Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Kürt Sorunu ve Türkiye'nin geleceği hakkında

cozunurluk

Önerilen İletiler

benim babam senin babanı döver cilik mi oynıyacağız :D

yalan efendim külliyen yalan..kürtler türkleştirilmek istenmiş öylemi..nasıl olmuş bu..baksanıza benim birşeyden haberim yok..bir açıklasanız..yani nasıl üzüldüm bilseniz..bilsem hiç yazarmıydım yazdıklarımı..

oyunmu oynamak istiyoruz..oyunlardan bıktım.. ben almasam.

ve ayrıca..bir şeyi bir kişiye ispatlamak için o kişinin doğru ve düzgün düşünmesi gerekir..gerisi laf kalabalığı olur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

benim babam senin babanı döver cilik mi oynıyacağız :D

yalan efendim külliyen yalan..kürtler türkleştirilmek istenmiş öylemi..nasıl olmuş bu..baksanıza benim birşeyden haberim yok..bir açıklasanız..yani nasıl üzüldüm bilseniz..bilsem hiç yazarmıydım yazdıklarımı..

oyunmu oynamak istiyoruz..oyunlardan bıktım.. ben almasam.

ve ayrıca..bir şeyi bir kişiye ispatlamak için o kişinin doğru ve düzgün düşünmesi gerekir..gerisi laf kalabalığı olur.

hicte komik diilsin... seni babanı dövecek kadar aciz olmadı benim babam... neyse

hic tarih okumamıssın dicem yalan olur inan senin yazdıklarının cogu yalan.... bi daha da bu mezuda konusmicam cunku kolay yoldan cevap veriyosn ...yalan diyosun nasıl anlasbilirzki ya da nasıl paylasabiliriz dogrularımızı ....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Çarpıtmak mı? Valla asıl işine gelmeyen şeyler duyunca çarpıtan kim belli oluyor...

Sen hangi gazete ve tv kanallarından bahsediyorsun Roj tv mi? Hangi gazete kürdünsesi mi?

Yok bildiğimiz medyadan söz ediyorsan da malumaliniz o medya çoktan satıldı...

Ululsalcılar sen ne dersen de dediğin gibi değildir... Olmayacaklar ha birileri mafya bozuntularına ulusalcı diyor diye onlar ulusalcı olmaz... Biz buna bizim köyle çamur at izi kalsın diyoruz...

Bu komplo teorilerinide çok dinledik, sizi Türkleştirmek istemiyoruz mümkünse olmayın zaten... :)

Türk'üm diyen o kadar mutlu insan var ki...

Kürtler Türkleştirilmek isteniyormuş... muş... muş... NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE sözünden bunu anlıyorsanız eğer nasıl anlatalım ki?

Hem Ulus devletten yana olacaksın hem ayrılıkçı popülist ve hatta pkk ile aynı söylemlerde bulunacaksın pek inandırıcı olmuyor... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hicte komik diilsin... seni babanı dövecek kadar aciz olmadı benim babam... neyse

hic tarih okumamıssın dicem yalan olur inan senin yazdıklarının cogu yalan.... bi daha da bu mezuda konusmicam cunku kolay yoldan cevap veriyosn ...yalan diyosun nasıl anlasbilirzki ya da nasıl paylasabiliriz dogrularımızı ....

işte bu kadar...

gerçekler acıtır ve söylenecek söz bırakmaz..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Çarpıtmak mı? Valla asıl işine gelmeyen şeyler duyunca çarpıtan kim belli oluyor...

Sen hangi gazete ve tv kanallarından bahsediyorsun Roj tv mi? Hangi gazete kürdünsesi mi?

Ululsalcılar sen ne dersen de dediğin gibi değildir... Olmayacaklar ha birileri mafya bozuntularına ulusalcı diyor diye onlar ulusalcı olmaz... Biz buna bizim köyle çamur at izi kalsın diyoruz...

Bu komplo teorilerinide çok dinledik, sizi Türkleştirmek istemiyoruz mümkünse olmayın zaten... :)

Kürtler Türkleştirilmek isteniyormuş... muş... muş... NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE sözünden bunu anlıyorsanız eğer nasıl anlatalım ki?

Hem Ulus devletten yana olacaksın hem ayrılıkçı popülist ve hatta pkk ile aynı söylemlerde bulunacaksın pek inandırıcı olmuyor... :)

inan hic turk olmaya meraklıyım diye bi cevap vermicem yoksa bölücü olcam size göre ... ha bide en cok beni tanıyan siz sardunyam, beni roj tv pkk ye aynı (ozaman sayın Savcıda aynı yanda yani sözüm ona biz bölücülerler beraber) söyleyişte diye elestiriyorsanız.ideolojileri icin herseyin mubah diyen ulusalcılardan derim... hala diyorum butun kurtleri aynı görürseniz hicbisi basaramassınız ki zaten istemiyorsunuz,izin vermiyorsunuz bir seylerin basarılmasına ....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kurt sorunu neden vardir? PKK neden vardir? Bir dusunun!

Tabii ki NE MUTLU TURKUM DIYENE lafi bize aykiri. TURK degiliz. Turkiyeliyiz. Artik anlayin. 20 milyon Kurt kendini Turkiyeli olarak goruyor, TURK olarak degill. Bakin Mehmet Ali Birand'dan alinti konu basligima, Devlet yillar once sorunun uzerine yanlis bir yontemle gitme karari almis, yani ASIMILE ve KABA KUVVET yontemi ile. Medya ve sistem artik buna endekslenmis yillardir. O yuzden size inanmasi zor geliyor istedigimiz seylerin OZ HAKLARIMIZ oldugu gercegi.

Baksaniza sayin politika ne dedi gecen: "Turkler Turkiye;nin tek ana unsurudur, size Kurtler bize ayak uydurmak zorundasiniz". Ve hicbiriniz kalkip bu soyleme karsi cikmadiniz. Uzuntu duyuyorum! Bir de kalkmis bizlerin sizle bir olmasini istiyorsunuz, milliyetciligin ve ayirimciligin alasi yapilirken.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yani hayretle izliyorum, olan bitenlere, su son zamanlarda yavas yavas ortaya cikan Devlet teroru orneklerine hic birinizin yorum yapacagi yok. Hicbirniz kalkip ta "Yani gercekten bir takim haksizliklar yapiliyormus su insanlara" demeyeceksiniz herhalde! Hayretle ve uzuntuyle takip ediyorum. Artik kendi medyaniz bve yazarlariniz bile aciktan elestiryor. Daha ne belge istiyorsunuz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin Suheda,

Benim gibi dusunen 20 milyon Kurt aranizda. Siz deseniz de demesenizde aranizdayiz. Alisin artik!

Herkes kendi isine baksin kardesim. Sizler kalkip taaaa bilmem Turkiye'nin Batisinin ne ucundan benim Kurtlerimin yasadigi topraklar hakkinda siyaset yapamazsiniz. Kalkip taaa oralardan buralarda kimin ne dili konusmasi ve ne kimlige sahip olmasi gerektigini soyleyemezsiniz. **********

Bu 20 milyonu çok vurgulamaya başladınız hayırdır?

Canım neyi isterse onu söylerim bu konuda sizden müsade alacak değilim,her iletinizde benim ülkemi pkk ile aynı kefeye koyarken ben size susun demiyorum ama,kalkıp taaaa oralar dediğiniz yer bu ülke toprakları içerisinde bir yer tıpkı buralar dediğiniz yer gibi.....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu 20 milyonu çok vurgulamaya başladınız hayırdır?

Canım neyi isterse onu söylerim bu konuda sizden müsade alacak değilim,her iletinizde benim ülkemi pkk ile aynı kefeye koyarken ben size susun demiyorum ama,kalkıp taaaa oralar dediğiniz yer bu ülke toprakları içerisinde bir yer tıpkı buralar dediğiniz yer gibi.....

******** Hukuk disi ve siddet yanlisi ceteleri vardir, ve hatta bana sorarsaniz su PKK olsumunda bile bunlarin parmagi olabilir zira super istikrarsiz ve degisken bir Turkiye'de PKK'nin varligi sadece bir kesimi KAHRAMAN ve IHTIYAC haline getiriyor! Bir analiz edin, edin de gorun PKK meydana ciktigindan beri kimin ne isine yaradi. PKK Turkiye'de bazi mekanizmalarin isleyebilmesi icin gerekli bir sarttir maalesef.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kürt sorunu'nun temeli tamamen ekonomiye dayanmaktadır

insnalara , hiçbir hizmet götürmeyin , hergün açlıktan ölenler olsun , yooalr olmasın , hastaneler , okulalr olmasın bunlarda yetmezmiş gibi dilini , kültürünü yasaklayın tecritlere maruz bırakın sonra vay efendim bu kürtler terörist deyin

öyle yağma yok bunu kendi elleriyle devlet yaptı ve cezasını bütün halka çektiriyor hala

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

insnalara , hiçbir hizmet götürmeyin , hergün açlıktan ölenler olsun , yooalr olmasın , hastaneler , okulalr olmasın bunlarda yetmezmiş gibi dilini , kültürünü yasaklayın tecritlere maruz bırakın sonra vay efendim bu kürtler terörist deyin

öyle yağma yok bunu kendi elleriyle devlet yaptı ve cezasını bütün halka çektiriyor hala

Hayir efendim olayin ekonomik boyutlari olsa da asil sebepler sosyolojiktir. Turk halkinin ve devletinin Kurtlerin dilleriyle, kulturleriyle, tarihleriyle varligina karsi cikmasidir olay! Benim dilimi konusmami yasakliyorsan bana milyonlarca para yagdirsan ne yazar?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Siz Türkiye'den mi katılıyorsunuz foruma?

Türkiye'nin neresinden?

Ben size ülkenin en batısında öyle köyler gösteririm ki en doğudaki köylerin yanında hizmet yoksulu kalır!

Sorun, milliyetçiliktir! ayrı bir ülke kurma özlemidir!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Siz Türkiye'den mi katılıyorsunuz foruma?

Türkiye'nin neresinden?

Ben size ülkenin en batısında öyle köyler gösteririm ki en doğudaki köylerin yanında hizmet yoksulu kalır!

Sorun, milliyetçiliktir! ayrı bir ülke kurma özlemidir!

Sorun milliyetciliktir evet ama Turkiye Cumhuriyetinin ve halkin icine islemis anti-kurt Turk Milliyetciligidir. NE yani Turkiye devletiyle milletiyle milliyetci degil mi? Yani siz milliyetci olabiliyorsunuz da bizler olamayiz oyle mi?

Kardesim yillardir bas bas bagirdik, kendi dilimizi ve kulturumuzu istiyoruz diye. Yasaklamayin diye. Anlatamadik. Baskasinin dilini yasaklamak despotluktur ve milliyetciligin alasidir. Anlayamadiginiz bu iste! Bir de kalkmis haklari icin savasan bir halka milliyetci etiketi takiyorsunuz! Komik bir olay!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

YÜCE TÜRK DEVLETİNE TÜRK KÜRDÜ OLAMAYAN BİR KÜRD'ÜN ÖZRÜ...!

Aidiyet duygusundan yoksun, biz vefasız Kürtler, yüce Türk devletine ve aziz Türk halkına verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz...

Ne 1839'da, ne 1843'te, ne 1878'de, ne 1921'de, ne 1925'te, ne 1926'da, ne

1927'de, ne 1930'da, ne 1937'de ve ne......'de öl öl bitemedik... Öldükçe

çoğaldık ve cellatlarımızdan çok yaşadık, hâlâ 20 milyonuz, özür dileriz...

Tarihte Selahaddin-i Eyyubiler, Ebu Hanife Ahmet Dineveriler, Abdülkadir

Geylaniler, Meleye Ciziriler, Feqiye Teyranlar, Molla Goraniler, Ebu Suudlar,

İdris-i Bitlisiler, Ehmede Xaniler, Mewlana Halidler, Said Nursiler,

Cemal Süreyyalar, Ahmed Arifler, Orhan Asenalar, Yılmaz Güneyler

yetiştirdik. Kültür, bilim, sanat, din ve edebiyat'ta bu coğrafya'ya ruh kattık,

hala da iflah olmadık, özür dileriz...

1071'de aynı dindeniz diye size kucak açtık; omuz omuza Malazgirt'te Bizans'a

karşı savaştık, yanlış yaptık özür dileriz...

1514'te bizim olmayan savaşta Çaldıran'da düşmanınız olan İranlılara

binlerce kayıp verdik, yanlış yaptık özür dileriz...

Çanakkale'de yedi düvele karşı imparatorluk güneşi batmasın diye oluk oluk

kan akıttık, Çanakkale'yi geçirtmedik, yanlış yaptık, özür dileriz...

1920'lilerde itilaf kuvvetlerini hep birlikte Anadolu'dan çıkarttık, hata

yaptık; özür dileriz...

Lozan'da iki devlete ne gerek var, birlikte kardeş kardeşe gül gibi geçinip

gideriz dedik, özür dileriz...

Ne asıl kuruculuğun nimetlerinden yararlandık ne de azınlıklar kadar hak

sahibi olabildik; bu şarkı böyle olmamalıydı diye itiraz ederek de ukalalılık

yaptık, özür dileriz...

"Vatandaş Türkçe Konuş "kampanyasına karşın biz onurumuz olan, varoluşumuzun nedenlerinden olan Şam şekerinden daha tatlı olan anadilimizle konuştuk, her kelime için" bedel" ödedik, yanlış yaptık özür dileriz...

"kuyruklu Kürt, dağ Türkü" küfürlerini lügatinize soktuk, analarınızın ak sütü

gibi temiz olan dilinizi kirlettik, insanlarınızın edebini bozduk; özür dileriz...

Varlıklarımızı Türk varlığına tamamen armağan edemedik, Giritlere, Mekkelere, Balkanlara, Kafkaslara ve Ortadoğu'ya sürüldük, özür dileriz...

Şehirlerimizin, ilçelerimizin, köylerimizin, dağlarımızın, ovalarımızın

isimlerini medenileştirmek adına değiştirdiniz, biz ısrarla ve inatla eski

isimlerini kullandık, özür dileriz...

Alfabenizde olmayan x,w,q harflerini çocuklarımızın isimlerinde

kullandık, alfabenizin huzurunu kaçırdık özür dileriz...

İçlerimizden birileri sadece fikirlerini açıkladığı için gece yarıları jitem'in

kurşunlarına hedef oldu, gündemi fail-i meçhul cinayetlerle meşgul ettik; özür dileriz...

Kutsal bayramımız newrozlarda "yaşasın halkların kardeşliği "dedik, görüntü

ve gürültü kirliliği yarattık, özür dileriz...

Her rengin tıpkı ebruli sanatında olduğu gibi kardeşçe, uyum ve barış içinde

biribirini yok etmeden yaşayabileceklerini düşündük, yanılmışız meğer; özür

dileriz..... Çok özür dileriz.... Ama çok özür dileriz....

saygılarımla....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

inan hic turk olmaya meraklıyım diye bi cevap vermicem yoksa bölücü olcam size göre ... ha bide en cok beni tanıyan siz sardunyam, beni roj tv pkk ye aynı (ozaman sayın Savcıda aynı yanda yani sözüm ona biz bölücülerler beraber) söyleyişte diye elestiriyorsanız.ideolojileri icin herseyin mubah diyen ulusalcılardan derim... hala diyorum butun kurtleri aynı görürseniz hicbisi basaramassınız ki zaten istemiyorsunuz,izin vermiyorsunuz bir seylerin basarılmasına ....

birde ne dediğin anlaşılsa... :)

bütün kürtler aynımı değilmi görücez... lakırdıları şimdilik aynı görünüyor... :P

Kurt sorunu neden vardir? PKK neden vardir? Bir dusunun!

Tabii ki NE MUTLU TURKUM DIYENE lafi bize aykiri. TURK degiliz. Turkiyeliyiz. Artik anlayin. 20 milyon Kurt kendini Turkiyeli olarak goruyor, TURK olarak degill. Bakin Mehmet Ali Birand'dan alinti konu basligima, Devlet yillar once sorunun uzerine yanlis bir yontemle gitme karari almis, yani ASIMILE ve KABA KUVVET yontemi ile. Medya ve sistem artik buna endekslenmis yillardir. O yuzden size inanmasi zor geliyor istedigimiz seylerin OZ HAKLARIMIZ oldugu gercegi.

Baksaniza sayin politika ne dedi gecen: "Turkler Turkiye;nin tek ana unsurudur, size Kurtler bize ayak uydurmak zorundasiniz". Ve hicbiriniz kalkip bu soyleme karsi cikmadiniz. Uzuntu duyuyorum! Bir de kalkmis bizlerin sizle bir olmasini istiyorsunuz, milliyetciligin ve ayirimciligin alasi yapilirken.

Ne mutlu Türk'üm Diyemeyenin, Türkiye Cumhuriyetinde asli vatandaş olması mümkün mü?

ha o Türkiyeliyiz lafınıda başbakanınız soktu lugata... Ondan önce herkes vatandaştı... Artık başka bir şey alt/üst olmuş kimlikler var... -_-

Sizin talebiniz nedir? Siz bu ülkede kimlik problemimi yaşıyor sunuz? Sizi ne olarak tanımlayalım?

Sıkıntı duyduğunuz şey nedir? Tamam anladık Türk değilsiniz oldumu halloldu mu şimdi sırada ne var?

Özerk bölge istermisiniz size ondan verelim, komşu oluruz artık... Nasılsa Türk değil Türkiyelisiniz, Kürdistan kuruluyor oraya gidecek misiniz?

Yani hayretle izliyorum, olan bitenlere, su son zamanlarda yavas yavas ortaya cikan Devlet teroru orneklerine hic birinizin yorum yapacagi yok. Hicbirniz kalkip ta "Yani gercekten bir takim haksizliklar yapiliyormus su insanlara" demeyeceksiniz herhalde! Hayretle ve uzuntuyle takip ediyorum. Artik kendi medyaniz bve yazarlariniz bile aciktan elestiryor. Daha ne belge istiyorsunuz?

Ya valla bilemiyorum sen bir anlatsana ne gibi haksızlıklar bunlar?

Müthiş bir şekildr provake olmuş durumdasınız... Madem kimlik sorununuz var lütfen bize anlatın Kürtlerin kökeni nereye dayanır? Alfabeniz varmı? Diliniz resmi diller arasında mı? Dilinizin geçmişi var mı? Kaç çeşit Kürtçe var? İsimlerinizde ki "W,Q,X" harfleri nereden geliyor?

Sizler bana göre devletin size düşman olduğuna inandırılmış ve ajitasyonla, drama masallarıyla, kendi ülkesine yabancılaştırılmış Türkiye Cumhuriyetinin asli unsurlarına düşman edilmiş kışkırtılmış insanlarsınız...

Lütfen sorularıma yanıt verir misiniz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

YÜCE TÜRK DEVLETİNE TÜRK KÜRDÜ OLAMAYAN BİR KÜRD'ÜN ÖZRÜ...!

Aidiyet duygusundan yoksun, biz vefasız Kürtler, yüce Türk devletine ve aziz Türk halkına verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz...

Her rengin tıpkı ebruli sanatında olduğu gibi kardeşçe, uyum ve barış içinde

biribirini yok etmeden yaşayabileceklerini düşündük, yanılmışız meğer; özür

dileriz..... Çok özür dileriz.... Ama çok özür dileriz....

Rica ederim,asıl biz özür dileriz!!!

Bin yıldır sizi bu topraklarda kendimizden farklı görmediğimiz için..

Soydaşlarınız Irak'ta katledildiği zamanlar size sahip çıktığımız için..

Hiç bir ferdinizi kendimizden ayırmadan ülkenin tüm imkanlarını ortak paylaştığımız için..

Son derece güvenip kendi çocuklarımızla sizin çocuklarınızı aynı anne babadan kabul edip asker ocaklarına aldığımız için..

Tarih boyunca savaşlarda biz ayrı bir millet değiliz diyerek cephelerde omuz omuza savaştığımız için..

Kendi dilinizi özgürce kendi aranızda kullandığınız halde diğer etnik guruplardan sizi ayırmayıp ortak dil Türk'çeyi konuşmanızı istediğimiz için...

Selahaddin Eyubi'leri,Abdulkadir Geylani'leri murşid edindiğimiz için...

Ne mutlu Türk olana değil ne mutlu Türk'üm diyene deyip ortak bir paydada buluşma isteğimiz için...

Tarih boyunca yaptığınız isyan ve ayaklanmaları unutup size evin haylaz çocuğu gözü ile baktığımız için..

Bin yıldır aynı tastan ekmek yediklerinizi inkar edip ortak düşmanla işbirliği yapmanıza göz yumduğumuz için..

Herkesle aynı imkana sahip olduğunuz halde bize haksızlık yapılıyor sözlerinize sabırla cevap verdiğimiz için...

Diğer etnik kökenlerin sizin gibi neden olmadığını merak edip sormadığımız için..

Dağlara çıkmanızı sırf dil özgürlüğü adına açıklamalarınızı tüm iyi niyetimizle dinlediğimiz için..

Nevruz'un çok eski bir bayram olduğunu ve ortak kutlayalım tekliflerimize sıcak bakmadığınız için..

Ve o bayramlarda bu ülkenin katil kabul ettiğinin posterleri ile dolaşmanıza müsade ettiğimiz için..

Okul yok,hastene yok,su yok,köprü yok..deyip ülkenin sırf bölge kalkınsın diye hizmete gönderdiklerini katletmenize göz yumduğumuz için...

Bölünmez bütünlüğümüze göz dikmiş düşmanların sizi dolduruşa getirip kışkırtmasına seyirci kaldığımız için..

Gündüz normal vatandaş gibi görünüp akşamları dağlara çıkışınızı seyrettiğimiz için..

Ve tüm bunlara rağmen biz kardeşiz diye haykırdığımız için..

Size ayrıcalık yapıp eğitimden katkı payını en çok size verdiğimiz için..

Kaçak elektirik kullanımında yaşadığınız şehirlerin ilk sırada oluşuna göz yumup aradaki farkı kendi cebimizden ödediğimiz için..

Kendinize vekil tayin edip gönderdiklerinizin dehşet veren açıklamalarına seyirci kaldığımız için..

Her Kürt pkk lı olamaz deyip terörist cenazelerindeki manzaraları görüp yinede söylediğimize inanmak istediğimiz için..

Ülkenin en kalabalık şehirlerinden birinde güpe gündüz bu vatanın en kutsal saydığı değerlerden bir olan Bayrağını yakışınızı gözyaşlarımızla izleyip hesabını sormadığımız için...

"Biz pkk lı değiliz biz sadece dilimizi konuşmak istiyoruz"sözlerinize inandığımız için...

Dünya kadınlar gününde kadınlarınızın sokaklara dökülüp pkk ve elebaşısının posterleri ile yürüş yapmalarına bir anlam veremediğimiz için..

Leyla Zana'ları Sırrı Sakık'ları Sebahat Tuncel'leri makam sahibi yapıp bize nazire etmenize aldırmadığımız için..

Dağdaki katilleri özgürlük savaşçısı olarak adlandırmanıza,Devleti köy yakan masum canlara kıyan terörist bir örgüt gibi göstermenize,şehirlerin orta yerinde patlayan sayısız insanı katleden bombalarda asıl suçlu Devlettir deyip katillere sahip çıkmanıza..Ve bunları hiç çekinmeden dile getiren vekillerinize,tüm bunlara hala büyük bir sabırla tahammül ettiğimiz için..

....Ve asıl yanılanın sizler değil kendimiz olduğunu fark etmediğimiz için....Özür dileriz..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Size tekrar ifade edeyim bizlerin ne istedigini ve lutfen artik ileri geri tartismak yerine bir kulak verin:

- Kurtlerin diliyle, tarihiyle, kulturuyle taninmalari ve oz haklarinin anayasamizla guvence altina alinmasi (resmi olmasa dahi Kurtce devlet hizmeti bunlarin en buyuk ornegi, ya da Kurtce egitim, tipki Fransizca ve Ingilizce egitim yapildigi gibi bu topraklarda!)

- Yillardir Kurtlere ne haksizlik yapilmissa bunlarin tek tek arastirilip Devletimizin sorumlulugu ve bir nevi ozuru uzerine almasi. Yapilan cirkinlikler artik tum Turkiye halkina Devlet tarafindan ithaf edilmeli ve halklar barismalidir. Turk halkinin bize yapilanlardan haberdar olmamasi cok dogal. Siyasi propaganda var, medya etkisi var, vs. Ama yapilanlarin (tipki yeni yeni faili mechul cinayetlerin sorumlularinin ortaya cikarildigi gibi) desifre edilmesi ve Kurtlerin gonlunun alinmasi Devletin gorevidir!

Cok acik sekilde ifade ediyorum iste. Gerci sizler yine soracaksiniz gibi geliyor bana ya da inkar edeceksiniz bazi seyleri ama olsun. Iki maddeyle ne istedigimiz acikladim. Bizim amacimiz bu topraklardan ayrilmak degil. Bizim topraklarimizdir ve Turklerden cok biz savastik bu topraklar icin ve biz kurduk bu ulkeyi. Ayrilmayiz!

Umarim ne istedgimi aciklayabilmisimdir bu sefer, cunku dilimde tuy bitti!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sn. diyarbakırlı kardesim

evet kültürümüzü ve dilimizi yok etme cabalarındanda bahsettim ama gercek sorun ekonomidir

bunu anlayın

insanların ekonomik sorunları olmasaydı yani insanca yasamalarına olanak tanınsaydı dağa cıkmazlardı bana göre

bak bugün dil sorunu çözülmek üzere ama ekonomi baki sorun

ayrıca milliyetcilik değil bu sorun cünkü bir tarafta ezen tarafın halkı yani türkler öbür tarafta ezilen halk kürtler var o yüzden bunu karsılastıramazsınız

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sn. diyarbakırlı kardesim

evet kültürümüzü ve dilimizi yok etme cabalarındanda bahsettim ama gercek sorun ekonomidir

bunu anlayın

insanların ekonomik sorunları olmasaydı yani insanca yasamalarına olanak tanınsaydı dağa cıkmazlardı bana göre

bak bugün dil sorunu çözülmek üzere ama ekonomi baki sorun

ayrıca milliyetcilik değil bu sorun cünkü bir tarafta ezen tarafın halkı yani türkler öbür tarafta ezilen halk kürtler var o yüzden bunu karsılastıramazsınız

Hayir kardesim sorun sadece ekonomik degil. Ben daha 12 - 13 yasindayken, cok zengin bir aileden gelmeme ragmen siyasi olmayan kurtce bir tiyatro oyunu cikisinda kiz kardeslerimin ve babamin nasil voplandigini gordum ve kendim dahi yedim cop! Bunun ne ekonomik gerekcesi olabilir ki? Dupeduz siddet!

Baska bir ornek vereyim. Yil 1992, yer Diyarbakir Anadolu Lisesi. Bir kac ogrenci kucuk capli bir yuruyus yapiyor. Ve sonra onlarca kalesnikoflu sivil polis kucucuk cocuklarin aralarina daliyor. Ben dondum kaldim bahcesinde okulun ama korkudan, sirf korkudan ve soktan her yana kacanlar vardi. Hepsi tutuklandi, dovuldu. Siniflara bile daldilar! Bunu ekonomik durumla ne ilgisi var? Dupeduz siddet!

Ucuncu ornek: Leyla Zana yemin toreninde ne dedi biliyormusunuz? "bu yemini Turk ve Kurt halkinin kardesligi icin ediyorum" dedi. Kurtce dedi. Sonuc ne oldu malum! Kotu mu dedi? Neden TV'lerimizde ve hatta meclisimiz de dahi Almanca Ingilizce konusulabiliyorda, iki Kurtce kelimenin edilmesi, hem de baris icin edilmesi bu kelimelerin bir yasak oluyor?

Binlerce insan olduruldu JITEM ve ERGENEKON gibi ceteler tarafindan. Adini faili mechul cinayet koydular. 14 - 15 yil sonra yeni yeni desfire edilmeye basladi bu ceteler. Az mi yaptilar Kurtlere. Ve bunlar Semdinli'de kitap evini bile bombalarken, emin olun ki bir suru siyasetcinin ve ordu mensubunun haberi vardi olan bitenlerden! Ortbas edildi degil mi?

Nereye kadar saklayacagiz gercekleri? HAK istiyoruz bizler, para degil! HAK ve ADALET!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sorun milliyetciliktir evet ama Turkiye Cumhuriyetinin ve halkin icine islemis anti-kurt Turk Milliyetciligidir. NE yani Turkiye devletiyle milletiyle milliyetci degil mi? Yani siz milliyetci olabiliyorsunuz da bizler olamayiz oyle mi?

Kardesim yillardir bas bas bagirdik, kendi dilimizi ve kulturumuzu istiyoruz diye. Yasaklamayin diye. Anlatamadik. Baskasinin dilini yasaklamak despotluktur ve milliyetciligin alasidir. Anlayamadiginiz bu iste! Bir de kalkmis haklari icin savasan bir halka milliyetci etiketi takiyorsunuz! Komik bir olay!

Bakın dostum haklari icin savasan bir halk dediğin kim?Buna açıkca pkk diyebiliyormusun?

Kiminle savaşıyor bu haklari icin savasan halk...Türk askeriylemi,kürt kökenli türk askeriylemi,Kürtler içinmi savaşıyor?söyledilkerinizden başka anlam çıkmaz o zaman açıkca söyleyin bizde ona göre cevap yazalım...

Defalarca yazdık Hangi dili kullanacaksınız..

Tunceli millet vekili Kamer Genç bile Mecliste sadece Tucelide 7-8 farklı dil kullanılmaktadır diyor ,türkiyede her bölgede o kadar kürt vatandaşlarımız var her bölge hatta kasabalar,köyler arsaında bile dil farkı var...(şive değil dil)Siz hangi dili kullanacaksınız ...

Kaç kürt vatandaşi sizin gibi düşünüyor haberiniz varmı..

Azeriler,lazlar, diğer insalarda kendi dillerini isterse ne olacak türkiyenin hali...

her zaman aynı şeyi yazıp duruyoruz dalgamı geçiyorsunuz başka amcınızmı var..anlmış değilim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Rica ederim,asıl biz özür dileriz!!!

Bin yıldır sizi bu topraklarda kendimizden farklı görmediğimiz için..

Soydaşlarınız Irak'ta katledildiği zamanlar size sahip çıktığımız için..

Hiç bir ferdinizi kendimizden ayırmadan ülkenin tüm imkanlarını ortak paylaştığımız için..

Son derece güvenip kendi çocuklarımızla sizin çocuklarınızı aynı anne babadan kabul edip asker ocaklarına aldığımız için..

.

.

.

Dağdaki katilleri özgürlük savaşçısı olarak adlandırmanıza,Devleti köy yakan masum canlara kıyan terörist bir örgüt gibi göstermenize,şehirlerin orta yerinde patlayan sayısız insanı katleden bombalarda asıl suçlu Devlettir deyip katillere sahip çıkmanıza..Ve bunları hiç çekinmeden dile getiren vekillerinize,tüm bunlara hala büyük bir sabırla tahammül ettiğimiz için..

....Ve asıl yanılanın sizler değil kendimiz olduğunu fark etmediğimiz için....Özür dileriz..

yüreğinize sağlık suheda teşekkür ederim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.