Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Haklı Kürt Hareket'i geliyor meclise...GUMBUR GUMBUR

NewYorkTaner

Önerilen İletiler

Istatistikler soyle diyor (benim hesaplarim ki matematikciyim):

Birinci senaryo:

Diyelim DTP yuzde 8 oya sahip oldu bagimsiz adaylarla. Ve diyelim AKP yuzde 30, Turk-solu yuzde 15 ve Turk sagi yuzde 15. DIger partiler barajin altinda kalacak gibi. Yani yhalkin yuzde yuzu yerine (30+15+15+8 = 68) yuzde 67'si mecliste temsil edilecek. Yani bu meclistekilerin yuzde 11-12'i DTP'nin bagimsiz adaylari (8x550/68) olacak. Bu da 60-65 millet vekiline esdeger bir rakam.

Ikinci senaryo:

DTP yuzde 8 yine. AKP yuzde 30. Turk Sol'u ve Turk Sag'i yuzde 15er, ve hadi diyelim MHP de yuzde 12-13 aldi. Yani bu sefer yuzde 80'lik bir temsil olayi doguyor. Bu da yuzde 10'luk bir DTP temsili demek oluyor. Bu da 55 Kurt milletvekili demek.

Yani ne kadar inkar ederseniz edin. Ne kadar korkarsaniz korkun. enaz 50-60 milletvekilimiz meclise cikaracagiz. Turkiye'deki memleketi iflasa ve ucuruma goturen tum siyasi partilere ders verecegiz. Kilit parti olacagiz. HODRI MEYDAN.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kilit parti olacagiz. HODRI MEYDAN.

Gümbürrrr......Gümbür....Güm......zırt,pırt

tısssssssssssssssssssssssssssssssssss :lol:

Meclis DTP'ye karşı birleşti 11 Mayıs 2007

Meclis'te aylardır görülen uzlaşmaz tavır tablosundan bu sabah eser yoktu. Cumhurbaşkanlığı seçimi, Anayasa değişikliği ve seçim sistemi gibi kritik konularda ateşli tartışmalara sahne olan TBMM, bu sabah sakin bir oturum geçirdi. DTP'nin bağımsız adaylarla seçime girmesinin kesinleşmesinin ardından iktidar ve muhalefet partileri seçimle ilgili bir değişiklik üzerinde beraber hareket etmeye karar verdi. DTP'nin seçimlerde önünü kesmek için bağımsız adayların birleşik oy pusulasında yer almasını öngören teklif, 429 oyla kabul edildi. Bu teklif uzun zamandır ilk kez 400'ü geçen oy alan bir Anayasa değişikliği oldu. Böylece Türkiye'nin görmeyi ümit ettiği uzlaşmış Meclis tablosu ancak DTP'ye karşı yapılan bir değişiklikte ortaya çıkmış oldu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu adamlar Kürdistan derler Kürt'üm derler gider Amerikanin vatandasi olurlar veya Almanyanin Fransanin sonrada ************** Mecliste 150 tane Kürt kökenli milletvekili vardir ama bir türlü onlari Kürt görmezler,neden biliyormusunuz,Cünkü onlar Türk milletvekiliyiz diyorlarda ondan. ********.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu adamlar Kürdistan derler Kürt'üm derler gider Amerikanin vatandasi olurlar veya Almanyanin Fransanin sonrada ************** Mecliste 150 tane Kürt kökenli milletvekili vardir ama bir türlü onlari Kürt görmezler,neden biliyormusunuz,Cünkü onlar Türk milletvekiliyiz diyorlarda ondan. ********.

saygilarla

Ne konustugunu bilmiyorsun. Avrupa'da Kurtten cok Turk var. Ve ben senin Alamnaya'daki Turklerin gibi sistemi kullanmaya ya da kimsenin vergi parasini harcamaya filan hic calismadim. Emin ol ki Bilgisayar muhendisi olarak senin en az 5 katin maasim var benim.

Ve meclis'te en son "kurdum" denildiginde 16 yil once tum milletvekillerini iceriye atmadilar mi?

Ama gercek su "iyi de olsa kotu de olsa populerlik insanin sesini duydurabildigini kanitlar". Yani demek ki ben sesimi guzel duydurmusum da boyle saldiriyorsun bana. Cok guzel!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne konustugunu bilmiyorsun. Avrupa'da Kurtten cok Turk var. Ve ben senin Alamnaya'daki Turklerin gibi sistemi kullanmaya ya da kimsenin vergi parasini harcamaya filan hic calismadim. Emin ol ki Bilgisayar muhendisi olarak senin en az 5 katin maasim var benim.

Ve meclis'te en son "kurdum" denildiginde 16 yil once tum milletvekillerini iceriye atmadilar mi?

Ama gercek su "iyi de olsa kotu de olsa populerlik insanin sesini duydurabildigini kanitlar". Yani demek ki ben sesimi guzel duydurmusum da boyle saldiriyorsun bana. Cok guzel!

Ya Taner kardeşim, meclisdeki milletvekilleri içerisinde zaten kürtlerde var dı halen var hatta musevi bile vardı, belki halen vardır bilmiyorum ama, o dediğin milletvekilleri varya onlar halen gaflet ve dalalet içerisindeler, bu ülkeye ihanet ettiler ama halen bu ülkede siyaset yapabiliyorlarsa gerisini sen düşün.. Kürt kimliğini yok sayılaması yanlış bir anlayış ama, bu kimlik içerisinde çomak görevine soyunmuş tipler var, bizim lafımız onlaradır...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ya Taner kardeşim, meclisdeki milletvekilleri içerisinde zaten kürtlerde var dı halen var hatta musevi bile vardı, belki halen vardır bilmiyorum ama, o dediğin milletvekilleri varya onlar halen gaflet ve dalalet içerisindeler, bu ülkeye ihanet ettiler ama halen bu ülkede siyaset yapabiliyorlarsa gerisini sen düşün.. Kürt kimliğini yok sayılaması yanlış bir anlayış ama, bu kimlik içerisinde çomak görevine soyunmuş tipler var, bizim lafımız onlaradır...

Leyla Zana bir tek Kurtce sunu soyledi yemin toreninde 16 yil once "Yeminimi Kurt ve Turk halklarinin kardesligi icin ediyorum". Bunun ne zarari var? Bolucukle ne iliskisi var? Tabii binbir sey uydurup terorle ve PKKyla iliskisi oldugunu soylediler ve iceriye attilar. Yazik ya!

Var bu ulkede 15-20 milyon Kurt, neden Kurtce resmilestirlmesin? Kadin kimseye hakaret etmedi ki!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Avrupadaki alinlarinin teri ile calisip para kazanan Kürtler veya Türkler farketmiyor,onlar helalkinden kazanip helalinden yiyorlar,vergilerini kususu kurusuna ödüyorlar.Türkiyeden hayatimiz tehlikede yalanlari ile kacip Avrupaya alin teri ile calisanlarin sirtlarindan gecinmeye gelenlerdir Avrupanin sistemini kullanan ve aldiklari paralarla PKK yi besleyenler.Avrupada calisarak hayatlarini devam ettiren Kürtlerin hicbirisi Türkiye aleyhinde konusmaz cünkü Türkiye onlarin vatanidir.Vatan aleyhinde konusanlar insanlarin cocuklarini kacirip daglarda perisan ettiren PKK terör örgütünün yandaslaridirlar.Ama Avrupa artik uyumuyor yapilan baskinlarla PKK sucüstü yakalanmaktadir.

Türkiyenin meclisinde hicbir milletvekili tutuklanmadi,o tutuklananlar terör örgütünün sözcüleri idiler.

Ben sana saldirmam,dinime küfreden müslüman olsa bari.Ben sana sadece gercekleri anlatmaya calisiyorum,sen istersen ayda dünyayi kazan beni irgalamiyor,para ile adam adam olsa idi bütün zenginlerden baskasi adam olamazdi.Adamlik icin baska özellikler gerekir para degil.******

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Avrupadaki alinlarinin teri ile calisip para kazanan Kürtler veya Türkler farketmiyor,onlar helalkinden kazanip helalinden yiyorlar,vergilerini kususu kurusuna ödüyorlar.Türkiyeden hayatimiz tehlikede yalanlari ile kacip Avrupaya alin teri ile calisanlarin sirtlarindan gecinmeye gelenlerdir Avrupanin sistemini kullanan ve aldiklari paralarla PKK yi besleyenler.Avrupada calisarak hayatlarini devam ettiren Kürtlerin hicbirisi Türkiye aleyhinde konusmaz cünkü Türkiye onlarin vatanidir.Vatan aleyhinde konusanlar insanlarin cocuklarini kacirip daglarda perisan ettiren PKK terör örgütünün yandaslaridirlar.Ama Avrupa artik uyumuyor yapilan baskinlarla PKK sucüstü yakalanmaktadir.

Türkiyenin meclisinde hicbir milletvekili tutuklanmadi,o tutuklananlar terör örgütünün sözcüleri idiler.

Ben sana saldirmam,dinime küfreden müslüman olsa bari.Ben sana sadece gercekleri anlatmaya calisiyorum,sen istersen ayda dünyayi kazan beni irgalamiyor,para ile adam adam olsa idi bütün zenginlerden baskasi adam olamazdi.Adamlik icin baska özellikler gerekir para degil.Sen okumussun ama bosuna..

saygilarla

Sizler terorist ettiniz onlari. Adamlar Demokratik sekilde secilmediler mi Diyarbakir'dan be adam.

Bir de para konusunu sen actin ***********.

Gerceklermis. Adam gercekler ortada. Hala rahatsiz olmadan "Kurt sorunu yok" demek ne kadar gercekci?

Dedim ve yine diyorum. Benim gibi dusunen milyonlarca Kurtvar. uc bes degil. Hepmiz Kurt Hareketi;ni gonulden destekliyoruz. Ve Irak olsun, turkiye olsun, Iran olsun. Hakkimiz alacagiz. HAK HAKTIR. Geliyoruz meclise hem de GUMBUR GUMBUR! **********

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ya adamdaki rahatliga bak: Kimin agzindan Kurtler hakkinda ne laf ciksa "bolucudurler", "Avrupa'ya iltica edip dileniyorlar", "Kurt sorunu yoktur", "yalandir" diye laf ediyor.

Biz burada cozumcul bir diyalog ortami yaratmaya calisiyoruz ve boyle bir ortam YALANLARLA olusturulamaz. *********

Gercekler ortada: Bu memlekette Devlet'in ve halkin yillardir Kurtlere karsi asiri IRKCI bir tavir takinildigi bir gercektir, yoksa MHP gibi bir hareket hic bir zaman ne mecliste ne de hukumette yer alamazdi. Gerci MHP yine aciktan yapiyor ve durustce irkcilik yapiyor. Asil korkulacak olanlar Ataturkcu sol ve Ataturkcu sag diye bas bas bagiran su diger partiler.

Bizim Hurriyet ve Sabah gibi ortaligi karistiran gazetelerde yayinlanan haberlere ya da ATV ve Star gibi neyi nesi belli olmayan yozlasmis ve para pesinde olan kanllarda yayinlanan uydurmaca haberlere karnimiz tok! Bir de Avrupa, Amerikan ve Orta Dogu medyasina bakin, bakin da ogrenin Dunya'da neler olup bitiyor. Ama nerde...?

Sen ne zaman Turkiye disina ciktin da boyle Avrupa ya da Amerika'da yasayan Turk olsun Kurt olsun, insanlarimiz hakkinda ileri geri konusabiliyorsun? Yok dileniyorlarmis, yok oyle yok boyle. Kim sana bu hakki veriyor?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ya adamdaki rahatliga bak: Kimin agzindan Kurtler hakkinda ne laf ciksa "bolucudurler", "Avrupa'ya iltica edip dileniyorlar", "Kurt sorunu yoktur", "yalandir" diye laf ediyor.

Biz burada cozumcul bir diyalog ortami yaratmaya calisiyoruz ve boyle bir ortam YALANLARLA olusturulamaz. *********

Gercekler ortada: Bu memlekette Devlet'in ve halkin yillardir Kurtlere karsi asiri IRKCI bir tavir takinildigi bir gercektir, yoksa MHP gibi bir hareket hic bir zaman ne mecliste ne de hukumette yer alamazdi. Gerci MHP yine aciktan yapiyor ve durustce irkcilik yapiyor. Asil korkulacak olanlar Ataturkcu sol ve Ataturkcu sag diye bas bas bagiran su diger partiler.

Bizim Hurriyet ve Sabah gibi ortaligi karistiran gazetelerde yayinlanan haberlere ya da ATV ve Star gibi neyi nesi belli olmayan yozlasmis ve para pesinde olan kanllarda yayinlanan uydurmaca haberlere karnimiz tok! Bir de Avrupa, Amerikan ve Orta Dogu medyasina bakin, bakin da ogrenin Dunya'da neler olup bitiyor. Ama nerde...?

Sen ne zaman Turkiye disina ciktin da boyle Avrupa ya da Amerika'da yasayan Turk olsun Kurt olsun, insanlarimiz hakkinda ileri geri konusabiliyorsun? Yok dileniyorlarmis, yok oyle yok boyle. Kim sana bu hakki veriyor?

Sen Türk devleti hakkinda öyle pek ileri geri konusma,bu senin hayrina olmaz.

Avrupada Avrupanin sosyal sistemini kullananlar PKK lilardir.Bunu herkes bilyiyor ama sen her nedense bilemiyorsun.Istersen sana PKKlilari Avrupada kimlerin korudugunuda anlatirim,ben nedemistim sana para ile adam olunmaz,adam olmak icin cok firin ekmek yemek gerekir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sen Türk devleti hakkinda öyle pek ileri geri konusma,bu senin hayrina olmaz.

Avrupada Avrupanin sosyal sistemini kullananlar PKK lilardir.Bunu herkes bilyiyor ama sen her nedense bilemiyorsun.Istersen sana PKKlilari Avrupada kimlerin korudugunuda anlatirim,ben nedemistim sana para ile adam olunmaz,adam olmak icin cok firin ekmek yemek gerekir.

Anlat ve belegele bana hadi bakalim. **********! Turk Medyasindan hic bir belge olmasin ama!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Çok büyük bir kürt tehlikesi ile karşı karşıyayız, çünkü kürtler çok hızlı ürüyorlar, aşiret sistemini kullanıyorlar, çok yakında nüfusları meclisin çoğunluğunu almaya yetecek! Bir an önce gerekli adımlar atılmalı, politikalar ona göre yapılmalı...

Eger boylesine irkci ve fasist bir seyler deniyorsa ve Demokratik ve Kurt-dostu Turk kardeslerimden hicbir ses cikmiyorsa bu denene, o zaman ***********.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Birinci senaryo:

Diyelim DTP yuzde 8 oya sahip oldu bagimsiz adaylarla. Ve diyelim AKP yuzde 30, Turk-solu yuzde 15 ve Turk sagi yuzde 15. DIger partiler barajin altinda kalacak gibi. Yani yhalkin yuzde yuzu yerine (30+15+15+8 = 68) yuzde 67'si mecliste temsil edilecek. Yani bu meclistekilerin yuzde 11-12'i DTP'nin bagimsiz adaylari (8x550/68) olacak. Bu da 60-65 millet vekiline esdeger bir rakam.

Ikinci senaryo:

DTP yuzde 8 yine. AKP yuzde 30. Turk Sol'u ve Turk Sag'i yuzde 15er, ve hadi diyelim MHP de yuzde 12-13 aldi. Yani bu sefer yuzde 80'lik bir temsil olayi doguyor. Bu da yuzde 10'luk bir DTP temsili demek oluyor. Bu da 55 Kurt milletvekili demek.

Yani ne kadar inkar ederseniz edin. Ne kadar korkarsaniz korkun. enaz 50-60 milletvekilimiz meclise cikaracagiz. Turkiye'deki memleketi iflasa ve ucuruma goturen tum siyasi partilere ders verecegiz. Kilit parti olacagiz. HODRI MEYDAN.

taner kime hodri meydan dediğini anlamadım.açıklarsan sevinirim.50 ,60 kürt milletvekili ne demek. genç ve heyecanlı bir kürt milliyetçisinden bu soruların cevaplarını alırsam sevinirim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Haklı Kürt hareketi geliyor demek, haklı Türk hareketi gelirse ne yapacak bu Kürtler?

Dtp'nin yeni söylemlerini dinlemedinmi, onlarda çark etmişler, emperyalist güçlere karşı Türk ve Kürt kardeşliğinde birleşelim demeye başladılar, elbette bu bir seçim yatırımı... Barzani, Talabani gibi Amerikan kuklalarından icazet alanların sözlerine inanmak imkansız tabi, Kuzey Irak sınırında hazır kıta bekleyen Türk Ordusunun kararlılığını gördüklerindenmi, yoksa Amerika'nın yeni bir oyunumu bu?

Herkes herşeyin farkında azınlık hakları adı altında dayatılan ayrımcılığın ne olduğunu biliyoruz... Yugoslavya'nın 12 yıl önce yaşadığı dramı bu topraklarda yaşatmaya çalışanların, kardeş kanından kazanç umanların ve onlara hizmet eden içerideki satılmışların hepsinin farkındayız... Yogoslavya'yı 5'e böldüler Avrupanın göbeğinde bir insanlık ayıbı yaşattılar ve bütün Avrupa buna seyirci kaldı... Hiç kimsenin sesi çıkmadı, hatta savaş suçluları, katiller yargılanmadı bile... Bosna'lının elindeki silahları toplatan BM, Sırplara, Hırvatlara el altından silah dağıttı... Bir tarafı silahsızlandırırken diğerini silahlandırdılar... Bir zamanlar komşu olan, birlikte yaşayan insanlar biranda düşman oldular... O yıkımın enkazlarından yeniden ayağa kalkamadı Yugoslavya... Evlerini onarmaları için verilen devlet yardımını geçimleri için kullanmak zorunda kaldılar... İşsizlik ve yoksulluk tırmandı bütün savaşlar gibi o savaştada kazanan olmadı... Savaştan başka...

Emperyalizmin stratejisi böl, parçala, yönet... Bu oyunu burada uygulamak için yıllardır mücadele ediyorlar, fitne çıkartıyorlar, suni sorunlar ve suni gündemlerle uyuşturuluyoruz... Alttan ve içten çökertmekteler... Bu ülke bölünürse, bundan kimin ne karı olacak? Haklı Kürt hareketi dediğiniz şeyde haklılık nedir, düşmanlaşmaktan başka...

Ankara'da patlatılan bombadan sonra bir kısım gazeteci şarlatanlar öyle şeyler söyledilerki yenilir, yutulur cinsten değildi... Neymiş bu kanlı eylemi pkk'nın üzerine yıkmak isteyenler varmış, pkk sivil halka karşı silah kullanmazmış... Bizi yakında kendimizden şüphelenir hale getirmeleri işten değil... yakında haklı pkk harekatı adında başlıklar görmekte mümkün... :excl:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Haklı Kürt hareketi geliyor demek, haklı Türk hareketi gelirse ne yapacak bu Kürtler?

Dtp'nin yeni söylemlerini dinlemedinmi, onlarda çark etmişler, emperyalist güçlere karşı Türk ve Kürt kardeşliğinde birleşelim demeye başladılar, elbette bu bir seçim yatırımı... Barzani, Talabani gibi Amerikan kuklalarından icazet alanların sözlerine inanmak imkansız tabi, Kuzey Irak sınırında hazır kıta bekleyen Türk Ordusunun kararlılığını gördüklerindenmi, yoksa Amerika'nın yeni bir oyunumu bu?

Herkes herşeyin farkında azınlık hakları adı altında dayatılan ayrımcılığın ne olduğunu biliyoruz... Yugoslavya'nın 12 yıl önce yaşadığı dramı bu topraklarda yaşatmaya çalışanların, kardeş kanından kazanç umanların ve onlara hizmet eden içerideki satılmışların hepsinin farkındayız... Yogoslavya'yı 5'e böldüler Avrupanın göbeğinde bir insanlık ayıbı yaşattılar ve bütün Avrupa buna seyirci kaldı... Hiç kimsenin sesi çıkmadı, hatta savaş suçluları, katiller yargılanmadı bile... Bosna'lının elindeki silahları toplatan BM, Sırplara, Hırvatlara el altından silah dağıttı... Bir tarafı silahsızlandırırken diğerini silahlandırdılar... Bir zamanlar komşu olan, birlikte yaşayan insanlar biranda düşman oldular... O yıkımın enkazlarından yeniden ayağa kalkamadı Yugoslavya... Evlerini onarmaları için verilen devlet yardımını geçimleri için kullanmak zorunda kaldılar... İşsizlik ve yoksulluk tırmandı bütün savaşlar gibi o savaştada kazanan olmadı... Savaştan başka...

Emperyalizmin stratejisi böl, parçala, yönet... Bu oyunu burada uygulamak için yıllardır mücadele ediyorlar, fitne çıkartıyorlar, suni sorunlar ve suni gündemlerle uyuşturuluyoruz... Alttan ve içten çökertmekteler... Bu ülke bölünürse, bundan kimin ne karı olacak? Haklı Kürt hareketi dediğiniz şeyde haklılık nedir, düşmanlaşmaktan başka...

Ankara'da patlatılan bombadan sonra bir kısım gazeteci şarlatanlar öyle şeyler söyledilerki yenilir, yutulur cinsten değildi... Neymiş bu kanlı eylemi pkk'nın üzerine yıkmak isteyenler varmış, pkk sivil halka karşı silah kullanmazmış... Bizi yakında kendimizden şüphelenir hale getirmeleri işten değil... yakında haklı pkk harekatı adında başlıklar görmekte mümkün... :excl:

İmzamı atıyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Çok büyük bir kürt tehlikesi ile karşı karşıyayız, çünkü kürtler çok hızlı ürüyorlar, aşiret sistemini kullanıyorlar, çok yakında nüfusları meclisin çoğunluğunu almaya yetecek! Bir an önce gerekli adımlar atılmalı, politikalar ona göre yapılmalı...

Arkadaşlar; ben bu tür söylemleri çok tehlikeli buluyorum, Bütün kürtleri yasadışı konumuna sokmak çok yanlış ve sakıncalı...

RiverRed , bu tür söylemler, kuzey ırakta kurulacak olan kürdistan söylentilerine; yağ sürmek ve güney doğuyu teslim etmekle aynı şeydir..Olaya , Kürt Türk ayrımı yaparak yaklaşırsak nasıl medeni bir toplum olduğumuzu iddia edebiliriz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yapmayin arkadaslar Turk,Kurt ne oluyor elhamdulilaah hepimiz muslumaniz biz bunun kavgasin etmemiz lazim gerek bizleri niye bu irkcilik pesinden kosuyoruz ha 50 ha 100 miletvekili ne olacak yani AKP nin 340 milletvekili vardi hani ne oldu kimse bir sey yapamiyor bu anayasa durdukca bu rejim durdukca bizler boyle sonucta ne ortalikta bir kurt nede bir turk kalacak anayasa yamali bohca gibi yaptilar kaldirin atin cope sunu baska anayasa mi yok bir de su laikligi ortadan kaldirmak lazim asil aramizi bozan laiklik bize laiklik yaramadi ve yaramazda hepimiz biliriz her sabah hersabah kurt olsun turk olsun okul onlerinde soyletmediler mi (turkum dogruyum caliskanim kucukleri buyukleri.... bu ney ya 5 yil boyunca hani kucucgunu sayan hani buyugunu sayan niye nemutlu kurdum dedirmedilerde ne mutlu muslumanim veya ne mutlu cerkezim bu ne insanliga sigar nede bir medeni topluma bu tam anlamiylan bagnazlik yobazlik bile bile koru korune cahlet tam 94 yildir Turkiyede acaba turklerimi daha mutlu yoksa amerikalilar mi turklermi daha mutlu yoksa Alamanlar mi turkiyede turkun ve kurdun haricinde herkes mutlu vallhi bizde pc lerin basinda vay 40 vay 500 milletvekili bu miileet vekileri degil mi yilardir ananmizi aglatilar bizi soyup sogan cevirdiler gecin bunlari arkadaslar irkicik yapmayin ve yapana bende karsiyim sizde sert tavirnizi koyun esselam hepinize hepinize

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye'de asli unsur TÜRK'lerdir etnik milliyetçilik yapanlar şiddetli bir şekilde cezalandırılmalıdır. DTP meclise girse rejim karşıtı söylemlerde bulunursa TSK gerekeni yapar. AB bile kurtaramaz sizi. Bu ülkeyi sahipsiz sanmayın.

Kardesim sen ne dediginin farkinda misin? Hem etnik milliyetciler cezalandirilsin diyorsun hem de milliyetciligin ta kendisini yapiyorsun. ETNIK MILLIYETCILIK denen bir sey yoktur. MILLIYETCILIK etnik bir olaydir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

taner kime hodri meydan dediğini anlamadım.açıklarsan sevinirim.50 ,60 kürt milletvekili ne demek. genç ve heyecanlı bir kürt milliyetçisinden bu soruların cevaplarını alırsam sevinirim.

Kime mi hodri meydan diyorum? ****************

binyillardir bu topraklarda yasamamiza ragmen bizleri yani Kurtleri hic cekinmeden ana unsur saymayan her Turk milliyetcisine diyorum. HODRI MEYDAN! Evet bu topraklarin asil evlatlari Turkler'den once Kurtler degil mi? Siz sonradan geldiniz ve size misafirperverlik ettik beraber yasayalim demedik mi? Ve siz ne yaptiniz? Bizi disladiniz ve aniden "asil unsur Turklerdir" demeye basladiniz.

Ben ve benim gibiler milliyetci degildir. Sadece irkci Turk milliyetciligine TEPKI gosteren ve hakkin ne oldugunu bilen ve haklari icin savasan insanlardir.

Eger Turkiye gibi bir yerde yillardir her alanda beraber yasamamiza ragmen benim halkim dislaniyorsa o zaman Turkiye'nin bir parcasi olmamayi istememi kimse yadirgamasin. Hem kalkip beni Kurt kimligimden dolayi TACIZ edeceksin hem de "kes sesini Kurt olayi filan yok" diyeceksin. Olur mu oyle sey?

Daha 10 yil oncesine kada sirf Kurtce konusuluyor diye binlerce insani iceriye atip iskenceye yatirmiyorlar miydi? Ne bicim bir zihniyet bu? Artik ortada bir haksizlik oldugunu nereye kadar inkar edeceksiniz?

Lutfen herkes artik aklini basina alsin ve Kurtlere ne haksizlik yapildigini kabul etsin ve Kurtleri kazanmaya calissin. Su Trabzonlunun dedigi gibi soylemlere izin verilirse Kurt halki zor kazanilir ve bizi kazanamadikca da Turkiye hic bir zaman refah goremez!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Biz burada cozumcul bir diyalog ortami yaratmaya calisiyoruz ve boyle bir ortam YALANLARLA olusturulamaz.

O zaman yalan söylemeyi en başta sizin bırakmanız gerekmektedir Sayın NewYorkTaner...

İlkin;

"15-20 Milyon Kürt" derken kaynağınız nedir?

"Saf Kan" kaç tane Kürt var Türkiye'de?

Zazaları falan "Kürt" mü sayıyorsunuz?

Ya da bu "15-20 Milyon" derken o aradaki "5 Milyon"luk sapma sizde göre ne kadar basit bir sapma?

70 milyonluk bir ülkede yaşıyoruz ve sizin halkı "Irka Göre" bu şekilde sınıflayabilmeniz bir yana buna 5 Milyon Kişi" değerinde de bir sapma verebilmeniz, Matematikten ve Toplum Bilimden ne kadar çok anladığınızı ve mesleğinizin ne kadar çok hakkını verdiğinizi gösteriyor zaten...

Neyse, bu en ufak ayrıntınız...

"Kürt Dostu Türk Kardeşleriniz"den kastınız nedir bilmiyorum lakin, mensubu bulunduğunuz Menşei'yi (Menşei diyorum çünkü Kürtler bir millet/ulus ya da ırk değillerdir) temsilen "Meclise Haklı Kürt Hareketi ile Gümbür Gümbür Geliyoruz" diyerek, birde bu şekilde ironi kurmaya çalışmanız hakikaten komik ötesi. Çünkü zaten sizin konuyu açan başlığınız tamamen Irkçılık ve Şovenizm kokuyor buram buram...

Ne demek "Haklı Kürt Hareketi?"

Neye karşı ve kime karşı haklılık...

Ya da bir haklılık aranacaksa bu Menşei temelinde mi olmalıydı yoksa "İnsan Hakları" temelinde mi olmalıydı?

Eğer o bulunduğunuz Avrupa Demokrasisi Kültürünü (ki ne kadar demokratiktir?) biraz olsun benimsemiş olsaydınız (ki benimseyememeniz, heyecanınız açısından normaldir) bu konuyu bir Menşei adını temsilen değil, "İnsan Hakları" adına açardınız.

Ki işte tamda bu yüzden "Irkçılığı" eleştirmeye ve hatta yadırgamaya hakkı olmayan tek kişisiniz şu an, kendinizle çelişkidesiniz düpedüz...

Kürtlere karşı ırkçı olduğunu iddia ettiğiniz devlet;

Ordusunda en yüksek rütbelerde Kürt kökenli komutanları bulunan, siyasetinin en yüksek merciilerinde, Başbakanlık koltuğunda, Cumhurbaşkanlığı koltuğunda Kürt Kökenli temsilcileri oturmuş bir devlettir.

Kurulduğundan bu yana yapılmış en büyük yatırımı (Gap) Kürtlerin yaşadığı bölgeye yapmış olan bir devlettir...

Büyük şehirlere ve yaşadığım yer olduğu için biliyorum; İzmir'e gelin bakın... Belediyelerin Fakirler için hazırladığı bir Yardım Fonu vardır. İncelemeniz için hiç bir engel yoktur... Yardım alanların %80i Kürttür. Pazar esnafının %80i Kürttür...

Hangi ayrımdan, ezilmişlikten bahsediyorsunuz siz?

Benim Türk arkadaşım, üniversitede okurken Kredi alamazken ve binbir güçlükle okurken, devletin verdiği tüm Eğitim Kredilerini toplayıp ailesine bile para gönderen adam da Kürttü ve hemde ne komiktir ki o adamda kendisiyle büyük bir çelişki ile PKK çığırtkanlığı yapıyordu, ki işte kimi insanların gerçek yüzü budur...

Ki umuyorum ki siz oralara tek bir Türk lirası dahi boğazınızdan geçmeden gitmişsinizdir ve bu söylemlerinizi ona göre yapıyorsunuzdur...

Maaşı ve kültürü, bilgisi sizden daha fazla olduğunu sandığım onlarca Kürt tanıdım. Ve gerçekten bir şeyler bilen hiç bir Kürt'ün ağızından söylediklerinize istinaden tek bir onaylayıcı tümce dahi duymadım...

Kısaca şunu söylemek istiyorum;

Irkçılık bir kıvılcımdır. Düştüğü anda hem gözü kör eder, hemde bir daha sönmez...

Sizin maruz kaldığınız durum aynen budur...

Ancak şunu söylüyorum;

Benim ve benim gibi olduğunu bildiğim, bu Türkiye halkını Türk veya Kürt, Çerkes, Laz vs... olarak ayırt etmeyen, değil 15-20 Milyon daha fazlasınca aslen Türk, aslen Kürt, aslen vs. olan insanlar var, hangi medya kolu olursa olsun takip edin bunu görürsünüz...

Lakin dikkat çekmek istediğim nokta şu:

Bu insanlar "Türk Kürt Kardeştir" diyorlar ve birbirlerine "Haklı Türk Hareketi" veya "Haklı Kürt Hareketi" gözü ile bakmıyorlar...

Korkmanız gereken durum şudur:

Demokrasi adına burada Menşeinizin ırkçılığını yapan PKK ve Leyla Zana gibi kuklaların sesi olurken, "Türk Kürt Kardeştir" diyen o Türklerin "Hayır ya, hiçte kardeş değilmişiz meğer" demelerinden korkun gerçekten...

Korkun, çünkü o insanlara artık gına geldiğinde neler olduğunu bundan 85yıl önce yedi düvel gördü.

Özetle:

Siz "Ben Kürdüm ve Haklı kürt Hareketine Mensubum" diyorsunuz...

Biz "Türk-Kürt kardeştir, sorun varsa İnsan Hakları İhlali sorunu vardır ve telafi edilmelidir" diyoruz...

Ve yine siz, bizi "Yeter artık, bende Haklı Türk Hareketine Mensubum" diyeceğimiz noktaya sürüklemeyiniz ki bilmeden sesi olduğunuz o satılmış mihraklarda bunu istiyor zaten...

Ve siz işte o zaman korkun; çünkü bu devlet, bu halk ve ordusu böyle bir durumda kime ne tepki vereceğini çok iyi bilmektedir...

Kimin zarar göreceği ve son demlerine ulaşacağı muhakkak ki ortadadır...

M. Kemal'in dediği gibi; "Vatan mevzuu bahis ise gerisi teferruattır..."

Ve Saltanat ve Özgürlük için bulunduğu tehdidi hatırlayın:

"İhtimal ki bazı ******* ********..."

Saygılarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

binyillardir bu topraklarda yasamamiza ragmen bizleri yani Kurtleri hic cekinmeden ana unsur saymayan her Turk milliyetcisine diyorum. HODRI MEYDAN! Evet bu topraklarin asil evlatlari Turkler'den once Kurtler degil mi? Siz sonradan geldiniz ve size misafirperverlik ettik beraber yasayalim demedik mi? Ve siz ne yaptiniz? Bizi disladiniz ve aniden "asil unsur Turklerdir" demeye basladiniz.

Al işte...

Bir Cem Yılmaz daha...

Türklere kucak mı açtılar Kürtler?

Tarih bilgisine bak...

Kürtler hangi devletin sahibi olarak Türklere kucak açtılar ve barındırdılar?

"Gelin Birlikte Yaşayalım" dediler?

Türklerden önce Anadolu'nun sahibi "Bizans"dı ve bir kaç küçük Ermeni Krallığı vardı...

Kürtler kaç devlet kurmuş?

Kaç medeniyet inşa etmiş?

Ne vermiş ne yetiştirmiş?

Zazalar Kürtlerden kat ve kat daha sağlam medeniyet inşa etmişlerdir ve bunu Kürtler bildikleri için Zazaları Kürt olarak adlandırırlar inatla ve ne güzeldir ki Zazalar kendilerine "Kürt" demez...

Ya hem hangi Kürt?

Kürtleşen Türkleri Arapları ne yapacağız?

Türklerin Kürtleri yok saymasından dem vurmuşsunuz ki bilmediğiniz ortada...

Şah İsmail ile Yavuz Sultan Selim mücadelesinde, Yavuz Sultan Selim Anadoludaki Türkmenleri ve Alevi Türkmenleri kırmadı mı?

Onları yok etmek ve baskı altına almak için Kürt Beylerine imtiyazlar ve topraklar vermedi mi?

Kürtler bu sayede bu güne kadar var kalmadı mı?

Selçuklulardan bugüne kadar dışlanan, hor görülen, "Türkmen" ve "Oğuz" adı ile küçümsenen halk hep "Türkler" olmadı mı?

Alevi Türkler, Kürtler kayırılıyor diye Kürtleşip bugünkü "Alevi Kürtleri" meydana getirmediler mi?

Yine Selçuklulardan itibaren Kürtler ocakları başında yayılırken, Türkler savaşlarda kan dökmediler mi? Yörükler ve Oğuzlar uc boylarında kırıma maruz kalmadı mı?

Size utanacağınız daha onlarca soru sorabilirim Sayın Taner...

Lakin bilmeyen birisi ile bir şeyleri tartışmaya çalışmak inanın ki verimsiz oluyor ki böyle tartışmalara o yüzden hiç girmiyorum...

Ben ve benim gibiler milliyetci degildir. Sadece irkci Turk milliyetciligine TEPKI gosteren ve hakkin ne oldugunu bilen ve haklari icin savasan insanlardir.

Evet, Milliyetçi değilsiniz bu doğru...

Kürt Irkçısısınız...

"Haklı Kürt Hareketi" söyleminin başka bir açıklaması yoktur...

Hakkın ne olduğunu önceki iletimde belirttim...

Hak "İnsan Hakları"dır...

Konu da budur...

Söyleminiz tamamen temelsiz ve çelişkilidir...

Eger Turkiye gibi bir yerde yillardir her alanda beraber yasamamiza ragmen benim halkim dislaniyorsa o zaman Turkiye'nin bir parcasi olmamayi istememi kimse yadirgamasin. Hem kalkip Kurt kimligimden dolayi TACIZ edeceksin hem de "kes sesini Kurt olayi filan yok" diyeceksin. Olur mu oyle sey?

Daha 10 yil oncesine kada sirf Kurtce konusuluyor diye binlerce insani iceriye atip iskenceye yatirmiyorlar miydi? Ne bicim bir zihniyet bu? Artik ortada bir haksizlik oldugunu nereye kadar inkar edeceksiniz?

Lutfen herkes artik aklini basina alsin ve Kurtlere ne haksizlik yapildigini kabul etsin ve Kurtleri kazanmaya calissin. Su Trabzonlunun dedigi gibi soylemlere izin verilirse Kurt halki zor kazanilir ve bizi kazanamadikca da Turkiye hic bir zaman refah goremez!

Kimin aklına başına alması gerektiği de bellidir.

Önceki iletimde belirttim...

Saygılarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne demek "Haklı Kürt Hareketi?"

Neye karşı ve kime karşı haklılık...

Ya da bir haklılık aranacaksa bu Menşei temelinde mi olmalıydı yoksa "İnsan Hakları" temelinde mi olmalıydı?

Eğer o bulunduğunuz Avrupa Demokrasisi Kültürünü (ki ne kadar demokratiktir?) biraz olsun benimsemiş olsaydınız (ki benimseyememeniz, heyecanınız açısından normaldir) bu konuyu bir Menşei adını temsilen değil, "İnsan Hakları" adına açardınız.

Ki işte tamda bu yüzden "Irkçılığı" eleştirmeye ve hatta yadırgamaya hakkı olmayan tek kişisiniz şu an, kendinizle çelişkidesiniz düpedüz...

Dikkat edin kimse İnsan Haklarından bahsetmiyor herkes IRKLARA VERİLECEK ÖZGÜRLÜKLERDEN bahsediyor....

Aşkolsun Sayın Erdoğan...

Bahsettik ya "İnsan Hakları"ndan!

Hemde Gümbür Gümbür...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Pkk bazı Avrupa ülkelerinde terör örgütleri listesinde yok. Gerilla olarak söz ediyorlar. Yani Avrupa Kürtlerin Türkiye'de özgürlük ve bağımsızlık mücadelesi verdiğini düşünüyor yada düşündürmek istiyor. Bir kısım Kürt asıllı (ki buda tartışılmalıdır, Kürtlerin kimliklerine baktığımızda Arab, Ermeni, Yahudi, Türk ırklarının karışımları olduğunu görürüz) yani zoraki olarak milletleştirilmeye çalışılan ve Türkiye'de ayrılıkçı eylem ve söylemlerle hem terör, hemde ayrıştırma yaratanlar tamamen emperyalistlerdir. Burada kullanılanlar ve gerçekte özgürlükleri emperyalistler tarafından kısıtlananlar, kendi devletlerine ve milletlerine karşı yabancılaştırılan Kürtler.

Pkk'yı siyasallaştırmanın ve Türkiye'nin üniter yapısını değiştirmenin yolu Kürtleri kullanmaktan geçiyor. Azınlık hakları denilen şey uydurmadan başka birşey değil, bu ülkede yaşayan ve uyruğunda TC yazan herkes eşit haklara sahip.

Newyorktaner isimli arkadaşın açtığı başlıklara ve yaptığı yorumlara baktığımızda kendisinin tamamen bu emperyalist söylemlere adapte olduğunu görüyorum.

Türkiye'de şu ırk vekil olamaz, bu ırk cumhurbaşkanı olamaz diye bir kural yok. Ve mecliste Kürt asıllı bir sürü vekil var. Şimdi yeni meclise gelecek olan Kürtler neyi gümbür gümbür savunacaklar? Pkk'nın dağlarda yaptığını meclistemi yapacaklar, Türkiye'yi bölmenin yolunu TBMM'demi arayacaklar, bu yüzdenmi gümbür gümbür geliyor dediniz.?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.