Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Kürdistan Saçmalıkları

bahriyeli

Önerilen İletiler

Bunca zamandır bizler kürdistan kokusuyla kardeşlerimizin onlarıda kürdistan hayaliyle bizim üzerimize yollamaktalar fakat sizce gerçektende güneydogu anadoluda ve kuzey ırakta böyle bir devlet Türkiye ye ragmen kurulabilir mi?Bana saçma geliyor eger böyle bir devlet kurulursa nerden gelir saglıcak memuruna işçisine nasıl maaş ödücek yani bunları bir düşünsenize şuanda Türkiye Irak sınırını kapatsa Kuzey Iraktaki düşman dedigimiz adamlar açlıktan ölürler be.Kurdisatan kocaman bir hayalden başka bir hiç.

Dedigim gibi bence kürtler çok büyük bir oyuna alet edilmekteler yapılmak istenen huzursuzluk çıkarmaktan ve terör ortamı oluşturmaktan başka bişey degil.Kardeşi kardeşe kırdırıyor ******** .Ama şunuda açıkça söylemek lazım bu oyuna alet olanlarda cezalarını kesinlikle çekmelidir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bunca zamandır bizler kürdistan kokusuyla kardeşlerimizin onlarıda kürdistan hayaliyle bizim üzerimize yollamaktalar fakat sizce gerçektende güneydogu anadoluda ve kuzey ırakta böyle bir devlet Türkiye ye ragmen kurulabilir mi?Bana saçma geliyor eger böyle bir devlet kurulursa nerden gelir saglıcak memuruna işçisine nasıl maaş ödücek yani bunları bir düşünsenize şuanda Türkiye Irak sınırını kapatsa Kuzey Iraktaki düşman dedigimiz adamlar açlıktan ölürler be.Kurdisatan kocaman bir hayalden başka bir hiç.

Dedigim gibi bence kürtler çok büyük bir oyuna alet edilmekteler yapılmak istenen huzursuzluk çıkarmaktan ve terör ortamı oluşturmaktan başka bişey degil.Kardeşi kardeşe kırdırıyor ******** .Ama şunuda açıkça söylemek lazım bu oyuna alet olanlarda cezalarını kesinlikle çekmelidir.

benim çok kürt arkadasim var. hem de can ciger. hiç birinden kürdistan lafini duymadim. onlar kürt ama türk vatandasi. kendileri de böyle kabul etmis. fakat bizler kürt kürt diye diye onlari bir bakima da ayrimciliga zorluyoruz. kürdistan kurulmaz, bence de sadece bir hayaldan ibaret. ama sürekli olarak kürtler söyle böyle demek yerine biraz da biz sicak olmaliyiz bence..

:clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kürdistanın Kurulmasının hayal olduğunu bir konuşmasında TAlabani de belirtti..bencede hayal den öte değil...

Bu emperyalist güçlerin bizi bölmek için birbirimize kırdırmak için uyguladığı bir staretejidir...

KAle dıştan değil içten yıkılır sözü buna en iyi örnek teşkil ediyor...

Emperyalist güçlerde bu söze göre hareket ediyor sanırım..

Bütün Kürtlerde HAin değil tabi Ki...Sağduyulu kürt watandaşlarımızı tenzih ederiz..

We Emperyalist güçlerin yanıldığı gibi değildir gerçek...Kürtler bu ÜLkede azınlık değildir bunu iyi algılamak gerek... Lütfen Kürt watandaşlarımız bu oyuna gelmesinler...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kürdistanın Kurulmasının hayal olduğunu bir konuşmasında TAlabani de belirtti..bencede hayal den öte değil...

Bu emperyalist güçlerin bizi bölmek için birbirimize kırdırmak için uyguladığı bir staretejidir...

KAle dıştan değil içten yıkılır sözü buna en iyi örnek teşkil ediyor...

Emperyalist güçlerde bu söze göre hareket ediyor sanırım..

Bütün Kürtlerde HAin değil tabi Ki...Sağduyulu kürt watandaşlarımızı tenzih ederiz..

We Emperyalist güçlerin yanıldığı gibi değildir gerçek...Kürtler bu ÜLkede azınlık değildir bunu iyi algılamak gerek... Lütfen Kürt watandaşlarımız bu oyuna gelmesinler...

Bence burda amaç bizi bölmekte degil çünkü bulundugumuz bölgenin istikrar içinde olması lazım asıl amaç gücümüzü kontrol altında tutmak yani ne çok güçlü ne çok güçsüz.Güç ekonomi demektir degil mi ekonomimizin güçlü olması içinde yatırımlar gerekli yatırımlar içinde huzurlu bir ortam işte bu huzurlu ortamı bozmakta bizim ülkemizde gayet kolay.

Bana kalırsa kardeşlerimizde kullanıldıklarının eninde sonunda farkına varacaklar fakat inşallah çok geç kalınmaz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

böyle bir şey hiç bir zaman olmayacak ve izin verilmeyecektir....

olmasında

yıllarca bol çocuk yaptılar sırf militan yetiştirmek ve türkiye yi çökertmek için......

yıllara meydan okuyup bu günlere gelmiş taaaaa osmanlıdan bu yana hangi akla hizmetle böyle düşünme gafletinde bulunurlar anlamam......

olmayacak dua ya amin demesinler.........

herkesin düşüncesine saygı duyulur ama buna asla.....

böyle düşünen kim varsa fırsatta vermesin ALLAH.......

yavaş yavaş içten fet etmeye çalışıyolar.........

BÖYLE DÜŞÜNENLER SONUNDA ÇÖKEN SİZ OLACAKSINIZ.....

ey fani bu ne gaflet.....

ALLAH TÜRK'Ü KORUSUN VE YÜCELTSİN..........

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kürtler pek **** ve ***** olmadıkları için gaza gelmeye ve kullanılmaya müsait bi yapıları var. onları provake edenleri kışkırtıp bir koyun sürüsü gibi güdenleri tespit edip çözümleyebilirsek kardeş kanı da dökülmez.

kulandıgın kelime cok agır sen bu kelimeyı gercekten kendıne yakıştıyormusun onu söyle önce senı yönlendirenler gelsin fazla gaza gelme firenin patlar yoksaa

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kurunun yanında yaş da yanmasın...

Kürtler pek **** ve ***** olmadıkları için gaza gelmeye ve kullanılmaya müsait bi yapıları var. onları provake edenleri kışkırtıp bir koyun sürüsü gibi güdenleri tespit edip çözümleyebilirsek kardeş kanı da dökülmez.

Irk dil din cinsiyet ayrımı bizim gibi atatürkçü gençlere hiç yakışmaz....

Kürdistani ancak hayallerinde, dü$lerinde kurabilirler. Gercekte ASLA!

Kesinlikle katılıyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bir gazetede dosya vardı. kandil dağındaki Pkk militanlarıyla yapılan röportajlar, ciddi bir miktarı Atatürk'ü Türkiye'nin başbakanı sanıyor. büyük çoğunluğu okuma yazma bilmiyor. tümünün gazete okuması veya radyo dinlemesi yasak.

yani dünyadan soyutlanmış, bırakın ne için dağda olduğunu neyin ne olduğunu ayırt edemiyecek bir grup insan.

karşılarında ise,askeri eğitimlerinin yanında türkiyenin en başarılı üniversitelerinin verdiği eğitime yakın bir eğitimle yetişmöiş subayların öncülüğünde, davulla zurnayla askere çocuk gönderen bir ordu.

Türk ordusu 1999 daki zaferiyle dünya askerlik tarihine bir gerilla topluluğuna karşı zafer kazanan ilk modern ordu olarak geçti. bunun altında yatan gerçek, Askerlerin paralı profesyoneller olmamasının getirdiği toplumla yakınlık bağı, subayların kültürlü ve ne için savaştığının ayrımında kadrolar olması. ve her yörenin çocuklarının davulla zurnayla askere gönderilmesi, ve bu toprakların insanalrının savaşçı geçmişleridir.

Emperyalsit devletlerin güdümünde bir toprak parçası hayali kuranlar, kendilerinden önce bu yollarda yürüyenlerin halini görmeli. emperyalizm insanlara sadece ölüm getirir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bir gazetede dosya vardı. kandil dağındaki Pkk militanlarıyla yapılan röportajlar, ciddi bir miktarı Atatürk'ü Türkiye'nin başbakanı sanıyor. büyük çoğunluğu okuma yazma bilmiyor. tümünün gazete okuması veya radyo dinlemesi yasak.

yani dünyadan soyutlanmış, bırakın ne için dağda olduğunu neyin ne olduğunu ayırt edemiyecek bir grup insan.

karşılarında ise,askeri eğitimlerinin yanında türkiyenin en başarılı üniversitelerinin verdiği eğitime yakın bir eğitimle yetişmöiş subayların öncülüğünde, davulla zurnayla askere çocuk gönderen bir ordu.

Türk ordusu 1999 daki zaferiyle dünya askerlik tarihine bir gerilla topluluğuna karşı zafer kazanan ilk modern ordu olarak geçti. bunun altında yatan gerçek, Askerlerin paralı profesyoneller olmamasının getirdiği toplumla yakınlık bağı, subayların kültürlü ve ne için savaştığının ayrımında kadrolar olması. ve her yörenin çocuklarının davulla zurnayla askere gönderilmesi, ve bu toprakların insanalrının savaşçı geçmişleridir.

Emperyalsit devletlerin güdümünde bir toprak parçası hayali kuranlar, kendilerinden önce bu yollarda yürüyenlerin halini görmeli. emperyalizm insanlara sadece ölüm getirir.

anlayamadım TSKgururmu pişmanlıkmı duysun........

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bazı şeyleri anlamak için o dediklerini yaşamak gerekmez kaldıkı zaten yaşıyoruz ve bazılarımızda bunlara pirim veriyo..... SEN HAKLISIN KARDEŞİM YOLUN AÇIK OLSUN ALLAHA EMANET OLASIN

suqar baro başka bir topicte bana böyle bir cevap vermişin cevapla dediğim zaman anlamsız bir şekilde sayfa görüntülenemiyor uyarısı alıyorum...

sadece EYWALLAH arkadaşım :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sunu anlamadim

yani talabani kurdistan hayal diyor sizde buna inaniyorsunuz.....

arkadaslariniz kurdistan devleti olmaz diyor inaniyorsunuz....

bu sokak dovusumu ki gaza gelip devlet kuracagiz diyecek talabani

bekleyecek

bekleyecek

zamani gelincede bu gerceklecek tabiiki

yani siz kendinizi talabani yerine koyun

haburu kapatmasi halinde pesmergeleri halki olecek geliri yok olacak bir asiret reisi

siz olsaniz evet kuracagiz deyip turkiyeyi karsiniza alirmisiniz

elbette almazsiniz

ve bu devlet eger denizle baglati bulursa yasar bu kadar petrolle oyle bir yasarki

ve unutmayin kerkur ve musul bizim elimizden nasil cikmisti....

KURT sait.....simdi bu aile turkiyeyi yonetiyor

bu ailenin uyeleri AKP nin icinde

DEHAPIN icinde

orada birisi memura nasil maas verecekler demis

sen merak etme oyle bir verirki sasarsin amerika verir sen hic aklini yorma.....

kurmalari degil kurmaya calismalari bile bizim icin felaket olur....

her turlu savas bizim ekonomizi yikar

arazi yapsi vvs goze alindiginda duzenli harp icin uygun bir alan degil.....

zaten isgal dusunulemez bile

ancak bombalanip geri donulebilir

ancak en temizi

HABURUN KAPATILMASI

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Anlamıyorsunuz 2012 ye kadar amerika ıraktan çıkmaz hiç bir şekilde hatda ırağa bile taşınabilir ve bu gün oyalıyacı taktikle kürtleri o gün köle olarak kulanıcaklar. daha fazla bilirsen internetde amerika konturol ediyor dünyadaki interneti fazla bilgili olmakta veya düşünmekde tehlikeli.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ADMİN .........BURADAKİ ARKADAŞLARDA GÖRSÜN İSTEDİM

Asalak kardeşlik VATAN GAZETESİ 7.12.05 MİNE KIRIKKANAT

Dünya coğrafyasında, sınırları Anglosaksonlar tarafından cetvelle çizilmemiş her ülkenin toprakları canla kazanılmış, her karışı kanla sulanmıştır. Türkiye Cumhuriyeti, topraklarını düşmanın leşkerinden dişleriyle tırnaklarıyla söküp alan, sınırlarını kanla çizen SONUNCU ülkesidir tarihin. Ondan sonra oluşan tüm ülke sınırları, cetvelledir!

Türkler ve Kürtler, bin yıldır bu toprakların tozunu tuzunu birlikte yuttu, nankörlüğü yoksulluğu ve cehaleti paylaştı. Eşkıya olup yollarını birlikte tuttu, balını ağusunu birlikte yaladı.

Bu toprakları omuz omuza savunduklarında, karşılarında ortak düşman vardı. Ne zaman ki düşman ortaklığı bozuldu, birbirlerini ezmeleri gerekti. Kürtler ayaklandı, Türkler ezdi. Türkler güçsüz düştü, Kürtler yeniden ayaklandı.

Biliyorum, Türkiye devleti aşiret düzenini kıramadığı Güney Doğu'yu, besleme reisler aracılığıyla devlete bağlı tutma yolunu seçti. Kürtleri ağalık sistemine terkle, istifa etti cumhuriyet prensiplerinden. Halkına yurttaşlık bilinci aşılamaktansa, tebaa oylarıyla parlamentoya seçilen aşiret reislerini yemlemeyi tercih etti. Biliyorum, PKK'yı asıl 1980 darbesi, ABD'nin solculuğu ezmekle görevlendirdiği Mr. Netekim mezalimi yarattı.

Bölgede cumhuriyet yurttaşlığına gerek duyulduğunda artık çok geçti, bula bula köy korucularını buldular maaşla tutacak…

Hep kötü şeyler de yapmadı! Ama iyi şeyler katarı kaçırılmıştı bir kez. Okullar yaptı yakıldı. Öğretmenler, doktorlar gönderdi, öldürüldüler. Halkla bütünleşen kim varsa delik deşik edildi, havaya uçuruldu. Aşiretler tebaaların yurttaş bilincine kavuşmasını, PKK da "iyi memur" istemiyordu.

Öyle ya da böyle bugün gelinen noktada, Kürtlerin "bizim" dediği bir bölgede Türk olarak yalnızca hakarete uğrayan, silahla korunan, taciz edilen memurlar, okula korkuyla giden memur çocukları, yani "temsili devlet" var. Ama Türk halkı yok o şehirlerde, köylerde... Oysa Kürtlerin "bizim" diyemeyeceği yerlere çok Kürt göçtü ve ne ayrımcılık yapılıyor kendilerine, ne de onlar ayrımcılık yanlısı zaten. Şimdilik.

Ama artık etle tırnak, Türkle Kürt sözcüklerinin arasında otuz bin ceset var ve çoğalıyor. Şehre inen aşiretleri, töre cinayetleri, kapkaççı çocuk çeteleri, otopark mafyaları var. Kaçak elektriğini, kaçak suyunu bize ödeten, doğurup sokağa saldığı evlatları suç makinesine dönüşen ve sonra varoşlarda Biji Apo diye bayrak açıp dükkân yağmalayan eşkıyası var.

Aymaz devlet, hâlâ PKK'ya karşı "sadık" Kürt nüfus çoğaltma derdinde. Bizim cebimizden alıp iki karıdan, üç karıdan on yirmi çocuk sahibi cahillere, çocuk başına 20 YTL'den 50 YTL'ye "sosyal yardım" yapıyor (Bkz. Ruhat Mengi'nin 27 Kasım tarihli yazısı).

Şimdi böyle bir kavmin, kafası kadın haklarında ortaçağı aşamamış dernek başkanı, demokrasi var diye çıkıp televizyonlarda: "T.C. Güney Doğu'da işgalcidir, ben Barzani'nin iktidarını tanırım, Atatürk de İngiliz mandacısıydı" deyince…

Türklerde de böylesini sırtında taşımamak, dölünü finanse etmemek, aşiretini, töresini, cehaletini, kısaca yükünü çekmemek, hatta birlikte yaşamayı reddetmek isteği doğuyor.

Federasyon çözüm, diyenler var. Ben federatif bir devlet karşıtı değilim. Ama İspanya'da inceledim: Katalonya ve Bask Ülkesi, en zengin ve kültür düzeyi yüksek, kendilerine yeterli; Madrid'ten beş kuruş almayıp aksine, merkezi yönetime katkıda bulundukları için bunca özerk, tersi değil! Kürt federasyonu isteyen takım, niye bağımsızlık istemiyor? Çünkü hem bayrağını çekip özerk olacak, hem de özerkliğini bizim cebimizden finanse edecek!

Asalak kardeşlik, zoraki beraberlik artık yeter, yağma yok, herkes kendi yoluna diye düşünen Türkler çoğalıyor, benden söylemesi...

ASALAKLAR VE MOZAIKLER YA GİDECEKSİNİZ YA GİDECEKSİNİZ

YOK OYLE BEDAVACILIK

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hani beni anlamıyorsunuz yazdıklarımı iyice okumuyorsunuz diyorsun ya

ben seni anlamak istiyorum artık

ama önce bana

gazetelerden veya dergilerden verdiğin örneklerin altına sürekli yazdığın

asalak diye adlandırdıkların kimler

mozaikler diye adlandırdıklarını bir kaç yerde kendince anlatmaya çalıştın ama bi kere daha söyle

bedavacılıktan kastın ne

ya sev ya terket mantığın var ya

sevdirmekse nasıl

terkedilecekse nasıl olacak

tamam örnekler veriyorsun sevmediğini her yazında söylüyorsun ( ki hepsini okuyorum)

sen çözüm olarak ne öneriyorsun

yazdıklarımda şura takılmayın buraya takılmayın asıl mesele bu diyorsun ya

tamam da ne

napıcaksın

sınırı kapattın birilerini öldürdün onu yaptın bunu yaptın v.s. v.s.

bu mudur yani çözüm

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

ADMİN .........BURADAKİ ARKADAŞLARDA GÖRSÜN İSTEDİM

Asalak kardeşlik VATAN GAZETESİ 7.12.05 MİNE KIRIKKANAT

.

.

.

ASALAKLAR VE MOZAIKLER YA GİDECEKSİNİZ YA GİDECEKSİNİZ

YOK OYLE BEDAVACILIK

hee ya yok öyle yagmacılıkk laaa sen dıyorsun doktor ları ögretmenlerı öldürüyorlar sen gördunmu gözlerınlee hele bi git gör bagg nasıl yerlerr oralar ama bişey dıyecemm hec korkmaa vala bak git görr ne guzel insanlar var orada sen daha su ıstemesen sana ayran verırlerr guney doguda ınsanlık varr benım sayısız ögretmen arkadaşlarım var turk ögretmenler doktorlar gelmek ıstemıyorlar oradan haaa sen evde otur ve medyanın sana söyledıgı 3 5 uyduruk yalanlaa yetın olurmuu okumak önemlı degıl önemlı olan gezmek görmek görmedıgın bişeyıde söyleme ben kendı gözumle gördum polisin gelıp adamıı karısının ve cocukların gözü önünde alıppp 50 metre ileride kafasına kursun sıkıpp sucu bırılerıne atıllar bunu ben degılde keşke oralarda görev yapan bi turk arkadaşım sana söyleseydii ama sanada ve senin gibi düşünenede kızmıyorum cünkü medya burada üzerine düşen görevi yapmadı yapamazda yapmak ıstesede ertesı gun kapatılır demii

bide bi olayı anlatayım size 1995 te bi turk arkadaşımızın yenı tain yeri cıktı ve geldı ama geldıgı gıbı arkadasın evıne kapandı ve dısarıya cıkmadı cunku tv de görduklerıne ınanıp 1 hafta boyunca evden cıkmayıp ertesı hafta istıfasını verıp memleketine döndü ve onunla beraber gelen ögretmen arkadaşlar halen orada görev yapıyorlar ve istıfa eden arkadasına anlatıyorlar orayı ama iş işten gectii suclu kımm sızcee o ögretmenın sucu neydıı okumaktı demıı heyaa suclu ögretmen di ön yarlıgı olmak kadar kötü bişey varmı sımdı ögretmen ne yapıyordur belkıde garsonluk veya sımıtt yatıyordurrr kım bılırrr

neyse siz benden daha ıyı bılrsınızz neyin ne oldugunuu ama hesap meselesi iştee ne yapalımm

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

çılgın, senin güneydoguda sanki hiç bir problem yok, herşey güllük gülistanlık, insanlar öldürülmüyorlar, öldürülse bile bunu sadece devlet görevlileri yapıyor gibi bi mantık ortaya sürmeni hayretle izliyorum...güneydoğuda memurlarımızın çok rahat bir yaşam sürdüğünü içeren yazını okuyunca yaklaşık iki ay önce yaşanan bir olay aklıma geldi...hakkari yüksekova da görev yapan bir öğretmen arkadaşım sokakta yürürken bir öğrencisi arkasından sesleniyor...öğrencinin bir elinde gazete parçası, diğerinde bir çakmak...gazeteyi tutuşturuyor ve 'öğretmenim, hepinizi işte böyle yakacağız' diyor...bu küçük, ayrıntı dahi olamayacak kadar değersiz bir örnek...ancak 8-9 yaşlarındaki bir çocuk bile böyle bir psikoloji içerisindeyken , babalarının abilerinin halini varın siz düşünün ve bugün 'güneydoguya bir daha asla gitmem' diyen öğretmenin halini...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

delete haklı insanlar, iğneyi hiç kendine batırmıyor. bir pırıl pırıl tedaş müdürü mühendis doğuda kaçak elektirik kullanarak haksız kazanç elde eden fabrikatörlere ağalra savaş açıyor, zira o ağaların kullandığı kaöçak elektirik diğer kişilerin faturalarına yansıyor o ilde. tehditlere, rüşvet tekliflerine aldırmıyor. neticesinde sokak ortasında vahşice öldürülüyor. cenazesinde oranın halkından kimse gelip katılmıyor, niye öldüren oranın ağaları, malum partinin bir tane bile temsilciside yok ortalıkta. Apo dan farklı düşünüyor diye Hikemt Fidan sokak ortasında öldürülüyor, kisme yok cenazesinde.

bağzılarının ağzında insan hakları vs, o kadar eğreti ve komik duruyor ki.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

böyle bir şey hiç bir zaman olmayacak ve izin verilmeyecektir....

olmasında

yıllarca bol çocuk yaptılar sırf militan yetiştirmek ve türkiye yi çökertmek için......

yıllara meydan okuyup bu günlere gelmiş taaaaa osmanlıdan bu yana hangi akla hizmetle böyle düşünme gafletinde bulunurlar anlamam......

olmayacak dua ya amin demesinler.........

herkesin düşüncesine saygı duyulur ama buna asla.....

böyle düşünen kim varsa fırsatta vermesin ALLAH.......

yavaş yavaş içten fet etmeye çalışıyolar.........

BÖYLE DÜŞÜNENLER SONUNDA ÇÖKEN SİZ OLACAKSINIZ.....

ey fani bu ne gaflet.....

ALLAH TÜRK'Ü KORUSUN VE YÜCELTSİN..........

daha net daha anlaşılır .

bilge ve bura başkana selam..... :cat:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.