olsun onemli

ekonomik bagimsizlik kendine yetebilme

tam bagimsiz yargi

liberal ekonomi

guclu ordu

AR-GE

ben bunlari savunuyorum

bu ulkede yasayan her bireyin hayat kalitesini yukseltmek icin dunyadaki herturlu devleti somurebilecek

bu ulkenin ulusal butunlugunu korumak icin herkesi yok edebilecek

bir kafa yapisi....yani nederseniz deyin.....dunyada buyumek refahiniz yukseltmek istiyorsaniz birilerinin sirtina cikacaksiniz......bu olmadan yasanirmi evet tabi.....ama insan gibi yasanirmi bilmiyorum

o cok elestirdiginiz batinin saglik sistemleri o ulkelere gokten zembille indi dimi.......

diyorki yok kanalizasyon nerede yok hastane okul nerede

ve ornek aldigin devletleride emparyalizmle sucluyorsun

peki o zamanemparyalist olmayan ve hayat standartinin yuksek oldugu bir ulke model soyle aydinlanalim

bu ulkenin insanlari icin diger insanlar somuruleblir

bu ulusun varligi icin diger insanlar olduruleblir

her ikisinin devami icin icimizden bazi insanlar feda edilebilir

ve emin olun

onumde kuzey iraga gidecek bir atombombasinin dugmesi olsa

cehennemin en dibinede gidecegimide bilsem

o dugmeye basarim

hicbirzamanda pisman olmam

bagirsak kurtlarina birsey olunca hayvan haklari dernekleri devreye girermi......

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

TAMAM SANA UYACAK BİR ELBİSE BULDUM LİBERAL FAŞO

BU İLETİNİ OKUDUKTAN SONRA

TAM ÜZERİNE OTURDU.

SENDEN ÇOK UMUTLUYDUM HAYALLERİM SUYA DÜŞTÜ.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu laflar yuzunden kalbimi kiriyorsan ...kir gitsin nediyeyim......ulkemin pandorasi daha iyi hastaneler okullar universiteler istiyor....ama bu isterdikleri hep sizin deyiminizle emperyalist (bence ozunde kendi vatandasina herkesten fazla deger veren demektir....) ulkelerde.....

yok biz hep somurulmek istiyoruz bizden daha gucsuzlere sahip cikacagiz diyorsaniz ben nediyeyim devam edin allah gucunuzu daim etsin

ama yazdiklarimin fasizanlikla ne alakasi var yuh bide nazi deseydin

insana verilen deger degil

insanin kendi vatandasina ...turkiye cumhuriyeti vatandasi olan herkese verdigi deger.......

bunun fasistlikle ne alakasi var ben turkiyedeki belli bir zumrenin degil tum turk vatandaslarinin zenginligi icin konusuyorum.....

evet ingiltere emperyalist..ABD emparyalist ama bu neden kotu......

bu dunyada herkes esit dogmuyor

ve dunya adil bir yer degil

o yuzden ben bu ulkenin insanlarini 1. sinif vatandas yapmak 1. sinif hastane okul yol saglik hizmeti vermek icin her yol mubahtir diyorum

abd ingiltere bunu baska bir amaclami yapiyor ......hayir kendi vatandaslarinin en iyi sekilde yasamasi icin diger ulkeleri somuruyor .......

sonrada siz imrenerek bakiyorsunuz

o deyimi begenmedim bana mehmet barlasi hatirlatti.........l

bana yeni muhafazakar diyebilirsin

kalbi kirma

gecmise dayanan muhabbetlerin hatiri var

emin abi hala bu dehapli belediye baskaninin safca bir yorum yaptigini dusunup bizi aptal yerine mi koyuyorsun yoksa turkiyeye karsi yurutulen bir calismanin farkinda olan bir insan gibi buraya bu adamla ilgili 2 kelime yazacakmisin.......

dun kurtce konusma bugun anadilde egitim yarin federasyon

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

YUKARIDA BİR TEK ALINTI YAPILACAK YERİN VAR BU DÜNYA ADİL DEĞİL DEMİŞİN..

BELKİ EVET GERÇEKTEN ADİL DEĞİL AMA DÜNYAYI ADİL KILMAYA ÇALIŞMAK DAHA ONURLUCA OLMAZ MI

ADİL DEĞİL DEYİP ADİLSİZLİKTEN PAY ÇIKARMAK NE KADAR ONURLU BİR DAVRANIŞTIR KAN EMİCİ SÜRÜNGENLERDEN BİR FARKIMIZ KALIRMI NE DERSİN ?

SENİN TAKDİRİNE BIRAKACAĞIM AMA SEN ÇOCUKLARIN ÖLDÜRÜLMESİNİ İMA YOLUYLA ÖNERİYORSUN SENİN HERŞEYİN PARA YOK YOK BUNU SENİN TAKTİRİNE BIRAKAMAM..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

cocuklarin oldurulmesini falan onermiyorum

yaziyi anlamamissin

yada gazeteleri okumuyorsun

kapkaccilar vurulmaya basladi diyorum ve sira tabiiki savunmasiz ve kolay hedeflere gelecek diyorum

ve benim karsima boyle biri cikarsa parayi versemde kurtulmam garantimi hayir oyleyse ......

sen baska turlu davranirsin buna ok

ama cocuklar oldurulsun falan demiyorum

bence gazeteler bir bak

kactane kapkacci sirtindan vurulmus ...bir bak.....

tarfik tabelasina ates eden insanlar bir sure sonra daha savunmasiz daha kucuk kolay hedeflere yonelecektir diyorum

buda bir saptama

katil yada katilma

ama nerede bir ima var anlamadim.......

ayrica

cocuklar oldurulmez diye bir kural yok........onlar bebekleri dahi oldurduler dimi.......

goze goz

yani savasta kural yok.....ozaman .....

machiavelli de okumamissin sen.......

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Mutfak makro tencere mikro

Amerikalı heyet Moskova'ya gitmiş.

Sovyet var o zamanlar...

Bir fabrikayı geziyorlar, devasa...

İçerde on bin işçi falan çalışıyor.

Otoparkı bomboş, sadece bir otomobil duruyor.

Sormuşlar, "Kimin bu otomobil?"

"Müdürün."

"Fabrika kimin?"

"İşçilerin..."

İki ay sonra Rus heyeti gitmiş ABD'ye.

Benzer büyüklükte bir fabrika.

Otoparkı hıncahınç...

İğne atsan yere düşmez.

Sormuşlar, "Kimin bu otomobiller?"

"İşçilerin."

"Fabrika kimin?"

"Patronun."

Makro palavralarla mikro gerçeklerin düellosudur bu.

Kazanan ortada.

yilmaz ozdil sabah gazetesi 6.12.05

konuyla alakasiz ama biraz gerilim dagitir beki mohikan emin abi gitme biryere

Tarih: Düzenleyen: cloud
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Türkiyede özellikle büyük sehirlerde islenen suclarin yüzde 87.6 si kürtler isliyor

Hirsizlik- Gasp- Kapkac- silahli suclar vs vs hepsindede sabikali isimlerin çok büyük kismi dogu ve güneydogulu vatandaslar...

Eger salt kürt olmalari ise, bunun sorumlusu yukarida savundugunuz düsüncelerdir sayin arman. Bir düsünün.

Bu tür düsünce tarzi ülkeyi ic savasa sürükler.

avrupa etnniklerini ve bu güne nasil gelindigini incelemenizi öneririm.

Hem kürt kardesim deyin, hem kürt kavramini yok sayin, hem hepimiz türk vatandasiyiz deyin.

Tüm suclari da kürtler isliyor deyin:-) Bu nasil celiski.

Ülke sevigisi nasil ihanete dönüsür, örnegini iyi vermissiniz.

saygilar

Tarih: Düzenleyen: canugur
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sevgili Canuğur öncelikle söylemeliyim ki seni özlemiştik.. Bilgine ve kişiliğine saygı duyuyorum fikirlerimiz ayrıda olsa yüreklerimiz bir olsun temennisindeyim ve geçmişte seninle olan münakaşalarımızda çizmeyi aşmış isem affola..

Aslında bu konuda daha fazla yazmak istemiyorum çünkü ırkçı olduğum zannediliyor ki ırkçılıktan nefret ederim tıpkı yaşadıkları topraklara hıyanet eden hainlerden nefret ettiğim kadar. Tüm suçları Kürtler işliyor demedim lütfen çarpıtmayalım ama büyük bir suç çoğunluğundan bahsettim ki bu suçların çok önemli bir yüzdesindeler..Bazı arkadaşlar benden hani kaynak hani kanıt diye yüzdeleri isteyebilirler.. Ancak bu kanıtlara internet yoluyla ulaşamazsınız en azından istihbaratta tanıdıklarınız yoksa..

Daha öncede anlatmıştım tekrar edeyim.. Türkiye Cumhuriyeti toprakları üzerinde yaşayan bir çok farklı kimlik var ve hiç bir kimlik kendi ırkını ön plana çıkarmak adına şovenizme ve suça dönüşecek yaptırımlarda bulunamazlar.. Bulunan olursa kurallar yürürlüğe girer ve ben bölücülük eylemlerinin en sert cezalarla cezalandırılması taraftarıyım .

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türkiyede özellikle büyük sehirlerde islenen suclarin yüzde 87.6 si kürtler isliyor

Hirsizlik- Gasp- Kapkac- silahli suclar vs vs hepsindede sabikali isimlerin çok büyük kismi dogu ve güneydogulu vatandaslar...

askerlık yaptıgım yerde kürt vatandasın hıc bı suc işlemedıgını gördum ben benden kürtdüm ve esrarı eroini para calmaların türk arkadaşlarımdı kendi gözündeki cömagı görmedıgının farkındamısın bankaları soyup sogana cevıren binlerce ınsanın parasını yiyen kürt insanlarımı demi

bence yazarken iyicene düşünn bu vatanı borc atlına koyan insaların kim oldugunuda sen benden daha iyi bilirsin

sevgilerimle :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

askerlık yaptıgım yerde kürt vatandasın hıc bı suc işlemedıgını gördum ben benden kürtdüm ve esrarı eroini para calmaların türk arkadaşlarımdı kendi gözündeki cömagı görmedıgının farkındamısın bankaları soyup sogana cevıren binlerce ınsanın parasını yiyen kürt insanlarımı demi

bence yazarken iyicene düşünn bu vatanı borc atlına koyan insaların kim oldugunuda sen benden daha iyi bilirsin

sebvgilerimle :clover:

Bana bir tek Türk göster ki gidip sağlık ocaklarını basmış olsun ?

Bana bir tek Türk göster ki doğuda eğitim vermeye giden öğretmenleri katletmiş olsun?

Bana bir tek Türk göster ki kalabalık bir halk topluluğu içerisinde bomba patlatmış olsun

Bana bir tek Türk göster ki köylerde kendilerine yiyecek ve destek vertmedikleri için kendi halklarını katletmiş olsunlar..

Bana bir tek Türk göster ki 20.000 insanın canına kastetmiş olsun...

Daha sayabilirim..Konumuz bölücülük üzerine olduğu için Pkk örnekleri üzerinde yoğunlaşmak gerek.. Yoksa bankaları hortumlayanları da ayrı bir topicte eleştirebiliriz.. Esrardan bahsetmişsin.. Bilmiyormusun ki Pkk nın en önemli parasal kaynakları uyuşturucu kaçakçılığından sağlanmakta.. Bilmiyormusun ki Büyük şehirlerde organize olmuş kap kaç çetelerinin arkasında pkk olmakta.. Türk ya da Kürt hiç farketmez.. Suç işleyen cezalandırılır.. Ve işlenebilecek en büyük suç bölücülüktür. Benim savaşım bunlarla.. Hele bir önce pkk sempatizanı olmadığını anlıyayım ondan sonra somut olarak fikirlerimizi tartışalım ama pkk sempatizanı olduktan sonra ben ne tartışıcam onla bunla.. Teröristle konuşulmaz.Bu devletimizin de politikasıdır ayrıca ve destekliyorum.. Eli silahında gezen ve masum insanları katleden teröristler ve onların destekçileriyle konuşarak anlaşmanın mümkünatı yoktur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arman yanlış sorular soruyorsun. işte böyle sorarsan bu ırkçı yaklaşımdır. ve sende en büyük suç saydığın bölücülüğün bir türünü yapmış olursun.

buyur ben söyliyeyim sana bazı türkleri.

maraş ve çorum katliamları, kendilerinden farklı olduğu için katledilen insanlardan oluşur. bunları yapanlar.

bomba dersen. üniverstieden çıkan öğrencilerin üstüne bomba atıp tarayanlar, bahçelievler katliamı. kahvehanelere bomba atanlar.

7 öğrencinin bir evde kimileri telle boğularak öldürülmesi. bahçelievler katliamı

sivas katliamı

Kanlı Pazar

bunları yapanların türk olması türklerin böyle insanlar olduğu anlamına mı gelir. Ben Türk olduğum için bu adamlarla aynı mı oluyorum. ?

evet uyuşturucu kaçakçısı, Behçet Cantükr'le silah kaçakçısı Savaş Buldan kürt ve Pkk'lıydı. peki onların iş ortakları kimlerdi. Yaşar Öz, Abdullah Çatlı, Oral Çelik onalr neydi ?

Metris Cezaevinde Özel harekatçılar koğuşunda uyuşturucu kaçakçılığından yatmış Ayhan Çarkın ve arkadaşları, acaba güneydoğuda uyuşturucu ticaretini kimle yapıyorlardı.

PKK kürtleri kullandığı gibi bu konuda Türkleride gayet etkili kullanan Partilerde olmuştur. Bölücüleri bölücü yapan Kürt olmaları değil PKK dır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arman yanlış sorular soruyorsun. işte böyle sorarsan bu ırkçı yaklaşımdır. ve sende en büyük suç saydığın bölücülüğün bir türünü yapmış olursun

Ne soracağımı sana soracak değilim.. Henüz Türk bayrağı yakmadım henüz masum kanı dökmedim henüz Türkiyeye küfretmedim.. Sen nasıl bana bölücülük yapmış olursun diyebiliyorsun.. Söylediklerim gayet açık kurallara uymayan ve ülkeyi bölmeye çalışan her kim olursa olsun şiddetle cezalandırılmalıdır diyorum.. Senin aşağıda saydıklarında buna dahil. Topic başlığı '' Kürt sorunu'' olduğu için ben kendi örneklerimi verdim ve o sorduğum sorulara hiç bir Pkk lı dürüstçe cevap veremez.

PKK kürtleri kullandığı gibi bu konuda Türkleride gayet etkili kullanan Partilerde olmuştur. Bölücüleri bölücü yapan Kürt olmaları değil PKK dır

Ben farklı bişi mi söyledim ? Anlam zorluğumu çekmektesin ? Şu forumda en başından beri mücadelem Pkk ve pkk yanlıları ile komünistlere karşı olmuştur. Pkk üyeleri Türklerden mi oluşuyor ?

İslami Teröristlere

PKKlı Teröristlere

Kominist Teröristlere

ve Faşist Terörstlere

Hepsine lanet olsun....

İnanılmaz .. En sonunda seni tebrik edeceğimi hiç düşünmezdim.. Ama gerçekten teşekkürler.. Burada takiyye yapmadan dürüstçe ve yapılması gerektiği gibi teröre ve teröristlere lanet etmeni alkışlıyorum.. Terörün her türlüsünüde ben de kınıyorum.. ( Kına ve kınama ayrı şeyler ellerinizi oranızdan çekin )

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bana bir tek Türk göster ki doğuda eğitim vermeye giden öğretmenleri katletmiş olsun?

Bana bir tek Türk göster ki kalabalık bir halk topluluğu içerisinde bomba patlatmış olsun

Bana bir tek Türk göster ki köylerde kendilerine yiyecek ve destek vertmedikleri için kendi halklarını katletmiş olsunlar..

örnekleriyle tek tek gösterdim sana yapanları. istersen isimlerinide sayabilirim.

sonra sne komünistlerle terörü nasıl aynı anlama getiriyorsun. sivasta insanları, komünsitler mi yaktı. 3 askeri komünsitler mi öldürdü. 6-7 eylül oalylarını komünistler mi başlattı, kanlı pazar, çorum, maraş katliamını komünistelr mi icra etti.

lafa gelicne terörün her türlüsüne karşıymış. ne hikmetse bir gün görmedim ben seni. maraşı çorumu yapanlara terörist dediğini, bahçelievler katliamının faillerine terörist dediğini. bu nasıl terörre karşı olmak bu nasıl vatanseverlik. bu vatanseverlik değil bu bölücülüğün başka bir versiyonu. bu terörü benim gibi düşünemyenelr yapınca karşı olmak. benim gibi düşünenelr yapınca onaylamak. başka hiç bir şey değil.

yani bölücülük sadece türk bayrağına küfür etmekle mi oluyor. memleketin vatandaşalrı arasında kürt türk diye sen ayrım gözetince bu bölücülük olmuyormu. buda bölücülüktür.türkiye bundanda çok çekmiştir.

türkyiede bölücülerin olmasını kendien siper yapıp farklı türde bir bölücülük yapınca bu daha mı temiz oluyor. geçiniz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

örnekleriyle tek tek gösterdim sana yapanları. istersen isimlerinide sayabilirim.

sonra sne komünistlerle terörü nasıl aynı anlama getiriyorsun. sivasta insanları, komünsitler mi yaktı. 3 askeri komünsitler mi öldürdü. 6-7 eylül oalylarını komünistler mi başlattı, kanlı pazar, çorum, maraş katliamını komünistelr mi icra etti.

lafa gelicne terörün her türlüsüne karşıymış. ne hikmetse bir gün görmedim ben seni. maraşı çorumu yapanlara terörist dediğini, bahçelievler katliamının faillerine terörist dediğini. bu nasıl terörre karşı olmak bu nasıl vatanseverlik. bu vatanseverlik değil bu bölücülüğün başka bir versiyonu. bu terörü benim gibi düşünemyenelr yapınca karşı olmak. benim gibi düşünenelr yapınca onaylamak. başka hiç bir şey değil.

yani bölücülük sadece türk bayrağına küfür etmekle mi oluyor. memleketin vatandaşalrı arasında kürt türk diye sen ayrım gözetince bu bölücülük olmuyormu. buda bölücülüktür.türkiye bundanda çok çekmiştir.

türkyiede bölücülerin olmasını kendien siper yapıp farklı türde bir bölücülük yapınca bu daha mı temiz oluyor. geçiniz.

Boş konuşuyorsun..Ben terörün her türlüsüne lanet ettim.. Seni mi kırıcam madımak katliamınada bahçelievler katliamınıda yapanlara yazıklar olsun.. Tkpml/Tikko - Dev Sol vs.. Bunlar terör örgütleri değilmidir.. Komünist değilmidirler ( sakın komünist değildir deme çok gülerim sana ) Sağ ve sol terör örgütlerinin birbirleriyle olan kavgalarından Devletin yararlanması ve her iki tarafıda zaman zaman kendi çıkarları doğrultusunda dış güçlere karşı kullanması gayet stratejik bir savunma biçimidir. Ayrıntılar bilinmedikçe bende dahil olmak üzere kimse ahkam kesmesin hele ki sen cyrano sen hiç bilmişlik taslama.. O kadar milliyetçiyseniz kendi insanlarınızı rus çizmeleri altından kurtarınız.. Bir zamanlar Çeçenler kahramanlıklarıyla anılırken bugün maalesef mafyalığınızla adınız duyulmakta.. Uzatmıycam.. Komünis yada şeriatçı ve ya faşist ne derseniz deyin.. Ülke toprakları üzerinde hak idda eden her türlü bölücü fikir şiddetle cezalandırılmalıdır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:)

kimse ahkam kesmesin diyene bak. bana bir tane şunları yapan türk gösterin diyordun.

O kadar milliyetçiyseniz kendi insanlarınızı rus çizmeleri altından kurtarınız.. Bir zamanlar Çeçenler kahramanlıklarıyla anılırken bugün maalesef mafyalığınızla adınız duyulmakta.. Uzatmıycam..

hımm başkalarını hemen kürt oldukalrı üzerinden saldıran kişi. bana da saldırmak içn düşündü çeçen kimliğimi buldu. amaç sırf saldırı olunca ya da kendi deyimiyle burada birileriyle "mücadele" etmek olunca. bazen neye saldıracağını şaşırır kişi.

biz burada senin gibi "mücadele" etmek için bulunmuyoruz. fikir teatisi için bulunuyoruz "mücadele" etmek isteyenin sahası ve alanı farklıdır. ayrıca bu güne kadar dünyada yazıyla hakaret ederek yapılmış hiç bir mücadele de yoktur. zira bu mücadele edeğil şakirpaşa ağız dalaşıdır.

Çeçenlere gelince, çeçenelr yine kahramanlıklarıyla anılır. çeçen liderlerin amerikada yazlıkları yoktur. çocukları amerikada okumaz. avrupa ülkelerinde saklanmazlar, Çeçenler kamyon kasalarında mülteci olarak kaçmazlar. Almanya'da Amerika'da saklanıp müslümanlık vaazları vermezler. ülkelerini terketmezler, ailelerine iş adamları bakmaz, Dağlarda ormanda köylerde yaşarlar, hayatları son derece tehlikedeyken bile, avrupa devletlerine sığınmaz yine ülkelerinde ölürler. bir takım milliyetçiler gibi almanya bankalarında şahsi hesapalrı çıkmaz milyonlarca dolarlık.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Saldırmak mı ? :) İlahi cyro

Ben kürtlerden örnek verdim sen Türklerden .. e bende çeçenlerden de örnek vereyim istedim .. Yani kimse kusursuz değil.. Yoksa çeçen kardeşlerime saygısızlık yapacak adam değilim ama onların içerisinde de her millette olduğu gibi zorbaları var bunu belirtmek istemiştim ama sen duygusal davranıp döktürmüşsün .. Şakirağa kavgası etmeyelim diyorsun ama bilmişlik taslamaktanda geri kalmıyorsun.. Neyseki boş konuşuyorsun da söylediklerin ciddiye alınmıyor.. ( Alınmış olsaydı sanırım şu an memlekette komünist rejim olurdu ) Tkpml tikko dev sol bunlar komünist terör örgütleri değilmidirler.. Silahlı ve bombalı eylemlerde bulunmamaışlar mı ? Cevap vermedinde bir kez daha sorayım dedim .. Eğer şakirağa muhabbeti yapmak istemiyorsan cevap verme tabii .. Engin kültürünle aydınlatırsın belki bizi..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Saldırmak mı ? :) İlahi cyro

Ben kürtlerden örnek verdim sen Türklerden .. e bende çeçenlerden de örnek vereyim istedim .. Yani kimse kusursuz değil.. Yoksa çeçen kardeşlerime saygısızlık yapacak adam değilim ama onların içerisinde de her millette olduğu gibi zorbaları var bunu belirtmek istemiştim ama sen duygusal davranıp döktürmüşsün .. Şakirağa kavgası etmeyelim diyorsun ama bilmişlik taslamaktanda geri kalmıyorsun.. Neyseki boş konuşuyorsun da söylediklerin ciddiye alınmıyor.. ( Alınmış olsaydı sanırım şu an memlekette komünist rejim olurdu ) Tkpml tikko dev sol bunlar komünist terör örgütleri değilmidirler.. Silahlı ve bombalı eylemlerde bulunmamaışlar mı ? Cevap vermedinde bir kez daha sorayım dedim .. Eğer şakirağa muhabbeti yapmak istemiyorsan cevap verme tabii .. Engin kültürünle aydınlatırsın belki bizi..

ben senin gibi. türkler şunları hiç yapmamıtşır, ya da çeçenelr bunları hiç yapmamıştır demedimki. ikimizin bakışı aynı olsun.

Çeçenlerde bombalı eylemler yapar onların terörist olduğu anlamına mı gelir bu ?

bir kimsenin amacı sosyalizmi kurmaksa bu onu terörist yapmaz. ha diyeceksinki yöntemler. ama biz polisin bizzat meclsi tarafından dizginlenemediği, en barışçıl taleplerin bile şiddetle bastırıldığı. yasal organizasyonalra üye gençlerin işkenceden geçirildiği, kaçırıl katledildiği bir dönemden bahsediyoruz. Her fikir, ideoloji var olmak ister, sorgulanacak olan ideolojinin kendisidir. Ama devlet, kanunlarca yasaklanmamış bir ideolojinin, fikir akımını gayri kanunu yöntemlerle engellerse, o ideoloji kendini yer altına çeker. Dev-sol dediğin örgüt 1980 sonrası 12 eylül döneminin ünlü işkencecilerini öldürerek adını duyurmuştur. o örgüt devletin kendisinin Anayasayı hiçe saydığı, ve legal davranmadığı bir dönemde illegal oalrak doğmuştur.

Sen 12 Eylül gibi yasal hiç bir dayanağı olmayan ve askerlerin meclisi, devlet kurumlarını iptal edip yönetime oturdukları bir ortamda, bir örgütün yasadışı olmasını eleştiremezsinki. Çünkü zaten iktidarda otyuranlar Anayasa'yı ihlal etmiş ve Ceza kanununa göre İDAM suçunu grektiren bir fiil işlemişlerdir. Böyle bir iktidara karşı fikrini korumak için silahlanması organizasyonalrın terör olamaz.

Terör ancak, halka karşı halkı sindirmek korkutmak, için girişilen şiddett eylemlerine verilebilir, benim nazarımda terör örgütü oaln PKK ve hizbullah böyledir.

Resmi kurumlar tarafından Anayasa'nın ve kanunların sana verdiği hakkı kullanman engellendiği durumlarda, şiddete başvurmak terör değildir. Mesela Gerek anayasa gerekse kanunlar Sosyalizmi yasaklamaz. Ama devlet bunu gayriresmi oalrak engellemek için çeteler kurarsa, yada bu fikrin düşmanlarını silahlandırırsa, Kanunları uyuglamak ve korumak için kurulmuş Polis teşkilatı, kanunları hiçe sayıp yargısız infazlara, işkencelere, adam kaçırmalara, ve çete oluşumlarıan yataklık ederse, böyle bir ortamda silahlanan ideolojik örgütlere terörist denmez.

zira devletin bu yöntemleri terk ettiği, ortamlarda bu tür örgütler, yasal alana çıakrlar TDKP nin emek partisine dönüşüp seçimelre katılamsı gibi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aslında bu konuda daha fazla yazmak istemiyorum çünkü ırkçı olduğum zannediliyor ki ırkçılıktan nefret ederim tıpkı yaşadıkları topraklara hıyanet eden hainlerden nefret ettiğim kadar. Tüm suçları Kürtler işliyor demedim lütfen çarpıtmayalım ama büyük bir suç çoğunluğundan bahsettim ki bu suçların çok önemli bir yüzdesindeler..Bazı arkadaşlar benden hani kaynak hani kanıt diye yüzdeleri isteyebilirler.. Ancak bu kanıtlara internet yoluyla ulaşamazsınız en azından istihbaratta tanıdıklarınız yoksa..

.

aramızda ne kadar şanslı arkadaşlar varmış

demek istihbarat sana bilgi sızdırıyor demek deklere edemeyecekleri kimsenin ulaşamayacağı veriler sana

geliyor

bir genelleme yapıyorsun bu ülkede ki organize suç dağılımının yüzdesinin önemli bir kısmını kürtlere

yıkıyorsun ve sonrada kaynak yok istihbaratta tanıdığınız varsa öğrenirsiniz diyorsun

çok büyük laflar ediyorsun ve kendini bu ifadeleri kullanarak sanırım güçlü göstermeye çalışıyorsun

dokunmayın yanarsınız arkamda istihbarat var :P aman ne korktumm ;)

ama işte kürd inadı bendeki de naparsın sen kürtleri sevmek onların sorunlarını sahiplenmek zorunda

değilsin eleştirebilirsinde elbette ama kalkıp da kürtleri günah keçisi ilan edersen işte herzaman burdayım

ve illede kaynak diyorum

ve illede yazdıklarınızın sorumluluğunu duyup sizden bu anlamda yapılmış bir araştırma sonucu bir veri rica

ediyorum

meraklada bekliyorum :unsure:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Daha sayabilirim..Konumuz bölücülük üzerine olduğu için Pkk örnekleri üzerinde yoğunlaşmak gerek.. Yoksa bankaları hortumlayanları da ayrı bir topicte eleştirebiliriz.. Esrardan bahsetmişsin.. Bilmiyormusun ki Pkk nın en önemli parasal kaynakları uyuşturucu kaçakçılığından sağlanmakta.. Bilmiyormusun ki Büyük şehirlerde organize olmuş kap kaç çetelerinin arkasında pkk olmakta.. Türk ya da Kürt hiç farketmez.. Suç işleyen cezalandırılır.. Ve işlenebilecek en büyük suç bölücülüktür. Benim savaşım bunlarla.. Hele bir önce pkk sempatizanı olmadığını anlıyayım ondan sonra somut olarak fikirlerimizi tartışalım ama pkk sempatizanı olduktan sonra ben ne tartışıcam onla bunla.. Teröristle konuşulmaz.Bu devletimizin de politikasıdır ayrıca ve destekliyorum.. Eli silahında gezen ve masum insanları katleden teröristler ve onların destekçileriyle konuşarak anlaşmanın mümkünatı yoktur.

sen bana boşaltılan bankaların kım oldugunu söyle

sevilerle

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Muhatabım olmayanlara cevap vermiyorum.. Gidip kreşte melekçilik oynayıp sonrada pkk ya sempati duymaya devam etsinler.. Takiyye yapmadan Bozo Aydan gibi cesurca ben Pkk sempatizanıyım desinler de hiç dğilse dürüstlüklerini görelim..Tekrar söylüyorum muhatabım olmayan yetersizlere cevabım yok..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ofisimde oturmuş bir yandan kahvemi yudumlarken sabah gaztesinde ana sayfada okuduğum haberi sizlerle paylaşayım istedim.. Söylediklerime kanıt isteyen ( sanki kanıtlara inanacak tarafsızlıkları varmış gibi istemelerinede gülüp geçiyorum ayrıca ) arkadaşlara sözüm ; etrafınız kanıt dolu.. Gazetelerde haberlerde suç işleyenlere bir bakın.. Eğer biraz insandan alıyorsanız nereli olduklarını tahmin etmeye çalışın.. Belediye otobüslerini taşlayan esnafların camlarını indiren sağlık ocaklarını basan kap kaç yapıp insanları yaralayan ve öldüren Gasp hırsızlık uyuşturucu kaçakçılığı organ kaçakçılığı ve kapkaç çeteleri...bu suç gruplarının büyük bir çoğunluğunun arkasında Pkk ve Hizbullah gibi kürt kökenli terörist grupların olduğunu anlamamaya inat etmek pkk sempatizanlığı değildirde nedir ?

'El Kapkaç' örgütü

"Terör örgütü" gibi kapkaç çetesi... Çocuklar 100 YTL'ye aileden alınıyor. Hücre evi sistemi ile çalışıyorlar. "Militanlar" birbirini tanımıyor.

HER 'EV'DE FARKLI SUÇ!

Çetenin başı Rifat Ertem. Kurduğu sisteme göre altında yankesicilik, kapkaç, gasp gibi konulardan sorumlu 'hücre evleri' var. Her evin de bir 'yöneticisi!' Yakalanma riskine karşın direkt Ertem'den emir aldıkları için birbirlerini hiç tanımıyorlar.

İSTANBUL'A TRANSFER

Sahte kimliklerle dolaşan 'çete üst yönetimi' kapkaççı adaylarını Güneydoğu'dan buluyor. Ailelerine 100 YTL ödenerek alınan çocuklar 'becerileri'ne göre Ankara'daki 'hücre evleri'ne yerleştiriliyor. 'Başarılı' olanları da İstanbul'a satılıyor.

100 YTL'ye alınan çocuklarla el-Kapkaç

Güneydoğu'da yoksul ailelerden 100 YTL'ye alınan çocukları Ankara'da "eğitip" kapkaç ve hırsızlık yaptıran çetenin tüm hücreleri çökertildi.

Ankara'da akıl almaz yöntemlerle çalışan bir kapkaç çetesi ortaya çıkarıldı. El-Kaide, Hizbullah gibi hücre evi sistemiyle örgütlenen çete, Güneydoğu'daki küçük çocukları, ailelerinden 100'er milyon lira vererek satın alıyor. Ankara'ya getirip suç eğitimi veriyor. Yetişen çocuklar "çalışmaya" başlıyor, hatta başarılı olanlar diğer şehirlerdeki çetelere satılıyor. Çete, Ankara'da kapkaç, hırsızlık ve yankesicilik suçlarının artması üzerine, savcılığın talimatıyla işe koyulan Ankara polisi tarafından ortaya çıkarıldı. Önce suçun yoğun işlendiği Çankaya, Bakanlıklar ve Kızılay'daki işlek noktalara gizli kamera yerleştirildi. Görüntüleri izleyen polis, çete elemanlarını belirledi ve telefonlarını dinlemeye aldı. Fiziki ve teknik takip sonucu, çetenin örgütlenme şeması çözüldü.

ÖNCE 'EĞİTİM', SONRA 'HAP'

Çete hücreler halinde çalışıyordu. Yönetim kadrosu sahte kimlik kullanıyor. Elemanlar ise, Güneydoğu illerindeki yoksul ailelerden 100 YTL karşılığı "alınan" küçük çocuklardı. Ankara'ya getirilen çocuklar hem "işi", hem de spor giysilerle düzenli olarak koşturulup kaçmayı öğreniyorlar. Her hücrenin bir sorumlusu var. Hücre sorumluları, çete liderine bağlı; çocukların çaldıklarını lidere rapor ediyor. Kısa sürede suç makinesi yapılan çocuklar, hazır olunca, cesaretlensinler diye uyuşturucu da verilerek 4'erli timler halinde sokağa salınıyor. Kapkaç yapacakları semtin özelliklerine göre giydiriliyor. Biri yakalanırsa, ikincisi müdahale ediyor. Olay çıkarıp arkadaşlarının kaçmasını sağlıyor. "Başarılı" çocuklar, başka şehirlerdeki çetelere satılıyor. Aileleri ise onların inşaat ve kargo şirketlerinde çalıştığını sanıyor. Diyarbakır'dan getirilen A.T. adlı çocuğun babası A.T'nin oğlunu görmek için Ankara'ya geldiği, ancak çete yönetiminin babaoğul buluşmasını engellediği belirlendi.

55 YILA KADAR HAPİS

12 elemanı belirlenen kapkaç çetesi hakkında hazırlanan iddianamede çete lideri Rifat Ertem ile 11 tutukluya, 55 yıla kadar hapis isteniyor.Operasyon sırasında hücre evlerinde gözaltına alınan çocuklardan ise ailesi tespit edilenler ailelerine teslim edilirken, tesbit edilemeyenler de serbest bırakıldı. Gizli kamera görüntülerinde tesbit edilen çok sayıda çocuk ise aranıyor. Çetelerin hakim oldukları bölgeyi kaptırmamak için büyük savaş verdiği, İstanbul'da iki çetenin kavgasıyla işlenen bir cinayetin, teknik takiple ortaya çıkarıldığı da belirtiliyor.

GÖKSEL ÇAĞLAV / ANKARA

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.