Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Eve Dönüş

Admin

Önerilen İletiler

• Admin

12 Eylül Faşizmini ve işkence mekanizmasının hangi maskeler altında karşınıza çıkacağını gösteren çok güzel ve bir o kadar da kahreden ve herkesin izlemesi gereken bir film. İnsanların, insanlığın nasıl geri plana itildiğini ve nasıl kandırıldığını size bütün çıplaklığı ile anlatacak ve bu anlatınaların ne kadar hüzünlü ve yıpratıcı bir zeminde gerçekleştiğini her an hissedeceğiniz bir film... Sakın kaçırmayın... Çocuklardan uzak tutunuz çünkü işkencecilerin mantığını ve bu işkenceyi başlatan şahsın televizyonlardan halka ne dediğini ve nasıl kandırdığını göreceksiniz.

'O gün batımında, karanlığın bu kadar uzun süreceğini hiç birimiz bilmiyorduk...'

Not: O kadar kötü olayları anlatıyorki insanın oyunculuk ve sanat üzerine içinden bir şey yazmak gelmiyor....

Yönetmen: Ömer Uğur

Oyuncular: Memet Ali Alabora, Sibel Kekili, Altan Erkekli

post-2-1188701705_thumb.jpg

Filmden sahneler:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Özellikle bu film için Türk sineması bölümüne girdim, tanıtımını ben yapayım dedim ama tam tahmin ettiğim üzere Admin benden önce davranmış...

"Eve Dönüş" filmi, darbenin bu döneme kadar anlatılmış en farklı yüzlerinden birisi.. darbeye sinema tarihinde sanırım daha once hiç bu bakış açısıyla bakılmamıştı, çok etkileyici...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Filmdeki karakterlerden Muastafa ile Hoca'nın bir konuşması kalmış aklımda, belkide filmde en hoşuma giden konuşma.

Mustafa ve Hoca elleri kelepçeli bir şekilde kapalı bir yerdeler

Mustafa: Abi valla ben bişey yapmadım hiç anlamam bu işlerden ,benim hiç bir sucum yok.

Hoca: Sen ve senin gibiler biraz bu işleri bilseydi ne sen burda olurdun ne de ben.

Bir de Mehmet Ali Aloboranın üzerinde çok eğreti duran komik olma çabası ile rol aldığı filmlerden sonra bu filmdeki oyunculuğu gayet takdire değerdi. Altan Erkekli ve Civan Canova'ya söyleyecek söz yok zaten.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin
Mustafa: Abi valla ben bişey yapmadım hiç anlamam bu işlerden ,benim hiç bir sucum yok.

Hoca: Sen ve senin gibiler biraz bu işleri bilseydi ne sen burda olurdun ne de ben.

İki cümle ile ne kadar çok şey anlatıyor değil mi...! :(

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.