Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Evrim bilimden üstün mü?

Hüdai Çakmak

Önerilen İletiler

Bilim mi evrime, evrim mi bilime uymalı

Ateistler bilimin felsefeleri temellerine uyması gerekliliğinde olduğunu zannederler. Nedeni ise bu temellerin inkar edilemez bilimsel gerçekler olduklarını zannetmeleridir. Örneğin varoluş her ne konuda olursa olsun basitten gelişmeye-karmaşaya-evrimleşmeye doğru oluşmak zorundadır.

Fakat bu öngörü bilimin temellerinden olan termodinamiğin ikinci kanunu ile çelişir.

Evrimin en büyük sorunlarından birisi ihtiyaca göre olguların değişik
 gerektiğinde çelişkili yorumlanmasıdır..

Bir bakıma evrim ateist evrimciler için değişmez gerçektir. Bu nedenle bilim evrime ve de ateist felsefe ilkelerine uymak zorundadır.

Ateist felsefe temelleri dediğim dedik
 çaldığım düdük; uymayanların boyunların vurulduğu çarmıha gerildikleri bir yüce padişahın ulu fermanları gibidir. 

Önemli olan bu fermanlara uymak. Bilime uyma ikinci planda.

Sık sık çelişkilere düşülüyor
 ateistlerimizden kimisinin ak dediğini kimileri kara diyormuş. Varsın desinler. Önemli olan ateizmin ulu yüce tartışılamaz; akıl mantık bilim üstü fermanları.

İlk canlılığın rastlantılarla oluşması imkansızmış. Evrimin konusu değildir dersiniz olur biter.

Kimilerine göre ara format canlıları var
 kimilerine göre yok.

Bir evrimci evrimin uzun süreçlerin ürünü olduğunu iddia ederken aynı zamanda anlık evrimi de kabul edebilir.

Gerektiğinde evrimi sıçratabilirler
 atlatabilirlerzıplatabilirler.

Gerektiğinde derin dondurucuya da koyabilirler.

Onlara göre canlılarda gözlenen her türlü değişim evrimin ta kendisidir.

Değişim canlının zararına imiş GERİLETİYORMUŞ kimin umurunda.

Kimi evrimcilerimize göre hem benzeşmeler hemde farklılıklar evrime kanıt imiş.

Doğal şartlarda ihtiyaca göre değişiverir.

İlk dönemlerde evrimin oluşup gelişimi için oksijene ihtiyaç varsa oksijen vardır. Yoksa oksijende yoktur.

Evrimcilerimizden kimilerine göre var kimilerine göre yok.

Bukelamun örneği ortama ve ihtiyaca göre renk ve anlam değiştiren fikirler.

Ne gerekliyse o piyasaya çıkıyor.

Çelişkilerde bin bir dereden bin bir türlü sulu bahane getiriliyor.

İlk dönemlerde oksijen var mıydı yok muydu?

Hem var hem yok olmayacağına göre gerçek nedir?

O dönemlerden kalma kayaçlarda gayet kalın oksit tabakaların olması bol miktarlarda oksijenin olduğunu gösterir.

Fakat bir evrimci bu gerçeği ihtiyacına göre yorumlar.

İlk canlı hücresinin oluşumu söz konusu olduğunda oksijen yoktur. Oksit tabakaları tüm oksijeni emmiş zerre bile bırakmamıştır.

Ama kanıtlar tersini söylüyor.

Oksit tabakalarının olması oksijen olduğunun kanıtı olur ama olmadığının kanıtı olmaz.

Bunu sevgili evrimcilerimiz de biliyor ama olguları evrime de uydurmak gerek.

Akıl ve mantık dışı hayali varsayımlarla evrimi yaşatmaya çabalama hem evrime hemde gerçek bilime çok büyük zararları dokunur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evrim ile bilim mukayese edilmez.

Evrim bilimin dallarindan biridir ve bilimseldir.

Dolayisi ile ortada bir "ustunluk" yoktur, birinin digerini tamanmlamasi vardir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...

Evrim bilimden ustun olmasa bile ustun tutulmaktadir ; 

Darvin bilimsellikten cok uzaktaydi bunu su itirafindan anliyoruz ; 

J. D. Hooker'a yazdığı mektubundan:
''Bazen, yakında tamamen yenilgiye uğrayacağımdan şüpheleniyorum.
Görüşlerime ters düşen bazı büyük zorlukları ortadan kaldırdığımı düşünüyorum, fakat bunların hepsi bir halüsinasyon olabilir.
Tamamen yanlış bir inancın içinde olduğumu düşünmeye başladım. Bana bu konunun on sene içinde tamamen unutulacağını söylediğinde haklıydı.
Bana kitabımı soruyorsun, sana söyleyebileceğim tek şey intihar etmeye hazır olduğum''

niye ruhsal cokuntu yasasin ki ? Evrimi ispatlayamadiysa baska teori gelistiremez miydi ? Evrimi bilimden ustun gordu ve sonra da makalelerini yazarken delirdi - onu bir ewe kapattilar ve istedigi kadar yazmasi icin kagit kalem verdiler .. yasliliginda iyice icine kapandi ..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evrim bilimden ustun olmasa bile ustun tutulmaktadir ; 

Darvin bilimsellikten cok uzaktaydi bunu su itirafindan anliyoruz ; 

J. D. Hooker'a yazdığı mektubundan:

''Bazen, yakında tamamen yenilgiye uğrayacağımdan şüpheleniyorum.

Görüşlerime ters düşen bazı büyük zorlukları ortadan kaldırdığımı düşünüyorum, fakat bunların hepsi bir halüsinasyon olabilir.

Tamamen yanlış bir inancın içinde olduğumu düşünmeye başladım. Bana bu konunun on sene içinde tamamen unutulacağını söylediğinde haklıydı.

Bana kitabımı soruyorsun, sana söyleyebileceğim tek şey intihar etmeye hazır olduğum''

niye ruhsal cokuntu yasasin ki ? Evrimi ispatlayamadiysa baska teori gelistiremez miydi ? Evrimi bilimden ustun gordu ve sonra da makalelerini yazarken delirdi - onu bir ewe kapattilar ve istedigi kadar yazmasi icin kagit kalem verdiler .. yasliliginda iyice icine kapandi ..

Ayni anlamsiz ve tutarsiz cumleler.

Evrim bilimseldir ve bilimin diger dallari gibi bir dalidir.

Lutfen en azindan linkleri okumazsan da, internetten evrim ile ilgili guncel bilimsel makaleler oku.

Verdigim linkte evrimin bir olgu oldugu yani tartismasiz gecerli oldugunun kanitlandigi aciklaniyordu.

Sen ise hala 2 asir gerideki Darwin'e takili kalmissin. 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tamam da insan ilk gunden beri insandi maymun da ilk gunden beri maymundu

Gunumuzdeku evrim teorisi hala insanin atasinin maymun oldugunu iddia etmektedir

Yaratilis teorisi ile ilgili incelemeler yapilsa idi 300 milyon fosilin ispatlayacagi bir teori olmustu

Kabul etmek zorundayiz Evrime delil yktur

Ideolojik fikir akimlarine altyapusal bir dayanak icin evrim bir bahanedir

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tamam da insan ilk gunden beri insandi maymun da ilk gunden beri maymundu

Gunumuzdeku evrim teorisi hala insanin atasinin maymun oldugunu iddia etmektedir

Yaratilis teorisi ile ilgili incelemeler yapilsa idi 300 milyon fosilin ispatlayacagi bir teori olmustu

Kabul etmek zorundayiz Evrime delil yktur

Ideolojik fikir akimlarine altyapusal bir dayanak icin evrim bir bahanedir

Ilk gunden derken!

Dedimya evrimin ne oldugunu bilmiyorsun.

Bilimsel olarak bir suru fenomenin zamansal yasi ve baslangici ortada.

Yaratilis sadece fizik otesi bir uydurmadir. Hic bir bilimsel yani yoktur. Ayrica insanoglu senin dinin gibi baska dinlerde de farkli yaratilis masallari anlatmis.

Bugun canlilarin nasil oldugu dogdugu gozlem verirken, sen neye dayanarak yaratrilisi one suruyorsun?

Evrimin inanca ihtiyaci yoktur olgusu da teorisi de bilimseldir.

Senin yaratilis masalinin bilimsel yani nedir?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ilk gunden derken!

ilk yaratilistan itibaren

Dedimya evrimin ne oldugunu bilmiyorsun.

o zaman ben de soyle diyebilirim : Asil siz evrimin ispatlanmamis icibos bir taslak oldugunu kabul etmek istemiyorsunuz

bundan birsey cikmaz tabi .. 

Yaratilis sadece fizik otesi bir uydurmadir. Hic bir bilimsel yani yoktur. 

Ispatlanmistir

kazilardan cikan butun fosil kalintilari yaratilisi zaten ispatlamistir - Ara gecis formu yoktur - yari maymun yari insan kalintisi yoktur 

su an Evrim teorisi Yaratilis teorisi olarak degistirilse ; bilim ilerlemeye devam edebilir - Ruhu arastirabilir - ruhun yeteneklerini gozlemleyebilir .. ama Evrim zihinlere iste boyle set cekmektedir

Ayrica insanoglu senin dinin gibi baska dinlerde de farkli yaratilis masallari anlatmis.

Yaratilisintan kasit sudur; Tesaduflerin aksine itinali bir varolma gerceklesmistir

Ewrim teorisi butun sorumlulugu tesaduflere atmaktadir 

Tesadufler konusu ise Evrimcilerin demogoji yetenekleri ile gecistirilmektedir - ben size 3 tane soru sorsam siz acik ve net cevap veremeyeceksiniz bu kadar eminim .. uzerinde durmuyorum 

Senin yaratilis masalinin bilimsel yani nedir?

anlattik 

ispatlidir

dunyadaki butun fosilleri bir ulkeye toplasaniz Yaratilisi ispatladiklarini gorursunuz

bakin - Evrimi ispatlayan tek bir fosil bile bize gosteremeyecek kadar koseye sikismis durumdasiniz(siz dedigime bakmayin, evrimciler) Hala da evrimi bir taslak olarak savunmaktasiniz
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ilk yaratilistan itibaren

Yaratilisin ilk yaratan ve yaratici kisir dongusu vardir. Senin Allah'i ilk yaratici olarak inanarak kabul etmen bile, onun oncelik sorununu icerir.

o zaman ben de soyle diyebilirim : Asil siz evrimin ispatlanmamis icibos bir taslak oldugunu kabul etmek istemiyorsunuz

bundan birsey cikmaz tabi ..

Evrimin bir tartismasiz ve gecerli olgu oldugunu sana verdigim linkte gosterdim. 

Ispatlanmistir

kazilardan cikan butun fosil kalintilari yaratilisi zaten ispatlamistir - Ara gecis formu yoktur - yari maymun yari insan kalintisi yoktur

Dedigim gibi sadece inancini sorgulamaktan korkuyorsun. Sana verdigim linkte ara formlar da vardi. Sen ara formun ne oldugunu da bilmiyorsun. Tamamen H.Yahya sacmaligini guduyorsun.

su an Evrim teorisi Yaratilis teorisi olarak degistirilse ; bilim ilerlemeye devam edebilir - Ruhu arastirabilir - ruhun yeteneklerini gozlemleyebilir .. ama Evrim zihinlere iste boyle set cekmektedir

Bilim gozlemi olmayan hic bir seyi arastiramaz. Ortada gozlem yokki neyi arastiracak?

Yaratilisintan kasit sudur; Tesaduflerin aksine itinali bir varolma gerceklesmistir

Tesadufun de ne oldugunu bildigini zannetmiyorum. Cunku senin anladigin anlamda evrimde bir tesaduf yoktur. Her olmus ve gozlm verenin sarti zamani ortami vardir.

Senin sorunun "okuzun altinda buzagi aramak" bilim sadece gozlemini aldigini dile getirir.

Ewrim teorisi butun sorumlulugu tesaduflere atmaktadir

Uzaktan yakindan ilgisi yok. Evrimde de bilimde de tesaduf yoktur, random demek rasgele secilim demektir. Yani secen bir oxzne yoktur. 

Tesadufler konusu ise Evrimcilerin demogoji yetenekleri ile gecistirilmektedir - ben size 3 tane soru sorsam siz acik ve net cevap veremeyeceksiniz bu kadar eminim .. uzerinde durmuyorum 

Sen boyle sabit fikirli ve pesin hukumlu oldugun surece aslinda benim sana yanit yazmamin bir anlami yok. Cunku bilgiye ve dusunceye saygin yok. Sadece sorgusuz inandigin cagdisi inancta israr ediyorsun.

anlattik 

ispatlidir

dunyadaki butun fosilleri bir ulkeye toplasaniz Yaratilisi ispatladiklarini gorursunuz

Anlamsiz kifayetsiz tamamen uydurma kendi inancina sarilmak icin yazilmis cumleler.

bakin - Evrimi ispatlayan tek bir fosil bile bize gosteremeyecek kadar koseye sikismis durumdasiniz(siz dedigime bakmayin, evrimciler) Hala da evrimi bir taslak olarak savunmaktasiniz

Kusura bakma da evrimi bilmeyen birisine bir seyi aciklamak zordur.

Tutarsiz cagdisi anlamsiz mantiksiz yanitlarina yanit vermemin bir anlami yok.

Tutarlive mantikli bir seyler yazarsan, yanit veririm.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.