Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

KURBAN BAYRAMLARINA SON VERELIM!

Efendi Türkler

Önerilen İletiler

bulamadim sayin kaplan200, baktim gecmisime...ne zaman ve nerede ben " hadislerden örnek vermeyin"

dedim.

Hatirlamiyorum bulamadim da

.

.

.

Hz. Ebu Bekir ve Hz. Ömer ile sahabeden Ebu Menut el Ensari, mali durumları çok müsait olduğu halde, kurban

bayramlarında kurban kesmezlerdi! "Biz de kesersek herkes kurban kesmeyi farz (şart) zanneder diye!"

bu cümle artik ayetmidir hadismidir inan ki bilmiyorum, sadece neden önem tasimiyor diye merak ediyorum.. hepsi bu

Saygilar

Sevgili birce sizler derken, Her fırsatta islamın emirlerine karşı gelipde ,buradaki yapılan hadis açıklamlara yanlış yorum,yalnış sefsir gibi söylemler yazıp işlerine geldiği gibi yorum yapanlar için söyledim ve sizin örnek verdiğiniz HAdis Hz. Ebu Bekir ve Hz. Ömer in sözleri Ayet değildir.

Ayet kuan-i kerimde yazılı olanlardır.

Bu kadar araştırmacısınız ama Ayet ile hadisin farkını araştırmadan,bilgi sahibi olmadan yorum yapıyorsunuz...sizce ne kadar doğrudur.

Bu hadis elbette önem taşıyor, fakat ne olursa olsun, Ayet kuran-ı kerimde olduğundan hiç bir yorum yapılmadan doğru olarak kabul edilir..

Oysa hadisler kuran-ı kerim gibi belge niteliği taşımaya bilir...

Verdiğiniz hadis örneğinde Kurbanı hali vakti yerinde ,Hür olmak ,Mukim olmak,(yani misafir olmamak) Fitre verecek kadar zengin olmak yani kişinin oturduğu ev,bu evdeki zaruri eşyalar,binek vasıtaları,mesleği icabı sahip olunması gereken malzeme ve alet dışında kalan mala sahip olan kişi kurban keser.Demek istemişlerdir.

durumu iyi olmayanlar için farz değildir demek istenmiştir.

saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 277
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Kurban'i,hayvan keserek ifa etmeyi mesru kilmakla mecbur tutmak arasinda nasil bir fark oldugunu sanirim bilmektesiniz.Mesru kilmak birseyin oabilirligine karar vermektir,mecbur kilmaK ise birseyi mecbur etmektir.Kurban vecibesini Allah'in insanlara yarasin diye yaratmis oldugu hayvanlari keserek yerine getirmek mesrudur yani bu sekilde bu vecibeyi ibadeti yerine getirebilir müslümanlar ama illede hayvan kesmek mecburiyeti getirilmemistir.Kurban kelime anlamiyla hayvan kesmek kan akitmak olmadigina göre Kurban derken neden ilk olarak kesmek bogazlamak kan akitmak akla gelir budur anlasilmaz olan.Kurban Allah'a yaklastiran herseydir,o zaman ayetlerinde dogru dürüst yorumlanmasi gerekir.Verdiginiz ayetleri bende biliyorum ama ben o ayetlerden illede bir hayvan keserek Allah'a kurban edin anlamini cikartmiyorum.O hayvanlarin Kurban olarak kesilebilecegi anlamini cikartiyorum.

saygilarla

Sayın politika siz inançlı olduğunuzu söylüyorsunuz ve size tekrar ayetten örnek vereyim ve o cümlelerle anltmaya çalışayım..

siz diyorsunuzki ..

''illede hayvan kesmek mecburiyeti getirilmemistir.Kurban kelime anlamiyla hayvan kesmek kan akitmak olmadigina göre Kurban derken neden ilk olarak kesmek bogazlamak kan akitmak akla gelir ''ve Kurbanın Ayetteki anlamına bakmanız gerekir..

bende diyorumki...

''Hac-34:Her ümmet için, Allah'ın kendilerine rızık olarak verdiği hayvanlar üzerine ismini ansınlar diye kurban kesmeyi meşru kıldık''bu ''kesme''kelimesi sizce hangi anlamda kullanılmıştır.?

kurban Allaha yaklaştıran herşeydir derken neyi kast ediyorsunuz...

ben camiye gidince allaha yakın oluyorum ...şimdi bu kurbanmı oluyor?Allah rızası için Allaha yakın olmak için sadaka veriyorum bu sadaka kurbanmı oluyor,kurbanmı vermiş oluyorum şimdi?

siz diyorsunuzki

''o ayetlerden illede bir hayvan keserek Allah'a kurban edin anlamini cikartmiyorum.O hayvanlarin Kurban olarak kesilebilecegi anlamini cikartiyorum.''

Hac.28:Allah'ın kendilerine rızık olarak verdiği (kurbanlık) hayvanlar üzerine belli günlerde (onları kurban ederken) Allah'ın adını ansınlar. Artık onlardan siz de yiyin, yoksula fakire de yedirin.

Şimdi sevgili politika kardeşim Parantez içinde olanlara yorum diye bilirsin, onları yokda saya bilirsin, ama ''Artık onlardan siz de yiyin, yoksula fakire de yedirin.''derken Ayette sizce ne demek istiyor?

kan akıtmadanmı (kesmedenmi) yiyin, fakirlerede yedirin demek istiyor acaba..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kaplan-200 kendini boşuna yorma,bunların amacı kan akmasını önlemek katliam'ı durdurmak falan değil...bi kere ne katliamı ? eğer buna katliam diyorsanız o zaman hiçbiryerde hayvan kesilmesin kimse et yemesin o kadar düşkünseniz kimse deri ceket mont giymesin onları insan derisinden yapmıyorlar hayvanları katlederek yapıyorlar... bunu hepimiz biliyoruz amaç islam dinini yok etmek,dini görevleri toplumdan soğutup ortadan kaldırmak...hem ALLAH'a inanmazlar,inansalar da ayetlerle hadislerle emrettiklerini yapmazlar hemde her konuda herşeyin en iyisini onlar bilirler...:D yakında ramazan ayınıda kaldırmak isterler,camiileride kapatmak isterler,ezanlarıda susturmak isterler yavaş yavaş sindire sindire halkı galeyana getirmeden kendilerince haklı bir sebep bularak amaçlarına ulaşmaya çalışıyorlar...bakalım ulaşabilecekler mi...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kaplan-200 kendini boşuna yorma,bunların amacı kan akmasını önlemek katliam'ı durdurmak falan değil...bi kere ne katliamı ? eğer buna katliam diyorsanız o zaman hiçbiryerde hayvan kesilmesin kimse et yemesin o kadar düşkünseniz kimse deri ceket mont giymesin onları insan derisinden yapmıyorlar hayvanları katlederek yapıyorlar... bunu hepimiz biliyoruz amaç islam dinini yok etmek,dini görevleri toplumdan soğutup ortadan kaldırmak...hem ALLAH'a inanmazlar,inansalar da ayetlerle hadislerle emrettiklerini yapmazlar hemde her konuda herşeyin en iyisini onlar bilirler...:D yakında ramazan ayınıda kaldırmak isterler,camiileride kapatmak isterler,ezanlarıda susturmak isterler yavaş yavaş sindire sindire halkı galeyana getirmeden kendilerince haklı bir sebep bularak amaçlarına ulaşmaya çalışıyorlar...bakalım ulaşabilecekler mi...

Haklısınız erbay, söylediğiniz gibi o amaca hiç bir zaman ulaşamayacakladır..

saygılarla..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kurban konusunda nedense hep kendilerini daha cok müslüman görenler tahammülsüz oluyorlar,tartismayi hemen Islama karsi olarak yorumluyorlar,Islami kaldirmak gibi asli astari olmayan laf kalabaligindan öte birsey degil.Islami kimse kaldiramaz eger bunu bekliyorsaniz hic kendinizi yormayin baska seylerle ilgilenin.Allah'in dinini kimse yok edemez,bu kadarmi basit geliyor sizlere bu olay?

Buradaki tartismanin amaci birseyin en dogrusuna yakinini tespit edebilmektir,en dogrusunu Allah bilebilecegi icin en dogrusuna yakini diye yazdim.Eger bu tespitler isinize gelmiyorsa tahammül edemiyorsaniz o zaman tartismaya ********,katiliyorsaniz olur olmaz iddialarla cikmayin insanlarin karsisina.Insanlari dinsizlikle suclamayin.

*VENHAR*kelimesi sadece kesmek anlamina gelmiyor,bu nedenle Islam bilim adamlari Kurban konusunda farkli düsünceler icersindedir,kimileri kesmek diye yorumlarken digerleri farkli bir yorum getiriyorlar.Kuran üzerinde yapilmaya calisilan oyunlari bilmezden gelemezsiniz.Yahudi geleneklerinin Islam diye dinin icine sokuldugunu sokulmaya calisildiginida bilmezden gelemezsiniz.

*Peygamber*Kuran disi bir sey yapmamis ve söylememis olduguna göre,burada Islami yok etmeye calisiyorlar diye Cihada kalkisanlarin peygamberin su hadisini nasil degerlendireceklerini merak ediyorum,bazi seyleri es gecerek sonuca ulasamazsiniz,ya tüm olarak olayi degerlendirin yada ucundan kenarindan degil.

*NAMAZ BÜTÜN ÖZ SAHIPLERININ KURBANI YANI ALLAH'A YAKLASMA YOLUDUR.*BKZ.IBN MANZUR-LISANÜL ARAB-KURBAN BAHSI

Kurban Islamdan öncede vardi,Islamla gelmedi,ilk kurban Hz.Adem'in ogullari ile basladi. Islam olmayan toplumlardada Kurbana benzer inanislar vardi.Insan kurban eden toplumlarda vardi.Bu forumlarda yazi yazanlarin hemen hepsi Kurban kesiminin kan pazari haline getirildigini dile getirdiler.Bu bir yalan degil.fazla degil,10-12 gün sonra görecegiz neler olacagini.Sopalar ellerde hayvanlarin dögüle dögüle kesilmeye götürülmelerini,ortalikta akan kanlari,bunlarin hepsini görecegiz yakinda.Kimse Kurbana karsi cikmadi,Kurbanin kesilme tarzina ortaliga dökülen manzaralara karsi ciktilar.Ve bu anlamda Kurbanin illede kesilmesimi gerekiyor veya baska türlüde kurban vecibesi yerine getirilebilirmi diyede ayri bir tartisma konusu acildi,Kuran ayetlerini herkes kendine göre yorumlamakta ve asil gercegin ne oldugu ise sadece asirlardir süregelen anlayisin dogru oldugunu kabul etmek olarak gösterilmektedir.Yani hic kimse Kurban gercegini gercek anlamda bilmemektedir.olay buradan kaynaklaniyor.Tabiiki sadece Kurbanda hayvanlar kesilmiyor,ama Kurban bayrami hayvan kesme bayrami olarak kutlanmaktadir,yani mesru ve mecbur tutulmus bir kan akitma bayrami.Ayrica Islam mezhepleri arasindada kurban konusunda uyumsuzluk var.Uyumsuzluk kurban kesme ile ilgili degilde onun dinsel yönü üzerinde yogunlasiyor,kimi mezheplere göre Kurban vacip olarak verilirken kimi mezheplerde sünneti müekkede olarak vermektedir.

Tartismalar suclama olmadan yapilirsa faydali olur,yani Kurban kesilmeli diyenler tam dindar farkli görüste olanlar dinsiz olarak adlandiriliyorsa bunun adina tartisma denmez,bunun adina satasma denir.

Ayrica,Islami ortadan kaldirmaya calisiyorlar diyenler ve birbirini tasdik edenler hic üzülmesinler,cünkü Türkiye'yi Taliban icazetli,Fetulahci, Nurcu,Naksici,Suudici, kadrolar yönetiyor,yani ATATÜRK ve Laiklik karsiti kadrolar.

saygilarla

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kurban konusunda nedense hep kendilerini daha cok müslüman görenler tahammülsüz oluyorlar,tartismayi hemen Islama karsi olarak yorumluyorlar,Islami kaldirmak gibi asli astari olmayan laf kalabaligindan öte birsey degil.Islami kimse kaldiramaz eger bunu bekliyorsaniz hic kendinizi yormayin baska seylerle ilgilenin.Allah'in dinini kimse yok edemez,bu kadarmi basit geliyor sizlere bu olay?

.

.

.

saygilarla

sevgili poişlitika '' Kimse Kurbana karsi cikmadi,Kurbanin kesilme tarzina ortaliga dökülen manzaralara karsi ciktilar.''Diyorsanız Elbette haklısınız bu yazılanlar kurbana karşı çıkanlar için yazıldı.

Bu forumda hiç kimse Kurbanlık hayvanları dövelim,işkence yapalım demedi...

Kurbannın Allhın emridir ve uygun şekilde kesilmeleri gerekir..

İnsanların kurban bayramında Yaptığı yanlişları tartışmak ayrı bir konu,Kurban gereksizdir,kan akıtarak bayrammı olur bu bayramın kaldırılması gerekir demek ayrı bir konudur..

Zaten inancı tam olan bir insan hayvanı dövmez,eziyet etmez. uygun bir şekilde, kesilmesi gereken şartlarda keser.

Ayrıca...''Uyumsuzluk kurban kesme ile ilgili degilde onun dinsel yönü üzerinde yogunlasiyor,kimi mezheplere göre Kurban vacip olarak verilirken kimi mezheplerde sünneti müekkede olarak vermektedir.''

burada bizim farklı bir düşüncemiz yok sayın politika ,önemli olan islamda kurbanın var olup olmadığıdır..Burada kimsenin Kurbanın Farz olduğunu söyleyende olmadı, fakat var diyorsanız sorun yok demektir...

''Tartismalar suclama olmadan yapilirsa faydali olur'' diyorsunuz bakın kardeşim suçlama değil yine tekrar yapmak istemiyorum...

Ayetleri gösterdim ve açık ,açık kurban kesmenin allahın emri olduğunu söylemeye çalıştım...ayetlere dayanarak inançlı olanlarında inanması gerektiğini söyledim.

Anlatamadıysam,Yalnış anlattıysam özür dilerim...

Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bizim insanımız nedense ya büyük oranda "okur yazar" değildir, ya da büyük oranda "okuduğunu anlar" değildir. Yukarıda geçen iletilerden bunları çıkarabilmek büyük bir başarı... Bu ileti için daha çok şey yazılır ama, okuduğunu anlayan olacak önce...

saygılarımızla efendim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O arkadaşlarımızın herşeyi senden daha iyi bilemiyecekleri kesin galiba.

Baksana maşallah Allah seni bir bakışta insanların imanını, dini çözecek şekilde yaratmış. Bir yokla bakalım kendini şöyle ulvi bir misyonun falan olmasın dünyada .

Şu internet başında oturup sabah akşam onu bunu din düşmanı, toplumu şöyle yapmak isteyenler diye etiklemekten başka bu hayatta bir fonksiyonu olmayanlarda baya türedi son yıllarda ha. Sanırsın vatandaş Kudüs Müftüsü, El Ezher müderrisi.

İnternet işte. Elifi görse Mertek sanacak adamlar iki slogan yazıp imzalarına başımıza evliya kesilir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Baksana maşallah Allah seni bir bakışta insanların imanını, dini çözecek şekilde yaratmış. Bir yokla bakalım kendini şöyle ulvi bir misyonun falan olmasın dünyada .

Şu internet başında oturup sabah akşam onu bunu din düşmanı, toplumu şöyle yapmak isteyenler diye etiklemekten başka bu hayatta bir fonksiyonu olmayanlarda baya türedi son yıllarda ha. Sanırsın vatandaş Kudüs Müftüsü, El Ezher müderrisi.

İnternet işte. Elifi görse Mertek sanacak adamlar iki slogan yazıp imzalarına başımıza evliya kesilir.

365 günde 3 gün dağıtılacak et fakir fukaraya derman olacaksa, yola devam -_-

ama dinimiz mantık diniyse mantık bunu 365 güne yaymayı uygun görür.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

365 günde 3 gün dağıtılacak et fakir fukaraya derman olacaksa, yola devam -_-

ama dinimiz mantık diniyse mantık bunu 365 güne yaymayı uygun görür.

Arkadaşım sadece gerçekten merak ettiğim için soruyorum. Başka bir arkadaşımızın yazısına ithafen yazdığım

Şu yazımın nesine istinaden yazdın bunları bana ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşım sadece gerçekten merak ettiğim için soruyorum. Başka bir arkadaşımızın yazısına ithafen yazdığım

Şu yazımın nesine istinaden yazdın bunları bana ?

bunları sana yazmadığım açık değilmi?senin cevabına ilave mahiyetinde yani anlayan anlıyor zaten öyle değilmi? :wub:

(yanlış alıntı :blushing::blushing:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:)

anladım. Teşekkür ederim.

Ancak altıntı cevap verirken kullanılan bir araçtır forumda. İlave yapmak için alıntı yaptığındada belirtirsen anlaşılır olur. Yani birisinin yazısından alıntı yapıp ayrıca belirtmediysen yazdığın şey, alıntıladığın metne cevap niteliğinde olur.

Gerçi ben alıntıladığın yazımda Kurban bayramından değil. Tartışırken insanları fikirlerinden dolayı başka şeylerle itham etmekle ilgili yorum yapmıştım ama.

Forumlardaki yazılarımızda ses tonu, mimikler gibi faktörler devre dışı kaldığı ve direk düz yazı olduğu için bazen böyle karışıklıklar oluyor.

:clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kurban kesip kan akitmak isteyenlere müjde;Artik kredi karti ile 8-10 taksit yaparak Kurban alip kesebilirsiniz,yani kan akitmak borclada olabilecek bundan sonra.Artik kesemeyenlerde kesebilecek demektir bunun anlami,yani daha cok Allaha yaklasilacak daha cok fakir et yiyecek ve bankalar daha cok haczedebilecektir müslümanlari.Ama kurban onlarin basina gelecek musibetlerden nasil olsa kurtaracaktir.

YASASIN KREDI KARTI,YASASIN KAN AKITMA KOLAYLIGI!!

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kurban kesip kan akitmak isteyenlere müjde;Artik kredi karti ile 8-10 taksit yaparak Kurban alip kesebilirsiniz,yani kan akitmak borclada olabilecek bundan sonra.Artik kesemeyenlerde kesebilecek demektir bunun anlami,yani daha cok Allaha yaklasilacak daha cok fakir et yiyecek ve bankalar daha cok haczedebilecektir müslümanlari.Ama kurban onlarin basina gelecek musibetlerden nasil olsa kurtaracaktir.

saygilarla

Vay o kartın taksitlerini zamanında geri ödeyemeyenlere. Akıtılan kanlar da boşuna gitmiş olacak.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Vay o kartın taksitlerini zamanında geri ödeyemeyenlere. Akıtılan kanlar da boşuna gitmiş olacak.

Olsun, maksat kan aksın :P

benim bir teklifim var:

durumu iyi olanlar olmayanlara yardım etsin onlarda kan akıtabilsinler.onların çocukları mahsun mahsun bakakalmasınlar.

böylece fakir olanlarda allaha yaklaşmış olurlar(hep durumu iyi olanlarmı allaha yaklaşacak!) :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:):clover:

Yakında Allaha olan bütün borçlarınız da kredi kartıyla taksite bağlanabilir. Malum hükümetiniz bu konuya da el atar her halde :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin Yersoy,borclarinizmi borclarimizmi,hükümetinizmi hükümetimizmi?

Beni kasdediyorsaniz benim kredi kartim yok,ve hükümeti secmedigim icin benim hükümetim degildir.Yüzde 47 nin hükümetini bana neden maletmeye calistiniz onuda anlamadim.Ben yüzde 47 nin icinde degilim.Olmakda istemem,o yüzde 47 nin icinde kimlerin oldugunu bilmek bana yeter kendimi onlardan saymamak icin. :excl:

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ortalığı karıştırma sayın Bodrumlu .Onlar tevekkül edecekler mükafatları öteki tarafta.Allah demiyor mu "ben istediğime veririm,istemediğime vermem "diye :)

ben böyle yazmakla şunu demek istiyorum.

herkes hayvan kesmekle dini bir görevi yerine getireceğini sanıyor(durum o hale geldi)

bunuda kredi kartıyla yerine getirmek istemelerinden anlıyoruz.

durum böyle bir hal almış.halbuki durumu iyi olanlar hayvan keserek ihtiyacı olanlara dağıtmakla allaha kurban etmiş olurlar.bu durum allahın rızasını almak için yapılır ve bundan allah razı olur.

allahın rızasını kazanmak için ille kan akıtmak gerekmez.kurban etini yemek suretiylede bu kazanılabilir.

yani amaç; durumu iyi olanlar allaha şükrederek,durumu iyi olmayanlara yardım edecek. -_-

daha önce dediğim gibi durumu olan fakir komşusuna yapacağı para yardımından da allah razı olacaktır bence.(kurbana vereceği miktarı) yukarıdaki söylediklerim ben ille de kan akıtacağım diyenleredir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ülkemiz bir zamanlar hayvancılığın gelir getirdiği bir ülkeydi artık sonu gelmiş olsada en azından köylümüz bayramda olsun bir kaç kuruş para kazanıyor... Ve et tüketimi insanlar için bir gereksinim olduğu sürece hayvanlar ne yazık ki insan için üretilecek ve tüketilecek... Hayvancılıkla geçinen insanlar olduğunu da unutmamamız lazım kesmeyelim, yemeyelim demekle sosyo ekonomik bir şey yapmış olmuyoruz...

Ülke ekonomimiz gün geçtikçe üretimden çok tüketime doğru gidiyor çiftçimiz, köylümüz geçimini sağlamakta çok zorlanıyor...

Hayvan sevmek ayrı ihtiyaçlar ayrı... Bunu değerlendirirken birde bu açıdan bakmak lazım...

Herkesin bayramı tekrar kutlu olsun... Nice güzel bayramlara güçlü bir ülke olarak kavuşalım... Selamlar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Almanyada bulunan bir arkadaşımla konuştum. Bilgiler ona aittir. Kurbanlıkların çırpınarak ölmesini gayri insani bulan Almanlar, sonuçta o şekilde kurban kesmeyi yasaklamışlar. Uyuşturularak hayvana işkence edilmeyecekmiş..Yüklü cezalar kesiyorlarmış.

Tabi bizimkilerin çözümü her zaman hazır. Bunun için vekalet tutup, Türkiye' kurban parası gönderiyorlarmış.

Almanlara bak sen şimdi, hiç olurmu? Bizler, çoluk, çocuk kesilecek kurbanın bağırarak, çırpınarak öldüğünü görmedikçe, alınlarımıza onun kanını sürüp zafer çığlıkları atmadıkça, vicdanımız nasıl tatmin olacak? Almanlar siz kendinize bakın.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

slm arkadaslar kurban bayramınız mubarek olsun oncelıle

kanlı bayram dıye baslamak ıstıyorum bu konuya cunku hersey ortada, ınsanlar hayvanlara adeta ıskence edıyor.... bu bence canlılar arasında buyuk bır ıskence, sunuda soyluyorum dunyada bır uretım halıne gelmıs olan HAYVANCILIK hatta bunun uzerınden ENDUSTRI KURUMLARIbıle kurulmus olması benı oldukca fazla rahatsız edıyor. ve sorum su olacak...

arkadaslar ıslamda kurban bayramının anlamı nedır?

saygılar...........

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hadismi ayetmi olduğunu bilmediğimiz bir anektot ile bilgiye ulaşmaya çalişmak hata olsa gerek bunu anlamlandıramadım..

Kuran-ı Kerimde ki tüm ayetleri kabul eder iman ederiz..Ayrıca Öğretmenimiz Hz.Muhammed Mustafa(s.a.v)nın sünnetine uyarız...

Öncelikle Kurban Vacip bir ibadettir Kuran meali okuyan Ve KUranın Hak Kitap olduğuna allah kelamı olduğuna iman etmiş inanmiş bir insanın Değil ayeti tek bir harfi bile inkar etmeyeceği gibi allahın ayetleri ile amel etmesi gerektiğini bilir...Bir ayeti kabul edip bir diğerini yok sayamayız..

Neden mi kesmemişler o sahabiler mali durumu iyi olmayıp Kurban kesemediği için üzülen insanların sahabilerin Bu ibadetin Farz bir ibadet olmadığını üzülmemeleri gerektiğini göstermek için olabilir..Bu kanıya Hz.MUhammed için Canlarını feda eden sahabiler onun yaptığı uyguladığı bir ibadeti ifa edememekten duydukları üzüntü olabilir..Bu benim kendi düşümcemdir..

Kurban yakınlaşmak anlamındadır...

Bu KUrban BAyramları kalksın diyenler ALLAH(c.c)'den Daha mı merhametliler düşünüyorumda imkansız sanmıyorum...

Zenginler için Mezbahanelerde akıtılan kanlara kesilen hayvanlara Tüfekle vurularak öldürülen hayvanlara Canlı Canlı kaynatılan ıstakozlara hiç günahı olmadığı halde kürtaj(cinayet) sonucu katl edilen doğmamiş günahsız yavrulara hiç itiraz etmezler her nedense..

Bu Davranişlardan ,Tutumlardan, yazıya dökülen düşüncelerden özümlediğim İsLam düşmanlığıdır...

SaygıLar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin Yersoy,borclarinizmi borclarimizmi,hükümetinizmi hükümetimizmi?

Beni kasdediyorsaniz benim kredi kartim yok,ve hükümeti secmedigim icin benim hükümetim degildir.Yüzde 47 nin hükümetini bana neden maletmeye calistiniz onuda anlamadim.Ben yüzde 47 nin icinde degilim.Olmakda istemem,o yüzde 47 nin icinde kimlerin oldugunu bilmek bana yeter kendimi onlardan saymamak icin. :excl:

Büyük bir yanlış anlama var Sayın Politika;

yazıyı yazarken "m" ve "n" harfleri karışmış ve gözümden kaçmış. "borçlarınız hükümetimiz tarafından" demek istemiştim. Ayrıca size hitaben bir yazı değildi. Kusura bakmayın..

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.