Zıplanacak içerik
 • Üye Ol

şeb-i yelda...

 • başlık
  51
 • yorum
  405
 • görüntü
  131.659

Ben En İyisi Kendime Bir Sal Yapayım...


gloria

3.014 görüntü

Artık neden bu kadar güçlü bir kadın olduğumu biliyorum çünkü zor anlarımda ben hep yalnızdım ya da yalnız bırakıldım. Üstelik her defasında önce yardım istedim. Beni yalnız bırakmamalarını söyledim. Yanımda olun dedim ama olmadılar ya da olamadılar. Belki de bu yüzden kendimi başka bir insanla sonsuza kadar beraber düşünemedim hiç; çünkü ben kendimi hep yalnız hissettim.

 

Yalnızlık normal zamanda iyi güzel hoş da bazen bir de kendini "en yalnız" hissettiğin ya da "yalnızlığın da ötesinde" hissettiğin anlar oluyor. İşte öyle zamanlarda birdenbire iki kişi oluveriyorsun. Kendin, bir de kendinle konuşan kendin... Yani yalnızlığın seni monologlara sevkediyor, bir ses doğuruyorsun içinden... Sürekli seninle konuşan bir ses, mutsuzluğunu daha da mutsuz eden bir ses oluyor bu genelde... Sana hiç iyi şeyler söylemiyor, seni teselli de etmiyor, zaten en çok da bu yüzden kendini yalnız hissediyorsun. Oysa öyle zamanlarda tek istediğin güzel şeyler duymaktır. Güzel şeyler duymak istediğin bir insandan, güzel şeyler duymak!

 

Sonra inancın sarsılıyor, en basiti yalnızlık Tanrı'ya mahsustur derler ya hani; ama sen öyle yalnızsındır ki o anda Tanrı bile kendini o kadar yalnız hissedemez gibi geliyor sana... Ve yalnızlık tam da sana mahsus oluyor. Tanrı ise sana karışıyor ve sen de Tanrıya karışıyorsun...

 

Daha ne diyeyim bilemedim. Yalnızım sonuçta şu anda, hem de dibine kadar! Ötesi yok...

 

Hayır, ötesi var! Tam da Özdemir Asaf'ın dediği gibi; Yalnızlığın da ötesindeyim ben şu anda..

 

ı

 

Yalnız kaldınız sanırsınız,

Biliyorum.

Yalnız bırakılmışsınız,

Biliyorum.

Ötesi yok.

 

ıı

 

Ötesi var!

Yalnızlık,

Müziğin bile seni dinlemesidir.

Yalnızlık,

İnsanın kendine mektup yazması

Ve dönüp-dönüp onu okuması

Yalnızlığın da ötesidir.

 

***

8 Yorum


Önerilen Yorumlar

 • Admin

Kendine bir sal da yap...

Kendine bir uçan halı da yap...

Kendine bir cin de yap

Kendine bir yakışıklı da yap...

Kendine her kızgınlığında suratına vuracağın bir yamuk da yap...

 

En sonunda kendine bir ağlama duvarı da yap... en önemlisi bu... smile.pngYSG!

Yoruma sekme

Burası bugün ağlama duvarım benim: geliyorum okuyorum ağlayıp zırlıyorum sonra gidiyorum yine... sonra yine geliyorum falan filan işte...

 

Ayrıca kendime bir sal yapıp, denizlere açılıp, ıssız adalara kapanıp, sonra bir lamba bulup, içinden bir cin çıkarıp, cinden bir uçan halı, bir de yakışıklı isteyip, sonra o yakışıklının suratına bir yumruk indirip, ondan sonra da uçan halıma binip ve geri dönüp, en son da ağlama duvarımın karşısına geçip, ağlamayıp, gülesim de var benim...

 • Beğen 1
Yoruma sekme

Seni 3-5 yaşında bi çocuğa çevirebilsem ne güzel olurdu...

 

Bi balon alırdım sana, bi dondurma, bi de parka filan giderdik..

Yoruma sekme

Seni 3-5 yaşında bi çocuğa çevirebilsem ne güzel olurdu...Bi balon alırdım sana, bi dondurma, bi de parka filan giderdik..

 

Ne güzel olurdu :)

Yoruma sekme

Hepimizin böyle duygu yoğunluğu yaşadığı zamanlar oluyor. Sen de böyle bir süreç yaşıyorsun sanırım, sevgili gloria.

 

Hem biliyor musun yalnızlık bazen daha bi güçlü kılar insanı :)

 

Her şey gönlünce olsun canım.

Yoruma sekme

Gecenin sessizliğinde,uykum kaçmış olarak bir dolanayım dedim.Kendimi burada buldum.Sanırım yalnızlığın beni çekti.Gloria hadi yer değiştirelim. :)

 

Senin yalnızlığını alayım, sana yalnızlığa özlemi vereyim ne dersin :)

 

Bence iyi bir takas olurdu.

 

resdd.jpg

 

Issız adada şöyle bir eve ne dersin :)

 • Beğen 1
Yoruma sekme

Hepimizin böyle duygu yoğunluğu yaşadığı zamanlar oluyor. Sen de böyle bir süreç yaşıyorsun sanırım, sevgili gloria. Hem biliyor musun yalnızlık bazen daha bi güçlü kılar insanı :)Her şey gönlünce olsun canım.

 

Yalnızlık her zaman güçlü kılıyor insanı da insan bazen güçsüz olmak istiyor :)

Yoruma sekme

Gecenin sessizliğinde,uykum kaçmış olarak bir dolanayım dedim.Kendimi burada buldum.Sanırım yalnızlığın beni çekti.Gloria hadi yer değiştirelim. :)Senin yalnızlığını alayım, sana yalnızlığa özlemi vereyim ne dersin :)Bence iyi bir takas olurdu.Issız adada şöyle bir eve ne dersin :)

 

Yalnız olmak aslında çok güzel bir duygu Sevgili Aries'ciğim normal şartlarda kimseyle takas etmem bu durumu ama yalnızlığın ötesi biraz karışık... Yalnızlığı özlemek şu aşamada işime gelirdi ama :) Bir süreliğine sadece ;)

Yoruma sekme
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.