Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

İNANÇLILARA SORULAR

ebu_cehil

Önerilen İletiler

Doga ve Evrim

1)Allah her seyi bir sebep icin yarattiysa ve her canlinin yeryuzunde bir fonksiyonu varsa, neden 60 milyon yil once tum dinozorlari ve o zaman yeryuzunde yasayan canlilarin %95’ini ortadan kaldirmistir? Neden devamli pek cok canli turunun soyu tukenmektedir?

2)Insan bugunku sekliyle yaratildiysa, bilim adamlari kazi bolgelerinde neden iskelet yapisi gunumuz insanina uymayan (daha bir maymuna benzeyen) fakat yanibasinda tastan delici ve kesici aletler bulunan iskelet ornekleri bulmaktadir? (Bunlarin yuzlerce ornegi var)

3)Insanlar Ademle Havvadan turediyse, ve evrim diye birsey yoksa, neden dunyanin dort bir yanindaki insanlarin vucut ozellikleri, deri renkleri vs. farklidir?

4)Canli turleri yasadiklari ortamlar icinde ve son halleriyle yaratildilarsa, neden bilimde evrim denen bir prensibe inaniliyor ve neden bu teorinin ciltler ve kutuphaneler dolusu kaniti vardir? Neden butun saygin bilim adamlari bu teorinin dogruluguna inanirlar?

Sakın allahın bidiğinden sual sorulmaz demeyin

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili araştırmacı Spartaküs...

Niye evrimle ilgili tartışmaların yapıldığı başlıklara bakmadın???

Bunlar hep tartışılan şeyler...

Evrim üzerine derinlemesine araştırma yapmamış bir insan olarak sana vereceğim yanıtların geçerli olmayacağına inanıyorum...

Evrimin özellikle ortama uyum sağlamaya yönelik maddelerinin doğru olduğunu kabul edebilirim...

Ama insan ve diğer canlı türlerinin kökenini net bir biçimde açıkladığını kabul etmiyorum...

Buyur...

Cevapları alalım lütfen...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Ebu Cehil,

SIZDE sunlari cevaplayin demissin. Bu ne demek oluyo?

Siz dedigin inananlar sanirim, ama inanan biri burda kalkip SIZE soru sordugunu göremedim. Yani niye sizDE diosun?

Ben inaniorum, fakat bu benim kurani ezbere bilmem gerektigi, yada her ayeti incelemis olmami gerektirmez ki.

Ögrenmem gerekir bu dogru, ama her müslümana hadi bakem bana sunun bunun cevabi ver demekle ne amacliosun?

Birde az önce Lena nin bir sorusu gözüme carpti ve düsündümde, ateistler inanmadiklari halde ne kadar yakinen ilgileniolar dinlerle diemicem cünkü Tr deki ateistlerin ilgi alanlari Kuran.

Ya neredeyse helal olsun diecem, inananlari utandiriosunuz bi bakima, yani ben bile sizin kadar düsünmüyorum incelemiorum.

Tabiki nietiniz belli, ama yinede bu kadar zaman harcayip kafa yormanizi saskinlikla ve birazda saygiyla izliorum.

Belki böle giderse bir gün islah olursunuz :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Ebu Cehil,

SIZDE sunlari cevaplayin demissin. Bu ne demek oluyo?

Siz dedigin inananlar sanirim, ama inanan biri burda kalkip SIZE soru sordugunu göremedim. Yani niye sizDE diosun?

Ben inaniorum, fakat bu benim kurani ezbere bilmem gerektigi, yada her ayeti incelemis olmami gerektirmez ki.

Ögrenmem gerekir bu dogru, ama her müslümana hadi bakem bana sunun bunun cevabi ver demekle ne amacliosun?

Birde az önce Lena nin bir sorusu gözüme carpti ve düsündümde, ateistler inanmadiklari halde ne kadar yakinen ilgileniolar dinlerle diemicem cünkü Tr deki ateistlerin ilgi alanlari Kuran.

Ya neredeyse helal olsun diecem, inananlari utandiriosunuz bi bakima, yani ben bile sizin kadar düsünmüyorum incelemiorum.

Tabiki nietiniz belli, ama yinede bu kadar zaman harcayip kafa yormanizi saskinlikla ve birazda saygiyla izliorum.

Belki böle giderse bir gün islah olursunuz :)

sayın alaturka,anlaşılan foruma cevap veremeyeceksiniz turan dusun ne der?"ateist dinini en iyi bilendir"

hiç kimse körü körüne ateist olmaz ama müslüman olur zaten fazlaca var "şüphe" her şeydir o şüphe beni buralara kadar getirdi.Şüphe ne zaman kafamda belirdi biliyormusunuz?kuranı ilk okuduğumda gerisi malum

unutma"Şüphe bilimin anası;tanrının korkusudur"

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin ebu cehil,

sorularina yanitim yok haklisin, ben sadece sorularin arkasinda yatan nietle ilgiliim.

daha evvel de demistim benim inancimin arkasinda bilimsel aciklamalar yatmio.

Kurani okudugunda süphen uyanmis ve simdi ise tüm celiskileri ele aliosun.

Fakat ben kalkipta senin süphelerini ve inancsizligini sorgulamicam, bu senin görüsün ve fikrin ve kendince haklisindir mutlaka.

Benim anlamdigim nie inanlari rahat birakmiosun?

Ister körü körüne ister bilincli inansinlar, sana ne bundan?

Bu sorulari daha evvelde defalarca sormustum ama her defasinda yanitsiz kaldi.

Bana sorarsan sorulari inanlara sormuyosun, kendini ariosun bu sorularda?

nacizane fikrim belirttim ve meydani sorulari cevaplayacak arkadaslara birakiorum.

NoT: Allah a giden bir cok yol vardir, biri de süpheden gecer,bunuda sen unutma :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin ebu cehil,

sorularina yanitim yok haklisin, ben sadece sorularin arkasinda yatan nietle ilgiliim.

daha evvel de demistim benim inancimin arkasinda bilimsel aciklamalar yatmio.

Kurani okudugunda süphen uyanmis ve simdi ise tüm celiskileri ele aliosun.

Fakat ben kalkipta senin süphelerini ve inancsizligini sorgulamicam, bu senin görüsün ve fikrin ve kendince haklisindir mutlaka.

Benim anlamdigim nie inanlari rahat birakmiosun?

Ister körü körüne ister bilincli inansinlar, sana ne bundan?

Bu sorulari daha evvelde defalarca sormustum ama her defasinda yanitsiz kaldi.

Bana sorarsan sorulari inanlara sormuyosun, kendini ariosun bu sorularda?

nacizane fikrim belirttim ve meydani sorulari cevaplayacak arkadaslara birakiorum.

NoT: Allah a giden bir cok yol vardir, biri de süpheden gecer,bunuda sen unutma :)

kuran 1400 yıl öncesinin kurallarıdır.Bu gün bir kadın erkeğin yarısı kadar miras alacak;yarsı kadar şahitlik yapacak,hırsızın eli kesilecek,benim gibi kafirlerin boynu vurulacak,zina yapan kadın eve hapsedilecek ya da sopayla dövülecek,tek din islam oluncaya kadar savaşılacak sence bu kabul edilebilirmi bu zamanda?

hadislere hiç girmiyorum

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kuran 1400 yıl öncesinin kurallarıdır.Bu gün bir kadın erkeğin yarısı kadar miras alacak;yarsı kadar şahitlik yapacak,hırsızın eli kesilecek,benim gibi kafirlerin boynu vurulacak,zina yapan kadın eve hapsedilecek ya da sopayla dövülecek,tek din islam oluncaya kadar savaşılacak sence bu kabul edilebilirmi bu zamanda?

hadislere hiç girmiyorum

bildigim kadariyla kadin mirasin 1/6 sini alacak, bunun sebebi ise esininde kendi ailesi tarafindan miras alacagidir, ve evin gecimini erkegin saglamasidir.

Zina meselesine gelince, (yine bildigim kadariyla cevap verioum) bunu ispat etmek icin ve cezanin gerceklesmesi icin belirli bir sayida sahit gerekli.

Bunlar gercekten ince mevzuular, üzerinde durup düsünmek ve tartismak cok keyifli olur, ama karsimdaki insanin tavri düsmanca ve yikici olunca tartisma en basindan baltalanio... bilmem anlatabiliomuyum?!

Ve Islamiyeti, ayetleri keyfe kader yorumlamak yanlis, tarihi,sosyolojik faktörleri göz önünde bulundurmak gerek.

Bugüne kadar Islamiyetle ilgili cok fazla kitap okuduum söylenemez, ama ele aldiim kitaplarin objektif ve yabanci yazarlardan olmasini tercih ediorumki, aslini ögreneyim ve fikirlerden etkilenmiyeyim die.

Ama yine üzerine basarak söylüyorum benim inancimin temelinde bilim yatmio, benimki ilahi ask ve bunu inanmayan birini aciklayamazsin, bu hissetmekle alakali bir sey.

Tabiki öne sürdügün seriat yasalari bugün uygulamak mümkün diil, ama lütfen bu yasalarin temelinde ne yatio bunuda anlayarak yorumla.

körü körüne inanmayi ne kadar yanlis buluyosam, sirf kötülemek ugruna propaganda yapan ateistligide dogru bulmuyorum.

Ilk iletinde siraladigin siklar her biri dogru görünüyo, ama bende sana bir o kadar darwini yanlis cikaran siklar siralayabilirim ve neticede yine isteyen istedigine inanir sevgili ebu cehil....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bildigim kadariyla kadin mirasin 1/6 sini alacak, bunun sebebi ise esininde kendi ailesi tarafindan miras alacagidir, ve evin gecimini erkegin saglamasidir.

bu o gün için geçerli ya bu gün için sorunda bu işte kuran 1400 yılöncesinin mevzusu

Ve Islamiyeti, ayetleri keyfe kader yorumlamak yanlis, tarihi,sosyolojik faktörleri göz önünde bulundurmak gerek.

Bugüne kadar Islamiyetle ilgili cok fazla kitap okuduum söylenemez, ama ele aldiim kitaplarin objektif ve yabanci yazarlardan olmasini tercih ediorumki, aslini ögreneyim ve fikirlerden etkilenmiyeyim die.

bak ne diyorsun tarihi ve sosyolojik faktörlerden bahsediyorsunuz yani o zamanı düşünerek hareket edin diyorsunuz sayın alaturka o zaman geçti bu zamana bak şimdiki sosyolojik faktörlere bak

mahkemelerde profösör bir kadının şahitliği cahil bırakılmış amele bir erkeğin yarısı kadar olacak

şimdi ne diyorsunuz

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin ebu cehil, nolur anlamak istedigin gibi anlama dicem ama sanirim bu mümkün diil...

onca sey yazdim ve tabiki dogal olarak isine gelene isine geldigi gibi kullanmissin.

ben sana bu yasalarin bu zamanda uyarlanmasi mümkün diil demistim oysaki, ve simdi ne diosun die tekrar sormussun.

benim sahsi görüsüm zaten önemli diil ki.

ve senin Islamiyeti karalama cabalrinda önemli diil aslinda.

Felsefe ögretmenim(ki ateisstir kendisi) Islamiyet aslinda cok modern bi din demisti.

Kuran in tek kötü tarafi yoruma acik olmasi, yani hangi nietle ele alirsa ona göre de bir sonuc cikartabilirsin.

Ama yoruma acik olmasininda sebebi var, bunun temelinde Allah in ve kulun arasina hic kimsenin girmemesi.

Fakat bazi insanlar bu durumu suistismar ediolar ve karalama kampanyasi baslatiolar.

Ve hala bunun sebebini anlamis diilim....

Madem kendileri bu kadar aydinlar, bilginler ve hakikati biliolar o zaman nie derinden bir oh cekip huzurlu bir sekilde gerie yaslanip tüm inanan cahillleri büyük bir hazla izleip hallerine gülmekle yetinmiolar...???

Nei ispatlamaya calisiosun?

Bak benimde derdim bu iste...

demek ki seninde icinde bir huzursuzluk var... ve dedigim gibi aslinda kendini inanmadigina inandirmaya calisiosun...

ama bu kadar yeter...

daha derine girmiim...

meydani bilenlere birakiorum

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yorum yapamıyorum ne diyeyim öncesini bilemem ama şimdi yazdığını hatırlamıyorum

:) Kurandan istedigin ayeti söküp cikardigin gibi benimde yazdiklarimdan istedigin kismi almissin, ben daha ne diim sana bilmiorum ki...

verdigim her cevap nafile....

fakat hala bir insan nasil bu kadar kör olabilir anlamiorum...

sana anlasabilmek icin bazi seyleri anlatmaya calistim, ama sen bir noktaya öyle bir okadlanmissinki, ondan ötesini görmüyosun...

ve bir kez daha sana eyvallah diorum, kendine dogru bir nik secmissin...

ve bende sana cevap yazmakla cahillik yaptim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kurandan istedigin ayeti söküp cikardigin gibi benimde yazdiklarimdan istedigin kismi almissin, ben daha ne diim sana bilmiorum ki...

sayın alaturka siz hangi dilden konuşuyorsunuz

bana dini görüşlerinizi bir anlatırmısınız

Ilk iletinde siraladigin siklar her biri dogru görünüyo, ama bende sana bir o kadar darwini yanlis cikaran siklar siralayabilirim ve neticede yine isteyen istedigine inanir sevgili ebu cehil....

sayın alaturka doğruların içinden yanlışlıklar;yanlışlıkların içinden doğrular çıkarmak çok mümkündür

dünyanın sorunuda bu zaten doğrularla yanlışlar birbiriyle iç içe

ben mali müşavirim kanunlar dahi böyle

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sayın alaturka siz hangi dilden konuşuyorsunuz

bana dini görüşlerinizi bir anlatırmısınız

Sayin ebu cehil bu sorununda cevabini coktan vermistim.....

ben ilahi asktan bahsettim, mantiktan diil...

Buna karsin hic bir bilimsel aciklamayla benim inancimi sorgulayamazsiniz, fakat ben sizin vicdaniniza hitap edip biraz duyarli olmaya davet etmek istedim ama nafile....

Ateist olmak saygisiz ve kati olmak anlamina gelmez,bu sizin özelliginiz olsa gerek...

sayın alaturka doğruların içinden yanlışlıklar;yanlışlıkların içinden doğrular çıkarmak çok mümkündür

dünyanın sorunuda bu zaten doğrularla yanlışlar birbiriyle iç içe

ben mali müşavirim kanunlar dahi böyle

Peki dünaynin yasasi böyleyse bir cikmazin icindeyiz demektir sayin mali müsavir .... birakin insanlari kendi dorgularini yasasinlar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

süphelerini ve inancsizligini sorgulamicam, bu senin görüsün ve fikrin ve kendince haklisindir mutlaka.

sorgula size sorgulama diyen mi var?ateistler adam mı kesiyor?gericilik faaliyetleri mi yapıyor?

1400 yıl öncesini mi yaşayın diyor?hırsızlık mı yapın diyor?

ben sizi tanımıyorum ama ben sizin dininizi eleştiriyorum

siz beni tanımıyorsunuz hadi benim dinsizliğimi eleştirin sadece diyeceğiniz cehennemde diri diri yanacaksın falan filan

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sorgula size sorgulama diyen mi var?ateistler adam mı kesiyor?gericilik faaliyetleri mi yapıyor?

1400 yıl öncesini mi yaşayın diyor?hırsızlık mı yapın diyor?

ben sizi tanımıyorum ama ben sizin dininizi eleştiriyorum

siz beni tanımıyorsunuz hadi benim dinsizliğimi eleştirin sadece diyeceğiniz cehennemde diri diri yanacaksın falan filan

Peki nie ben ateistligi sorgulamakla vakit harciim sence?

Nie böyle bir derdim olsun?

Ben inancimdan süphe etmiorum ki, baskalarin inancina saldiriim...

Ve ben inancimi yürekten hissediorum, korkutarak benide hic kimse kandiramaz... dolayisiyle ne seni korkutmaya ne de imana davet etmeye nietim var...

Istedigim seyi cok acik ve net ifade ettim....

Bu sorularin muattabi ben diilim demistim size daha ilk bastan , sadece acik bir forumda fikirlerimi beyan ettim, fakat siz sürekli üzerime geldiniz ve bende sizin sorulariniza yanit vermeye calistim.

Bende sizi tanimam elestirmem, fakat insanliginiza hitap ederim....

SON!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Peki dünaynin yasasi böyleyse bir cikmazin icindeyiz demektir sayin mali müsavir .... birakin insanlari kendi dorgularini yasasinlar...

sayın alaturka insanlar zaten çıkmazda dünyaya baksanıza ne kadar karışık?hala bunu göremediniz mi?

ben ilahi asktan bahsettim, mantiktan diil...

siz deist ve ya agnostikmisiniz

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Doga ve Evrim

1)Allah her seyi bir sebep icin yarattiysa ve her canlinin yeryuzunde bir fonksiyonu varsa, neden 60 milyon yil once tum dinozorlari ve o zaman yeryuzunde yasayan canlilarin %95’ini ortadan kaldirmistir? Neden devamli pek cok canli turunun soyu tukenmektedir?

2)Insan bugunku sekliyle yaratildiysa, bilim adamlari kazi bolgelerinde neden iskelet yapisi gunumuz insanina uymayan (daha bir maymuna benzeyen) fakat yanibasinda tastan delici ve kesici aletler bulunan iskelet ornekleri bulmaktadir? (Bunlarin yuzlerce ornegi var)

3)Insanlar Ademle Havvadan turediyse, ve evrim diye birsey yoksa, neden dunyanin dort bir yanindaki insanlarin vucut ozellikleri, deri renkleri vs. farklidir?

4)Canli turleri yasadiklari ortamlar icinde ve son halleriyle yaratildilarsa, neden bilimde evrim denen bir prensibe inaniliyor ve neden bu teorinin ciltler ve kutuphaneler dolusu kaniti vardir? Neden butun saygin bilim adamlari bu teorinin dogruluguna inanirlar?

Sakın allahın bidiğinden sual sorulmaz demeyin

sevgili ebu cehil

Dinozorlarin ve o zamanki canlilarin %95 inin yok olmasinin sebebini soruyorsun. Evet her seyin bir sebebi vardir, onlarda yasamis, ve yok olmuslar, mutlak bununda vardir bir sebebi. Belkide simdi Dinozorlarin Kemiklerini bulub, bilim adamlarinin arastirma yapmalari icin yasamislardir, kim bilir.

Ikincisi, Insanlarin tenlerinin neden degisik olduklarini sormusun. Ben fazla bilgili bir Insan degilim fakat bu soruna cevab verebilirim, kendi aklimca.

Insanlar cogaldikca, göc etmislerdir, Dünyanin bazi yerlerinde daha günesli olan Devletler vardir, yani günes daha yakicidir, oraya göc etmis insanlar, zamanla tenlerinin koyu olmasi normal hale gelmisdir, neden biliyormusun.

Acik tenli bir Insan o sicaga dayanamaz da ondan.

Her Insan yüzyillarca ayni kalsaydi, zamanla degismeselerdi, halimiz ne olurdu. Hep birbirimize benzerdik. Gen diye bir sey var, genler birlesdikce ayri ayri insanlar cikiyor orta yere.

allahin bildiginden sual sorulmaz evet haklisin, fakat Allah bize birde akil vermis.

Ateist ol veya olma, o herkesin kendi bilecegi bir seydir, ve bende her insana saygi duyarim.

Saygilarimla.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ebu cehil görüşün nee tam olarak????? marksistmisin??? teistmi ?? bunasıl bi mantıktır ??? ben şuyum de şunu düşünüyorum de 100 satır yaz kimse okumaz tek cümleyle anlatacagını anlat vakitlerimizi harcama ben marksist komünist im.....sende neysen söyle ....

bence hepiniz sırf yazı yazmak için yazan lardansınız başka bişey dememe gerek yok sanırım

size yazmak için yazma sitesinde başarılar diler görüşlerinizin devamını dilerim

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sevgili friedrich

Bugün adin ilk kez gözüme ilisti, fark ettimki, sadece Dini konulara ileti göndermisin.

Marx ist ve komünist olman, kendine göre iyi ve güzel.

Sen acikca söylüyorsan, ne güzel iste. Fakat isteyen söyler isteyen söylemez, herkesin kendi bilecegi bir seydir.

Saygilarimla :unsure:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ebu cehil görüşün nee tam olarak????? marksistmisin??? teistmi ?? bunasıl bi mantıktır ??? ben şuyum de şunu düşünüyorum de 100 satır yaz kimse okumaz tek cümleyle anlatacagını anlat vakitlerimizi harcama ben marksist komünist im.....sende neysen söyle ....

bence hepiniz sırf yazı yazmak için yazan lardansınız başka bişey dememe gerek yok sanırım

size yazmak için yazma sitesinde başarılar diler görüşlerinizin devamını dilerim

ben ne solcuyum ne sağcıyım karl marx'a saygı duyarım ama marksist değilim hele teist hiç değilim sen beni önce nickimden tanıman gerekir ama gereğince düşünemiyormuşsun bu belli

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

EBU CEHİL ARKADAŞ, OKUDUKLARIMA GÖRE ATEİSTTE DEĞİLSİNİZ..SADECE ÇIKMAZA GİRMİŞ, HER BİLGİYİ BİRBİRİNE KARIŞTIRMIŞ BİRİSİNİZ...SİZE BİR ÖNERİM VAR ;

EĞER ALLAH'A İNANMAYAN BİRİYSENİZ ŞUNU YAPIN ;

EĞER VAR İSEN BANA KENDİNİ İSPAT ET ! DEYİN...ÖYLE SÖYLEYİN Kİ CANI GÖNÜLDEN OLSUN !

BAKIN SİZE KENDİNİ NASIL İSPAT EDECEK GÖRÜN ! VE YAŞAYIN....

ONUN BUNUN YAZDIKLARI İLE HAREKET EDECEĞİNİZE DİREK ALLAH'A MÜRACAAT EDİN !

O SİZE KENDİ VARLIĞINI, MUHTEŞEMLİĞİNİ İSPAT EDECEKTİR...BUNA EMİN OLUN !

HAA O ZAMAN ŞU DUAYIDA YAPIN > BENİ HİDAYETE ERDİR > DEYİN...GÖRÜN BAKALIM NELER OLUYOR....

EBU CAHİL İKEN NASIL EBU ALİM OLDUĞUNUZU YAŞAYARAK GÖRÜN !

SELAM VE DUA İLE....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

EBU CEHİL ARKADAŞ, OKUDUKLARIMA GÖRE ATEİSTTE DEĞİLSİNİZ..SADECE ÇIKMAZA GİRMİŞ, HER BİLGİYİ BİRBİRİNE KARIŞTIRMIŞ BİRİSİNİZ...SİZE BİR ÖNERİM VAR ;

EĞER ALLAH'A İNANMAYAN BİRİYSENİZ ŞUNU YAPIN ;

EĞER VAR İSEN BANA KENDİNİ İSPAT ET ! DEYİN...ÖYLE SÖYLEYİN Kİ CANI GÖNÜLDEN OLSUN !

BAKIN SİZE KENDİNİ NASIL İSPAT EDECEK GÖRÜN ! VE YAŞAYIN....

ONUN BUNUN YAZDIKLARI İLE HAREKET EDECEĞİNİZE DİREK ALLAH'A MÜRACAAT EDİN !

O SİZE KENDİ VARLIĞINI, MUHTEŞEMLİĞİNİ İSPAT EDECEKTİR...BUNA EMİN OLUN !

HAA O ZAMAN ŞU DUAYIDA YAPIN > BENİ HİDAYETE ERDİR > DEYİN...GÖRÜN BAKALIM NELER OLUYOR....

EBU CAHİL İKEN NASIL EBU ALİM OLDUĞUNUZU YAŞAYARAK GÖRÜN !

SELAM VE DUA İLE....

Bakıyorum da, Tanrının adına da konuşmaya başlamışsınız artık. Demek biz ona "kendini ispat et " dediğimizde bize yanıt verecek.. Ve sen bunu biliyorsun.. Bu davranışın bana menajerlik mesleğini hatırlattı..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.