Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Cennet'de türban ve çarşaf olacak mı?

BrainSlapper

Önerilen İletiler

Olay bitmiştirden kasıt İslami kaynaklar ortada isteyen bakar öğrenir yoksa bir inanmayan kurgu yapmış ve illa cevap istiyorum dayatmasına girmiş sonrada gelen cevaplarıda kafasına göre katogorize edip illa bu cevap benim istediğim tarzda değil ben istemiyorum kabul etmiyorum demek (şüreka'larınla beraber) zaten çocukça bundan dolayıdırki inananların verdiği cevaplar "İNANMAYANLAR" nezdinde polemik boyutuna çekilip sanki "ALLAMER" soru,sormuşta cevap alamamış gibi yansıtmak hoş değil saygılar sunarım her cevap yazan forumdaşa.

Not.

Amacım kimseye karşı kırıcı olmak veya tartışmaları polemik boyutuna çekmek değildir.

İnanmayan insanlar "İNANCIN" nasıl anlaşıldığını "EMPATİ" yaparak anlamaya çalışıp öyle soru sorsalar tartışmaların seyri değişir bundan dolayı kişi evvela kendini tartmalı'ki başkasında kusur arasın.

Hmmm demek empati yapıp sizlerin işitmek istediğiniz soruları soracağız ki sizler düşünmeyin, yorulmayın. Empati demişken, neden sizlerde olmayan bir şeyi başkalarından bekliyorsunuz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 51
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Olay bitmiştirden kasıt İslami kaynaklar ortada isteyen bakar öğrenir yoksa bir inanmayan kurgu yapmış ve illa cevap istiyorum dayatmasına girmiş sonrada gelen cevaplarıda kafasına göre katogorize edip illa bu cevap benim istediğim tarzda değil ben istemiyorum kabul etmiyorum demek (şüreka'larınla beraber) zaten çocukça bundan dolayıdırki inananların verdiği cevaplar "İNANMAYANLAR" nezdinde polemik boyutuna çekilip sanki "ALLAMER" soru,sormuşta cevap alamamış gibi yansıtmak hoş değil saygılar sunarım her cevap yazan forumdaşa.

Not.

Amacım kimseye karşı kırıcı olmak veya tartışmaları polemik boyutuna çekmek değildir.

İnanmayan insanlar "İNANCIN" nasıl anlaşıldığını "EMPATİ" yaparak anlamaya çalışıp öyle soru sorsalar tartışmaların seyri değişir bundan dolayı kişi evvela kendini tartmalı'ki başkasında kusur arasın.

:clover:;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sana sorulan soruya cevap verirsen, cevabını değerlendiririz.

Ama "Türkiye'nin başkenti neresidir" gibi bir soruya, "En yüksek dağımız Ağrı'dır" diye cevap verisen, bu cevabı yutmayız.

Bu cevap, soruya cevap değildir.

"Türkiye'nin başkenti Kayseri'dir" dersen, bu cevap yanlış bir cevap olur, ama "sorulan soruya cevap" olur.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

1. karınıza gılman verileceğini iddia edip... gılman verileceği uydurmadır

2. Cennet’te kadın,kız,huri’nin yaşam ve giyimi yaşayanların kendi mahremlerinde olacaktır

1. Gılman'ın kadınlar için olduğu yorumu sizin lehinize bir yorum, öyle değil de gılmanlar da erkekler için ise iş iyice sakata gider. Bunu bir kenara bırakıyorum, erkekler acaip bir şekilde kayırılmış olur ve dinin kadınları kenara ittiği savı iyice güçlenir. Cennette de erkekler daha bi kayırıldı, kadına kısıtlama iyice arttı. Kadınlar isyanda. "Cennette bile gün yüzü görmeyecek, sonsuza kadar bi bu ******* suratına mı bakıp duracağız?"

2. Kadınlar hâla isyan etmiyorsa şaşarım. Harem selam cennette de mi olacak? Sonsuza kadar kölelik! Dünyada kocasını sevmemiş ama katlanmış, karısı olarak da ölmüş, hadiii sonsuza kadar aynı azap... Gılman da vermiyorlar?

Bayanlar, ne diyorsunuz bu işe? Ben kadın olsam beni hiç sarmazdı bu iş...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

1. Gılman'ın kadınlar için olduğu yorumu sizin lehinize bir yorum, öyle değil de gılmanlar da erkekler için ise iş iyice sakata gider. Bunu bir kenara bırakıyorum, erkekler acaip bir şekilde kayırılmış olur ve dinin kadınları kenara ittiği savı iyice güçlenir. Cennette de erkekler daha bi kayırıldı, kadına kısıtlama iyice arttı. Kadınlar isyanda. "Cennette bile gün yüzü görmeyecek, sonsuza kadar bi bu ******* suratına mı bakıp duracağız?"

2. Kadınlar hâla isyan etmiyorsa şaşarım. Harem selam cennette de mi olacak? Sonsuza kadar kölelik! Dünyada kocasını sevmemiş ama katlanmış, karısı olarak da ölmüş, hadiii sonsuza kadar aynı azap... Gılman da vermiyorlar?

Bayanlar, ne diyorsunuz bu işe? Ben kadın olsam beni hiç sarmazdı bu iş...

Sevgili demirefe,

Ben de sordum ama yanıt gelmedi.

Sana da teşekkürler sayın sarıgöl.

Bu da güzel bir bilgi.

Diğer müslümanlar da bu bilgiyi destekliyorlar mı?

Yani semitik cennettin sadece erkeklere hitap eden bir yer olduğu, kadınların yine kocalarına hizmet edecekleri inancını destekliyorlar mı?

Umarım yanıt veren olur.

Kadınların uğradıkları veya uğrayabilecekleri haksızlıkları düşünmeden sadece "bencilce" düşünürse, hiçbir erkek İslam dininden daha "karlı" bir din bulamaz.

Gücün varsa, istediğin büyüklükte harem kur.

4 kadın az mı geldi? Evlenmene gerek yok ki "eşitlik sağlayamam" de hiç evlenme, bastır parayı birsürü cariye edin, harem hayatı yaşa. Hatta birsürü kadını sokak hayatından kurtarıyorum, doyuruyorum, baıyorum diye bir de Allah'tan sevap postalamasını istersin.

Ama kadınlar neden inanıyorlar anlam verebilmiş değilim.

Dünyada kölelik, metafizik dünyada kölelik.

Onlara layık görülen tek şey erkeğe hizmet.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hmmm demek empati yapıp sizlerin işitmek istediğiniz soruları soracağız ki sizler düşünmeyin, yorulmayın. Empati demişken, neden sizlerde olmayan bir şeyi başkalarından bekliyorsunuz?

Ön yargı kendini nasıl belli ediyor değilmi; "sizlerde olmayan" birde "ÇOĞUL" kullanarak sonra bizim veya bizlerin istediği soruları,sorun değildir " EMPATİ" karşıdakinin ne düşündüğünü veya eylemini duygusal olarak anlamaktır kendini onun yerine bir an koyarak yoksa zaten materyalist düşüncede "DUYGULARA" yer olmadığı zaten bilir "İNANANLAR" sorun değil bir deneyelim dedik.

;)

Sana sorulan soruya cevap verirsen, cevabını değerlendiririz.

Ama "Türkiye'nin başkenti neresidir" gibi bir soruya, "En yüksek dağımız Ağrı'dır" diye cevap verisen, bu cevabı yutmayız.

Bu cevap, soruya cevap değildir.

"Türkiye'nin başkenti Kayseri'dir" dersen, bu cevap yanlış bir cevap olur, ama "sorulan soruya cevap" olur.

Saygılar.

Sayın brain.

Çok rica ediyorum “LÜTFEN” sorupta alamadığın cevap hangisidir ve kim topu taça atmış (polemik) yanıtlarsan memnun olurum.

Gılman'ın kadınlar için olduğu yorumu sizin lehinize bir yorum, öyle değil de gılmanlar da erkekler için ise iş iyice sakata gider.

Aslında “gılman” ın kadınlar için olduğu yorumu zaten “UYDURMA” ve çarpıtılarak,uydurulan yorumlarda ABESLE İŞTİGALDİR dolayısı ile üzerinde yazmaya değmez.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aslında “gılman” ın kadınlar için olduğu yorumu zaten “UYDURMA”

Kadınlar içinse de, erkekler içinse de benim ikisine de itirazım yok. İkisi de cennetin nasıl bir yer olduğunu açıklıyor. Teşekkürler ben cevabımı aldım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın brain.

Çok rica ediyorum ?LÜTFEN? sorupta alamadığın cevap hangisidir ve kim topu taça atmış (polemik) yanıtlarsan memnun olurum.

1. Cennette, kadınlar, kızlar, huriler türban/çarşaf takacak mı?

Cevap seçenekleri:

- Takacaklar. Zira kapanman vs. vs. vs. nedeniyle sevaptır, iyidir, falan filan.

- Takmayacaklar, ama ztane takmalarını gerektirmeyecek "mahrem" bir alanda kapalı olacaklar.

- Takmayacaklar, zira türban/çarşaf takmalarını gerektirecek bir bir durum olmayacak.

Başka seçenekler varsa, siz de ekleyin. Ama net cevap istiyorum.

Aslında ?gılman? ın kadınlar için olduğu yorumu zaten ?UYDURMA? ve çarpıtılarak,uydurulan yorumlarda ABESLE İŞTİGALDİR dolayısı ile üzerinde yazmaya değmez.

Gılman'ın kadınlar için olduğu uydurma ise, gılmanlar oğlan mı?

Yani erkelere göğüsleri yeni tomurcuklanmış körpe kızların yanı sıra, genç oğlanlar mı sunulacak? Cennete oğlancılık meşru mu?

Gılmanların kadınlar için olduğu uydurma ise, cennet sadece erkeklere fantazi yaşatılan bir yer mi?

Kadınların u işten kârı ne olacak? Yine kocalarına hizmete devam mı edecekler sonsuza kadar?

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

oğlan غُلاَم; [Cogul] غِلْمَان , غِلْمَة genç çocuk; köle; hizmetçi; oğlan

http://www.arapcasozluk.net/

Gulam,genç çocuk,gılman,hizmetçi oğlanlar

Tur suresi

18-Rablerinin kendilerine verdiği ile zevk ü sefâ sürerler. Rableri onları, cehennem azabından korumuştur.

19- (Onlara): "Yaptıklarınıza karşılık afiyetle yeyin, için" (denilir.)

20- Sıra sıra dizilmiş koltuklara yaslanırlar. Ayrıca biz onları ceylan gözlü hûrilerle evlendirdik.

21- İman edip zürriyetleri de iman ile kendilerine tâbi olanlar (yok mu?); işte biz, onların nesillerini de kendilerine kattık. Kendilerinin amellerinden birşey de eksiltmedik. Herkes kendi kazandığına bağlıdır.

22- Onlara canlarının istediği meyvalar ve etlerden bol bol verdik.

23- Orada bir kadeh kapışırlar ki, onda ne bir saçmalama vardır, ne de günaha sokma.

24. Ve yetufu aleyhim ğılmanin lehum keennehum lu'luum meknun

24- Kendilerine ait bir takım hizmetçi oğlanlar onların etrafında dönerler. Bu gençler sanki sedefleri içine gizlenmiş inci gibidirler.

Adamlar zaten hurilerle evlenmiş.Eğer bu genç oğlanların hizmeti cinsel içerikli değilse

sanki sedefleri içine gizlenmiş inci gibidirler. şeklinde tasvir etmenin hiç bir anlamı kalmaz

çocuk وَلَد; [Cogul] اَوْلاَد , وُلْد çocuk; evlat; erkek çocuk; genç; velet; oğlan;

veled,küçük çocuk.Bu kökten türetilen mevlüd,doğum günü.

İnsan suresi

19. Ve yetufu 'aleyhim vildanun muhalledune iza reeytehum hasibtehum lu'luen mensuren.

19- Etraflarında ölümsüz küçük erkek çocuklar dolaşır, onları görünce saçılmış inciler sanırsın.

Modern kanunlara göre çocukların çalışması yasaktır.

Eğer bu küçücük çocukların görevi/hizmeti garsonluk anlamında ise

Allah cennette hizmet verecek küçüçük çocuklardan başka birilerini bulamamışmı? Melekleri ne güne duruyor?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kadınlar içinse de, erkekler içinse de benim ikisine de itirazım yok. İkisi de cennetin nasıl bir yer olduğunu açıklıyor. Teşekkürler ben cevabımı aldım...

Aslında ben teşekkür ederim nasıl bir mantık ürünü ile karşı,karşıya olduğumu anladığım için sebebi?de olmayan bir şey için yapılan yorum (kadına gılman) kontra tekraren sanki varmiş gibi kabul edip ?CENNETİN? nasıl bir yer olduğunu anlayan ******* *******...

1. Cennette, kadınlar, kızlar, huriler türban/çarşaf takacak mı?

Cevap seçenekleri:

- Takacaklar. Zira kapanman vs. vs. vs. nedeniyle sevaptır, iyidir, falan filan.

- Takmayacaklar, ama ztane takmalarını gerektirmeyecek "mahrem" bir alanda kapalı olacaklar.

- Takmayacaklar, zira türban/çarşaf takmalarını gerektirecek bir bir durum olmayacak.

Başka seçenekler varsa, siz de ekleyin. Ama net cevap istiyorum.

Gılman'ın kadınlar için olduğu uydurma ise, gılmanlar oğlan mı?

Yani erkelere göğüsleri yeni tomurcuklanmış körpe kızların yanı sıra, genç oğlanlar mı sunulacak? Cennete oğlancılık meşru mu?

Gılmanların kadınlar için olduğu uydurma ise, cennet sadece erkeklere fantazi yaşatılan bir yer mi?

Kadınların u işten kârı ne olacak? Yine kocalarına hizmete devam mı edecekler sonsuza kadar?

Aslında şu an ?DÜNYA?DAYIM? iNŞAALLAH CENNETE gitmek nasip olur. Cennete İnsanlar sevapları dolayısı ile gider zaten bir zamanlar ?MÜSLÜMAN? olduğundan dem vurduğun için bilmen gerekir değilmi sonra Mahrem demekle kolhoz yaşamımı zannettin Müslümanın mahremi kendini peşkeş çekmemektir (teşhir) Cennette daha nasip olmadığından tam bilemiyorum.

Doğru zannedersem türban,çarşaf takmak durumu olmayabilir malumundur Cennet giysileri Dünyadan tarif edilemeyecek kadar çeşitli istediği kıyafeti tercih edebilir Bir zamanlar Müslüman olduğun için yazıyorum ?CENNET? in büyüklüğü insan için sonsuz olan ?GÖKLER? kadar yani mekan büyük birde ?ZAMAN? sorunu yok anlatabildimmi yoksa tekrar yazabilirim.

Eskilerin ?OĞLAN? demekle ne kasdettiklerini bilmeyenler kendi çarpık düşüncelerine kılıf hazırladıklarını zannederler mesela eskiler kız?a da kızoğlan kız derlerdi şimdilerde ?DELİKANLI? anlamında onun için ?CENNET? temizlerin yani çarpık bir hayat yaşamayan (Dünyada) ların gideceği yerdir zaten Müslümanlar böyle şeyleri (çarpık yaşam) düşünmezler dahi düşünüpte mübah görenler içinde yer var ?AHİRETTE? CEHENNEM? ...

Buradan ?GILMAN? deyip yine çarpık düşünce üretmek yanlış sebebide ?CENNET? temizlerin yeridir müslüman zaten çarpık ilişkiye ?DÜNYADA? girmez dolayısı ile zaten İNANÇSIZIN, İNANMADIĞI CENNET İÇİN MÜSLÜMANI ZAN ALTINDA BIRAKMAKTIR MAKSAT yoksa kendide bilir İNANMAYAN; Müslüman çarpık ilişki yaşamaz hele CENNET?TE (haşa) bu düşünce herkesi kendi gibi zannedenlerin düşüncesidir.

Esas itibariyle Cennetin nimetleri hem erkek, hem de kadın mü'minler için müşterek iken, bazı hususlarda her iki cins de birbirlerinden üstünlüklere sahiptirler. Bu üstünlüklerin bir kısmı erkeklere mahsus iken, büyük bir kısmı da kadınlara mahsustur. Kur'ân'da Cennetlik kadınlar "Ezvâcün mutahharatün" yani "temiz kadınlar" olarak vasfedilir. Bu ifadenin içinde şu mânâlar saklıdır: Cennet kadınlara mekân ve meskendir. O kadınlar o yüksek Cennette lâyıktırlar. Aynı zamanda Cennet derecelerinin yüksekliği nisbetinde onların güzellikleri de artar. Ve Cennet onlarla güzelleşir ve süslenir.

Yani Cennetlik kadınlar, Cennetin güzelliğine güzellik katmakta, Allah'ın ebedî yurdunu süsleyen canlı bir unsur olmaktadır. Bu "mutahharatün (temiz)" ifadelerinden ayrıca şu mânalar çıkıyor: "Dünya kadınları Cennete girdikten sonra kötülüklerden, kıskançlık ve benzeri çirkin huylardan arınacaklar, içleri de dışları gibi berrak ve ter temiz olacak. Güzellikte hurileri geçecekler."

:D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

oğlan غُلاَم; [Cogul] غِلْمَان , غِلْمَة genç çocuk; köle; hizmetçi; oğlan

http://www.arapcasozluk.net/

Gulam,genç çocuk,gılman,hizmetçi oğlanlar

...

Eğer bu küçücük çocukların görevi/hizmeti garsonluk anlamında ise

Allah cennette hizmet verecek küçüçük çocuklardan başka birilerini bulamamışmı? Melekleri ne güne duruyor?

Sevgili hoppa,

Gılmanlar da erkeklere hizmet edeceğine göre, islam inancına göre, kadınlar cennette de havasını alacak demektir, müslüman kadınlar düşünsün.

*

Öte yandan, "armut piş, ağzıma düş" deyince armuda kavuşabilecek olan cennetliklere neden hizmetçi verme gereği duymuş ki Muhammed?

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili hoppa,

Gılmanlar da erkeklere hizmet edeceğine göre, islam inancına göre, kadınlar cennette de havasını alacak demektir, müslüman kadınlar düşünsün.

*

Öte yandan, "armut piş, ağzıma düş" deyince armuda kavuşabilecek olan cennetliklere neden hizmetçi verme gereği duymuş ki Muhammed?

Saygılar.

Müslüman kadınlar zaten düşündükleri için "CENNETE" gidecekler.

Temiz ve ASİL olanlara CENNETTE armut piş, ağzıma düş muamelesi yapılacaktır Hizmetçi'de olacaktır İsteyen dilediğince tertemiz (her istediği) yerine gelecektir.

;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yani Cennetlik kadınlar, Cennetin güzelliğine güzellik katmakta, Allah'ın ebedî yurdunu süsleyen canlı bir unsur olmaktadır. Bu "mutahharatün (temiz)" ifadelerinden ayrıca şu mânalar çıkıyor: "Dünya kadınları Cennete girdikten sonra kötülüklerden, kıskançlık ve benzeri çirkin huylardan arınacaklar, içleri de dışları gibi berrak ve ter temiz olacak. Güzellikte hurileri geçecekler."

:D

İlginç!!! Demek kıskanmak çirkin huy oluyor.Mümin erkekler hurilerle yatıp kalkarken müslüman bayanlar kıskanmayacak.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İlginç!!! Demek kıskanmak çirkin huy oluyor.Mümin erkekler hurilerle yatıp kalkarken müslüman bayanlar kıskanmayacak.
Müslüman "KISKANIR" nerede "DÜNYADA" ve bu kıskanma olayınıda cennette sürdürmez hoppa gibide kıskançlık ve benzeri çirkin huylardan arınacaklar lafından "KISKANÇLIK (VE) BENZERİ" ve'yi yazmayıp mal bulmuş mağribi gibi yazar.

;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ama kadınlar neden inanıyorlar anlam verebilmiş değilim.

Dünyada kölelik, metafizik dünyada kölelik.

Onlara layık görülen tek şey erkeğe hizmet.[/b]

Bunun ben de anlamış değilim.

Hadi diyelim inanılacak ve iman edilecek de, kadınlara ne oluyor? Mantıklarında nereye oturtuyorlar bunları? Erkekler için "oh sefasını sürerim" misali... Ama adınlara ne oluyor? Buna kadınların cevap vermesi gerekirken, nedense hep geri planda kalmayı tercih ediyorlar. Acaba dinin gerektirdiği gibi mi davranıyorlar bu tartışmada da?...

Saygılar efendim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bunun ben de anlamış değilim.

Hadi diyelim inanılacak ve iman edilecek de, kadınlara ne oluyor? Mantıklarında nereye oturtuyorlar bunları? Erkekler için "oh sefasını sürerim" misali... Ama adınlara ne oluyor? Buna kadınların cevap vermesi gerekirken, nedense hep geri planda kalmayı tercih ediyorlar. Acaba dinin gerektirdiği gibi mi davranıyorlar bu tartışmada da?...

Saygılar efendim...

Türkiye, diğer bazı İslam ülkelerine nazaran daha çağdaş bir ülke. Böyle olmasına rağmen kadınlarımız daha hala çağdaş olamadıkları gibi, çağdaş olma yolunda adım da atmıyorlar. Neden? Koca olsun, çamurdan olsun... pardon paralı olsun, yakışıklı olsun, yatı katı olsun, arabası olsun... Kadınlarımız kendi ayakları üstünde durmayı denemiyorlar bile. Ha, denemeyenler yok mu var elbette, ama azınlıktalar. Bir çok kadın için koca ekmek kapısı, bazıları ise ekmek yanında peynir de yiyor. Bu yüzden yüzlerine tükürseler 'yarabbi şükür' diyorlar. Buna bir de dindeki 'kocanın yaralarından akan irini yalamak, ama yine de kocasının hakkını ödeyememek' eklenince hem bu dünyada, hem de diğer dünyada onlara biçilen kalıplar dışına çıkamıyorlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Çok basit bir soru ve çok basit cevabı var. Yukarılarda yazılmış, çizilmiş mi bilmiyorum ama tekrar da yapmış olursam "tekrar da fayda vardır"

Cennette örtü ya da çarşaf var mıdır? Çok sevgili arkadaşlar, Kuran biz müslümanlar için apaçık bir delildir. Kuran bu konuda der ki; "Orada kadınlar ipekten elbiseler giyerler, o ipek kat kattır ama yine de içleri görünür"

Biz akıl sahibi insanlar buradan anlıyoruz ki çarşaf ya da örtü vs. yok.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Biz akıl sahibi insanlar buradan anlıyoruz ki çarşaf ya da örtü vs. yok.

Ben buna itiraz ederim. Cunku Musluman erkekler, simdi kadin ciplak ayak bileğine bile dayanamayip, kendilerini kontrol edemiyorlar. Kadinlar ortulu olmazlarsa, nasil Allaha dua edecekler, kendilerini kontrol edebilecekler mi?, abdestleri bozulmaz mi?

O yuzden, çarşaf ya da örtü var derim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ya düşünün bir kere;

Cehennem ya da Cennet sadece birer tasvirdir, imadır, imgedir, mecazdır...

Asıl ölmek şudur ki;

Kişinin kendisine yönelip, kendisini bulması.

"Ölmeden Ölmek"de işte bunu anlatır ki kişinin gerçek ölümü ve gerçek doğumu budur...

"Hakkıyla doğmak için önce ölmek gerekir..."

Nedir bu ölmek?

Nasıldır bu doğmak?

İşte bu ölümden sonra insan cennete kavuşur ki bu da aslen "Huzur"dur...

Bunu farkedemeyen ve buna eremeyen insanların dünya yaşamı "Cehennem"dir,

"Cennet" ise huzurlu insanların yaşamlarıdır...

Daha çok şey söylemek isterim ama Hallac-ı Mansur ile Nesimi'nin sonundan çekinirim...

Saygılarımla...

Siz nerelerdeydiniz Tangeriin.. :clover::clover::clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben buna itiraz ederim. Cunku Musluman erkekler, simdi kadin ciplak ayak bileğine bile dayanamayip, kendilerini kontrol edemiyorlar. Kadinlar ortulu olmazlarsa, nasil Allaha dua edecekler, kendilerini kontrol edebilecekler mi?, abdestleri bozulmaz mi?

O yuzden, çarşaf ya da örtü var derim.

Evli kişiler birbirlerine tepeden tırnağa helaldirler dolayısıyla hanım kocasına karşı istediği gibi giyinebilir buna izin verilmiştir, örtünme mahreme karşı vardır.

Tabi siz önemli bir yerden önemli bir istekte bulunacakken onların karşılarına çırıl çıplak çıkamazsınız herhalde, saygıdan dolayı kılık kıyafetinize dikkat edersiniz değil mi ? He şimdi müslüman hanımlarda Allahın karşısında Ona karşı gösterdiği saygının neticesidir bir nevi o örtünme ; hem mahreme karşı örtünme farz olması cihetiyle islami hükümlere uymanın neticesidir.Tekrar vurguluyorum; evli kişiler birbirlerine tepeden tırnağa helaldirler, hanım kocasına karşı istediği gibi giyinebilir.

Ayrıca örtünmeyenin abdestinin bozulacağını hangi kurallara göre söylüyorsunuz ? Abdesti bozan durumları bilmiyorsanız, öğrenebilirsiniz. -_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

He şimdi müslüman hanımlarda Allahın karşısında Ona karşı gösterdiği saygının neticesidir bir nevi o örtünme ; hem mahreme karşı örtünme farz olması cihetiyle islami hükümlere uymanın neticesidir.Tekrar vurguluyorum; evli kişiler birbirlerine tepeden tırnağa helaldirler, hanım kocasına karşı istediği gibi giyinebilir.

Allah her yerde ise sen nasıl giyinirsen giyin huzuruna o biçimde çıkmış olursun, yalnız değilsindir. Bir hanım kocasıyla yalnız kalamaz bu dünyada...

Gelelim diğer tarafa, diğer tarafta giyinmek demi var? Moda da var mı? Diyelim ki var, sen nasıl giyinirsen giyin yine allahın huzurundasın... Kocasına helal olan kadın, allahın huzurunda haram durumunda olacaktır...

Bir üçüncüsü: Allaha karşı saygıdan örtünmek?? Ne o örtünmeyince Allah adına namahrem bir durummu ortaya çıkıyor? Zaten o yaratmadı mı? Allahın gözlerini bir giysi mi engelleyecek? Namahrem durum, benim bildiğim, cinsel istek duyulmasına neden olan duırumlardır... Kötü kötü söyleteceksiniz beni gece gece yahu....

Neyse saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Allah her yerde ise sen nasıl giyinirsen giyin huzuruna o biçimde çıkmış olursun, yalnız değilsindir. Bir hanım kocasıyla yalnız kalamaz bu dünyada...

Konuya Allahın açısından bakmaya çalışmak...ilginç. Oysa konuyu insanın imkanlarına göre yorumlaman gerekirdi.

Niye bir hanım kocasıyla yalnız kalamaz, melekler her anını kayda mı alıyor yoksa :lol:

Gelelim diğer tarafa, diğer tarafta giyinmek demi var? Moda da var mı? Diyelim ki var, sen nasıl giyinirsen giyin yine allahın huzurundasın... Kocasına helal olan kadın, allahın huzurunda haram durumunda olacaktır...

Bilmediğin yer hakkında bilgileri hangi kaynaktan öğreniyorsun yahu :D hem de hüküm vermiş bak bak haram diyor. Haramı helalı da biliyorsun demek. -_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bilmediğin yer hakkında bilgileri hangi kaynaktan öğreniyorsun yahu :D hem de hüküm vermiş bak bak haram diyor. Haramı helalı da biliyorsun demek. -_-

Yorumlarım tamamen sizden öğrendiklerimiz doğrultusundaydyı sayın Muallim-i Ali, iletileriniz doğrultusunda :)

Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.