Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

CUMHURİYET MİTİNGİNE GELEMEYECEĞİM AMA DESTEKLİYECEĞİM. ("mitinge gelemedim ama düşünceleri paylaşıyorum, destekliyorum, Cumhuriyet'e sahip çıkıyorum)

DİPNOT

Önerilen İletiler

"Mitinge Gelemedim/gelemeyeceğim Ama Destekliyorum"

Genel çağrı...

14 Nisan cumartesi saat 11.00 de baslayacak olan Ankara Tandoğan meydanı

"CUMHURIYET MİTİNGİ"

ne gidemeyecek ve ülkesini seven her TÜRK'ün o gün için mutlaka ev ve işyerlerine

TÜRK BAYRAĞI asmaları önemle rica ediliyoruz.

Burada amaç;

"mitinge gelemedim ama düşünceleri paylaşıyorum, destekliyorum, Cumhuriyet'e sahip çıkıyorum'

anlamına gelmesidir...

atam305zky7.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

benimde camımda asılı olacak...

ve okuduğum bir haberide sizlerle paylaşmak istedim...camilerin kullanılmadığını söyleyen arkadaşlara duyurulur...bu ne peki..

TIKLAYIN..

Aslinda söylenecek bir laf kalmadi ,,,Bir laf var Oda bize yakismaz.,

Yeni Kubilaylara ,,yakismaz,,NOKTA O NOKTA,.,!!!

Meclimizin itibari icin calisanlarin ,,

kulaklari cinlasin

Saygilar

:shuriken: yamyam frankfurt

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Camilerde eylem!!!

Başbakan için duaya çıkacaklar, ne demek oluyor bu? Hani din kullanılmıyordu, hani bu adamlar dini siyasete alet etmiyordu, öyle ifade ediyorlardı kendileri... Ama sarıklı cübbeliler böyle düşünmüyorlar nedense? Çok ilginç değil mi?

Vatan bütünlüğünden, birlikten, Cumhuriyetten söz edilirken birileri dua ile RTE ye destek istiyor... Bizde Ankara'da meydanda dua edeceğiz Cumhurbaşkanı olamasın diye...

İşte bu bir kanıttır, Cumhuriyet mi, Hilafet mi demiştik... Hilafetçilerde sahnedeki yerlerini alıyorlar... Perde arkasından, perdenin önüne geçmeye başladılar, bu organizeyi Akp yapıyor öyle ise...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Camilerde eylem!!!

Başbakan için duaya çıkacaklar, ne demek oluyor bu? Hani din kullanılmıyordu, hani bu adamlar dini siyasete alet etmiyordu, öyle ifade ediyorlardı kendileri... Ama sarıklı cübbeliler böyle düşünmüyorlar nedense? Çok ilginç değil mi?

Vatan bütünlüğünden, birlikten, Cumhuriyetten söz edilirken birileri dua ile RTE ye destek istiyor... Bizde Ankara'da meydanda dua edeceğiz Cumhurbaşkanı olamasın diye...

İşte bu bir kanıttır, Cumhuriyet mi, Hilafet mi demiştik... Hilafetçilerde sahnedeki yerlerini alıyorlar... Perde arkasından, perdenin önüne geçmeye başladılar, bu organizeyi Akp yapıyor öyle ise...

Sayın Sardunyam,

Bunu sizin söylemenize gerek yokti ki.

Sizden önce sayın Erdoğan bunlara itibar edilmemesi, desteklenmemesi ve kendileriyle ilgilerinin bulunmadığı yönünde bir demeç verdi zaten. Basını takip etseydiniz daha iyi olurdu.

AKP'nin zaten mecliste yeterince desteği var, böyle provakatif bir eyleme niye ihtiyaç duyulsunki.

Belli ki tek amaçları ortalığı karıştırmak ve provoke edebilecekleri insanlara uılaşmak.

Siz buraya böyle bir yazı yazdığınıza göre, bu kim oldukları bile bilinmeyen 3-5 kişi amaçlarına ulaşmış demektir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"Mitinge Gelemedim/gelemeyeceğim Ama Destekliyorum"

Genel çağrı...

14 Nisan cumartesi saat 11.00 de baslayacak olan Ankara Tandoğan meydanı

"CUMHURIYET MİTİNGİ"

ne gidemeyecek ve ülkesini seven her TÜRK'ün o gün için mutlaka ev ve işyerlerine

TÜRK BAYRAĞI asmaları önemle rica ediliyoruz.

Burada amaç;

"mitinge gelemedim ama düşünceleri paylaşıyorum, destekliyorum, Cumhuriyet'e sahip çıkıyorum'

anlamına gelmesidir...

atam305zky7.jpg

O bayrak benim camımda her daim asılıdır.

Asmak için özel günleri veya darbe isteklilerin düzenlediği provakatif eylemleri beklemem ben..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O bayrak benim camımda her daim asılıdır.

Asmak için özel günleri veya darbe isteklilerin düzenlediği provakatif eylemleri beklemem ben..

Evet emin ol bizimde asılı..

Fakat bu miting günümüz Türkiyesini bu hale getirmişlere karşı bir tokat olacaktır...

Nenmi?...

Maalasef toplumun üzerine ölü toprağı serpildi yıllarcı..

Maalasef halkımızı çok güzel uyuttular...

Maalasef bugün ülke parça parça satılır hale gelmiş..

Maalesef bgün Türkiye bu adamlar sayesinde ve ortadoğu projesinin bir ayağı ile parçalanmak üzeredir..

Maalesef bugün Bölücülerle dinciler orduya düşmanlık ittifakında buluşuyor olmuşlardır...

Maalesef Devleti yönetmekte, yolsuzluğa katılmakta, ülkeyi yağmalamakta cemaatler de en önlere getirilmiştir..

Maalesef Amerika-dinci ittifakının takıyyeci iktidarı Türkiye'yi evire çevire yönetip benzetiyor..

Oh ne âlâ memleket değilmi?..

Efendim!...

Sizi duyamıyorum...

Sevgili arkadaşım

Asılacak olan ek bayraklar ise;

Cumhuriyetimiziniz bugün içinde bulunduğu ülke zihniyetinin tahribatına karşıdır,

sinsi emellere karşıdır,

ortaçağ karanlıklarına karşıdır,

talibanın önünde diz çökenlere karşıdır,

Çocuklarını ABD lerde okuyup oradan icazet alanalara karşıdır,

Dini politikaya alet edip camileri kendi politik emellerine kullananlara karşıdır,

Başörtüsü gibi gereksiz ve anlamsız tartışmaları ve toplumun uyutulmasına karşı gündem yaratanlara karşıdır.

vs. vs. vs..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

vs. vs. vs..

Ukalalık olmasın diye yazmıyordum ama, belirtmeden geçemeyeceğim;

Bu forumun bir çok yerinde, malum fotoğrafın kahramanı Gulbettin Hikmetyar ile ilgili ''Taliban'', ''cemaat lideri'', '' tarikatçi'' tarzında yanlış yakıştırmalar yapılıyor.

Kendisi ülkemizde de kabul gören, Rus emperyalizmine karşı ülkesini başarıyla savunan Afgan Mücahidlerinin bir lideriydi.

Bu konuya dikkat edersek sevinirim..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet emin ol bizimde asılı..

Fakat bu miting günümüz Türkiyesini bu hale getirmişlere karşı bir tokat olacaktır...

Nenmi?...

Maalasef toplumun üzerine ölü toprağı serpildi yıllarcı..

Maalasef halkımızı çok güzel uyuttular...

Maalasef bugün ülke parça parça satılır hale gelmiş..

Maalesef bugün Türkiye bu adamlar sayesinde ve ortadoğu projesinin bir ayağı ile parçalanmak üzeredir..

Maalesef bugün Bölücülerle dinciler orduya düşmanlık ittifakında buluşuyor olmuşlardır...

Maalesef Devleti yönetmekte, yolsuzluğa katılmakta, ülkeyi yağmalamakta cemaatler de en önlere getirilmiştir..

Maalesef Amerika-dinci ittifakının takıyyeci iktidarı Türkiye'yi evire çevire yönetip benzetiyor..

Oh ne âlâ memleket değilmi?..

Sevgili arkadaşım

Asılacak olan ek bayraklar ise;

Cumhuriyetimiziniz bugün içinde bulunduğu ülke zihniyetinin tahribatına karşıdır,

sinsi emellere karşıdır,

ortaçağ karanlıklarına karşıdır,

Çocuklarını ABD lerde okuyup oradan icazet alanalara karşıdır,

Dini politikaya alet edip camileri kendi politik emellerine kullananlara karşıdır,

Başörtüsü gibi gereksiz ve anlamsız tartışmaları ve toplumun uyutulmasına karşı gündem yaratanlara karşıdır.

vs. vs. vs..

Ukalalık olmasın diye yazmıyordum ama, belirtmeden geçemeyeceğim;

Bu forumun bir çok yerinde, malum fotoğrafın kahramanı Gulbettin Hikmetyar ile ilgili ''Taliban'', ''cemaat lideri'', '' tarikatçi'' tarzında yanlış yakıştırmalar yapılıyor.

Kendisi ülkemizde de kabul gören, Rus emperyalizmine karşı ülkesini başarıyla savunan Afgan Mücahidlerinin bir lideriydi.

Bu konuya dikkat edersek sevinirim..

Arkadaşım önünde diz çökülecek biri var ise...

Bu ülkenin ve bu ülkenin yetiştirdiği en büyük dahi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve onun ilkeleridir...

Öncelikle bunu bilecek veya öğreneceğiz...

Hayrıca dinsel anlamda mevcut devleti yıkmaya çalışan, rejimi değiştirmeyi düşünen ve farklı dinlerden olan insanları keskin bir bıçak gibi hayıran düşüncelerin dünya insanlığına ne zarar verdiğini de çok iyi biliyoruz...

O nedenle de 14 Nisan Mitingi tüm bu bilinçle CUMHURİYETİMİZE SAHİP ÇIKMA MİTİNGİDİR...

Mustafa Kemal Türkiyesinin var olma adına and içme ve kararlılık mitingidir..

Her şeyi ile geleceği doğru ilerleyen Bir Türkiyenin tehlikelerini görme, sezme ve fark etme mitingidir...

Herşeyden önce Ülke bütünlüğünün ve laik yapının devamı ile toplumsal kararlılık mitingidir...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Frozenin belirtmiş olduğu linkinden alıntı..(yorumsuz)

Ankara'da Başbakan Erdoğan'ın Çankaya'ya aday olmaması için darbe dahil her türlü engelin konulmasını isteyen bu grubun 14 Nisan'da gerçekleştireceği mitingden bir gün önce, bir başka grup da onların Aksine Başbakan Erdoğan'a destek için herkesi camilerde eyleme çağırıyor..

Camilerde eylem!!!

abla kendi kendi tekzibledin..senin söyleminle dini siyasete alet ettin..ama sen söyleyince bu olmuyor mu yoksa belki ben yanlış anlamışımdır!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ne bileyim kim?

ama bu adamlar bunu yapıyor, kim bunlar? ve ne istiyorlar?

abla bunlara dikkat edersen rejim tartışmaları falan çıktığı zaman ortaya çıkıyor ve mütedeyyin çevreyi kullanmaya çalışıyorlar tıpkı 28 şubatta olduğu gibi..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben'de sizinle aynı düşüncedeyim ama....

Eruygurun önderliğinde olduğu için ,ben o eyleme katılmam..............

Ayrıca Eruygurun ADD başkanı olmasına da çok üzüldüm....O güzelim derneği bile kendi emellerine alet ediyor......

o nedenle ben yokum.............

keşke onun yerine başkası önderlik etseydi............

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben'de sizinle aynı düşüncedeyim ama....

Eruygurun önderliğinde olduğu için ,ben o eyleme katılmam..............

Ayrıca Eruygurun ADD başkanı olmasına da çok üzüldüm....O güzelim derneği bile kendi emellerine alet ediyor......

o nedenle ben yokum.............

keşke onun yerine başkası önderlik etseydi............

Sevgili kaplan...

Önerebileceğiniz bir isim izlenimi görüyorum...

Sizce kim olabilir, en azından bu konuda bir öneriniz olabilirmi?...

Sevgiyle kalın.. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu miting ülkemizin ve ulusumuzun bölünmez bütünlüğü için, demokratik, laik, sosyal hukuk devleti için, tam bağımsız ve aydınlık bir Türkiye için, cumhuriyetimizin kazanımlarına, kurumlarına sahip çıkmak ve “irticaya hayır” demek için düzenleniyor arkadaşlar.

RTE , AKP vb. kişi ve kurumlara karşı düzenlenmiyor. Bırakalım herkes payına düşen cevabı kendisi alsın.

"Ey Türk gençliği ! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir" demişti ulu önder Atatürk. Şimdi herkesi bu göreve davet ediyoruz. Sözde değil, özde bağlı olduğumuzu göstermenin tam zamanıdır. Ankara'dayız, sizi bekliyoruz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kalbimizle tandoğandayız...

:clover:

tando287anmeydan305xp4.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sn.Çelik adam;

Sizce aşağıdaki yemini eden birisi,cumhurbaşkanı olabilirmi,cumhurbaşkanı olduğunda,cumhurbaşkanı yemininin samimiyeti olabilirmi ve yeminine sadık kalabilirmi?

Aşağıdaki yemin hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

İŞTE O YEMİN'i

"Ben Muhammed Müslüman ümmetindenim. Türkiye dinsiz, laik bir memleket haline gelmiştir. Hayatımı Mustafa Kemal dinsizliği ile savaşa adayacağıma. Türkiye'yi bir din ve şeriat devleti haline getirmek için mücadele edeceğime. Kemal Paşa zamanında çıkarılan dinsiz kanunların tatbikini önleyeceğime, kısa zamanda ümmet esasına dayanan. şeriat devletinin kurulması için çalışacağıma , dinim. Allahım ve bütün mukaddesatım üzerine yemin ve kasem ederim."

R.T.E.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sn Seyrekler ben seni daha aydın,araştırmacı,önü açık ve amaçları olan biri olarak görüyorum.

Bunu bana sorarken biraz araştırıp baksaydın bilgi sahibi olsaydın.

Şimdi sende bana sermaye gazetecilerinin yazdığı yazı gibi soru sordunuz.!

Böyle birşey olmaz,bu belgenin aslını veya arşivini görmeden inanmak yanlış..

Hukuki bir meselede değildir,çok eskiden başkaları tarafından söylenmiş aslı olmayan yalan..

Çok eski dönemlerde kartel medyasının (hürriyet,milliyet,sabah vs.) gazetelerinde yazılmıştır.

O zamanlarda sorsan kuran kursu yemini diye yayınlanmıştı,Şimdi Başbakana mal ediliyor.

Okuyunca anlaşılır birşey değil metinleri zaten saçma. Hem dil olarak hem mantık olarak.

Ve daha bunun gibi düzmece bir sürü haber var.

Oysa ki,bu metin, güya yemin olan bu metin, daha önceleri de piyasaya sürülmüştü.

1960 lı yıllarda İlhami soysal tarafından ortaya çıkarıldığıda yazılmış.

Bu yemin çok uzun yıllardır Türk Medyasında tekrarlanmaktadır. Ama bir türlü eskimemektedir.

Neyse seyrekler,anlayacağın tam 47 yıldır. Temcit pilavı gibi sürekli ısıtılan aynı etkili yalanlarla

genç insanların kandırılmış olması, ve aynı güstahlıkla bu yalanların devam ettirilmesi kim hayret etmezki..

Yemini okuduğun zaman ben yalanım diye bağırıyor...

Toplumuzun çekilmeye çalışıldığı bataklığı sizde görün vede görürsünüz.........

Camilerin kışlanız, kubbelerin miğferiniz olduğu zamanları; Öcalan'ın Sayın olduğu zamanları; Aziz şehitlerimizin kelle olduğu zamanları; yan gelip yatan kahraman askerlerimizi; Anasını da alıp gitmesi gereken çiftçileri; Gavur İzmirlileri; Türbanda söz hakkının ulemanın olduğunu; Biliriz biz. Yalanı da yanlışı da ayırt edebiliriz. Ama aydın ve yürekli Türk gençliği bunların ahını ahirete bırakmayacak. Siz de biliniz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.