Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Metal Fırtına

hasan17

Önerilen İletiler

• 2 hafta sonra...
Bu kitabı mutlaka okuyun mükemmel bir kitap ücretide uygundur....

daha ayrıntılı bilgi için;

www.timas.com.tr

2466[/snapback]

Bir solukta okunabilen bir kitap fakat medyada da çıktığı gibi kitabın yazıldığımı yoksa yazdırıldığı mı konusunda benimde tereddütlerim var.Bence kitabı yazar hayal gücü ile yazmamışsa iki ihtimal var.

1.ihtimal

Kitap amerikan propaganda servisleri tarafında n yazdırılmış ve amacı.Türkiyde ki en güvenilir kurum olan askeriyenin imajını sarsmak.Türk milleti hep ne ile övünür arkadaşlar, ekonomi kötü teknoloji yönünden eksiğiz fakat askeri gücümüz mükemmel dünyanın sayılı ordularından birine sahibiz bu bizim ana dayanağımız değil mi.Bence evet.Bu kitapta amerikan kuvvetleri ülkemizde çok çabuk ilerlemekte ve Ankara istanbul gibi şehirlerimizi harabe haline getirmekte ve ordumuz amerikan güçlerine zarar vermekte fakat duruduramamakta.

Benim buraya kadar olan kısımdan çıkardığım yani halkın bilinçaltına kazınan bakın bize sakın diş bilemeyin eğer böyle bir savaş olursa bizlerde çok büyük kayıplar veririz fakat siz herşeyinizi kaybedersiniz.

Ayrıca kitapta Türk ordusunu amerikan ordusundan başka bir gücünde yenemeyeceği verilmekte buradaki mesajda bölge ülkeleri size hiçbir şey yapamaz fakat biz sizi yok edebiliriz o yüzden herkesle aranız kötü olabilir fakat bizle iyi geçinin.

Ben 1.ihtimalden bunları görebiliyorum

2.ihtimal

Bu kitap Türk propaganda servisleri tarafından yazdırılmışsa verilen mesaj şu bölgenin en güçlü ülkesi biziz ve dünyanın merkezi burası teknolojik olarak sizden alt seviyelerde olabiliriz fakat özgürlüğümüz için hiçbir bedeli ödemekten kaçınmayız ordularımızı dağıtabilirsiniz fakat anlamanız gereken birşey var bizim tebamızdaki herkes asker ve savaşçı.Bizimle iyi geçinmeye bakın yoksa ortadoğu projesi falan kalmaz.

Ben şahsen kitaptan bunları çıkarabildim.

Fakat yazarlar bu kitabı hiçbir devletin etkisinde kalmadan yazmışlarsada gerçekten çok mükemmel olmuş haklarını yememek lazım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kitabı geçen hafta aldım büyük bir ilgi ve merakla okudum. yazılı ve görsel basında kitapla alakalı yapılan reklamların kitabı yansıttığını gördüm.

kitaptan alınabilecek birçok ders var bence. mesela amerika gibi bir saldırgan, ******* bir ülkenin menfaatleri gereği sözde müttefiği olan Türkiye'ye bile (her ne kadar bu şekilde olması imkasız da olsa) gözünü kırpmadan saldırabileceğini gözler önüne seriyor. ve kitapta da sıkça vurgulandığı bunu gibi saldırdığı halde ilk saldırıyı türkiye yapmış gibi kendini haklı çıkararak yapacak kadar alçak olduğunu... nitekim bunun en büyük örneğini gördük Irak ta hala ortada iddia edilen suçlardan eser yok!.

ama şunu da unutmamak gerekiyor ki TÜRKİYE ve TÜRK insanı öyle kolay lokma ve kolay alt edilebilecek unsurlar değildir. BİZ NE AFGANİSTAN'IZ başımızda Taliban Var ne de yıllarca bir diktatörün buyrukları altında yaşamaktan hislerini ve tepkilerini yitirmiş Irak'ız. bizler TÜRK'üz ve Cumhuriyet'i bize sunan MUSTAFA KEMAL'in evlatlarıyız. günün birinde böyle birşey olacak olsa bile, ki buna ne amerika ne de başka bir ülke yeltenebilir, bizim tepkimiz bu şekilde olmaz.

Kitabı herkesin okumasını ve 'amerika bizim müttefikimizdir yapmaz öyle şeyler' hükümünü akıllarından çıkarmasını faydalı görüyorum. zira amerika bunun fırsatını bulabilse ve cesaret edebilse bir dakika dahi beklemez diye düşünüyorum. :angry2:

Tarih: Düzenleyen: Admin
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu kitabı okurken yazarların amacı ne acaba sorusu geliyor akıllara ve eğer kitap dikkatlice okunursa eksik yönleri de dikkat çekiyor.

1) Türk ordusunun K.Irak'taki yerleşme düzeni dünyanın en acemi askerlerinin

bile yapamayacağı kadar kötü

2)Ordumuzun bu tür ani harekatlara karşı hazırlıklı olmadığı kesinlikle gerçek-

lere uygun değil çünkü bu tür ani saldırılara karşı her an teyakkuzda bulunan kuv-

vetlerimizin bulunduğu göz ardı edilmiş

3)Amerikan askerlerinin silah tutmaktan bile haberlerinin olmadığı gerçeği gün

gibi ortadayken hepsi birer aslan parçası gibi gösterilmiş

Şunu da belirtmek gerekir ki ordumuzu karada alt edbilecek bir kuvvet yok şu an yeryüzünde ve bu milletin genetik kodlarında askerlik şifreleri gizli ve gerektiği durumlarda bu gen ve damarlarımızdaki asil kan gerek Amerika'yı gerekse tüm dünyayı dize getirecek şekilde ortaya çıkacaktır.

Bu yüce ulusu ve komutanlarını bu kadar aciz durumda göstermeye çalışan yazarları kınıyorum .

Son olarak yazarlardan Burak Turna'nın Girne AMERİKAN Üniversitesinden mezun olduğunu belirtmek istiyorum!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu kitabı okurken yazarların amacı ne acaba sorusu geliyor akıllara ve eğer kitap dikkatlice okunursa eksik yönleri de dikkat çekiyor.

1) Türk ordusunun K.Irak'taki yerleşme düzeni dünyanın en acemi askerlerinin

bile yapamayacağı kadar kötü

2)Ordumuzun bu tür ani harekatlara karşı hazırlıklı olmadığı kesinlikle gerçek-

lere uygun değil çünkü bu tür ani saldırılara karşı her an teyakkuzda bulunan kuv-

vetlerimizin bulunduğu göz ardı edilmiş

3)Amerikan askerlerinin silah tutmaktan bile haberlerinin olmadığı gerçeği gün

gibi ortadayken hepsi birer aslan parçası gibi gösterilmiş

Şunu da belirtmek gerekir ki ordumuzu karada alt edbilecek bir kuvvet yok şu an yeryüzünde ve bu milletin genetik kodlarında askerlik şifreleri gizli ve gerektiği durumlarda bu gen ve damarlarımızdaki asil kan gerek Amerika'yı gerekse tüm dünyayı dize getirecek şekilde ortaya çıkacaktır.

Bu yüce ulusu ve komutanlarını bu kadar aciz durumda göstermeye çalışan yazarları kınıyorum .

Son olarak yazarlardan Burak Turna'nın Girne AMERİKAN Üniversitesinden mezun olduğunu belirtmek istiyorum!!!

3299[/snapback]

inanılmaz bir hayalcilikle yazılmış..ABD kuzey ırakta savaşı başlatıyor ve 10 gün içinde kuzey ırak, hatay, adana, kayseri, malatya, ankara, izmit düşüyor ve istanbul' a giriyor..

buna inanacak insanlar bulunabilirmi..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Metal Fırtınanın yazarları Türkçeyi iyi kullanamıyor olabilir, yüzbaşı ve binbaşı rütbelerini karıştırıyor olabilir, ama romanda geçen olayların gerçeklikle ne kadar ilgisi olduğunu karşılaştırmak ve ondan sonra eleştirmek daha doğru olur sanırım.

Öncelikle akla takılan bazı soruları aktaralım. Cevapları üzerinde düşündükten sonra kitabı eleştirmeye başlayalım.

Türkiye; kitapta geçen bor, toryum ve uranyum madenleri açısından gerçekten zengin mi?

Bu madenler Amerika için neden bu kadar önemli?

Amerika bu madenleri ele geçirmek için Türkiye'ye saldırmayı ve hatta işgal etmeyi ve tüm dünyayı karşısına almayı göze alabilir mi?

Amerika Türkiye'nin dostu mu yoksa düşmanı mı?

Dünya üzerinde Türkiye'nin dost olduğu ülke var mı?

Kitapta geçen Lynamm denilen madenci, gerçekten var mı?

Bu arkadaşlar Amerikada askerlik yapmadıkları halde Amerikan ordusunun kullandığı savaş gereçlerini bu kadar detaylı olarak nasıl biliyorlar?

Amerika gerçekten bu kadar ileri teknolojiye sahip mi?

Kitabın yazarları, maksatlarının Amerikan televizyon kanallarından birinde yayınlanan Türk aleyhtarı diziyi protesto etmek olduğunu söylüyorlar. Acaba bu kitap gerçekten bu dizinin rövanşı olarak mı kaleme alındı?

Yukarıda yer alan sorular, kitabı okuyanlar tarafından çoğaltılabilr. Ancak kitap ve içinde anlatılan olaylar hakkında gerçekçi yorumlar yapabilmek için bu soruların cevaplanmasının yeterli olacağı kanısındayım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
  • 3 ay sonra...

bende okdum bütün çıkanları m.fırtına,m.fırtına2(kayıp naaş)m. fırtına2(kurtuluş), vede 3.dünya savaşını. hepsi süper kitaplar yani olbilecekleri yazmışlar ve okuyun yani.Sanırım üçüncü dünya savaşının devamıda geliomuş.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

güzel bi kitap gerçekten.aşırı inanılmaz şeyler de diil yazdıkları.olabilir yani.orda bi işkence olayı vardı hatırladığım kadarıyla.ilk metal fırtınada.o çok ilgimi çekmişti benim.adamı toprağa gömüyolardı.yemek yediriyolardı.bakteriler ürüyodu böcekler falan.öyle eziyetle ölüyodu adam.yanlış hatırlamıyosam tabii.neyse ben de tavsiye ederim bu kitabı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.