Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

vesikalı hayat kadını millet vekili adayı için ne düşünüyorsunuz?

monalisa06

Önerilen İletiler

bağımsız millet vekili adayı,vesikalı hayat kadınına siz olsannız destek verir misiniz?

millet vekili adayi yada degil..

secilir yada secilmez oda beni suan ilgilendirmiyor... bilmem tanimam vs.. monalisa

sadece ve sadece cümlede gecen son kelimeler de durakladim ben az

hayat kadinana siz olsaniz destek verir misiniz... bu demek degildir ki suan üstünde durdugum icin bu kelimelerin ben veriyorum... fakat neden ön yargili bir cümle...sonucta insan degilmidir

ve madem hayat kadini deniliyor

hayat .. insanlarimiz halkimiz, toplumumuz...,bu kisiyi hayat kadini yapmadimi..?

öylese neden destek verilmesin.

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

insanlarimiz halkimiz, toplumumuz...,bu kisiyi hayat kadini yapmadimi..?

Evet;buraya katılmamak elde değil;çok derin sebeplere inilebilir de neyse;konudan fazla uzaklaşmak iyi olmaz...

Bence bu soru piyasanın efendilerine de müşterilerine de özelce sorulmalı...

:zorro:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

takiyeciler, pazarlamacılar, aşiret reisleri, dolandırıcılar, jet fadıllar aday oluyor hayat kadını olamazmı?

hayat kadını olsun olmasın beni ilgilendiren neden vekil olmak istediğidir ve seçilirse ne yapacağıdır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

secilir yada secilmez oda beni suan ilgilendirmiyor... bilmem tanimam vs.. monalisa

hayat kadinana siz olsaniz destek verir misiniz... bu demek degildir ki suan üstünde durdugum icin bu kelimelerin ben veriyorum... fakat neden ön yargili bir cümle...sonucta insan degilmidir

hayat .. insanlarimiz halkimiz, toplumumuz...,bu kisiyi hayat kadini yapmadimi..?

saygilar

bazen kelimelerdekii fadeler, düşünceyi başka tarafa çekiyor sanırım. benim 'siz'olsanız destekler misiniz sorum sadece bu konudaki düşüncelerinize yöneltilmiş bir soruydu. ben bu insanları yerdiğim ve ya dışladığım anlamında algılanmasına üzüldüm. çünkü insanların sınıf ırk ve mezhep yada sosyal konumlarından ötürü ayırım yapmaksızın tc nin bütün sosyal ve siyasal her türlü imkanlardan yararlanma haklarına sahip olduklarını düşünüyorum.nitekim öyledirde zaten.

bir kadın olarak da destekliyorum ayrıca. ülkemizde yok sayılan insanlıktan uzak bir ortamda yaşam sürdüren bu insanların sağlık ve sosyal açıdan denetlenmesi ve onlara yardım elinin uzatılması,açısından faydalı olacağına inanıyorum.k,mbilir korkan ve hayata küsen yeni bir yaşam kurmak isteyen bi çok insana önayak olur.

saygılar bizden...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

saygilar

sorumun daha anlaşılır olması açısından düzeltiyorum. teşk

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bazen kelimelerdekii fadeler, düşünceyi başka tarafa çekiyor sanırım.

ayni sorunu kendim de fazlasi ile yasiyorum monalisa, yalniz degilsin :clover:

daha gecen de bir konu hakin da konusurken..yaziyorum fakat cogu zaman gercekten icimden geceni ifade etmek istedigimi..dogru kelimeleri bulup yazamiyorum baska bir anlam tasiyan bir cümle cikiyor diye bir arkadas ile tartismidim..gerci su an kiminle ve konu neydi hatirlayamadim..

yani sonucta üzülmene gerek yok anlasildiniz :)

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

saygilar

takiyeciler, pazarlamacılar, aşiret reisleri, dolandırıcılar, jet fadıllar aday oluyor hayat kadını olamazmı?

hayat kadını olsun olmasın beni ilgilendiren neden vekil olmak istediğidir ve seçilirse ne yapacağıdır.

Sizlerle aynı düşünceyedim sevgili birce ve BlackCADY... :clover: :clover:

Dost sevgiler...

Ayrıca bu bayan (Ayşe Tükrükçü) milletvekili adayınını aday olması için çıktığı nokta ise; “Başta genelev kadınları olmak üzere hayatı çalınmış hayat kadınlarının ve telekızların sorunlarının çözülmesi için mücadele edeceğim. Hiç bir siyasi parti bu kadınların sorunları ile ilgilenmiyor. Hatta bizler insan yerine bile konmuyoruz. Eğer bugün Türkiye’de şiddet mağduru, ezilen, hor görülen, cinsel sömürüye maruz kalan kadınlar parti kursa, tek başlarına iktidar olurlar. Bana hayat hakkı vermediler. Seçilirsem ilk olarak hayat kadınlarına hayat hakkı verilmesi için çalışacağım." diyor... :clover:

Saygı duyuyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sizlerle aynı düşünceyedim sevgili birce ve BlackCADY... :clover::clover:

Dost sevgiler...

Ayrıca bu bayan (Ayşe Tükrükçü) milletvekili adayınını aday olması için çıktığı nokta ise; “Başta genelev kadınları olmak üzere hayatı çalınmış hayat kadınlarının ve telekızların sorunlarının çözülmesi için mücadele edeceğim. Hiç bir siyasi parti bu kadınların sorunları ile ilgilenmiyor. Hatta bizler insan yerine bile konmuyoruz. Eğer bugün Türkiye’de şiddet mağduru, ezilen, hor görülen, cinsel sömürüye maruz kalan kadınlar parti kursa, tek başlarına iktidar olurlar. Bana hayat hakkı vermediler. Seçilirsem ilk olarak hayat kadınlarına hayat hakkı verilmesi için çalışacağım." diyor... :clover:

Saygı duyuyorum...

ilk isim verdigin icin Dipnot tesekkür etmek istiyorum :clover: söz konusu kim en azindan simdi biliyorum...

Haberler de yer alan bir sayfa da sizlerde okuyacaksiniz .. bir kita da

http://www.haberler.com/vesikali-eski-haya...agimsiz-haberi/

İstanbul 15 milyonluk bir şehir ve bu şehirde 2.5-3 milyon kişi her gün et pazarlarında satılıyor. Bu insanlara seçimlerde dahi derdiniz nedir diye sorulmadı. Ben o insanların sesi olmak istiyorum" diye konuştu

yer almakta

onca adayini koyanlar hangi parti ise artik Akp, Chp, Mhp, Dyp, Anap, Saadet, genc parti..vs

onca zaman peki ne yaptilar.. reklam pesindeydiler zamanlari yoktu desem.. yada yok desem..

peki onca zaman önce.. geriye bakalim...önceden secilen

bu dogru secim denilen.. laf kondurulmayan.. bizlerin sonuc ta sectigi..

bunlari hicmi görmedi.. bilincinde degilmidirler

aslin da bu sadece kücük bir misal Ayse Türkücü...bir oncasi daha vardir ki sesini duyamadigimiz

dindar olacakmis yok olmayacakmis.. basi örtülü olacakmis yok olmayacakmis.. bunlarmi önemli

yoksa takip etigimiz aslinda herzaman gündem de olan gerek Cocuk yuvalarinda olan olaylar.." Yuvada dayak".. gerekse hapisaneler de olan sorunlar... " bir ekmek icin yillarca hapis yatanlar"

yoksa bunlarmidir

secimden sonra her kim ise kazanan bunlari görebilecekmi artik cok merak ediyorum, her kim ise adayini koyan .. her kim ise secilecek olan.

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bağımsız millet vekili adayı,vesikalı hayat kadınına siz olsannız destek verir misiniz?

kokuşmuş bir hayatı, onurlu bir hayata çevirmek için mücadele edecekse neden desteklenmesin.

hayatlarını yaşamak için , hayatlarını mahvetmek pahasına 'sözde hayat kadını' olarak adlandıralan, horlanan, hayvan muamelesi gören, belki bir çogu sırf çocukları için bu kokuşmuş hayatı, kokuşmuş nefesleri çekmek zorunda kalan kadınlarımızın, insanımızın kurtuluşu için, sorunun köklü çözümleri için mücadele edecekse, bir tavır kayacaksa neden olmasın ki.

ben inanıyorum ki, hiç bir kadın, hiç bir insan bu 'kadın pazarlıgı' üstüne kurulu aşa......ık düzeni isteyerek seçmez ya da devam ettirmez.

insanlık onuru ile bagdaşmayan, bu kirli tezgahı ve bu kirden nemalananları ve bu kadınların acısını etraflıca bildigi için ve söz konusu çarka küçükde olsa bir engel olacaksa neden olmasın ?.

bu kirli, necis sistemin içinde kalmadan çareler aramak için bir kıvılcım yakacaksa neden olmasın.

binlercesi karaya vurmuş deniz anasından birini kurtarmak binlercesi için az olsada o biri için çok şey demektir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ayni sorunu kendim de fazlasi ile yasiyorum monalisa, yalniz degilsin :clover:

daha gecen de bir konu hakin da konusurken..yaziyorum fakat cogu zaman gercekten icimden geceni ifade etmek istedigimi..dogru kelimeleri bulup yazamiyorum baska bir anlam tasiyan bir cümle cikiyor diye bir arkadas ile tartismidim..gerci su an kiminle ve konu neydi hatirlayamadim..

yani sonucta üzülmene gerek yok anlasildiniz :)

saygilar

anlaşıldığıma sevindim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tabiki olmali ,,inaniyorum,,cinsel suclar ülkemizde daha alt düzeylere inmesini saglar

tabiiki onun basarisina bagli,,.,

ikincisi..,hayat kadininda ,,sonucta,.,bir mesleginin oldugunu ,,kabul etmek zorundayiz,.,.

tabiki bazi seyleri,,nasil kabullenimiyorsak.,.,!!!

HAYATA ATILIRKEN,.,.,bir doktor olucam özlemi,.,derken

bir ,,kösede simit satan özgürce ,.bir simitcide olabilirsin

her meslegin bir güzel yani vardir,.,

olmak zorundadir,.

Herkes imam olursa ,,,cemati nerden bulacagiz

Saygilar

:shuriken: yamyam frankfurt

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ikincisi..,hayat kadininda ,,sonucta,.,bir mesleginin oldugunu ,,kabul etmek zorundayiz,.,.

tabiki bazi seyleri,,nasil kabullenimiyorsak.,.,!!!

Saygilar

şimdi siz bu aş......lık işi ve necis düzenini 'bir meslek' olarak kabul adiyormusunuz.

ben fikrimi söyleyeyim.

ben kabul etmiyorum.

ne fark eder derseniz, zerre umurumda degil derim.

her yapılan işi 'meslek' adına kabul edersek ooooo bunun sonu gelmez .

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

şimdi siz bu aş......lık işi ve necis düzenini 'bir meslek' olarak kabul adiyormusunuz.

ben fikrimi söyleyeyim.

ben kabul etmiyorum.

ne fark eder derseniz, zerre umurumda degil derim.

her yapılan işi 'meslek' adına kabul edersek ooooo bunun sonu gelmez .

OZAMAN NE YAPALIM

konyadan,,tokyaya kadar,,,bu meslek gurubunda calisan var.,.,

ozaman dünya ,,esnaflar birligini harekete gecirip

bunlari yok edelim.,.,.

öyle ya ,,dünya hizla evrim geciriyor.,.

meslegi olmayana is yok.,.,

bunlarin sonu ne olacak ,,nasil bir cözüm bulabiliriz,.,

öyle ya dünya yaris halinde.,.,cözümü bulmakta bu yarisin icinde

NEDERSIN

Sayin Aslan kardesim,,,

Saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

OZAMAN NE YAPALIM

konyadan,,tokyaya kadar,,,bu meslek gurubunda calisan var.,.,

ozaman dünya ,,esnaflar birligini harekete gecirip

bunlari yok edelim.,.,.

öyle ya ,,dünya hizla evrim geciriyor.,.

meslegi olmayana is yok.,.,

bunlarin sonu ne olacak ,,nasil bir cözüm bulabiliriz,.,

öyle ya dünya yaris halinde.,.,cözümü bulmakta bu yarisin icinde

NEDERSIN

Sayin Aslan kardesim,,,

Saygilar

bu tamamen idealist olmakla pragmatik olmak arasındaki epey kalın çizgide gizlidir efendi kardeeşş.

pragmatik yani çıkarcı olanların hayatda olmazsa olmazları yoktur.

olmamasından dolayıda tepkileri anlık olur, bilişsel degil.

sizinkide bir bakışdır ama bana göre sonuna kadar sakat bir bakış açısıdır.

bir 'meslek' ha...tırnak içinde yazıyorum. bir 'meslek'..

iyi o zaman uyuşturucu satanlarda bir 'meslek' sahibi

köle ticareti yapanlarda zamanında eminim ki sizin gibi düşünenlerdir, yani 'meslek' sahibi..köle edinenin bunu kabul edip etmemesi de sizin gibileri pek alakadar etmez, yanlış mı düşünüyorum efendi kardeş??

eger sizdeki bu meslek tanımını genişletirsek daha çoook 'meslek' çıkar.

sayın efendi kardeş hayatda her şey niyetler çerçevesinde hareket eder, niyetlerde pratiklerimize temel teşkil ederler. bu ikisini aynılaştıranlara da 'samimi' derler. bu her insan için geçerlidir.

şimdi bu sözde 'meslek' size göre iyi ve olması gereken bir iştigal mi?

siz kendi içinizdekini söyleyin, bırakın sagı solu karıştırmayı, bir birey olarak tavrınız nedir onu söyleyin.

kadının cinsel bir meta olarak kullanılmasını siz nasıl karşılıyorsunuz.

meseleye sadece sizin 'meslek' olarak nitelediginiz çerçevede cevap verirmisiniz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ne yapalımdan önce

siz bu sözde 'meslegin' tam olarak neresindesiniz.

önce buna karar vermek lazım degil mi?.

çelişkiye düşmemek için bunun iyice açıga çıkması lazım.

Bak sayin Aslan kardesim,,

inaniyorum ...sen herzaman iyi niyetle yaziyorsun,, ama bende iyi niyeti elimden birakamam

bu meslegi ...tabiki ..ben meslek odasinda calismadigim icin ...bu meslekten uzakligimi

nasil tarif edeyim...bir bey efendi olarak...

O ZAMAN NE YAPALIM....seni cok etkilemis...ozaman cözüm sende

cünkü...bunun cözümü bende diye ...üstüne basa basa söyleyen sensin...

ozaman bu cözümü cözmekte sana kaliyor...

icinden nasil geliyorsa ...öyle cöz....

aman cözüm..sakin.mamak oteli örnegi olmasin...

tabii buda isin espirisi... :cat:

tabiki uygarlik adina tartisiyoruz

Saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bak sayin Aslan kardesim,,

inaniyorum ...sen herzaman iyi niyetle yaziyorsun,, ama bende iyi niyeti elimden birakamam

bu meslegi ...tabiki ..ben meslek odasinda calismadigim icin ...bu meslekten uzakligimi

nasil tarif edeyim...bir bey efendi olarak...

O ZAMAN NE YAPALIM....seni cok etkilemis...ozaman cözüm sende

cünkü...bunun cözümü bende diye ...üstüne basa basa söyleyen sensin...

ozaman bu cözümü cözmekte sana kaliyor...

icinden nasil geliyorsa ...öyle cöz....

aman cözüm..sakin.mamak oteli örnegi olmasin...

tabii buda isin espirisi... :cat:

tabiki uygarlik adina tartisiyoruz

Saygilar

daha sorunları bile 'sorun' olarak algılamamış zihinler ; önce bu sorunlarını çözmelidir. karanlıkda igne aramaya devam.

vesselam.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

değerli monalisa.çabasına saygı duyar,karşılaşırsak tebrik ederdim.siyasetçiye destek oy vermekle olur. politikanın ideolojik ve sınıfsal temelde yapılması gerektiğini düşünüyorum.bu seçimde tek bir oyun dahi kayıp edilmemesini beklediğimden açıkçası oy vermezdim.keşke bir siyasi parti içerisinde bu konumdaki bir kişi, ön seçime girip,kazanıp aday olabilse.sevgiyle

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.