Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

ateist düşünceye sahip insanların tanrı hakkındaki görüşleri

fcnmsstodiefor

Önerilen İletiler

inanmıyorum, inanmadım ve inanmayacağım da, beynimde bu dünyada yada inananların deyişiyle (bence öyle birşey yok) öldükten sonra bana benden başka hiçbir gücün hüküm süremeyeceğini biliyorum....

biz inananlarla tartıştığımız sürece bizi anlamayacaklarını biliyorum...

bu yüzden ateist demiyorum...çünkü bu onların deyişi..

ateistler de demiyorum çünkü bu onların yakıştırması....

ateist düşünceye sahip olan insanlarla konuşmak istiyorum...

çünkü ben burda kime anlatmaya çalışsam kendimi sinir etmekten başka bir işe yaramıyor.....

sizce tanrı insanlar için neden bu kadar önemli ve buna inanmayı neden herşeyden ve hatta kendilerinden bile üstün görüyorlar?

bu başlığı açarken amacım ateist düşünceye sahip olan insanların kendi düşüncelerini buraya yazmaları ve inanan insanların da bunları okuyup belki biraz anlayacak olmaları umudumdur....

teşekkür ederim

biliyorum ki beynimizi diğerlerinden çok daha fazla yoruyoruz.....

bence bunu haketmiyoruz.....

anlaşılmaya ihtiyacımız var...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...
inanmıyorum, inanmadım ve inanmayacağım da, beynimde bu dünyada yada inananların deyişiyle (bence öyle birşey yok) öldükten sonra bana benden başka hiçbir gücün hüküm süremeyeceğini biliyorum....

biz inananlarla tartıştığımız sürece bizi anlamayacaklarını biliyorum...

bu yüzden ateist demiyorum...çünkü bu onların deyişi..

ateistler de demiyorum çünkü bu onların yakıştırması....

ateist düşünceye sahip olan insanlarla konuşmak istiyorum...

çünkü ben burda kime anlatmaya çalışsam kendimi sinir etmekten başka bir işe yaramıyor.....

sizce tanrı insanlar için neden bu kadar önemli ve buna inanmayı neden herşeyden ve hatta kendilerinden bile üstün görüyorlar?

bu başlığı açarken amacım ateist düşünceye sahip olan insanların kendi düşüncelerini buraya yazmaları ve inanan insanların da bunları okuyup belki biraz anlayacak olmaları umudumdur....

teşekkür ederim

Bak bu kadar dert etme tamam mı... seni kimsenin anlaması gerekmiyo ki hem. sen kendine yetemiyon mu ki? hem herkes kendi işine bakıyo, baksana yam_yamdan başka kimse cevap vermemiş. Neyse, sen sorunu bi netleştir, ben cevap vereyim sana. ama bi dakka, benim sormam lazım:

Sence Ateizm nedir?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bak bu kadar dert etme tamam mı... seni kimsenin anlaması gerekmiyo ki hem. sen kendine yetemiyon mu ki? hem herkes kendi işine bakıyo, baksana yam_yamdan başka kimse cevap vermemiş. Neyse, sen sorunu bi netleştir, ben cevap vereyim sana. ama bi dakka, benim sormam lazım:

Sence Ateizm nedir?

bu bir soru deil..........

sadece neler düşündüklerini görüşlerini açıklamalarını ve inananların da buraya girip aslında neler düşündüklerimizi ilk ağızdan anlamalarını sağlamak amacım...........

bence ateizm demek bile yanlıştır........

çünkü maddeciliğin bir izm eki alması onu dinsel bir konuma getirir yani kitleselleştirir.........

farkındayım ki maddecilik veya inançsızlık kişisel birşeydir..........

inanç ta kişisel birşeydir..........

derler ki benim allahım senin allahın onun allahı die gider.....

madem herkesin allahı var neden ortak özelliklere sahip buna bir anlam getiremiorum...........

kişisel bir bankacılık hizmeti sunan bir banka sahibi mi yoksa.........

birde melek denen mevzu var ki bu da insanların bu konuda yaptığı genişletmeden başka bişey deil bence..........

banka sahibi allah sa melekler de şube müdürleri o zaman.............

neyse ben ateist düşünceye sahip bi insanım buna ben sahip olmak için uğraşmadım......

yaklaşık 6 yaşlarında bu tip şeyler düşünmeye başladım...........

ve bence tanrı yoktur....

olması da mümkün deildir..........

başka bir boyutta dioyorlar...

başka boyutun olduunu size kim söyledi?

kitap mı?

neden kitap.?

insan yapısı olmayan bişey olsa da başka bir boyuttan yada kutsal biyerden gelen bişey olduuna inansak.........

kitaplar kuranıkerim den önce de vardı ..................

palavradan başka birşey deil bence...........

insanları dünyaya geliş amaçlarından soyutlayıp korkutarak biryerlere gelmeye çalıştılar....................

ve geldikleri noktaya bakın..........

bu mu din yani?

neden kutsal bir varlık olduumuzu düşünme ihtiyacı duyuoruz...........

bizde gezegenimizdeki dier canlılar gibi birer canlıyız sadece............

beynimiz var onu kullanıoruz diyorlar...........

kimsenin kullanabildiini sanmıyorum açıkçası.............

ve insan beyninin tamamını kullanırsa uçabilir diye de bir teori gibi bir söylenti var...........

bunu yapabileceimizi söylüyorlarsa neden hala beynimize deil de tanrıya önem verioruz?

her hayvanın beyni var......

bizim de....

onlar kullanmıyorlar.........

biz %8 ini kıllanıyoruz.........

çok uzun zaman sonra insandan gelişecek olan türler de beyninin % 50 den fazlasını kullanırsa şaşırmayın...........

o zaman onlar da %8 ini kullananlardan bizim şuan homo erectus dan bahsettiğimiz gibi bahsedecekler................

ve iyi ki gelişmiş ülkelerin müslüman ülkelerle savaşı var...............

hepsi tarihe gömülecek..........

bende öyle olmasını istiyorum.............

çok mu abarttım bilemiorum ama ben böyle düşünüyorum ve artık düşünceyi sınırlayan bir kanun olmadıına göre bunlar abartı deil................

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 8 ay sonra...
  • 4 hafta sonra...

nasıl bir kanıt yok yaa kanıt var tabiki kanıtın en büyüğü HZ. MUHAMMET....

siz onun olduğu yılları onun yaşadığı devirleri hiç açıp okudunuzmu okadar doğa üstü olaylar oldu bunuların olmasını kim istedide oldu tabiki ALLAH (C.C) sen soru sormuşsun arkdaş peki sen bunlara cvb verebilirmisin...

seni kim yaratı?

bizleri kim yarattı?

doğayı kim yarrattı?

ve bi çok şey

bunlara olmuşlar diyemssin bunları yaratan biri var oda tabi ki ALLAH (C.C)

ben sana şunu diyorum tanrı yoktur diye konuşamaasın bu bize hakareet olur benim için yok sizin için var diyebilirsinn..

bunların hiçbiri saçmalık değil seni yarattanda ALLAH (C.C) asıl senin bukadar şeye karşı inanmaman ******* farkındamısın;

sizden çok az ama herkes bizden...................

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BUYUR ARKADAŞ ATEİZM BU DEMEK AMA ******** *********!!!!!

Doğa üstü varlıkların ve dolayısıyla da tanrının varlığını, mantık, akıl, ve bilim yoluyla değerlendiren/ neden sonuç ilişkisi içerisinde doğa üst güçlerin olamayacağını ispat eden görüş... Ateizm, ruh, ölümden sonra yaşam vb. her türlü metafizik inançların akıl ve mantıkl yoluyla yadsınmasını kapsar. Ateizm, Tanrıyı ve tinsel (ruhsal) varlıkları kabul eden teizmin karşıtıdır.

Ayrıca ateizm, Tanrının var olup olmadığı sorusunu karşılıksız bırakan, bu sorunun yanıtsız ya da yanıtlanamaz olduğunu savunan agnostizimden ayrılır. Ateistlere göre, tanrının var olmadığı kesin bir doğrudur. Ateizmin felsefesel temeli, özdekçiliktir.

Ateizm i inkarcılıkla birbirine karıştırmamak gerekir. Ateizm tanrıyı inkar etmez; tanrının olmayacağına bilimsel yaklaşım sunarlar...

Ateizm, bazılarımızın sandığı gibi nefret ve kinden yani duygusallıktan doğan düşünce akımı değildir; mantıksal ve akılcı yaklaşımla tanrının varolup olamayacağını sorgulayan ve sonuca ulaşan düşüncedir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 yıl sonra...

Arkadaşlar bakın insanların görüşleri kimseyi ilgilendirmez.. Bildiğimiz gibi Allah insanlara akıl vermiş ki düşünsünler ve istediklerini yapsınlar diye.. siz nasıl dininize, Allah'a inanıyorsanız yani seçiminiz buysa kusurabakmayın da onlarında seçimleri bu.. benim görüşüm deizm belki duymuşsunuzdur yada biliosunuzdur.. aslında ben görmediğim şeye inanmam.. örneğin cinlere... ya anlamıyorum tamam inanıyorsunuz da inanıyorsanız niye korkuyorsunuz.. Kuran da cinler dumansız ateşten yaratılmıştır, insanlar cinlerden üstün varlıklardır diyor.. bırakın onlar sizden korksun ozaman.. ozaman Allah'ı da görmüuosun inanmıosun diceksiniz ama tam tersi görüyorum da inanıyorum da.. nası mı görüyorum? dünyayı izlioyorum sadece ve bunca güzellikler ve canlıların yaşama prensibi kendi kendine oluşmuş olamaz.. yani bunları yaratan bi güç yani AllaH var.. ha dünyaya karışıo mu? bence hayır.. yani kutsal kitaplar Allah tarafından mı gönderildi? bence hayır, zeki insanlar tarafından yazıldı.. dünyada sayısızca din war.. neden 4 tanesi kutsal kitap olarak ortaya çıktı? çünkü o 4 ünde bi güçten bahsedilio ortak özellikler var.. ama aralarındada dağlar kadar farklar var.. eğer Allah bu 4 kitabı da gönderdiyse kusurabakmayın ama dağlar kadar fark olması da garip gelio insana..ha diceksiniz ki incil değiştirilmiş.. ya değiştirirsin şarap içmek kutsal dersin isteğe bağlı ama kalkıpta bebeklerin günahlarıyla doğduğunu ve arındırılması gerektiğini değiştirmezsin.. bizim dinimizde ise bebekler melektir denir günahsız doğar denir.. bakın bunları biraz araştıralım arkadaşlar en azından demeye çalıştığımı anlayın..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

ateist olmak için ellerinde hiçbir neden yok bence.maddecilikten dem vurabilirler ama bu din işi gönül işidir o yüzden maddenin ve dolayısıyla aklında pek bir değeri yok.inanmayanların gözleri kör kulakları sağardır.Kuranın ilk nüshaları yayınlandı ve şimdikilerle bire bir aynı.Hiç bi şeye inanmamaktansa bir Tanrıya inanmak yeğdir

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

inanmıyorum, inanmadım ve inanmayacağım da, beynimde bu dünyada yada inananların deyişiyle (bence öyle birşey yok) öldükten sonra bana benden başka hiçbir gücün .

.

.

İnanmayan insanı bir dine inandırmak çok zordur ama bana yöneltilen bir soru üzerine bu konuya el atmaya karar verdim neden inanmadığını bana söyler misin?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 yıl sonra...
  • 2 hafta sonra...
Misafir MUSTAFA ALBARYAK

Basit bir örnek vereyim bir zalim gelip bir mazlumu öldürse dünyada bunun hesabını kimler sorar tabiki mahkemeler sorar bir zalim değil de milyonlarca zalim gelip tüm MAZLUMLARI KATLETSELER VE ORTALIKTA MAHKEMEDE OLMASA MAHKEMELRİN HEPSİNİ ZALİMLER YIKMIŞSA BUNUN HESABINI KİM SORAR. YOKSA DÜNYA SADECE ZALİMLERE Mİ KALACAK YOKSA ZALİMLERİN HESAP VERECEKLERİ BÜYÜK BİR MAHKEME Mİ VAR... DİYELİMKİ HESAP SORACAK BİRİLRİ OLMAZSA MAHKEMELER OLMAZSA O ZAMAN ZALİM MAZLUMDA OLMAZDI EŞİT OLUNUDU DÜNYADA EŞİT HAKLARA SAHİP BİR ŞEKİLDE YAŞANILIRDI ŞİMDİ İSE EŞİTLİK YOK ZALİMLER  HADLERİNİ AŞMIŞ VE

MAZLUMLAR MAĞLUP OLUYORLAR YOKSA EŞİTLİK İÇİN BAŞKA BİR DÜNYA MI VAR MAZLUMLAR HAKLARINI ORADA MI ALCAK VE ÖYLE OLMASI GEREKİYODA YOKSA  EŞİTLİK OLMAZ.BU ZULÜMLERE BİRİNİN DUR  DEMESİ GEREKİYO BU DÜNYADA OLMAZSA AHİRETTE OLUR ONLARI DURDURACAK BİRİDE ALLAHTIR...

MAZLUMLAR KARŞILIĞINI CENNETE ZALİMLER İSE CEHENNEME GİREREK ALIRLAR. PEKİ BU DEDİĞİMİZ BÜYÜK MAHKEME NASIL OLACAK EŞİTLİK ADALET İÇİN OLMASI ŞART VE DÜNYANINDA YOK OLACAĞI GİBİ ÖLÜMSÜZ BİR YER VE ÖLÜMSÜZ BİRİ BU ADALETİ SAĞLAMASI GEREKİYO ODA İNSANLARI EVRENİ YARATAN BİRİ OLMALI ODA ALLAHTIR. DİYELİMKİ PARASI OLAN BİR ZALİM HER YERİ YIKIP MAHFETSE BUNU DURDURAN BİRİLRİ MUTLAKA OLMALI YOKSA HİÇKİMSE KAFASINA GÖRE İŞLER YAPAMAZ CEZASINI BU DÜNYADA ALMALIDIR EĞER BU DÜNYADA CEZA VERECEK BİRİLERİ OLMAZSA ADALETİN SAĞLANMASI İÇİN BAŞKA BİR YERDE CEZAYI ALMASI GEREKİYO ÖYLE OLMLIKİ ADALET SAĞLANSIN

ŞİMDİDE YENİDEN DİRİLMEYE GELİNCE ÖRNEĞİN BİR RESSAMIN PAHA BİÇİLMEZ BİR ESERİ VARSA SANATÇI KİŞİLER NE YAPAR ESERİ ÖLÜMSÜZLEŞTİRMEK İSTERLER HAYATLARI BOYUNCA KORUMAK İSTERLER. ŞİMDİDE BİR İNSAN MUAZZAM BİR ŞEKİLDE YARATILMLŞKİ GÖZLERE BAKINCA BİR GÜZELLİK KULAKLARA BAKINCA BAŞK BİR GÜZELLİK VS...

BÖYLE BİR VARLIĞIN ÖLÜP YOK OLMASI HİÇ MÜMKÜN MÜDÜR,TOPRAKTA ÇÖRÜMESİ HİÇ MÜMKÜN MÜDÜR NASIL OLABİLİRDE ALLAH ONU ÖLÜMSÜZ KILMASIN ÖLDÜĞÜNDEDE YENİDEN DİRİLTMESİN.YANİ BİR ŞUURSUZ İNSAN RESMİ O KADR İNSAN İÇİN DEĞERLİ İSE BİR DÜŞÜNÜN İNSAN ALLAH İÇİN NE KADAR DEĞERLİDİR.ALLAH AKIL SAHİBİ BİRNİ  ÇÜRÜTMESİ DÜŞÜNÜLEMEZ.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Arkadaşları bu konuda araştırma yaparken şans eseri bu siteyi buldum

Herbirinizin inanmak vaha inanmamak için başvurduğunuz yollar var. Her biriniz kendi açınızdan bakıldığında söylediklerinin doğrudur.

Bencesi yukarıda bir yaratıcı var evet buna ben inanıyorum ama anlatılanlar ve yanlış açıklamalar yüzünden bu hale gelmiş olmamız biraz komik. Bizlere tanrının her şeyi yapabildiği ,sınırlarının olmadığı ve onu hayal edemeyeceğimiz söylenmekte lakin insanlar hayal edemediği bir şeye inanıp ibadet edemez. Bir çok ateist " Tanrı var olsaydı dünyayı daha iyi daha güzel yaratabilirdi " diye düşünmekte evet öyle ama bu konu üzerine biraz düşünüldüğünde (ünlü alman fizikçi ve felsefeci Gottfried Leibniz `in dediği gibi) yaratacağı dünyada ucan domuzlar olsaydı bize verilenlerle hic bir alakası olmazdi. İnsana verilmiş olanlarla yaratilabilecek milyonlarca olası dünya bulunmaktadır ve büyük ihtimalle olası dünyaların arasında en iyisi bu dünyadır.

Tabiki diğer arkadaşlarımız açısından bakıldığında tanrının yokluğu su şekilde açıklanır. Yarattığı milyonlarca insan ( onun için önemsiz olsa da olmasada ) simdi bulunduğu konumdan yada iyi yapabilirdi. Bunun dışında Tanrı (benim görüşüme göre) eğer tanrı yukarıda bir yerde bulunsaydı bizleri dünyaya geldiğimizde bulunduğumuz konum olan (maddecilik ) bizde verilen sadece madde olduğu için yani maddenin başlangıcı ve bitişi olmadığı için tanrıda maddeden oluşmuş olmalı ki bunu yalanlıyorlar o zaman tanrı başlangıçta ve girişten beri hic var olmamış ve olmayacaktır. Bizle yapamadığı kız şeyleri kendinizde daha güçlü veya yetenekli olduğunu bildiğimiz kişilerden isteriz tıpkı bulun gibi bir yerde insanin gücünün yetmediği bir durum olduğunda insanda daha yüce bir şeyin var olduğuna inanmak ve bunu yapacağını bilmek isteriz bunun için tanrı veya bir başka şeyi yüceltip var edip ona inanırız.

Eklemek veya düzeltmek istediğiniz bir şey olduğunda paylaşmanızı isterim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir dusunceler ozgur

Anlayamiyorum .. Bu kadar baski altinda bu kadar zulme karsi hala tanri diye tutturanlari anlamiyorum..
Bizim dusuncelerimizi fikirlerimizi o gormedikleri bilmedikleri tanri icin yargilayip hor goruyolar .
İci yanlislarla dolu kitaptan okuduklariyla tanrinin varligina inaniyorlar o zaman roman okuyup superman'in varlliginada inanmalari gerekmiyor mu?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu bir soru deil..........

.

.

.

çok mu abarttım bilemiorum ama ben böyle düşünüyorum ve artık düşünceyi sınırlayan bir kanun olmadıına göre bunlar abartı deil.....

kafirler istemesede allah nurunu tamamlıyacak 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben müslumanim.benimde bazi sorularim var.sordugum cogu kisi tövbe et tövbe dedi.ben inkar etmiyorum sadece sorduğum sorulara akillica cevab verilsin istiyorum.dunyanin kendiliginden varolmasi hiç inanalisi degil.neyse sorularim bende kalsin Rabbim sana inaniyorum ama bazi seyler kafami kurcaliyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sorun da bu ya Allah ın istediği kullarını sınamak kendini göstermeden kularının ona kalben inanması... hem her doğanın fıtratında iman vardır. Ayrıca sürekli yaratıcı olsaydı dünya düzen için de olurdu vs gibi saçma ssapan soruları tekrarlamayın. Zaten inandığınız düşünceleriniz doğru olsaydı sürekli aynı soru üzerinden kendinizi haklamaya ( haklı çıkarmaya) çalışmazdınız. Allah kimseyi islam olan diniyle, namusuyla ve sağlığıyla sınamasın.AMİN... sadece ZAVALISINIZ SİZ ATEİSTLER. Düzen var mazlum da zalim de hakkını alıcak. Umarım aranızdan en azından bazılarınız doğru yolu bulur. ALLAH o kadar büyük ki gökten yağan yağmeurların hiçbiri birbirine değmez.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
Misafir doğru olanALLAH

Demek inanmıyorsunuz gözünüzle görmediğiniz şeylere ozman toz taneciklerini gözümüzle göremiyoruz ama var değilmi ozman ALLAH ta var hım nesıl öğretmenlerin öğrencileri devletin milleti yaratılanlarında yaratıcısı vardır o yüzden inenmyana insanlar hesaba çekileceğiniz günü bekleyin...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Herkeze selam.. Öncelikle şunu söylemek isterimki inanan veya inanmayan herkesin kendine göre sebepleri olabilir.. Bunu anlayabilirim. Bende inansam da uzun yıllar hep kafamda eksik olan anlaşılamayan şeylerle yaşadım.. Taa ki bir gün bir tasavvuf kitabı okuyana kadar..

Bu kitap beni Kuran'ı Türkçe okumaya ve anlamaya yöneltti.. Anladımki bize anlatılan ve bildiğimiz din ve allah inancı kavramlarının % 95 yalan, yanlış ve saçmalıklarla doluymuş.. Kuran kesinlikle bir ibadet kitabı değildir yada sadece günah ve yasakların yazıldığı bir hukuk kitabı hiç değildir..

Kuran'da bir çok ayette şundan bahseder : bu kitap inananlar için bir öğüttür umulurki faydalanasınız.. Başka birinde: bu kitap anlayasınız ve rehber edinesiniz diye indirilmiştir.. Der.. Yani kuran bir felsefe ve ilim kitabıdır..

Kuran'da Firavun'un Nil nehrine dibine gömülmesi ile ilgili : gelecek nesillere ibret olması için bedenini koruyacağız der.. Ve yüzlerce yıl sonra Firavun'un cesedi secde halinde bulunmuştur.. Yani Kuran'ı anlamak için arkeoloji gereklidir gök bilimi gereklidir atom bilimi gereklidir uzay bilimi gereklidir( bunlarında sebeplerini ayetlerle anlatmaya satırlar yetmez) felsefe , sosyoloji ve daha bir çok bilim dalı gereklidir..

Ama bu gün kuran maalesef ki arapça okunmasının sevap olduğunu söyleyen gerici ,Kuran'ın ruhunu anlatmaktan uzak hocaların elindedir. Zaten çoğumuz Kuran'ı konuşmayız hep hadisleri konuşuruz yani Müslümanlık kuran değil hadis dini olmuştur..

Şu anki insanlık kur anı anlamanın belkide 1000 yıl gerisindedir.. Sizde böyle insanlardan duyduğunuz saçma dini sözler ve kavramlarla allah inancından kendinizi uzak hissedebilirsiniz .. Size tavsiyem Kuran'ı anlamaya çalışın gerisini boşverin..

Diyeceklerki bizim aklımız Kuran'ı anlamaya yetmez hocalar bilir... Zaten sizin sorununuzda bu din cahilleriyle..smile.png sorarım size allah diyorki bu kitap insanlığa gönderilmiş bir rehberdir anlayasınız diye gönderdik der... Rehberin rehberi olurmu hiç... Okuma nezaketini gösterdiğiniz için teşekkür ederim..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
Misafir Allah bir ve Tektir

Evet ataist dusunce ve tarzini benimseyen arkadaslar...

Bu gün teknoloji öyle ust safalarda ki hemen hemen herseyi icad eder onunla is gorur oldular...

Peki neden hala ağacın bir tek yapragini icad edip can veremiyorlar..???

Eden ölüyoruz neden ölüme bir çare yok..

Bunları bir düşünün

Her noksandan munezzeh olan Rahman ve Rahim olan Allah O'na iman etmeyenleri o dehsetli ve azap verici gune saklıyor

Cok gec olmadan iman edip tövbe edelim ki

Rabbimize yakın ola bilelim InsAllah. .

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.