Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

********* Fotoğrafıdır!

İSTİHBARAT

Önerilen İletiler

bana maille gelen forward edilmiş bismilde çekilmiş bu fotoyu sizinle paylaşmak istedim. diyarbakır büyükşehir belediyesi tarafından çevre düzenlenmesi yapılan,mermerlerle çevrilen ve ışıklandırılan terörist mezarlarının önünde pkk arması , arka tarafında ise göndere çekilmiş pkk bayrağı var.Soruyoruz : "Bu belediyenin; Türk insanını 'çocuk, kadın, yaşlı, genç demeden acımasızca katleden teröristleri milletin parasıyla anıtlaştırması'na kim 'dur' diyecek? 90’lı yıllarda 'Cudi Dağı'na ay-yıldızlı bayrağı diktik' diyen komutanlarımız nerede?"

yukarıdaki yazılanlar bahsi geçen mailden alıntıdır...

insanın kan beynine sıçrıyor ya , terörist cenazesini morgdan alırken gösteri yapıyorlar sanki ekmeiğini yedikleri suyunu içtikleri vatan uğruna ölmüşler **********. bunları görüyorum da ha ***** ölmüş ha kalleş terörist.gerçi bunların ****** kadar değerleri de yok ya...

-http://www.turkforum.net/attachment.php?at...86&d=1127594020-

Tarih: Düzenleyen: Admin
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hamamböcekleri pis olan yere gider, siz o hamam böceklerini öldürün yerine başka hamam böcekleri gelir neden?çünkü ortam pis ee o zaman ne yapacaksınız bulunduğunuz ortamı temizleyip hijyenik hale getireceksiniz şimdi soruyorum hamam böcekleri gelir mi?

o yüzden siz bırakın terorist denen hamam böceklerini önce güney doğu anadoluyu kalkındırın

eğitim, iş olanakları sağlayın şimdi soruyorum terorist gelir mi oraya?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hamamböcekleri pis olan yere gider, siz o hamam böceklerini öldürün yerine başka hamam böcekleri gelir neden?çünkü ortam pis ee o zaman ne yapacaksınız bulunduğunuz ortamı temizleyip hijyenik hale getireceksiniz şimdi soruyorum hamam böcekleri gelir mi?

o yüzden siz bırakın terorist denen hamam böceklerini önce güney doğu anadoluyu kalkındırın

eğitim, iş olanakları sağlayın şimdi soruyorum terorist gelir mi oraya?

Forumdaki diğer yazılarınızı okudum. Size bunu diyeceğim aklıma gelmezdi ama bir olay ancak bu kadar güzel özetlenebilirdi... Çok doğru. Ordaki insanlar yokluktan bu hale geldiler..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

peki arkadaşlar izmir kalkınmamış mıdır, adana kalkınmamış mıdır, istanbul kalkınmamış mıdır, ankara kalkınmamaış mıdır. o halde neden iki kuşaktır bu şehirlerde doğan güneydoğu göçmenlerinin çocuklarının arasındada Pkk yı destekleyenelr var. ya da kars bir çok doğu şehrien oranla daha az gelişmiştir ama niye orada bu destek çok daha azdır.

biz sınıfasal bir hareketten bahsetmiyoruz ki. gelişmemişliğe ya da gelişmişliğe bağlıyalım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

en buyuk yalan bu isin ekonomik boyutunun oldugudur....

yok issizlik yok yoksulluk'

her issiz teroristmi oluyor yada her yoksul hirsiz mi oluyor

sunu bir okuyun sabah gazetesinden belki daha iyi anlamaniza yardimci olur

bunu okudukatan sonra hala issizlik yoksulluk yuzunden derseniz yaziklar olsun

Yüksekova Raporu Yavuz Donat 20.11.2005 sabah gazetesi

Salih Yıldız'ı Hakkari-Yüksekova'da tanıdık... 55 yaşında... 8 çocuk sahibi... Yüksekova Belediye Başkanlığı'na yüzde 70 oyla seçildi... DEHAP'lı olduğunu söylemeye gerek yok.

- Başkan... Cumartesi saat 12.00 itibariyle durum nedir?

- Abime anlatayım... Şu anda durum sakindir... Sağduyu hakimdir... Cenazeler defnedilmiştir... Hayat normale dönmüştür.

Son günlerde TV'lerde konuşan konuşana.

"Türkiye o bölgeyi ihmal etti" diyen de var.

"Bölgenin yolu, suyu, elektriği yok" diyen de.

Oysa "gerçek" çok farklı.

Dün Yüksekova Belediye Başkanı'na da söyledik:

- Devlet, yolunuzu, hastanenizi yapmıyor mu?.. Daha geçen ay oralarda okul üstüne okul açılmadı mı?.. Çocuklara bilgisayar gönderilmiyor mu?

Yüksekova Belediye Başkanı Salih Yıldız dedi ki:

- Abime samimiyetle söyledim, halkın sorunu ekmek, yol, su değil.

- Nasıl değil?

- Taşlı, dikenli yolda da yürürüz... Açlığa da çare bulunur... Ama ya özgürlük?.. Ya demokrasi?

- Başkan bölge özgür değil mi?.. Cumhurbaşkanı, Başbakan, Genelkurmay Başkanı, Bakan, Milletvekili, Belediye Başkanı olabiliyorsunuz... Yalan mı?

- Abim doğru söylüyor... Bu dediklerinize itirazım yok... Ama ana dilde eğitim istiyoruz... Kendi kültürümüzü geliştirmek için destek istiyoruz... Yüzde 10 olan seçim barajı insin istiyoruz.

Salih Yıldız, daha önceki konuşmamızda "sosyal barış... Genel af" istemişti.

O zaman sormuştuk:

- Açık söyleyin, talebiniz Apo'nun affedilmesi mi?

Başkan dün yine "aynı isteği" tekrarladı:

- Bir Kürt belediye başkanı olarak konuşuyorum... Kürtler'in toprağa ve inanca yönelik hiçbir talebi yok... Daha önce söylediklerimi abim yazdı... Onun için abimle rahat konuşuyorum... Adalet istiyoruz... Sosyal barış... Genel af...

- Yani öncelikle Apo'ya af... Sizin derdiniz bu.

- Abdullah Öcalan konusunu bir kenara bırakalım.

- Fakat, talebiniz oraya dayanıyor.

- Sosyal barış istiyoruz... Bazı insanlar TV'de bize hakaret ediyorlar.

- Kim ediyor?

- Bize Apo'nun, Barzani'nin **********leri diye açıkça hakaret ediliyor... Hakaretle bir yere varılamaz... Bak, abim bizi nasıl dinliyor... Onlar da dinlesinler.

Türkiye'nin şu anda en önemli sorunu "iş."

Güneydoğu'da bu sorun "daha da ağır."

Ama "bölgede" konuştuğumuz DEHAP'lı belediye başkanları bize hep "aynı şeyi" söylüyorlar:

- Demokratikleşme, sosyal barış, genel af... Bunlar olursa, ekonomik sorunlar kendiliğinden çözülür.

Hakkari Belediye Başkanı (DEHAP'lı) Metin Tekçe'nin "söylemi" de bu yönde.

Yüksekovalı Salih Yıldız'ın "anlatımı da."

"Başkan" dedik:

- Devlete, millete, bayrağa sahip çıkın... Saygılı olun... Türkiye'nin birliği herşeyden önemli.

- Tabii ki saygılıyız... Türk, Kürt, Laz, Çerkez... İnanan, inanmayan... Müslüman, ateist... Sağa oy vermiş veya sosyalist... Birlikte yaşayacağız... Ama abime arzedeyim, bize gözdağı verilmesin.

- Salih, size kim gözdağı veriyor?

- Cenaze kaldırılırken, uçaklar alçaktan uçuyor... Bize de, Tayyip beye de gözdağı veriliyor.

- Ne ilgisi var Salih?

- Özal bizi anlamaya çalışmıştı... Şimdi Tayyip bey anlamaya çalışıyor... Ama uçaklar uçunca, Başbakan da geri adım atıyor.

Salih Yıldız dedi ki "ne olur, abim dediklerimi yazsın."

"Merak etme Salih" dedik:

- Abin yazacak.

Hepsini yazdık.

"Olayın" daha iyi anlaşılması ve sorunun "bölgeye hizmet gitmiyor... Yol, okul, hastane yapılmıyor" meselesi olmadığının iyi anlaşılması için.

Yavuz Donat 20.11.2005 sabah gazetesi

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yavuz donat ın bu yazısını okumuştum.

Dikkatinizi çekerim bu olayda bir grup yok iki grup var.

Birinci grup: provakasyon yapıp, kürt milliyetçiliğine sığınanlardır ki bunlar dediğiniz gibi yokluktan yada işsizlikten degil sırf bölücülük olsun diye uğraşanlardır. Bölgede ve bölge insanları üzerinde türlü oyunlar oynarlar.(zaten bunlar yüzünden bütün kürt vatandaşlara terörist gözüyle bakılmakta..)

İkinci grup ise maalesef yokluktan, işsizlikten, eğitimsizlikten birtakım maddi menfaatler vaadiyle kandırılarak provakasyon grubunun pençelerine düşenlerdir. dağlara çıkarılıp eylemler yapanlar bunlardır aslında. Siz bu insanlara iş, gelecek ve güven verirseniz; kürt milliyetçiliği yapan ............. bozmalarının önünü kesmiş olursunuz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sayın machiveli,maşallah makinalı gibisiniz o dedikleriniz şehirde terorist olmuyor ama hırsız oluyor tinerci oluyor kapkaççı oluyor bunun adınada sosyal terorizm denir

Yüksekova Belediye Başkanı Salih Yıldız dedi ki:

- Abime samimiyetle söyledim, halkın sorunu ekmek, yol, su değil.

- Nasıl değil?

- Taşlı, dikenli yolda da yürürüz... Açlığa da çare bulunur... Ama ya özgürlük?.. Ya demokrasi?

kimin özgürlüğü elinden alınmış buna öküzün altında buzağı aramak derler kimi kandırıyorsun

dsaha dün şemdinlide halk işsizlikten kırılıyoruz devlet yardım etsin bize diye haykırıyorlardı tv'de yahu sen hangi cumhuriyetten bahsediyorsun?

yoksa bizim bilmediğimiz patagonya cumhuriyetinden mi bahsediyorsun?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.