Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

KURBAN BAYRAMLARINA SON VERELIM!

Efendi Türkler

Önerilen İletiler

kurbanımızı kestik çok şükür.çokda güzel hazırlanmış bir tesisdi. sokaktaki kesim manzaralarıyla alakası yoktu adam herşeyiyle dört dörtlük tesis yapmış.ortada hayvan katliamı falan yoktu çünkü herşey olması gerektiği gibiydi.fakat bazı arkadaşlar kurban bayramında sokakta kesen,yanlış yöntemlerle kesen vatandaşlarımızı örnek göstererek kurban bayramına son verelim diyor. :) adam yanlış kesiyorsa hayvana eziyet ediyorsa çevreyi kirletiyorsa bu kurban bayramının suçumudur yoksa o insanların suçumudur.bu arkadaşlar iyi niyetli olsalar kurban bayramında her mahalleye tesis kurulsun böyle manzaralarla karşılaşmayalım derlerdi veya başka çözüm bulurlardı ama onlar hepten yok ettiler bayramımızı.ama ben şunu düşünüyorum ki amacı farklı bu arkadaşların,bugün kurban bayramına son verelim yarın ramazan bayramına oruç'a son verelim,ezanı kaldıralım diyeceklerini biliyorum.hatta ezan için gürültü kirliliği diyenlerde vardı.amaç hayvan katliamını gürültü kirliliğini önlemek falan değil amaç islamı yok etmek insanları inandıkları değerlerden caydırmak başka bişey değil.

Neden tesisi kurulsun gider etinizi kasaptan alirsiniz o kadar zor mu? yok efendim birilerinin kestigi yer cok güzelmis pirlanta gibiymis mis gördük el arabalarina bindirilen kurbanlari gördük, deniz´e Irmak gibi akan kani da gördük.. varmi bizim gibi Ülke?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 277
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu bayram bir can bağışlayın...

"BAĞIŞLAMAK..."

Bundan daha yüce, daha anlamlı, daha insani, daha kutsal bir eylem olabilir mi?

Bir can bağışlamak...

Bir canı almak yerine, ona yaşama hakkı vermek...

(.......)

Bir-iki güne kadar danalar, koyunlar, koçlar, kuzular kaçmaya başlayacaklar.

Elinde satır olan insan kovalayacak.

Kanlı, korkulu, sonunda kaçınılmaz biçimde "ölüm" olan bir mücadele başlayacak.

Televizyonlar-gazeteler bu görüntüleri gösterecekler haberlerde, gören çocuklar ağlayacaklar.

Eğitimciler, doktorlar, akıllı insanlar "Kurban kesme eylemini çocuklardan gizli yapın" diyerek akıl verecekler.

Çoğumuzun aklına bile gelmeyecek:

Çocuklardan gizli bir ibadet olabilir mi?..

*

Ben "Kurban parasını vermek olmaz, kan göreceksiniz" diyen bir din öğretisini asla kabul edemem.

Bu İslam gibi "aklı ve gelişmeyi" emreden bir dinin kuralı olamaz, olmamalı.

Bağışlayın...

Onlarca güvenilir, saygın yardım kurumu bir canlının boğazını kesmek yerine vereceğiniz kurban parasını bekliyor.

Çocuklara çağdaş bakım lazım, bilgisayar lazım, ayakkabı lazım, oyuncakları yok yetim-öksüz çocukların.

Doktorların et yemeyi dahi yasakladıkları kimsesiz yaşlılara ilaç lazım, bir mintan, bir terlik, bir tekerlekli sandalye lazım.

45 bin yetim...

Yardım bekleyen 17 bin kimsesiz yaşlı var.

Bir canlıyı yatırıp boğazını keserek canını almak yerine... O parayı canlarımızın bakımlı, huzurlu, mutlu yaşamaları için vermek bir yüce inanca aykırı olabilir mi?

*

Bağışlayın...

Bağışlayın ve o akşam yatağında gülümseyerek uyuyan çocuğunuza daha farklı sarılın.

Onun kulağına; bir can almak yerine, üzerini örtecek kimsesi olmayan çocuklara... Sıcak yuvasını yitirmiş yaşlılara yardım ettiğinizi fısıldayın.

Bu bayram bir can bağışlayın. bcoskun

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yahu öyle bir söylüyorsun ki sanki her et ihtiyacımızda hayvan kesiyoruz :) zaten kasaptan alıyoruz etimizi.ama inandığımız İslam dinine göre yılda bir kere olan kurban bayramında kurban kesmemiz gerekiyor.ama pardon siz inandığımız dini okuduğumuz Kuran-ı kerim'i zaten bizden çok daha iyi biliyorsunuz dimi :D orta çağ kalıntısı sergileyen ülke ararsan çok mesela cadılar bayramı kutlayanlar var taa nerelere dayanıyor ama hala kutluyorlar onlarda bizim gibi geri kalmış bari her çağa uygun bi bayram çıkartında kutlayalım :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yahu öyle bir söylüyorsun ki sanki her et ihtiyacımızda hayvan kesiyoruz :) zaten kasaptan alıyoruz etimizi.ama inandığımız İslam dinine göre yılda bir kere olan kurban bayramında kurban kesmemiz gerekiyor.ama pardon siz inandığımız dini okuduğumuz Kuran-ı kerim'i zaten bizden çok daha iyi biliyorsunuz dimi :D orta çağ kalıntısı sergileyen ülke ararsan çok mesela cadılar bayramı kutlayanlar var taa nerelere dayanıyor ama hala kutluyorlar onlarda bizim gibi geri kalmış bari her çağa uygun bi bayram çıkartında kutlayalım :)

Ya arkadasim bayramimizi kutlamayalim mi dedik bayrami mi ortadan kaldiralim dedik? Mesele ´Kurban´ inandığımız İslam dinin de öyle kurban etmek diye birseyin olmadigini kendiniz de biliyorsunuz.. yok mutlaka var diyen bizden iyi bilen bir din görevlisi ciktimi simdiye kadar? oda cikmadi cikmadigina göre.. bir bayram günü kabul gören bugünü neden kana bulamak? eger bugünde pasta yerine seker yerine et dagitmak makbül ise o zaman kasap ne güne duruyor? buyrun kasaba bayramida et bayraminida adam gibi kutlariz..

cadılar bayramı kutlayanlar var taa nerelere dayanıyor

bak arkadasim onlar cadilar bayramini senin bildigin gibi kutlamiyorlar en azindan 50.senedir öyle kutlamiyorlar! onlar artik cadilar bayramini sokak senlikleri biciminde panayir havasinda bütün halk la beraber kutlaniyor ve cok nesli ve güzel oluyor Ailece güzel mutlu bir ortam icinde olabiliyorsun.. issallah bizde bir gün kurban bayramimizi bu cosku icinde kutlariz.. cadi kelimesi sadece bir latife olarak kaldiysa bizdede kurban kelimesi kalir...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kurban Bayramı’nda yapılan en büyük yanlışlardan biri kesilen hayvanın etinin hemen pişirilerek yenmesi. Yeni kesilmiş hayvanların etlerindeki sertlikten dolayı hem pişirmede hem de sindirimde zorluk yarattığını söyleyen uzmanlar bu etleri mutlaka buzdolabında birkaç gün beklettikten sonra tüketmek gerektiğini söylüyor...

demek ki et bayrami icin kasaplara daha önceden siparis verip düzenli bir sekilde kesilip paketlenmis etlerimizi alip günün anlamina göre degerlendirebiliriz

Sn.Efendi Türkler, bu dediğiniz tıpta adı 'ölü katılığı' diye geçen durumdur. Dediğiniz gibi bir süre bekletme ile geçecektir. Benim söylediğim ise, kesilme stresi ile kandan dokulara nüfuz eden toksik ( Ürik asit gibi zehirleyici ) maddelerdir. İslami kesim usüllerine dikkat edilirse bu durum önlenir.

Öte yandan, bugün gördüğümüz çocukların gözü önünde sergilenen kan revan içindeki dehşetengiz manzaralardan sonra zaten farz olmayan bu geleneğin sorgulanmasının zamanı geldi diye düşünüyorum. Yada, Tantras arkadaşımızın söylediği gibi her mahallede ayrı birimler kurularak, devlet denetimiyle bu işin ciddiyetle ele alınması gerektiğini düşünüyorum. Gerçi, ülkemizde bunun hakkıyla yapılabileceğine de pek inanasım gelmiyor...Paketlenmiş et de güzel bir çözüm olabilir.

İyi bayramlar dilerim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu bayram kanın bayramı. Akan kırmızı sıvı, içimi coşturur. ********** Bu güzellikleri terk etmek mi? Kanın kokusuna hasret mi bırakmak istiyorsunuz şimdi de! Siz hiç kurban kanı sürdünüz mü alnınıza, o kokuyu hissettiniz mi dudaklarınızda. Yazık etmeyin en mutlu günümüze, tartışacak başka şey mi yok şu dünyada.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İslami kesim usüllerine dikkat edilirse bu durum önlenir.

"İslami kesim usulü" dediğiniz şey, bilime aykırı bir safsatadır. Tüm fıkıh kitabı ve ilmihallerde "İslami kesim"in şartları şöyle belirtilir:

"Yemek ve nefes boruları ile iki şah damarının veya yemek ve nefes borularıyla iki şah damardan birinin kesilmesi.

Bu dört organın yarısı veya daha azı, meselâ; yalnız şah damarları veya yalnız nefes borusu ile yemek borusu veya bunlardan yalnız birisi kesilirse helâl olmaz." (Diyanet İlmihalinden alıntı)

Hiç alakası yok ve bilim bu anlatımın hiç bir yerinde. Bir kere yemek ve nefes borularının konu ile en küçük bir alakası yok. Bunların kesimde bahsinin geçmesi bile bilimsel açıdan büyük hata. Hayvanı öldürme yönteminiz boğazını kesmek ise (bu da bir tercihtir, tamam kabul ettik) bu durumda hayvanın ölümü kan kaybı ile gerçekleşecektir. Ki olabilir bir yöntemdir. Hayvan kan kaybettikçe uyuşur ve şoka girer, çok da acı hissetmeyebilir.

Bu durumda yalnız damar olmaz demek tam bir safsatadır. İslami kesim yöntemi dediğiniz bu safsata, bilime, gerçeğe tam aykırı bir olaydır. Hayvanın kanını boşaltmak istiyorsunuz madem, hiç haberi olmadan bir ana atardamarına bir sonda yerleştirir ve insanın kanı alınır gibi kanın bir plastik torbaya veya bir kaba alınmasını sağlarsınız. Hayvan haberi bile olmadan kanı bitince bayılır ve yere yıkılır. Bilincini kaybedip şoka girer, nasıl istiyorsanız öyle kesin artık.

"İslami kesim" denen şey, Binyılları devirmiş efsanelerin, bu bilim çağında hâla yaşatılması demektir ve yüzyılın yüz karası dogma bağımlılığının bir görünümüdür...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hiç alakası yok ve bilim bu anlatımın hiç bir yerinde. Bir kere yemek ve nefes borularının konu ile en küçük bir alakası yok. Bunların kesimde bahsinin geçmesi bile bilimsel açıdan büyük hata. Hayvanı öldürme yönteminiz boğazını kesmek ise (bu da bir tercihtir, tamam kabul ettik) bu durumda hayvanın ölümü kan kaybı ile gerçekleşecektir. Ki olabilir bir yöntemdir. Hayvan kan kaybettikçe uyuşur ve şoka girer, çok da acı hissetmeyebilir.

Bu durumda yalnız damar olmaz demek tam bir safsatadır. İslami kesim yöntemi dediğiniz bu safsata, bilime, gerçeğe tam aykırı bir olaydır. Hayvanın kanını boşaltmak istiyorsunuz madem, "HİÇ HABERİ OLMADAN" bir ana "ATARDAMARINA"bir sonda yerleştirir ve insanın kanı alınır gibi kanın bir plastik torbaya veya bir kaba alınmasını sağlarsınız.

Et yiyen toplumların 21. yüz yıldaki hayvan kesim biçimlerinden bir örnek ve çağdaş. Aslında hayvana uyuşturucu'da verilebilir, bilinç kaybı için.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne yapalım,biliyor musunuz?

Kurban bayramlarını es geçelim,koyun kesmeyelim;noelleri es geçelim,hindi kesmeyelim.Aslında o kadar ilginç varlıklarız ki;çoğu zaman ne düşüneceğimizi biz bile kestiremiyruz.

Kendi adıma söyleyeyim;ben etten nefret ederim.Önümde değil koyun tavuk bile kesemez kimseler;gözümü kapatırım.Ama kalkıp da buna inanları,inandığını yaşamaya çalışanların bu ibadetlerini bu gibi nedenlere dayanarak yok saymam.İnsanı kurban olarak sunmayalım da!

Kısa yolu,Bush gibi Irak'ta binler ince hesaplara kurban verilirken bir hindiyi bağışlayalım.Nasıl tezat ama :excl: Bırakalım,bu tartışmaları,daha ülkemizde insanlar kurban!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bırakalım,bu tartışmaları,daha ülkemizde insanlar kurban!

Kötü örnek, örnek değildir diye bir kural vardır. Hayvanların acı çekmesi ayrı bir konu, insanların acı çekmesi ayrı bir konu. Birbirine örnek gösterilemez. Şimdi hayvanlar konusu bittiyse, "insanlar konusuna başlayalım bir de hele" diyebilirsiniz ve tartışırız, o ayrı. Biz "insanları bırakalım, paso hayvanları tartışalım, boşver yahu insanları" demiyoruz, demedik.

Bunlar klasik tepkiler. Hayvan haklarından bahsedilince "ha, tamam, insanları bitirdik de!" standart tepkisi. Hayvan söz konusu olunca hayvanı, insan söz konusu olunca insanı tartışıyoruz. Şimdi kurban bayramı vesilesiyle hayvanı tartıştıydık sadece... Bu konu biter, insan haklarına da geliriz.

"Ne olacak Yunanistan olayları?" dersiniz, başka bir tartışma açılır. Gündemi yıl boyu, bir dahaki kurbana kadar hayvan haklarına kilitlemeyi planlayan yoktur sanırsam... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sırada yılbaşı ve "HİNDİ" var...

Siz de gönderin kardeşim örneğin Kanal 7 yi Avrupa'ya, hindi tüyleri ve kan göllerini, hindi kanıyla kırmızıya dönen Venedik kanallarını çeksin, hindi kovalayan ve yakaladığı yerde boğazlayan, hindi yakalama timleri kuran vahşi Avrupalıları görüntüleyin, eliniz armut mu topluyor? :lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Siz de gönderin kardeşim örneğin Kanal 7 yi Avrupa'ya, hindi tüyleri ve kan göllerini, hindi kanıyla kırmızıya dönen Venedik kanallarını çeksin, hindi kovalayan ve yakaladığı yerde boğazlayan, hindi yakalama timleri kuran vahşi Avrupalıları görüntüleyin, eliniz armut mu topluyor? :lol:

"HİNDİ" demekle neyi kast,ettiğimi anlamayıp,kanal 7 takılması ile,kan gölü edebiyatına,venedik gölü dekoru yamamak, Türkiye ve Kurbanı hor görmek, İstanbul boğazına boya döküp, bakın Müslüman Türkler budur diyen, efeler, çok gördü güzel ülkemizin,güzel insanları...

Avrupalılar hindi timi kurmazlar doğru,daha medeni bir şekilde uyuşturarak keserler belkide,ve yahut bir ana damar vasıtası ile kanını boşaltıp,boğazlarlar,(bilinçsiz) nede olsa medenidirler,üstelik Türkiyemizde'de sevenleri var.

Ne diyelim...

;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kötü örnek, örnek değildir diye bir kural vardır. Hayvanların acı çekmesi ayrı bir konu, insanların acı çekmesi ayrı bir konu. Birbirine örnek gösterilemez. Şimdi hayvanlar konusu bittiyse, "insanlar konusuna başlayalım bir de hele" diyebilirsiniz ve tartışırız, o ayrı. Biz "insanları bırakalım, paso hayvanları tartışalım, boşver yahu insanları" demiyoruz, demedik.

Bunlar klasik tepkiler. Hayvan haklarından bahsedilince "ha, tamam, insanları bitirdik de!" standart tepkisi. Hayvan söz konusu olunca hayvanı, insan söz konusu olunca insanı tartışıyoruz. Şimdi kurban bayramı vesilesiyle hayvanı tartıştıydık sadece... Bu konu biter, insan haklarına da geliriz.

"Ne olacak Yunanistan olayları?" dersiniz, başka bir tartışma açılır. Gündemi yıl boyu, bir dahaki kurbana kadar hayvan haklarına kilitlemeyi planlayan yoktur sanırsam... :)

Demirefe,

ben herhangi bir iletiye tepki olsun diye yazmadım bunu,hatta forumdaşlarımın bu konuda yazdıkları yorum ile de ilgili değildi;sadece düşündüklerim :)

tabi ki bir konuyu ele alırken diğerini yok sayamayız,tabi ki insan diye hayvanlara yapılanları mazur görmeyeceğiz.

yalnız siz de takdir edersiniz ki;kurban kesmek bir ibadettir.Onaylar ya da onaylamazsınız.Söz konusu ibadeti eleştirmek ile ilgili olan iletilerde yanlış biçimde kesilen hayvanı o ibadete indirgemek bana göre doğru değil.

ben başka düşünürüm,başka yaşarım.Ben bu kadar başka iken başkaları da benim için benim kadar başkalarıyla özeldir.

birey ve değerleri benim için saygı duyulması gerekendir.

değerleri de dinleri de düşünceleri de eleştirelim.Ama birey bazında yapılan yanlışlarla eleştidiklerimizi yok saymalıyım.Öz eleştiri;kendim için :)

ama şunu da belirteyim;insan(lık) bu kadar ayaklar altındayken,insanların canı bu kadar acırken,insan bu kadar rahat öldürülürken;galiba kendimle ilgili daha çok,başka konularda tıkanıp kalmak biraz sinirimi bozuyor.

hele Kerkük'te yanan canları görünce,hayvan deyince,aklıma gelen hindi bağışlayıcı ****** söz konusu olunca :(

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

YAFU BENDE EKLEYEYİM BİŞİİİİLER :D

7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren, kurbanların yol kenarlarında kesilmesine tepki göstererek, "Bu bir vahşettir. Avrupa da bu görüntüleri seyredecek, imajımız zedelenmiştir" dedi.

Kurban Bayramı tatilini geçirmek üzere bugün Muğla'nın Marmaris ilçesindeki Grand Yazıcı Turban Tatil Köyü'ne gelen 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren, Marmaris Kaymakamı Serdar Polat, İlçe Emniyet Müdürü Yaşar Turan Çebi ile tatil köyünün sahibi eski DYP Milletvekili İbrahim Yazıcı tarafından karşılandı.

Bir süre otelin lobisinde protokol ve tatilini aynı otelde geçiren emekli Orgeneral Fikret Küpeli ile sohbet eden Evren, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İzmir'den Marmaris'e gelirken yol kenarlarında kurban kesildiğini, her tarafın kan gölüne döndüğünü gördüğünü belirten Evren, "Bayramla birlikte kurban kesimi de başladı. Ağaçların altında, yolun kenarında, orda, burada. Bu iş değil, bu hunharlık. Oradan çocuk geçebilir, hamile kadın geçebilir. Belediyeler, bu duruma bir çare bulamıyor. Avrupa da bu görüntüleri seyredecek, imajımız zedelenmiştir. Caddelerde, parklarda kurban kesilmesini önlemek gerekir. Kurban Bayramı'nda dini vazifelerimizin gereğini, şartlarını yerine getiriyoruz. Ancak şartları zamana ve zemine uygun olarak getiremiyoruz" diye konuştu.

Bayramda kanlı görüntülerin önüne geçilmesi için hayır kurumlarına bağış yapılması gerektiğini savunan Evren, "Çocuklarınızı kurban kesiminden uzak tutun. Onların ruhları bu ağırlığı kaldırmaz.................................

...................

--------

KURBAN BAYRAMINDAN BAHSEDİYOR KORKMAYIN..... :P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bende merak ediyorum bu cagda bu teröre et terörüne hos görenler.. Denizlerimiz de dinamitle kacak balik avlamaya calisanlara tepkileri ne olur?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İstanbul boğazına boya döküp, ......yahut bir ana damar vasıtası ile kanını boşaltıp,

Boya mıymış o? Ciddi mi?

Sarıgöl, bak ciddi söylüyorum, neyi eleştirdiğin ve neden dolayı, hangi karşı argümanla eleştirdiğin gerçekten belli olmuyor. Sadece karşı olmak için karşısın gibi bir görüntü oluyor, o yüzden ne cevap vereyim bilemiyorum.

başka konularda tıkanıp kalmak biraz sinirimi bozuyor.

Şurda daha uzatılmış bayram tatili bile bitmedi, konuda tıkanıp kalmak demeniz çok abartılı. Haftası dolar, hâla kurban kurban dersek, tamam, CD okuyucu takıldı deme hakkınız doğar, daha değil...

siz de takdir edersiniz ki;kurban kesmek bir ibadettir.
Benim takdir etmediğim bu zaten, kurban kesme diye bir ibadet olmaması gerekiyor bana göre. Bunun nesi ibadet yahu? Böyle ibadet mi olur? Arabesk şarkıdaki "seni sevmek ibadet" cümlesi kadar absürd geliyor bu düşünce bana. Yok yani, kesmeye kes, et istiyorsun madem de, ibadet? Tuhaf bir anlayış! Ben tam da dini gökten gelen kutsal bir bütün, "her şeyiyle olduğu gibi, değiştirmeden kabul etmek zorundasın" anlayışı olduğu için eleştiriyorum. Bir yeri hoşuma gider, ses çıkarmam, bir yeri hoşuma gitmez eleştiririm baba; kutsal, ellenmez, eleştirilmez, dokunulmaz anlayışım yok, zorla mı?

7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren, kurbanların yol kenarlarında kesilmesine tepki göstererek, "Bu bir vahşettir. Avrupa da bu görüntüleri seyredecek, imajımız zedelenmiştir" dedi.

Doğru söylemiş, onaylıyorum kendisini...

Denizlerimiz de dinamitle kacak balik avlamaya calisanlar

Korkunç bir bilinçsizlik ve vahşi bir doğa katliamı. Yapanları hayat boyu ödeyemeyeceği tazminatlara mahkum etmek, elinde avucunda ne varsa haczetmek yeridir, bir daha asla yapamasın...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bunlar Boya Degil Gercek

fft5mf45854ea6.jpg...Mezbaha, Sakarya'yı kurban etti

Adapazarı’nda bir mezbaha arıtma tesisi olmasına rağmen kesilen hayvan kanları ve atıklarını deterjanlı sularla birlikte

Sakarya Nehri’ne boşaltınca bir saatlik çevre felâketi yaşandı.... fft16mf45851hs0.jpg

ADAPAZARI - AKP Sakarya Milletvekili Recep Yıldırım’ın kayınbiraderi Nihat Kobal’ın başkanı olduğu Adapazarı Kasaplar

Odası’nın Sakarya Nehri kenarında bulunan mezbahasında kesilen hayvanların atıkları ve kanları, arıtma tesisi olmasına

rağmen nehre bırakılıyor.

Adapazarı Küpçüler Mahallesi’nde bulunan entegre tesisleri mezbahasından önceki akşam mesai bitimi sonrasında

kesilen hayvanların kanı ve atıkları deterjanlı sular ile birlikte Sakarya Nehri’ne akıtıldı. Yaklaşık bir

saat süresince

Sakarya Nehri’ne akıtılan hayvan kanları ve deterjanlı atık su ile nehir beyaz ve kırmızı renge büründü. Mezbahadan

atıkların arıtmadan geçirilmeden Sakarya Nehri’ne boşaltıldığı görüldü.

fft16mf45852dx4.jpg..........Balık tutmak için nehir kenarına gelenler,

deterjandan köpüren kanlı suyla karşılaşınca şaşkına döndü.

Sakarya İl Çevre ve Orman Müdürlüğü ekipleri, mezbahayla ilgili daha önce de 5 kez zabıt tutmuş, Adapazarı Kasaplar

Odası Başkanı Nihat Kobal arıtma tesislerinin arızalı olduğunu söylemişti.

Çevre ve Orman Müdürlüğü ekipleri daha önce 4-5 kere işlem yaptıkları mezbahaya herhangi bir ceza ve yaptırım

uygulamadı.

Sakarya Çevre ve Orman Müdürü Nurettin Taş, mezbahaya şu ana kadar ceza kesilmemesinin nedeninin, alınan

numunelerin sonuçlarının henüz gelmemesi olduğunu söyledi.

Öte yandan, AKP Sakarya Milletvekili Recep Yıldırım'ın oğlu Abdullah Yıldırım, Sakarya Çevre ve Orman Müdürlüğü’nde

sözleşmeli olarak çalışıyor.(dha)

~~~

Ceza artik kesilse ne olur, kesilmese ne olur............... OLAN OLMUS ZATEN

Sene' ye kaldigimiz yerden devam degil mi..?

Eminim ki hic ama hic birsey DEGISMEYECEK

Saygilar

imagevn2.jpg

Bir ülkenin veya milletin büyüklüğü, veya medeniyet sevyesi, hayvan haklarına nasıl baktıkları ile doğru orantılıdır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dünyada görülmüş en fanatik din, Aztek ve Maya dinidir. Kurban törenlerinin en ağırlıklı öge olduğu bu din, çok depremsel bir bölge olan And dağları platolarında yaşayan halkların dini idi.

Semitik dinler, dünyanın en büyük fay kırığının ucunda olan ve dünyanın en derin çöküntüsü olan Lut gölü civarlarında ortaya çıkmıştır. Bu fay kırığı, zamanla aktivitesini Kuzey Anadolu Fay Hattı'na devretmiştir.

Anadolu'da 1999 yılında büyük bir deprem olmuştur.

Depremin gerçekleştiği Sakarya bölgesi, en fanatik tavırların görüldüğü bir bölge olarak medyaya sıklıkla yansımaktadır.

"Raslantının nedenleri vardır"...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bunlar Boya Degil Gercek

fft5mf45854ea6.jpg

...Mezbaha, Sakarya'yı kurban etti

~~~

Ceza artik kesilse ne olur, kesilmese ne olur............... OLAN OLMUS ZATEN

Eminim ki hic ama hic birsey DEGISMEYECEK

Saygilar

Seneye kaldigimiz yerden devam.. Sayin suheda öyle söylemiyormu Bayram bitti,etler dağıtıldı,yenildi bitti ...Hala neyi tartışıyorsunuz

Seneye bulusmak üzere :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Seneye kaldigimiz yerden devam..

Evet, depremlerin ölenlerin canlarını aldığını, ama kalanların dogmalarına can verdiğini görmediğimiz sürece bu döngüye devam... Acıların çocukları, damar kültürüne devam... Damarı arabeskten ibaret sanmayın. Arapların başka marifetleri de var...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kurban Bayramina kaldirilsin diyen arkadaslara benim bir sorum olacak.. Deli dana hastaligi ciktiginda Buyuk ve kucuk bas hayvanlar hunhar bir sekilde katledildi !! kus gribi ciktiginda butun kumes hayvanlara bir cuvala konulup canli canli yakildi peki bu arkadaslarin ozaman tepkileri neoldu yada hic bir tepki verdilermi ?? yoksa ozaman hayvanlar musluman usulleriyle kesilmediginden normalmi karsilandi ??

Saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu arkadaslarin ozaman tepkileri neoldu

Olumsuz olmuştu...

Ne yani "tüm dünya güllük gülistanlık, cennetül firdevs, yalnıııız!!! Ah bir de şu müslümanlar olmasaydı! Ahenkle dans eden dünya halkları içinde ayaklarımıza basanlar bir tek bunlar!" diyeceğimizi mi sandınız?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.