Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

ALLAHTAN KAÇAMAZSINIZ.....

Misafir cimen

Önerilen İletiler

Ahhh Ahhh!!Yazık gerçekten çok yazık.Biz ne haldeyiz böyle.Yahu siz ne yapıyorsunuz.Bu ne???

Şu web sayfasında bazı insanların yazdıkları yorumları görünce şok oldum.Kalbim titredi.Ağlayasım geldi.Ama şu sözün manasını çok iyi anladım.

'Mutlak manada cennet ucuz ve dahi cehennem lüzumsuz değildir.' Ben şimdi size uzun uzun Allah'ı İslamı Hz.Muhammed'i anlatmıycam.Kur'an'dan ayetler söylemeye de hiç gereksinim duymuyorum.Zira ne desem boşş!!Artık kimileri için gemi çoktan limandan ayrılmış.Kendilerini avutmak için türlü türlü bahanelerin arkasına kaçan o insanlara söyleyecek sözüm yok.İslamı yanlış tanımışlar.Hatta hiç tanıyamamışlar.Ama dikkatimi çeken Allah'ı inkar etmelerine rağmen bazı kişiler diğer semai dinlere hiç bir laf söylememiş.Direkmen islama saldırmış.Gerçekten ilginç!

Şimdi bazı arkadaşlar bana karşı cevap mahiyetinde bi şeyler yazmak için yazdığım yazıdaki anlatım bozukluklarına bakıcak. :D:D:D Zaten ellerinden bundan başka bi şey yokki!Ne diyim Allah yardım etsin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 201
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Ahhh Ahhh!!Yazık gerçekten çok yazık.Biz ne haldeyiz böyle.Yahu siz ne yapıyorsunuz.Bu ne???

Şu web sayfasında bazı insanların yazdıkları yorumları görünce şok oldum.Kalbim titredi.Ağlayasım geldi.Ama şu sözün manasını çok iyi anladım.

'Mutlak manada cennet ucuz ve dahi cehennem lüzumsuz değildir.' Ben şimdi size uzun uzun Allah'ı İslamı Hz.Muhammed'i anlatmıycam.Kur'an'dan ayetler söylemeye de hiç gereksinim duymuyorum.Zira ne desem boşş!!Artık kimileri için gemi çoktan limandan ayrılmış.Kendilerini avutmak için türlü türlü bahanelerin arkasına kaçan o insanlara söyleyecek sözüm yok.İslamı yanlış tanımışlar.Hatta hiç tanıyamamışlar.Ama dikkatimi çeken Allah'ı inkar etmelerine rağmen bazı kişiler diğer semai dinlere hiç bir laf söylememiş.Direkmen islama saldırmış.Gerçekten ilginç!

Şimdi bazı arkadaşlar bana karşı cevap mahiyetinde bi şeyler yazmak için yazdığım yazıdaki anlatım bozukluklarına bakıcak. :D:D:D Zaten ellerinden bundan başka bi şey yokki!Ne diyim Allah yardım etsin.

Ağlasaydınız açılırdınız ama, bence ağlamadan önce açıp Kuran'ı tekrar alıcı gözle, ön kabullerinizi bir kenara atıp okuyun derim. Ha ayrıca, bakın güzel bir farkındalık; burada İslam tartışılıyor, başka bir din tartışılmıyor. Ama, ne fark eder ki... ha o din, ha bu din, köken aynı!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

GÜN GELECEK ŞÜPHE DUYDUGUNUZ HERŞEYDEN HESABA ÇEKİLECEKSİNİZ VE O ZAMAN SİZİN KIYAMETİNİZ KOPACAK O ZAMAN İNANICAKSINIZ AMA İŞ İŞTEN ÇOKTAN GEÇMİŞ OLUCAK YALVARICAKSINIZ DÖNEYİM BİR ŞANS DAHA VERİN OLMICAK TAŞ OLSAYDIM AĞAÇ OLSAYDIM DİYECEKSİNİZ AMA ARTIK ÇOK GEÇ ÇOK...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

GÜN GELECEK ŞÜPHE DUYDUGUNUZ HERŞEYDEN HESABA ÇEKİLECEKSİNİZ VE O ZAMAN SİZİN KIYAMETİNİZ KOPACAK O ZAMAN İNANICAKSINIZ AMA İŞ İŞTEN ÇOKTAN GEÇMİŞ OLUCAK YALVARICAKSINIZ DÖNEYİM BİR ŞANS DAHA VERİN OLMICAK TAŞ OLSAYDIM AĞAÇ OLSAYDIM DİYECEKSİNİZ AMA ARTIK ÇOK GEÇ ÇOK...

YA VARSA !!! değil mi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ağlasaydınız açılırdınız ama, bence ağlamadan önce açıp Kuran'ı tekrar alıcı gözle, ön kabullerinizi bir kenara atıp okuyun derim. Ha ayrıca, bakın güzel bir farkındalık; burada İslam tartışılıyor, başka bir din tartışılmıyor. Ama, ne fark eder ki... ha o din, ha bu din, köken aynı!

Sayın muki...

İnsanın ne derece dar fikirli olabileceğini senden öğrendim biliyor musun?Her yazılan cevaba dalga geçer gibi yazılar yazarak geçinen senden...

Sen ki daha kendi vücudundan bi habersin.Kalbin nasıl atıyor,gözün nasıl görüyor,kulağın nasıl işitiyor hiç merak etinnin mi?Bunlar tesadüfen mi oluştu.Eğer tesadüfen diyorsan çok yazık sana!

Kur'an'ı önyargısız olarak bi okuyun diyorsun.Kur'an'da sana ters düşen bi ayet varsa söyle bilelim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Akla ve mantığa, bilime, erdeme aykırı hiç bir şeyi, sadece size "ilahi, kutsal" denildiği için kabul etmeyin, sorgulayın.

Aksi halde "sopa cezası"nda bile keramet aramaya kalkarsınız ve bütün değer yargılarınız alt üst olur...

Bu arada sana bi sorum var.İslamda akla ve mantığa uymayan bi şey var mı?Ben illa var dedin demiyorum sadece sen islamda akla ve mantığa uymayan bi şey görebiliyor musun diye soruyorum?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada sana bi sorum var.İslamda akla ve mantığa uymayan bi şey var mı?Ben illa var dedin demiyorum sadece sen islamda akla ve mantığa uymayan bi şey görebiliyor musun diye soruyorum?

Sayın warrior, bu soruları sormadan önce forumdaki başlıklara ve bu başlıklar altında neler yazıldığına bakarsanız İslam'da akla ve mantığa uymayan ne gibi şeylerin olduğundan haberdar olursunuz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İnsanın ne derece dar fikirli olabileceğini senden öğrendim biliyor musun?Her yazılan cevaba dalga geçer gibi yazılar yazarak geçinen senden...

Sen ki daha kendi vücudundan bi habersin.Kalbin nasıl atıyor,gözün nasıl görüyor,kulağın nasıl işitiyor hiç merak etinnin mi?Bunlar tesadüfen mi oluştu.Eğer tesadüfen diyorsan çok yazık sana!

Sen vücuduna baktığında Allah'ımı gördün? Yoksa çok komplex bir organizma görüp de "bunu yapsa yapsa görünmez bir el inşaa etmiş olmalı" mı dedin?

Hiç bir şey tesadüfen oluşmaz... Bu dincilerin bir uydurmasıdır... "Allah yönetmezse tesadüf olmalı" derler...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın warrior, bu soruları sormadan önce forumdaki başlıklara ve bu başlıklar altında neler yazıldığına bakarsanız İslam'da akla ve mantığa uymayan ne gibi şeylerin olduğundan haberdar olursunuz.

Hala cevap aldığımı sanmıyorum.Sen başlıkları vb. şeyleri bırak.Direkmen sana bi soru yöneltiyorum.İslamda sana göre akla ve mantığa uymayan şeyler neler?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ha!, bakın burada da bir şeye takıldım. Diyorsunuz ki: 'Gün gelecek şüphe duyduğunuz herşeyden hesaba çekileceksiniz...'

Ama şu var ki ne ateist, ne de dinsiz bir insan şüphe duymuyor. Şüphe duyanlar sizlersiniz. Yoksa 'YA VARSA!!!' deyip kul köle olmazsınız, öyle değil mi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hala cevap aldığımı sanmıyorum.Sen başlıkları vb. şeyleri bırak.Direkmen sana bi soru yöneltiyorum.İslamda sana göre akla ve mantığa uymayan şeyler neler?

Burası karşılıklı sohbet yeri değil ki arkadaşım. Merak etttiğin konularda öncelikle forumu gezer araştırır okurusun. Yine de açık kalan nokta kalırsa sorarsın. Yoksa ne anlamı var ki yazılarnların saklanmasının ve herkese açık olmasının?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Akla ve mantığa, bilime, erdeme aykırı hiç bir şeyi, sadece size "ilahi, kutsal" denildiği için kabul etmeyin, sorgulayın.

Aksi halde "sopa cezası"nda bile keramet aramaya kalkarsınız ve bütün değer yargılarınız alt üst olur...

Bir müslüman olarak siz bu sözden neden rahatsız oldunuz anlamadım. Eğer özellikle ilk satırı dikkatli okursanız, Kur'anda aynı ifadeler bir çok Ayette özelliklede Müslümanlar için ısrarla geçer.

Ben iki örnek verebilirmiyim?

İslamdaki Mezhep ve Hadis konusu, akla, mantığa ve Kur'ana uymuyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sen vücuduna baktığında Allah'ımı gördün?

Ben öyle bi şey demedim.Bu soruyu bana sormanda çok garip doğrusu.Yani cevabını bildiğin halde soruyorsun.Tabiki Direkmen Allah'ı görmedim.Görememde zaten.Allah'ın varlığını delili kurduğu eşsiz düzenden anlaşılır.Etrafına baktığında ne görüyorsun.Şmdi bana savaş açlık yoksulluk deme...Zira bunların sebebi Allah değildir.Bunların sebebi Allah'ın varlığından habersiz kimselerdir.Allah savaşı emretmiyor.Allah başkalarına yardım eli uzatmamızı istiyor.Şimdi Dünyanın çeşitli yerlerinde insanlar açsa bunun sebebi Allah değil Allah'ın emirlerini yerine getirmeyen insanlardır.İşin bi de şu boyutu var.Bugün beline Bomba takıp insanları katleden kişilerde bunu Allah emrediyor diye yaptığını zannediyor.Allah hiçbir zaman başkalrına zarar vermemizi emretmez.Bazı insanlarda bu beline bomba takıp insanları katleden insanlardan yola çıkarak islamı karalıyorlar.Oysa karaladıkları şey zaten İslam değil ki.İslam değil mi bize daha ilk vahiyde oku emrini veren.İslam değilmi kardeşliği emreden.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın muki...

İnsanın ne derece dar fikirli olabileceğini senden öğrendim biliyor musun? Her yazılan cevaba dalga geçer gibi yazılar yazarak geçinen senden...

O sana öyle geliyor. Sn. muki'nin yazılarını 1 senedir bende okuyorum. Gayet ciddi ve mantıklı şeyler yazmakta. Dalga geçer tavrına hiç rastlamadım. Keşke herkes onun gibi bilgili ve kültürlü olsa. Kendisini sadece forumdaki yazılarından tanıyorum. Bence yeni olduğun için onu tanımıyorsun. Yazılarının tümünü okumanı öneririm.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir müslüman olarak siz bu sözden neden rahatsız oldunuz anlamadım. Eğer özellikle ilk satırı dikkatli okursanız, Kur'anda aynı ifadeler bir çok Ayette özelliklede Müslümanlar için ısrarla geçer.

Ben iki örnek verebilirmiyim?

İslamdaki Mezhep ve Hadis konusu, akla, mantığa ve Kur'ana uymuyor.

Heralde Yanlış anladınız.Ben direkmen Kur'andan bahsediyorum.Allah'ın emirlerinden.Siz bana çıkıp insanların yaptıkları şeyleri getiriyorsunuz.Mezhepleri çeşitli insanlar ortaya çıkarmışlardır.Bunu sorumlusu Allah mı?Bana direkmen Allah'ın dediği bi şeyin akla ve mantığa uymadığını gösterin.Gelmiş ve geçmiş insanların yaptıkları işleri değil.Sen kendin söylüyorsun zaten Alka ve mantığa uymuyor demişsin ardından Kur'an'a da uymadığını söylemişsin o zaman buradaki mesele ne?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O sana öyle geliyor. Sn. muki'nin yazılarını 1 senedir bende okuyorum. Gayet ciddi ve mantıklı şeyler yazmakta. Dalga geçer tavrına hiç rastlamadım. Keşke herkes onun gibi bilgili ve kültürlü olsa. Kendisini sadece forumdaki yazılarından tanıyorum. Bence yeni olduğun için onu tanımıyorsun. Yazılarının tümünü okumanı öneririm.

Çok teşekkür ederim...Önerin için sağol

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Heralde Yanlış anladınız.Ben direkmen Kur'andan bahsediyorum.Allah'ın emirlerinden.Siz bana çıkıp insanların yaptıkları şeyleri getiriyorsunuz.Mezhepleri çeşitli insanlar ortaya çıkarmışlardır.Bunu sorumlusu Allah mı?Bana direkmen Allah'ın dediği bi şeyin akla ve mantığa uymadığını gösterin.Gelmiş ve geçmiş insanların yaptıkları işleri değil.Sen kendin söylüyorsun zaten Alka ve mantığa uymuyor demişsin ardından Kur'an'a da uymadığını söylemişsin o zaman buradaki mesele ne?

Hayır, aşağıdaki iletinizi okuyun İslamdan bahsediyorsunuz. Yaşanılan İslam ve Kur'an bir biri ile oldukça zıttır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hayır, aşağıdaki iletinizi okuyun İslamdan bahsediyorsunuz. Yaşanılan İslam ve Kur'an bir biri ile oldukça zıttır.

İslamın kaynağı nedir?Kur'an-ı Kerim dimi.O zaman islam nedir.Kur'an'ın hayata tatbik edilişi.Mezhepleri kimler ortaya çıkarmıştır İmam şafi, imam-hambeli imam-maliki imamı azam ebu hanifi vb. zatlar.Kur'anda böyle bi şey yoksa islamda da yoktur...Günümüzde kimi şeyler islamın olmazsa olmazı gibi görülmekte ama nedense Kur'an da hiç adı geçmiyor.Çünkü gün geçtikçe insanlar islama yeni şeyler yüklüyorlar.Oysa bunların dinde yeri yokturdur.Kur'anda olmayan bi şey İslamda zaten olamaz.Benim burada islamda kasteddiğim Kur'an'a riayet edilerek yaşanan İslamdır

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İslamın kaynağı nedir?Kur'an-ı Kerim dimi.O zaman islam nedir.Kur'an'ın hayata tatbik edilişi.Mezhepleri kimler ortaya çıkarmıştır İmam şafi, imam-hambeli imam-maliki imamı azam ebu hanifi vb. zatlar.Kur'anda böyle bi şey yoksa islamda da yoktur...

Bak burda haklısın. İşte bu yüzden ben de İslam'ı ve Kuran'ı değerlendirirken İslam'a ve Kuran'a göre yönetilen ülkeleri referans alırım. İslamın yanlışlarını görmek istiyorsan rahatlıkla bakabilirsin o ülkelere...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bak burda haklısın. İşte bu yüzden ben de İslam'ı ve Kuran'ı değerlendirirken İslam'a ve Kuran'a göre yönetilen ülkeleri referans alırım. İslamın yanlışlarını görmek istiyorsan rahatlıkla bakabilirsin o ülkelere...

Çok teşekkür ederim sonunda beni anlayan birisi çıktı.İşte meselde burda zaten.İslama değil onu yaşayan kişilere baktığımızdan dolayı İslamı yanlış anlıyoruz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Çok teşekkür ederim sonunda beni anlayan birisi çıktı.İşte meselde burda zaten.İslama değil onu yaşayan kişilere baktığımızdan dolayı İslamı yanlış anlıyoruz.

Doğru anlıyoruz demek istedin sanırım :)

İslamı yaşayan ülkelerde doğru olan ne var ki islam doğru olsun? Ben bunu demek istemiştim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Doğru anlıyoruz demek istedin sanırım :)

İslamı yaşayan ülkelerde doğru olan ne var ki islam doğru olsun? Ben bunu demek istemiştim...

YERSOY bir insan müslüman ama çeşitli suçlar işliyor.Bundan İslam mı sorumludur yoksa İnsan mı?O adam İslamı doğru anlayamamışsa bu İslamın suçu mudur?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

YERSOY bir insan müslüman ama çeşitli suçlar işliyor.Bundan İslam mı sorumludur yoksa İnsan mı?O adam İslamı doğru anlayamamışsa bu İslamın suçu mudur?

Kişinin işlediği suç ya da yaptığı güzel davranışlar ahlakla ilgilidir. Bana sorarsan ahlakın oluşumunda din de etkilidir ama yetersizdir. Diğer örnekte ise Kuran kurallarına göre yönetilen toplumdan bahsediyoruz. Söyleyebilirmisin bana 1 tane ülke, islam kurallarına göre yönetiliyor ve refah/huzur içinde olsun. Ben Kuran kurallarını değerlendirirken onları da referans alırım. Haa bu arada diğer taraftan Kuranı okuduğunda zaten başlı başına çelişkiler doludur. Bunları soruyorsan, dediğim gibi forum konularında sayısız defa yazıldı. Araştırabilirsin. Bulamazsan yardımıcı olurum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ha!, bakın burada da bir şeye takıldım. Diyorsunuz ki: 'Gün gelecek şüphe duyduğunuz herşeyden hesaba çekileceksiniz...'

Ama şu var ki ne ateist, ne de dinsiz bir insan şüphe duymuyor. Şüphe duyanlar sizlersiniz. Yoksa 'YA VARSA!!!' deyip kul köle olmazsınız, öyle değil mi?

Sayın muki...

Lütfen hayatınızı anlatım bozukluklarına riayet ederek şekillendirmeyin.Bir insan öyle dedi diye illa da öyle olacak diye bi kaide yok.Bu arada sorduğum soruya verdiğin cevap için çok teşekkür ederim.Ben cavabımı aldım.Sağol :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.